Uil Hollens historie K?.£ü?Dami y^nad- puistjes Combinatie Elftal- Sportschule Keiserau 3-2 Prijzen voor de beste schutters Mooie en drukke Pinksterdagen De auto is weer terecht Bergvliegers vlogen met 110 duiven Grote inschrijving voor Overijsselrit met zoveel gulle en aantrekkelijke aanbiedingen als U heden in dit blad vindt. Spaar de moeite om naar elders te gaan Als U zoveel goede adressen ten dienste staan eens schudt het leven je wakker Zaterdag 23 mei 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD DE HOLTER KERMIS Eeuwenlang was de vijf-en-twintigste augustus de dag van Holter kermis. Reeds weken van te voren werd er in Dlventer, Salland en Twente rekening mee gehouden. Want Holten was een knooppunt van wegen. Vanuit Holten re den paardenmenners van internationale faam haar alle windstreken van Europa. Engelse, Franse en Spaanse koningen hebben in Holten gegeten, gedronken cn geslapen. Tsaar Peter de Grote heeft op zijn reis naar de Zaan Holten aange daan. Bisschoppen, Duitse keizers, de adel van Twente en Salland kenden in Holten de weg als in hun eigen huis. In dagen van verdrukking kwam de ridder schap van Overijssel wel eens te Holten op een landdag bij elkaar. En dan niet te vergeten de landlieden van Twente en Salland. De schaapherders en de iem- kers, de grote en kleine boeren, de De venter kapitalisten en het biddevolk van wijde omtrek, allen hoopten zij op één dag van gezelligheid of om iets te verdie nen. Helle-Jan, de markebode, had de vijf-en-twintigste augustus vrijaf. Dat was sedert eeuwen zo geweest. Vele mar keboden hadden vóór hem geleefd en ge werkt, maar allen hadden op kermisdag vrijaf gehad. Maar Helle-Jan deed net als andere markeboden hadden gedaan. Voor die ene dag in het jaar was hij marktkoopman en goede raadgever. Da gen van te voren had hij al uitgestippeld hoe de kermis er zou uitzien. De boeren der Holter marke konden er van verze kerd zijn, dat zij voor hun boter, hun eieren, hun spek en hun fruit een plaats kregen. En een goede standplaats, maar niet bij Helle-Jan voor de deur. Dat had enkele jaren geleden een Deventer vis- verkoper ondervonden. Baarsman zo heette de man was lang eigenaar ge weest van het markeboden-huisje, maar hij was een slecht zakenman geweest en was zeer bevriend geweest met de Groe ne Kruik, een tapper in Deventer, die hem langzamerhand van een groot deel van zijn aardse goed had afgeholpen. Helle-Jan, de markebode, had zijn kans gegrepen en had het huisje hypotheek- vrij gemaakt. Dat hield in, dat hij de ruimte' voor zijn huis niet langer met de Deventer viskoper hoefde te delen op de hoogtijdag van Holter kermis. Des morgens tegen zes uur was naar ouder gewoonte Baarsman al beslag komen leg gen op de ruimte voor het huis van H^lle-Jan. Maar daar binnen in het huis zat reeds de Holpiepe, de koningsjager. De Holpiepe en Helle-Jan, beiden be ambten van het schoutambt Holten, ga ven elkaar wel eens een tip, wanneer het in de marke .niet in orde was. En nu was de Holpiepe al om vijf uur in de morgen' bij Helle-Jan. Baarsman was met een wagen gekomen. Daar lag be halve veel vis ook een marktopstand op. Helle-Jan en de Holpiepe stonden achter het raam af te wachten. De stroper de Bokse stond op de loer. In de gang tus sen het huis van Helle-Jan en de klom penmaker Zwil-Bats. Hij had nog zware rekeningen te vereffenen met Baarsman, de