Gemeentelijk zwembad »T wenhaarsveliF Intern, voetbalwedstrijd bij „De Poppe" Holten 1 verloor ook laatste wedstrijd Ontwikkelings- en Saneringsfonds Reisje bejaardensociëteit Gevonden en verloren Grote belangstelling voor teenagershow Filmnieuws Schitterende prestaties op internationaal concours Grote manifestatie van de P.J.G.O. „Kompas" „Eetpocket" Bergruitersuccessen in Wierden Achttal eerste in Balkbrug Mooi succes voor brandweermannen P.V. „De Bergvliegers" -N twee nette dienstmeisjes ZW0LSMAN V.V. „MARKELO VOORUIT" Hsuten werkplaats Combineren Zaterdag 9 mei 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD Op het terrein van de V.V. „Markelo Vooruit" bij café „De Poppe" wacht de liefhebbers van de voetbalsport, zaterdag 16 mei a.s., een hoogst interessante wed strijd, als om 4 uür*binnen de lijnen ko men een elftal van de Spiel- und Sport- verein Kaiserau 1920 van de Sportschule Kaiserau bei Kamen (West Duitsland) en een elftal dat samengesteld is uit spelers van H.V.C. te Holten, Hector te Goor, Ex celsior te Rijssen, Witkampers te Laren en Sportclub Markelo. Voor de Sportschule komen 4 of 5 spe lers uit die enkele weken geleden mee speelden in het West-Duitse Jeugdelftal in de wedstrijden om het Europees kam pioenschap. Voor de wedstrijd die om 4 uur begint zal ongetwijfeld grote belangstelling be staan. In de eerste klasse A van de afdeling Twente zijn door de zwaarbevochten zege van U.D. te Weerselo op Holten, dat bui ten degradatiegevaar was, maar met een verjongde ploeg, uitstekend partij heeft gegeven aan haar gastheren, de beide elf tallen, welke zullen degraderen bekend. Het zijn Twenthe en Rijssen Vooruit, die nu definitief de rode lantaarn dragen. De wedstrijd Twenthe tegen KSCV werd af gelast en R.V. moet zondag nog tegen KSCV spelen, maar dan kan aan hun plaats op de ranglijst in dat opzicht niets meer veranderen. De Holtenaren hadden de jeugdige Breu- kink op het doel gezet en ook nog andere spelers van het tweede, Marinus den Heijer, J. A. Ulfman en G. Dikkers, op gesteld. Zij hebben deze wedstrijd, die dik wijls in de stromende regen gespeeld werd, niet cadeau gegeven. Het was Rini den Heijer, die uit een fraaie voorzet van G. Dikkers, Holten, na 11 minuten spelen de leiding gaf (0-1). Enkele minuten later maakte Analbers uit een verrassende kopbal gelijk (1-1). De Holtenaren bleven tegen wind en re gen in sterk aanvallen en het was Weste- rik, die zijn club met een kopbal weer de leiding bezorgde (1-2). Tien minuten la ter gevolgd door een fraai schot van Ulf man (1-3). Voor de rust wist Bolk de ach terstand te verkleinen (2-3). Het spel was na de thee nog maar en kele minuten oud toen Bolk de gelijkma ker scoorde (3-3). U.D. zette tegen de wind goede aanvallen op terwijl de Holte naren zich teveel lieten insluiten. Enkele minuten voor het einde was het G. Wei den, die het pleit beslechtte en U.D. een betere plaats op de ranglijst verschafte (4-3). Deze ziet er thans als volgt uit: Nij- verdal 18—34, KOSC 17—21, RSC IS—19, SOS 18—18, Langeveen 17—17, UD 18—15, KSCV 1614, Holten 1814, Twenthe 1711 en Rijssen Vooruit 17—11. Programma zaterdag: Excelsior aHolten a 4.15 Holten c—SVVN d 3.30 Zondag: Holten 4Bornerbroek 2 2.30 Ministeriële goedkeuring van de regeling voor de bedrijfsbeëindiging Gelegenheid tot indiening van aanvragen per 1 mei 1964 De minister van Landbouw cn Visserij heeft het bestuur van de Stichting Ont wikkelings- en Saneringsfonds van de Landbouw schriftelijk medegedeeld, dat hij het besluit heeft goedgekeurd, waarbij een regeling van de vergoeding is getrof fen voor landbouwers van 55 jaar en