Holtense Plattelandsvrouwen kozen nieuwe presidente HARRY GAZAN en Zn. gesloten Fa. GEBR. SCHUPPERT Heropening 1 Hotel „VOSMAN" j Firma JAN VAN BRUGGEN GRAETZ dienstbode Feestavond Volksonderwijs „Het zwarte schaap en de witte lammeren" Hotel „Vosman" wordt heropend kerkdiensten 4 4 Grote collecte Internationale Hulp- verlening onder alle Protestanten in i begin februari langs de huizen en in de 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Schep vreugde door uw gave 4 Mej. M. ter Borg zal functie 6 jaar mogen vervullen Ds. P. B. Müller vertelde over zijn reis door Israël Afscheid van de heer Slagter Plattelandsvrouwen Dijkerhoek Plattelandsmeisjes verzorgden borrelhapjes Raadsvergadering Zaterdag 1 februari 1964 HOUTENS NIEUWSBTA 4 Het voedsel, dat deze kinderen van Hong-Kong bereikte 4 via het Wereld-diaconaat der Kei-ken, gaf hun levens- vreugde terug. De Holtense plattelandsvrouwen hebben in hun donderdagavond in hotel Holter- man gehouden jaarvergadering een nieuwe presidente gekozen in de plaats van mevr. B. Broere-Bos, die na een drie jarige periode statutair niet herkiesbaar was. Als haar opvolgster in het bestuur werd door de vergadering aangewezen mej. 31. ter Borg, wijkverpleegster, alliier, die zich bereid -verklaar,tl heeft als presidente op te treden. (De normale periode van verkiesbaar heid is zes jaar. Mevr. Broere trad echter op als opvolgster van mevr. Nagelhout, wier termijn reeds drie jaar'gelopen had, zodat zij moest aftreden op het moment, dat haar voorgangster niet herkiesbaar was. Red. H.N.). Door het bestuur waren candidaat ge steld mevr. A. Wansink-van den Brink en mevr. B. Beijers-Holterman. Nadat laatst genoemde zich om persoonlijke redenen had teruggetrokken en mej. ter Borg in haar plaats was candidaat gesteld ver wierf de nieuwe president 26 stemmen en mevr. Wansink 23 stemmen. Bij de opening van de vergadering her dacht mevr. Broere-Bos het overlijden van mevr. S. M. H. Wanrooij-Boelen en het kindje Addink, waarbij door der vergade ring staande enkele ogenblikken stilte in acht genomen werden. Besloten werd om dit jaar in de periode van 23-30 maart weer medewerking te verlenen aan de collecte voor het volks sanatorium in Hellendoorn. JAARVERSLAGEN Uit het jaarverslag van de secretaresse mevr, L. Steenhuis-Wierenga bleek, dat de afdeling op 31 dec. j.l. 113 leden telde. Dit was 4 minder dan het voorgaande jaar door vertrek en overlijden, maar on dertussen zijn 9 nieuwe leden toegetre den. De penningmeesteresse mevr. G. Bouw huis-Geltin k kon een gunstig financieel verslag uitbrengen met een batig saldo van ƒ252,81. De dames A. ter Harmsel-Aaftink en B. v. d. Noord-Schippers konden als kascom- missie een gunstig rapport uitbrengen, waarna secretaresse en penningmeeste resse dank werd gebracht voor hun ver slag en gedegen arbeid. Bij de bestuursverkiezing, waarvan de gedeeltelijke uitslag hierboven reeds werd gemeld, werd mevr. D. Dikkers-Rensen met bijna algemene stemmen als be stuurslid herkozen. Zij bracht als vice-presidente mevr. Broere dank voor hetgeen zij in de afge lopen drie jaar voor de afdeling heeft ge daan en bood haar namens de leden bloe men en namens het bestuur een herinne ringstegeltje aan. BLOEMENSCHIKKEN Voor de pauze gaf mej. van der Valk, lerares bij de Stichting Huishoudelijke voorlichting ten plattelande een demon stratie in het bloemen schikken, waarin zij in de maanden februari en maart in "café V'ruggink een cursus zaLgeven, waar aan ook niet-leden kunnen deelnemen. De aftredende presidente heeft de le den en in het bijzonder de bestuursleden bedankt voor de vriendelijke woorden en de ontvangen attenties en gewezen op de prettige onderlinge verstandhouding. Tot haar opvolgster zeide zij onder meer, dat zij het werk niet alleen behoeft te doen, omdat er een prettige teamgeest bestaat. De Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes kwamen donderdag 23 januari in verga dering bijeen in gebouw „Rehoboth". De presidente mevr. J. Rietberg-van Linden- berg liet bij de aanvang zingen Ps. 146 2 en 3, waarna zij voorging in gebed. Het schriftgedeelte las zei uit Gen. 17 1 t/m 8. Allen werden hartelijk welkom geheten, in 't bijzonder ds P. B. Müller, vrij evang. predikant te Heerde, die deze avond zou vertellen van z'n reis naar Israël, met ver duidelijking van dia's. De secretaresse mevr. Schuppert-Stukker las de notulen voor en de ingekomen stukken werden behandeld. Alle dames gingen akkoord met het besluit om mee te werken aan de collecte voor het Sanatorium te Hellen doorn. Ook kon men zich opgeven voor de Toogdag op 19 febr. in Zwolle en de Bondsdag op 5 maart in Utrecht. (Dit kan alsnog bij de secretaresse mevr. J. Schup pert-Stukker). Hierna gaf de presidente het woord aan Ds. Müller. Bij het projecteren der dia's werd deze geassisteerd door z'n zoon, onze plaatsge noot, de heer P. B. Müller. Ds. Müller be gon eerst op leuke wijze het verloop van de bootreis RotterdamHaïfa te vertel len, daarna vertelde hij bij de dia's. Prach tige kleurenopnamen werden getoond van verschillende opgravingen, door kruis vaarders verricht. Uit Caesarea, het ves tingwerk van Salomo op de puinhopen, Kapernaüm, een overblijfsel van een syna goge. Een zeer mooie opname zagen we van de bergen Thabor, Gilboa waar Gi deon met z'n mannen was en Saul sneu velde, de berg Sion 500 mtr. hoog) waar 't graf van David is en de bergen van Moab, het land der belofte, waar de Joden zich handhaafden in 't jaar 71 waar ze zich hebben verdedigd tegen de Romei nen. Verder zagen we de omtrek van de stad Nazareth met een Kerk, waaronder een grot, waar Jozef, Maria en Jezus 20 jaren hadden gewoond, Besseba, waar Abraham gewoond heeft, de Dode Zee, Middellandse Zee, plek bij de Jordaan waar de Here Jezus door Johannes de Doper gedoopt was en niet te vergeten het meer van Tiberias waar de Heiland veel vertoefde, men denkt ook aan de Zaligsprekingen, vermenigvuldiging der broden. Ds. Müller vertelde dat deze plek hem ook wel bijzonder aantrok daar hij zich vaak op z'n wandelingen daar er van bewust was over dezelfde wegen te gaan waar eens Jezus ging. Dat was een heer lijke gedachte. Zeer treffend was ook de zonsondergang aan het meer van Tiberias. Dit meer kan zö rustig zijn maar ook zo na een paar uren veranderen in een wilde zee. Te spoedig was de avond om en na dat Ds. Müller nog vluchtig een paar vragen beantwoord had die in de pauze gesteld waren dankte de presidente hem hartelijk voor het gebodene. Ook z'n zoon werd dank gebracht voor de hulp en een klein blijk van waardering aangeboden. In de pauze werd nog gestemd voor een nieuw bestuurslid. In de plaats van mevr. M. V'eldhuis-Maag werd met grote meer derheid van stemmen gekozen, mevr. Rei- link-Bronsvoort, A. J. Goldsteinstraat, die deze benoeming aannam. Mevr. Veldhuis werd nog dank gebracht voor 't vele werk wat zij in 't belang van de vereniging heeft gedaan. Ds. Müller sloot deze avond, die tot grote voldoening van allen is ge weest, met dank aan God. Ter gemeentesecretarie heeft woens dagnamiddag ihet gemeentepersoneel af scheid genomen van de heer H. Slagter, opzichter-gasfitter, die met ingang van 1 februari werd benoemd tot opzichter bij het gemeentelijk gasbedrijf te Mep- pel. (Burgemeester mr W. H. Enklaar, die namens het gemeentepersoneel het woord voerde, herinnerde aan de komst van de heer Slagter naar Holten, nu bijna twee jaar geileden. Het gasbedrijf was tpen pas gestart en het bedrijf moest nog van de grond komen. Het was toen allemaal nog afwachten. Dat dit nieuwe bedrijf in Holten zich zo snel heeft ontwikkeld en goed floreert, hebben wij voor een niet onbelangrijk deel te danken aan U en wij zijn U hiervoor bijzonder erken telijk. Wij hebben U de