viskoper. Die had hem vorig jaar een loer gedraaid, waarvoor hij drie maan den in het gevang gezeten had, en nog een geseling op de koop toe. Baarsman was juist bezig zich voor de deur te in stalleren. Helle-Jan en de Holpiepe over legden nog hoe ze hem het snelst weg zouden werken. Daar trad de Bokse te voorschijn uit het steegje tussen de hui zen. Het mes in de vuist. Nou zul je er aan, smeerlap!, siste hij. Baarsman schrok hevig. Hij greep het eerste het beste voor de hand liggende voorwerp, een stokvis, en sloeg daarmee op de Bokse in. Ondanks de vroege morgen lie pen er al edellieden op straat en veel boeren en verder volk van allerlei slag. Baarsman, de - viskoper. sloeg er onbe houwen met de stokvis op los. De Bokse deed ieder keer uitvallen met het mes. Helle-Jan en de Holpiepe traden naar buiten. Zij wilden Baarsman verwijde ren en de Bokse ook. Het was geen ge zicht, zo vroeg in de morgen een ge vecht op de Holter kermis. De Plork, een koopman in aardewerk, had zijn tenten Ze moest toegeven, dat de winstmarge niet groot was, maar per slot van reke ning behoefde er ook niet veel aan gedaan te worden. De kolen kwamen per schip in het naburige kanaal, werden daar over geladen op auto's en op het bedrijf van Scholten leeggestort. Een kwestie van een paar dagen en dan waren de tweehonderd ton op de plaats van bestemming. Ze opende de tussendeur en wenkte de man, die van zijn werk opkeek.. „Kom eens hier," beval ze. Toen Talingen bij haar bureau stond, wees ze hem de stoel aan de andere kant. „Ga zitten, en vertel me, wat die brief betekent." Hij herkende in één oogopslag het schrijven, dat hij een paar dagen tevoren verzonden had. „Hoe komt u daaraan?" vroeg hij verbaasd en meteen ontdekte hij de klapper op het bureau. „Ja, maar dat gaat toch niet op Roelie beet hem toe: „Waarom moet Scholten plotseling een rijksdaalder per ton meer betalen, terwijl de inkoopprijs ongewijzigd gebleven is?" Hij haalde zijn schouders op. „Een kwes tie van handelspolitiek, maar daar hebt u toch geen verstand van." Ze keek hem laatdunkend aan. „Ik heb er zoveel verstand van, dat we deze klant opgesiagen bij de klompenmaker voor de deur. De edelman Walter Splinter trok zijn degen om de vechtenden te scheiden. Maar juist sloeg de viskoper met zijn stokvis in 't mes van de Bokse. De stokvis was aan diggelen en een stuk er van vloog Jonker Splinter in het gezicht. Deze viel in de aardewerk- kraam, die de Plork bezig was uit te stallen. Hoe ongelukkig voor die man ook, maar de vroege bezoekers hielden hun buik vast van het lachen. De Hol piepe en Helle-Jan schoten toe om de vechtenden te scheiden. De Bokse was de winnaar. Want Baarsman werd weg gewerkt. Hij liep naar de schout, maar daar kwam hij aan het verkeerde adres. Daar zag hij Lina de schoutinne en die had hij vroeger laten schieten na ander half jaar verkering. Het is jammer, riep Lina, dat ze je niet hebben doodgeslagen! Mijn man krijg je niet te zien! Kwats, zij B?oefg de deur -dichte Baarsman moest weg. Het volgende bedrijf speelde zich om half acht af. Daar kwam de schout wel aan te pas. Jonker Splinter had door zijn val veel bont boerenaardewerk ver nietigd. De schout stelde voor de schade te vergoeden. Daar wilde hij eerst niet aan. Maar Kapmannes, die een hekel had aan Jonker Splinter, tracteerde de boeren. En de boeren trokken hun bui zen uit