Puroj REKLAME IS WINST MOTORSPORT Zware Overijsselrit telde veel uitvallers De sportvisser en de nieuwe Visserijwet Tweede horde Padvinders geïnstalleerd bruining PiGinaderm f295 eens schudt het leven je wakker Wedvlucht duiven Reginox N.ï, één of twee flinke WERKKRACHTEN Een jaar na „Pot voor de ton" Rode Kruis-centrum komt uit de grond Verkeersongevallen Zaterdag 30 mei 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD De Overijsselrit 1964, georganiseerd door een commissie uit de besturen van de motorclubs in Overijssel in samenwer king met het provinciaal bestuur van de K.N.M.V. en de Regionale Sportcommissie Oost, is een sportieve, maar uiterst zware opgave geworden voor de 91 rijders, die uit de 105 aanmeldingen zaterdagmorgen om 9 uur bij hotel Müller in Holten van start gingen. Van de 91 deelnemers hebben slechts 36 de rit volbracht. Bij de zwaardere mo toren was het percentage uitvallers zelfs 64,4. Deze betrouwbaarheidsrit, die maat staf is bij de bepaling van de deelname aan de internationale motorzesdaagse, is, wat het parcours en de tijden betreft, aan dit grote motorevenement aangepast. Zij is voor de eventuele candidaten een uitstekende trainingsrit geworden. Door de dikwijls deplorabele gesteldheid van de vele zandwegen en de overige gesteldheid van de terreinen, welke ook nu weer wa ren ingeschakeld, zoals de leem- en grint- kuilen onder Rijssen en Holten en een ontgraving bij Luttenberg, werden hoge eisen gesteld aan de fysieke kracht van de deelnemers en de soliditeit van het materiaal. Tal van rijders werden uitge schakeld door frame- en kettingbreuk, maar ook het krijten van de route door het stof op vele plaatsen vervaagd was oorzaak, dat een groot aantal rijders er geen brood meer in zag om de tweede ronde van 135,1 km. te beginnen, zodat er na de rust 34 rijders niet meer van start gingen. Zij hadden door tijdsverlies we gens omrijden reeds teveel strafpunten opgelopen. Toch gold dit bezwaar niet voor alle deelnemers, want M. J. Vos uit Wierden zag kans op zijn lichte Union - 50 cc. - het voor deze klasse geldende parcours van 169,6 km. foutloos af te leggen; een prachtige prestatie, die bijna teloor was gegaan, doordat men hem bij een van de controleposten een verkeerde tijdenkaart terug had gegeven. Zijn evenknie in deze klasse was W. J. G. Muller uit Reuver, die met een 49 cc. Hercules slechts 1 strafpunt opliep. In deze lichte klassen kwamen 15 van de 32 deelnemers over, of 47 Bij de senioren t.m. 175 cc. leverde de bekende zesdagenrijder Jan van Dobben uit Zwammerdam op zijn Maico de beste prestatie, door met 4 strafpunten te ein digen. Goud (nul strafpunten) was er deze keer niet bij, noch voor de nieuwelingen, noch voor de junioren of senioren in deze zware klassen. Een uitstekende prestatie leverde ook D. de Vos uit Hellendoorn, kampioen van Nederland in de klasse der lichte motoren tot 50 cc., die nu met zijn Jawa 250 cc. met 11 strafpunten de beste was in de zwaarste klasse der senioren. De bekende rijder H. Zijdemans uit Den Haag moest met zijn Greves 275 in deze klasse 19 punten laten noteren en H. J. Wendel- gelst uit Amsterdam kwam op M.Z. 177 cc. tot het vernietigend getal van 327 strafpunten. Toch zijn dit rijders die er wel iets van kennen. Er was overal grote belangstelling voor dit motorsport-evenement. Zo groot zelfs, dat de rijders er op sommige punten hin der van hadden. Bij hotel „Het Witte Hoes" in Rijssens Schwarzwald werd een rem- en accelera tie-proef afgenomen en bij het hoofd kwartier hotel Muller start en finish in Holten heerste bijna een zesdagen- sfeer met al die rijders en hun outillage. Behalve