SSuvgerlyka Agenda Perspectieven mm het onderwijs in Holten Tennisclub trekt jonge leden aan 1963 was voor Coöp. Boerenleenbank gunstig jaar Fikse stijging van spaarsaldo Vijf en twintig jaar bij dezelfde baas Uitloting Zomerpostzegels Ruiterhuwelijk Zatercïag 18 april 1964 No. Ifl. Jaargang 10 KIENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Hóltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^88 - 23If Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 De Wet op het voortgezet onderwijs de z.g. Mammoetwet, die in 1963 het staats blad heeft bereikt en, zodra het omvang rijk overgangsrecht zal zijn geregeld, in werking zal treden, heeft de geesten in de onderwijswereld in beroering gebracht. Overal wordt druk gewerkt om nu al tot realisatie van de mogelijkheden, die deze wet biedt, te komen. Een groot aantal hoofden van scholen uit de omgeving van Holten was donder dagavond de gast van het hoofd der Hol- tense ulo-school, de heer H. J. Hiddink, om de diverse opleidingsmogelijkheden aan deze school te bespreken. Aan het begin van deze bijeenkomst gaf de heer Hiddink eên overzicht van de mo gelijkheden, die de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs biedt. Men kan thans spreken van een stel scholen, voor wat betreft het v.o., die alle leerlingen betrek ken van het lager onderwijs. Het is met recht een stel scholen, die naast elkaar voortwerken, allen met een eigen pro gramma. Het ulo neemt hierin geen uit zonderingspositie in. Natuurlijk probeert de leiding van een school de juiste leer lingen op haar school te krijgen. GEEN RENDEMENT Ondanks dat levert het voortgezet on derwijs niet het rendement op dat men er van zou verwachten. Een zeer groot per centage der leerlingen behaalt nimmer of met vertraging het einddiploma. Een eveneens groot percentage verlaat voor tijdig, veelal na één of meer keren zitten blijven, de school. De Mammoetwet nu streeft er naar het voortgezet onderwijs te intregreren, d.w.z. de diverse soorten onderwijs meer op elkaar af te stemmen, zodat overgang van de ene soort school naar de andere gemakkelijker zal verlo pen. NIEUWE SCHOOLTYPEN Daartoe heeft zij enkele nieuwe school typen gecreëerd en andere een andere naam gegeven, terwijl van alle scho len voor voortgezet onderwijs de leer programma's een verantwoorde inhoud zal worden gegeven. Het aantal examen vakken zal worden beperkt, terwijl tevens rekening zal kunnen worden gehouden, in de hogere klassen, met de belangstellings richting van de leerlingen. De examen vakken zullen, deel verplichte, deels keuze vakken zijn. Het eerste schooljaar zal bij elk type van school, het gymnasium uitgezonderd, dezelfde vakken hebben. De klas krijgt de naam van brugklas. Het onderwijs in deze klas zal zo wor den ingericht, dat het ertoe bijdraagt aan het einde van dit eerste jaar met vrij grote zekerheid te kunnen bepalen, voor welke vorm van voortgezet onderwijs de leerling geschikt is. Deze vormen zijn, al dus de heer Hiddink: le. Het gymnasium, dat in een cursus duur van zes jaar voorbereidend weten schappelijk onderwijs zal geven. 2e. Plet atheneum, met eveneens een cursusduur van zes jaar en dat eveneens opleidt tot toelating tot een universiteit. 