:'*r i h- J MOTOCROSS BOEKEN - POCKETS Tijdschriften - Dagbladen teenager-bal Gebr. Wansink REKMME IS WINST Officiële opening wan de 2e lustrm-hraderie SN DIT BIRD Van het erf der Kerk H. KEUSINKVELD "N gesleten GEBRo STEUNENBERG H. F. Steunenberg Afwezig ia paardrijden T, BELDMAN Gerrif Krieger schutterskoniitg wan Holten Gezellig koningsbal in de grote tent Reeds zeer druk bezoek op de eerstë dag Oude man aangereden Grote deelname jonge duivenvlucht ^4 n Auto in brand Groot aantal geslaagden Zaterdag 1 augustus 1964 nOLTENS NIEUWSBLAD Bezoekt zaterdagmiddag, 1 augustus, de nationale op het Industrieterrein te Holten. Volop spanning en sensatie. Aanvang 2 uur. HOLTENSE BOEKHANDEL Dorpsstraat 62 - telefoon 400 - HOLTEN Zaterdagavond, 1 aug. 8 uur, groot in de feesttent in Kalfstermansweide. Muziek: The rocking Ramblers. WEGENS VAKANTIE van maandag 3 t.e.m. zaterdag 8 aug. SCHOENHANDEL - LARENSEWEG UW CENTRA-KRUIDENIER Speciale aanbieding, geldig tot en met 8 augustus. Pot Frisco kersen jam 0.98 blik appelmoes 0.59 jampot tuinbonen 0.59 jampot rode bieten 0.35 2 blikjes haring in tomaten saus 0.69 bus hairspray 3.75 zak doppinda's 0.49 Holland Star Pils 2 voor 0.79 Venz Choco repen 9 voor 0.98 200 gram Vanille Toffees 0.49 200 gram Vruchtencaramel 0.49 WSBBS/* S Te koop: 3 beste dr. varkens a.d.t, 6-8 - 20-8 en 2-9 J. H. Bieleman, Waterhoek E 50. Jong echtpaar uit agra risch milieu zoekt in Hol ten of omgeving WOONRUIMTE Genegen tuin- of ander werk te verrichten. Brie ven onder nr. 18 aan bur. van dit blad. TANDARTS tot VRIJDAG 7 AUGUSTUS Voor spoedgevallen: zie raambiljet. Te koop: toom biggen bij J. van Zon, Neerdorp 103, Holten. Te koop: Ford Taunus 12 M G.o.h. Kolweg 34. Geniet nog meer van uw vakantie! en neem rijles onder deskundige leiding Vele jaren ervaring. MANEGE Markeloseweg - tel. 287 Te koop: partij stro in balen (opbrengst van plm. 2 ha) G. W. Rietman, Look 34, telefoon 385. Te koop: partij vers ge dorst roggestro in balen. W. Sluiter, Beu- seberg 169, tel. 488. Te koop: Ford Taunus M 12 J. Kolkman, Haarstr. 23 Holten: De 22-jarige Gerrit Krieger, onder houdsmonteur bij Thomassen en Drijver te Deventer, is woensdagmiddag tijdens een moment van grote spanning schuttersko- ning geworden van Hollen. Nadat de houten vogel op de hoge mast van kop, vleugels en staart was ontdaan door de talrijke candidaal-koningen, brak het grote moment aan, waarop de romp van de stalen mast moest worden gemikt. Het was, om precies te zijn, bij het 286e schot en dit betekende voor Gerrit Krieger de titel en de eerste pi'ijs van honderd gld. Tevoren was door de heer B. J. Mark voort (11e schot) de kop afgeschoten, de heren H. Jalving en Tinus Aanstoot haal den met het 62e en 110c schot resp. de lin ker- en rechtervleugel naar beneden en Gert Bannink nam met het 182e schot de staart voor zijn rekening. Zij ontvingen resp. 25, 10, 10 en 5 gulden. 's Avonds namen de koning en zijn vrouw met de Braderie-koningin Wilmien Dolman plaats in de open auto van de heer Slot, waarna met de Holtense Mu ziekvereniging en de drumband voorop een ware zegetocht door het dorp werd gemaakt. De Braderie, een evenement, dat pl.m. 12 a 13 jaar geleden als de bekende padde stoel uit de grond rees, doch in bijna alle plaatsen geen levensvatbaarheid bleek te bezitten, groeide in Holten steeds voor spoedig en werd deze zomer in het kader van het VVV-vakantieprogramma voor de tiende keer georganiseerd. Thans door een