Jaarvergadering bedrijfsvoorlichtings vereniging in de landbouw Agrarische jongeren brachten aardig blijspel Schrikkelboekenweek Nieuwe Ulo-school krijgt gymnastieklokaal Lectuur voor 't Roode Kruis Jeugdpuistjes Burgerlijke Stand Ronde van Overijssel over de Holterberg Filmnieuws Besteed voor amusement en cultuur Dropping boven bezet gebied Snuif en wrijf Film over Holten In memoriam W. Oolbekkink eens schudt het leven je wakker Zaterdag 29 februari 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD In de jaarvergadering van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting „Holten", welke woensdagavond onder voorzitter schap van de heer D. Aanstoot in hotel Holterman gehouden werd, heeft de hoofdassistent van het Rijkslandbouw- consulentschap voor Oost-Overijssel, de heer E. Waayman, gesproken over het gebruik van mengmeststoffen en van sporenelementen. In zijn betoog, dat met talrijke voorbeelden en cijfers werd gedo cumenteerd, heeft spreker er op gewezen, dat het onderzoek van stalmest- en gier- monsters uit Oost-Overijssel heeft uitge wezen, dat het stikstof- en fosforzuur vrij wel overeenstemt met het landelijk ge middelde, maar dat het kaligehalte hier gemiddeld een-vierde lager ligt. Met be trekking tot de sporenelementen is het mogelijk door grondonderzoek advies te geven voor gras en bouwland. Verder heeft spreker een viertal mengmeststof fen besproken die in dit gebied het best gebruikt kunnen worden en die ook bij de handel voorradig zijn. Tn zijn openingswoord zei de voorzitter o.m.. dat de uitkomsten van de landbouw over het tweede halfjaar van 1963 door de stijging van de varkens- en rundvee- prijzen meer reden tot optimisme hebben gegeven dan de voorgaande periode. Blijkens het jaarverslag van de secreta ris. de heer Kolkman, is het ledental stij gende, terwijl de penningmeester, de heer D. B. Nijland bij het uitbrengen van het financieel verslag een klein batig saldo kon rapporteren. De assistent van het Rijkslandbouwcon- sulentsehap, de heer J. W. Lubbersen uit Bathmen, die in de gemeente Holten als voorlichter optreedt, gaf een kort over zicht van de ontwikkeling van de land bouw over de periode 1950-1962 waaruit bleek, dat de rundveestapel zich belangrijk heeft uitgebreid, terwijl de akkerbouw is afgenomen. Ook de pluimvee- en varkens houderij nam belangrijk toe. Blijkens het 29 februari7 maart 1984 BOEKENWEEKGESCHENK De Boekenweek heeft dit jaar geen spe ciaal motief zoals vorig jaar „Europa en het Boek", en het jaar daarvoor „Het Boek in Nederland en Vlaanderen". Wel is in verschillende uitgaven wat gespeeld met de omstandigheid dat de Boekenweek op schrikkeldag opent. Het jaarlijks terugkerend evenement van de Boekenweek in Nederland vindt dit keer plaats van 29 febr. tot en met 7 maart a.s. Niet alleen beoogt dit evene ment een extra accent te leggen op de belangstelling voor het boek, dat door de Nederlandse boekverkopers in zo grote verscheidenheid wordt aangeboden, maar de wederkerigheid vindt ook telkens uit drukking in de aanbieding van een boe kenweekgeschenk. Dit keer is bet 't boekje van de hand van Robert van Gulik: „Vier Vingers". Het wordt gratis beschikbaar gesteld zo dra een bedrag van ƒ5,aan boeken wordt besteed. „Vier vingers" beschrijft één dag uit het drukke leven van Rechter Tie, de meester-speurder van het oude China. Hoe hem in de vroege ochtend een moord ge rapporteerd werd door een aap, een zwarte gibbon: en hoe hij deze misdaad diezelfde middag nog tot een oplossing bracht. De enige aanwijzingen waarover hij beschikte waren vier afgehakte vin gers en een gouden ring. Het omslag van dit boek toont twee an tieke poppen behorend aan het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden, het welk welwillend toestemming tot deze fotografische reproductie gaf. De mannen figuur stamt uit de collectie J. F. Royer, in 1813 nagelaten aan „hem, die uit het Oranjehuis het eerst weder den Neder- landschen grond betreden zou". Het vrou wenfiguurtje werd in 1883 aan het mu seum geschonken door „Zijne Excellentie Li Fong Pao, Buitengewoon Gezant en Gevolmachtigd Minister van den Keizer van China". L.E.I. rapport over 1962/'63 waren uit komsten op de gemengde bedrijven matig. Zij lopen per bedrijf echter sterk uiteen, zodat er zelfs verschillen in opbrengst van netto ƒ500,per koe te constateren zijn. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de heren D. Aanstoot en H. J. Nijland, die niet herkiesbaar waren, geko zen de heren E. Keuterman en E. Reilink, terwijl de heer D. B. Nijland, die periodiek aftrad, met bijna algemene stemmen her kozen werd. Voorzitter Aanstoot bracht de heer H. J. Nijland dank voor zijn arbeid voor de ver eniging, terwijl de secretaris, de heer Kolkman, de scheidende voorzitter be dankte voor hetgeen hij als zodanig ver richt heeft. Als praktische boer heeft men veel met deze voorlichting te maken al dus de secretaris. Het organiseren van een excursie, werd evenals voorgaande jaren, door de verga dering aan het bestuur overgelaten. Daar voor had men geen bepaalde suggesties. Aan de leden werd vanwege de vereni ging de nieuwste rassenlijst voor de land bouwgewassen uitgereikt. Naast de nieuwe ulo-school in de Gaar den, die juist maandag j.l. door de school jeugd betrokken is, komt een gymnastiek lokaal. Daarover heeft geruime tijd onze kerheid bestaan, maar thans is bericht binnengekomen, dat behoudens niet te voorziene omstandigheden de rijksgoed keuring voor de bouw van het gymnas tieklokaal in de maand april zal afkomen. Er worden nu naarstig voorbereidingen getroffen om tegen die tijd tot aanbeste ding te kunnen overgaan. TYPISTE TER SECRETARIE A Tot typiste ter secretarie is, in verband met het op haar verzoek eervol verleend ontslag aan mej. Els Godeschalk, benoemd mej. Joke Konijnenberg, alhier. De inhoud van het lectuurkastje van het Ned. Roode Kruis, dat is opgehangen aan het oude Aaltinkshuis rechts van het gemeentehuis heeft in het afgelopen jaar 548 kg tijdschriften en 17 boeken bedra gen (vorig jaar resp. 370 kg en 19 boe ken). Dat is een vooruitgang van bijna 100 kg bij de hoeveelheid van 1961 toen Holten op de 45ste plaats stond op de landelijke ranglijst. Over 1963 is dit rang nummer van de lectuurkastjes 57. De landelijke hoeveelheid bedroeg 1.011.657 kg en 147.454 boeken (v.j. 880.762 kg en 159.452 boeken). Een belangrijke vooruit gang voor de plaatselijke afdeling, prach tig werk van de talloze vrijwilligers, die de ingezamelde tijdschriften en boeken naar honderden ziekeninrichtingen en so ciale instellingen verzenden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: kinderhandschoen; auto ped; portemoimaie; vulpen; staaf lan taarntje; dameshandschoen; 7 Vlizeline- zafcken. Verloren: doublé schakelarmband; een zilveren kettinkje. Inlichtingen dagelijks (doch uitslui tend tussen 9 en 12 en 14 tot 22 uur) aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorps straat 22 te Holten, tel. 352. GESLAAGD De heer W. C. Helsdingen, Kolweg 16, alhier, slaagde te Zutpben voor het di ploma „Vakbekwaamheid Maohineschrij- ven". drogen in met Purolpoederfi.60enfi- HOLTEN Geboren: Gerrit Hendrik, zv. J. Spenke- link en D. J. Elkink, A. J. Goldsteinstr. 2. Gezinus Joan, zv. F. Stam en I-I. Harm- sen, Deventerweg 22. Hendrik Marinus, zv. F. D. J. Slijkhuis en J. G. Jeurlink, Es- pelo 44. Hendrik je Margaretha, dv. H. Dikkers en M. C. Leeftink, Look 35. Gehuwd: E. Stam, 29 jaar en G. J. Stam, 24 jaar, beiden wonende te Holten. Overleden: Gezinus Joan Stam, oud 11 uur, Deventerweg 22. BEVOLKING Ingekomen: H. G. J. Dikkers, van Am sterdam naar Dorpsstraat 20. M. Ja cobs, van Deventer naar Oranjestraat 38. E. Lapod en gez., van Indonesië naar Holterberg 26. H. A. Tax en gez., van Indonesië naar Holterberg 26. J. Veld huis, van Rijssen naar Waardenborch- straat 1. Vertrokken: mevr. Sumendap en gezin, van Holterberg 26 naar Vaassen. Nij verdal. Ondanks het feit, dat de grootste wielerklassieker van ons land, de Ronde van Overijssel, onder het