Wmkautie- programma SPANNENDE WIELERRONDE Luchtvaart in 't klein Duizend ballonnen Henk Benjamins won op de streep Geslaagd ouderwets dansfestijn met „Boalserter Skotsploech" en „Larense Schotsers" eens schudt het Seven je wakker Zaterdag 1 augustus 1964 HOUTENS NIEUWSBLAD Wij roepen de zomergasten, die Holten als vakantieoord hebben uitgekozen, ook nu weer een hartelijk welkom toe. Het vakantieprogramma laten we hier volgen: MOTORCROSS Zaterdag 1 augustus 15.00 uur: Grote motorcross op ihet Industrieterrein aan de Pannenbakkerstraat voor bromfietsen en motoren van 50 cc. tot 250 cc. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar een aankondiging in dit blad. TEENAGERSBAL Zaterdag 1 augustus 19.30 uur: Groot teenagersbal in de feesttent op Kalfstermans- weide met medewerking van „The Rocking Ramblers". Een reuzen-gezellige avond als afsluiting van een geslaagde braderie. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 4 aug., 14.30 uur en van 1920 uur, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving ien de bewoners zullen daarover en over hun verdere land bouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1,— per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 5 aug., 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobus tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prach tige vergezichten over Salland ien Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VW-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 6 aug., v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdag bij het WV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. KEGELWEDSTRIJDEN Donderdagavond 6 aug., 7.30 uur: Kegelwedstrijden, georganiseerd door de Pad- vindersgroep „De Waardenborch" in garage bij café Kalfsterman aan de Stations straat. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 7 aug. en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om '8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 533 of door het O.A.D.-kantoor (telef. 241). In het kader van het Braderieprogram ma en dat van het V.V.V. Vacantiepro- gramma hebben de leden van de Amstel- veense Luchtvaartclub „De Vliegende Vesting" donderdagmiddag in „Kalfster- mansweide" een boeiende en veelal zeer spannende demonstratie gegeven met ver schillende miniatuur vliegtuigjes, die aan een dun staaldraad je vanaf de grond wer den bestuurd door een van de clubleden. De vliegtuigjes van verschillend model met een motortje van 214 en V/2 cc. kwa men tot snelheden van 80 tot 100 km. De jongeman aan het staaldraadje liet ze ver schillende malen z.g. „loopings" maken en presteerde het zelfs om een ballonnetje, dat in de wei lag kapot te vliegen. Er waren pl.m. 200 meest jeugdige be zoekers en dit aantal zou ongetwijfeld veel groter zijn geweest als tot het geven van deze demonstratie niet pas in de loop van donderdagmorgen was besloten, waardoor de mogelijkheid ontbrak om er. meer be kendheid aan te geven. Op „Kalfstermansweide" werden j.l. woensdagmiddag door een groot aantal kinderen pl.m. 1000 ballonnetjes opgela ten, die voor het merendeel in zuid-oos- Jury en renners vol lof over organisatie en parcours. De Drentse kampioen Henk Benjamins (18) uit Hollandscheveld is zaterdagmid dag op verrassende wijze winnaar gewor den van de 2e Ronde van Holten, een wie- Ierevenement over 100 km., dat onder ide ale weersomstandigheden werd verreden. Benjamins won de sprint van een groepje van 3 renners, t.w. Harry van Pierre uit Uithoorn en Jurrie Dokter uit Enschede, die resp. als tweede en derde over de streep gingen. De steeds beter rijdende Gerrit v. d. Berg uit Rijssen, die afgelopen week voor eigen publiek blijkbaar inspi ratie heeft opgedaan(I), werd goede vier de, terwijl Jan Fransen uit Halfweg, die bij voorbaat door insiders als de grote kanshebber werd getipt, met een vijfde plaats genoegen moest nemen. In de laat ste ronde werd Fransen namelijk via een val uitgeschakeld