de regelingscommissie en de le den van de Regionale Sportcomm. Oost was hier aanwezig de algemeen secretaris van de K.N.M.V., de heer Van Egdom, en de secretaris van de Centrale Sportcom missie, de heer Ben Majoor, die na afloop de uitslagen bekend maakte en de talrijke controleurs dank bracht voor hun belang rijke arbeid voor het welslagen van de Overijsselrit 1964. UITSLAGEN De volledige (officieuze) uitslag ziet er •als volgt uit: Brommers en lichte motoren t.m. 50 cc. Klasse A, brommers, nieuwelingen: J. G. Roosink, Rijssen (Kreidler), 2 strafp. Klasse E, motoren, junioren: M. J. Vos, Wierden (Union), 0 strfp.; W. J. G. Mul ler, Reuver (Hercules), 1 stp.H. Jager, Oudeschoot (Batavus), 3 stp.; A. Smit, Lutjewinkel (Zundapp), 4 stp.; D. A. Fok- kert, Lemelerveld (DKW), 9 stp.; Rij laarsdam, Leiden (Sachs), 10 stp.; J. van Beek, Capelle (DKW), 11 stp. Klasse E. brommers, junioren: W. A. Steegink, Okkenbroek (JLO), 9 stp. Klasse I, motoren, senioren: G. W. El- bert, Hengelo (Kreidler), 4 stp.; G. J. Tijhuis, Nijverdal (Kreidler), 4 stp.; W. van Ommeren, Amby (L.) (Hercules), 9 stp.; C. van Rijssel, Den Haag (DKW) 9 stp.; L. S. de Wit, Leiden (Kreidler) 11 stp.; A. H. van den Top, Bennekom (Sachs) 13 stp. Zwaardere motoren Klasse C, 101175 cc., nieuwelingen: G. J. Buursink, Rijssen (DKW), 178 stp. Klasse G, alsvoren, junioren: D. J. Par- dijs, Vorden (CZ), 11 stp.; W. J. Verzijl, Nieuw-Lekkerland (CZ), 13 stp.; H. J. Pardijs, Vorden (CZ), 28 stp.; M. Schreurs, Grathem (L.) (TWN), 54 stp. Klasse H, boven 175 cc., junioren: J. de Jong, Amstelveen (Jawa), 5 stp.; A. H. Grobbink, Hellendoorn (Maico), 8 stp.; J. Ligtenberg, Rijssen (Jawa) 15 stp.; P. G. J. Bergsman, Almen (Jawa) 20 stp.; L. C. Singel, Lochem (Jawa), 27 stp.; P. Hoogland, Blija (Fr.) (Jawa), 30 stp.; E. J. Hendriks, Hellendoorn (DKW), 48 stp.; W. G. Kok, Laren (Gl.) (Jawa), 64 stp.; J. Stam, Oegstgeest (Jawa), 87 stp.; G. J. Lenselink, Vorden (Maico), 125 stp. Klasse K, 101175 cc., senioren: J. van Dobben, Zwammerdam (Maico), 4 stp.; K. Posthumus, Ruinen (CZ), 10 stp.; P. H. Baelde, Naarden (CZ), 28 stp. Klasse L, boven 175 cc., senioren: D. de Vos, Hellendoorn (Jawa), 11 stp.; H. Zij demans, Den Haag (Greves), 19 stp.; H. J. Wendelgelst, Amsterdam (MZ), 327 stp. - huid smetteloos zuiver De nieuwe Visserijwet en de uit deze wet voortvloeiende reglementen treden op 1 juni 1964 in werking. Nu het einde van de gesloten tijd in zicht komt en straks weer duizenden sportvissers zullen uitzwermen over de Nederlandse wateren, is het voor hen van belang te weten welke wettelijke maatregelen o.m. voor de sport- visserij dan van kracht zullen zijn. De algemene gesloten vistijd is voor het IJsselmeer en de binnenwateren vastge steld van 16 maart tot en met 31 mei en voor de rivieren van 1 april tot en met 31 mei. Zoals men weet eindigt de .geslo ten tijd dit jaar op 29 mei, zodat op zater dag 30 mei het visseizoen wordt geopend. Voor de snoek geldt een gesloten tijd van 1 maart tot en met 30 juni, voor de baars van 16 maart tot en met 31 mei en voor de overige vissoorten van 1 april tot en met 31 mei, echter voor beekforel en regenboogforel is de gesloten tijd bepaald van 1 oktober tot en met 31 maart. Met uitzondering van de snoek, waar van de maat is gesteld op 50 cm, de snoek baars 45 cm en de zeelt 25 cm, is de (mi nimum) maat op de overige vissoorten on gewijzigd gebleven. De Visserijwet verstaat onder „gewone hengel" het vistuig, bestaande uit een roede al dan niet voorzien van een op- windmechanisme een aan die roede be vestigde lijn of snoer al dan niet voor zien van één of meer dobbers en ten hoogste