Holten ziet met spanning de tiende braderie tegemoet Vakantie- programma Agenda fiuryerlyke Binnenbrand was gauw geblust Nieuwe radio- en televisiezaak Advertenties Braderiekrant G. Rosman ontving koninklijke onderscheiding Einddiploma L.T.S. Excursie Bedrijfsvoorlichtingsvereniging Holten WIE HELPT!!! Predikbeurten ZaterHag 18 juli 1964 No. 29. Jaargang 17 OLTENS NIEUWSBLA De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 051+88 - 231+ Adv.-prijs 115 mm. d contant3.Iedere mm. meer f 0.12 Voor de tiende achtereenvolgende keer organiseert Holten haar braderie in de dorpskern. Om de oude dorpstoren zal het weer bijzonder gezellig worden als van maandag 27 juli tot en met donder dag 30 juli de talloze kramen en kleine amusementsgelegenheden zijn opgesteld, vanuit de radiowagen aan de voet van de toren de muziekimpulsen naar de luidsprekers worden geleid en 's avonds ontelbare gekleurde lampjes het geheel een feestelijk aanzien geven. Wel heeft de braderie iets van haar zuiver dorps karakter verloren, nu ook kramen van elders worden toegelaten, maar de ge zelligheid zal er niet minder oim zijn. Het is een feest, waar oud en jong him vreugde aan zullen beleven, dat begint met het verkiezen van de Braderie-ko ningin en dat eindigt met de Jennekes- markt, die wel in het bijzonder voor de jeugd bedoeld is. LUSTRUM-KONINGIN De braderie-commissie rekent er op, dat ook dit jaar weer een aantal Holten- se meisjes bereid zal zijn om zich ver kiesbaar te stellen als braderie-koningin. Het wordt nu een Lustrum-koninginne tje, dat, naar wij hopen, enkele konink lijke plichten te vervullen zal hebben in verband met de geboorte van een jonge wereldburger of -burgeres. De kroningsplechtigheid zal weer ver vuld worden door de braderie-koningin van het vorige jaar; in dit geval door mej. Mieke ten Velde. Behalve deze driedaagse braderie or ganiseert de braderiecommissie echter ook nog tal van andere evenementen in het kader van het VW-vakantiepro- gramma, die bedoeld zijn om zomergas ten en ingezetenen de nodige verstrooi ing gedurende de vakantiemaanden te verschaffen, waaronder de originele boe renbruiloft in de grote feesttent op Kalf- stermansweide, waarbij iedere bezoeker ook bruiloftsgast is en getrakteerd wordt op koffie met een heerlijke snee krentenbrood. De uitvoering daarvan be rust bij de toneelclub „OCH", die hier mede haar sporen reeds verdiend en vele zomergasten aan zich verplicht heeft. Dan snorren de filmcamera's en worden honderden foto's gemaakt. In dit kader De brand die zaterdagmiddag om half één uitbrak in de timmerwerkplaats van de fa. E. Achterkamp en A. M. Dollekamp op de hoek van de Larenseweg en de Tuin straat trok veel nieuwsgierigen naar de Larenseweg. De brandweer bleek zeer pa raat. Binnen vijf minuten was zij met drie bluseenheden ter plaatse en werd het vuur aangepakt met vier stralen op de ne- velbluswagen. Uit voorzorg werd ook afge legd op de drinkwaterleiding, doch dit bleek verder niet nodig omdat men deze binnenbrand snel onder de knie had, al vormde de geweldige rookontwikkeling in de werkplaats wel een lastige hindernis. De brand bleek te zijn ontstaan bij een brandende kachel in de rechterhoek van het gebouw, waar de verbinding met het woongedeelte een critiek punt voor uit breiding vormde. Het vuur uit deze kachel is met het zeer brandbare materiaal in de omgeving daarvan in aanraking gekomen, juist toen men was gaan eten. De werk bank en ander materiaal werd door het vuur aangetast. De schade wordt geschat op pl.m. tweeduizend gulden. De toeloop was op een gegeven moment zo groot, dat de bevelvoerende onder-com mandant, de heer Pekkeriet, het publiek met zijn electrische megafoon moest ver zoeken ruim baan te maken, waaraan dan ook werd voldaan. Telkens blijkt nog weer, dat het toegestroomde publiek de brandweer belemmert in haar bewegin gen, hetgeen de brandblussing niet ten goede komt. In de voormalige drogisterij van wijlen de heer H. C. van Leeuwen in de Stations straat heeft de heer G. ter Harmsel, die in dezelfde straat een radiohandel drijft, een prachtige nieuwe winkel geopend. De oorspronkelijke kleine drogisterij is ge heel verbouwd tot een ruime