Ouderavond openbare kleuterschool Varkensfokvereniging wacht nieuwe taak Oprichting voedingskern een nuttig doel Geringe stijging arbeidsaanbod Bij het spelen onder een auto gelopen V oetbalprogramma In de greep van het oerwoud Auto botste tegen boom A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" Beroepententoonstelling Prachf hemden eens schudt het leven je wakker Zaterdag 15 februari 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD De Varkensfokvereniging- „Holten e.o.", die, door de invoering van kunstmatige inseminatie en het toenemend gebruik, dat daarvan gemaakt wordt door de fok kers, haar arbeidsterrein wat ziet inge krompen, zal nieuwe aktiviteiten gaan ontwikkelen door te komen tot oprich ting van een varkensvoedingskern, zoals deze op tal van plaatsen in ons gewest reeds werkzaam is. Dit werd besloten in de dinsdagavond in café Kalfsterman gehouden ledenver gadering, welke onder leiding stond van de heer H. Markvoort, nadat de heer J. H. Arendsen, assistent-veeteeltconsulent te Hengelo, een inleiding gehouden had over de doelstelling van zodanige kernen. Voordat de heer Arendsen zijn causerie hield, bracht de secretaris, de heer W. Rensen, een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij herinnerde aan de remmende invloed, die het mond- en klauwzeer op de fokkerij heeft gehad, aan de slechte prijzen, welke aanvankelijk werden ge maakt en aan de plotselinge opleving in de tweede helft van 1963, toen de prij zen, mede door de afzet naar Frankrijk, tot ongekende hoogte opliepen, zodat de mesterij en de fokkerij weer geheel in de belangstelling kwamen te staan. Er be staat op het ogenblik een behoorlijke ten dens van zekerheid voor de meer gespe cialiseerde bedrijven van behoorlijke om vang en gemakkelijke bedrijfsvoering, omdat de opvoering van het varkenspro- du'kt in iblijvende mate nodig zal zijn. Het ledental der vereniging is van 118 gedaald tot 98, doordat verschillende fok kers zijn overgeschakeld op het mesten van varkens. Uit een overzicht van de aanwezige be ren bij de K.I. en de beerhouders blijkt, dat een ruime keuze gemaakt kan wor den voor een bepaalde fokrichtïng. De penningmeester, de heer G. W. Bal- teus, bracht vervolgens het financieel ver slag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten f 574,- en de uitgaven f 334,45 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 239,55. De heer Js. Jansen had de bescheiden keurig in orde bevonden, zodat de pen ningmeester onder dankzegging voor zijn beheer werd gedechargeerd- Naast de heer Jansen- werd als tweede lid der con trolecommissie aangewezen de heer E. Krikkink. De heer G. W. Baltus, die aftredend was, werd met bijna algemene stemmen als bestuurslid herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van het varkensstamboek werd aangewezen de heer G. Meijerman. NUT VOEDINGSKERNEN De heer Arendsen gaf vervolgens een uiteenzetting van het doel der varkens- •Maandagmiddag omstreeks één uur is de ruim 14-jarige Ulo-leerling Lammert Klein Lankhorst uit Okkenbroek, ge meente Diepenveen, bij het spelen op de hoek van de Kerkstraat en de Oranje straat onder een auto gelopen van de heer G. J. K.. aannemer te Holten, en daarbij ernstig gewond. Hij is zo snel mogelijk per ziekenauto, onder geleide van het waarnemend hoofd der Ulo school, de heer Wittermans, naar het St. Geertruidenziekenhuis te Deventer ver voerd, waar bleek, dat de jongen beide benen gebroken had en een diepe vlees wond had aan één der dijbenen. Zijn toe- stans is thans redelijk en vooruitgaande. Het ongeluk gebeurde toen enkele jongens in de Kerkstraat z.g. aan het „tik ken" waren en Klein Lankhorst plotse ling de rijweg opliep. De heer K. remde uit alle macht, maar kon niet meer ver hinderen, dat de jongen werd aangere den, als het ware over de motorkap heenrolde en op straat terecht kwam. De hr K. treft dan ook geen enkele schuld. Ook één van de andere knapen liep te gen de auto aan, maar bezeerde zich niet. voedingskernen, die