Braderie-commissie van acht personen, zulks in tegenstelling met voorgaande ja ren, toen de organisatie in handen was van het bestuur der Holtense Handelsver eniging. Deze commissie van acht werd voor het eerst actief in de zomer van 1962, toen het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging van organisatie moest afzien, omdat bij het overgrote deel van de leden geen interesse meer bestond voor dit evene ment. De commissie van acht, die in 1962 fi nancieel maar juist met de hakken over de sloot kwam, boekte het vorig jaar een niet onbelangrijk verlies, doordat enkele avon den, waarop radio- en t.v.-artisten optra den, zeer matig werden bezocht, doch dit was geen' reden om het organiseren te stoppen en zo kon het gebeuren, dat de maandagavond gekozen Braderie-koningin Wilmien Dolman dinsdagmiddag het lint doorknipte, wat betekende de officiële opening van de 2e Lustrum-Braderie. DANK VAN GEMEENTEBESTUUR Voordat hare majesteit de versperring doorknipte, werd het woord gevoerd door de 2e voorzitter van de Braderie-commis sie, de heer J. Wiggers, die na een harte lijk woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de loco-burge meester, de heer B. J. Veeneklaas Slots, wethouder G. Brands en de loco-secretaris, de heer Vuuregge, woorden van dank sprak tot het gemeentebestuur voor de medewerking, die de commissie werd ver leend, evenals aan het personeel van het G.E.B., Gemeentewerken, de rijkspolitie en de heer Kalfsterman, die ook dit jaar weer het terrein aan de Stationsstraat be schikbaar stelde voor het plaatsen van een grote tent en een podium. Hij sprak in het bijzonder woorden van dank tot de pen ningmeester van de commissie, de heer H. Klein Velderman, die het leeuwenaandeel had in de voorbereiding. De heer Wiggers besloot zijn openings woord met het uitspreken van de hoop, dat de lustrum-Braderie zou slagen en dat het een evenement mocht worden, waarop de bezoekers, de standhouders en de organi satoren met genoegen en voldoening terug zullen zien. Loco-burgemeester B. J. Veneklaas Slots, die het woord voerde namens het gemeentebestuur, sprak zijn vreugde uit over het feit, dat reeds voor de tiende keer in Holten een braderie wordt gehouden en dankte de organisatiecommissie, die zich veel werk en inspanning getroost en le vens financiële risico's durft nemen. Eens iets op touw zetten is nog niet zo moeilijk, maar jaar in jaar uit iets brengen wat het publiek naar Holten trekt is geen eenvou dige zaak. Het is bekend, dat er vele toe risten zijn, die hun vacantie in Holten willen doorbrengen juist in de week van de braderie. Het is hier dan gezellig en er wordt verstrooiing geboden. Het gemeen tebestuur spreekt dan ook gaarne de wens uit, dat de inspanningen van de commissie beloond zullen worden en dat deze lus trum-braderie een groot succes mag wor den. FOLKLORISTISCHE JEUGDGROEP Het gezelschap maakte hierna een rond rit met het braderietreintje en wandelde daarna naar „Kalfstermansweide" om ge tuige te zijn van het optreden van de Jeugdgroep van de Folkloristische vereni ging „Markelo". De kinderen (68 jaar) dansten op de muziek van spölleman Her man Berends achtereenvolgens „Twee em mertjes water halen", ,,'k Moest dwalen", „De mosselman" enz. Hun optreden werd door het niet zo talrijke publiek, voor het overgrote deel zomergasten, zeer gewaar deerd en er klonk na elke dans een spon taan applaus. Ook de boerendansgroep „De Larense Schotsers" met spölleman Jans van de Kuper