i P I Agenda $ui»geplyke HONDERDVOUDIGE INTEREST' Kleuters dagje uit Auto-cross te Kaalte Ruiterhuwelijk Uitstapje Hervormde Vrouwengroepen Eindstand schaakcompetitie Driedaagse schoolreis naar iet feluwe-meer Onvergetelijke dagen Kerkelijke verkiezingen Nieuws van de Bejaardensocieteit Zater'dag 13 juni 1964 No. 24. Jaargang: 17. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^88 - 284 Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.—. Iedere mm. meer 0.12 99 Wanneer U dit werd aangeboden zou U zeker Uw laatste spaarcent inzetten, want elke gulden zou er honderd opleveren. Stel U voor Wat een winstWoekerwinst, niet waar? Niet eens geoorloofd, en toch Toch was er sprake van „honderdvou dige interest". Waar? Op dat giro strookje van die man met z'n invalide wagen Of die man dan wat te koop aanbood of gekocht had? Welnee, hij was alleen maar aan die invalidewagen geholpen, waardoor hij zijn werk kon blijven doen. Zelf had hij wat meegespaard en dat bleef hij nog even doen, totdat van de benodigde 1200,zijn portie van 300,bij elkaar was. (Dat wilde hij zo ènhij kon dat ook). Dat girostrookje ging over de laatste vijftig gulden van die driehonderd en hij schreef daarbij: „Met hartelijke dank voor al Uw financiële bemoeiingen, die zo gun stig resultaat hadden en honderdvoudige ideële en ideale interest opbrengen". „Honderdvoudige interest"! Dat lijkt overdreven, maar het betekent hier: de som, de uitkomst, van alle moeite en zor gen door vélen voor één aan de dag ge legd. „Ideële" wil hier zeggen: krachtens het ideaal van de A.V.O., de vereniging waar door de hulp tot stand kwam, waarbij het in de allereerste plaats gaat om de zelf standigheid, de onafhankelijkheid, van de gehandicapte medemens. „Ideale" bedoelt hier, dat deze hulp werd verleend op de manier en in de vorm, die de man zelf had verkozen en die door de deskundigen als de juiste werd gezien. (In 1961 gelukte dat de A.V.O. voor 1186 gehandicapte Nederlanders). Honderdvoudige interest, opgeleverd door goed besteed geld. Besteed aan het levensgeluk van anderen. De kleuters van de Christelijke Kleu terschool maakten donderdag per OAD- bus een reisje naar Apeldoorn, waar de kinderboerderij „Malkenschoten" werd bezocht. Mede dank zei het prachtige weer heb ben de kinderen zich kostelijk geamuseerd met pony's, geitjes, in de speeltuin en op de speelweide. Ze werden verder ont haald op allerlei lekkers en al met al is het voor de kleintjes een heel leuke en plezierige dag geweest. Om precies half vijf waren ze weer thuis, zodat er, voor dat het „Zandmannetje" kwam nog ruim tijd was om alles aan vader en moeder te vertellen. Raalte. Zondag 14 juni a.s. zal de R.A.M. weer een van haar bekende evene menten organiseren. Het spreekt vanzelf, dat, gezien het karakter van de vereniging, n.l. een auto- en een motorclub, het evenement ligt in de gemotoriseerde sport. 