10e Holtense Braderie Bezoekt de Agenda BOERENBRUILOFT UITSTEKEND GESLAAGD Zeshonderd gasten hadden plezier „Hutentuuters" zorgden voor feestmuziek HH Ook U bent hartelijk welkom in feestvierend Holten Burgerlijke Stand Stand actie Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren Predikbeurten Plattelandsjongeren naar Duitsland „Vakantie-jeugddienst" in Markelo Zater'dag 25 juli 1964 No. 30. Jaargang 17 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^88 - 234 Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 Toen burgemeester Berend Willem Dapper (de heer J. Oosterkamp) en se cretaris-ambtenaar van de burgerlijke stand (de heer L. Meinsma) woensdag avond om plm. kwart over acht het als trouwzaal ingerichte podium in de grote tent in „Kalfstermansweide" bestegen om het huwelijk te voltrekken van Hendrik Willem Twenhaar en Berendina Vosse- beld was de tent gevuld met plm. 600 bruiloftsgasten (voor het overgrote deel vakantiegasten) die tijdens de plm. 3 kwartier wachten op het bruidspaar en de naaste familie hebben getoond „uit het goede hout gesneden" gasten te zijn. Er heerste een echte ouderwetse feest stemming en de bekende wijsjes van „hoeperde poep" die op de stoep zat en „laat de klok maar luiden" werden zo spontaan gezongen dat de boerenkapel „De Hutentuuters" van de Holtense Mu ziekvereniging alle „registers" moest aanspreken om de zangers de baas te blijven. De broedskoo dooi- noaber Jan Krik- kink door de tent geleid bleef onder al deze vrolijkheid uitermate rustig en zorgde zelfs voor een daverende sensatie toen zij de staart lichtte en LANGS DE STRAAT Voordat de huwelijksplechtigheid in de tent- plaats vond waren vele honderden nieuwsgierigen in de straten samenge stroomd om niets te missen van het voor bijtrekken van de boerenkapel, de noa- bers met de broedskoo en de versierde kleedwagens met het bruidspaar en de naaste familie. De buren werden aange houden (anhól'n) in de Gaardenstraat en in de Stationsstraat en konden hun wan deling voortzetten nadat ze de beide man nen die hun de doorgang versperden een slokje hadden gepresenteerd. Het z.g. „meuten" van de versierde wa gens had eveneens plaats in de Gaarden straat en Stationsstraat en ook cTe bruid moest eerst zoals vroeger de gewoonte was een glaasje schenken om door te kunnen rijden. Inmiddels vulde zich de grote tent en deze was tot de laatste plaats bezet toen het jonge paar en de naaste familie arri veerden. Toen bruidspaar en familie in de trouw zaal op het podium hadden plaatsgeno men verrichtte burgemeester Berend Wil lem Dapper de trouwplechtigheid nadat de ouders van weerskanten verklaard hadden geen enkel bezwaar hiertegen te hebben en bruidegom en bruid een duide lijk „ja" hadden laten horen. Een daverend applaus steeg op toen de burgemeester de woorden had gesproken: „Dan verklaar ik als publieken ambte naar des Burgelijken Stands in de ge meente dat Uw huwelijk hiermede is vol trokken". Na de huwelijksplechtigheid overhan digde Annelies Wierbos aan de bruidegom de prachtige bruidspijp en ze las hierbij het volgende gedichtje: „Wi'j brengt oe now de piepe, tabak zit d'r al in en awwe oe straks zeet rook'n, dan hawwe't nao de zin een reuske aan de kupkes, dat heurt d'r toch ook bi'j zie zo non kuj oe redd'n, want die krie'j jao van mi'j Gevonden: 1 nieuwe ceintuur van jurk; kentekenplaat xx-53-77; enige bankbiljet ten; zakmes; zilveren ketting met han ger; gouden damesring; sleutel aan leer tje. Verloren: donkergroene zwembroek; fototoestel; 2 zwemabonnementen; 4 por- temonn.'s m. inh.; 2 contactsleutels aan ring; heren polshorloge; gouden halsket ting; grijs-bruine regenjas. Inlichtingen uitsluitend van 8-12 en van 14-22 uur aan het groepsbureau der rijks politie te Holten. op maandag, 27 juli, dinsdag, 28 juli, woensdag, 29 juli en donderdag, 30 juli in de dorpskern MAANDAG 27 JULI: 19.00 uur: Concert boerenkapel op het podium in Kalfstermansweide. 