nummer 13, n.l. voor de 13e keer van start zal gaan, heeft men het toch aangedurfd een nogal ingrijpende wijziging in de route te plan nen. In de slotfase van de wedstrijd zal de nieuwe autoweg door de Nijverdalse en Holterberg een graadmeter voor de kwa liteit van de deelnemers worden. In deze 9 heuvelachtige kilometers door een der mooiste plekjes van Nederland zullen de „azen" ongetwijfeld hun slag willen slaan. Dat er prominenten aan de start zullen verschijnen staat nu, 10 weken voor de aanvang van de ronde, n.1. op 9 mei met als vanouds de start bij het Parkgebouw in Rijssen, al wel vast. Zelfs hebben en kele fabrieksploegen interesse getoond. In Gebouw „Irene" draait deze week zondagavond de geweldig spannende avon turenfilm „Tarzan en de Meerminnen" met in de hoofdrollen o.a. de bijzonder populaire Johny Weismuller als Tarzan, bijgestaan door Brerida Joyce en Cheeta de slimme chimpansee die de toe schouwer door zijn schranderheid telken male weer versteld doet staan om hem even later weer te doen schateren van het lachen om zijn ondeugende en dolle apen streken. In deze zeldzaam spannende film komt Tarzan, de ongekroonde koning van de jungle te staan tegendver een nieuw en ongekend gevaareen heidense afgod. Nooit tevoren moest Tarzan een harder gevecht leveren om het mysterie van de verdwenen parels op te lossen, maar ook nimmer tevoren was zijn overwinning zo groots en overweldigend. „Tarzan en de Meerminnen" is een adembenemende spannende avonturen film, waarin de jeugd tot de laatste se conde toe ongekend zaj meeleven. Vermelding verdient'voorts nog het bij zonder goed verzorgde bijprogramma. Blijkens een statistiek, die daarvan wordt opgemaakt werd in de gemeente Holten in het afgelopen jaar 67.935,be steed aan amusement, museumbezoek, cultuur en ontspanning. Daarvoor werden 70.568 toegangbewijzen afgegeven, terwijl de opbrengst van de vermakelijkheidsbe lasting ruim ƒ8100,bedroeg. Het ama teurtoneel trok 3209 bezoekers, die daar voor 3658,,uitgaven. Voor zang en muziek werd 2941 besteed door 2437 be zoekers, terwijl de filmvoorstellingen 8197 bezoekers trokken, die daarvoor 10.645,uitgaven. Voor het dansen werd 5597 besteed door bijna 4000 dans- lustigen. Het is duidelijk, dat dit grote be drag van bijna 68.000 niet alleen door de Holtenaren is besteed. De P.J.G.O.-afdelingen „De Plattelands meisjes" en „Jong Holten" hielden zater dagavond in Amicitia hun eerste ont spanningsavond met de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven van P. L. van Prooyen-Bogaard „Deining om de dorps dokter" en het optreden van Adriaan en Olivier, als dorpskomieken. De avond werd geopend door de voor zitter van „Jong Holten", de heer G. J. Beldman, die tal -van genodigden welkom heette o.a. leden van het hoofdbestuur der P.J.G.O. en er zijn vreugde over uit sprak, dat de heer Wisselink hoofd van de lagere landbouwschool te Bathmen ook dit jaar weer bereid was de regie van het toneelstuk op zich te nemen. Zijn welkomstwoord werd gevolgd door het optreden van Adriaan en Olivier, de lieren T. Stegink en Joh. Nikkels, die op het laatste moment daartoe aange zocht- toch nog kans zagen liet publiek met hun conference te amuseren. Voordat het toneelstuk begon wees de heer Wisselink er op, dat het publiek door de televisie verwend wordt. Daarom is het culturele werk onder de jongeren van groot belang. Hij vond het dan ook ple zierig, dat een 9-tal jongelui zich bereid verklaard hadden dit blijspel op te voe ren. De deining om de dorpsdokter liep niet zo hoog op, als men bij zo'n titel zou ver moeden. Dokter Walter den Brus had als vrijgezel twee kinderen aangenomen van een vrouw, die in zijn jonge jaren een be langrijke plaats in zijn gedachtenleven had ingenomen, maar met een ander was ge trouwd. Beide ouders waren verongelukt en nu zorgde de dorpsdokter voor hun opvoeding. Theo, de pleegzoon studeerde en had het in financieel opzicht nogal bont gemaakt, zijn charmante zuster Ma rian werd het hof gemaakt door de chi