Kol-jongens behaalden de Ie prijs Agenda fluiterÏÏjm Pif&nb Abonnementsgeld ZaterHag '4- april 1964 Holtense fokkers bespraken K.I.-be!angen Nieuwe richtprijs melk 31c. Gevonden en verloren Contactmiddag Lagere Landbouwschool Markelo Geslaagde ouderavond jeugdclubs Dijkerhoek Een miljoen voor Kameroen? Verenigingsgebouw Espelo komt er De film over Holten Auto contra bromfiets Vijftien jaar Chr. Besturenbond No. 14. Jaargang 16 UWSBLA De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting Holt ens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf88 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 3.Iedere mm. meer 0.12 De paasvuren, welke op de a-vond van de eerste paasdag- in Holten werden ont stoken trokken gTote belangstelling. Vele honderden mensen, waaronder zeer veel vreemdelingen, waren getuige van dit oude paasgebruik, dat, in de van oor sprong Saksische gewesten van ons land, nog steeds in ere wordt gehouden. Deze belangstelling was vooral groot bij de „boake" op liet hoogste pimt van het bouwterrein op de Kol, waar de jongens, later door ouderen met vrachtauto's ge holpen, een enorme brandstapel hadden opgebouwd, die bij de wedstrijd om het grootste paasvuur, de eerste prijs had ge wonnen, nadat zaterdagmiddag de jury, bestaande uit de heren Langenbarg, Wig- gers en Beijers, zich een oordeel had ge vormd over de negen paasvuren, die voor deze wedstrijd waren opgegeven. Het kostte eerst nog wel ettelijke jerry cans met petroleum voor de brand er in wou komen in het natte en vooral ook groene hout, nadat burgemeester Enklaar, als voorzitter van de V.V.V., het vuur met een fakkel had ontstoken. Maar toen de vlammen als vurige tongen omhoog kro pen week de menigte achteruit vanwege de hitte, die de „boake" verspreidde. De burgemeester dankte de initiatief nemers, die deze oude gewoonte in ere houden, dat voor de vreemdelingen een onbekend kijkspel vormt en bond de jon gens op het hart, als ze aan het zwart maken gingen, alleen die jongelui .zwart te maken, die er op gekleed waren. In het donker en in de druilerige regen zorgde radio ter Harmsel voor de geluidsweer gave en bood Henk Schöppers, namens de Kol-jongens de burgemeester een rokertje en mevr. Enklaar bloemen aan. Er heerste een grote drukte van heen en weer rijdende auto's en door de vele bezoekers in het reeds dóór straten omge ven bouwterrein-complex. Het gure weer werkte niet erg mee aan een gezellige paasvuui'drukte. Evenals bij de andere paasvuren waar heel wat bezoekers waren, kwam het toch wel zover, dat de meisjes zwart gemaakt werden. Sommige zo zwart als Zwarte Pieten. De juryleden waren zaterdagavond tot de volgende uitslag gekomen voor de ver deling van de drie door de heer Jac. Baard van het bungalowkamp „Twen'haarsveld" toegezegde geldprijzen. De V.V.V. voegde daar nog een vierde prijs aan toe. Ie prijs „De Kol" 25,2e pr. „Harwich" 15, 3e pr. „Dorperdijk" ƒ12,— en 4e pr. ..De Noordenberg" 8,De andere deelne- Donderdagavond vergaderden de deel nemers uit Holten van de Coöp. K.I.-ver- eniging „Zuid-West-Overijssel" met de rayoncommissie in het café van de heer M. Kalfsterman. De vergadering stond onder leiding van de heer H. Beldman die de aanwezigen welkom heette en de opkomst wel erg gering vond. Hij had gi'aag wat meer be langstelling gezien. In het bijzonder, heette hij welkom de hoofdinsiminator, de heer J. Miedema, die voor het eerst deze vei'gadering meemaakte. Ook wenste de voorzitter de heer I-I. Kers die nog steeds ziek is, een spoedig herstel toe. Hij deelde mede dat de insiminaties in Holten nog iets zijn