19.30 uur: Verkiezing Lustrum-Braderiekoningin (door jury van zomergasten) 20.15 uur: Koninginnebal in de feesttent met muziek van de bekende band „LAS CABANAS". DINSDAG 28 JULI: 14.00 uur: Officiële opening van de braderie door de loco-burgemeester, de Edel achtbare heer B. J. Veneklaas Slots. 14.30 uur: Rondgang van de Braderiekoningin over de Braderie. 15.30 uur: Optreden van de boerendansgroep „De Larense Schotsers" en van de Kindergroep der Markelose Boerendansers op het podium in Kalfster mansweide. 20.00 uur: Concert van H.M.V. op het podium in Kalfstermansweide o.l.v. de Weled. Heer J. Diepenveen. WOENSDAG 29 JULI: 14.00 uur: Opening inschrijving Koningsschieten op nader te noemen terrein. 14.00 uur: Ophalen Schutterskoning 1963 van hotel Vosman. 14.30 uur: Ballonwedstrijd voor de jeugd op Kalfstermansweide, met gezamenlijke oplating der ballonnen. (Ballonnen en labels zijn vanaf 13.30 uur a 10 ct verkrijgbaar in de feesttent). 15.00 uur: Kindermatiné in de feesttent op Kalfstermansweide. (Toegangsprijs voor kinderen en begeleidei-s 25 cent Gratis uitreiking van Coca-Cola). 20.00 uur: Afhalen Schutterskoning 1964 vanaf hotel Vosman naar Kalfstermans weide met muziek van H.M.V. en Drumband. 20.15 uur: Begroeting oud-schutterskoningen van voorgaande jaren. 20.30 uur: Huldiging van de Schutterskoning 1964 in de feesttent. 21.00 uur: Koningsbal met muziek van de band „LAS CABANAS". DONDERDAG 30 JULI: 1400 uur: Voortzetting van de braderie 14.30 uur: Behendigheidswedstrijd met Landbouwtrekkers (Eventuele aanvulling van het programma) 19.30 uur: Optreden van de Friese dansgroep uit Bolsward in Friese klederdrachten met medewerking van de boerendansgroep de Larense Schotsers. 21.00 uur: Jennekcsmarkt in de oude dorpstoren. Het bekende Braderie-treintje rijdt alle dagen weer de normale route. GROOT AMUSEMENT- EN KRAMENPARK IN DE DORPSKERN FEESTELIJKE VERLICHTING. OVERAL MUZIEK EN VROLIJKHEID Aan de Braderie gaat een voorpragramma vooraf, t.vv.: ZATERDAG 25 JULI, 14.30 UUR: 2e Wielerronde van Holten op het Industrieterrein. 14.00 uur: Voorpragramma: Jongens van 11-14 jaar op gewone toerfietsen. 20.00 uur: Groot teenagersbal in de feesttent. ZIJ LEVEN HOOG Toen de boerenkapel inzette het be kende bruiloftslied „Zij leven hoog" wis ten de buren meteen: wat dit betekende. De versierde stoelen Werden aangedragen en-bruidegom en brui ^(Gerrit Brinks en zijn vrouw Bertha )sen) gingen de hoogte in. j j. Verschillende dam» de -nder de zomer gasten zagen, bevretrrj dat er ongeluk ken zouden gebeurei^: i.iit met angstige blikken aan, geen we p' hebbende van de stoere kracht van de j uren. De boerendansgroep „De Larense Schotsers" uit Laren (*G.) oogstte veel ap plaus met verschillende dansen en even als dit reeds eerder op de avond was ge beurd werden de fototoestellen en film apparaten uit de etui's gehaald om plaat jes „te schieten". „De Drikusman" mocht worden meege- danst en van deze gelegenheid maakten de vakantiegangers volgaarne gebruik. Tussen de bedrijven door bracht Jan Oosterkamp nog het bekende „Mien va di'j zee lest tegen me'j" en ook hij kreeg een hartelijk applaus. Nadat de boerendansgroep nog enkele dansen had uitgevoerd was het officiële programma teneinde en werd nog ge ruime tijd gemusiceerd door de „Huten tuuters". De polonaise bracht bijna alle gasten in beweging en dat kon de vloer nu juist niet