voor de zege. Een verrassend slot van een zeer leven dige koers, die achteraf bekeken misschien juist iets te lang is geweest. De afstand had beter 80 inplaats van 100 km. jkunnen zijn op 't lang niet gemakkelijke parcours. De jury van aankomst kon ditmaal slechts 18 renners klasseren, terwijl er ruim 50 van start gingen. Tal van hen staakten de strijd, omdat ze het hoge tempo niet kon den bijbenen. Ook waren er renners, die door pech werden uitgeschakeld, bijv. Joh. Pluimers van Enter, Henk Hoekstra van Ureterp (de winnaar van vorig jaar) en Jan Boode van Nijverdal, die nog lange tijd moedig heeft geprobeerd zijn achter stand goed te maken. Boode moest even wel de strijd straken, evenals Piet Schreur uit Wolvega, de noordelijke kampioen, die vorig jaar „naam" maakte in Holten. Ook Schreur staakte de strijd, omdat hij het tempo niet kon bijbenen. Nadat bij de eerste premiesprints ren ners als Anne Koster (Leeuwarden), Jan Bols (Hoogeveen) en Henk Benjamins (Hollandscheveld) zich „van voren" had den laten zien, kwamen reeds tal van ren ners op achterstand. Met name de lichte klimmingen in het parcours vormden een geduchte handicap voor velen. De eerste demarrage noteer-den we van Henk Hin- senveld uit Enter en Fred Nemeijer uit Hengelo, welk tweetal achterna werd ge zeten door Jurrie Dokter uit Enschede en twee knapen van „De Peddelaars" uit Hoogeveen, n.l. Jan Bols (Hoogeveen) en Bennie Groen (Steenwijk), welke laatste in Appelscha zegevierde. KOPGROEP Spoedig vormde zich hierna een kop groep, die verder bestond uit Harry van Pierre, Uithoorn; Wim Derkink, Hengelo; Jan Fransen, Halfweg; Cees Smouter, Nw. Amsterdam; en Jan Fransen, Hengelo. Uit deze groep vielen vrij spoedig de Henge- loërs Fransen en Derkink en Smouter te rug. Wiebe Boonstra en Gerrit v. d. Berg uit Rijssen, die weer voortreffelijk fietste, kwamen bij de groep. Door de talrijke premiesprints moesten nadien „lossen" de renners Bennie Groen en Jan Bols. Jurrie Dokter en Jan Fransen, twee knapen die destijds bij „De Bataaf" in Halfweg elkaar goed hebben leren kennen, gingen op een gegeven moment, dat was ongeveer halfweg de wedstrijd, aan de telijke richting verdwenen. De ballonnetjes droegen als opschrift: ..Voor uw dagtochten en touringcars naar OAD-Tours, Holten (Ov.)". In de grote tent verzorgde de „Coca Cola" een middag voor de kinderen. Helaas kwamen de gedraaide films bij lange na niet tot hun recht, omdat een tent zoals deze nu eenmaal niet verduis terd kan worden. De kinderen en ouderen ontvingen al lemaal een flesje Cola gratis. Jongelui, die inmiddels het aan het bal lonnetje bevestigde kaartje terug hebben ontvangen, moeten dit zo spoedig moge lijk inleveren bij de secretaris van d« Braderiecommissie, de heer J. Wiggers, Kolweg 14. Er zijn voor de ballonnetjes, die de grootste afstand afleggen, enkele prijzen beschikbaar gesteld. haal. Henk Hinsenveld reageerde goed, evenals Van Piei-re, Benjamins, Boonstra en v. d. Berg. Zo ontstond een sterke groep van zeven renners. Wel probeerde Fred Lachterop, Amsterdam, nog bij de vluch ters te komen, doch hij had te weinig steun van Wim Derkink en Hans Wiering uit Enschede. SCHERMUTSELINGEN Intussen noteerden we aan de kop scher mutselingen aan de lopende band. Met name de 18-jarige Benjamins onderscheid de zich hierbij! Vier ronden lang zagen we hem met ruime voorsprong aan de leiding gaan, doch toen vonden cracks als Jan Fransen, Wiebe Boonstra, Henk Hinsen veld en Harry van Pierre het welletjes. Gezegd moet worden, dat ook Jurrie Dok ter en Gerrit v. d. Berg zich van de goe de zijde lieten zien bij de jacht op vluch teling Benjamins. In de achterhoede kregen tal van ren ners het kwaad te verduren. Met de regel maat van de klok verhuisde men naar het rennerskwartier, op twee „doorzetters" na, te weten Joh. Fransen uit Hengelo en J. v. d. Klinken uit Valthermond, die ten slotte op meer dan drie ronden achterstand kwamen te zitten. Met