14 juni wordt een Auto-cross gehouden. In deze wedstrijd worden de huidige auto's op hun rijvaardigheid en sterkte beproefd. Het spreekt vanzelf dat aan de coureurs hoge eisen worden gesteld, wat betreft be hendigheid en koelbloedigheid, willen zij aan een dergelijke wedstrijd kunnen deel nemen. De wedstrijd zelf staat onder auspiciën van de N.A.C.O., een vereniging die inter nationale contacten onderhoudt en waar bij de bekendste Nederlandse coureurs zijn aangesloten. Ook onderhoudt zij ver bindingen met de buitenlandse vereni gingen. Op zondag 14 juni komen dan ook rijders uit België en Duitsland aan de start. U kunt dus genieten van een echte drielandenwedstrijd. Het terrein aan de Haringdijk in Raalte leent zich bijzonder voor een dergelijke cross. De R.A.M. zorgt weer voor een per fect verloop, het begint om 2 uur, tribune en stalling op het terrein aanwezig. On nodig te zeggen dat de baten weer voor de bekende doeleinden zullen worden aan gewend, n.l. voor zieken en invaliden. Donderdagmorgen werd ten gemeente huize te Holten het huwelijk voltrokken tussen de heer H. Schoneveld en mej. Aaltje Paalman. Bierman Schoneveld is een bijzonder verdienstelijk lid van de L.R.V. „De Bergruiters", die met zijn paard „Invasie" opmerkelijke successen heeft geboekt, ook in landelijk verband. Ruiters en amazones vormden op hun vu rige rossinanten een erehaag voor het bordes van het gemeentehuis, hetgeen grote belangstelling trok, zodat de politie het verkeer in de dorpsstraat moest om leiden. Het huwelijk werd voltrokken door de gemeentesecretaris, de heer G. J. Langen- barg. Na de huwelijksplechtigheid begeleid den de Bergruiters de trouwstoet in volle draf naar „De Poppe", waar de voorzitter instructeur, de heer H. Beltman, het bruidspaar complimenteerde. brui raing en bescherming PiGmaderm f2.95 Door de Nederlandse Veren. „A.V.O." Welnee, die. verzet alleen het werk maar. Het geld er voor wordt opgebracht door alle Nederlanders tezamen. Via het belas tingbiljet, want de overheid helpt ook mee, en vrijwillig door middel van de jaar lijkse A.V.O.-collecte. In de week van 15-20 juni a.s. komt Uw vrijwilligheid weer aan bod. Dan kunt Unee, dan m&g U, weer een deel van Uw eigen welvaart in klinkende munt (of ritselend papier) besteden aan het levens geluk van anderen. Dat „mag", als een bewijs van dank baarheid voor Uw voorrecht zonder hulp van anderen Uw leven te leven zóals U het leeft. Geeft wat Uw hart U ingeeft! Voor „honderdvoudige interest" De Hervormde Vrouwengroepen Holten- Dijkerhoek maakten woensdag, 10 juni, hun jaarlijks uitstapje per OAD-tourbus. Vanaf „Irene" ging de tocht eerst naar 's Herenberg, waar koffie gedronken werd en het Hervormde kerkje bezichtigd, dat al dateerd van 1259. In deze prachtige omgeving werd nog een uurtje gewan deld, en werd de broodmaaltijd genuttigd. Hierna werd de tocht voortgezet naar Arnhem, vanwaar men per boot naar de „Westerbouwing" ging. Na nog een verfrissing in Hoenderlo werd doorgereden naar Epse, waar de reis besloten werd met een dineetje. Na een prachtige en gezellige dag waren allen om 9 uur weer in Holten terug. De eindstand van de 3e klasse A van de Twentsche Schaakbond, waarin het tien tal van de Holtense schaakclub „De Pio niers" het afgelopen seizoen uitkwam, ziet er als volgt uit: pnt. bordgem. 1. Rijssen 12 47%—22% 2. Stork 11 47 —23 3. Holten 11 43 —27 4. Vriezenveen 2 8 36%33% 5. Goor 6 30%39% 6. Almelo 3 4 25 45 7. Hardenberg 2 4 28%41% 8. Den Ham 2 22 —48 Rijssen promoveert naar de tweede klas. De Holtenaren hebben zich uitstekend geweerd, gezien het feit, dat zij nog maar voor het tweede jaar in de competitie uit komen. Vorige week vrijdag werd ten gemeente-- huize te Holten het huwelijk voltrokken tussen de heer E. Haverslag te Bijkerhoek en mej. M. A. Haverslag te Okkenbroek. De