De heer T. Prak te Beerta directeur gemeentewerken Grondaankoop in villaterrein in de Look Jaarvergadering en Ouderavond Chr Kleuterschool Bronchi letten Schaakuitslagen BATO-oliebollen De nieuwe directeur ras-ecHte Grunneger V oetbalprogr amma 1 lltslcKfen jeugdpuistjes Filmnieuws eens schudt het leven je wakker Zaterdag 1 februari 1964 HOLTENS NIEUWSBLAD Het eerste punt van de agenda van de woensdagmiddag gehouden raadsvergade ring „Notulen van de vergadering van 4 november 1963" en de bij dit punt beho rende vraag van burgemeester mr. VV. H. Enklaar „Heeft een uwer nog iets op of aan te merken" was voor de heer J. H. Sprokkereef aanleiding om te informeren of het niet mogelijk zou zijn om dit ge schrift, wat soms gaat lijken op een boek werk, sterk te beknotten wat besparing van kosten zou betekenen. Ook zou de heer Sprokkereef de notulen graag wat eerder ontvangen. Burgemeester Enklaar antwoorde hier op een uitvoerige weergave van zittingen van de vroedschap zeer belangrijk te vin den met het oog op de geschiedenis. Het is zo makkelijk dat men om iets aan de weet te komen even in de notulen van de raad kan duiken. Een beknopte weergave levert maar een zeer gering voordeel op tegen het nadeel. Ik geef U daarom ook in overweging om het maar zo te laten aldus de Voorzitter die een snellere ver schijning eens zal bekijken, alhoewel dit niet zo gemakkelijk zal gaan omdat het maken van de notulen vaak gereserveerd wordt voor z.g. verloren ogenblikken. BENOEMING DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN Vóór deze vergadering hebben de h.h. raadsleden kennis kunnen maken met de h.h. T. Prak, gemeente-architect der ge meenten Beerta en Finsterwolde, R. C. Lamens, tech. hoofdambt. Ie klas en plv. hoofd gemeentewerken te Lichtenvoorde en G. J. R. Wibbelink, gemeente architect te Bathmen die door B. en W. werden aanbevolen voor benoeming tot directeur van gemeentewerken. Bij gehouden stem ming na een besloten zitting van plm. een half uur werd met ingang van een nader te bepalen datum (waarschijn lijk per 1 april a.s.) als directeur van ge meentewerken benoemd no. 1 van de voordracht de heer T. Prak te Beerta. Eén stem werd uitgebracht op de heer Wib belink te Bathmen. Burgemeester mr. W. H. Enklaar heeft namens de raad de heer Prak geluk ge wenst met zijn benoeming en daarbij de wens uitgesproken dat men in de toe komst veel plezier aan elkaar zal bele ven. De heer Prak dankte met enkele woor den voor zijn benoeming en het in hem gestelde vertrouwen. Voordat tot stemming werd overge gaan maakte de heer Sprokkereef B. en W. een compliment. Het was bepaald geen geringe opgaaf om uit het enorme aantal sollicitanten (154) tot een aanbeve ling te komen. De gelegenheid om voor de stemming met de aanbevolenen kennis te kunnen maken werd door de raad zeer gewaardeerd. Burgemeester Enklaar verklaarde er dankbaar voor te zijn dat de raad geen aanmerkingen maakte op de voordracht. B. en W. achten alle drie aanbevolenen zeer geschikt en alleen de iets betere pa pieren van de heer Prak hebben uiteinde lijk de doorslag gegeven. AANKOOP VAN GROND Op voorstel van B. en W. werd besloten tot aankoop van grond in het villaterrein in de Look. Van de heer H. Aanstoot werd 1.17 ha aangekocht voor ƒ27.400 en van de heer H. Mekenkamp bijna 48 are voor ƒ9510. De aankoop van de heer Aanstoot betreft voor een gedeelte landbouwgrond en in de koopprijs is een bedrag als be drijfsschade begrepen. Op een vraag van de heer Jansen deelde de voorzitter mede dat men met de aankopen in het villaterrein gestaag vordert doch het lijkt er wel op dat men zonder onteigening het doel niet zal be reiken. De heer Sprokkereef zou de eigenaren willen adviseren om zo snel mogelijk tot zakendoen te komen. Dit is het beste voor hen en voor de gemeente. AFKOOP VAN PACHTRECHTKN Een voorstel van B. en W. tot afkoop van pachtrechten van de heer L. Vene klaas in de Look voor een bedrag van ƒ9000 ontmoette bij de raad geen bezwa- Grand was wat klanten kwijt geraakt, maar die