vooral de laatste ja ren, mede door de financiële steun van het Veevoeder-bureau voor Overijssel, in tal van plaatsen tot stand zijn gekomen. Zij tellen over het algemeen een 25 tot ruim 40 deelnemers, die zich beschikbaar stellen om op hun bedrijven de nodige ge gevens te verzamelen omtrent voederge- bruik, groeiprÓces, 'biggensterfte, kwali teitsvorming, rentabiliteit en andere fac toren, die de fokkers en mesters inzicht kunnen geven omtrent de beste metho den van opfok en mesterij. Zi.j hebben daarvoor een kracht in dienst, die vaak wordt gefinancierd door de coöperatieve en particuliiere veevoederhandelarcn. waarbij de standsorganisaties en bedrijfs- voorlichtings verenigingen als kerncom missieleden worden ingeschakeld. Bij ten minste 25 deelnemers wordt het werk ge subsidieerd door het veevoederbureau. Nadat de heer Arendsen de resultaten van deze varkensvoedingskernen aan de hand van ervaringscijfers had toegelicht, werd besloten, dat het bestuur de nodige stappen zal doen, om de verschillende landbouwcorporaties en particuliere on dernemers voor dit werk te animeren. Aan het slot van de bijeenkomst bracht de heer Markvoort de heer Arendsen en ook de landbouwvoorlichter, de heer J. W. Lubbersen uit Bathmen, dank voor hun komst naar Holten. Bij de opening der vergadering had de voorzitter nog medegedeeld, dat de con tributie voor het lidmaatschap van het provinciaal varkensstamboek en dè in schrijving van de beren zal worden ver hoogd. Zaterdag: DES a-Holten a 3.— uur Holten ib-SVVN b 4.10 uur Holten c-SWN d 3.— uur Zondag: Holten 1-RSC 1 2.30 uur SOS 2-Holten 2 2.30 uur Holten 3-Borne 4 11.30 uur Op donderdag 20 februari a.s. zal de natuurvorser en voordrachtkunstenaar Lode van Gent in een gezamenlijke 'bij eenkomst van de Plattelandsvrouwen, de Herv. vrouwenverenigipg, de Chr. Plattelandsvrouwen en de Geref. vrou wenvereniging in „Amicitia" spreken over het onderwerp: „In de greep van het oerwoud". Lode van Gent, die elk jaar enige maanden in de binnenlanden van donker Afrika doorbrengt, vertelt over zijn ver blijf onder de primitieve bevolking en de wilde dieren. Hij is een geboren ver teller, die zijn gehoor zeer weet tc boei en. Gevonden: damesportemonnaie m. in houd; jongensrijwiel; vulpen; enkele handschoenen; kentekenplaat SJ-49-60. Verloren: gouden ring met steen; wiel dop van VW; jongensdas; etuitje, inhou dende: vulpen en sleutel; kinderwant. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. BENOEMD IN AMSTERDAM De heer H. J. Jansen, Neerdorp 20, is met ingang van 16 februari a.s. benoemd tot onderwijzer aan een Uloschool te Am sterdam. In de afgelopen maand steeg de gere gistreerde arbeidsreserve, ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Deventer, met slechts 9 (203-212), het geen hoofdzakelijk aan de vrij gunstige weersomstandigheden is toe te schrijven. In de bedrijfsklasse -bouwnijverheid steeg het aanbod slechts met 5, waaron der 3 voegers. Het aanbod van huisschil ders gaf een geringe daling te zien. Ook in de bedrijfsklasse metaalnijverheid verminderde door herplaatsing van en kele constructieschilders het aanbod. De grootste stijging deed zich voor in de groep minder geschikten (95-105). De mutaties in de overige bedrijfsklassen zijn van geen betekenis. Verwacht kan worden, dat bij aanhoudend zacht weer het aanbod, vooral in de bouwsector, zal dalen. De geregistreerde vraag bleef prak tisch gelijk (517-515). Bij vergelijking van de geregistreerde arbeidsreserve per ultimo januari 1963 blijkt, dat deze toen 45 hoger was (212-257). Toen steeg in januari het aanbod met. 38 (219-257), het geen hoofdzakelijk aan de zeer slechte weersomstandigheden (strenge vorst) was toe te schrijven. De openstaande vraag per ultimo januari bleef vrijwel gelijk aan 1963 (515-511). VROUWEN Door inschrijving van enkele naaisters en oudere verkoopsters steeg het gere gistreerde aanbod in de afgelopen maand met 8 (33-41) en ligt thans op hetzelf de niveau als i:n de overeenkomstige