het einde in zicht steeg de spanning. Zeven renners waren reeds zeker van de ere-plaatsen. Henk Benjamins, Jurrie Dokter, Harry van Pierre en Fred Lachter op (de achtste man in de wedstrijd) gin gen bij het ingaan van de laatste ronde aan de kop. FRANSEN VALT In deze laatste ronde is de grote favo riet Jan Fransen ten val gekomen. (Hij verklaarde na afloop heftig protesterend bij de jury, dat hij gehinderd zou zijn.) De strijd om de eer ging dus tussen Van Pierre, Dokter en Benjamins, welke laat ste, zoals in de aanvang reeds vermeld, op verrassende wijze als winnaar uit de bus kwam. Overigens moet gezegd worden: een verdiende winnaar, want de Drentse kampioen heeft zich uitstekend geweerd in deze 2e Ronde van Holten! Zo werd de zege in de eindsprint beslist door de drie genoemde renners. Na afloop kreeg winnaar Henk Benjamins na een korte huldigingsspeech van de waarne mend voorzitter van de Braderiecommissie de heer J. Wiggers, de bloemen en de overwinningszoen van tourmiss Tini Tap- pel uit Erica (Dr.). De volledige uitslag luidt: 1 H. Benjamins, Hollandscheveld (100 km. in 2 uur, 22 min. en 13 sec.); 2 H. van Pierre, Uithoorn; 3 J. Doktei', Enschede; 4 G. v. d. Berg, Rijssen (bravo,Gerrit!) 5 J. Fransen, Halfweg; 6 W. Boonstra Op ende (Gr.); 7 H. Hinsenveld, Enter; 8 F. v. Lachterop, Amsterdam; J. Bols, Hooge veen; 10 F. Niemeijer, Hengelo; 11 D. Middelveld, Hoogeveen; 12 P. Verwey, Gouda; 13 B. Huizing, Middelstum; 14 A. Koster, Leeuwarden; 15 H. Wiering. En schede; 16 H. Middelveld, Hoogeveen; 17 Joh. Fransen, Hengelo; 18 en laatste J. v. d. Klinken, Valthermond. VOORWEDSTRIJD In een voorwedstrijd (10 rondjes van 1000 meter) hebben jongens van 11 t.m. 14 jaar uit Holten, Rijssen, Wierden en Nij verdal een sportieve strijd geleverd om de prijzen, die de Braderie-commissie be schikbaar had gesteld. Ook deze wedstrijd bracht de beslissing op de streep. Als eerste ging door de finish Jaap Hobert uit Wierden; 2 Harry Beunk, Wierden; 3 Jan Boode, Nijverdal; 4 Wim Klein Velderman, Holten, die de door fa. J. Bouwhuis en Zn. beschikbaar gestelde beker won voor de eerst aankomende Hol- tense deelnemer; 5 Wim Tijhof, Rijssen; 6 Henk Schuilenburg, Rijssen. Jaap Hobert won ook de door Bert Boom te Markelo beschikbaar gestelde beker, terwijl de door de firma H. J. Aaftink en Zn. beschikbaar gestelde lauwerkrans en lauwertak werden gewonnen door Harry Beunk en Jan Boode. De grote wisselbeker, die wielrenner rijwielhandelaar Bert Boom te Markelo beschikbaar stelde, kwam in het bezit van Henk Benjamins, die tevens de fraaie be ker won, die het Dagblad „Tubantia" be schikbaar stelde voor de strijdlustigste renner. Naar schatting 350 bezoekers hebben j.l. donderdagavond in de grote tent in Kal- stermansweide genoten van het optreden van de Friese boerendansgroep „Boalser ter Skotsploech" uit Bolsward en de „La rense Schotsers" uit Laren. De „Boalserters" dansten o.l.v. de heer W. Wielsma o.a. Skotse Trije, Hakke Tone, Jan Pierewiet en Maitiids douns en beslo ten hun buitengewoon gewaardeerd op treden met de IJspolka, die door een aan tal bezoekers werd meegedanst. De Friezen brachten hun dansen in prachtige ouderwetse costuums, de heren met hoge zij en de dames met gouden oor ijzers en kanten mutsen. Zij besloten hun succesvolle optreden met het zingen van een couplet van het Friese volkslied. De Larense Schotsers dansten o.l.v. de Gevonden: 8-gaats reservewiel van vrachtauto, merk Good Year, maat 8.25 x 20; dames-leesbril; zwemabonnement; een Lipssleutel; blauwe kinderportemonnaie zonder inhoud; plastic regenjas; bruine portemonnaie zonder inhoud; bankbiljet van f 25,J; bruine damestas; gasaanste- ker, merk Poppell; een wieldop van auto; lichtbruine portemonnaie, inhoud pl.m. f2,50; verchroomd herenpolshorloge met stalen armband; rode kinderportemon- heer Plekkenpol en op de muziek van spölleman Jans van de Kuper de Drikus- man, Riepe, riepe gaste en de Rozenwals. Ook