en zegden de Jonker een flink pak slaag toe in de loop van de dag. De klompenmaker en de Plork waren zwagers en zij sorteerden met elkaar het aardewerk. Nijdig had de Jonker Splin ter de schadevergoeding betaald. Wagens rammelden Holten binnen. Een Hessen- kerel zag de ruïne. Hij deed dadelijk za ken met de Plork. De morgen ging ver der als marktmorgen rustig voorbij. Een kwakzalver had zijn tenten opgeslagen bij de herberg de Zwaan. Zwanen had men vroeger overal* Op verschillende plaatsen in Twente zijn zij nog. Herber gen met een zwaan er voor waren zeer gewild en de kwakzalver Schreeuw-Jan uit Deventer was veel populairder dan een dokter. Vele mensen met kwalen wachtten tot Holter kermis. Dan kwam Schreeuw-Jan en dan was je voor een habbekrats van je kwalen af. En het ge loof in de kunst van Schreeuw-Jan deed vaak wonderen, ofschoon hij veel con currentie kreeg van Bats, de scheper van de Heihuizen. Die was als dokter zeer geliefd en deed het voor niemendal. Om twaalf uur was de kermis op zijn drukst. Dan had de tolgaarder aan de Rönne- boom zijn Sint Japik. Het was, wanneer het mooi weer was, de dag die hem het jaar goed maakte. De edelen en de stads bewoners van de Twentse steden hadden weliswaar tolvrijheid, maar de tolgaar der wist het zo in te pikken dat wanneer men haast had, men er wel een paar duiten voor over had om uit de voeten te komen; Na vier uur kwam er span ning. De edelen eisten dan de straat voor zich op en ook in de herbergen. Maar de burgers en boeren hadden dan ook flink de prins gesproken en dan ging het er soms van. De baron van Boskenhagen, die veel praats had, werd door Veter- Dieks uit het twistveen met de klomp voor de mond geslagen. Nu was de Veter maar een arm man, die rustig in zijn hut op het Twistveen leefde, omdat noch Hol ten noch Rijssen wist, wie het stuk vah het Twistveen toebehoorde, waarop de hut van de Veter stond. Maar de Jonker van Boskenhagen wist dat hij kermis ge houden had. De rechtzaak hopen wij een volgende keer te vertellen. VAN COEVERDEN. GESLAAGD De heer H. van Lindenberg slaagde te Amsterdam voor het diploma „Vakbe kwaamheid voor het gemotoriseerd rij- wielbedrijf'. /^^Tf PUROL-POEOZR door Leida Graafland kwijt zijn, als we vasthouden aan die rijks daalder. Wie heeft gezegd, dat je dit moest doen?" Hij keek naar haar als een eigenwijs kind. „Wij willen die klant liever kwijt." „Wie wij?" „Nou, dit bedrijf. Maar dit zijn zaken, waar u niet het minste verstand van hebt, mevrouw. Als u dit nu eens verder aan mij overliet?" Ze wees naar het opgeschreven nummer en naar de telefoon. „Bel die mensen op en zeg, dat het een misverstand was. Dat we blijven leveren voor 85 gulden per ton, begrepen?" Hij schudde weigerend zijn hoofd. „Ik ben niet van plan voor die prijs te blij ven leveren." Roelie moest zich beheersen. Ze was niet van plan toe te geven aan deze nieuwe .woede-opwelling. Hij ging er uit. Natuur lijk ging hij er uit. Maar dat zou ze op een langzame, verfijnde manier doen. Bij stukjes en beetjes zou ze hem zijn taken ontnemen. Steeds meer. Iedere week zou ze wat werk uit zijn handen nemen en aan anderen geven. Tot er niets meer zou overblijven. En dan zou het grote woord er uit komen: Meneer Talingen, het spijt me, maar u hebt het zelf gezien: u bent hier overbodig geworden. U bent hier deze Een elftal van de Sportschule „Keise rau." uit Kamen (W.