drie vishaken, voorzien van door de minister van landbouw en visserij aan gewezen aas. Ais aas voor de gewone hengel heeft de minister aangewezen brood, aardappel, deeg, kaas, al dan niet gekiemd zaad, fruit, insecten of insectenlarven, stukjes vis, worm, zeepier, zager, mossel, afge- De padvinderij in Holten mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Zaterdagmiddag om half drie werden in het troephuis, de boerderij „Voorsboer" aan de Rijssenseweg, weer twee adspirant welpenleidsters en 14 welpen van de 2e horde geïnstalleerd. Dat gebeurde met het gebruikelijk ceremonieel: vlaghijsen en hordenroep, in tegenwoordigheid van de districts-commissaris, oubaas H. G. Smelt, arts te Deventer, akela en messoea Wan- schers uit Deventer, de leden van de plaatselijke commissie en tal van ouders. Eerst installeerde de akela, mej. G. Post, leidster der welpenhorde, Mary Pagrach en Gerry van den Brink als adsp. welpen leidsters en daarna volgde de installatie van de 14 welpen. Hiermede zijn thans 39 van de 45 welpen in de wereld broeder schap der padvinders opgenomen. Voordat de plechtigheid plaats vond, sprak de groepsleider, hopman P. Rijns- aardt, een welkomstwoord, waarin hij er o.m. op wees, dat de accommodatie van 't huidige troephuis veel te wensen over laat en het verblijf voor de 2e horde op korte termijn enige verbetering zal on dergaan, waar dat met de toebereidselen voor de bouw van een nieuw troephuis in de Beuseberg een aanvang is gemaakt. Wij zijn op de goede weg, aldus de heer Rijnsaardt, maar er dient nog veel werk te worden verzet. Het lid van de plaatselijke commissie, de heer J. S. Molewijk, heeft mevrouw Rijnsaardt dank gebracht voor haar ar beid als akela, nu zij deze taak aan mej. Klein Horstman zal overdragen en deze de leiding van de 2e horde op zich gaat nemen. Na afloop van de installatie-plechtig heid volgde voor de welpen een grote attractie. Zij gingen stokbrood bakken en later, in boter en suiker gerold, consume ren. Allen werden voordien getrakteerd, terwijl de genodigden koffie werd aan geboden. Zeven en dertig verkenners hielden j.l. zaterdag en zondag hun eerste weekend kamp in de Heihuizen in de bossen bij de boerderij van de heer Joh. Herder. Zij hebben met een viertal leiders volop ge noten van het heerlijke zomerweer. De namen van de geïnstalleerde welpen zijn: Horde II nest bruin: Evert Jan Mol, Wouter de Baat, Adri Nijland en Albert Reinardus; nest rood: Gerrit Huisman en Wim van den Berg; nest zwart: Ekky Bruintjes, Jan Mari- nus van Bruggen,1 Joost Jalink en Chris Enklaar; nest wit: Bart Pbdt, Harm ten Bos, Bertus v. d. Bos en Berjan Schimmel. In het eerste vprl^ennerskamp van de troep zijn geïnstalleerd: Patrouile Vossen: Wim Mol en Hans ten Bos; Patrouille Valjken: Gerrit Keuterman. en bescherming knotte gaper (putschelp), steurkrab en garnaal. Voor het gebruik van andere aas soorten, zoals kunstaas (vliegen en spin ners) dient men in het bezit te zijn van een kleine visakte en een vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Onder „speciale hengel" verstaat de wet elke hengel, niet zijnde een gewone hen gel. Zoals bekend, mag met de „gewone hengel" in de zogenaamde openbare wa teren (bedoeld in de artikelen 577 en 579 van het Burgerlijk Wetboek) vrij worden gevist, d.w.z. zonder vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Wel dient men uiteraard in het bezit te zijn van het voor de gewone hengel geldende „BÏj- dragebewijs". door Leida Graafland Je bent momenteel tien minuten over tijd. De werkuren zijn van half negen tot twaalf en van twee tot half zes. Dus Ze maakte een uitnodigend gebaar. Talingen