maand van het vorige jaar (40). De geregistreerde vraag bleef ten op zichte van de vorige maand vrijwel ge lijk (421-418), maar ligt in vergelijking met die van eind januari 1963 nu bedui dend hoger (421-367). Voornamelijk in de bedrijfsklassen „kleding en reini ging" en „voedings- en genotmiddelen" is de openstaande vraag nu hoger dan in januari 1963. Een specificatie van het beschikbare aan-bcd aan mannen ziet er als volgt uit: Deventer 153 (v.j. 164), Bathmen 4 (10), Diepenveen 12 (9). Holten 9 (12), Olst 5 (8) en Raalte 29 (54). De arbeidsreserve aan mannen per 1000 mannelijke leden van de beroepsbe volking (loontrekkenden) bedroeg: De venter 10 (11). Bathmen 11 (26), Die penveen 3 (6), Holten 11 (15), Olst 3 (5) en Raalte 12 (23). TWEE ZWAAR GEWONDEN Donderdagmiddag omstreeks half twee reed op de Deventërweg ter hoogte van Meijerman bij een inhaalmanoeuvre een bestelauto tegen een boom, waarbij twee van de drie inzittenden vrij ernstig wer den gewond. De bestuurder, de timmer man-chauffeur E. J. B. uit Ambt-Delden, zat drie kwartier vast In de cabine en kon slechts met veel moeite uit zijn benarde positie bevrijd worden. Hij werd met een zware hoofdwonde én een gebroken voet naar het Juliana-ziekenhuis in Hengelo vervoerd. De naast hem zittende J. B. uit Nunspeet kreeg een zware hersenschud ding en werd, na eerst voorlopig in het St. Geertruiden Ziekenhuis te Deventer behandeld te zijn, naar een ziekenhuis in Utrecht overgebracht. De derde inzittende kwam, behoudens enkele schrammen, met de schrik vrij. Het ongeluk ontstond, doordat de be stuurder van de bestelauto een grote per sonenauto wilde inhalen, bestuurd door W. S. uit Oud-Loosdrecht, juist op het moment, dat deze een voor hem rijdende boerenwagen wilde passeren. De bestelauto werd als het ware van de weg gedrukt met 't bovenstaande gevolg. SCHAAKUITSLAGEN De uitslagen van de donderdagavond door de leden van „De Pioniers" gespeel de schaakpartijen voor de onderlinge competitie luiden als volgt: W. G. v. d. HurkH. Koopman 01 H. D. GrobbenA. J. C. Brands i/2Vz J. SteenbergenA. Stukker 01 H. RoelofsW. D. Koopman 01 A. M. MuddeG. W. Knapen 01 In het gebouw van de openbare kleuter- school werd dinsdagavond een drukbe zochte ouderavond gehouden, welke we gens ziekte van de voorzitter de heer Cammeraat, onder leiding stond van de heer G. T. Jansen. De belangstelling was zo groot, dat het vergaderlokaal de aan wezige ouders nauwelijks kon bevatten. De heer Jansen wees er in zijn ope ningswoord op, dat vanaf de maand augustus 1963 aan de school drie leidsters zijn verbonden en dat het aantal kleuters 105 bedraagt. Hij deelde nog mede, dat het in de school tentoongestelde St. Nico- laaspak uit de kas van het z.g. ouderfonds is betaald. De districtsverpleegster voor de kinder- hygiëne van de Provinciale vereniging „Het Groene Kruis", zuster J. Klein Tee- selink uit Almelo, hield hierna een lezing over „Ongelukken in en om het huis", waarin zij de ouders een indruk trachtte te geven van de gevaren, die in het bij zonder de kleuters op velerlei wijze be dreigen. Per jaar krijgen gemiddeld 60.000 kleuters in Nederland een ongeluk, waar van er 400 dodelijk zijn, terwijl plm. 1250 kleuters per jaar voor hun leven min of meer worden verminkt. Bijna de helft van de verongelukte jonge kleuters (tot de leeftijd van 2 jaar) wordt het slachtoffer van een ongeluk in huis. Inleidster ging de talrijke oorzaken na, die tot deze ongelukken kunnen leiden en wees daarbij op het spelen met vuur, het in aanraking komen met brandende ka chels, op vergiftiging door geneesmidde len en cosmetische middelen en derge lijke, welke dikwijls niet zorgvuldig ach ter slot en grendel worden geborgen, op het vallen in trappenhuizen, uit ramen en op andere wijze, doordat kinderen de nei ging hebben overal op te klimmen en op allerlei draaiende en wringende appara ten, welke tegenwoordig deeluitmaken van een normale huishouding. Messen, scharen, spelden en naalden oefenen een grote aantrekkingskracht uit op kleuters, men dient ze derhalve buiten hun bereik te houden. In de film welke vervolgens door zuster Klein Teeselink vertoond werd, kwam dit alles nog eens duidelijk tot uitdrukking en werden nog tal van andere voorbeel den gegeven. De leden van de A.R. Kiesvereniging kwamen vorige week vrijdagavond in gebouw „Rehoboth" in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer A. J. Nijkamp, die deze goed bezochte bijeenkomst opende met gebed en Schriftlezing (Matth. 