bruid was zondagsschoolonderwijzeres aldaar en daarom vormden de leerlingen van de Okkenbroekse zondagsschool toen het bruidspaar na de huwelijksinzegening de Iierv. kerk te Holten -verliet een ere haag. TANDARTS ASSISTENTE Voor het diploma „Tandartsassistente" van het Instituut voor Medische Voor lichting (IMEVO)) slaagde te Amsterdam mej. J. H. M. Oolbekkink, Kol weg. NAAR HET LYCEUM Klaas Broersma, André Dekker en Ge rard ter Harmsel, leerlingen van de Hol tense O. L. Dorpsschool, slaagden voor het toelatingsexamen van het Erasmus- lyceum te Almelo. Er was 15,50 voor gespaard in de zesde klas van de Dorpsschool, om drie dagen van huis te' kunnen gaan op 3, 4 en 5 juni per fiets naar het Piashuis aan het Veluwestrand. Na Schoonheeten kwam de regen al de eerste dag, maar achter de wolken scheen de zon en tegen een uur of vijf werden de fietsen gestald en vergeten tot vrijdag morgen. Aan tafel lieten de meisjes zich bedienen door de jongens, 't Was een bij zonder opwindende belevenis, die eerste keer. De tweede dag waren de zenuwen al kalmer. De watertochten op eigen kracht en niet met motor of zeil waren verrukkelijk en ieder mocht de riemen of de peddels hanteren. Gevaar was er niet. Dan het slapen met een groepje buiten het ouderlijk huis! Er is nog lang over na gepraat. Ieder was opgetogen over deze tocht, die onvergetelijk als een idylle blijft vasthaken in het geheugen. Citaten uit de meisjes-ópstellen: 1. „Ik vond het reisje erg mooi, omdat we nu ook nog eens wat zagen in Nun- speet en in de andere plaatsen waar we door gekomen zijn. Vooral in Nunspeet heb ik genoten omdat het hotel zo mooi bij het water lag en de huisjes ook. In de eerste plaats vond ik roeien en kanoën erg prettig en het zwemmen ook. De eendjes vond ik ook erg mooi 2. „Ik vond dat we een plezierig school reisje hebben gehad.. Ik vond het roeien ook enig en het kanoën ook. Aan tafel vond ik het erg prettig en 's avonds in bed vond ik het 't leukste omdat we maar met z'n vijven in een kamertje lagen 3. „Ik vond het erg leuk, dat we met zoveel meisjes bij elkaar lagen, want dat was erg gezellig, 's Morgens om zeven uur gauw 't zwempak aan en dan maar in de boten. Om acht uur moesten we eten en onder 't eten mochten we rustig babbelen over wat we al beleefd hadden. Erg gezellig 4. „Donderdagavond hebben we een feestje gehouden ter ere van Annie's ver jaardag. Dat vond ik ook erg leuk. 5. „De tweede dag, toen we in Nun speet waren dus, was het heerlijk weer. We hadden stoelen buiten gezet en als we dan moe waren, gingen we daar in zitten zonnen 6. ,,'s Avonds was het gezellig in bed. Het roeien vond ik het allermooiste al had ik blaren in mijn handen. Het eten met elkaar vond ik heel leuk. Het smaakte heerlijk, vooral de spinazie 7. „Ik vond het jammer, dat we al weer zo gauw naar huis gingen. Ik zou er wel een week willen blijven. Maar dat kon jammer genoeg niet 8. „De laatste morgen, toen ik uit bed kwam, ging ik nog heen en weer. Het was net, of je nog in de boot zat Uit jongens-opstel gelicht: „Het roeien moest eerst nog even wen nen, doch al spoedig had men de slag te pakken. Toen de kinderen 's avonds in bed lagen, hadden ze, ondanks de regen, een prachtige dag gehad. De volgende morgen was ieder al vroeg op de been en vol vreugde aanschouwde men de prach tige dag. Ieder moest een lunchpakket ma ken