zij oogstten na elke dans een har telijk applaus. De waarnemend voorzitter van de Bra deriecommissie, de heer J. Wiggers, was de tolk van allen, toen hij beide dansgroe pen dankten voor het gebodene. De „Boalserter Skotsploech" trad op in plaats van de Franse dans- en zanggroep, die wegens ziekte van hun leider een be zoek aan Almen, Laren en Holten moes ten uitstellen. naie, inhoud pl.m. f 5,-; gasaansteker; een portefeuille met foto's; bruin lederen kinderportemonnaie, inhoud foto's en pl.m. 5 dubeltjes; blauw linnen rijwiel tas, inhoud zwembril; linker zwarte da meshandschoen. Verloren: bankbljet van f25.-; blauw gestreept colbertjasje; bos sleutels; akte tas met inhoud: brood, badlaken met ver schillende kleuren; groen legerjack; blau we zwembril met dito badhanddoek; een jongs-leesbril; rijbewijs teh name van P. Preeker met kentekenbewijs en belas- tingkaart van auto TK-85-49; bruin lede ren portefeuille, inhoud autopapieren, o.a. rijbewijs, belastingkaart, paspoort en bloedgroepkaart; zwembroek en bad handdoek; grijs damesvest; wieldop van Opel; wieldop NSU; kort rood nylon meisjesjasje; olijfgroen windjack; blauwe pet; blauw damesoverhemd; kindersan daal; portemonnaie met inhoud; zwem- kaart; Kodak fototoestel met bruin lede ren tas; rode portemonnaie met inhoud. door Leida Graafland Maar verder leren wenste hij niet, zodat Roelie besloot hem dan maar op kantoor te nemen. Tenslotte zou hij later toch in de zaak komen en hoe eerder hij zich in werkte, hoe beter het was. Doch voorlo pig moest de jongen maar een maandje vakantie nemen. Zo stonden de zaken er voor, toen op een der eerste julidagen bezoek aange kondigd werd van een zekere mevrouw van Schijndel. Roelie, die sinds kort in haar werk een bril droeg, nam die even van haar gezicht en keek het meisje aan. „Wie is dat? Ken ik niet. Is het iemand uit het dorp?" „Ik weet het niet, mevrouw, maar het was erg belangrijk, zei ze." De vrouw achter het bureau keek even naar de stapel rekeningen voor zich, die ze nog moest controleren en toen naar de klok. Nou, als het niet te lang duurde „Laat mevrouw maar binnenkomen." Roelie keek gewoontegetrouw de be zoekster scherp aan, maar kwam tot de slotsom, dat het een onbekende was. Waarschijnlijk een colportrice voor het een of ander. Nu ja, die poeierde ze bin nen twee minuten weer af. Ze stond even op, stak haar hand uit. „Ik ben mevrouw Burger. Gaat u zitten. Een sigaret? Mag ik de reden van uw komst weten?" De bezoekster nam plaats en keek de ander onderzoekend aan. „Mijn naam zegt u natuurlijk niets, mevrouw Burger. Maar als ik u mijn meisjesnaam zeg, dan ver andert dit misschien. Ik ben de zuster van Tom. Tom Talingen." Roelie, die net een sigaret opstak, schrok, maar één sekonde later beheerste ze zichzelf weer volkomen. Ze leunde ach terover in haar stoel en keek de ander vragend aan. „Juist. En?" „Interesseert het u niet, hoe het met hem gaat, mevrouw?" „Tot op zekere hoogte. Als hij van me ning is, dat hij niets van zich moet laten horen, is dat zijn zaak. Daarin is hij na tuurlijk volkomen vrij." De bezoekster dacht even na. „Me vrouw, ik ben hier gekomen om een drin gend beroep op uw medewerking te doen. Tom is volkomen aan lager wal geraakt. Sinds u hem ontslagen hebt „Pardon," viel Roelie haar in de rede, '„daar is geen sprake van. Ik heb meneer Talingen niet ontslagen. Integendeel. Ik heb hem verleden jaar ziekteverlof gege ven, voorlopig twee maanden. Hij was overspannen en ik achtte het beter, met het oog op onze zaak, dat hij er een poosje uitging. Inplaats van zich te houden aan de voorschriften, die er in dergelijke ziektegevallen gelden, is hij er vandoor gegaan, zonder ooit nog maar iets van zich te laten horen. Hoe noemt u dat? Als dat zijn uiting van dankbaarheid is voor onze zorgen De vrouw aan de andere kant van het bureau schudde haar hoofd. „Alstublieft, mevrouw Burger, laten we elkaar niet voor de gek houden. Ik ben van alles