toegenomen, bij het vorige jaar. Door de seci'etaris, de heer G. J. Klein Hegeman, woi'den de notulen gelezen van de vorige jaarvei-gadering, die werden goedgekeurd. Als bestuui'sleden zijn aftredend en her kiesbaar de heren W. J. ten Den, H. Mark voort en G. J. Klein Hegeman, die met algemene stemmen worden herkozen. Door de hoofdinsiminator, de heer Mie dema wordt een uitvoerig verslag gege ven van het afgelopen jaar. Daaruit bleek dat bij de Roodbonten 15053 koeien bij de eerste inseminatie drachtig werden of wel 65,9% en bij de Zwartbonten 1686 koeien of 64,8%. Van „Sjaak" bedroeg dit 4055 dieren. Geboorte- kaarten zijn bijgehouden van Elite Sjaak en Tilda Mauilts. Er werd nog even op- gewezen dat deze kaarten tijdig en goed ingevuld, ingestuurd moeten worden om hieruit een goed overzicht te krijgen met welke eigenschappen deze stieren fokken. Van de stieren van andex-e K.I.-verenigin- gen, zijn het meest gebruikt „Maurits" van Fleringen en „Roland" van Laren. Verder werd nog een overzicht gegeven van de afstammingskeuring en werd nog medegedeeld dat het sperma van Hellen- doorn wordt afgehaald, omdat dit beter is, voor de levensvatbaai'heid. De stier „Hercules" 'heeft Hellendoorn overgenomen. Voor de Zwartbond-fokkers is daax*door een mooie oplossing gevon den. Zij hebben nu veel meer keuze nu er met de K.I-vereniging Hellendoorn wordt samengewerkt. De heer G. J. Rietberg, secretaris der K.I.-vereniging deelde mede dat het dek- geld wel verhoogd zal worden, omdat al les duurder wox-dt, lonen enz. en dat men hier wel aan de lage kant zit, bij andere K.I.-verenigingen voi-geleken. Er zal in de loop der tijd van de jonge aangekochte stieren nog een stamboom aan de deel nemers worden gestuurd. De voorzitter dankte de heer Miedema voor zijn toelich ting en sloot de vergadering. mers waren „De Haar-jongens" (Flier- dijk), Oude Deventerweg (bij Prins), Boe- rendanssteeg (Dijkerhoek)), Espelodijk en de Kostei'sweg (Boi'keld). De jongens van de Dorperdijk hadden hun „baoke" versierd met borden „bosbrandgevaar" en „geen woorden maar daden" en bij Prins stond een grote pop op de brandstapel, blijkbaar een van de „Witte wieve van Diekei hoek", maar daar kon de commissie deze keer geen x'ekening mee houden bij het vaststellen van het „grootste" paas vuur. Het verruimde melkprijsbeleid volledig gehandhaafd. Kostenstijging van de melkproduktie leidt tot hogere melkprijs. Consxunptiemelk kost per 6 april a.s. één cent per liter meer. De Minister van Landbouw en Visseiij heeft voor het jaar 1 april 1964—1 april 1965 de richtprijs af-boerderij voor alle af te leveren melk vastgesteld op 31, - per honderd kilogram met 3,7% vet. De nieuwe richtprijs ligt ƒ2,— per 100 kg melk hoger dan het richtprijspeil in de thans afgelopen periode van vijf maan den. Deze verhoging is een gevolg van het feit dat volgens de berekeningen van het Landbouw Economisch Instituut de pro- duktiekosten van de melk sinds het melk prijsjaar 1962/1963 met ongeveer 2, per 100 kg zijn gestegen. Met het doorbe- ï'ekenen van deze kostenstijging in de nieuwe richtprijs heeft Minister Biesheu vel derhalve de in het kader van een rui mer melkprijsbeleid in november 1963 aan gebrachte verbetering in het producenten prijspeil van circa ƒ2,per 100 kg voor het komende melkprijsjaar volledig gehandhaafd. De nieuwe richtprijs zal worden nage streefd met de volgende middelen: a. een verrekenprijs voor de consumptie- melk van 34,10 per 100 kg met 3,7% vet; b. een geraamde opbrengst van 21,20 per 100 kg in de periode 1964/1965 tot zuivel- produkten verwerkte