-Duitsland) dat zater dagmiddag op het terrein van de V.V. „Markelo Vooruit" een wedstrijd speelde tegen een combinatie-elftal dat was sa mengesteld uit spelers van H.V.C. (Hol ten), I-lector (Goor), Witkampers (La ren) en Sportclub „Markelo" heeft onder vonden dat men met technisch mooi spel alleen geen wedstrijd kan winnen. De Sportschule-elf waren de „gecombi- neerden" in techniek en spelopvatting veelal de baas, maar stranden met hun korte spel telkens weer op de hechte ach terhoede van de combinatie. Reeds vijf minuten na het beginsignaal van scheidsrechter Dommerholt (Rijssen) kreeg Hancke een pracht kans om de score te openen maar Gert Soer (HVC) wist door resoluut ingrijpen het gevaar te keren. De Duitsers bleven aandringen en Hel- linga (Sportcl. Markelo) kreeg volop ge legenheid om zijn keeperstalent te tonen, wat hij dan ook voortreffelijk deed. Geleidelijk aan wisten de gecombineer- den zich van de druk te ontdoen, er kwam meer verband in de ploeg en dit resul teerde in enkele goed opgezette aanvallen, die Dijkerman Witkampers) de kans bo den om de score te openen. Zijn gloeiende kogel werd echter door de lat gekeerd. Het was slechts uitstel van succes want in de 35e minuut opende Karst (l-Iector) yoor de combinatie de score en dezelfde speler kregen vlak voor rust een pracht kans om er 2—0 van te maken doch hij miste. Vijf minuten na de hervatting kwam de gelijkmaker van de voet van linksbinnen Maschewski en de Duitsers kregen even later de gelegenheid om via een straf schop de leiding te nemen, doch midvoor Li Buda wenste deze kans niet te benutten en schoot heel zacht juist in de handen van keeper Hellinga. Er was pl.m. een half uur van de 2e helft verstreken toen Karst er met een mooi doelpunt 2-1 van maakte en nog geen 2 minuten later werd het zelfs 3-1 door een treffer van Soer die vanuit de achterhoede oprukte en met een schot van. zeker 15 meter doelman Brökelmann het nakijken gaf. Tien minuten voor het einde kregen de Duitsers enkele meters buiten de 16-meter lijn een vrije schop toegewe zen en dit betekende 3-2. Heinrich Janszen loste een enorm hard schot dat keeper Hellinga alleen maar hoorde toen de bal de onderkant van de lat beukte. De Schule-elf zette in de laatste minu ten nog alles op alles om tot een gelijk spel te komen maar de combinatie-achter hoede wist het te klaren. Voordat de wed strijd die plm. 500 bezoekers trok begon werden er herinneringsvaantjes overhandigd door c^e aanvoerders van beide teams. Het eerste elftal van Markelo Vooruit speelde om 6 uux» eep wedstrijd tegen het tweede van de Sportschule en verloor met 3-1. Deze wedstrijd werd geleid door de heer J. Megelink te Rijssen. In de vergadering van de Schietvereni ging „De Eendracht", welke vrijdagavond, 15 mei, gehouden werd in hotel Vosman, onder voorzitterschap van de heer A. Schuppert, werden de prijzen uitgereikt van het jongste schietseizoen. Met een toepasselijk woord werden prij zen overhandigd aan de heren J. Haan, kampioen in groep A, G. Jansen reserve kampioen groep A, A, J, Lensink kam pioen groep B en A. Paalman, reserve kampioen groep B, A. Bieleman voox* de beste prestatie en G. Aaftink, als de hoogste schutter van het gehele seizoen t.w. 50 punten. Verder werd besloten ook dit jaar weer mee te werken aan de evenementen van de Braderie en voor het koningsschieten een extra