3e. Het havo, hoger algemeen voort gezet onderwijs, dat een voorbereiding geeft voor het hoger beroepsonderwijs, zoals H.T.S., Kweekschool 2e leerjaar, ho gere landbouwschool, enz. De huidige H.B.S. zal dan gaan verdwijnen en de tweeledige taak van de H.B.S. wordt over genomen door Atheneum en Havo. De duur van dit havo is vijf jaar. 4e. het Mavo, 3-jarige en 4-jarige cur sus, middelbaar algemeen voortgezet on derwijs, dat het huidige ulo zal gaan ver vangen en dat de vooxupleiding zal vor men voor het middelbaar beroepsonder wijs (de huidige UTS, de le leerkring van de kweekschool, nieuw te creëeren Mid delbaar Economisch en Administratief on derwijs enz.). OVERSTAP Om goede overstapmogelijkheden tus sen de verschillende schoolsoorten te krij gen, dienen allereerst de leerprogramma's der brugklassen aan de diverse soorten scholen met elkaar in overeenstemming te worden gebracht. In de tweede plaats zal de mogelijkheid worden geschapen twee of meer schoolsoorten onder te bren gen in één gebouw. Hierdoor ontslaat een „scholengemeenschap", een term, die de nieuwe wet op het v.o. heeft geïntrodu ceerd. SCHOLENGEMEENSCHAP In feite is de ulo-school in Holten reeds zo'n scholengemeenschap. Onder haar dak zijn ondergebracht: a. het 3-jarig ulo (mavo), b. het 4-jarig ulo (mavo), c. het middelbaar economisch en administratief onderwijs en d. behoudens de ministeriële goedkeuring zal na de brugklas 1964/'65 dus met het cursusjaar 1965/'66 eveneens het Havo kunnen worden gerealiseerd (voor de leerlingen dus het 2e leerjaar). Een leerling toegelaten tot de brugklas, zal dus na deze klas, drie verschillende richtingen kunnen kiezen, aangepast aan zijn intelligentie en belangstellingsrich ting en wel a. de 2e klas van het havo, b. de 2e klas van de 4-jarige ulo-opleiding voor de normale mulo-diploma's en de 2e klas van het driejarig ulo. Als een voort zetting van het driejarig en vierjarig ulo is aan de school verbonden het economisch en administratief onderwijs, dat nu in een le en 2e klas wordt gegeven en waaraan in de toekomst nog een 3e klas wordt toe gevoegd. Daardoor wordt de leerlingen een opleiding gegeven voor diverse func ties in het bedrijfsleven. OVERLEG MET OUDERS In zo'n scholengemeenschap zal het overgaan van de leerling van de eene af deling naar de andere, uiteraard in nauw overleg tussen de ouders en het personeel het grote voordeel zijn van dé mogelijk heden, die de nieuwe wet biedt. De heer Hiddink wees er ten slotte nog op, waarom men in Holten zijn blik heeft gericht op het Havo. Hiervoor zijn twee erlei redenen te noemen, le het goede leerlingenbestand en 2e het verkrijgen van betere aansluiting met verder voortge zette opleidingen. De te creëeren havo-afdeling aan de school zal daarom ook gaarne leerlingen opnemen voor wie de ouders thans H.B.S.- onderwijs verlangen. Het havo-diploma geeft n.l. dezelfde rechten als het huidige H.B.S.-diploma, echter met uitzondering van toelating tot de universiteit. Donderdag 9 april werd ten huize van de familie Vegter de jaarlijkse ledenver gadering van de Holtense Tennis Club gehouden. De opkomst was vrij groot. Het bleek, dat enige leden hadden be dankt, doch door het toetreden van veel jongeren is het ledental toch aanzienlijk gestegen. Door het bedanken van mevr. Weijl kwam de plaats van secretaris(res- se) vrij. Op voordracht van het bestuur werd Bert W. Beijers hiervoor gekozen. De overige bestuursleden, de heer Veg ter en mevr. Nagelhout, "bleven aan resp. als voorzitter en penningmeesteresse. Aan de orde kwam voorts het aantrekken van een trainer. Hiervoor bestaat veel be langstelling. Ook dit jaar was de heer Heek weer zo welwillend de bij zijn ho tel „Hoog Holten" gelegen tennisbaan aan de club te verhuren. In café Maats werd dinsdagavond de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank „Holten" (Raif- feisenbank) onder voorzitterschap van de heer J. H. Sprokkereef die nadat hij een woord van welkom had gesproken in zijn openingswoord vrij uitvoerig aandacht schonk aan enkele belangrijke zaken op landbouw-, economisch- en financieel ge bied. STABILITEIT IN ECONOME De economie van ons land en in 't alge meen van de westerse wereld handhaafde zich op hetzelfde hoge peil en terugslagen waarvoor gevreesd werd bleven tot nog toe uit. Als geheel genomen kent onze bevolking en ons bedrijfsleven een pe riode van welvaart al bestaan er op deze regel enkele pijnlijke uitzonderingen. Voor de naaste toekomst zullen de ge volgen van het sterk gestegen loonpeil met zorg worden gadegeslagen. In dc agrarische sector kwam men in 1963 lot betere resultaten alhoewel ver betering van de financiële positie drin gend noodzakelijk blijft. Verschillende factoren hebben er aan meegewerkt dat enerzijds het spaarsaldo sterk steeg doch anderzijds grotere bedra gen nodig waren ter financiering van in vesteringen. Opmerkelijk is dat de spaarsaldi het sterkst stegen in de stedelijke sfeer, min der in de semi-stedelijke sfeer en nog minder in de zuivere plattelandssfeer, waaruit blijkt dat de agrarische sector wat de gestegen welvaart betreft niet aan haar trekken is gekomen. De crediet verruimende maatregelen ten behoeve van de boeren alsmede de be hoefte aan investeringskapitaal hebben tot resultaat gehad dat ook de uitzettin gen een recordhoogte 'hebben bereikt. STIJGING SPAARSALDO Het spaarsaldo steeg in het afgelopen jaar met 1.757.549,43 en aangezien sinds 1 januari van dit jaar de stijging door zet mag worden verwacht dat voor het eind van het jaar de vijftien miljoen zal worden gehaald, een feit waaraan bijzon dere aandacht geschonken zal worden. De ruime geldmiddelen hebben 'het mo gelijk gemaakt dat aan de aanvragen om credieten mits goede zekerheid kon worden gesteld praktisch altijd kon worden voldaan. Het rentepercentage kwam eind 1963 sterk in beweging in opgaande lijn een ontwikkeling die door de Centrale Bank en de plaatselijke banken rustig wordt gevolgd, wat vooral voor de crediet voor delen geeft, terwijl anderzijds nieuwe spaarvormen de mogelijkheid geeft de hoogste rente te vergoeden. Steeds meer blijkt dat het nieuwe bankgebouw in een grote behoefte voorziet en door haar mo derne inrichting een goed functioneren mogelijk maakt. Er kan snel en doelma tig worden gewerkt en de service waarop de cliënt recht heeft kan worden ver leend zo besloot de heer Sprokkereef zijn openingswoord. CIJFERS De directeur de heer PI. J. Oolbekkink las 'hierna de notulen en gaf tevens een uitvoerig overzicht van de financiële uit komsten over het afgelopen jaar. Op 31 december stonden 5125 spaarders ingeschreven (31 december 1962 was dit aantal 4517), het ledental steeg in het af gelopen jaar met 32 tot 778. Er werden 314 hypothecaire voorschot ten verleend (v.j. 297) en 101 (v.j. 86) voorschotten met diverse zekerheid, Het aantal rekeningcouranthouders steeg van 283 tot 314, het aantal boekingsposten met 9060 tot 59197 en het aantal kasposten met 2358 tot 19296. Balanstotaal spaarbank per 31 dec. '63 was ƒ13.743.982,58 (v.j. ƒ11.987.333,15). Balanstotaal leenbank per 31 dec. '63 ƒ15.095.426,94 (v.j. ƒ13.053.259). Jaarre kening (omzet 65.049.398,52 (vorig jaar 53.063.031,97). Spaarbank per 31 dec. '63: 11.987.333,15. Aan spaargelden werd in 1963 ontvangen 5499.314,23 en terugbe taald 4.163.303,22. Het spaarsaldo steeg met ƒ1.757.549,43 inclusief de