op de hoogte. Tom heeft het me allemaal verteld. Ook van zijn stommiteit, die hij eens uithaalde in uw woning. En wat er geschiedde na het overlijden van uw echt genoot." Roelie rookte rustig en keek de ander geringschattend aan. „Wel, als u dan alles weet, wat komt u hier dan in vredesnaam doen? Stuur hem maar terug. Hoewel hij aanvankelijk twee maanden ziekteverlof heeft gekregen, ben ik zo welwillend ge weest om dit verlof voor onbepaalde tijd te verlengen. De heer Talingen is formeel dus nog steeds bij ons in dienstbetrek king. Zelfs zijn salaris, waarop hij nim mer aanspraak heeft gemaakt, ligt voor hem gereserveerd. Wat wilt u dan nog meer? Wat denkt u eigenlijk, dat het hier is? De heer Talingen is al meer dan een jaar weg, zonder ooit iets van zich te la ten horen. Ik had het volste recht gehad om hem te ontslaan, maar zelfs dat heb ik niet gedaan, mevrouw. Zijn naam prijkt nog steeds op de personeelslijst. Vertelt u hem dat maar. Wat mij betreft, kan hij morgen meteen weer beginnen. Aangeno men natuurlijk, dat hij gezond is en ch.... een behoorlijk mens." De bezoekster frommelde aan een zak doek, die ze uit haar tasje had genomen en keek even door het raam naar builen. „Ik zei u al, mevrouw, dat hij volkomen aan lager wal zit?' „Dat is dan erg stom. En volgens mij was daarvoor geen enkele reden." „Mevrouw, hebt u zich dan nooit afge vraagd, wat er van hem geworden is?" Roelie knikte. „Inderdaad. Toen hij na twee maanden niet terugkwam en niets van zich liet horen, vond ik dat om te be ginnen zeer ondankbaar. Desondanks heb ik zijn ziekteverlof voor onbepaalde tijd verlengd. Maar hij is tenslotte geen kwa jongen meer, doch een volwassen man. Volledig in het bezit van zijn verstandelijke vermogens. Tenminste, dat meen ik te mogen aannemen. Dat hij zijn leven ver gooitZe wuifde met haar hand. „Dat vind ik stom, doch dat is iets, dat: hij zelf moet weten." „Mevrouw, weet u, wat hij allemaal al meegemaakt heeft in zijn leven?" Roelie spreidde haar handen uit. „Alstu blieft, spaart u mij al clie confidenties. Misschien weet ik wel meer van zijn ver leden dan u. Ik ben volkomen op de hoogte. Wilt u, dat ik een boekje over hem opendoe? Plet zit muurvast in mijn geheu gen gemetseld. Als 16-jarige nozem al drie dagen op sjouw met een drie jaar oudere dochter van de hoofdonderwijzer, waardoor het hele dorp op stelten stond. Op 19-jarige leeftijd getrouwd met Elsje Vroenhoven, bij wie hij twee kinderen kreeg. Gedurende zijn drie-en-een-half jarig huwelijk een aantal affaires gehad met gehuwde en ongehuwde vrouwen, waarvan de klap op de vuurpijl was zijn verhouding met een zekere mevrouw Smalts, wier echtgenoot hem eens een flink pak slaag toediende. Wilt u nog meer weten?" De kleur op de wangen van de bezoek ster was geleidelijk aan dieprood gewor den. „Hoe weet u dit allemaal?" fluisterde ze ontzet. Roelie haalde haar schouders op. „Wat dacht u, dat wij zonder meer personeel aannamen in vertrouwensposities, zonder naar iemands verleden te informeren?" „Desondanks hebt u hem indertijd aan genomen?" „Dat deed mijn man. Ik heb hem vaak genoeg gewaarschuwd, maar mannen zijn in dit opzicht blind en doof." „En toen uw man dood was, hebt u niet gerust, voor U Tom er uit gewerkt had." Roelie's oogpupillen vernauwden zich en met ingehouden woede antwoordde ze: „U durft veel te zeggen, mevrouw. Be seft u wel goed, dat u hier een beschuldi ging uitspreekt, waarvoor u geen enkel steekhoudend bewijs hebt? Ik zei u toch al, dat ik hem enkel met ziekteverlof stuurde?" De andere vrouw knikte. „Hij heeft het me verteld. Eén dag nadat de nieuwe boekhouder zijn intrede hier had gedaan. Waaruit de goe-gemeente kon conclude ren, dat er dan wel iets loos zou zijn met Tom." „Wat interesseert mij, wat de mensen kletsen „Wilt u niet meehelpen, mevrouw, po gingen in het werk te stellen om hem van de totale ondergang te redden?" .Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2