fanstruita fmsÊmta mmminm i Tuincentrum" IIISTOlt Veldhuis Slotman-s Jeugdpuistjes Fa. MX M8 IliSSli constructie-bankwerker Metalu Holten ItV. V GROOT TEENAGERSBAL r M. v. tl o Maat Met Paseü gaat II weer foto's maken. „Tot uw dienst, mevrouw" V.V.V. „Holtens Belang" Jaarlijkse ledenvergadering Neem de krant te baat Adverteer met regelmaat Ster-winkeliers keerden twee ton uit Arbeidsaanbod weer gedaald iournoe nations 22 raars t964 Trots op uw eigen plaats Toon dat dan ook in uw waardering voor uw eigen plaatselijke krant Zaterdag 21 maart 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD KERKSTRAAT demonstreert geheel vrijblijvend de CONSTKUCTA-WASMACHINE die de wasdag tot een feestdag maakt! GEVRAAGD een aankomende Leeftijd pl.m 17 jaar. Persoonlijk aanmelden: KOLWEG 76 ZATERDAG, 21 MAART IN AMICÏTIA. MUZIEK: „The Sensation Rockets" Aanvang 7.30 uur. De organisatoren. 99 Violen Perkplanten Vaste planten Coniferen Bloem zaden Dahliaknollen Bloemheesters enz. GEOPEND: ELKE VRIJDAGMIDDAG Ingang tussen Smederij en Café Maats, Dorpsstr. Filiaal van Bloem- en Boomkwekerij G. J. Haneveld, Tel. 387, Laren (Gld). Speciaal adres voor tuinaanleg. klearlak maakt 't mooier. Verkrijgbaar bij SMIDSBELT VJ Wij hebben voor u ruime keuze in FILMS, FLITSLAMPEN etc. Tevens zorgen wij voor ontwikkelen, af drukken en speciale vergrotingen Levensmiddelen, glas- en aardewerk LARENSEWEG. AWW/AW/i op donderdag 26 maart 's avonds om half acht (precies) in „AMICÏTIA": HARRY BOUMAN, conferencier-accordeonist goochelaar en DICK SMIT, met een grap en een praatje, muzi kaal excentriek. 't Wordt reuze gezellig op de Merkartike len-show U aangeboden door LEVENSMIDDELENBEDRIJF Nog beperkt aantal gratis toegangskaarten aan de winkel verkrijgbaar. op MAANDAG 23 MAART 's avonds om 8 uur in café „Kalfsterman". Convocatie werd aan alle leden toegezonden. Trouwe opkomst gewenst. Vervolg van pagina 4: Ingebruikname nieuwe Ulo-school. wel eens vast kon lopen. Hij zag echter een reddingsboei gereed liggen en sprak de hoop uit, dat men tijdig hulp zou laten aanrukken. Hij noemde het een grote vreugde in dit nieuwe schoolgebouw te mogen werken, hoewel men nog wel in verschillende opzichten moet wennen. Hij bracht in verband met de verhuizing in het bijzonder dank aan gemeentewerken, de schoonmaaksters, de schilders, de con cierge, de heer Knapen, en dankte voor de lankmoedigheid der oude buren. Hij dankte de heer van Trotsenburg en de collega's van de overdrachtscholen en verklaarde, dat het experiment thans is afgesloten. Over de hoofden van de aanwezigen heen, wilde spreker tot de ouders zeggen, dat zij het liefste aan de school afstaan. Met stok- en zweepslagen drijft de herder zijn kudde niet. Het is een dure plicht ons hart open te stellen voor anderen en de taak van de leerkrachten, dit de leerlin gen te doen ervaren. De heer Hiddink bracht de burgemees ter persoonlijk dank, dat deze zijn ouders en schoonouders een uitnodiging zond om dit moment te kunnen meemaken. DANK DER OUDERS Nadat een meisjeskoortje enkele leuke moderne liedjes ten gehore had gebracht sprak de heer L. C. van de Bovenkamp, als architect en als voorzitter van de oudercommissie. Hij schetste uitvoerig de bouwtechnische totstandkoming van het moderne gebouw en de medewerking die van vele zijden werd ondervonden. Hij bood het bouwkundige gedeelte van het aquarium in de hal der school aan na mens architect en aannemers. Als voorzit ter dev oudercommissie verklaarde spre ker. dat de ouders niet dankbaar genoeg kunnen zijn