Onze touringcarbedrijven bieden de verwende reiziger weer een interessant reisplan i Klein voorschot op de zomer mochten we al genieten Vakantie komt werkelijk naderbij Zaterdag 9 mei 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD PROBLEMEN Vrijwel ieder mens 'heeft iets van de zwerver in zich. Men wil iets meer van zijn land, iets meer van de wereld zien. Nu is het al heel gewoon geworden, dat we het eigen land te klein vinden en we wippen de grens over: naar België, naar Duitsland. En wie daar éénmaal geweest was, wil nog wel weer eens gaan. Wie echter privé een dergelijke verre reis wil maken, moet toch wel over een dikke portemonnaie beschikken. Maar de reiswagens van onze touring- carbedrijven worden steeds comfortabeler, de service groeit met de behoeften van de reizigers en de ondernemers weten pro gramma's samen te stellen waaruit ook zij die over een minder volle beurs be schikken een reis naar hun genoegen kun nen kiezen. Voor het a.s. seizoen zullen er op ver schillende reisprogramma's weer schitte rende dagtochten prijken en de tijd dat onze onvolprezen bloembollen in het cen trum van de belangstelling staan, is weer haast aangebroken. zich meer aan Ja hoor, het is weer zo ver.de bomen botten uit, de krokusjes wiegelen kleurig in de zon en in ons bloed komen de reisprikkels steeds sterker aandringen op een dagje reisplezier. Zo gaat dat elk jaar. Als de zon wint aan kracht en de natuur aan schoonheid, dan ontwaakt bij ons allen de drang om te zwerven als nomaden. Wij doen dat natuurlijk niet meer in die mate en op dezelfde wijze als de wilde volksstammen; wij doen het gezellig en plezierig, waar voor hebben we anders onze ge renommeerde touringcarbedrijven met hun homefleet van schitteren de reiswagens? En toch wordt het lentehebben we gezegd. En toch wordt het zomer, kunnen we daarop laten volgen. Echt, het weer heeft zich heus al even van de goede kant laten zien. Het kan niet meer missen. Al les zag er zonniger uit. Plotsklaps kregen we er erg in, dat een heerlijk seizoen na derbij komt. En van dat seizoen is de va kantie toch wel een van de hoogtepunten. Vakantielekker doen en laten wat we zelf willen. Een fijn vakantiereisje uitzoe ken, wat wil je nog meer? Ja, dat vakan tiereisje, daar kan men dubbel plezier aan beleven, want zijn de voorbereidingen al niet reeds van boeiende aard en zeer in teressant? Het doet er niet toe waar we heen gaan, de sleur van elke dag zal in ieder ge val doorbroken worden. We willen eens heerlijk vrij zijn, andere mensen zien, luchtige kleren dragen. Zo mogelijk ver weg van huis en haard, maar ook dichtbij kan de schoonheid van het eigen gewest en van het eigen land ons boeiende uren van heerlijk vakantiegenot schenken. En we behoeven heus niet met de handen in 't haar te zitten en ons bedrem meld af te wagen „waar de reis naar toe zal gaan". Er is keus genoeg, daar heb ben onze actieve touringcar-ondernemin gen wel voor gezorgd? Wilt U er meer van weten. Dat is een klein kunstje. De adressen zijn welbekend en men wil U met alle inlichtingen en goede voorlichting terzijde staan. Vakantie-1964Het kan een fijne tijd worden. el mum Wat kan zo'n dag een mens reeds op een ander en een beter idee brengen. De bloemencorso's, die in het verlengde van de bollenpracht liggen, zullen weer dui zenden en duizenden mensen trekken en terecht. Dit bloemenfestival maakt steeds een diepe indruk. Maar wat is een tocht door de bollen velden op zichzelf ook een verkwikking. Wij zouden haast zeggen: we zijn er al een beetje aan gewoon geraakt, maar U moet eens iemand in het gezelschap heb ben voor wie al die kleurenpracht geheel nieuw isZe weten niet hoe ze 't er mee hebben. En dat ligt eigenlijk wel voor de hand. Dan zijn er weer alle mogelijke tochten te maken naar Noord en Zuid, maar voor al naar Zuid waar het bronsgroen 'hout van het Limburgse land ook altijd nog een attraktie van een dergelijke vader landse weldadigheid is, dat men er nooit over uitgepraat raakt. Onze touringcarbedrij-ven zullen ons op een andere manier nog wel veel meer vertellen maar in liet vooruitzicht van zo veel prettige dingen konden we er eigen lijk al niet meer van zwijgen. DAAR ZIJN WE AL HEEL DICHT DE MENSEN EN HET BI J DE GRENS. MATERIAAL ZIJN ER. De Ardennen zijn een bezoek ook meer dan waard en het verveelt nimmer in het land van onze Zuiderburen. Naar het Oosten wenkt de Eifel, het Rijnland, maar ook Westfalen biedt al zo veel natuurschoon dat een reisje hier naar toe alleszins de moeite waard is. En voor de rest moet ieder voor zich zelf maar uitmaken in hoeverre hij/zij er van profiteren wil. In ieder geval: er stpat weer een inte ressant reisseizoen te wachten.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 4