m Qurgerlykê Agenda Jaarfeest C.J.V. „De Vriendenschaar" Beusebergse jongelui brachten goed toneelspel Raadsvergadering Bedrijfsverzorging Gouden N.V.V.-speldje uitgereikt Chr, Ontspanningsclub C.O.C. bestaat tien jaar Bijeenkomst bejaarden Ons nieuwe feuilleton „Eens schudt het leven je wakker" Ons nieuwe feuilleton, Kiezen tussen gastarieven IJswedstrijden O.L. Dorpsschool Zaterdag 25 januari 1964 No. 4 jaargang 16 LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2.— per kwartaal Uitgave van de Stichting „Hóltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 051f88 - 234 Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer 0.10 Do C.J.V. „De Vriendenschaar" uit de Beuseberg hield zaterdagavond Ln liet ge bouw Irene onder zeer grote belangstel ling haar 17e jaarfeest onder leiding van de heer J. Jansen. Het belangrijkste evenement van deze avond was ongetwijfeld de opvoering van het toneelspel in 4 bedrijven „De grote leugen" van de auteur Joop Spit door de toneelgroep uit de leden van „De Vrien denschaar", na de pauze. Voorzitter Jansen riep de clementie van de bezoekers in voor het feit, dat onder de spelers enkele jongelui waren, die nog niet eerder op de planken gestaan hadden, maar dat bleek helemaal niet nodig, want er werd keurig spel geleverd, dat het pu bliek vier bedrijven lang wist te boeien. Het stuk handelt over de minder goede verstandhouding van de beide zoons van de fabrikant Jurling Dolf en Ko waarvan de eerste nogal in de gunst van zijn ouders staat, omdat hij hard studeert en de leiding van de fabriek van zijn va der zal overnemen en de tweede en jon gere zoon niets voelt voor de fabriek en muziek wil studeren. De grote leugen komt, wanneer Dolf met zijn auto het meisje van Ko aanrijdt op een zebrapad en vader Jurlings de schuld op zich neemt omdat Dolf in feite te laf is om zich bij de politie aan te ge ven. Als de waarheid uiteindelijk toch aan het licht komt brengt dit meteen de goede sfeer in het gezin Jurling, dat nu twee aanstaande schoondochters telt, terug. Een wat gezocht gegeven met een vaak dramatische inslag, dat met intense span ning werd meebeleefd. Egbert Rietberg en Wim Brinks wisten de lang niet gemakkelijke rollen van Dolf en Ko op verantwoorde wijze voor het voetlicht te brengen. Verdienstelijk was ook het spel van Herman Schooien als va der Jurling, de fabrikant, van Mineke Paalman als zijn echtgenote en van Toosje Stevens als Bea Post, de verloofde van Dolf, die haar rol wel op een bijzonder gave wijze vertolkte. Dineke Rietberg, die de rol speelde van Dickie Koops, het meisje van Ko, Janny Schutte, die een dubbele rol vervulde als werkster en dienstbode en Jenny Bekkernens, bezaten nog niet zoveel routine, maar zij deden het toch aardig. Johan Jansen ontbrak het, als rechercheur V'eenhof, nog wel aan de nodige ervaring. Het publiek heeft de spelers telkens met een verdiend applaus beloond. Bij de aanvang van de avond, die op de gebruikelijke wijze geopend werd bracht De gemeenteraad komt bijeen op woens dag, 29 januari 1964 des namiddags 3 urn- ten gemeentehuize ter behandeling van de navolgende Agenda 1. Notulen van dé vergadering van 4 november 1963. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot het benoemen van een gemeente-architect. De aanbeveling luidt als volgt: 1. de heer T. Prak, gemeente-archi tect der gemeenten Beerta en Fin- sterwolde te Beerta; 2. de heer R. C. Lamens, technisch hoofdambt. Ie kl., pl.v. hoofd ge meentewerken .te Lichtenvoorde; 3. de heer G. J. R. Wibbelink, ge meente-architect te Bathmen. 