ouder, die vrijwillig hun bedrijf willen beëindigen. Op grond van deze goedkeuring heeft het bestuur van het fonds besloten over eenkomstig plan de mogelijkheid tot in diening van aanvragen per 1 mei 1964 open te stellen. De voor dit doel te gebrui ken formulieren zijn bij de districtsbu reauhouders van de landbouw verkrijg baar. De districtsbureauhouders kunnen alle nodige inlichtingen verschaffen en zij zullen, desgewenst, ook behulpzaam zijn bij de invulling der formulieren. Zoals wij in een van onze vorige num mers reeds vermeld hebben zullen de be jaarden op initiatief van de Bejaarden sociëteit donderdagmiddag 21 mei a.s. een bustocht maken naar de Havesathe Everlo nabij Weerselo. De kosten bedragen 4,50 per persoon, waarin een kopje thee of koffie is inbegrepen. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus beschikbaar zodat degenen, die dit tochtje willen meemaken worden verzocht zich uiterlijk 16 mei op te geven bij de heer G. H. Kers op liet V.V.V.-kantoor, waar men ook de kosten kan voldoen. Het vertrek is bepaald op 's middags 2 uur vanaf het gebouw Irene, waar men te pl.m. 6 uur weer hoopt terug te zijn. Het wordt een aardige tocht, zodat wij U gaarne adviseren zich zo spoedig moge lijk op te geven. Gevonden: paar wit leren dameshand- schocnen; huissleutel. Verloi'en: gele dames winterjas; zwarte portemonnaie met inhoud; bril; kort bruin leren vest met ritssluiting; hondenpen ning (hondsdolheid) no. 212862; zilveren bedelarmband je. Inlichtingen dagelijks, doch uitsluitend tussen 8 en 13 en 14 tot 22 uur, aan het Groepsbureau der Rijkspolitic, Dorpsstraat 22 te Holten, telef. 352. Fa. J. G. van Lindenberg en Zn. neemt rijwiel- en bromfietszaak over in Nijverdal Bijna 30 jaren was de heer D. v. Rooyen aan de Salomonsonstraat gevestigd en in die periode heeft hij een uitgebreide cliën- tele de nodige service verleend op het gebied van rijwielen en bromfietsen. Deze bekende ingezetene was niet daarom al leen een populaire plaatsgenoot. Dat da teert al van oudere datum, want toen er gepionierd moest worden op het gebied van de autobusdienst tussen Hellendoorn en Almelo, was Dirk van Rooyen ook van de partij en uit die periode herinneren oudere plaatsgenoten zich hem ook nog wel. Daarna is de heer Van Rooyen, zoals gezegd, tientallen van jaren aan de Salo monsonstraat gevestigd geweest. Na een dergelijke periode van gestaag werken en op post zijn komt voor iedereen het mo ment, dat men het v/at kalmer wil aan leggen. Deze gelegenheid paste geheel in de plannen van de Firma J. G. van Linden- berg eveneens welbekend in Nijverdal, al is haar domicilie dan ook in Holten. Aangepast aan de eisen des tijds zal Henk van Lindenberg hier in hoofdzaak aanwezig zijn om de zaak aan de Salo monsonstraat voort te zetten. Hij heeft alle vakdiploma's op dit ter rein en kan dus de nodige service en des kundigheid in praktijk brengen. Service en vakkundige reparaties zullen hem ze ker de belangstelling van velen doen ver- Een zaal vol jongelui heeft zaterdag avond in „Amicitia" genoten van de Teenagershow, welke georganiseerd werd door de heren E. "Steunenberg en G. Bx-ands en waaraan tal van bands en so listen hun medewerking verleenden, ook allemaal bestaande uit tieners en twen- ners. Er werd met overgave muziek ge maakt, gedrumd en gezongen, maar dat het altijd tot zijn recht tewam, valt moei- iij'k te zeggen; daarvoor is de geluids weergave meestal veel te sterk en is ook de onrust in de zaal te groot. Maar dat wil de jeugd van tegenwoordig blijkbaar niet anders. Vooral „Rudi and his Fla ming Stars" werden met bijzonder veel gejuich