industriemelk; c. een van te voren bepaalde uit het Land- bouw-Egalisatifonds te bekostigen, toe slag van 8,per 100 kg industriemelk. Consumptiemelk De verrekenprijs voor de consumptie- melk, die met 1,45 van 32,65 tot 34,10 per 100 kg melk met 3.7% vet is verhoogd, leidt tot een evenredige stijging van de consumentenprijzen voor consumptiemelk en aanverwante artikelen als yoghurt, pap, vla e.d. Dat houdt in, dat de consu mentenprijs voorlopig met één cent zal worden verhoogd en wel met ingang van maandag, 6 april 1964. Dit betekent een stijging van de kosten van levensonder- houd met 0,1 procent. De geraamde gemiddelde opbrengst van 21,20 voor de tot zuivelprodukten bo ter, kaas e.d. verwerkte industriemelk, ligt 2,65 per 100 kg hoger dan de i'a- ming die gold voor het herziene melk prijsbeleid 1962/'63. Bij de vaststelling van de verr-ekenprijs voor de consumptiemelk en van de op- brengstprijs voor de industriemelk is re kening gehouden met het feit dat de on langs van kracht geworden E.E.G.-zuivel- verordening voorschrijft, dat elke verho ging van de richtprijs moet worden door berekend in het binnenlands prijspeil voor consumptiemelk en de verschillende zui velprodukten. De industriemelktoeslag van ƒ8,— per 100 kg melk bij het werkelijk gemiddelde vetpercentage vormt het sluitstuk van de verschillende zuivelregelingen. Deze toe slag kost het Rijk een bedx-ag van 349,6 miljoen, waarin op de begx-oting-1964 van het Landbouw-Egalisatiefonds is voorzien. Oxide toeslag met 0,50 verhoogd. De beslissing van de Minister is niet in overeenstemming met de verlangens van het Landbouwschap, dat een complex voor zieningen vroeg, gericht op een richtprijs van 0,33. Daai'entegen heeft de bewins- man wel gehoor gegeven aan het verzoek van het Landbouwschap om compensatie voor de aanpassingsloonronde per 1 ja nuari 1964. Minister Biesheuvel heeft als nog een compensatie toegekend in de vorm van een vei'hoging van de voor de intexlm-periode 1 november 1963—1 april 1964 bepaalde toeslag voor de industrie melk van 8,— tot 8,50 per 100 kg met werkelijk gemiddeld vetgehalte, daarbij ook gelet op de doorberekende kosten in de verbeterde opbrengst van de zuivel- markt. Met deze verhoging zal over de interim-periode een totaal-toeslagbedrag worden uitgekeerd van circa 100 miljoen, welk bedrag reeds bij aanvullende begro ting voor deze periode beschikbaar was gesteld. Gevonden: snoer kralen; overall; gou den ring. Verlox-en: ballpoint; handschoen; dop van ti-ekhaak; sjaal; knaldemper van motor. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Donderdag 26 maart werd in het dienst gebouw der Ned. Herv. Kerk een druk bezochte contactmiddag gehouden van de Lagere Landbouwschool te Markelo. Na de opening door de voorzitter der ouder commissie, Jhr. mr A. J. de Beaufort, verkreeg het hoofd der school, de heer A. J. iHarkink, het woord. Deze deelde o.a. mede, dat men de verbouwing der school in juni klaar hoopt te hebben, zo dat met de aanvang van het nieuwe cur susjaar (24 augustus) deze in gebniik kan worden -genomen. In de nieuwe school komt een lokaal van pl.m. 200 m2 beschikbaar voor handvaardigheid, ter wijl er tevens een z.g. melk- en waslo kaal met 4 douchecellen wordt gebouwd. Verder is er pl.m. 40 are grond beschik baar voor proeftuin en sportveld, ter wijl er nog ruimte overblijft voor het houden van kippen en siexvogels. Momenteel is er in geheel ons land een daling waar te nemen in het aantal leerlingen der landbouwscholen. Hier voor zijn verschillende oorzaken aan te wijzen. Eén ervan is: hogere lonen in in dustrie plus kortere