promotie ten volle gegund en wensen U voor de toe komst het beste, zo besloot mr Enklaar, die namens het gemeentepersoneel het platenboek van Overijssel aanbood. De directeur van het gemeentelijk energiebedrijf, de heer A. S. v. d. Berg, wees op het persoonlijk contact hetwelk de heer Slagter had met de toekomstige verbruikers, dat nog verstevigd werd in de door ons ingerichte showroom. Aan de wensen van de verbruikers kon bij de aanleg van de binnenleiding en de plaats van de meter niet altijd worden voldaan, doch de hieruit soms voort vloeiende moeilijkheden werden door U steeds op een juiste en prettige wijze op gelost. Het personeel van ons gemeente lijk energiebedrijf bewaart aan U de bes te herinneringen en wenst U in Uw nieu we werkring van harte veel succes, zo besloot directeur v. d. Berg, die namens het personeel een boekenbon aanbood. De heer Slagter sprak hierna een kort woord en dankte allen voor de vriend schap en medewerking, die hij in de af gelopen twee jaar in (Holten mocht on dervinden. Dijkerhoekse plattelandsvrouwen spraken over „De werkende gehuwde vrouw". Op dinsdag 28 januari kwamen de plat telandsvrouwen van Dijkerhoek voor de eerste keer in het nieuwe jaar bijeen in café Het Bonte Paard. Na de opening door de presidente, mevr. Reilink-Kers, het zingen van het bondslied en enkele mededelingen kreeg mevr. Wisselink uit Bathmen het woord. Zij hield een korte inleiding over het onderwerp „De werkende gehuwde vrouw". Zij belichtte enkele aspecten van dit onderwerp, zij wees o.a. op de verschil len tussen stad en land, op het werken in eigen boeren- of middenstandsbedrijf, enz. Hierna werden de aanwezige dames ver deeld in groepjes van zes. Deze groepjes kregen een aantal vragen ter discussie voorgelegd, terwijl elke groep als extra opdracht een eigen vraag mocht voorleg gen aan mevr. Wisselink. Na de zeer geanimeerde discussie wer den de eindconclusies van elke groep nog eens door de hele vergadering aange hoord. Op deze manier werden de aanwezigen er toe gebracht zelf over dit onderwerp na te denken en zich een eigen mening te vormen. Zeer voldaan over de geslaagde avond togen de aanwezigen huiswaarts. De vorige week donderdag hielden de Plattelandsmeisjes een bijeenkomst in de Landbouwhuishoudschool onder leiding van hun presidente mej. Alb. Wegstapel. Deze heette in het bijzonder welkom de kooklerares dezer school mej. Rosing, die de meisjes iets leerde op het gebied van de culinaire geneugten. Uit de ingekomen stukken welke eerst behandeld werden, bleek, dat de afdeling van de P.J.G.O. nog veel werk te wachten staat in het jaar 1964. Daarna werden onder leiding van mej. Rosing z.g. borrelhapjes gemaakt tot een compleet garnituur bestaande uit zebra's, kroepoek, kaastruffels, kaasballetjes, di verse toastjes en dergelijke. Dit aantrekkelijke werk vroeg niet al leen de volle aandacht van de meisjes maar de lekkernijen lieten zich na afloop ook goed smaken. Aan mej. Rosing werd door de presi dente een boekenbon aangeboden voor het geleerde en voor de geslaagde avond. De gemeenteraad komt bijeen op vrijdag, 7 februari 1964, des namiddags 2 uur ten gemeentehuize ter behandeling van de na volgende AGENDA 1. Notulen van de openbare vergadering van 2 december 1963. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot het toelaten tot de verga dering van de 2e wnd. gemeenteont vanger voor het afleggen van de ver eiste eden. 4. Voorstel tot wijziging van de huur van enkele duplexwoningen. 5. Voorstel tot vaststelling van de ge meentebegroting en de bedrijfsbegro- tingen voor het dienstjaar 1964. 6. Voorstel tot vaststelling vanhet be drag per leerling voor openbare la gere scholen, als bedoeld in art. 55 bis der Lager-oflderwijswet 1920, voor het jaar 1964. 7. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding ex art. 101 der Lager-onderwijswet 1920, voor 1964 t.b.v. het bijzonder lager onderwijs. 