RUS.Dompo Pu rol houdtj— lustige Koninginnedag had hoofdzakelijk besloten karakter Aubade van de schooljeugd Hulde aan de Koningin Geringe verhoging van tarieven bij O.A.D. Buurtver. „Brinkerhoek" maakte uitstapje Holten buiten degradatiegevaar E.H.B.O.-wedstrijd Bathmen-Holten Vergadering Espelose Plattelandsvrouwen Aanbesteding gymnastieklokaal Burgerlijke Stand eens schudt het leven je wakker Zaterdag 2 mei 1.964 HOLTENS NIEUWSBLAD De verjaardag van onze Vorstin is op eenvoudige wijze en voornamelijk in de beslotenheid van de feestzalen gevierd, behoudens de zanghulde van de school jeugd voor de bordes van het gemeente huis ien een rondgang van H.M.V. met haar drumband. De aubade, die de leerlingen van de beide dorpsscholen op Koninginnedag aan de burgemeester brachten, droeg dit jaar een wat uitgebreider karakter. Niet alleen Mr. Enklaar was daar aanwezig, maar ook de wethouders, de heren B. J. Veneklaas Slots en G. Brands, en de gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg. Zij werden door een grote schare kinderen onder leiding van het hoofd der o.l. dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, toegezongen. Dit jaar ver leende ook de muziekvereniging H.M.V. met de drumband haar muzikale mede werking. De kinderen zongen „Lof zij de Heer" (Gez. 136 1) en twee compositites van de heer Brouwer, n.l. „Hulde aan de Ko ningin" en „Sallandlied". De muziek speelde daar tussen door een potpourri van vaderlandse liederen. Deze zanghulde, die een groot aantal mensen op de been bracht, zodat het ver keer in de dorpsstraat moest worden om geleid, werd besloten met twee coupletten van het Wilhelmus. Burgemeester Enklaar bracht de kinde ren, de muziek en het ondei-wijzend per soneel dank voor deze uiting van hulde voor onze jarige Vorstin. Koningin zijn, zo zeide hij, lijkt zo prachtig en zo heerlijk, maar de laatste tijd heeft ons wel iets ge leerd omtrent de harde plicht van het koningsschap. Koningin Juliana is ons voorgegaan in hoge plichtsbetrachting, zoekend het hoogste belang van ons volk. Wij willen Haar op deze dag niet alleen gelukwensen, maar ook dankbaar zijn voor wat zij altijd voor ons geweest is. FEEST VOOR BE KINDEREN De kinderen van de dorpsschool kregen daarna in Amicitia een goochelvoorstel- ling van prof. Herbe Maison. In het ge bouw Irene werden voor de leerlingen van de School met de Bijbel films ge draaid, terwijl de jongens en meisjes in beide zalen werden getracteerd. Laatst genoemde kinderen kregen 's middags in het gebouw Rehoboth nog een jeugdto neelvoorstelling van de ontspanningsclub „C.O.C.". De muziek en de drumband maakten 's morgens een rondgang door het dorp en concerteerden op enkele plaatsen. AVONDFEEST De Chr. Oranjevereniging organiseerde in het gebouw Irene een feestelijke bijeen komst, waar de toneelclub „O.C.H." op voerde de klucht in drie bedrijven van Herman Steijnen, getiteld „Firma Ave- zaath en de Keizer", naar het bekende toneelspel „Potasch en Perlemoer". Deze geroutineerde dilettanten, die wel iets kunnen presteren, hebben hiermede toch te hoog gegrepen. Het stuk heeft vele komische momenten, maar het typisch Joodse karakterspel van de beide firman ten kwam er niet uit. Toch heeft het niet zo talrijk publiek wel genoten van de inhoud. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer J. Kroon, die na de gebrui kelijke opening, het zingen van Gez. 152 vers 1 en gebed, in een korte toespraak even stilstond bij de emotionele maanden, die onze vorstin en haar familie hebben doorgemaakt. Wij voelen met haar mee en waarderen zo zeer haar optreden in constitutionele zin, dat wij oprecht dank baar zijn voor een koningin als een echte landsmoeder. Spreker was verheugd, dat haar op deze dag zo duidelijk de grote aanhankelijkheid van ons volk is ge toond. Met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus werd deze avond besloten. In Amicitia had de Holtense Oranjever eniging een bijeenkomst belegd, waar de bekende goochelaar Herbe Maison tal van Dus in dit opzicht had ze het toch wel aan het goede eind gehad, toen ze vanaf het eerste begin al een antipathie had tegen de gladde Talingen met zijn uit gestreken gezicht, zijn gelegenheids lachje en zijn uiterst verzorgde handen en haren. De messcherpe vouw in zijn pantalons, de altijd bijpassende dassen en schoenen, in één opzicht: het vol maakte fatje pur sang. Die iedereen zand in de ogen strooide en geleidelijk aan een vooraanstaand ingezetene werd, ondanks zijn opzettelijke pogingen om bescheiden op de achtergrond te blijven, wel wetende, dat hij op deze wijze juist naar voren getrokken zou worden, wat ook zijn bedoeling was. Dit zeldzaam geraffineerde kereltje, gevaarlijk als een gifslang. Die, verzeild geraakt in een vernederende situatie, on sluwe wijze zijn nadeel omzette in een voordeel, gebruik makende van ieder detail, wat hem een vooruitge schoven positie zou opleveren ten op zichte van zijn tegenstander. De glui per. die haar durfde tutoyeren op een ogenblik, dat ze er geen enkel wapen tegenover kon stellen. De man, die waarschijnlijk in alle gevallen een si tuatie zou beheersen, onverschillig ten koste van wie. fraaie staaltjes van goochelkunst demon streerde. Vooral zijn trucs met de Indi sche tortelduifjes oogstte aller bewonde ring, maar er waren ook tal van andere leuke dingen, waarmede hij een verdiend applaus verwierf. De heer B. H. Brouwer, voorzitter der Oranjevereniging, heette bij de aanvang in het bijzonder de burgemeester welkom, die later ook een bezoek bracht aan Irene. Oorspronkelijk organiseerde de vereni ging uitsluitend feest voor de leerlingen der o.l. dorpsschool, maar de laatste jaren is op 30 april ook iets gedaan voor het volwassen publiek. Spreker betreurde het, dat de opkomst niet groter was. Konin ginnedag is een feestdag voor heel ons volk. Wij zijn dankbaar, dat wij een vor stin hebben, aldus de heer Brouwer, die zulk een waardige plaats inneemt onder ons volk. Gaarne wensen wij haar veel goeds toe voor de toekomst. De avond werd besloten met een ge zellig bal met „The Flaming Stars" uit- Rijssen. In zaal Vosman hielden de „Sensation Rockets" een druk en gezellig Oranjebal. De schoolkinderen zongen tijdens de aubade voor het gemeentehuis een nieuw lied, dat door de heer B. H. Brouwer voor deze gelegenheid geschreven is en gezon gen werd naar de oude wijzen „Nieuwe haring" of „Triomf, de vreugde stijgt ten top". Wij laten het hieronder volgen. 1. Triomf, wij zingen met elkaar. De dertigste april is daar. Wij brengen hulde aan de jarige [vorstin Zij viert haar jaardag op Soestdijk, 't Is feest in 't ganse koninkrijk. Lang leev' de koningin!(2x). 2. Triomf, ons feestlied klinkt in 't rond. Wij zingen nu met hart en mond. En wensen de vorstin een blijde [jaardag toe. Het rood-wit-blauw waait in de, wind. Met wimpel in oranje tint. Het wapp'ren nimmer moe! (2x). 3. Triomf, het is een blijde dag. Nu de vorstin verjaren mag. Eert 't Nederlandse volk haar in [verbondenheid. Zij zij nog lang, de koningin. God zeeg'ne haar en 't huisgezin. Van Hare Majesteit (2x). Ingevolge beschikking d.d. 29 april '64 zullen de tarieven van de Overijsselsche Autobus Diensten (O.A.D.) op verschil lende trajecten met ingang van 3 mei a.s. worden verhoogd. Enkele voorbeelden: (tussen haakjes de thans geldende tarieven). HoltenAlmelo retour 1,55, enk.r. 0,90 (1,35 - 0,80); Hol tenHengelo, retour 1,85, enk.r. 1,10 (1,70 - 1.00); HoltenDeventer, retour 1,30, enk.r. 0,75 (1,20-0,70); HoltenMar- kelo, retour 0,60, enk.r. 0,35 (0,50 - 0,30). De tarieven die thans gelden voor de trajecten Holten-Rijssen en Holten-Rijs- sen-Nijverdal zijn niet verhoogd en ook de prijs van een dagkaart bleef ongewijzigd. Wel zijn verhoogd