werktijden plus va kantiedagen. Dit jaar zullen er twee excursies van de landbouwschool worden gehouden, welke elk 3 dagen duren, terwijl 20 leer lingen zullen deelnemen aan z.g. uitwis seling'met leerlingen uit Dwingeloo én Oosterwolde. Bovendien staat nog een tocht van pl.m. 1 week naar Sancerre op het pro gramma. Hierna kreeg de "neer J. E. de Vrieze, oud-secretaris KNLC, thans direkteur der Volkshogeschool Diependaal, het woord. Hij begon met te zeggen, dat de op voeding der jeugd in de eerste plaast een taak der ouders is en pas in de tweede plaats een taak van het onder wijs. Momenteel is er een zeer grote om mekeer gaande op het platteland, waar door vooral de opgroeiende jeugd ge heel andere inzichten en ideeën krijgt omtrent hun toekomstige taak in de maatschappij. De toekomstige boer en boerin worden meer en meer ondernemers. Door econo misch denken wordt het boeren echt za kelijk. Vooral meisjes hebben geheel andere verwachtingen van hun toekom stige man dan vroeger. Voor jonge land bouwers, welke uitsluitend en alleen be langstelling hebben voor hun boerderij, vee en grond, zal het steeds moeilijker worden een vrouw te vinden om samen een gezin te stichten. Voor de tegenwoor dige jeugd is een brede algemene be langstelling op velerlei gebied noodza kelijk. Talrijke vragen op deze inleiding wer den uitvoerig door spreker beantwoord. Na deze inleiding heeft de heer J. W. Holtes een prachtige 'kleurenfilm ver toond over de deze zomer gehouden praktijkproeven en gemaakte excursies. Vrijdagavond 20 maart werd in ge bouw „Bethanië" de feestelijke ouder avond gehouden van de Dijkerhoekse jeugd. Henk Rietberg heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de afge vaardigden van naburige clubs en het bestuur van „Bethanië". Bertha Fikkert had een mooi gedicht, waarna Toos Weg- stapel de Bijbelinleiding hield. De jongens begonnen met Chinese gym nastiek, waarna Jan Reilink de gebeur- tenissen vertelde van het afgelopen jaar. Enkele geestelijke liederen werden ge zongen door de grotere meisjes. De kleinste meisjes speelden hun toneel stukje heel aardig. Toosje Ebrecht las nog een kort gedicht en Johanna Ulf- man bracht verslag uit van de grotere meisjesclub. Deze club liet een spel zien van de vijf wijze en de vijf dwaze meis jes. Tussen de stukjes speelde Jan Maik- voort op zijn accordeon. Vóór de pauze declameerde Jannie Wegstapel een ge dicht. Zoals gewoonlijk werden er loten ver kocht en koffie aangeboden. Na de pauze brachten de jongens, die een boerenkapei vormden, vrolijke mu ziek en Manda Bronsvoort had nog een gedacht. Het toneelstukje „Regeren is mannenwerk" viel goed in de smaak, zo dat de jongens en meisjes daarvoor een hartelijk applaus kregen. Nadat de ver loting was gehouden werd deze gezellige ouderavond gesloten door Mineke Ebrecht met dankgebed en het gezamen lijk zingen van een lied. ONDERWIJZER BENOEMD Met ingang van 1 juli a.s. is in de vaca ture, ontstaan wegens de benoeming van de heer W .v. d. Brink tot ondexwijzer aan de J. H. Donnerschool van de Rudolf- tichting te Achterveld (U.)