rurg, Peter Munke, maar zij kon niet be slissen. Juffrouw Valerius, ongetrouwde notarisdochter en buurvrouw van den Brus, had haar zinnen op de dokter ge zet. Om haar en om de speelschuld van Theo kwam de deining, die resulteerde in het „happy end", dat Driekus de tuinman huisknecht, heimelijk de schuld van Theo betaalde en Marjan haar liefde aan haar pleegvader verklaarde. Het stuk, dat vooral in twee eerste be drijven, nog al wat vlakke momenten heeft en waarin later juist de kleinere bij rollen de sfeer van een blijspel oproepen, werd door de jonge dilettanten keurig ge speeld, al waren sommige stemmen wel eens wat zacht voor achter in de zaal. Zij verwierven dan ook telkens een hartelijk applaus. De lang niet eenvoudige rol van Walter den Brus, de dorpsdokter en van zijn pleegdochter Marjan werden door Ab El- bersen en Dinie Rietberg goed vertolkt. Neel, de huishoudster, vertolkt door Riki Bronsvoort en Driekus, de tuinman, ge speeld door Derk Jansen brachten fleur in het spel, waardoor de vaak wat ernstige In een bijeenkomst van leden van de Schoolkring Dijkerhoek en de afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelands vrouwen heeft de heer de Veer uit Voor stonden bij Brummen in cafe „Het Bonte Paard" op boeiende en spannende wijze gesproken over het onderwerp „Dropping boven bezet gebied". De heer de Veer die in de Meidagen van '40 uitweek naar Engeland waar hij werd opgeleid tot parachutist werd in op dracht van Z.K.H. Prins Bernard met twee vrienden in het najaar van 1944 ge dropt in de buurt van het Drentse dorp Veenhuizen waar hij in samenwerking met de ondergrondse als geheim agent speciale opdrachten moest vervullen. Van de vele benauwde en spannende si tuaties, welke zich hadden voorgedaan, maakte hij de talrijke aanwezigen deelge noot. Aan het eind van de boeiende lezing ontving de heer de Veer een hartelijk ap plaus en een woord van dank van de voor zitter van de Schoolkring de heer B. J. Paalman. momenten plotseling een vrolijk accent kregen. Verder mogen genoemd worden het spel van Albert Pekkeriet als de chi rurg Peter Munke, van Marinus Rietberg, als de pleegzoon Theo, van Dikie Vene klaas als juffr. Valerius en van Henny Veneklaas als Bettie, de bijdehante dienst bode. Een kleine rol werd nog gespeeld door Jan Markvoort als Dijkhof, de bak ker, en door Egb. Haverslag als van Gel der, de geldschieter. De regie had zoals gezegd de heer H. Wisselink uit Bathmen, de grimmering werd als altijd weer uitstekend verzorgd door de heer Joh. van Geenhuizen, E. J. Kers zorgde voor geluid en verlichting en de toneelaankleding was van de fa. Gebr. Schuppert. De presidente van de plattelandsmeis jes, mej. Bertha Wegstapel, dankte aan het slot de spelers en bood mevr. Wisse link en mevr. G. Bouwhuis-Geltink bloe men aan. De laatste voor de vele kopjes koffie tijdens de repetities. Op de muziek van „The Melodianband" werd er neg geruime tijd gezellig gedanst. De volgende uitvoering is op zaterdag, 29 februaxd a.s. Uw varkoudheid raa bw^ kite! ef bom en»? Wt TWEEDE AVONDVOORSTELLING REEDS UITVERKOCHT De filmvoorstelling over Holten van wege de Blindenbond georganiseerd trekt veel belangstelling. De voorstelling van 9 uur is totaal uitverkocht. De eerste avond voorstelling was woensdag ook reeds vol geboekt op 60 kaarten na. Zaterdagmor gen zijn de nog overgeblevene verkrijg baar om 11 uur in de hal van de Dorps school. De voorstelling van kwart voor vier liet nog veel plaatsen onbezet, toen de voorverkoop op woensdagmiddag ge sloten was. Vermoedelijk kan men dan aan de zaal nog voldoende kaarten ver krijgen. Op 57-jarige leeftijd is vrijdagmorgen in zijn woning alhier, nog vrij, plotseling overleden de heer W. Oolbekkink, vanaf de oprichting in 1921 bestuurslid van de voetbalvereniging „Holten" en de stimu lator van heel veel jonge mensen voor de beoefening van de voetbalsport. In zijn schoenmakers werkplaats plachten de jon gens bij elkaar te komen en de bal te ha len om in het sportdal te kunnen