oogstten veel succes met de Berli ner Polka, de Drikusman enz. en zowel dames als heren zomergasten maakten gaarne van de geboden gelegenheid ge bruik om met de Schotsers een dansje te maken. De Braderiekoningin maakte later op de middag een rondgang over de braderie en tijdens deze wandeling werden door een groot aantal standhouders en winkeliers geschenken aangeboden. De Holtense Muziekvereniging H.M.V. gaf 's avonds op het grote podium in Kalf stermansweide een populair concert, waar voor helaas slechts matige belangstelling bestond. 's Avonds heerste er op en rond het Braderieterrein een gezellige drukte en de standhouders deden de eerste avond reeds goede zaken. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is de 71-jarige J. H. Z. uit Markelo, toen hij per brommer op weg was naar huis, op de Markeloseweg door een hem achterop komende motorrijder aangereden. Het ongeluk liep voor de oude man en voor de motorrijder G. J. B. uit Holten nog vrij goed af. De eerste is, na door dokter Nagelhout voorlopig verbonden te zijn wegens verwondingen aan 'het hoofd, per auto naar zijn woning vervoerd. B. kreeg verwondingen aan zijn handen, maar kon zijn woning in de omgeving van de plaats van het ongeval zelf opzoeken. De brom fietser was even buiten het dorp Holten in plaats van naar het rijwielpad aan de linkerzijde van de weg over te steken, de grote verkeersweg opgereden. Toen de motorrijder naderde, wilde hij dat rij wielpad weer opzoeken, met bovenstaand gevolg. De Holtense „Bergvliegers" hadden za terdag niet minder dan 170 jonge duiven ingekorfd voor de vlucht vanaf Roer mond. Afstand 124 km. Lossing om 12.00 uur. Aankomst eerste duif om 13.40.14 u. De volledige uitslag luidde: 1 en 11 M. Lodeweges 13.40.14 uur en 13.42.53 uur; 2 en 13 C. W. Reeves 13.14.18 uur en 13.43.33 uur; 3, 19, 20, 26, 31 en 38 G. D. Muller 13.40.47 uur, voor no. 3, 4, 7, 12, 16, 17, 21, 36 en 37 J. Schone veld; 5, 9, 23, 33, 34 en 42 L. Gazan; 6, 27, 28, 29, 32, 39 en 40 J. W. Willems; 8, 24 en 25 H. J. Aaftink; 10, 22 en 30 G. Veldhuis; 14 G. Steunenberg; 15 en 25 W. Aaftink; 18 W. v. d. Pluym en 41 H. Wansink. De stand na 2 vluchten is: 1 L. Gazan 228,9 pt.; 2 J. Schone veld 224,4 pt.; 3 C. W. Reeves 219,9 pt.; 4 W. Aaftink 219,8 pt.; 5 H. J. Aaftink 219,- pt.; 6 G. D. Mul ler 215,2 pt.; 7 J. W. Willems 210,- pt.; 8 G. Veldhuis 197,3 pt.; 9 H. Lodeweges 189,7 pt.;_ 10 W. v. d. Pluym 172.1 pt.; 11 G. Steunenberg 173,3 pt.; 12 H. Wansink 91,8 pt. v- f y De Holtense brandweer werd zondag middag omstreeks half zes gealarmeerd voor bosbrand in de 'Holterberg. Zij rukte snel uit met drie bluseenheden, maar het bleek, dat op de picknickplaats aan de toeristenweg een auto van de heer J. B. uit Hengelo in brand stond. Met een straal van de nevelbluswagen wist men het vuur onder de motorkap van de sta tioncar snel te blussen. De wagen moest worden weggesleept. Van de Holtense openbare Ulo-school slaagde het afgelopen weekend te De venter Minnie Bosschers uit Loo-Bath- men voor het diploma A met wiskunde Twee kandidaten werden afgewezen. Van de 77 leerlingen van deze school, die eind-examen hebben gedaan, zijn er 66 geslaagd. Voordat de rijtoer door het dorp begon, reikte in hotel „Vosman" de voorzitter van de schietvereniging „De Eendracht", de heer F. J. Sluiter, aan de nieuwe ko ning de tekenen van zijn waardigheid uit en bood de heer Johan van Geenhuizen, die door de koning was benoemd als