winkel en showroom met twee grote spiegelruiten en een stijlvolle pui van mozaïk. De heer ter Harmsel gaat zich behalve op radio en televisie nu ook meer toeleg gen op de verkoop van koelkasten, was automaten, diepvrieskisten, wasmachines, electrische apparatuur en een zeer ruime sortering van huishoudelijke artikelen, omdat hij in do nieuwe zaak veel meer ruimte heeft gekregen om een en ander te etaleren. Aangezien het woongedeelte nog niet geheel gereed is zal geen officiële opening plaats vinden, maar hedenavond is de nieuwe winkel geheel up to date en wordt bezoek van belangstellenden gaarne tege moet gezien. past ook de tweede Wielerronde van Hol ten op zaterdag 25 juli. 'Het volledig pro gramma vindt men elders in dit blad. De Braderie-commissie doet een drin gend beroep op alle zakenlieden een feestverlichting aan hun winkels aan te brengen, om daarmede het dorp een feestelijk aanzien te geven en qm hun volle medewerking te verlenen aan de komende braderievveek. Het gemeentebestuur moet, door om standigheden, verstek laten gaan met de verlichting van het gemeentehuis, die al tijd zo'n prachtige aanblik bood. Laat men door middel van het particuliere ini tiatief nu eens tonen wat men in de mars heeft! ADVERTENTIES voor de braderie-krant van 25 juli a.s. worden in verband met de vakantie op de drukkerij ZO SPOEDIG MOGELIJK ingewacht, doch uiterlijk WOENSDAG 22 JULI A.S. Na op de dag af twee en vijftig jaar bij de Fa. Gebr. Wansink te Holten te hebben gediend, het langst als molenaar in de afdeling graanhandel, heeft de heer G. Rosman vrijdagavond van de vorige week in een feestelijke bijeenkomst in hotel Hoiterman officieel afscheid geno men van zijn werkgeefster. Dat geschied de o.a. in tegenwoordigheid van zijn prin cipalen, zijn familie, collega's en van de burgemeester, mr W. H. Enklaar, die de scheidende funktionaris in een korte toe spraak mededeelde, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd hem te onderschei den met de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester heeft hem de Konink lijke onderscheiding op de borst gespeld. Voordat dit geschiedde, werd de heer Rosman toegesproken door de oudste fir mant, de heer D. J. Wansink, die in een persoonlijk woord een terugblik wierp op de lange staat van dienst, die de schei dende werknemer achter de rug heeft en waarin hij hem dank bracht voor de vele arbeid, in dienst van de firma en de toe wijding waarmede deze verricht werd. Er werden tal van herinneringen opge haald. Mr Enklaar zei in zijn toespraak, dat 50-jarige ambtsjubilea tegenwoordig niet zo heel veel meer voorkomen. Bij de fir ma Wansink heeft hij al vele oude ge trouwen de hand gedrukt, waaruit blijkt, dat werkgever en werknemer elkander hier bijzonder goed verstaan. Na te heb ben gewezen op de toewijding en plichts betrachting, die de heer Rosman steeds aan de dag heeft gelegd, deelde hij me de, dat de dank daarvoor ook tot uit drukking wordt gebracht door de opge- melde koninklijke onderscheiding. Nadat de heer G. Runneboom de schei dende collega namens het gehele perso neel een wandelstok had aangeboden, speldde de heer Wansink de heer Ros man de draagmedaille, die de firma hem aanbood, op de borst en overhandigde hij hem een bedrag onder couvert. De heer Wansink herinnerde er in zijn toe spraak nog aan, dat zijn mede-firmant, de heer Jan Wansink, wegens zijn ver blijf in het ziekenhuis verhinderd was dit afscheid bij te wonen. De heer Rosman werd van alle zijden gelukgewenst met zijn Koninklijke on derscheiding, waarvoor deze H.M. de Ko ningin, de burgemeester en ook zijn werkgevers tenslotte dank bracht, even als voor de ontvangen cadeaus. Aan de gemeentelijke technische school te Deventer slaagden de volgende leer lingen uit Holten voor het achter hun naam vermelde einddiploma: J. A. Haver slag: autoherstellen, A. Meijerman en J. G. Muller, metaalbcwerken, G. J. Beid- man, brood- en banketbakken (gezel), D. J. ten Velde en A. Jansen, timmeren, D. J. Tiekink, metselen en H. J. Wansink, electi'Otechniek. VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting 1964 D. J. A. Podt, Dijkerhoek 20, is een jaar vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Wij