de weekkaarten (5 en 6 dagen) de scholierenkaarten en de maandkaarten. Ook hiervan enkele voorbeelden van ta rieven die resp. gelden voor weekkaart 5 dagen, weekkaart 6 dagen, scholieren- kaart en maandkaart, met tussen haakjes de thans geldende tarieven. HoltenDeventer 4,90 - 5,65 - 16,50 - 21,00 (4,55 - 5,25 - 15,40 - 19,60)Holten— Almelo 5,20 - 6,00 - 17,60 - 22,40 (4,55 - 5,25 - 15,40 - 19,60); Holten—Hengelo 7.15 - 8.25 - 24,20 - 30,80 (6,50 - 7,50 - 22.00 - 28.00). Voor de trajecten HoltenGoor en Hol tenRijssen is de prijs van deze kaarten niet verhoogd. door Leida Graafland Kon ze hem maar op de een of andere manier onmogelijk maken in het dorp, zodat hij, met schande beladen, zijn bic zen moest pakken. Misschien zou er voor veel geld en goede woorden wel een vrouw te vinden zijn, die hem het hoofd op hol maakte en het zo arrangeerde, dat het dorp het te weten kwam. Maar deze gedachte verwierp ze onmiddellijk weer als iets minderwaardigs. Hoe wel.... tegen dergelijke mensen was iedere methode feitelijk geoorloofd. Een slang lokte je ook niet met een schotel tje melk, maar je sloeg zijn kop in el kaar. Ze legde het rapport neer en rekte zich uit. Ik wou, dat ik je hier had, Torn Talingen, en dat ik zo sterk was, dat ik je eigenhandig kon wurgen. Langzaam het leven uit je vervloekte lichaam persen, net zo lang, tot je hier levenloos zou neerliggen. Ik zou het met een wellustig genoegen doen. In ge dachten heb ik je al honderd keer ver moord. Haar nieuwste hobby was sinds kort een tropisch aquarium en op haar ver jaardag liet Talingen een grote kom met enkele bijzonder zeldzame sier- visjes brengen, begeleid door een kaar tje, waarin hij haar geluk wenste met OFFICIËLE PUBLIKATIES OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden dat in verband met Hemelvaarts dag, 7 mei a.s. het huisvuil zal worden opgehaald op vrijdag, 8 mei d.a.v. Holten, 29 april 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. IT. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretax-is ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de zitting der commissie niet op dinsdag, 5 mei 1964, maar op dinsdag 12 mei d.a.v. zal worden gehouden, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 29 april 1964. De voorzitter voornoemd, J. Kroon. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN „HOLTERBERG" Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 1 mei 1964 gedurende veertien da gen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente dd. 27 april 1964, nr. 1151, tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Holterberg". Het besluit heeft betrekking op een her ziening van de bestemming van gronden gelegen tussen de Blikkertweg en de Oude Hellendoornseweg, alsmede op een aanpassing van het plan in verband met de aanleg van de Toeristenweg over de Holterberg. Binnen zes weken na afloop van boven genoemde termijn kunnen belanghebben den, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedeputeerde staten van Overijssel bezwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 29 april 1964. Het hoofd v. h. gemeentebestuur voornoemd, W. H. Enklaar De buurtveren. „Brinkerhoek" (Neer dorp) maakte zaterdag per O.A.D.-toe- ringcar een uitstapje met als einddoel Amsterdam. 't Was voor de buurtbewoners reeds vroeg dag want om half acht vertrok de bus. Via Deventer en Amersfoort werd naar Soest gereden waar koffie gedron ken werd in restaurant „Krekel" Het „Ro bot-orkest" zorgde hier voor volop amu sement. De volgende pleisterplaats was Sassen- heim waar de koffiemaaltijd gereed stond. In Noordwijk werd enige tijd aan het strand vertoefd en ééh van de heren ging 't zei onder protest van zijn echtge note te water. Na een kort bezoek aan Haarlem werd naar Schiphol gereden waar met het mi niatuurtreintje een ritje over de vliegha- ven werd gemaakt. In Amsterdam werd een boottocht gemaakt door de grachten en de haven, waarbij men tal van oceaan reuzen van dichtbij kon bekijken. De laatste aanleg in restaurant „De Smidse", te Wilp waar de warme maaltijd werd genuttigd betekende een geslaagd einde van een prachtige reis. 