op- per-ceremoniemeester, mevr. Krieger-Me- gelink bloemén aan. Voor de feestavond, die door de schiet vereniging en de Braderie-commissie in de aan duizend personen plaats bieden de tent in Kalfstermansweide, bestond 'n zeer grote belangstelling en op de vaatjes bier, o.a. aangeboden door de nieuwe ko ning, kon reeds vrij snel het etiket „ledig" geplakt worden. Al met al een geslaagde middag en een buitengewoon gezellig schuttersfeest. WERELDRAAD VAN KERKEN Uitvoerend Comité komt in Duitsland bijeen Het uitvoerend Comité van de Wereld raad van Kerken, dat het dagelijks beleid bepaalt, kwam eind juli in Tutzing, 40 km. ten zuid-westen van München bijeen. Op de agenda van deze zitting staan inter nationale zaken en godsdienstvrijheid en ook een rapport van een commissie tot herziening van de organisatie van de We reldraad. Mogelijke vormen van prakti sche samenwerking met de Rooms-Katho- lieke Kerk zullen ook aan de orde gesteld worden, dit als uitvloeisel van de aanbe veling in de vorige vergadering in Odessa (februari 1964), dat „kerken en individu ele christenen alle mogelijkheden tot sa menwerking in gemeenschappelijke chris telijke taken moeten aangrijpen, die zich voordoen met mede-christenen van welke belijdenis ook". Voorzitter van het uitvoerend Comité, dat 16 leden telt, is Dr. Franklin Clark Fry uit New York, president van de Lutherse Kerk in Amerika. Vice-voorzitter is Dr. Ernest Payne, secretaris-generaal van de Baptisten-Unie van Groot-Britannië en Ierland. Het uitvoerend Comité komt twee maal per jaar bijeen. Aflossing voor de „Vrolijke Vagebonden" In september 1963 vertrok uit Zwitser land een groep van 18 jongeren, die uitge zonden werden door een kring, die zich ten doel stelde ten bate van de kerk te werken. Was het aanvankelijk evangeli satiewerk in eigen omgeving en tot in Frankrijk toe door het organiseren van allerlei activiteiten, o.m. toneeluitvoerin gen en muziekavonden e.d., later kwam er de suggestie bij om ook verder buitens lands zich ter beschikking te stellen. On der de naam „Les Gais Vagabonds", de Vrolijke Vagebonden, deden deze jonge ren, die uit allerlei beroepen afkomstig waren, dit werk voor het grootste deel in hun vacantietijd. Maar voor werk verder weg werd het noodzakelijk de tijd ruimer te stellen en werd het een jaar. Door relatie met een Zwitsers predikant, die aan een school in Haiti verbonden was, werd het zo, dat de bovengenoemde achttien jongeren na een degelijke voorbereiding naar Haiti gin gen om daar aan die school te werken en in de omgeving te evangeliseren. Onder hen waren onderwijzers en onderwijze ressen, maar ook handwerkslieden, die bij de opbouw van de school konden hei pen. Daar zijnet in Haiti waren, toen daar de orkaan Flora zijn verwoestend werk deed, hebben zij ook in dat ver band mee kunnen werken voor de be volking en met de daad hun christelijke naastenliefde kunnen tonen. Straks zijn zij echter een jaar daar en dus moet er overwogen worden hoe nu verder. In overleg met de kerk op Haiti heeft het thuisfront in Zwitserland nu een nieuw team van negen jongeren gevormd, dat zich voorbereidt door het houden van weekends en kampen om in september als aflossing naar Haiti te vertrekken. Weer zullen de leden van het team voor een groot deel in hun eigen kosten bij dragen. In Delft werden twee huismoeders van resp. 18 en 24 jaar oud bekeurd omdat zij zich hadden bezig gehou den met belletje trekken.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 3