echter schudde zijn hoofd. „Ik heb door het overlijden van meneer een achterstand gekregen in mijn werkzaam heden, die ik eerst moet inhalen. Ik knoop er nog wel een paar uurtjes aan vast." Ze lachte spottend. „Roerend, die trouw van je. Ik ben gewoon tot tranen toe be wogen. Als ik het voor 't zeggen had, kreeg je een lintje van me: Voor moed, beleid en trouw, tot zelfs in de slaapkamer van mijn dienstbode. Maar ik zal van je edelmoedigheid geen gebruik maken. Je kunt vertrekken en de sleutels hier la ten." „Maar, mevrouw „En ik wens niet langer te worden tegengesproken. Zeker niet door jou. Al- lons, de sleutels. Wanneer zal het nu ein delijk eens tot die weke hersens van je doordringen, dat ik de baas ben hier en volledig van mijn rechten gebruik zal ma ken?" Hij haalde gelaten zijn schouders op en sloot de boeken, die hij in het bureau weg borg. Na de laden gesloten te hebben, kwam hij overeind, legde de sleutelbos op zijn bureau en begaf zich daarna naar de hangkast, waaruit hij jas en hoed nam. Hij trok zijn jas aan en liep op haar toe .en toen ze in de deuropening bleef staan, aarzelde hij even en keek haar aan. „Als u misschien even opzij wilt gaan Ze ging echter tegen de deurpost aan leunen en sloeg haar armen 'over elkaar. Nadat ze hem eens van top tot teen had aangekeken, knikte ze. „De keurige me neer Talingen, die zo goed staat aange schreven in ons dorp, hè? Kijk eens? Smetteloos ziet meneer er uit. Geen stofje op zijn mooie regenjas, geen smetje op zijn glanzende schoenen. Om door een ringetje te halen. Waarop alle mooie meis jes van ons dierbaar dorp verliefd zijn en met smachtende blikken de dandy van het dorp na kijken. Een man kun je met al die correctheid zand in de ogen strooien en jonge meisjes kun je ermee verblinden. En als je je persoonlijkheid laat gelden, dan zal het personeel ook wel tot je op zien. Maar ik heb jou altijd door gehad, s.uffe Kloris. Want een kerel ben je niet eens. Als jij werkelijk een flinke kerel was geweest, dan had je indertijd mijn ge bod getrotseerd en was je met Lena Rooij- akkers naar het gemeentehuis en de kerk gegaan. Van Dolf had je wel een huis ge kregen en dan was je misschien langza merhand een degelijke huisvader gewor den, hoewel je eerste pogingen daartoe tamelijk schipbreuk hebben geleden. La ten we hopen, dat Elsje Groenhoven het met haar tweede echtgenoot beter getrof fen heeft als met haar eerste." Hij kreeg een kleur en balde zijn vuis ten. „Hebt u in mijn verleden zitten wroe ten?" Zijn stem klonk kwaadaardig. Ze genoot van haar triomf. „Ik heb je hele doopceel gelicht, vanaf het moment, dat je als zestienjarige snotneus het hoofd op hol bracht van de dochter van de hoofd onderwijzer, door drie dagen er met haar vandoor te gaan. Tot op het moment, dat je het welverdiende pak slaag kreeg van een zekere meneer Smalts, die er niet van gediend was, dat je zijn vrouw bezocht tijdens zijn afwezigheid." Zijn kleur werd nog donkerder. „Me neer Burger wist bepaalde dingen van me, maar heeft me desondanks geaccepteerd, mevrouw. En hier, in dit dorpbehalve die éne keerik dacht, dat er verder niets op mij aan te merken was. Ik heb er tenminste altijd mijn best voor ge daan." Ze knikte en'ging op haar andere been staan. „O ja, meneer Talingen heeft zo verschrikkelijk zijn best gedaan in alles. Mijn onmisbare procuratiehouder, noemde Dolf je. Enfin, meneer, je zult in de ko mende weken zelf bemerken, hoe onmis baar je bent." Ze deed een stap opzij en maakte een uitnodigend gebaar. „Ik wens u een goede avond, meneer de procuratie houder." Talingen bleef staan, nog steeds met de hoed in de hand, die