hebben. Er ontstond geen schade, maar doordat enkele z.g. ribben scheef zakten werd de vloer op enkele plaatsen oneffen en moest met de polo naise worden gestopt om ongelukken en schade aan de vloer te voorkomen. GESLAAGDE AVOND Al met al een buitengewoon geslaagd ouderwets bruiloftsfeest, waarvan ook de Holtenaren, die dit toch al enkele keren hebben meegemaakt, nog wel weer bij zonder hebben genoten. Alle gasten ontvingen in het begin van de avond een fijne snee krentebrood met koffie, die door de restaurateurs, de he ren Heuvelman en Valk te Bathmen, uit stekend waren verzorgd. Voordat de plechtigheid ten gemeente huize een aanvang nam gaf de regisseur van de Toneelclub „O.C.H." de heer W. ten Berge via de geluidsinstallatie van „Radio Sanders" te Goor een uitvoerige explicatie over het geheel en de plichten en rechten die in een grijs verleden gol den. De heer J. Wiggers sprak namens de VVV „Holtens Belang" en de Braderie commissie een hartelijk woord van dank tot de Toneelclub „O.C.H." en de Hol tense Muziekvereniging die deze avond verzorgden en tot de Larense Schotsers. HOLTEN Geboren: Netty, dv. A. Bank èn M. Quartel, directiekeet Pannenbakkersstr. Geertruida, dv. G. W. Barvclink en W. Ulfman, Borkeld 80. Gehuwd: J. W. Hulsman, 21 jr, te Hol ten, en J. W. Tuenter, 21 jr, te Emmen. Ondertrouwd: E. van Oldenbameveld gen. Tullingh, 26 jaar, te Bathmen, en A. T. Brouwer, 25 jaar, te Holten. BEVOLKING Ingekomen: W. J. H. Wansink van Gx\- Brittanië naar Dorpsstraat 17. G. H. C. Dijkstra, van Noord Amerika naa» Holterberg 35. OFFICIËLE PUBLICATIE OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat in verband met een op zaterdag 25 juli a.s. te houden wie lerwedstrijd de navolgende wegen vanaf ongeveer 12.00 uur tot 18.00 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: a. de Waag weg, vanaf de spoorwegover gang in oostelijke richting tot aan de Pannenbakkersstraat b. de Spoorstraat; c. de Kerkhofsweg, vanaf de Spoorstraat in oostelijke richting tot aan de Indu striestraat; d. de Industriestraat; e. de A. J. Goldsteinstraat; f. de Weversstraat; g.' de Pannenbakkersstraat vanaf de Hof- fesstraat; h. de Slachthuisstraat; i. de Nijverheidsstraat. Voetgangers (zonder honden) worden toegelaten tot het wielercircuit, dat be staat uit de Spoorstraat, Kerkhofsweg, gedeelte Industriestraat en A. J. Gold steinstraat, Weversstraat, Pannenbak kersstraat en Waagweg. Auto's, motoren, bromfietsen en rij wielen moeten elders worden geparkeerd. Holten, 23 juli 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, B. J. Veneklaas Slots, loco-burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris Uit Holten zelf kwam tot nu toe aan losse giften en vaste bijdragen via de op halers én door overschrijving op giro 875587 van de Boerenleenbank „Holten" het- mooie bedrag van f 3419,11 bijeen. Van buiten Holten werd tot op heden f 525,overgemaakt op giro 875587 ten gunste van het Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren. Is dit de eindstand? Laten wij het zo zeggen: uit Holten hebben wij het meeste wel gehad, maar van buiten Holten ver wachten wij nog veel meer! Bovendien: Wat zullen de offerbussen voor het Holtens Studiefonds voor Pa poeajongeren op de Braderie ons volgende week in dezen vertellen? Draagt u er allen van harte zorg voor, dat die offerbussen op de Braderie nog een hartig woordje meespreken. SLAGERSVAKONDERWIJS De heer G. H. Brands, Pastoriestraat 10, slaagde te Deventer voor 't diploma leer lingenstelsel, uitgaande van de vereniging tot bevordexdng van het slagersvakonder wijs. MIDDENSTANDSDIPLOMA Anneke Hartsuiker te Holten slaagde te Zwolle voor het