voor de hele dag, en er werden dan ook grote voorraden ingeslagen. Het werd een dag van roeien en kanoën, zwemmen en bruin worden. Kortom, men was de hele dag op en bij het water. Ze maakten een tocht per boot en een per voet!naar de eilanden, die toch minstens 2 km ver weg waren. Het middageten werd buiten genuttigd, 's Middags werd de wandeling naar het eiland gemaakt. Het water was een meter diep en zodoende werd het een zware tocht. Eenmaal op het eiland aan gekomen ging men rusten, een kasteel bouwen en daarna werd de terugtocht aanvaard, waarbij enkele kinderen op een zeilboot het laatste deel aflegden. Het avondeten werd met smaak genuttigd. En toen werd nog eens dezelfde tocht ge maakt, doch nu in een roeiboot. In een lange rij roeide men naar het eiland toe, waar het zwart zag van de muggen. Op de terugweg werd een watergevecht tus- senen de roeiboot van de meester en die van enkele jongens gehouden. De jongens traden als overwinnaars uit de strijd te voorschijn en waren in prima stemming, doch de meester mocht zich tevreden stel len met een eervolle nederlaag en een nat overhemd Gevaar op de weg Een trektocht met een vrij grote groep lijkt voor oningewijden gevaarlijk, maar het valt erg mee, als de jeugd volgens vastgestelde regels rijdt. De regels voor deze tocht waren: 1. Er wordt gereden in groepsverband. 2. Op brede wegen met tweeën naast el kaar, volgens tevoren aangegeven nummering. 3. Bij drukke kruispunten laat de onder wijzer het verkeer stoppen. 4. Tussen de groepen is minstens 20 m afstand tijdens het fietsen. 5. Op smalle wegen rijdt men vlug bij enen verder als er een auto nadert. 6. Bij afstappen blijft ieder op de rech ter weghelft en zet de fiets aan de rechterkant van weg of fietspad. 7. Bij naast elkaar fietsen beide handen aan het stuur. 8. Staan er bomen vlak naast het fiets pad, dan achter elkaar bij enen fiet sen. 9. Is de betonrand hoger dan de berm, dan niet bij tweeën fietsen. 10. Elkaar waarschuwen als er obstakels langs de weg staan. Het in elkaar haken van sturen, het met de trapper tegen de bomen botsen, het geraken in de berm en dan tegen de be tonrand oprijden, heeft vaak een valpartij tot gevolg. Staat er een auto geparkeerd langs de weg, dan zien de voortrekkers die wel, maar achterrijders soms niet. Vandaar regel 7, 8, 9 en 10. Alle leerlin gen hadden 50 cent ingelegd voor een on derlinge verzekering tegen schade, met het oog op kapotte kettingkasten, jasbe- schermers, kousen, broeken, enz. als ge volg van ongelukjes. Er zou schade wor den vergoed tot een bedrag van 25, Bedroeg de schade meer, dan werd de in gelegde 25,percentsgewijze uitbetaald aan de gedupeerden, wanneer een W.A.- verzekering de schade eventueel niet zou vergoeden. Er gebeurden in 't geheel geen ongelukken, mede door goede zelf- dicipline. De geest in deze groep was bui tengewoon goed. Kankeraars zocht men tevergeefs. Gevonden: 1 bal; 1 kindertruitje; 1 boodschappentas (jute). Verloren: 1 zelf binder; 1 zwembroek; 1 zwembroek; 1 portemonnee met inh.; 1 zilveren oorbel; 1 raffia dameshoed; 1 gereedschap tas je met gereedschap; 1 O.A.D.