8. Voorstel om in principe te besluiten tot de oprichting van een onderwijs- gemeenschap. 9. Rondvraag, Zaterdag 8 febr. ho- I pen wij met onze ou- i ders o JOH. VELDHUIS k J. II. VELDHUIS— BOUWMEESTER hun 25-jarig huwe- 1 lijksfeest te vieren. Gerard en Thea Joke Ina Holten, Haarstr. 6 Gelegenheid lot feli- citeren maandag 10 g febr. van 2.305 uur en 's avonds na half acht in Hotel „Hol- terman", Dorpsstraat. Inplaats van kaarten D.V. zondag 9 febr. X a.s. hopen onze ge- liefde ouders J. H. REEVOORD G. REEVOORD— ,V- ULFJVIAN U de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in de echt werden ver- x bonden. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en X kleinkinderen. Holten, febr. 1964 Look 86 l Gelegenheid tot feli- j citeren maandag, 10 februari 's avonds na 7 uur in café „De i Waag", i Zondag 9 febr. hopen i onze geliefde ouders en grootouders J. VV. TEN DAM C. TEN DAM— MEULEMAN hun 25-jarige echt- vereniging te herden ken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen 'en i kleinkind. Jan Marie - Herman en Ria Anton Holten, febr. 1964 Espelo 21 j Gelegenheid tot felici- i teren 10 febr. 's avonds na 7 uur in Café i Maats te Holten. Dankbetuiging. Voor de hulp, steun en me deleven ondervonden van buren, familie en kennis sen als mede van dokter C. H. Rietdijk en ds. J. H. Israël, tijdens de ziekte en het overlijden van onze opa FREDERIK JAN WELMER zeggen wij langs deze weg onze oprechte dank. Familie B. J. Vukkink Markelo, januari 1964 Borkeldweg 13 TE KOOP: 2 toom biggen B. Nikkels, Dijkerhoek 15. TE KOOP: KOGGESTRO bij H. W. Klein Ovink, Veerdorp 49. TE KOOP: EEN BROMFIETS N.S.U., Bouwjaar 1959. J. ■Traanmanj Dorpsstr. 70, Holten. GTUZOA, n modern karakter levert -SttgéL en voordelig A.S. MAANDAG, DINSDAG, WOENSDAG EN DONDERDAG 500 gram magere speklappen 188 500 gram gehakt 198 500 gram verse worst 220 500 gr. doorregen runderlappen 255 Groot blik soepballetjes 60 500 gram schoudercarbonade 235 500 gram ribcarbonade 245 500 gram haascarbonade 260 Slagerij „DE CONCURRENT" ORANJESTRAAT - TELEFOON 372 WEGENS INVENTARISATIE van maandag 3 tot en met woensdag 5 fe bruari a.s. Agent: JAN WIGGERS Kolweg 14 - tel. 356 lllllllllllllülllllllllllililllllllilljlllilf H Wij hebben het genoegen u mede te delen, dat op zaterdag 1 februari, des namiddags om 2 uur, Hotel „Vosman" zal worden heropend. Uw belangstelling zullen wij op hoge prijs stel- |j len. H G. A. JACOBS. 1 llillllIIll!llll!!lllllllll!l!l!lill!|[ülllllll(llUlI Olympisch goud voor onze Sjoukje of de Oostenrijkse Reginn Heitzer? Gaat Rudi Liebrechts de 1500 m. winnen? Spanning in Innsbruck en voor U in de huis kamer bij uw T-V. U heeft nog geen T.V.? Dan gauw naar en binnen enkele uren heeft U een thuis. neem wereldklasse, neem Graetz! mrim .mfnm.niini i Mevr. G. W. TER HORST, Weth. Korteboslaan 5, Ryssen, vraagt een flinke voor hele of halve dagen. Aanm. op het kantoor van ter Horst Co. NV, Boomkamp 31, afd. maatschappelijk werkster, voormiddags van 8.3010 uur. op dinsdag, 4 februari a.s. in „Amicitia". Aanv. 8 uur. De Rederijkersgroep „Eensgezindheid" uit Hen gelo voert het blijspel: op, dat elders zeer in de smaak viel. Toegangsprijs voor niet-leden 1,25. Voor leden gratis. Geen verloting. Het bestuur. Het bekende Hotel „Vosman" in de Oranjestraat, dat in verband met het plotseling vertrek van de familie Van der Goot enkele maanden gesloten is ge weest; zal zaterdagmiddag om 2 uur her opend worden. De laatste veertien da gen zijn schoonmakers, schilders, behan gers en stoffeerders druk in de weer ge weest en samen hebben zij gezorgd voor een prachtig en modern geheel, dat in frisse kleuren is gehouden en gezellig aandoet. Gaarne wensen we de nieuwe pachter, de heer G. A. Jacobs uit De venter, goede zaken.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 3