't Was bij half elf toen de Brinkerhoekers ge tooid met tulpen Holten binnenreden. TONEELUITVOERING C.J.V.-DORP De toneelgroep uit de CJV-Dorp zal zaterdagavond 9 mei in gebouw „Irene" voor 'het voetlicht ibrengen het toneel spel: „Melodie uit het 'verleden" van de auteur Niek Stam. Het betreft hier een herhaling van de opvoeringen van 10 en. 11 maart, waar voor toen zeer grote belangstelling be stond. deze dag en haar vei'zekerde van zijn diepste hoogachting. Haar eerste impuls was de kom voor haar voeten neer te smijten, maar de diertjes konden het ook niet helpen. Te meer daar Jopie er bij stond, beheerste ze zich en zei op zoete toon: „Dat is een uitzonderlijke attentie van de heer Ta lingen, welke ik op hoge prijs stel. Jopie, doe jij ze maar in het aquarium, hè? Maar voorzichtig. Kunnen ze accli matiseren." En meteen verliet ze het vertrek, zonder zich nog verder om het geschenk te bekommeren. De goed getrainde Jopie dacht er het hare van en hevelde de visjes over, waarna ze het kaartje er bij legde. Zulke mensen zijn ook nooit tevreden, dacht ze, misschien wel omdat ze toch ongeveer alles hebben, wat hun hart be geerde. 's Avonds, toen hij persoonlijk zijn opwachting maakte, dankte ze hem op correcte wijze voor zijn geschenk, nam hem stevig bij de arm en loodste hem naar de verlichte glazen bak, waarin een twintigtal siervisjes rondzwommen. „Ik heb de indruk, dat ze al aardig ge wend zijn. Ze maken tenminste geen ruzie met de andere bewoners, wat op zichzelf natuurlijk niets zegt, want kan nibalisme tussen deze visjes ontstaat soms heel plotseling. Vindt u dat niet eigenaardig?" Hij knikte, zonder haar aan te kijken en antwoordde: „Inderdaad, heel won derlijk. Wat een geluk, dat dergelijke neigingen in de beschaafde samenleving tussen de mensen niet meer voorko men." Ze nam hem opnieuw bij de arm en bracht hem terug naar de andere gasten. „Vrienden", zei ze, „meneer Talingen De I-Ioltenaren hebben zich zondagmid dag in Rijssen niet uit eigen kracht aan het degradatiegevaar kunnen onttrekken. Zij verloren van R.V. met 0-3, maar door dat U.D. met 4-1 van Twenthe won, kun nen R.V. en Twenthe niet hoger komen dan 13 punten, zodat voor Holten, dat 14 punten heeft, het gevaar geweken is. Programma zaterdag: Haarl. Boys aHolten a 4.15 RKSV a—Holten b 4.15 Holten c—SOS b 4.00 Zondag: UD 1—Holten 1 2.30 Holten 2—NEO 4 2.30 Holten 4—RKSV 3 12.00 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 1 kinderfietsje; 1 jongens windjack; 1 bril1 wollen das; 1 honden penning; 1 poxdemonnee met inhoud. Verloren: 1 bril-étui; 1 gouden arm band; 1 hondenhalsband; 2 zonnebrillen. Inlichtingen dagelijks aan het gx-oeps- bureau der rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Ter afsluiting van het seizoen werd op dinsdag 28 april in Hotel Boode in Bath men een wedstrijd gehouden tussen de EHBO-afdelingen uit Battomen en Hol ten. In totaal kwamen 6 ploegen in de strijd; 3 uit Batthmen en 3 uit 'Holten. Als jurylid fungeerden de doktoren P. J. Woox-tman en dr A. H. Westra uit Bath- men en dr Jager uit Schalkhaar-. Tijdens de vele wedstrijden, die voorheen wer den gehouden, was het steeds Bathmen dat als eerste uit de ibus kwam. Deze avond was echter Holten de meerdei-e en behaalden de iHoltenax-en het hoogst aan tal punten. Groep 1 uit 'Holten kreeg «voor ongeval no. 1 219 punten (deelnemers; H. Rozen- dom, leider; G. H. Ebrecht en J. L. Bunt). De afdeling uit Bathmen toehaalde hier voor 119 punten. Groep 2 uit Holten toehaalde voor on geval no. 2 204 punten. De groep uit Bathmen kreeg hiervoor 263 punten, wat dus