mopperde nooit. En af en toe zag je, bijvoorbeeld uit de kerk van daan, de baas met zijn vroegere knecht staan praten. Ze konden dus desondanks nog wel goed met elkaar overweg- Maar Lena was er nooit ingekomen. Die bleef een vreemde, eentje van over de Moerdijk. Die zag je automatisch al met andere ogen aan. Niet, dat er wat op haar aan te merken was- Beslist niet. Lena vervulde nauwgezet haar kerke lijke plichten, werd lid van verschil lende kransjes en charitatieve vereni gingen en was tegen iedereen vriende lijk en hartelijk. Alleen haar kleding, die stond vooral de vrouwen niet aan. Heel voorzichtig had men daarover al eens gesproken met de pastoor, maar die had. vriendelijk lachend, geant woord: „Mensen, het zit 'm niet in het uiterlijk. Het komt op het hart aan-" Ja, en daar was niet veel tegen in te brengen. Na een paar jaren was Burger als middenstander geheel geaccepteerd. Hij werkte hard, van de vroege morgen tot de late avond en in de café's kwam hij maar zelden- Onbekwaam was hij nooit en tijdens de driedaagse kermis wan delde hij met Lena aan de arm over het ren. Het voorstel was voor de heer Klein Velderman aanleiding tot het stellen van de vraag of het kampeerterrein van de heer Veneklaar weg moet en de heer Bos- schers zag de noodzaak van afkoop op dit moment niet. Hij zou willen wachten tot de aankoop van gronden in het villa terrein afgerond was. Op de vraag van de heer Klein Velder man deelde de voorzitter mede dat een kampeerterrein naast een villawijk niet gewenst is terwijl de heer Bosschers de noodzakelijkheid van afkoop op dit mo ment duidelijk werd op de mededeling dat de heer Veneklaas tijdig de nodige voor zieningen moet treffen. Hij moet over drie jaar kunnen beschikken over een nieuw kampeerterrein en zal een weide in moe ten planten. Het afkoop bedrag is tevens een schadeloosstelling omdat Veneklaas de opbrengst van de wei mist. De voorstellen van B. en W. om i.v.m. de verbetering van de Stevenssteeg grond te ruilen met de heer F. J. Wilmerink en een gedeelte van de Jachtweg op dé Hol- terberg aan het openbaar verkeer te ont trekken werden z.h. stemming geaccep teerd. Dit wat niet het geval met het voorstel om een crediet te verlenen voor het bouwen van een garage bij de dienst woning van de directeur van gemeente werken. De heer Sprokkereef verklaarde niet tegen eredietverlening te zijn doch hij zou wat dieper in de buidel willen tas ten en inplaats van een houten, een ste nen garage willen bouwen. De hogere kosten komen er makkelijk weer uit om dat de onderhoudskosten lager liggen. Een houten gebouwtje hoort niet bij deze middenstandswoningen. De raad was het met de zienswijze van de heer Sprokke reef eens en B. en W. zullen hiermede re kening houden. Een voorstel tot wijziging van de ver ordening regelende de electriciteitstarie- ven waardoor de nachtstroomprijs wordt bepaald op 3% cent per kwh ongeacht de afgenomen hoeveelheid (de prijs was 4%. en 3% bij een minimumverbruik van 800 kwh) werd z.h. st. aangenomen. De heer Ten Berge zou ook de mensen die geen boiler hebben willen laten profiteren maar dit gaat, volgens de voorzitter, be slist niet. RONDVRAAG Bij de rondvraag wierp de heer Bos schers een balletje op over het gebruik van golfplaten bij het bouwen van schu ren. kippenhokken etc. Hij zou graag wat meer soepelheid willen betrachten en niet zo vast houden aan de voorgeschre ven kleur. In andere gemeenten kan er op dit gebied meer mee door. Misschien dat de zo juist benoemde directeur van gemeentewerken de heer Prak de golfpla- tenkwestie wat ruimer zal bekijken. De voorzitter deelde de heer Bosschers mede dat B. en W. in deze trachten het beleid te bepalen en elk geval wordt op zijn eigen mérites bekeken. Doorslagge vend is steeds de plaats waar wordt ge bouwd. Wat men in andere gemeenten op dit gebied doet moet men daar weten. De heer Ten Berge zou als t.z.t. de oude school aan de Dorpsstraat wordt afge broken hier een parkeerplaats willen zien met in- en uitgang aan de Larenseweg. Over