middenstandsdiploma, na een opleiding aan de Chr. ulo te Rijssen. Vrijdag 17 juli t.m. donderdag 6 augus tus: Tandarts H. F. Steunenberg we gens vakantie afwezig (zie adv.). Maandag 20 juli t.m. zaterdag 1 augus tus: Bedrijven Holtense Bouwvakpa troons wegens vakantie gesloten (zie adv.). Vrijdag 24 juli tot 4 september: Filiaal Kwekerij G. J. Haneveld, Laren (Gld.) gesloten. Zaterdag 25 juli: Grote wielerronde voor Amateurs. Zaterdag 25 juli t/m dinsdag 4 augustus: Smederij Broekhuis, Dijkerhoek, wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Zondagavond 26 juli om 8 uur: Interker kelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". Maandag 27 juli: 's avonds 8 uur Verkie zing Braderie-koningin (zie progr.). Maandag 27 juli t/m woensdag 29 juli: Sparwinkelier B. Maats wegens vakan tie gesloten, (zie adv.). Maandag 27 juli t.m. 1 augustus: Afde ling Veevoeder en Filiaal Dijkerhoek (winkel en veevoederafdeling) Gebr. Dikkers N.V. wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Maandag 27 juli t/m zaterdag 1 augustus: fa. J. Rozendom en Zn. wegens vakantie gesloten, (zie adv.). Maandag 27 juli t/m zaterdag 1 augustus: wegens vakantie gesloten, Schoenhan- del H. Steunenberg, Dorpssti'aat 64. Maandag 27 juli t.m. zaterdag 8 augus tus Landbouwsmederij -constructiebe- drijf B. J. Nijland, Espelo. wegens va kantie gesloten. Dinsdag 28 juli: Geen zitting Prot. Chr. Spaarbank. Dinsdag 28 t/m donderdag 30 juli: 2e Lus trum Braderie, georganiseerd door de Braderie-commissie. Zondagavond 2 augustus om 8 uur: In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". Woensdagavond 19 augustus in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, Feestavond Schoolkring Dijkerhoek. Donderdag 20 augustus: School- en Volks feest in Dijkerhoek. Zondag, 26 juli 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur ds de Vries, van Wou- drichem; 10 uur ds de Vries, van Wou- drichem (bed. H. Doop). Extra collecte Jeugdwerk. Dijkerhoek: 9.15 uur ds Addink. Extra collecte „Bethanië". Twenlxaarsveld: 10.45 uur Kampdienst ds Addink. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 15 uur ds Welbedacht, van 's Gravenhage. In alle diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: Tweixhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.00 u. Mis. In de woensdagavond in café ,De Waag' gehouden vergadering van de P.J.G.O.-af- delingen ,De Plattelandsmeisjes' en ,Jong Holten' werd uitvoerig gesproken over het bezoek aan Duitsland in het kader van het uitwisselingsprogramma met agrarische jongeren aldaar. Een groot aantal leden gaf zich op om op 29 en 30 augustxis naar de afdeling Bohmte bij Osnabrück te gaan. Op het programma staat o.m. bezichti ging van enkele bedrijven. Opgave voor deelname is nog mogelijk, zo deelde de secretaris, de heer M. Rietberg, mede, tot uiterlijk 27 juli a.s. bij het secretariaat van beide verenigingen. Er vond nog een keuring plaats van de Fucsia-planten, welke de afgelopen win ter door de dames werden gekweekt. Mej. Hanny Pasop verwierf de eerste prijs. Zondag, 26 juli aanstaande dat is dus midden in het vakantie-seizoen zal er des morgens om half negen in de Her vormde kerk van Markelo een zg. „Va kantie-Jeugddienst" worden gehouden. Een kerkdienst dus voor vakantiegan gers, maar natuurlijk ook voor alle an dere mensen uit Markelo en omgeving. De leiding van deze dienst berust bij ds A. Sjollema, Hervormd Predikant te Vrie- zenveen, die zal preken over het onder- wex'p: „Waar gaat dat heen Bovendien zal aan deze bijzondere dienst medegewerkt worden door een zangduo met gitaax-begeleiding, uit Goor.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1