ontvangen. Dit Rïjssense gezel schap, dat in Duitsland zeer populair is, kan er wat mee. Het bracht de zaal in extase met o.a.: „Teil me what you me say" en andere nummers. iNa een kort openingswoord van de heer Beijers, traden als eerste op „The Sensation Rockets" uit Holten met o.a.: „Yellow rose of Texas", gevolgd door het Markelose zangeresje Rinie Plasterink, die met haar „Drie Musketiers" veel bij val oogstte. „The Rolling Thunders" uit Hengelo namen de plaats in van „The Lu- niks" -uit Wierden, met de uitvoering o.m. van „Sweet Georgia brown", met een drum- en bas-solo. Ook „Danny Falen and his Thunder- birds" uit Holten hadden enkele goede nummers, waarbij het drummen van de jeugdige Johan Broekmaat opviel. Van een geheel ander genre was het optreden van Hannie Pasop en Teunis Jansen met o.a.: „Du darfst mir nichts verbieten", dat ondanks de aardige licht effecten in de enorme roezemoes van de zaal wat erg verloren ging. Beter ging het met „Oh my darling Caroline". Harm Achteresch uit Rijssen, door de organisatoren a 1' improviste op het po dium gehaald, kreeg de zaal snel mee met zijn „Jenseke mocht zo geerne vriejen". Hannie Nijenhuis uit Holten zong en kele aardige nummers: „Du solst heute nicht traurig sein" en „Rozen hebben doornen". G. Honcoop gaf enkele goede nummers op het elektronisch orgel en tenslotte was nog het woord aan de Hol- tense „Sensation Rockets", die ook voor de dansmuziek zorgden tijdens het druk maar gezellig bal, dat na afloop volgde. „The Rolling Thunders" uit Hengelo ko men op 1'6 mei naar Holten met het zan geresje Erna Nekkers uit Hengelo. In gebouw „Irene" draait deze week zondagavond de allesovertreffende en dol le klucht „Geld speelt geen rol", met in de hoofdrol de befaamde komiek Jerry Lewis. En we zien hierin Jerry weer op zijn best, die van het ene dolle avontuur in het andere verzeild raakt, waardoor si tuaties ontstaan, die dermate lachwek kend zijn, dat de lachorkanen de zaal op haar grondvesten doen dreunen. Een film als een verfrissend bad, vol originele en dwaze grappen van de raskomiek Jerry Lewis. Lachen is gezond. Doe het dus in de vrolijkste film sinds jaren „Geld speelt geen rol". Een heerlijke kolderfilm, waarvan de jeugd ongetwijfeld met volle teugen zal genieten. Bergruiter Jan Müller heeft op een groot internationaal springconcours te Lonneker waaraan alleen door M.-Z.-rui- ter kon worden deelgenomen met z'n paard 'Johnny' prachtige successen be haald. Bij het M-springen werd hij met een tijd van 27.1 sec. en 0 fouten 2de, achter de Duitse ruiter Subgang die met een tijd van 26.3 sec. eerste werd. Het springconcours 'Americaine' bracht een zege voor de Duitse ruiter Deggerink Thies met „Mazurka" (0 fouten 76.7 sec.). De vijfde plaats was voor Müller (0 fou ten 87.2 sec.). Bij het 'Parijs-springen' veroverde mej. Douma met 'Usnova' uit de Noord-Oost polder de eerste prijs. In dit springnum- mer met hindernissen van 1,60 meter ein digde Müller op de 2e plaats. Zoals alle voorgaande jaren organiseert de Plattelands Jongeren Gemeenschap Overijssel ook dit jaar weer een landdag. Deze landdag „Kompas" genaamd wordt gehouden op zaterdag 18 juli a.s. in Wijhe in de grote veilinghal. Het doel van deze dag is in de eerste plaats een gezamenlijk naar buiten uittre den als algemene plattelands jongeren organisatie in een éénwordend Europa. Maar naast dit ernstige gedeelte wordt er ook aan sport en spel gedaan op pro vinciaal niveau. Ook zal de ontspanning en de humor niet ontbreken. Deze dag wordt elk jaar door 2000 jongeren bezocht en Wijhe verwacht ook deze keer een groot aantal