hoge prijs beschikbaar te stel len. Een woord van welkom gold het eerste vrouwelijke lid mej. M. Jacobs. Besloten werd verder toe te treden tot de Twentse schietbond. week voor het laatst. Of deze dag. Nee, nog een hele maand voor spek en bonen laten rondspringen. En dan nog een maand salaris op de laatste middag. Daar na: Dag, meneer Talingen, het beste, hoor! Ja, zo zou ze het doen. Ze had die avond in de kleine salon wraak gezwo ren. Eens zou de tijd komen, dat ze hem in haar macht had. Nu was dat ogenblik aangebroken. Nu was zij hier de baas, volledig en zonder enige reserve. En iedere morgen en iedere middag zou ze hem dat laten merken. Vanaf dit ogenblik. Ze stak tergend langzaam een sigaret op en vroeg op ijzige toon: „Wat bedoelt u met: ik ben niet van plan om voor die prijs te blijven leveren? Bent u een eigen zaakje begonnen of zo?" „Mevrouw, laten we er niet over rede twisten, dit gaat niet meer door. Ze be talen een rijksdaalder per ton meer, en als hen dat niet aanstaat gaan ze maar naar een ander." „Mijnheer Talingen, ze krijgen het voor de oude prijs, verstaat u? Ik en niet u ik lever die industriekolen voor de oude prijs. Zolang de Staatsmijnen 'hun prijzen niet verhogen, doen wij het ook niet. U belt de firma Scholten op en u vertelt, dat ze alsnog voor de oude prijs hun kolen kunnen krijgen." Hij schudde zijn hoofd. „Ik denk er niet aan." Ze knikte, zichzelf nu weer geheel mees ter. Ja, ze zou zich door die lammeling kwaad laten maken. Dat was hij toch ze ker helemaal niet waard? „Uitstekend, meneer Talingen, dat is dienstweigering. Ik zal uw ontslagpapier in orde laten maken. Of u belt Scholten op, en wel terstond, en in mijn tegen woordigheid ze wees op het telefoon toestel of u bent met ingang van dit Ettelijke duizenden stedelingen heb ben hier een paar heerlijke Pinksterda gen doorgebracht en genoten van de na tuur, die nu wel, door het jonge groen, op haar mooist is. De berghotels, beroepspensions, bun- galowbedrijven en kampeerterreinen wa ren, zoals reeds gemeld, volledig bezet. Verschillende hotels hebben door hun re serveruimte aan te spreken getracht nog zoveel mogelijk mensen voort te helpen. De administrateur van de VW, de heer Kers, verklaarde ons, zolang hij deze funktie vervult en dat is pl.m. tien jaar, nog niet zulke drukke Pinksterdagen te hebben meegemaakt. De zomerhuisjes op de Borkeld waren zonder uitzondering bezet. Zeer velen zijn, door de goede weersvooruitzichten aangelokt, met cax-avans en tenten naar de kampeerterreinen gekomen. Niet al leen de bungalowbedrijven „Twenhaars- veld" en „De Haspel" vertoonden daar door een bont beeld op hun kampeerter rein; het bedrijf van de heer L. Vene- klaas aan de voet van de Holterberg tel de b.v. bijna honderd tenten, zodat naar een reserveterrein moest worden uitge keken. Men organiseerde hier wandel tochten voor de oudere trekkers en spel letjes voor de kinderen. Het natuurbad „Twenhaarsveld" deel de in deze drukte. Het bad ging zaterdag open. De beide zondagen brachten een rekord aantal van meer dan drieduizend bezoekers om te zwemmen en te zonne baden. Spoor en bus hadden het druk om de dagjesmensen aan en af te voex-en. Op de toeristenweg was het niet zo druk als op Hemelvaartsdag, maar toch hebben zeer velen een tocht door de Holterberg gemaakt en vertoeft op de téi-rassen van de restaurants en hotels aldaar. De