„ als onder wijzer aan de School met de Bijbel be noemd de heer J. H. Engbrink te Harden- berg, onderwijzer aan de Chr. School te Rheezerveen, gem. Hardenberg. Daar zal heel wat 'tam tam' voor nodig zijn, zeggen de kleine Afrikaners. Ze heb ben pas leren lezen, evenals miljoen van hun leeftijdgenoten. De jonge volkei'en ontwaken. Er is een grote vraag naar bij bels. Het Nederlandsch Bijbelgenootschap wil in zijn jubileumjaar aan het volk van Ka meroen een bijbels verhalenboek aanbie den. Dit boek moet daarna vertaald wor den in de 22 hoofdtalen van het volk. Daar is één miljoen voor nodig. Die kan er ko men als u: a. 5 series ansichtkaarten met bijbelse il lustraties bij ons bestelt voor ƒ5,(in clusief verzendkosten) winkelprijs ƒ7, Reprodukties van Rembi'andt, Hermine Schafer, Bert Bouman en Mart Kempers. b. onze voortreffelijke langspeelplaat bij ons bestelt voor ƒ8,(inclusief verzend kosten), winkelprijs 16,50. De plaat heeft een speeltijd van 45 minuten. Er zijn een 16-tal bekende en onbekende liederen opgenomen, psalmen en gezangen uit diverse bundels en verder nieuwe lied jes van Jules de Corte, Annie M. G. Schmidt, Dr. Okke Jagex-, Ds. Jan Wit en Ds. W. Barnai'd. Medewerkenden zijn: Het N.C.R.V.-kinderkoor o.l.v. Marinus Borst lap; het N.C.R.V.-vocaal ensemble o.l.v. Marinus Voorberg, het N.C.R.V. koper kwartet o.l.v. Harry Sevenstern, het natio naal Muziekkorps van het Leger des Heils, Aafje Heynis, Connie Stuart, Henxy Blackmon, David Hollestelle, Albex-t de Klerk, de christelijke Oratoriumverenigin gen van Leiden, Haarlem en Heemstede o.l.v. Jan Pasveer. c. 6 mooie sierglazen voorzien van afbeel dingen uit Kameroen bij ons bestelt voor de prijs van 7,50, inclusief verzendkos ten. U gunt de mensen van Kameroen hun Bijbel door nu direct te bestellen bij: „Ak- tie Kameroen", Prins Hendriklaan 83, Utrecht, tel. 030-14268; giro 7080. De geldinzameling voor het stichten van een Verenigingsgebouw te Espelo, waarvoor door de verschillende Espelose verenigingen en commissies het initiatief is genomen, in samenwerking m. d. Hexw. jeugdraad, heeft reeds het benodigde he- di-ag van ƒ5000,— opgebracht. Er is n.l. i'eeds 5025,bijeengebracht en men ver wacht nog meerdere bijdragen. De plan nen om de noodlokaliteit van de ulo school te Holten naar Espelo over te brengen kunnen thans doorgaan. Men is bezig een geschikte plaats te vinden om het gebouw te kunnen plaatsen en er is reeds eén voorlopig bestuur gevormd om deze zaak te regelen en het beheer op zich te nemen. Dit voorlopig bestuur bestaat uit de dames J. W. Krikkink-Aytink, H. Mark- voort-geb. Jkvx*. van Coeverden, mej. M. Nijland en de heren F. J. Hol, J. W. Nij- land, H. Jansen, G. Rensen JWzn, J, G. Prins en H. Kolkman. Het gemeentebestuur heeft alle mede werking toegezegd om de plannen te ver- wezelijken en het gebouw tegen een matig bedrag aan de commissie over te dragen. De film over Holten, opgenomen en vertoond door de Ned. Blindenbond, wordt maandagavond 6 april opnieuw gedraaid. (Zie aankondiging.) De reden hiervoor is, dat verschillende personen indertijd de film graag hadden gezien, maar door al lerlei omstandigheden verhinderd waren. Op verzoek van de contactpersoon voor onze plaats, de heer Brouwer, heeft de organisator voor de Blindenbond, de heer Adolp te Enschede, getracht nog een avondvoorstelling in Holten te plannen. Dat is gelukt. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar vanaf half acht a f 1.50 en op zaterdagmiddag om 4 uur in voorver koop a f 1.60 in de hal van de Dorps school. Degenen, die om bepaalde redenen de filmvoorstelling niet gaan zien, maar toch de Blindenbond wensen te steunen, kun nen zich eventueel opgeven als donateur bij de contactpeisoon. Het donateursgeld bedraagt f3.50 per jaar en men krijgt het blad van de Blindenbond dan gratis. Zaterdagmorgen omstreeks 'half twaalf is de heer J. Markvoort, ambtenaar ter secretarie te Wijhe toen hij op zijn brom fiets juist wegreed van zijn woning in de Bux-g. van der Borchstraat, alhier, bij het busstation van de O.A.D. frontaal in bot sing gekomen met de