toeter was dan Holten. De deelnemers van Holten waren hier: G. Willems, lei der; D. J. Jansen en J. L. Bunt, allen per sonen, die pas hun EHBO-diploma be haald hebben. Daar het derde ongeval nogal ingewik keld was, wex-den hiervoor personen aan gewezen met enige ervaring, zowel uit Holten als uit Bathmen. Holten behaalde voor dit ongeval 303 punten (deelnemers: H. Rozendom, lei der; mej. H. W. de Vrieze en mevr. D. J. Sluiter-Aaftink). Bathmen kreeg hiex*- 'voor 267 punten. Het totale aantal punten bedroeg voor Bathmen 649 punten en ivoor Holten 726 punten. Het aantal punten voor de leiders toe droeg: voor Bathmen: groep I 70 punten; groep II 72 punten en groep III 50 pun ten. Voor Holten was dit: gx-oep I 86 pun ten, groep II 71 punten en gx-oep III 92 punten. Na afloop werden aan de winnende ploegen enkele prijsjes uitgereikt. Odk de juryleden werd een kleine at tentie aangeboden voor de vrije tijd, wel ke hieraan besteed werd. Alle ploegen kunnen terugzien op een leexzame avond, die hopelijk nog eens voor herhaling vatbaar is. Op dinsdag 28 april hielden de Platte landsvrouwen van Espelo een bijeen komst onder leiding van mevrouw Hol- Groothoff. In haar openingswoord heette zij alle leden welkom; in het bijzonder de spreekstex-, mevr. Nagelhout-Klijzing, die een causerie hield over de EEG. Duidelijk zette izij het werk van de EEG uiteen en vex-telde welke autoriteiten zetelen in verkondigt bii mijn visjes een theorie, waarmee ik het niet eens kan zijn- Mag ik hierover uw visie eens vernemen?" „Mevrouw, u maakt ons nieuwsgie rig", antwoordde de notaris. Roelie vervolgde: „Ik vertelde, dat er onder de visjes plotseling kannibalisme ontstaat. Meneer Talingen poneerde de stelling, dat dergelijke neigingen in onze beschaafde wereld, tussen de mensen althans, niet voorkomen. Mijn mening daarentegen is, dat er altijd wel iets blijft hangen van het oerinstinct, dat de mens eens bezat. Met andere woorden: diep in ons biixnenste komen nog be paalde roofdiei-neigingen voor, zodat onze beschaving in feite niets andex-s is dan een zeker vernisje, bij de een wat dikker als bij de ander, en dat alleen onze goede opvoeding en bepaalde an dere weerstanden ons tegenhouden om toe te geven aan deze animale gevoelens, die op bepaalde ogenblikken wel eens naar de oppervlakte komen." Hierover ontspon zich een diepgaand gesprek en pastoor Derksema, die aan vankelijk geamuseerd had geluisterd, probeerde de gastvrouw op delicate wij ze te corrigeren, voor wat haar argu menten betrof. „U allen beziet deze kwestie mag ik het zo noemen? uit maatschappelijk-zedelijk oogpunt. Niemand zal het mij kwalijk nemen, als ik beweer, dat bijna twintig eeuwen christendom hiertoe ook wel een be hoorlijke steun zal hebben bijgedragen. Ons geloof verschaft ons een deugdelijk wapen, waarmee wij mogen en moeten strijden tegen onze ondeugden, fouten en gebreken. Natuux-lijk blijft er altijd iets in ons hangen van het oerinstinct, dat in wezen niets andei-s is als de drang Door burgemeester en wethouders van Holten werd maandagmoi-gen in het openbaar ten gemeentehuize op uitnodi ging aanbesteed het bouwen van een gymnastieklokaal bij de nieuwe Uloschool in de Gaarden naar een ontwerp van ge meentewerken. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I (massa izonder schilderwerk): A. Vuk- kink, Holten f 214.349,-; Fa. B'omans Nijenhuis, Maritelo f214.300,-; H. Koop man Zn., Holten f213.780,-; A. Koop man Zn., Holten f 213.150,-; Gebi\ Ter Harmsel, Rijssen f213.574,- en Fa. E. Achterkamp en Dollekamp, Holten voor f213.474,-. Perceel II (schilderwerk): Fa. J. Nie- zink, Wierden f lil.340,-; N.V. Schildex-s- wactot, Almelo f 11.151,- en Fa. G. J. Ger- verdink Nijhuis en Zn., Holten f 10.660,-. De gunning is in beraad gehouden. smetteloos zuiver HOLTEN Geboren: Jacoba Maria, dv. A. Schui- terd en J. H. Mennegat, Bergmanstraat 