voor de financiële offers die de gemeente zich heeft getroost. Een be langrijk voordeel noemde spreker dat de school niet meer bij de grete verkeersweg is gelegen. De oud-leerlingen brachten 1263 en de ouders 1359 bijeen, welk totaal van 2922,men vrijelijk voor de school kan besteden. Namens de commis sie bood spreker mevr. Enklaar bloemen aan. Het hoofd van de o.l. dorpsschool, de heer B. H. Brouwer gaf een historisch overzicht van het Onderwijs in de ge meente Holten waarvan de oorsprong te vinden is in 1615. Toen zat de school nog vastgebouwd aan de kerk. Uit de Holtense school kwamen tal van andere scholen voort o.a. in Dijkerhoek en Espelo. Spreker gaf een schets van de werk zaamheid der ulo-commissie en de moei lijkheden, die eerst overwonnen moesten worden. Als voorzitter van de afdeling van Volksonderwijs bood spreker een „tellu rium" aan, een apparaat, dat ons zonne stelsel uitbeeldt. HERDER, HET VERTROUWDE BEELD Ds J. H. Israël zeide in zijn toespraak, dat het niet zo heel vaak gebeurt, dat iets wat zo heel klein is zich zo sterk ontwik kel. In de oude school, door één der spre kers een hok genoemd, zijn leerkrachten en leerlingen een band gaan voelen. Alles was op de functie bepaald. Het gaat er om die sfeer en die methoden te kunnen handhaven. De Kerkeraad der Herv. gemeente is bijzonder verheugd hier te zijn uitgeno digd. Spreker bood een boek voor de lera- renbibliotheek aan en verklaarde, dat het beeld van de Herder in de bijbel het meest vertrouwde beeld is. De Kerkeraad vervult in deze school met blijdschap zijn zware taak. Spreker en de heer Knijff zijn dank baar voor de fijne samenwerking en voor de subsidie die de gemeenteraad voor dit werk beschikbaar heeft willen stellen. Spreker wenste de school van harte Gods zegen toe en hoopt, dat het onderwijs er toe zal leiden, dat het de leerlingen mag lukken verstandelijk en geestelijk waar achtig mens te zijn. NOG VELE SPREKERS Verder spraken nog drs van Trotsen burg, burgemeester Nawijn van Olst na mens het hoofdbestuur van Volksonder wijs, die een verzilverde asbak aanbood, de heer J. H. Sprokkereef namens parti culiere en coöperatieve zaken, de heer Zachariasse, namens de U.L.O.-gemeen- schap, de heer v. d. Heuvel, hoofd van de openbare U.L.O. in Goor, de heer van Heerde uit Emmen, de heer J. W. Wessel- dijk namens de afdelingen van de O.L.M. en C.B.T.B., de heer van Boxem namens de Vereniging Mulo, de heer H. W. Vene klaas, namens de oudercommissie van de o.l. dorpsschool en namens de school- artsendienst de heer Ochsendorff uit Schalkhaar. CADEAU DER LEERLINGEN Liefke Sinnema en Bert Konijnenberg boden namens de oud-leerlingen vele, in de kelder opgestelde, 'schaak- en andere spelen aan en deden dit symbolisch met een schaakbord. Ook de overige sprekers lieten hun woorden dikwijls met een stoffelijke blijk van waardering gepaard gaan. Burgemeester Enklaar heeft ten slotte alle sprekers ten zeerste bedankt. Gij hebt ons regelrecht in het hart getroffen, aldus Mr. Enklaar. Tussen de sprekers door zong een meis jeskoor onder leiding van de heer F. Groenewoudt aardige liederen met bege leiding van een bandrecorder, .hetgeen ook bijzonder aardig klonk de bezichtiging van het gebouw door de gasten. Deze bezichtiging is ook mogelijk voor belangstellende niet-ouders van leerlingen. In de aula werden ten slotte door het gemeentebestuur verversingen aangebo den. REÜNIE OUD-LEERLINGEN Zaterdag vindt een reünie van de oud- leerlingen plaats met een bezichtiging van eon school en een dansavond. Het pro gramma luidt als volgt: 16 uur: Ontvangst van de reünisten aan hot nieuwe U.L.O.