personenauto, be stuurd door de heer C. A. Müller, alhier, toen deze een voor hem stoppende auto wilde passeren. Markvoort werd door de zorg van de heer A. Jalink, voorzitter van de E.H.B.O. en omwonenden bij de O.A.D. binnengebx-acht en later per brancard naar zijn woning vervoerd. Hij had een zware hersenschudding en tal van kneu singen. Het ongeluk liep bijzonder goed af. Zijn toestand is vooruitgaande. De bromfiets liep zware averij op en ook de auto was van voren flink ingedeukt. Zaterdag 4 april: Dansen in ,,'t Bonte Paard" (zie adv.). Zaterdagavond 4 april 8 uur: Bal in café Smit te Markelo. (Zie adv.). Zondag 5 april 7.30 uur:. Film in Irene. (Zie adv.). Maandag 6 april 8 uur: Film van Holten in Irene. (Zie adv.). Maandag 6 april 8 uur in Bethanië" bij eenkomst Herv. Vrouwengroep. Dinsdag 7 april: 2.30 uur Vergadering afd. Holten v. d. Alg. Bond van Bejaarden in Irene. Woensdag 8 april, 8 uur: Ledenvergade ring Motorclub „De Holterberg" in café Vruggink. Dondei-dag 9 april, des avonds om 7.30 uur in gebouw „Rehoboth": Feestavond in verband met het 15-jarig bestaan van de Ghr. Besturenbond. Zaterdag 11 april: Inzameling van lom pen ten bate van het uniformfonds van de Holtense Muziekvereniging in het dorp en de buurtschappen, uitgezon derd Dijkerhoek. Maandag 13 april: Inzameling van lom pen in Dijkerhoek. Woensdag 22 april, 7.30 uur: Jaarverga dering afd. EHBO in hotel Holterman. Dinsdag 14 april 's avonds om acht uur in café Maats Algemene Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Holten" Raiff eisenbank Maandag 20 apxil en 11 mei: Bloedplasma- actie Ned. Roode Kruis, Parkgebouw te Rijssen. Zondag 5 april 1964 Ned. Herv. Kerk Holten. 8.30 en 10 uur Ds Israël. Aan de uitgang van beide diensten een extra collecte voor Prot. Int. Thuisfront. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Aan de uitgang extra collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Cand. Klomps uit Canada. In beide diensten is het éne offer voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Geboren: Hendrik, zv. C. C. Reisinger en B. H. Klein Nagelvoort, Bessinkpas- straat 18 Jan Hendrik, zv. M. Schol man en J. Beltman, Beuseberg 30. Ondertrouwd: J. W. Hulsman, 21 jr., wonende te Holten en J. W. Tuenter, 21 jr., wonende te Emmen. Ingekomen: T. Prak en gezin van Beer- ta naar Boschkampsstraat 23. Vertrokken: Mej. J. Hogenkamp van Dijkerhoek 62b naar Oosterbeek (gem. Renkum G. J. Kruimelaar en gezin van Pastoriestraat 48 naar Rijssen. In het gebouw „Rehoboth" zal donder dagavond in een feestelijke bijeenkomst het feit worden herdacht, dat 15 jaar ge leden te Holten de Christelijke Besturen bond werd opgericht. Na de pauze zal het bekende amuse mentsgezelschap „Jack Reijnders" uit Nij- verdal de avond vullen met de Carella- show „Zoek de zonzij". Dit zelfde gezelschap zal 's middags van vier uur tot half zes de kinderen van de leden laten lachen om „Alex de dwaze clown". MOOIE OPBRENGST De collecte gehouden voor het Volks sanatorium te Hellendoorn heeft opge bracht f674.44 (vorig jaar f586.—). LAATSTE HERINNERING Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEMEENTE HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonne mentsgeld (per halfjaar 4,of voor het gehele jaar 8,te willen voldoen op girorekening no. 875587 -van de Coöp. Boe renleenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 11 april a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie plus 40 et innings- kosten). Vertrouwende op aller welwillende medewerking, ADM. HOLTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1