goal- trappen of een vriendschappelijk partijtje te spelen. Ontelbare malen heeft hij de verschillende elftallen op hun tochten naar de wedstrijden elders vergezeld en is hij als grensrechter opgetreden. Behalve aan dc voetbalsport had hij zijn hart verpand aan de hengelsport, die hij gaarne in zijn vrije uren beoefende. Hij was o.m. penningmeester van de hengel sportvereniging „De Rietvoorn", die even als de voetbalvereniging in hem een trouw bestuurslid verliest. De heer Oolbekkink was bijna 25 jaar lid van de vrijwillige brandweer, laatste lijk als onderbrandmeester. Hij had juist in december j.l. in verband met zijn ge zondheidstoestand bedankt en afscheid ge nomen van het korps, in verband waar mede hem het kruis van verdienste werd uitgereikt. VOETBAL In verband met het overlijden van de heer W. Oolbekkink zijn alle voor zater dag en zondag voor de elftallen van de voetbalvereniging „Holten" vastgestelde wedstrijden afgelast. BENOEMD TE DOORWERTH Mej. J. Hogenkamp, onderwijzeres aan de o.l. school te Dijkerhoek, is met in gang van 1 mei in gelijke funktie be noemd aan de o.l. school te Doorwerth. door Leida Graafland Maar die ène tik was voor kleine Janneman weer een hele poos vol doende om te beseffen, dat moeder in huis de hoogste gezagdraagster was en bleef, en niet Jan Burger, oud vier en een half- Daar hij lastig bleef, bracht ze hem bij de zusters op de kleuterschool. Waar hij weer geheel omgevormd moest wor den, want thuis tyxanniseerde hij zijn zusjes en de dienstmeisjes, doch op de kleuterschool had iedereen maling aan hem, al was hij honderdmaal Jan Bur ger van de wethouder. De zusters maak ten al evenmin voor hem een uitzonde ring, zodat Jan, zij het morrend, eieren voor zijn geld koos en berustte. Zodoende was de overgang naar de lagere school heel gemakkelijk en die verliep dan ook zonder enige moeilijk heden- Voor Jan was het verschil een ander gebouw, een andere klas met en kele andere kinderen en een andere zuster, die hem ook weer andere din gen liet leren. Dat leren ging vlot bij hem en binnen veertien dagen had hij het alfabet onder de knie. Terwijl een ander kind maandenlang nog letter greep voor lettergreep moest leren le zen, greep Jan de krant of een boek of een tijdschrift en ging lezen. Alles, wat uit letters bestond, had al gauw een ma gische invloed op hem en alles, wat hij onder ogen kreeg, wilde hij lezen- Met andere vakken ging het even ge makkelijk. Dat één en één twee is, be greep hij terstond. Het tempo op de school ging hem veel te langzaam naar zijn zin, want als andere kinderen aan een uur nauwelijks genoeg hadden om tien sommen te maken, was Jan al bin nen een kwartier klaar en kreeg dan een boek te lezen- Dolf Burger, die zijn zoon voortrok bij de andere kinderen en wat geeft dat? Hij is toch zeker een zoon en dus mijn stamhouder! was maar wat trots op Jan's prestaties. En toen het schoolhoofd hem adviseerde, de jongen een klas te laten overslaan, gaf hij ter stond zijn toestemming, want had hij niet als enige in zijn klas twee tienen op zijn rapport? En verder achten en ne gens? Dus ging Jan Burger meteen van de derde naar de vijfde klas. De eerste we ken gaf dat bepaalde moeilijkheden, omdat een heel jaar leerstof was over geslagen, maar Jan Burger was op acht jarige leeftijd al behoorlijk eerzuchtig en volbracht de opgelegde huiswerkta ken, om hem bij te werken, prompt en onberispelijk. Na drie maanden was hij praktisch gelijk met de andere leerlin gen- Op elfjarige leeftijd had hij de zes klassen van de lagere school doorlopen en het hoofd gaf als .zijn mening te ken nen, dat Jan best naar de H.B.S. kon- De jongen deed toelatingsexamen, waarvoor hij uitstekende cijfers kreeg en werd de jongste leerling op de H.B-S. in de naburige stad, waarheen hij bij goed weer dagelijks op de fiets ging en alleen in de winter, als het niet anders kon, gebruik maakte van de autobus- verbinding. Wethouder Burger steeg ook hierdoor in aanzien. En eigenlijk was het niet te verwonderen, dat