verkeersstroom vooral na de races in Tubbergen kon op een rede lijke wijze verwerkt worden. De rijkspo litie had de nodige voorzorgsmaatrege len genomen. Er deden zich geen onge lukken VOOX'. Bijna even snel als de heer ter Harmsel zijn auto in de nacht van dinsdag op woensdag is kwijtgeraakt, heeft hij haar donderdagmorgen teruggekregen, althans beiücht ontvangen, dat de wagen onbe heerd en zonder benzine in Apeldoorn werd aangetroffen. Het contactsleuteltje was aanwezig, alle papieren waren nog in de auto en ook de paspoorten van hem en zijn echtgenote waren ongemoeid gelaten. De wagen was uiterlijk gezien licht be schadigd. In hoeverre motorisch bescha diging had plaats gevonden was bij het be kend worden der vondst nog niet bekend. Maar ook dat zal wel zijn meegevallen, want .men heeft hier kennelijk met een geval van joy riding te doen gehad. Van de dader of daders was natuui'lijk geen spoor. De uitslag van de op 16 mei gehouden wedvlucht vanaf Sittard door „De Berg- vliegers" afstand 147 km luidt als volgt: 1. C. W. Reeves 14.05.46 (lossing 12 uur); 2 en 17 W. v. d. Pluym; 3,5, 12, 18, 19 en 20 H. J. Aaftink; 4, 7, 8 en 15 J. Schoneveld; 6, 23 en 25 C. W. Reeves; 9, 10, 14, 16, 21 en 22 L. Gazan; 11, 13 en 24 G. Veldhuis; 26 en 27 H. Wansink. De dooi' W. Aaftink beschikbaar gestelde px-ijs werd gewonnen" door de heer C. W. Ree ves. De stand na drie vluchten afd. Vi tesse is thans: 1. J. Schoneveld, 165.3 p.; 2. C. W. Reeves 165 p.; 3. H. J. Aaftink 161.7 p.; 4. W. v. d. Pluym 155.1 p.; 5. G. Veldhuis 109.1 p.; 6. G. Steunenberg 84.2 p.; 7. L. Gazan 82.6 p.; W. Aaftink 46.7 p. en 9, PI. Wansink 29.4 p. ogenblik ontslagen. U kunt kiezen of de len." Hij begon te lachen. „En de zaak dan? Wat hebt u er voor verstand van? Die loopt binnen een maand in de soep." ^Denkt u niet, dat u onmisbaar bent, meneer de pi-ocuratiehoudei\ En wat mijn zaak betreft verstaat u goed? Mijn zaak! Laat dat maar rustig aan mij over. Wel, wat doet u?" Hij keek haar onderzoekend aan. „Is u dat ernst?" „Zo waar als ik hier zit." Ze keek hem met een triomferende blik aan en maakte haar polshorloge los, dat ze voor zich op het bureaublad legde. „U hebt zestig se conden om te beslissen of u blijft of vex-- trekt." Tien seconden later begon Talingen zuchtend aan de schijf te di-aaien. HOOFDSTUK 9 In de loop van de middag ontbood ze Maria Verdaasdonk. „Kun je steno's op- nemen?" Het meisje knikte. „Jazeker, mevrouw, ik heb het diploma." „Dan ben je vanaf dit ogenblik mijn privé-secretaresse." Ze wees naar een hoek in het vertrek. „Haal een tafel en een schrijfmachine en zet die daar neer. Je komt voortaan hier'werken. Als je werk naar mijn genoegen is, krijg je ook opslag." „Nou, wat gi'aag, mevrouw." Nadat het meisje geïnstalleerd was, dic teerde ze een brief voor het accountants bureau en vroeg om een onmiddellijke controle van de boeken. Daarna gaf ze op dracht twee advertenties te plaatsen, één voor een kantoormeisje, dat Maria moest vexwangen, en één voor een boekhouder. Voor de Overijsselrit 1964 van de KNMV hebben zich meer dan honderd deelnemers aangemeld, waaronder de bekende motor cracks eix zesdagenrijders Jan van Dobben uit Zwammerdam; K. Posthumus, Ruinen; K. Benak, Ruinerwold; H. J. Wendelgelst, Amsterdam; PI. Zijdeman, Den Haag; Willy van Ommeren uit Amby L.)J. PI. Wertz, Grathmen (L.); en Cees van