het afbreken van de school is vol gens de voorzitter het laatste woord nog niet gezegd maar de gedachte leeft nog steeds sterk. De heer Landeweerd vestigde de aan dacht op de slijtlaag van de Borkeloseweg. De laag is op tal van plaatsen finaal ka pot gereden of afgesleten. De heer Bosschers meende zich te her inneren dat al eens gesproken was over het aanbrengen van een slijtlaag over de klinkers van de Boerendanssteeg. Hij zou ook nog wel graag wat willen doen aan verharding van zandwegen. Het is hem bekend dat dit veel geld gaat kosten maar men kan dan ook wat meer belastingcent jes van de mensen vragen. De voorzitter zou evenals de heer Bos schers nog wel meer zandwegen willen verharden maar we zullen er in de eerste plaats voor moeten zorgen dat de wegen die in de loop der jaren werden verhard in orde blijven. Wanneer het onderhoud ons uit de hand loopt hebben we ons zelf lelijk te pakken. We moeten consolideren wat we door Leida Graafland terrein, deed overal een poosje aan mee, dronk tenslotte bij Ties in het enige hotel, dat het dorp rijk was, zijn biertje en wuifde daarna vriendelijk ten afscheid, want je ging je zuur ver diende geld niet in drie dagen opdrin ken. Dat was er bij Dolf beslist niet bij. Hij werd zelfs zo populair, dat hij een jaar voor de oorlog candidaat gesteld werd voor de gemeenteraad, als afge vaardigde van de middenstanders, maar dat was misschien een beetje teveel van het goede, want Dolf haalde slechts de helft van het benodigde aantal stem men en vond het misschien zelf wel zo goed, dat hij niet gekozen was, want van politiek moest hij toen nog niet veel hebben, zelfs niet van de dorpspo litiek. In de oorlogsjaren raakte alles gelei delijk aan stuk- De kolen werden schaars en de kunstmeststoffen bleven helemaal weg. Dolf schakelde over op artikelen, die altijd wel verkrijgbaar waren, ging in turf en molm handelen en verder in hooi en stro. Zijn auto was hij de eerste oorlogsdag al kwijt en zag hij nooit meer terug. Maar twee dagen na de capitulatie had hij een bandenwa gen gekocht en uit de Peel een paard gehaald- Zodat hij het nu weer rustig hebben. De begroting laat enige ruimte voor kapitaalsuitgaven mogelijk dat er aan de slijtlagen nog iets kan worden ge daan. De belasting die bij verharding van wegen meer binnenkomt is niet meer dan de druppel op de bekende plaat. Er moet dik geld bij. De heer Ten Berge zou de Steenrodde- weg die loopt van de Molenbelterweg naar het Beukenlaantje graag wat zien opge knapt. Mogelijk dat de boeren die hier land hebben liggen de zwarte grond, bij regenachtig weer heel snel een modder brij, er af willen halen waarna de ge meente zou kunnen zorgen voor wat berg- zand. Hoestdrank in tabIetvorm. 95ct Donderdagavond speelden de leden van de schaakclub „De Pioniers" in hotel Hol- terman de 14e ronde van hun onderlinge schaakcompetitie. De uitslagen luidden als volgt: H. Roelofs-H. D. Gro.bben Y<-%A J. Broere-W. D. Koopman afgebr. P. M. van Walraven-F. J. Hol 10 A. J. C. Brands-mevr. Hol 10 H. Stukker-W. G. v.' d. 'Hurk 1—0 G. W. Knapen-J. Steenbergen 01 Zaterdag 1 februari zullen de leden van de gymnastiekvereniging „BATO" huis aan huis voor een billijke prijs oliebol len gaan verkopen. Wij twijfelen niet of elk gezin zal minstens één zak kopen en smullen en de vereniging, die in onze gemeenschap zo'n belangrijke taak vei-- vult, steunen. De kwaliteit van de olie bollen een produkt van een plaatse lijke bakkerij is weer zó! De heer T. Prak te Beerta, die in de woensdagmiddag gehouden vergadering van de raad is benoemd tot directeur van gemeentewerken, werd te Winschoten op 15 juni 1923 geboren. In Groningen bezocht hij de HBS en later de Middelbare Technische School (MTS), waar hij de diploma's water bouw en bruggenbouw behaalde. Na beëindiging van zijn studie was de heer Prak een jaar werkzaam op een particulier ingenieursbureau, waarna zijn benoeming volgde tot adjunct-ar chitect van de gemeenten Grijpskerk, Oldenhove en Zuidhorn. Op 1 februari 1957 - de heer