4. Voorstel tot aankoop van grond van de heer: a. H. Aanstoot, Look 65, alhier; b. H. Mekenkamp, Borkeld 66, alhier. 5. Voorstel tot afkoop van pachtrechten van de heer L. Veneklaas, Look 47, alhier. 6. Voorstel tot ruiling van grond met de heer F. J. Wilmerink, Okkenbroek i.v.m. verbetering Stevenssteeg, 7. Voorstel tot het verlenen van een cre- diet voor de bouw van een garage bij de dienstwoning van de gemeente-ar chitect. 8. Voorstel tot wijziging van de veror dening regelende de elektriciteitsta rieven (nachtstroom). 9. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Jachtweg. 10. Rondvraag. In verband met de benoeming van een gemeente-architect worden de leden uit genodigd op de dag der vergadering om 1.30 uur ten gemeentehuize aanwezig te zijn om fractiegewijs nader kennis te ma ken met de aanbcvolenen. Gaarne willen wij belanghebbende agra riërs er nog even op attenderen, dat zij tot vrijdag 31 januari a.s. zich nog op kun nen geven als donateur van de bedrijfs verzorging. Na die datum zal dat in 1964 niet meer mogelijk zijn; en voor elke niet- donateur moet hoger tarief bij hulpver lening berekend worden. Bij elk lid van de Commissie van Bedrijfsverzorging kun nen nieuwe donateurs zich melden. voorzitter Jansen dank aan de donateurs en sprak hij een speciaal woord van wel kom tot ds Israël en de afgevaardigden van de ring. Uit het jaaroverzicht, dat door Gerrit Brinks werd voorgelezen, bleek, dat de groep 32 senior-leden telt en de jongens- en meisjesclubs resp. 24 en 16 junioren. Deze mochten hun kunnen tonen dooi de opvoering van „Gierig Bontje" door de meisjes en de klucht „Boerke Naes" en „De wonderbaarlijke uitvinding van prof. Rimpelman" door de jongensclub. Zij oog sten daarmee een hartelijk applaus. Alle bezoekers kregen een kopje koffie met een koekje aangeboden en aan het slot van de avond, volgde na het dankge bed, nog de trekking van de verloting. OFFICIëLE PUBLICATIE: ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen een verval len gedeelte van de voormalige autoweg over de Holteriberg (Holterberg, weg nr. 114 van de wegenlegger), nabij de Motie- weg, aan het openbaar verkeer te ont trekken. Bezwaren tegen deze ontrekking kun nen binnen 30 dagen na heden schrifte lijk bij hun college worden ingediend. Holten, 25 januari 1964. De burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. De afdeling Holten van de Algemene Bouwbedrijfsbond (A.N.B.) heeft dinsdag avond haar oudste lid, de heer J. den Heijer in de Look, het gouden N.V.V.- speldje uitgereikt in verband met zijn meer dan 40-jarig lidmaatschap van de bond. Dat geschiedde ten huize van de familie den Heijer, op verzoek van het afdelings bestuur door de oud-voorzitter van de Holtense bestuurdersbond, de heer Beijers, in tegenwoordigheid van de voorzitter en penningmeester der afdeling, de heren G. J. Bosschers en J. H. Dangremond. De heer den Heijer trad op 22 maart 1919 als timmerman toe tot de bouwvak- arbeidersbond en heeft dus bijna zijn 45- jarig lidmaatschap bereikt. Hij is thans ruim 70 jaar en heeft al enkele jaren hamer en zaag aan de kant gelegd om zich aan zijn eigen genoegens te wijden, die hoofdzakelijk bestaan in het opknap pen van allerlei klusjes in de groente- en bloemenzaak van zijn zoon in de Oranje straat. Het heeft er in 1926 even op ge leken, dat den Heijer zijn gouden