bijgeschre ven rente groot ƒ420.638,42. Rekeningcouranthouders: Totale uit gave ƒ21.776.586,87 (v.j. ƒ17.663.212,63). Totale inkomsten ƒ21.950.539,93 (v.j. ƒ17.702.420,08). Er werden in 1963 hypothecaire voor schotten verstrekt tot een bedrag van ƒ1.301.544,25 en afgelost ƒ840.898,75. Het saldo hypothecaire voorschotten bedroeg op 31 dec. j.l. ƒ3.330.615,(vorig jaar 2.869,969,50). Het eindcijfer van de jaarrekening 1963 werd vastgesteld op ƒ65049.398,52 en er werd over het afgelopen jaar een winst gemaakt van ƒ24.381,41 (v.j. ƒ19.760,—). Een bestuursvoorstel om de gemaakte winst bij de reserves te voegen ontmoette geen bezwaren. Het reserve fonds steeg hierdoor tot ƒ415.141,41. De voorzitter sprak een hartelijk woord van dank en waardering tot de directeur de heer Oolbekkink en het verdere per soneel voor betoonde ijver en accuratesse. Ook ging de vergadering accoord met bestuursvoorstel om het blanco crediet en/ of voorschot te verhogen tot 5000,be treffende kortlopende leningen (max. 1 jaar). BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met bijna algemene stemmen her kozen de heer W. Stevens, Hol terbroek. Door het bestuur was tevens candidaat gesteld de heer H. W. Luggenhorst, Hol- terbroek 83. Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer H. Slijkhuis in welke vacature tevens candidaat was gesteld de heer H. Markvoort, E 35. Inplaats van de heer G. W. Reijlink te Dijkerhoek, die ge zien zijn leeftijd statutair niet herkiesbaar was, werd als plaatsvervangend bestuurs lid gekozen de heer H. Slijkhuis, terwijl als plaatsvervangend lid van het bestuur werd herkozen de heer A. Reilink Wzn. In deze vacatures waren tevens candidaat gesteld de h.h. J. Lubbersen en J. H. Ve neklaas Slots. Nadat door de directeur, de heer Ool bekkink nog enkele mededelingen waren gedaan over het sparen door de jeugd en de door het rijk verleende extra premie voor jeugdige spaarders volgde sluiting der zeer matig bezochte vergadering. Zaterdag herdacht de heer A. Paalman, heter "bekend als Bets Paalman, de dag, dat hij vóór 25 jaar als timmerman in dienst trad van de fa. J. W. Nijland en Zoon, aannemers te Espelo, waarvan toen nog het hoofd was de heer 'Nijland Sr. 'In pension Beumer is de jubilaris in tegenwoordigheid van zijn echtgenote en huisgenoten een intieme huldiging 'be reid, waarbij ook de overige personeels leden van de firma aanwezig waren. De oudste firmant, de 'heer J. W. Nij land, bracht de jubilaris dank voor de 'goede diensten, die hij zijn vader en la ter de firma heeft bewezen en prees hem als een vertrouwde 'knecht en medewer ker, met wien in die 25 jaar nooit moei lijkheden zijn gerezen. Hij ;bood hem na mens de firma een radiotoestel aan. Ook het personeel liet zich niet onbe tuigd en ibood zijn collega voor de pret tige samenwerking timmergereedschap aan. Het was voor de jubilaris en zijn vrouw een leuke verrassing, dat zij door hun oudste patroon naar pension Beu mer werden gereden, waar men de avond verder op gezellige wijze doorbracht. OFFICIËLE PUBLIKATIES HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en wethouders van Hol ten; gelezen het besluit van de gedepu teerde staten der provincie Overijssel van 11 november 1963, nr. 77299, 4e afdeling (provinciaal blad nr. 91) en de brief van de directeur van de ijkkring Zwolle van 24 maart 1964 nr. 459; brengen ter alge mene kennis, dat de herkeuring der ma ten, gewichten en meetwerktuigen in '64 voor deze gemeente zal plaatshebben in het houten noodgebouw achter de oude ulo-school, Dorpsstraat 24 op maandag, 27 april a.s. van 10.30-12.30 en 14.00-16.30 uur, en dinsdag, 28 april a.s. van 10.00- 12.30 en 14.00-16.00 uur. In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: 1. Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van ijkwezen zoveel als moge lijk is oproepingen worden gezonden, ver meldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter her keuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. De maten, gewichten en meetwerk tuigen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kun nen worden; ijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven zijn met gekookte lijnolie. 3. De maten en gewichten moeten vóór 1 oktober 1964 gestempeld zijn met de let ter A; bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken bestaat nog gelegenheid maten en gewichten te laten herkeuren aan het ijkkantor te Zwolle, Govert Flinckstraat 1, op elke maandag (uitgezonderd feestdagen) van 9-12 en 14.00-17.00 uur. 4. De maten en gewichten, die gestem peld zijn met het afkeuringsmerk, mogen niet in winkels, enz. worden terugge bracht. 5. Ten bate van 's-rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten en gewich ten keurloon en voor het justeren der ge wichten justeerloon worden betaald. 6. De milligramgewichten kunnen niet op de herijkzitting, doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, af gegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten vol doen aan de eisen, welke aan nieuwe ge wichten worden gesteld. Voor elk gewicht dient twee dagen vóór de verzending van de gewichten een bedrag van 50 cent te worden overge schreven of gestort op postrekening nr. 807638 van 'het ijkkantoor Zwolle. Holten, 13 april 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Obligatielening 1952, groot 60.000. Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat in een op 23 april 1964 te 14.00 uur te hou den openbare vergadering van hun col lege zullen worden uitgeloot twee obliga ties van de per 1 mei 1952 gesloten obli gatielening, groot 60.000, Holten, 17 april 1964. Burgemeester en wethouder voornoemd, W. H. Enkiaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris HOLTEN Geboren: Reinder Gerrit Jan, zv. G. H. Schooien en J. Slijkhuis, Zomerhuisjes terrein J15b; Harmina Johanna, dv. G. Ulfman en H. J. Bekkernens, Oranje straat 46; Jan Willem, zv. G. Nijenhuis en H. Brink, Gaardenstraat 26; Johannes, zv. M. v." d. Berg en A. G. Kemper, Industrie straat 12, geboren te Bathmen; Anna, dv. A. G. H. Flenninger en K. B. Larsson, Holterberg 35f, geb. te Hengelo-O.; Di- nand Johan, zv. H. Stegeman en H. J. Baltus, Beuséberg 138. Erik, zv W. G. Lammers en G. Smale, Aalpolsweg 2a. Gehuwd: E. Aaltink, 27 jr, en H. W. Kevelam, 26 jr, beiden wonende te Hol ten. Overleden: Willemina Sluiseman, echt- gen. v. J. F. v. Geenhuizen, 71 jr, Dorps straat 60, overl. te Deventer; Johan Aaf- tink, 82 jr, Tuinstraat 32, overl. te Deven ter. BEVOLKING Ingekomen: W. C. v. d. Weerthof, van Beverwijk naar Kolweg 26; G. J. Muller, van Driebergen-Rijssenburg naar Raalter- weg 16. Vertrokken: J. Pasop, van Borkeld 70 naar Markelo; J. Sanders en gez. van Zo merhuisjesterrein F3b naar Hellendoorn. KRAAMVERZORGSTER Mej. Annie Scholten te Holten slaagde te Assen voor het diploma kraamverzorg ster. Zaterdag 18 april 7.30 uur Zuid-Ameri kaanse dansavond in hotel Vosman (zie adv.). Zondagavond 19 april, 7.30 uur: Film avond in „Irene" (zie adv.). Maandag 20 april en 11 mei: Bloedplasma- actie Ned. Roode Kruis, Parkgebouw