Prak was toen 9 jaar in dienst geweest van de bo vengenoemde drie gemeenten volgde zijn benoeming tot gemeente-architect van de gemeenten Finsterwolde en Beer ta. De heer Prak is gehuwd en heeft twee kinderen: een jongen van negen jaar en een meisje van vijf jaar. Hij is in Beerta voorzitter van de af deling Veilig Verkeer en voorzitter van de afdeling EHBO. IN DEVENTER BENOEMD Aan de aula van het Sint Geertruiden Ziekenhuis te Deventer is met ingang van 1 april a.s. als mortuarium-bedien de benoemd de heer H. Koopman, A. J- Goldsteinstraat alhier. (Wijziging programma of annulering voorbehouden) Zondag: Holten 2MVV'4 2.45 Holten 3—Heracles 5 11.— Holten 4Omhoog 2 12.45 j PU ROL-POEDER hum'iii iiimhwii'ii m 1 rw i'itii P1.6O - F1 aandeed met één P.K- en met een snel heid van zes kilometer per uur inplaats van veertig. Dank zij het steeds weer tijdig over schakelen op artikelen, die wel te krij gen en te verkopen waren, rolde Bur ger tamelijk goed door de oorlogsjaren heen- Alleen was het erg, dat Lena in het tweede oorlogsjaar plotseling stierf. Een verwaarloosde kou was op longont steking uitgedraaid en het dichtstbij zijnde ziekenhuis was veertien kilome ter en voor Lena daarheen gebracht was in het koetsje van de oude dokter, was ze al overleden. Dat was een zware slag voor Dolf Burger en hoewel de vrouwen bij haar leven nooit veel goeds hadden verteld over het vrouwtje van Burger, nu was iedereen het er over eens, dat het maar een prontig mens was geweest, een beste hulp voor de hardwerkende Bur ger. Zo'n man, die moederziel alleen bleef, want een kinderzegen had aan dit huwelijk ontbroken. Dolf Burger had niet veel laten mer ken van zijn gemoedsaandoeningen, al thans niet uiterlijk. Een paar dagen na de begrafenis zag je hem alweer door het dorp gaan met vrachten stro of turf en knikte rustig tegen iedereen, die hem groette. Misschien was alles na de bevrijding wel weer in orde gekomen tussen Dolf en de oude Grand. Maar slechts een paar weken na de zegevierende intocht van de Canadezen, verwisselde de oude Grand het tijdelijke met het eeuwige en een poosje later wist men in het dorp al te vertellen, dat Burger nog wel eens overhuis kwam bij Roelie Grand, de enige dochter, die nu alleen in het grote In de hal van de „School met de Bijbel" werd maandagavond de jaarvergadering tevens ouderavond gehouden van de Christelijke Kleuterschool. De waarne mend voorzitter, de heer M. Tromop, opende deze goed bezochte bijeenkomst met gebed nadat gelezen was Markus 10 de verzen 13-16. In dit schriftgedeelte lezen we dat Je zus' het de dicipelen zeer kwalijk nam toen zij de kinderen beletten Hem aan te raken. Hij zegt: „Laat de kinderen tot Mij komen, verhindert ze niet". Deze op dracht geldt ook thans nog voor ons. Wij moeten onze kinderen ook tot Hem laten komen, tot Hem brengen. Wij kunnen dit o.a. doen door onze kleuters en kinderen een christelijke school te laten bezoeken waar ze reeds jong gewezen worden op Jezus die ook hun Heiland en Verlosser is. Juist dit is het waar het bij onze school om gaat en hierin dragen wij allen, als ouders en schoolvereniging en als leid sters een grote verantwoordelijkheid, zo besloot de heer Tromop zijn openings woord. 1-Iij sprak hierna een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de Ned. Herv. en Geref. Kerkei-aad en tot mevr. L. G. J. Bloemink-Rhewinkel, inspectrice bij het Kleuteronderwijs. Nadat de secretaris de heer W. van Die pen de notulen had gelezen van de vorige jaarvergadering werd het woord gegeven aan mevr. Bloemink die sprak over hef onderwerp „Aansluiting Kleuterschool- Lagere School". Een onderwerp dat de vraag doet rijzen: Wat is daar nu eigen lijk over te zeggen?" U hebt van de ovei'gang naar de z.g. grote school bij uw kind weinig of niets gemerkt. Misschien is het iets ondeugen der of wat stiller geworden. Toch is er een groot verschil tussen de kleuter school, vroeger de speel of bewaarschool genoemd, en de lagere school. Op de kleuterschool gaat alles veel an ders, veel