12. Antonius, zv. J. G. P. Muller en J. Nijen-Twilhaar, Larenseweg 48. Ondertrouwd: A. G. Vukkink, 23 jr, en G. Stegeman, 23 jr, beiden te Holten. R. J. Bx-uinenberg, 26 jr, te Enschede, en G. J. Oplaat, 27 jr, te Holten. M. Vene- ma, 26 jr, te Raalte, en C. T. van Langen, 22 jx-, te Holten. Overleden: G. J. Ulfman, 67 jr, Deven- tex-weg 5. BEVOLKING Ingekomen: C. van Geerestein en gezin, van Hellevoetsluis naar Burg. v. d. Borch- straat 6. H. ten Kampe, van Deventer naar Bessinkpasstx-aat 15. N. van Lin- denberg, van Ilellendoorn naar Kolweg 6. Vertrokken: L. Kolkman en gezin, van Borkeld 92 naar Mai'kelo. D. G. J. Geerts van Look 41 naar Wagenixxgen. G. J. Sluiter van Oranjestraat 49 naar Bussum. OFFICIËLE PUBLIKATIE OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethoudex-s van Hol ten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter secx-etarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is neergelegd een besluit dd. 4 november 1963, nr. 2803, van de raad der gemeente Holten, tot vaststelling van een vex-ordening tot wij ziging van de bouwverordening der ge meente Holten. Tevens ligt hiex-bij ter inzage het in die verordening van toepassing vei'klaax-de normblad NEN 1770. (Brievengleuven en brievenbussen voor woningen). Holten, 2 mei 1964. Bux-gemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbax-g, secretaris Straatsburg, Luxemburg en Brussel. Daai-door kregen de afkortingen: EEG, EKSG, Euratom exx Europees Parlement een begrijpelijke inhoud. Na de pauze werden dia's getoond van de gebouwen in de drie genoemde steden. Na de causerie werd de toestuursver kiezing gehouden. Aftredend waren: de penningmeesteresse, mevx\ T. Boode-Nie- meyer (herkiesbaar) en de px-esidente, mevi-. H .J. Hol-Groothoff (niet herkies baar). Mevr. T. Boode-Niemeyer werd met algemene stemmen hexkozen; als nieuw ibestuux-slid .werd gekozen mevr. H. Nijland-Roeterdin'k. Mevr. D. Haverslag-Brinkman bracht de ex--presidente dank voor het werk, dat zij de afgelopen zes jaar voor de afde ling gedaan had en ibood als attentie na mens alle leden een tooekenbon aan. Na de toestuursverkiezing werd het reisje besproken. Als datum werd vast gesteld donderdag 20 augustus. Reisdoel: de Heilige Landstidhting toij Nijmegen. Na de zeer geanimeerde vei-gadex-ing toesloot mevr. Hol-Groothoff de avond met allen een wel thuis te wensen. naar zelfbehoud, die natuui'lijk eeuwen geleden veel meer werkelijkheid was dan tegenwoordig in deze tijd met zijn voorzieningen van de wieg tot 't graf. Maar ons geloof is dan in staat, moet dan in staat zijn om onszelf te beheer sen. Beschouwt u dit maar gerust als één der vele zegeningen van het chris tendom. Bij de een is het x-eligieus ge voel uiteraard sterker ontwikkeld dan bij de andex-, de een heeft meer strijd dan de ander, en de ene mens is door verschillende oorzaken meer in de ver leiding dan de ander. We blijven even wel altijd mens, op zijn tijd hebben we allemaal wel eens moordzuchtige gevoe lens, die we evenwel nooit zouden dur ven realiseren. En waarom niet? Uit angst voor de gevolgen? De straf? De schande? In vele gevallen vaak. Maar niet alleen daax-om. Onze opvoeding heeft een zekere ontwikkeling veroox-- zaakt, waardoor we de diepex-e beteke nis van alles zien en begrijpen. We stel len onszelf zedelijke normen: tot zover is moreel verantwoord en als je vei-der gaat, is het in strijd met de elementaire begrippen en ongeschreven wetten, die we ons zelf gesteld hebben. Christus zegt ons, hoe we moeten leven, hoe we dat hebben in te stellen. En nu bedoel ik natuurlijk niet- zozeer de Mozaïsche wetten, meer in het bizonder het gebod der liefde." (Woi-dt vex-volgd). CORRESPONDENTIE Wegens de grote overvloed van kopy moesten enkele bijdx-agen overstaan tot het volgende nummer.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2