te Rijssen. Maandag 20 april om 8 uur: Vergadering Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". Woensdag 22 april, 7.30 uur: Jaarverga dering afd. EHBO in hotel Holterman. Donderdag 23 april 10 uur v.m. provin ciale voorj aarvergadering Bond van Plattelandsvrouwen in Buitensociëteit te Zwolle. Donderdag 23 april, 8 uur: Ouderavond openbare Ulo-school in „Amicitia". Donderdag 23 april, 8 uur: Ledenverga dering PJGO-afdeling „Jong Holten" in café Jansen. Zaterdag 25 april: Inzamelen van lompen in de 'buurtschappen ten bate van het Uniformfonds van de Holtense Muziek vereniging. Zaterdag 25 april, 7 uur: Jaarlijkse uit voering leerlingen muziekschool Rijs- sen-Holten in gebouw „Jeruël" te Rijs sen (zie adv.). Zaterdag 25 april, 8 uur: Grote Teen agershow in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 28 april 8 uur jaarvergadering vereniging „Het Groene Kruis" in hotel Holterman. Zaterdag 2 mei: Dansen in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vi-ijdag 8 mei, 8 uur: Discussie-bijeen komst Bond van Plattelandsvrouwen in hotel Holterman onder leiding van mevr. E. Bervoets-Wiersma over: „'De huisvrouw in en buiten haar huis". Zondag 19 april 1964 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Israël. In bei de diensten extra collecte voor de Va rende Gemeenten. Om 10 uur Jonige- rendienst in „Irene". Dijkerhoek: 10 uur ds Addink. Extra collecte voor de Varende Gemeenten. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". 25e keer het „stempel van levensvreugde". Jubileumserie in teken van Dierenbescherming. Vanaf dinsdag 21 april zijn de nieuwe Zomerpostzegels verkrijgbaar. Dit is in ■meer dan één opzicht een bijzondere ge» beurtenis, want het is de vijfentwintigste serie: een zilveren jubileum! De Zomer postzegels, waarvan de opbrengst altijd ten goede "komt aan organisaties voor volksgezondheid, maatschappelijk werk en cultuurbevordering, tonen dit jaar in verband met het honderdjarig bestaan van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren afbeeldingen van dieren: een «blindengeleidehond, her ten, poezen en een wisent met kalfje. De Zomerpostzegels zijn één van de twee series liefdadigheidszegels, die de PTT ieder jaar uitgeeft (de andere zijn de Kinderzegels, die in het najaar ver schijnen). Als brengers van „meer le vensvreugde" hebben de Zomerpostzegels gedurende de achterliggende jaren een goede naam verworven bij 'het Neder landse volk. De jaai'lij'kse terugkeer van deze postale inzamelingsaktie heeft de zegels langzamerhand een vast plaatsje bezorgd op het lijstje van uitgaven voor charitatieve doeleinden. Donderdagmorgen om 11 uur zijn op het gemeentehuis onder grote belangstel ling in het huwelijk getreden: Rikie Ke velam en Egbert Aaltink. De bruidegom (27) is reeds vanaf zijn veertiende jaar aktief lid van de Landelijke Rijvereni- ging „Bergruiters" en hij neemt sinds '55 het secretariaat waar. De ibruid is reeds meer dan 7 jaar lid van de toneelclub OCH en heeft in tal van plaatsen in diverse rollen 'het publiek geboeid met verdienstelijk toneelspel. De ruiterij vormde donderdagmorgen een erehaag toen de jon/gelui het gemeen tehuis "binnenstapten en begeleidde het gehuwde paar naar de Hervormde Kerk, waar de bevestiging plaats had door ds J. H. Israël. Het burgerlijk huwelijk werd voltrok ken door burgemeester mr. W. H. Enk laar. Tijdens de receptie in Dorpshotel .,Holtei\rnan" kwamen zeer velen het jonge paar geluk wensen.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1