zo'n flinke vader een zoon had, die uitblonk in het leren- De appel valt meestal niet ver van de stam. Die jonge Burger zou later wel in de voetsporen van zijn vader treden. Tot nog toe was het leven van Dolf en Roelie met hun kinderen in alle op zichten voorspoedig geweest. Het goede leven was ook uiterlijk aan te zien- Dolf Burger was niet alleen in figuur lijke zin een man van formaat, ook in de letterlijke zin van het woord. Was hij vroeger een vrij lange, magere vent geweest, oersterk en taai als geen an der; eentje die met gemak een zak ko len over zijn rug zwaaide en er een eind mee wegliep, in de loop der jaren was hij in de breedte gegroeid en pas seerde de tweehonderd pond. Kernge zond als hij was, verdiende dokter Wals aan hem praktisch niets en als hij al eens werd gefoepen naar het grote huis, dan was het doorgaans voor één der dochtertjes. Ook Roelie was uitgedijd tot een echte moeke, een matrone, die nu mee deelde in het respect en aanzien van haar man als een der voornaamste notabelen van het dorp- Heette nog kort na de oorlog iedere getrouwde vrouw „juffrouw" in het dorp, met uitzondering dan van de vrouw van de burgemeester, van de dokter en van de notaris, Roelie Burger promoveerde van gewoon Roelie via juffrouw eveneens tot mevrouw. Sprak men vroeger over Dolf Burger, de ko lenboer, tegenwoordig had men het over onze wethouder Burger, de grote zakenman. En slechts in heel intieme' kring durfde men nog wel eens een enkele keer Dolf te zeggen. Maar dit voorrecht was slechts beperkt tot zijn oudste vrienden, en dat waren er maar weinig- Ofschoon Dolf altijd vriendelijk en joviaal met iedereen omging, wist hij anderzijds ook afstand af te dwin gen, overeenkomende met zijn tegen woordige functies. Kreeg je vroeger Dolf zelf aan de telefoon, als je kolen nodig had, tegenwoordig was het een van de kantoormeisjes, die je bestelling aannam en een van de knechts voerde hem dan uit. Met Dolf zelf had je al leen maar te maken, als je hem bezocht op zijn spreekuur in het gemeentehuis. Of op een vergadering, welke hij presi deerde, of als je het kerkbestuur moest hebben, waarin Dolf al enige jaren zit ting had- In het jaar, dat zijn zoon naar de H.B.S. ging, bereikte de oude burge meester de pensioengerechtigde leeftijd- Er was een laatste raadszitting onder zijn leiding en Dolf Burger, als oudste wethouder, werd loco. Dat gaf gedurende enige weken nog meer werk. Want dit betekende, dat hij nu iedere morgen op het gemeentehuis zat in de burgemeesterskamer en diens taak tijdelijk moest vervullen, tot een nieuwe burgervader zijn intrede had ge daan. Maar dit alles kon hij nu wel aan, omdat op zijn kantoor Talingen zat- De eerzuchtige jongeman, die bij afwezig heid van de Baas met de grote B het personeel met ijzeren wil regeerde, zo wel boven in het kantoor als bene den, in de schuren. Door zijn vele werk zaamheden had Dolf nauwelijks nog tijd om zich met zijn eigen zaak te be moeien en er gingen dagen overheen, dat men hem niet zag. Dan ging Talin gen na werktijd, zo tegen het etensuur, naar huize Burger en besprak de gang van zaken met Dolf. Gaf hem brieven ter lezing om te tekenen en bracht ver slag uit van de stand van zaken betref fende de financiën- Dolf tekende ten slotte dan de betalingsopdrachten en fiatteerde ééns in de week de kasstaten- Waar Dolf Burger van nature wan trouwend was, had hij een accountants kantoor in de arm genomen, dat op zijn beurt het beleid van de procuratie-/ boekhouder moest controleren. Daar toe kwamen de heren op ongezette tijd stippen 's morgens naar het dorp gere den, gaven Talingen een hand, rookten even een sigaret en kregen dan alle boe ken en bescheiden, welke betrekking hadden op de zaak, ter inzage- Daarna werd het kasgeld en de saldo's op de giro en Bank vergeleken en tweemaal per jaar kreeg Dolf rechtstreeks van het kantoor een rapport, dat onveranderd vol lof was over het gevoerde beleid en het financiële beheer. (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2