roepen de zomergasten, die Holten als vakantieoord hebben uitgekozen, ook nu weer een hartelijk welkom toe. Het vakantieprogramma laten we hier volgen: TEENAGERBAL Zaterdag 18 juli, 20 uur: Groot Teenagersbal in de feesttent op Kalfstermansweide met muziek van „The Sensation Rockets". BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 21 juli, 14.30 en 19.00 uur, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere landbouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 22 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobus tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prach tige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,75 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De administrateur gaat mee voor explicatie. BOERENBRUILOFT Woensdag 22 juli: Originele Boerenbruiloft in de feesttent op Kalfstermansweide, Stationsstraat. 18.45 uur: rondgang van de Boenenkapel „De Hutentuuters". 19 uur: rondgang van de bruidskoe, 19.30 uur: rondgang van de bruidswagens, allemaal vanaf het busstation der O.A.D. Pl.m. 20 uur: huwelijksvoltrekking door burge meester W. Dapper. Alle bezoekers zijn bruiloftsgasten met koffie en krentenbrood. Men leze de nadere uiteenzetting elders in dit blad. OP ZOEK NAAR WILD Donderdag 23 juli, v.m. 6 uur: „Op zoek naar wild", een vroege wandeling, onder leiding, door de bossen in de omgeving van Holten. Vertrek 6 uur van VVV-kantoor. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. - Opgave vóór woensdag bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. Kans om reewild te ontmoeten is niet uitgesloten. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 24 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. WIELERRONDE Zaterdag 25 juli, 14.30 uur: 2e Wielerronde van Holten op het Industrieterrein, met voorprogramma voor jongens van 1114 jaar op gewone toerfietsen. TEENAGERBAL Zaterdag 25 juli, 20.00 uur: Groot teenagersbal in de feesttent op Kalfstermansweide. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden ge boden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerkdienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswïnter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 533 of door het O.A.D.-kantoor (telef. 241). Dinsdag 14 juli j.l. hield de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting haar zomerexeursie begunstigd door fraai zomerweer en een zeer goede deelname. De excursie stond in het teken van de ontwikkeling van de Brabantse landbouw. Bij Grave waar het gezelschap werd welkom geheten door twee medewerkers van het Landbouwconsulentschap te Oss, werd eerst uitleg gegeven omtrent de ruilverkaveling in de omgeving van Ra- venstein. We kregen een zeer duidelijke uiteenzetting omtrent de kosten welke de boeren daar straks hebben te betalen. Tij dens de rondrit door dit gebied werd toe lichting gegeven door de plaatselijke land bouw voorlichter. Er werd een nieuwe boerderij van 17 ha grasland bezichtigd, waar alles prima verzorgd leek. Vervolgens werd in dezelfde streek een voorbeeldwoning bezocht waar, door de huishoudelijke voorlichting tekst en uitleg werd gegeven. Speciaal was dit natuurlijk voor de dames, maar ook de heren hebben alles goed bekeken. Na de middagpauze werd een bezoek ge bracht aan een tuinbouwbedrijf in de om geving van Uden. Dit bedrijf van 9 ha was totaal van landbouwbedrijf overge stapt op tuinbouwbedrijf. Aanvankelijk vrij veel asperges en aardbeien, maar thans méér in de richting van hard fruit. Tevens werd hier de championkwekerij bezichtigd. Een niet direct navolgbaar be drijf, maar toch zeer interessant. Een medewerker van het Tuinbouwconsulent- schap gaf toelichting op dit bedrijf en op de ontwikkeling van de tuinbouw in die omgeving. Daarna werd nog een varkensmest- schuur met drijfmestsysteem bezichtigd, waar men een zeer gunstige indruk van kreeg. Tot slot werd een nieuw bedrijf van 16 ha bezichtigd, waar naast de rundvee stapel, die nog in opbouw was, een mo dern opgezet varkensfokbedrijf aanwezig was. Totaal 40 fokzeugen met moderne hokinrichting en tevens zeer goed zeugen materiaal. De vorige week had de Minister van Landbouw