gemoedelijker. Het eerste kwar tier, ook wel genoemd „begroetingscon versatie" kan de kleuter alles aan juf ver tellen. Vader is vandaag jarig, over moe der die een nieuwe mantel heeft gekregen, over tante die op visite is geweest en een mooie pop meebracht, over de hond van de buurman die broertje in het been beet enz. enz. Na zo'n eerste kwartiertje is de span ning weg en begint voor de kleuters het schoolleven van elke dag: spelletje doen, plakken, matjes vlechten, tekenen, een liedje zingen en luisteren naar een mooie vertelling van juf. Het grote verschil met de lagere school ligt hierin dat men zich houden moet aan een lesrooster. Men moet leren en er is weinig of geen tijd meer voor spel. De juffrouw moet op tijd klaar zijn met dit en dat boekje. Hiermee wor-dt niets ge zegd ten nadele van de lagere school, het kan nu eenmaal niet anders. Het gaan naar de grote school betekent voor het kind een grote verandering. Het ene kind past zich veel sneller en makke lijker aan dan het andere. Sommigen heb ben het moeilijk al zullen ze dit misschien nooit zeggen en niet klagen. Moeder merkt dit aan z'n gedrag. Jantje gaat als hij thuis komt stil in een hoekje van de kamer zitten of smijt met z'n jasje. De overgang naar de grote school moet ook in het gezin worden voorbereid en vader en moeder moeten wat meer ge hoorzaamheid eisen. Gehoorzaamheid is een van de voornaamste pijlers van het onderwijs. De kinderen hebben veel rust nodig en moeten op tijd naar bed. Er moet regel maat zijn in het gezin en een gezellige sfeer. Regelmaat die mogelijk opoffering eist van eigen genoegens. Veel kinderen lijden in de tegenwoordige tijd in eigen gezin armoede omdat zij het moeten doen zonder de echte vaderlijke en moederlijke zorg en belangstelling zo besloot mevr. Bloemink haar leerzame en boeiende le zing. JAARVERSLAGEN Uit het jaarverslag van de seci'etaris de heer W. van Diepen bleek o.m. dat de huis woonde. Men dacht er het zijne van en ging verder met zijn werk- Mens, er was immers genoeg te doen, nu nog een deel van Nederland zuchtte onder de verdrukking van de bezetting? Wer ken aan de opbouw, had de oude burge meester, die dezelfde dag weer op het gemeentehuis was teruggekeerd, ge zegd. Dat was voorlopig ieders parool. Er kwamen mondjesmaat weer wat kolen en Dolf had een oude legerauto gekregen, waarmee hij weer begon te rijden door de omgeving. En toen kwam het bericht, dat Dolf Burger en Roelie Grand aangetekend waren- De afkondi ging van hun voorgenomen huwelijk was voorgelezen. Waardoor de dorps gemeenschap weer voldoende stof had tot praten, omdat het nieuwtje van de bevrijding er nu wel zo langzamerhand af was. En wat moest je daar nu van zeggen? 43 en 21 jaar, dat was eigenlijk geen verhouding. Aan de andere kant, de ge ruchten gingen, dat de zaak van de oude Grand zo ongeveer failliet was- Je snapte het niet; had die man dan in de goede jaren niets overgespaard? Nooit beter geweten als dat Grand er wel warmpjes bij zat. En nu was er, volgens zeggen, niet eens geld om voorraden in te slaan. Ze hadden Grand al eens opgebeld en gezegd, dat hij weer kon leveren, maar Roelie, die de telefoon aannam, had vriendelijk bedankt voor de opdracht, maar tot haar spijt kón ze nog niet leve ren- Of men nog even geduld wilde heb ben? De mensen hadden er het hunne van gedacht- De schuren van Burger waren al weer half gevuld, maar bij Grand lag school in het afgelopen jaar door gemid deld 61 kleuters werd bezocht. Het aantal leerlingen stijgt nog steeds en bij voort gaande groei zullen over niet al te lange tijd voorzieningen getroffen moeten wor den. Op 31 december j.l. had de schoolver eniging bijna 250 leden. Dank werd gebracht aan het onderwij zend personeel dat in het afgelopen jaar weer met liefde en ijver zijn verantwoor delijke en vaak moeilijke taak heeft ver vuld. Ook 'werd dank gebracht aan de schoolschoonmaakster mevr. H. Kruime laar-Kolkman. Door de penningmeester de heer G. Bul- sink werd het financieel verslag over 1963 uitgebracht, waaruit bleek dat de exploi tatierekening kon worden afgesloten met een voordelig saldo van ƒ183,75. De kascontrolecommissie die bestond uit de heren G. J. Klein Nagelvoort en D. J. Pekkeriet had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de con trolecommissie 1964 werden benoemd de heren D. J. Pekkeriet en H. Schuppert. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met bijna algemene stemmen herko zen de heer G. Bulsink terwijl inplaats van de mevr. T. Hosmar-Op den Dries die zich niet herkiesbaar had gesteld gekozen werd mevr. J. Stam-Hulsman. In de vacature ontstaan wegens ver trek van de heer J. Louwerse werd geko zen de heer C. P. Louws. Voorzitter Tromop sprak namens de ouders een woord van hartelijke dank tot mevr. Hosmar die als bestuurslid vijf jaar haar beste krachten aan de school heeft willen geven. Nadat nog een kort woord was gespro ken door de heer J. C. M. Overbeek als afgevaardigde van de Ned. Herv. Kerke- raad, door ds R. A. Hoogkamp namens de kerkeraad der Geref. Kerk en de heer G. W. Rietman als afgevaardigde van het be stuur en personeel van de „School met de Bijbel" werd deze jaarvergadering door ds. J. H. Israël na het spreken van een slotwoord en het lezen van het bijbel gedeelte Markus 8 34-38 met dankgebed besloten. Ofschoon de laatste en verschrikkelij ke 'wereldoorlog inmiddels al weer twin tig jaar tot het verleden behoort, gaan de filmproducenten door over dit thema films te vervaardigen. Tientallen, ja zelfs honderden films zijn tot op heden hierover op het witte doek gebracht. En het is goed, dat we zodoende geregeld nog eens geconfronteerd worden met de gruwelen van de moderne oorlog en te vens opdat we nooit zullen vergeten de geweldige offers aan jonge mensenle vens, die hun bloed gaven voor de vrijheid, waarin wij thans leven. De film: „Doorbraak bij Corregidor", die deze week zondagavond in gebouw „•Irene" vertoond wordt, toont ons de- verschrikkelijke strijd, die de Amerika nen in 1941 leverden tegen de fanatiek vechtende Jappen op de Philippijnen. In de 'bijkans ondoordringbare jungle werd een strijd op leven en dood uitgevoch ten, waarbij duizende jonge mensen het leven lieten. Deze keiharde film toont U de moedigste mannen...., de vermetel ste leiders...., de wreedste tegenstan ders en de hevigste oorlogsrealiteit. „Doorbraak bij Corregidor" is een laatste eresaluut aan de tienduizenden A-merika's jonge zonen, die hier de hel dendood stierven. Kortom: een geweldige film, die zeer zeker op de jeugd een diepe indruk zal achterlaten. nog geen stukje steenkool. Misschien maakte Grand zich niet meer druk. Tot het bericht kwam, dat hij toch nog plot seling was overleden. En nu, in juni, werd ineens bekend, dat Dolf Burger met Roelie Grand ging trouwen- Snap daar nu maar wat van. Die jongen was twee keer zo oud als Roelie en begrijp jij nu, wat dat kind in die Burger ziet? Of zou het om de centen zijn? De mensen gisten en feliciteerden Dolf Burger, als ze hem tegenkwamen en Dolf dankte glimlachend, doch maakte ze verder niets wijzer. Dal Dolf al enige weken bij Roelie overhuis kwam, was wel bekend. Dolf had er vast geen geheim van gemaakt- Als fatsoenlijk mens kwam hij er nooit 's avonds laat, alleen maar overdag. En nooit langer als een half uurtje, drie kwartier. Nu ja, de oude Grand was dood en misschien gaf Dolf het meisje wel adviezen. Tenslotte was hij er toch knecht geweest? Van de nare werkelijkheid wist alleen Roelie Grand zelf alles- Dolf had haar heel voorzichtig aan geleidelijk op de hoogte gebracht. Dat de zaak van haar vader vooral door de oorlog hard ach teruit was gegaan. Dat het aantal klan ten vrij gering was en tenslotte, dat er geen geld was om nieuwe aankopen te doen. Het beste was, dat Roelie het huis verkocht en met hem trouwde- Dan zou ze geen zorgen behoeven te hebben en twee kolenhandelaren in het dorp was toch niet nodig. Als vader Grand was blijven leven, nu ja, dan was het an ders geweest. (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2