5 13-16) nadat gezongen was Psalm 89 vers 3. De heer Nijkamp sprak hierna een kort openingswoord naar aanleiding van het gelezen Bijbelgedeelte en gaf ver volgens de heer H. van Heek te Almelo gelegenheid om te spreken over het on derwerp: „Leven in een veranderende wereld". Spreker stond uitvoerig stil bij de vele en moeilijke problemen, die zich steeds weer voordoen op allerlei gebied. Pro blemen op het terrein van godsdienst en politiek, van landbouw en economie en op kerkelijk terrein. Ook in de A.R. partij doen zich ver anderingen voor, die voor een aantal partijleden moeilijk te verteren zijn. De achterhoede kan de voorhoede niet "bij houden. We moeten ons wel afvragen: wat is onze voorhoede van plan? Ver schillen, die er zijn, moeten worden op gelost en wij zullen de eenheid in onze A.R. partij, de eerste partij in Neder land, die Gods Woord als (grondslag aan vaardde, moeten bewaren. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een dankbaar gebruik gemaakt en bij het beantwoorden hiervan kreeg spreker nog gelegenheid om op tal van dingen uitvoerig in te gaan. De heer Van Heek eindigde deze avond met dankgebed, nadat de heer Nijkamp had dank gezegd voor de boeiende le zing Nadat in de pauze een kopje koffie was aangeboden kregen de ouders gelegen heid om de door de kleuters vervaardigde werkstukjes in ogenschouw te nemen. Groepsgewijze hadden zij gewerkt aan een z.g. aquarium, een verkeerssituatie en een park met eendjes, waarbij ieder kind z'n aandeel leverde. Natuurlijk kinderlijk van opzet, maar erg leuk door de wijze waarop alles was uitgebeeld. Tijdens de rondvraag aan het slot van de bijeenkomst werd de vraag gesteld of er een kleuterschool zal komen in het z.g. Kolplan. De hoofdleidster mej. G. Post deelde mede, in de krant gelezen te hebben, dat een der noodlokaliteiten van de openbare ulo-school in dit nieuwe complex zal wor den geplaatst. Plet was een mededeling tijdens de jongste raadsvergadering. De bedoeling is reeds lang bekend om t.z.t. hier een kleuterschool te stichten, maar officieel is daaromtrent nog niets bekend. Mej. Post raadde de ouders aan om de kii?,deren, die geen melk drinken op school vooral fruit en geen snoep mee te geven. Het is trouwens ook zeer nuttig voor kinderen, die wel melk drinken. Zij deelde nog mede, dat de kleuter school een bedrag ontvangen heeft uit de opbrengst van de oud-papier actie der Dorpsschool, waarvoor voorleesboeken zijn gekocht. Zij bracht daarvoor in het bijzonder dank aan het hoofd dier school, de heer Brouwer en de kinderen, die deze enorme hoeveelheden papier verzamelen. In de periode van 19 februari t.m. 27 februari a.s. heeft de streekverbeterings- commissie te Markelo in samenwerking met het Rijksarbeidsbureau te p-Iengelo een beroepenkeuzetentoohstelling georga niseerd. Deze tentoonstelling zal worden gehouden in de zaal van café Hargeerds, T. van Amerongenstraat 15 te Markelo. De tentoonstelling omvat 220 beroepen en geeft een inzicht in een groot aantal vrouwelijke en mannelijke beroepen. Aan de hand van tekeningen, panelen en foto's worden verschillende beroeps mogelijkheden getoond. Het is een overzichtelijk en interessant geheel, waarvan overdag de schoolkinde ren en 's avonds van 7.009.00 uur (be halve zaterdag), de ouders en andere be langstellenden kennis kunnen nemen. Elke avond vinden rondleidingen plaats, die ongeveer één uur in beslag nemen. Deze rondleidingen beginnen om 7.00 uur en om 8.00 uur. De rondleiding wordt door deskundige personen verzorgd. Men trachtte dus zo veel mogelijk om 7.00 uur of 8.00 uur aanwezig te zijn. De ouders van schoolgaande kinderen, die de beroepententoonstelling gaan be zoeken ontvangen via het hoofd der school nog een speciale uitnodiging, waar mee men op kan geven welke avond men wenst te komen. De tentoonstelling heeft tot doel: 1. Jongens en meisjes te helpen bij de keuze van een beroep. 