-buskaart; 1 bedelarmbandje. Inlichtingen dagelijks, doch uitsluitend, van 812 en van 14—22 uur, aan het groepsbureau der rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352. Maandag 8 t.m. zaterdag 13 juni: Winkel Fa. H. Stokkers, Oranjestraat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 8 t.m. 13 juni: Levensmiddelen- bedrijf J. G. P. Muller wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zondag, 519 juli, Jaarlijkse inzameling vaste bijdragen en giften voor Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren. Zaterdag 13 juni om 14 uur: Inlevering vakantiebonnen enz. houw- en neven- bedrijven bij J. H. Dangremond, Raal- terweg (zie adv.). Zaterdag 13 juni, 7.30 uur: Grote dans en showavond in „Amicitia", Zaterdag 13 juni: Gezelligheid in de nieuwe zaal van café „De Poppe", mu ziek „De Madigo's", (zie adv.). Zondag 14 juni: 's Avonds, 7.30 uur, film avond in Irene, (zie adv.). Zaterdag 2-0 juni: Drumband „HMV" naar z.g. „vrij" concours te Ommen. Zaterdag 20 juni: 2.30 uur Bejaardensocië teit in Irene. Zaterdag 27 juni: Drumband „HMV" naar Nationaal Federatief Muziekconcours te Markelo. Woensdag 8 juli: 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk. Bijzondere Zang avond Bijbel-Kiosk-vereniging met mede werking van Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria"; Hervormd Kerkkoor; Holtens Gemengd Koor; Kees Deenik, solo-zang; Anton Koopman, orgel; Eg- bert Voordes, trompet. Zaterdag 11 juli: Dansavond van de P.J.G.O. in zaal 't Bonte Paard. Donderdag 16 juli: 2 uur afsluiting Cur susjaar Landbouwhuishoudschool in het schoolgebouw. Zondag 14 juni 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Israël (Vie ring en Dankzegging Heilig Avond maal). Om 10 uur Kinderoppasdienst in „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink (Vie ring en Dankzegging Heilig Avond maal). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Bij de zondag na de morgendienst in de Geref. Kerk gehouden stemming zijn tot ouderlingen in de vacatures Joh. Bosschers en J. Stam gekozen de heren J. H. Assink te Markelo en F. Stam G.J.zn. en tot diaken in de vacature M. Scholman de heer L. Schuppert. JONGE KERK Men verzoekt ons te melden, dat de bui tenavond op 16 juni niet kan doorgaan. Als nieuwe datum is vastgesteld donder dag, 25 juni a.s. HOLTEN Geboren: Janna Willemina, dv. H. Rei- link en W. M. Slijkhuis, Espelo 72. Ger- rit Hendrik, zv. J. Schokkin en H. J. B. Korten, Holterbroek 84. Marinus, zv. H. van de Leur, wonende te Amsterdam en J. Crans, Holterberg 51. Albert, zv. R. Nijmeijer en A. Scholman, H. J. Wan- sinkstraat 14. Gehuwd: H. Schoneveld, 28 jr., en A. Paalman, 23 jr., beiden te Holten. BEVOLKING Ingekomen: R. J. Bruinenberg van En schede naar Beuseberg 105. W. Hek- kert, van Diepenveen naar Holterbroek 38. Vertrokken: H. J. Dikkers, van Dorps straat 18 naar Rotterdam. J. G. Eshuis en gez., van Larenseweg 26 naar Rijssen. H. A. Witteveen, van Holterberg 15 n. Naarden. H. G. Schuppert, van Sta tionsstraat 5 naar Naarden. Na het geslaagde reisje naar het mooie Twente, zal er nog éénmaal bejaardenso ciëteit gehouden worden vóór de vakan ties beginnen. Enkele leden van H.M.V. hebben zich bereid verklaard de bezoekers op die laat ste middag aangenaam muzikaal bezig te houden met gezellige liedjes van hun re pertoire In verband met de vrije tijd der H.MV.- ers zal dus de bejaardensociëteit gehou den worden op zaterdagmiddag, 20 juni, om half 3 in zaal „Irene". Het belooft een plezierige middag te worden, dus komt U vooral!

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1