-komplex. Rondleiding door de massale gebou wen, en tevens hernieuwde kennis making. 18-19 uur: Gelegenheid tot het nuttigen van een broodje, in de aula van de school. 19.15-19.45 uur: Vertrek vanaf de school naar de Holterberg. 19.45-24 uur: Gezellige dansavond in res taurant „De Wielen" (Op de Holter berg). De totale kosten van deze veelbelovende dag bedragen slechts 2,50. BEZICHTIGING SCHOOL Vrijdagavond is er nog gelegenheid voor bezichtiging van de school. Iedereen is welkom. Verenigingen, die er prijs op stellen in verenigingsverband de school te bezichtigen, wordt daarvoor in overleg met het schoolhoofd gaarne de moge lijkheid geboden. drogen in met Purolpoederfi.60«nfi.- De gemeenteraad komt vrijdagavond (.hedenavond) om half acht Ibijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen van de openbare 'vergaderin gen van 24 december 1963 en 29 ja nuari 1964. 2 Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan Mejuffrouw J. Hogenkam.p ais onderwijzeres aan de openbare la gere school 'Dijkerhoek. 3 Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan de openbare lagere school Dijkerhoek. De enig voorgedragene voor deze va- vature is: de heer J. A. Kraaijenzank te Wilp. 4 Voorstel tot het aangaan van grond- transakties mét. de heer H. Tij man, Look 56, alhier. 5 Voorstel tot het vaststellen van een plan- tot onteigening van gronden in het villaterrein Look. 6 Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer G. J. Ai tink als ch auff eur-mo nteur De Holtense Ster-winkeliers, die hun naam ontlenen aan de bonnetjes, die bij contante betaling aan de klanten worden uitgereikt, hebben in de woensdagavond in hotel Holterman onder voorzitterschap van de heer G. Wissink gehouden verga dering de balans opgemaakt over de uit komsten, welke de vereniging sedert haar oprichting in 1956 heeft geboekt. Die uitkomsten tonen aan, dat de uit gifte van sterbonnen zich in een stijgen de lijn beweegt en dat de cliëntèle in be langrijke mate van een contante beta ling kan profiteren. In 1956 werd aan ster-zegels door de vereniging uitgege ven een bedrag van f24.863,-, in 1963 was dit bedrag f 31.136,-. In deze perio de werd ruim twee ton door de vereni ging uitgekeerd. De vergadering .begon met de herden king van hen, die de vereniging door de dood ontvallen zijn: wijlen J. Baltus, J. A. v. d. Bos, A. Mulder, H. J. Beltman en W. Oolbekkink, waarbij door de ver gadering staande énkele ogenblikken stilte in -acht gencmep werd. Men was geruime tijd niet bijeen ge weest, zodat de leden wel nieuwsgierig waren hoe de financiële resultaten in de ze periode geweest waren en of het te kort, dat voor enkele jaren' was ont staan, inmiddels was opgeheven. De ad ministrateur, de heer H. J. G. Brinks, gaf een uitvoerig overzicht van de inkom sten en uitgaven en kon mededelen, dat een saldo van ruim f 7000,- op de boe renleenbank aanwezig was, waaruit ech ter de nog in omloop zijnde sterzegels moeten worden voldaan. Besloten werd, dat de leden in hun za ken een lijst zullen ophangen van de ar tikelen waarop geen ster-zegels worden uitgegeven. Branche-gewijze zullen deze lijsten worden opgesteld. Ook zal een reklame-campagne worden gevoerd om de klanten er op te attenderen, dat zij bij contante betaling recht kunen doen gelden op ster-zegels. Nadat nieuwe statuten en een huis houdelijk regiement iwaren vastgesteld, vond een bestuursverkiezing plaats in verband met het overlijden van de heer H. J. Beltman en het bedanken van de heer H. Klein Velderman, die geen win kelnering meer uitoefent. Bij enkele kandidaatstelling werden in hun plaats gekozen de heren M- van der Maat en H. Beltman H.J.zn., aangezien geen tegen kandidaten waren gesteld. De heer Klein Velderman werd bij ac clamatie tot ere-voorzitter der vereniging benoemd. De voorzitter bracht hem dank voor de belangrijke initiatieven, die hij destijds genomen heeft en voor het werk, dat door hem in het belang der vereni ging verricht werd. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: G. Wissink, voorzitter; H. J. Bouwhuis, secretaris; E. Dikkers H.zn., F. J. Schuppert, D. J. Wansink en de beide nieuw gekozenen, terwijl de heer Brinks als administrateur optreedt. Bij de rondvraag werd nog uitvoerig over tal van Interne aangelegenheden -ge sproken. In de afgelopen maand daalde het gere gistreerde arbeidsreserve blijkens het over zicht van het gew. arbeidsbur. Deventer met 20 mannl. krachten (212-192). Deze daling is voornamelijk het gevolg van de zeer gunstige weersomstandigheden van de laatste dagen van februari, waardoor de bouw weer op gang kwam. Eind febru ari was het aanbod belangrijk hoger nl. 251. Toen heerste strenge vorst. Indien het gunstige weer aanhoudt kan in maart Het Franse comité van de Wereldactie tegen de honger heeft in het kader van de tentoonstelling „La faim des autres" een wedstrijd voor scholieren georganiseerd. Er moest een boodschap worden samen gesteld voor een jeugdige Afrikaan, die de vriendschap zou bevorderen. Fran<?oise Devoisin (15) won de eerste prijs en Marie-Jeanne Kimpiobi (15) uit Congo kreeg de speciale prijs. een verdere daling worden verwacht. De vraag naar mannelijke arbeidskrach- ten^steeg in de afgelopen maand met 24 (515-539). Deze is momenteel hoger dan eind februari 1963, toen bedroeg de open staande vraag 439. Van enige ontspan ning op de arbeidsmarkt is in dit gewest dan ook geen sprake. Ruim 65% van de vraag betreft jeugdige krachten (be neden 19 jaar). Ook het geregistreerde aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten daalde in de afgelopen maand nl. met 15 (41-26). Ten opzichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar, toen de geregi streerde arbeidsreserve 48 bedroeg, valt het huidige lage aanbod eveneens op. Hoe wel de geregistreerde vraag in de afge lopen maand in geringe mate daalde van 421 tot 409, ligt deze in vergelijking met de overeenkomstige maand van het vorige jaar beduidend hoger (409-374). Het beschikbaar aanbod aan mannen verdeeld over de gemeenten in het gewest was als volgt: Deventer 143 (v.j. 159), Bathmen 3 (9), Diepenveen 6 (10), Hol ten 5 (15), Olst 5 (7), Raalte 30 (51), to taal 192 (251). De arbeidsreserve aan mannen per 1000 mnl.leden van de beroepsbevolking (loon- trekkenden bedroeg: Deventer 10 (11), Bathmen 9 (26), Diepenveen 4 (7), Hol ten 6 (19), Olst 3 (4), Raalte 13 (22), van het gewest 9 (12), provincie 15 (23) van het rijk 13 (19). VEEMARKT RUSSEN Op de maandag 16 maart te Rijssen ge houden veemarkt waren aangevoerd 821 stuks vee, n.l. 49 runderen en 772 varkens. De prijzen van melk- en kalfkoeien be droegen van f900 tot f 1100; van pinken f525 tot f725; graskalveren f300 tot f400; drachtige zeugen f425 tot f500; biggen f 80 tot f 95, alles per stuk. De handel in rundvee was stug met hoge prijzen. Zeugen werden traag verhandeld en de prijzen waren onveranderd, terwijl de handel in biggen vlot was met op lopende prijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 5