2. Ouders voor te lichten welke mogelijk heden er zijn voor hun kinderen. 3. Eerbied voor het beroep in het alge meen bij te brengen. De streekverbeteringscommissie acht een bezoek aan deze tentoonstelling zeer belangrijk en spreekt de hoop uit dat aan deze uitnodiging gevolg zal worden ge geven. Wanneer verenigingen etc. in groepsver band deze tentoonstelling willen bezoeken is het gewenst zich voox-af in verbinding te stellen met de heer J. W. Oortgiesen, Bergweg 22, Markelo, tel. 357. Er kan dan een tijd gekozen worden waarin een goede rondleiding mogelijk is. en nimmer ruw of schraal T""160-"" Hamea-Gelei door Leida Graafland Het goederenvervoer kwam weer op gang, de spoorbrug in het zuiden was weer hersteld, zodat de treinen konden doorrijden en een paar keren in de week gingen de beide vrachtwagens naar het station om kolenwagens te lossen- De winter stond alweer bijna voor de deur en de mensen, die zich de laatste koude oorlogswinter nog heugden, wilden nu een flinke voorraad hebben. En waar Burger geen concurrentie meer had, kwam hij en zijn beide knechts handen tekort om alle bestellingen af te leve ren. Nog voor de winter inviel, was de verbouwing van de schuur klaar, zodat hij grotere voorraden kon bergen, ter wijl ook de garage onder de kap was. Nog voor het land een jaar bevrijd was, kocht hij zijn derde vrachtauto, nu een splinternieuwe met een grotere ton nage, en een derde knecht kwam bij Burger in dienst- Boven de garage had hij een kantoortje laten bouwen en daar zetelde een kantoorjuffx-ouw, zodat Roelie ook niets meer met de telefoon te maken had, want die nam nu Riek, de nieuwste aanwinst van de firma Bur ger, voortaan aan. Voor Roelie was dat maar goed ook want in april kwam ze in het kraam bed. Een flinke zoon zag het levenslicht en Dolf Burger besliste kort en bondig, dat hij Jan zou heten. Meer niet- Al die vele en lange namen was maar flauwekul. Roelie had gehoopt dat, als het een. jongen was, hij naar haar va der genoemd zou worden, maar Dolf had lachend zijn hoofd geschud. „Ben je mal, dat kan een volgende keer wel, hoor-" Waarop Roelie een kleur had ge kregen. Het kind leek sprekend op zijn vader. Daarover was vriend en buur het vol mondig eens. Als het kind tegen haar aan lag, bekeek Roelie hem lange tijd nauwkeurig, maar zelfs zij kon ook niets vinden, wat naar de Grands zweefde- Jan was op en top een Bur- ger. Na de geboorte van het kind leefde Roelie op. Ze was nu bijna een jaar ge trouwd en het huwelijk had haar geen enkele illusie gelaten, die ze vroeger droomde. Niet dat ze het slecht had, in tegendeel- Dolf was op zijn manier goed voor haar en met het huishouden be moeide hij zich niet, behalve dan dat hij er wel eens aanmerkingen op maakte, als ze volgens hem teveel geld besteedde. Maar op dit punt was de jonge vrouw beslist koppig. „Ik ben het thuis altijd goed gewend geweest en ik ben niet van plan dat hier te verande ren. In de oorlog kon het vaak niet an ders, doch nu vrijwel alles weer te koop is, ben ik niet van plan op het eten te bezuinigen- Bovendien, jij moet er hard voor werken, dus je hebt het nodig." En tegen zoveel logica was Dolf dan meestal niet bestand. Ook voor wat betreft haar kleding mopperde hij wel eens. Als je een jurk voor 15 gulden kon kopen, ging je er geen 40 voor neertellen, was zijn me ning, maar ook in dit opzicht hield Roe lie voet bij stuk- „Dan betaal ik het zelf, van mijn eigen geld," antwoordde ze koppig. En dat deed ze dan ook inder daad- Voor het overige geloofde Dolf het wel. Hij ging 's morgens vroeg de deur uit en kwam doorgaans niet