bezoekers. Het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding heeft, in samenwerking met o.a. en kele Produktschappen, een eetpocket sa mengesteld. „Dat is lekker" is niet „zo maar" een kookboek. Het geeft veel en veel meer. De huisvrouw kan erin vinden hoe de voeding volgens de nieuwste inzichten van de voedingswetenschap moet worden samengesteld. Zij krijgt deskundige infor matie over alle produkten, die samen een goede verantwoorde voeding vormen, op gezellige wijze opgediend. Zo verrijkt zij spelenderwijs haar warenkennis. Het is wel zeker, dat zij ook veel nut zal hebr ben van de wenken betreffende het berei den en bewaren van die produkten en de vele andere wetenswaardigheden, die verzameld onder het hoofdje „gulden re gels" in elk hoofdstuk zijn opgenomen. Zo leert zij elk produkt op zijn best ken nen! Er zijn hoofdstukken gewijd aan melk, boter en kaas,, aan peulvruchten, aan groente en fruit, aanpluimvee en eieren, aan vlees en vleeswaren,, aan vis en visprodukten, schaal- en schelpdieren en aan onze ouwe trouwe aardappel. Een keur van recepten sluit elk hoofdstuk af. Achterin het boekje is een index opgeno men op deze recepten, zodat ze gemakke lijk terug te vinden zijn. Dank zij de medewerking van de ver schillende Produktschappen is het moge lijk gebleken de prijs van het boekje op slechts 1,te stellen. De Bergruiters die op Koninginnedag deelnamen aan het regionaal Streek-con- cours hippique, georganiseerd door de Land. Rijver. „De Eschruiters" te Wier den, hebben enkele mooie successen be haald. Bij de dressuurproeyen, klasse L. was in ring 8 met 95 punten de eerste prijs voor W. Aaltink met 'Wf^ello'. Dressuur Klasse L. ring 3: 3. J;. J. ter Horst met 'Patrick'; 5. Riki Bron^voort met 'Nelly'. Ring 5: 3. G. BolinkMme't 'Iietty'4. G. Beldman met 'Barry'.! (Ring 6: 3. Hettie Krekel met 'Karoucné'. Springen Klasse L.: 5. Wim Derksen met 'Liesje'. Springen M.-Z.: 1. J. Müller met „Johnny"; 3. J. J. ter Horst met 'Poesta Koning'. Aan het concours werd deelgenomen door de Land. Rij verenigingen te Wier den, Delden, Almelo, Holten, Markelo, Hellendoorn, Diepenheim en Vriezenveen. Het achttal van de Bergruiters leverde Hemelvaartsdag op het concours hippi que te Balkbrug een zeer verdienstelijke prestatie door in de dressuur M. met 107% punten beslag te leggen op de eerste prijs. 2. Looleeruiters, Almelo, 105% pnt.; 3. Noord-Oostpolder 100 punten; 4. Rijden is Kunst, Zwolle, 99 pnt. In de L.-dressuur eindigden D. Pieffers met 'Sultan' en T. Belman Jr. met 'Amigo Deux' op de 3e en 5e plaats, resp. met 98 en 95% pnt. Het handicap-springen M.-Z. bracht 3 combinaties die een foutloos parcours 'maakten' in de finale waarin eerste werd I. Meyer met 'Brio' (N.O.poldcr)2. J. Müller met 'Johnny'; 3. mej. A. Douma met 'Usnova' (N.O.polder). Bij „Speel uw Spel" was de eerste prijs voor J. Müller, de 2e voor mej. Douma en de 3e voor Meyer, resp. met 76, 65 en 61 punten. Het Holter Brandweerkorps behaalde zaterdag 2 mei op de Provinciale Brand weerwedstrijden te Hengelo (O.), in klasse III een vierde plaats, bij een deel name van 17 korpsen. Door zich te plaatsen bij de eerste vier, mag de Holtense brandweer nu ook deel nemen aan de gewestelijke wedstrijden te Doesburg op 20 juni. Op vrijdag 1 mei j.l. werd een wed vlucht gehouden vanaf Venlo over een afstand van 103 km. De uitslag was als volgt: 1 H. J. Aaftink 11.28.53 uur, 33.3 punten; 2 C. W. Reeves 11.30.24, 32.2 p.: 3 W. v. d. Pluym 11.33.39, 30.5 p.; 4 J. Schoneveld II.37.50, 28.3 p.; 5 idem 11.43.27, 25.1 p.; 6 H. J. Aaftink 11.46.55, 23.4 p.; 7 G. Steu nenberg 11.47.23. 