hij nerveus rond draaide. „Wat is uw bedoeling, mevrouw? Om mij in het dorp onmogelijk te ma ken?" Roelie fronste haar wenkbrauwen. „Ik? SNELSTE DUIF VAN G. VELDHUIS „De Bergvliegers" namen deel aan een wedvlucht vanaf Maastricht. Voor deze 166 km. lange vlucht werden 103 duiven ingekorfd en de uitslag luidt als volgt: 1, 14, 19, 21, 23 en 25 G. Veldhuis; 2, 15, 17 en 26 G. Steunenberg; 3, 10 en 20 C. W. Reeves; 4, 5, 8 en 22 H. J. Aaftink; 6, 11 en 12 H. Wansink; 7, 9 en 24 J. Schone- veld; 13 en 16 L. Gazan; 18 W. Aaftink. Stand: 1 H. J. Aaftink 233,2 punten; 2 C. W. Reeves 232,2 p.; 3 J. Schoneveld 227,4 p.; 4 G. Veldhuis 179,9 p.; 5 W. v. d. Pluym 155,1 p.; 6 G. Steunenberg 148,5 p.; 7 L. Gazan 133,8 p.; 8 H. Wansink 90,7 p.; 9 W. Aaftink 69,1 p. De door de Fa. Gebr. Veldhuis beschik baar gestelde prijs werd gewonnen door de heer L. Gazan. Roestvrij stalen aanrechten Wij zoeken nog voor onze mechanische en polijstafdelingen. Industrieweg 4, Rijssen. Dagelijks 7.3012 uur en 1317.30 uur of vol gens afspraak, tel. 2710. Een jaar geleden ongeveer begon het in de dorpen rondom Deventer en ook in de stad zelf heel merkwaardig te gonzen van activiteit en van enthousiasme. In de kranten en op straat telkens weer viel de slagzin „Pot voor de ton". Niet zo héél veel mensen wisten precies wat er mee aan de hand was. Welnu, ze hébben het geweten: De af deling Deventer-Diepenveen van het Rode Kruis wilde (neen: moest, om haar werk goed en beter te kunnen doen) een nieuw centrum bouwen. En heel Deventer en wijde omgeving liep er voor in het geweer. Het hoogtepunt kwam op die geweldige middag 31 augus tus op de kunstijsbaan: De duizenden pot jes ('s avonds met veel tam tam gebracht en in de ochtend gehaald) waren geleegd en de inhoud was geteld; er lag inderdaad een ton op de Rode Kruis-tafel. Daarna werd het stil. Maar het was een stilte, die het tegendeel was van rust. Koortsachtig is er gewerkt. Door het Rode Kruis, door architect H. W. Ellenbroek van het architectenbureau Bos in Twello, door het aannemersbedrijf Hardonk Ebenau, door gemeentelijke- en rijksauto riteiten, bijna zouden we kunnen zeggen (passend bij de actie van vorig jaar) door „Jan en Alleman". Op het terrein aan de Dr. Gooszenstr.- Interzonaal Schaaktournooi in liet G.A.K.- gebouw te Amsterdam. Pal Benkö uit de Verenigde Staten. van Calcarstraat zijn al heel wat „voeten in de aarde" gezet en talloze stenen ver zet ook: de fundering is gelegd, het sou terrain is in ruwbouw klaar. Elke dag gaat het werk verder. Naar de goede vol einding toe. En die eerste steenlegging dan? Die mede verricht zou worden door een aantal goede gevers, wier potjes-voor- de-ton uit de grote hoop werden getrok ken? Er is nog nooit een eerste steen gelegd, die werkelijk echt de aller eerste was. Maar. ook deze „eerste steen" komt er. En, passend idee, zo in de tijd dat vorig jaar „Pot voor de ton" naar zijn hoogte punt liep. Het Rode Kruis-bestuur afd. Deventer en Diepenveen werkt de plan nen al uit. Het zal een echt „Pot voor de ton"- feest worden. Donderdagnamiddag om pl.m. 6 uur heeft in Dijkerhoek in de flauwe bocht bij de Rinkelaar een verkeersongeval plaats gehad waarbij 2 personen werden gewond. De bestuurder van een luxe auto, de heer W. A. N. te Holten, die een voor hem rijdende, plotseling stoppende vrachtauto trachtte te passeren moest op het laatste moment krachtig remmen omdat een tegenligger naderde. Hij raakte toen de voor hem stoppende vrachtauto en sloeg over de kop. Mevr. N. raakte gewond aan de rechterschou der, terwijl de 14-jarige zoon vleeswon den opliep aan de rechterarm en de rech terhand. Dr. C. H. Rietdijk