eens koffie drinken- Die kreeg hij hier of daar wel bij een boer. Prompt twaalf uur was hij thuis en dan verwachtte hij het eten op tafel te staan. Dat wist Roelie en daar hield ze dan ook de hand aan. Voor de buitenstaanders was het hu welijk tussen Roelie en Dolf ideaal- Bur ger dronk op z'n tijd een glaasje, maar daar bleef het dan ook bij. Onbekwaam kwam hij nooit thuis, en de kasteleins in het dorp verdienden niet bijster veel aan hem. De enkeling, die het openlijk durfde uitspreken zei, dat hij een dooie diender was en dat hij nooit begrepen had hoe die aardige Roelie Grand met hem getrouwd was. Ze had waarachtig toch wel wat anders kunnen krijgen, jonger en vlotter- Maar ja.de cen ten. hè? Dat verguit heel wat. Zelfs een leeftijdsverschil van ruim 20 jaar. Er waren er ook, die zeiden dat Roe lie niet van kroeglopen hield en dat Dolf het daarom niet durfde, maar dat geloofde vrijwel niemand, want ze wis ten allemaal wel, dat Roelie een be deesd, teruggetrokken vrouwtje was, helemaal geen haaibaai. Bovendien, Dolf was er de man ook niet naar om zich door een vrouw op de kop te laten zitten- In de loop der jaren ging het Dolf Burger in ieder opzicht voor de wind. Zijn bedrijf breidde zich voortdurend uit. Hij was de eerste in de wijde omge ving, die een transportband kocht, zo dat de kolenwagens niet meer met de schop leeggehaald behoefden te worden en met de band was je drie keer zo vlug klaar. Hij was ook de eerste, die met stookolie begon, omdat Dolf best door had, dat de oliekachel het op de lange duur zou winnen van de kolenkachel- En toen de oude Mees Heuveling, de olieventer, er genoeg van kreeg, kocht Dolf zijn bedrijfje op, zodat Mees nog een zorgeloze oude dag kon hebben bij de zusters. Hij nam er nog een knecht bij en liet deze een paar maal per week met de olie-auto, die inmiddels ook was aangeschaft, door het dorp en wijde om geving rijden. Door dit alles begon hij een man van aanzien te worden. Voor de tweede keer werd hij candidaat gesteld voor de ge meenteraad en ditmaal kwam hij er met vlag en wimpel- Zo 'ne man, die zelf zijn zaak van de grond af aan had op- gebouw, was 'ne goeie voor de midden stand. Konden ze een betere vertegen- pEtu op ui uoSuepq unq jooa jogiprooAv hebben als Burger? Dolf zelf vond alles best. Als zijn zaak er ook maar enig voordeel bij kon hebben, accepteerde hij alles. Hij werd gekozen in het Kerkbestuur, misschien meer om zijn dikke portefeuille dan wel om zijn trouwe kexdegang, maar alia, zelfs de burgemeester sloeg wel eens een zondagsmis over- In de gemeenteraad deed hij, als het nodig was, zijn woordje en dan werd er met aandacht geluisterd, want Dolf kon schoon redeneren. Was het dan te verwonderen, dat hij vier jaar later hex-- kozen werd en op de eerste raadsverga dering tevens als wethouder van de be drijven en publieke werken werd be noemd? Datzelfde jaar zocht men hem ook aan als vertegenwoordiger in de Ka mer van Koophandel, terwijl de kies vereniging van het dorp voorstelde zijn naam op te geven als candidaat voor de Tweede Kamer. Weliswaar prijkte de heer D. Burger een goed jaar later op de candidatenlijst van zijn partij, maar was wel zo laag geplaatst, dat hij prak tisch geen schijn van kans had benoemd te worden- Door al de nevenfuncties, die Dolf Burger in de loop der jaren kreeg te be kleden, had hij steeds minder tijd voor zijn eigen bedi'ijf. Daarom stelde hij een bedrijfsleider aan, die tijdens zijn af wezigheid geheel verantwoordelijk was. En daar deze man tevens in staat was de boeken bij te houden, zegde Dolf zijn overeenkomst bij het Boekhoudbureau in de nabux-ige gemeente op, want dat was nu weggegooid geld. Talingen, de nieuwe procuratiehouder, zoals hij zich zelf meestal noemde, was jong en ver bazend eerzuchtig- Hij had al gauw be keken, dat hij hier een beste, leidende functie zou hebben, als hij er altijd maar rekening mee hield, dat uiteinde lijk Dolf Burger de baas bleef. (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2