22.9 p.; 3 idem 11.47.35, 22.9 p.; 9 W. v. d. Pluym 11.48.37, 22.3 p.; 10 J. Schoneveld 11.48.52. 22.3 p.; 11 idem 11.51.22, 20.7 p.; 12 C. W. Reeves 11.54.11. 19 p.; 13 G. Veldhuis 11.58.04. 16.8 p.; 14 W. v. d. Pluym 12.00.26, 15.7 p.; 15 G. Veldhuis 12.05.36, 13 p.; 16 W. v. d. Pluym 12.10.38. 10.3 p. Stand: 1 H. J. Aaftink 56.7 punten; 2 J. Schoneveld 53.4 p.; 3 W. v. d. Pluym 52.8 p.; 4 C. W. Reeves 51.2 p.; 5 G. Steunen- berg 45.8 p.: 6 G. Veldhuis 29.8 p. Uren van openstelling, tarieven en uitgifte abonnementen Burgemeester en Wethouders van Holten brengen ter algemene kennis, dat het bad vanaf zaterdag 16 mei a.s. geopend zal zijn en dat de navol gende uren van openstelling en tarieven zullen gelden. Abonnementen, welke toegang geven tot het bad, zullen aan de kassa van het bad verkrijgbaar zijn. 1. Openstelling van het bad: a. maandag t.m. zaterdag van 8 uur tot een half uur vóór zons ondergang. Gedurende de maanden juli en augustus vanaf 's mor gens 7 uur; b. des zondags van 12 uur tot een half uur vóór zonsondergang. In bepaalde gevallen kan de dagelijkse leiding van het bad van ge noemde sluitingstijden afwijken. II. Tarieven toegangsbewijzen, Ieskaarten, parkeergelden enz. 1. Seizoen-abonnementen: a. voor volwassenen f 12,voor niet-volwassenen f 7,50. b. gezinsabonnementen per seizoen: voor de le volwassene uit een gezinf 12, voor de 2e en volgende volwassene uit 't zelfde gezin f 7,50 voor de le niet-volwassene uit dit gezinf 2,50 voor de 2e en volgende niet-volwassene uit dit gezin f 1,50 b. voor Ieskaarten, rechtgevende op 12 zwemlessen ge durende de periode door de leiding van het te bepalen f 7,20 (Leskaarten geven alleen toegang tot het bad, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbewijs.) d. Voor een duplicaat-abonnementf 1, De abonnementen zijn persoonlijk en moeten zijn voorzien van een foto. 2. Dagkaarten: voor volwassenen f0,75; voor niet-volwassenen f0,50. (Geldig voor éénmalige toegang op dag van afgifte.) 3. Tienbadenkaarten (geldigheidsduur ten hoogste 14 dagen): Voor volwassenen f6,voor niet-volwassenen f4, 4. Groepskaarten (voor 1 bad) van 21 t.m. 30 pers. f 0,35; meer dan 30 pers. f 0,30 p.p. 5. Parkeergelden: Voor het parkeren van rijwielen, bromfietsen en motorvoertuigen is geen vergoeding verschuldigd, behalve geduren de de maanden juli en augustus en op zaterdagen en zondagen gedu rende het overige badseizoen. Per stalling (uitgez. rijwielen) f 0,20 Onder volwassene wordt voor bovenstaande tarieven verstaan degene, die op 1 mei van het desbetreffende jaar de leeftijd van 21 jaar heeft bereikt. Uitgifte van abonnementen Abonnementen zijn vanaf 16 mei dagelijks aan de kassa verkrijgbaar. Voor elk abonnement moet een pasfoto worden overgelegd. In goede staat verkerende foto's van vorige abonnementen kunnen hiervoor dienst doen. Voor een plastic hoesje is 10 cent verschuldigd. Vanaf genoemde datum kunnen tevens leskaarten worden aangevraagd. (Zie ook afzonderlijke oproep personeel.) GEVRAAGD: Hotel „In den S^varten Ruyter" Telefoon 258. heeft de Harmonie van Zwijndrecht in een nieuw uniform gestoken. „Hulde!" Wij hebben in Holten geen Zwolsman maar „H.M.V." marcheert er over enkele maanden pico-bello bij dankzij de medewerking van de gehele bevolking. Zaterdag 9 mei (heden) slotinzameling van lompen op de Lichtenberg en een gedeelte van de Beuseberg. Zij, die lid willen worden van de Voetbal club „Markelo Vooruit" kunnen zich elke zaterdagavond in de maand mei opgeven in café „De POPPE". f Gedekt met rode asbestplaton, afm. 4x7 meter. FA. J VAN BRUGGEN KERKSTRAAT 10. V

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 5