verleende de eerste hulp. De auto werd zeer zwaar bescha digd. Op het kruispunt bij Schuppert had vrijdagmorgen een botsing plaats tussen een vrachtauto en een tractor, die be stuurd werd door de melkrijder H. J. K. uit de Beuseberg. K. die over wilde ste ken, verleende geen voorrang aan de vrachtauto. De chauffeur probeerde een botsing te voorkomen, doch kon niet verhinderen dat de achterkant van z'n wagen de tractor raakte, waarvan de radiateur werd afgerukt. wwwwwwwwwvwwvww Geen sprake van. Burgers Brandstof- en Fouragehandel zal gaarne nog enige tijd gebruik maken van je gewaardeerde dien sten. We zijn een nette firma en zetten onze mensen niet zo maar op straat. Vast niet." „Dus u gaat me hier er uit werken?" Ze kneep een oog half dicht en boog zich iets naar hem toe. „Wat ik ga doen, me neer Talingen, nu en in de naaste toe komst, zult u spoedig genoeg bemerken. U hebt mij eens vernederdu hebt me aangeraakt en zelfs bedreigd. Ik betrapte u op zeer onoirbare dingen en u ging de feiten verdraaien om ze zodoende in uw voordeel uit te buiten. Waardoor ik ein delijk gelegenheid kreeg u zonder meer in uw ware gedaante te aanschouwen. Dacht u soms, dat ik dit vergeten was? Een der gelijke belediging vergeet geen enkele vrouw, die zichzelf respecteert, verstaat u? Denkt u daar vanavond maar eens over na en trekt u daar dan uw conclusies uit. Ik wens u verder een goede avond." Ze draaide zich om en liep terug naar haar stoel, waarin ze ging zitten. Zonder verder nog op de man te letten, pakte ze een brief en begon te lezen. Talingen draaide nog even, wilde wat zeggen, maar bedacht zich blijkbaar en verliet het ver trek, zonder nog een woord te spreken. Roelie legde de brief neer en luisterde naar de wegstervende voetstappen. Ze hoorde hem de trap af gaan, de buiten deur open en dicht doen en een minuut later zijn wagentje wegrijden. Ze knikte en greep de brief weer op, die ze had zit ten lezen. Langzaam frommelde ze die in elkaar en terwijl de knokels van haar vuisten wit werden, fluisterde ze: „Dit is het begin nog maar, mannetje, alleen nog maar het begin. Voor het einde komt, hoop ik, dat ze je naar een zenuwinrich ting zullen moeten brengen." Vanaf die dag zetelde Roelie onafgebro ken in het privékantoor. Ze had Jopie orders gegeven en samen met het kinder meisje en Greet zorgde ze er voor, dat de vier dochters van Roelie op tijd naar school gingen en dat precies om twaalf uur het eten op tafel stond. Roelie wist, dat ze in dit opzicht volledig op Jopie kon rekenen en toen ze vrijdags de meisjes het maandsalaris uitbetaalde een werkje, dat voorheen altijd door Talingen geschiedde liet ze Jopie even blijven en schoof haar, toen de anderen vertrok ken waren, een tientje toe. „Zo, meisje, dat is voor jou, een extraatje. Ik ben blij, dat ik me helemaal op je kan verlaten. Houdt het zo." Jopie was verrast. „Hartelijk dank, me vrouw, maar zonder datehkunt u natuurlijk ook op me rekenen." Ze knikte. „Daarvan ben ik overtuigd, kind." HOOFDSTUK 10 Na een paar weken hard werken begon Roelie enig inzicht te krijgen van de za ken, die in dit bedrijf gedaan werden. Daaruit bleek haar, dat de afdeling brand stoffen de laatste jaren achteruit ging, maar daarentegen de verkoop van huis brand- en andere olieën met sprongen om hoog liep en ook de handel in kunstmest» stoffen behoorlijk floreerde. Ze had een hele morgen besteed aan een bespreking met de twee accountants, die de boeken hadden gecontroleerd. Daardoor kreeg ze ook enige kijk op de financiële toestand van de zaak, die kerngezond was. (Wordt vervolgd.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2