BurgerlUke Stanb Ifseheid bij üemeentewerkeii Schoolreisjes - zijn ze nog in trek? Agenda fX Personeel van „De Halm" dagje naar Zuid-Limburg Kerkelijke verkiezing Dijkerhoekse Plattelands vrouwen op reis Populair concert „H.M.V." bruining Picmaderm f2.95 De opmars van het aardgas O.L.M.-leden op reis Bewaar de schoonheid van de natuur! Zaterdag 6 juni 1964 No. 23. Jaarbang 17. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^88 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 8.Iedere mm. meer 0.12 De chauffeur-monteur bij gemeente werken, de heer G. J. Aitink, heeft vo rige week vrijdagavond wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid genomen van het dagelijks bestuur der gemeente, de direkteur van gemeentewerken met zijn staf en van de collega's. 'Hij werd hiertoe met zijn naaste fa milieleden ontvangen in de raadszaal, waar burgemeester mr W. H. Enklaar hem namens het gemeentebestuur dank bracht voor de wijze waarop hij ruim 27 jaar zijn betrekking als chauffeur-mon teur vervulde. Het was lang niet altijd een gemakke lijke taak, vooral niet toen men in de oorlogsjaren weer moest overschakelen van auto op paard en wagen. Nu waren paard en wagen voor de scheidende funktionaris geen onbekende zaken, want vóór deze in 1937 in gemeentedienst trad, was hij een aantal jaren koetsier bij wijlen de heer W. Holterman, hotelier te Holten. Als herinnering en blijk van waarde ring bood burgemeester Enklaar een wandbord aan van Makkumer aardewerk met het gemeentewapen van Holten. De heer T. Prak, direkteur van ge meentewerken, die sprak namens de col lega's, wees op de verantwoordelijke taak die de heer Aitink 27 jaar op zo'n voor beeldige wijze vervulde. Hij maakte de hele opbouw van de mechanisatie mee en droeg de verantwoording voor het mate riaal. De dag van vandaag, dit afscheid, stemt tot nadenken, want dezelfde over heid, die U vandaag terecht zoveel lof toezwaait, zet U thans aan de kant. Dit gebeurt echter voor eigen bescherming, n.l. te beletten, dat U tot het bittere ein de moet „knooien". Spreker dankte ten slotte namens alle collega's voor de pret tige samenwerking en sprak de hoop uit, dat de heer Aitink nog lang van zijn pen sioen zou mogen genieten. De heer H. W. 'Goorman herinnerde als voorzitter van de plaatselijke afde ling der ABVA aan de z.g. „dertiger ja ren", toen er overal grote werkloosheid heerste en de lonen zeer laag waren. iDe beloning van een gemeente-arbei der was toen navenant aan het autobezit (1). Gelukkig is in de loop der jaren het wagenpark gegroeid en stegen de lonen. U wist zich op te werken tot eerste chauffeur-monteur en verlaat in deze funktie vandaag de dienst wegens het Directie en personeel van de Verenigde Bakkerijen maakten donderdag met hun dames per O.A.D. touringcar hun jaar lijks uitstapje. Het einddoel van de reis was Valkenburg. Om pl.m. 6 uur werd gestart en in vlot tempo werd via Arnhem en Nijmegen naar Velden (bij Venlo) gereden, waar men reeds om en nabij negen uur aan de koffie zat. Na een kort oponthoud werd de reis voortgezet naar Valkenburg, waar een bezoek werd gebracht aan de gemeen te-grot. De wandeling door de grot wekte de eetlust op en de koffiemaaltijd in hotel „Kasteel Wittem" werd dan ook alle eer aan gedaan. Tijdens een rondrit door het prachtige Zuid-Limburgse heuvelland werd o.a. een bezoek gebracht aan het Drielandenpunt. Bij een tweede bezoek aan Valkenburg kregen de dames gelegenheid om te win kelen. De terugreis werd in Arnhem onder broken voor 't diner in hotel „De Kroon" en de laatste pleisterplaats was lunchroom „Nappi" in Harfsen, waar men nog even gezellig napraatte over de prachtige reis. 4 Ter voorziening in de vacatures, ont staan door het aftreden van de ouderlin gen Joh. Bosschers en J. Stam, zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk candidaat gesteld de heren J. H. Assink (Markelo), A. Dij kink, F. J. Stam G.Jzn. en K. Veld huis Wzn. In de vacature voor diaken (aftredend M. Scholman) zijn candidaat gesteld de heren G .Aanstoot Hzn. en L. Schuppert. De stemming zal zondag a.s. plaats heb ben na de morgendienst, in gebouw „Re- hoboth". bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Pensioengerechtigd, maar gelukkig nog zeer vitaal, zodat U per fiets of met Uw VW nog vaak de gemeente zult doorkrui sen om te zien hoe de zandwegen, aan de verbetering waarvan U zo vaak mee werkte, zich houden. Als ABVA-lid be waren wij als bestuur en leden de beste herinneringen aan Uw persoon. Meer malen hebben wij bij het gemeentebe stuur aangedrongen om Uw schadevrij rijden (één schadegeval in 27 jr.!) te ho noreren met een premie, maar B. en W. stelden zich op het standpunt, dat zij van hun chauffeurs niet anders verwachten dan schadevrij te rijden. De heer Goor man wenste tenslotte de heer Aitink nog vele goede jaren en bood evenals de heer Prak een geschenk onder coucert aan. De heer Aitink heeft hierna dank ge bracht voor de goede samenwerking, de gesproken woorden en de aangeboden geschenken en allen getrakteerd in café Kalfsterman. De afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte vorige week donderdag haar jaarlijks reisje. De tocht ging deze keer naar Den Haag en Scheveningen, waar eerst het Panorama Mesdag werd bezocht. Het verwierf aller bewondering, evenals de lilliput-stad Madurodam, waar praktisch niets meer ontbreekt, dat ook in het groot te be wonderen valt. Het bezoek aan Scheveningen werd een beetje een fiasco, althans wat de zee betreft, want het zicht was slecht door de dichte mist, die hier hing. Toch was er nog genoeg te zien dat de bewonde ring van de dames opwekte. De terugweg ging over Utrecht, waar een gezamenlijke koffietafel werd ge bruikt. Na een gezellige dag keerde ieder vol daan huiswaarts. De Holtense Muziekvereniging „HMV" zal vrijdagavond 12 juni om pl.m. 7.30 uur een populair concert geven op het plein voor de garage van expediteur Jan Oolbekkink aan de Industriestraat. Er zullen een aantal marsen worden gespeeld en ook zal een „uitstapje" naar Wenen worden gemaakt. Al met al een populair concert, dat de belangstelling van alle Kol-bewoners verdient. Op latere data zal nog gecon certeerd worden bij het gebouw „Irene", de Huishoudschool en op het plein voor de Boerenleenbank, indien de weersom standigheden gunstig zijn. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard zal op 29 juni 's avonds een populair concert worden ge geven op het podium in „Kalfstermans- weide". en bescherming De opmars van het aardgas is in volle gang. Op verschillende plaatsen in het land is men bezig met het leggen van de aardgasleiding. Met behulp van twee flinke kranen wordt de lange pijp in de twee meter diepe sleuf neergelaten. De tijdsomstandigheden zijn tegenwoor dig heel anders dan vroeger. Veel kinde ren gaan met hun ouders geregeld of zo nu en dan ergens naar toe. De auto heeft wat dit betreft een revolutie ontketend. Verschillende eerste klassers van de la gere school zijn al ver van huis geweest. In een gesprek met de klas hoort men daar al namen noemen: Ameland, Schier monnikoog, Amsterdam, Rotterdam, Ma durodam, Eftelink, Scheveningen, Arn hem, Nunspeet enz. Zo zou men zich af kunnen vragen of schoolreisjes nog voldoende belangstelling genieten. De traktatie zal in de schaduw staan bij wat vader laat bestellen in Burgers Dierenpark of in de Efteling. Veel meer vrijheid met het gezin, aan wanneer het kind met de kudde in de bus wordt geperst om de vervoerskosten laag te houden! De speeltuin is maar overvol tijdens seholenbezoek. 't Is vechten om glijbaan en schommel, om kettingbrug en draaimolenzit. Royaal trakteren op ijs is er niet bij, want de altijd maar regelende schoolmeesters houden de jeugd kort, om dat ze de kosten van het reisje laag willen houden en in de bus tijdens de terugreis emmer en dweil liever niet gebruiken, als de maagjes te vol snoep, ijs en limonade bevatten, terwijl schommel en draaimolen nog nawerken. Briefje met naam en adres in je portemonnaie, zeggen ze, en niet te veel zakgeld meenemen! Wat voor aantrekkelijks heeft zo'n schoolreisje heden nog in deze tijd van welvaart? Dat kunnen ouders, die te wei nig acht slaan op het zieleleven van hun kind, zich inderdaad afvragen. HOOGTEPUNT VAN HET JAAR Ondanks gezinsuitjes, zwembad en tele visie is het schoolreisje een hoogtepunt in het kinderleven. Wanneer de dag voor het reisje de opstelling geoefend wordt, is dit bij de kleintjes al een heel plezier; een schaduw van wat komt! 