Rijs- sel uit Den Haag. Dit jaarlijks motorevenement vindt plaats zatex'dag, 23 nxei, a.s. met als start plaats en finish hotel Mtiller te Plolten. Het traject voert over primaire, secun daire, zand- en graswegen, waaien o.m. de befaamde veenplassen in het Wiei'den- seveld zijn opgenomen en de diepe grint- kuilen op de Plolterberg. Van Holten gaat de rit via de Beusebei'g naar het Achterbergseveen onder Mar kelo, over Rijssen naar het reeds ge noemde Wierdenseveld en vandaar over Nijverdal, Hellendoorn, Lemelerveld, Raalte, Haarle naar de Holterberg. Het traject is lang 135 km en moet tweemaal gereden worden. De brommers tot en met 50 cc moeten een traject van 169,7 km rijden. Tijdens de rit zal bij ho tel „Het Witte Hoes" te Rijssen een rem- en acceleratieproef worden gehouden en heeft een verplichte rust van een uur plaats. De start vindt plaats om 9 uur te Hol ten waar zoals gemeld bij hotel Muller ook de finish is. De rfinish van de brom mers tot 50 cc is bij het eerder genoemde hotel te Rijssen. Er wordt gei'eden in 12 verschillende klassen door nieuwelingen, .junioren en senioren, naar gelang van de cylinderinhoud, zoals gebruikelijk is. Onder de insschrijvingen zijn zes club teams en 1 merken-team n.l. van „Jawa". Het laat zich aanzien, dat bij het groot aantal inschrijvingen dat tot nu, toe# bin nen kwam en spannende en sportieve strijd te verwachten is. GESLAAGD VOOR CHAUFFEURSDIPLOMA Voor het chauffeux'sdiploma E.V.O. slaagden te Hengelo, de heren H. J. Vor- kink, Holterbroek 22 en H. Vukkink, Schoolstraat 13. PRACHTIGE OPBRENGST De collecte die tijdens de Pinksterdagen in de Geref. Kerk voor de Zending op Soemba werd gehouden, heeft ƒ1470,52 opgebracht d.i. 344,08 meer dan het vo rige jaar. /WWWSAAAAAAAAA/VWWWWVVS aaaaaaaaaa^naaaaa/w/wvvvw „Eventuele brieven komen natuurlijk bij mij en niet bij meneer Talingen. Is dat goed begrepen?" Het meisje knikte en had op hetzelfde ogenblik de situatie door. Ze heeft een hekel aan Tom; hij ligt er uit bij haar. Wat zou hij gedaan hebben, dat ze 'm niet moet? Doch ze had genoeg geleex'd om haar mond stevig gesloten te houden. „En, Mariaals privé-sekretaresse draag je een zekere verantwoording. Die verantwoording houdt ook geheimhouding in. Dat betekent, dat je buiten het kantoor alles vergeten bent, wat hier bespx-oken en geschreven wordt. Is dat ook goed be grepen?" Opnieuw knikte het meisje. „Ik be schouw dat als vanzelfsprekend, me vrouw." Roelie keek het meisje enige ogenblik ken aan, maar Mai4a weei-stond de vlijm scherpe blik. Wat kon het haar verder schelen? Als zij meer verdiende in deze vertrouwenspositie, dan wist ze haar plaats en zou ze zwijgen. „Juist," zei Roelie tevreden. „Wij begr-* pen elkaar. Plieruit vloeit tevens voox' dat je uitsluitend van mij bevelen hec aan te nemen. Verder van niemand. Du; ook niet van de heer Talingen." „In orde, mevrouw. U kunt ten volle o, mijn medewerking rekenen." Om half zes vertrok het kantoorperso neel, behalve Talingen. Roelie wachtte tien minuten, toen opende ze zijn deur en bleef in de deuropening staan. Ze keek enige ogenblikken naar hem en zei toen, langzaam op sarcastische toon: „Ik be wonder je ijver en toewijding voor mijl zaak, maar ik zal het meer op prijs ste len, als je je vanaf heden stipt houdt asu de werktijden. (Wordt vervolgd)»

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2