Mr. Biesheuvel ook nog een bezoek aan dit bedrijf gebracht. Men heeft op deze dag de indruk gegeven dat de Brabantse boer niet stil zit, maar voor veranderingen openstaat. Het was een leerzame excursie. Voor ontspanning werd in Gennep nog gepauzeerd en later een bezoek gebracht aan Berg en Dal. De Toneelclub O.C.H. heeft in verband met de ouderwetse boerenbruiloft op woensdag 22 juli a.s. een z.g.n. „kleed wagen" nodig indien mogelijk graag met bogen en kleed. Wie heeft nog zo'n wagen en wil dit voertuig tegen vergoeding beschikbaar stellen? Aanbiedingen aan de heer E. Koopman, Burg. v. d. Borchstraat 47, tel. 303. EINDDIPLOMA TROPISCHE LANDBOUWSCHOOL De heer G. Dikkers Ezn slaagde te De venter voor het einddiploma van de Tro pische Landbouwschool, aldaar, Ned. rich ting. Tot en met zaterdag 25 juli gaat de op ruiming bij Beltman nog door. Vrijdag 17 juli t.m. donderdag 6 augus tus: Tandarts H. F. Steunenberg we gens vakantie afwezig (zie adv.). Zaterdag 18 juli: Groot Teenagerbal in de feesttent op Kalfstermansweide (zie adv.). Zaterdag 18 en zondag 19 juli: Dansen op het Volks- en Schoolfeest in Loo- Bathmen (zie adv.). Zaterdag 18 t/m 25 juli: Coöp. Aankoop veren. Holten en winkel te Dijkerhoek wegens vakantie gesloten. Zondag 19 juli van 2-7 u.: Dansen in café „De Poppe" (zie adv.). Zondagavond 19 juli om 8 uur: Interker kelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide" (Stationsstraat). Maandag 20 juli t.m. 25 juli: Schoenhan- del Oolbekkink, Kerkstraat 11, wegens vakantie gesloten. Maandag 20 juli t.m. 27 juli: Vakantie programma van de VW te Rijssen (zie adv.). Maandag 20 juli t.m. zaterdag 1 augus tus: Bedrijven Holtense Bouwvakpa troons wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 21 juli: Geen zitting Prot. Chr. Spaarbank. Woensdag 22 juli tussen 2 en 5 uur n.m.: IJsfeest Luxe Banketbakkerij, Oranje straat (zie adv.). Woensdag 22 juli, 8 uur: Gecombineerde vergadering PJGO-afdelingen in café „De Waag". Woensdag 22 juli: Ouderwetse Boeren bruiloft in de grote tent in „Kalfster mansweide". Vrijdag 24 juli tot 4 september: Filiaal Kwekerij G. J. Haneveld, Laren (Gld.) gesloten (zie adv.). Zaterdag 25 juli: Grote wielerronde voor Amateurs. Zondagavond 26 juli om 8 uur: Interker kelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". Maandag 27 juli: 's avonds 8 uur Verkie zing Braderie-koningin (zie progr.). Maandag 27 juli t.m. 1 augustus: Afde ling Veevoeder en Filiaal Dijkerhoek (winkel en veevoederafdeling) Gebr. Dikkers N.V. wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Maandag 27 juli t.m. zaterdag 8 augus tus Landbouwsmeder ij -construe tiebe- drijf B. J. Nijland, Espelo, wegens va kantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 28 juli: Geen zitting Prot. Chr. Spaarbank. Dinsdag 28 t/m donderdag 30 juli: 2e Lus trum Braderie, georganiseerd door de Braderie-commissie. Zondagavond 2 augustus om 8 uur: In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in „Kalfstermansweide". zondag 19 juli 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Addink. Om 10 uur Kinderoppas in „Irene". Extra collecte: Kinderbescherming. Dijkerhoek. 9.15 uur ds Knipscheer van Arnhem. Extra collecte: Kinderbe scherming. Twenhaarsveld: 10.45 uur Kampdienst ds Brinkman van Rijssen. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Manenschijn van Broek onder Akkerwoude. In alle dien sten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: Twenhaarsveld: 12 uur H. Mis. Rijssen: 7 en 8.30 uur Mis, 10 uur Hoogmis. Nieuw-Heeten: 7.30 u. Mis, 9 u. Hoog mis, 10.00 u. Mis. Geboren: Derk Jan, zv H. J. Aanstoot en D. B. Hakkert, Diessenplasstraat 3. Ondertrouwd: B. A. Hendriksen, 25 j., Markelo en H. W. Kalfsterman, 25 jr., Holten. Overleden: J. C. Sterk, 79 jr., Holter berg 66. B. J. Nijenhuis. 59 jaar, wed. van Kolkman, Neerdorp 9. BEVOLKING: Ingekomen; J. Murris en gezin van Oss naar Holterberg 46. F. M. Pluijgers v. Zutphen naar Oranjestraat 6. Vertrokken: mej. C. E. Molanus van Oranjestraat 52 naar Kaatsheuvel. A. J. Pieke van Pastoriestraat 46 naar Utrecht. H. G. J. Dikkers van Dorps straat 20 naar Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1