's Avonds van te voren alles klaar leggen, de volgende morgen vroeg opstaan en vroeg bij school zijn. dit alles wijst al op de grote ge beurtenis. Geen onderwijs, maar op een gewone schooldag met elkaar in de bus, gerust met z'n drieën op twee zitplaatsen! 't Is heel belangrijk, wie er voor, achter of naast je zitten! Het koffertje is belang rijk en dan de gesprekken en het zingen. Verder zit je heel hoog in de bus en je ziet veel. De grapjes zijn ook heel belang rijk. Het personeel ziet veel door de vin gers, het is immers schoolreisje! Je kunt elk ogenblik met ze praten en behoeft helemaal geen vinger op te steken. Daar komt nog bij, dat ze vlak naast je zitten en als de bus erg vol is nog wel een tijdje eentje op schoot nemen, als het zo uit komt. DORPSSCHOOLKLASSEN OP REIS Zo gingen dan vrijdag 29 mei j.l. de klassen 1 en 2 op reis naar Arnhem. Alle maal waren de leerlingen er niet. 119 kinderen met 11 geleiders, waaronder 5 leerkrachten, vertrokken in 2 O.A.D.-bus sen over Laren, Zutphen en Dieren naar Arnhem. De bedriegertjes in het park Roosendaal bedrogen nog, de olifanten in Burgers Dierenpark wiegden nog steeds de slurf, bedelend om lekkers, met de zware zwilpoten op de betonnen rand De plezierboot was nog steeds aan het pleziervaren en de klim langs het smalle trapje naar de speeltuin Westerbouwing was nog even eindeloos Terug naar huis doken de scholieren allemaal onder de banken, alsof ze nog met de kleuterschool uil waren geweest. In gedachten zagen ze moeders en vaders verbaasd kijken naar de lege bussen. Het was een mooi reisje en er bleven maar een paar kledingstukken achter, een paar sokken, een hemd en een broek. Het was een reisje om nooit te vergeten, veel zon, veel te zien, veel gespeeld. Sa men met elkaar uit, goed en goedkoop! In gedachten zagen ze nog schepen schutten in Eefde. Wat een lange boot vol grint, 70 meter! Wat hoge sluisschuiven! Wat een water. In de leeuwenkuil stonden drome rige leeuwen tegen de rotsen. Huisgenoten stonden te wachten om half zes, ja, 't was heel mooi. En het verslag werd thuis ge serveerd, niet in geregelde volgorde, maar wat het hoogst zat, moest er eerst uit. Prachtig reisje! RECTIFICATIE In het verslag over de Vierscholen- sportdag was abusievelijk vermeld, dat de verste worp met de kastiebal werd ge maakt door Joop Meerman met een pres tatie van 48 m. Dit moet zijn: André J. C. Dekker met 52 m. GESLAAGD Te Hengelo is voor het „Bediende-diplo ma" geslaagd dameskapster Mieke ten Velde. Voor het B-diploma Metaalbewerker (5-jarige cursus) slaagden aan de Avond- Nijverheidsschool te Rijssen J. A. Belt man, D. J. Grobben en M. Pasop. Voor 't diploma Autogeen lassen slaag de H. Veldkamp. Leden van de afdeling der OLM met hun dames maakten woensdag met een comfortabele bus van de Havi Tours uit Rijssen een uitstapje naar Duitsland naar het Bergische Land. Via dc Achterhoek en de grensover gang Ibij Winterswijk reed men over Dor sten naar Gladbeck, eerst gedeeltelijk door het Ruhrgebied, waar de reizigers versteld stonden van de rook en smook, die hier, als een vreselijke luchtveront reiniging, valt waar te nemen. Na koffie gedronken te hebben aan de Balderije See werd een tocht langs een aantal haltes met de zweefbaan gemaakt, waarbij de passagiers een tijd later met de ibus weer verder gingen naar Solin gen, waar de Münstere Brücke, de zeer hoge rivierovergang werd bewonderd, gebouwd in 1897. In Solingen werd ge winkeld en vandaar reed men naar Burg om met de zweefbaan het hoog gelegen kasteel van dezelfde naam te bezichti gen. Over Bochum en Haltern werd de terugtocht aanvaard en tenslotte werd in Diepenheim nog even halt gehouden om de benen wat te strekken en iets te ge bruiken. Zeer voldaan over deze mooie en leerzame tocht keerde men huis waarts. Tussen de 'buien door, die tijdens het verblijf in de bus vielen, had men bij elk oponthoud goed weer getroffen. Gevonden: voetbal; trui; snoer kralen met slot; badpak; zwembroek met bad handdoek; damestas met zonnebril; een boodschappentas; fototoestel; damestas met potlood; strik van overhemd; porte monnaie met inhoud; regenjas; dames handschoen. Verloren; autoped; een paar sandalen; portemonnaie met inhoud; kindersan daal; zwembroek; bos sleutels in étui; jack; regenjas; wollendas; ring met sleu teltjes; hondenpenning; jas met sjaal; damestas; envelop met bescheiden; een wieldop van Opel; portefeuille met o.a. autopapieren. Komen aanvliegen: postduif. Weggelopen: jachthond. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, DOCH NIET tussen 13 en 14 uur. Zaterdag 6 juni van 2-6 uur: Inlevering van zegelboekjes Bouwnijverheid bij de heer P. F. van Doorn, H. J. Wansink- straat 10. Zaterdag, 6 juni, Dansen in 't Bonte Paard (zie adv.). Zondagavond 7 juni, 7.30 uur: Filmavond in ,ylrene" (zie adv.). Maandag 8 t.m. zaterdag 13 juni: Winkel Fa. H. Stokkers, Oranjestraat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 8 t.m. 13 juni: Levensmiddelen- bedrijf J. G. P. Muller wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag, 9 juni, 8 uur. Aanvang belijdenis catechisatie Herv. Gemeente, (zie Herv. Holten). Zondag, 519 juli, Jaarlijkse inzameling vaste bijdragen en giften voor Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren. Vrijdag 12 juni, 's avonds pl.m. half acht: Populair concert door „HMV" op het plein bij expeditie Jan Oolbekkink, In dustriestraat. Zaterdag 13 juni om 14 uur: Inlevering vakantiebonnen enz. bouw- en neven- bedrijven bij J. H. Dangremond, Raal- terweg (zie adv.). Zaterdag 13 juni, 7.30 uur: Grote dans en showavond in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 20 juni: Drumband „HMV" naar z.g. „vrij" concours te Ommen. Zaterdag 27 juni: Drumband „HMV" naar Nationaal Federatief Muziekconcours te Markelo. Zondag 7 juni 1964 Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur Ds Ad- dink en 10 uur Ds Addink. Extra collecte voor Regionale Commis sie voor het Zuiden. Kinderoppasdienst om 10 uur in Irene. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds Israël. Extra collecte voor Regionale Commis sie voor het Zuiden. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur ds Van Ziel van Vriezenveen. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Evange lisatie in Noord-Brabant en België en noodgebieden. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Geboren; Johan, zv B. J. Paalman en T. G. H. Bronsvoord, Bessinkpasstraat 11. Johan, zv G. Dij kink en J. Bolink, Beuseberg 37. Gerritdina Arendina, dv G. Bronsvoort en J. H. Lubbersen, Waardenborchstraat 16. Gehuwd: J. Stegeman, 21 jr. en J. Ool bekkink, 19 jr., beiden te Holten. E. Haverslag, 25 jr., Holten en M. A. Ha verslag, 23 jr., Holten, laatst te Raalte. Overleden: G. J. Brinks, 23 jr., Dijker hoek 63b, overleden te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: M. A. Haverslag van Raal te naar Dijkerhoek 21. Men schrijft ons: Door de enorme toename van personen, die in onze bossen verpozing komen zoe ken, dreigt het gevaar dat van de natuur straks niets meer te zien is dan papier- afval van snoepen en picknicken. Om te voorkomen dat dit plaats zal vinden doen wij een beroep op de school jeugd van Holten. Wie is bereid zich b.v. op een zaterdag twee uur belangeloos beschikbaar te stel len voor een bos schoon te maken van papierafval enz. Als beloning ontvangt men een kaartje, waarop men gratis het Museum mag be zoeken en aan de IJstent „De 15 manden" een ijsje mag komen halen. Oudere personen, die belangeloos deze actie willen steunen, door toezicht te hou den op het opruimingswerk in een bos, zijn natuurlijk hartelijk welkom. Wie voor deze actie voelt, zet zijn naam en adres op een papier en levert dit in bij: Museum Bos, IJstent „De 15 manden" of V.V.V.-kantoor te Holten. Wil men als vriendjes tegelijk werk zaam zijn, dan al deze namen op één briefje inleveren. Groepen niet groter dan 8 a 10. Men ontvangt dan een oproep wanneer men verwacht wordt.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1