speldje nimmer zou halen, want hij viel toen van een zeven meter hoge papierloods van de Haagse Courant waarop hij aan het werk was. Zijn krachtig gestel heeft hem ech ter over de gevolgen van zijn val heenge- holpen en hij mag zich nu nog in een uit stekende gezondheid verheugen. In een korte toespraak bij het uitreiken van het gouden speldje heeft de heer Beij ers hem gelukgewenst met deze onder scheiding en hem een voorbeeld genoemd voor alle ongeorganiseerden en jongeren, die nog afzijdig staan van de vakbewe ging, omdat zij blijkbaar de grote beteke nis van een hecht aaneengesloten arbei dersorganisatie nog niet hebben leren in zien. Hij wenste de heer den Heijer en zijn echtgenote namens het N.V.V. en Bouwbedrijfsbond nog een aantal voor spoedige jaren toe. Het afdelingsbestuur bood hem nog een boekenbon en zijn echt genote bloemen aan. Namens het N.V.V. en de A.N.B. spelde de heer Beijers, de heer den Heijer het gouden speldje op. zen, Wierden, Geesteren en andere plaat sen. In de afgelopen tien jaar werden 24 stukken over het voetlicht gebracht. In totaal werden 45 uitvoeringen gegeven, waarvan 17 buiten Holten. Ter gelegenheid van het 2e lustrum zal op vrijdag 31 januari in gebouw Rehoboth worden opgevoerd het spannende spel uit het vliegersleven „Vliegtuig vermist" van Wim Dupont. Op 8 december was het tien jaar gele den dat de Christelijke Ontspanningsclub „C.O.C." werd opgericht. Er werd gestart met 12 leden, welk aantal in de afgelopen tien jaar is gestegen tot 27 leden. Het was niet de eerste keer, dat in deze kring een dergelijke vereniging 't levens licht zag. Reeds tweemaal was een derge lijke vereniging opgericht, doch helaas was men na korte tijd genoodzaakt om tot opheffing te besluiten wegens gebrek aan leden. Een gelukkig besluit bij de opheffing in het voorjaar van 1951 was, dat men te zijner tijd toch weer een poging zou doen om een vereniging op te richten en zo werd op 8 december 1953 de Chr. Ont spanningsclub „C.O.C." opgericht. Een kleine groep pakte de zaak enthou siast aan en begon met het instuderen van het eenvoudige blijspel „De familie Kruyf houdt vakantie". De eerste stap op het toneelpad bleek een goede te zijn en zo langzamerhand nam men stukken in studie, die van de spelers een behoorlijke spelroutine ver eisten. Vooral de laatste vier jaar is men goed vooruit gegaan en konden stukken wor den gebracht als „Verbroken banden", „De Sukkel", „De rebel der bergen" en „Romance rond art. 17". De leden hebben naast het vele andere verenigingswerk hun beste krachten aan dit werk gegeven en deze extra inspan ning is als ontspanning rijkelijk beloond. Toen het gebouw Rehoboth een nieuw groot toneel kreeg, werd ook het werk van „C.O.C." een stuk gemakkelijker. Voor heen moest men veelal repeteren bij de leden thuis, waarbij de beperkte ruimte vaak een handicap was. OP TOURNEE. Wat het bij de oprichting niet een voor opgesteld doel om ook buiten Holten op te treden, toch is dit vooral in de laatste vijf jaar nog al eens gebeurd. „C.O.C." kreeg bekendheid en werd uitgenodigd om te spelen in Almelo, Hengelo, Rijssen, Hul- G. Lantleweerd vertelde ever Canada. Op de dinsdagmiddag, in gebouw „Irene", gehouden maandelijkse bijeen komst van de Holtense Bejaardensocië teit heeft de heer G. Landeweerd op on derhoudende wijze verteld over zijn ver blijf in Canada. Hij stond uitvoerig stil bij de mogelijk heden die de emigranten worden geboden, doch verzuimde niet ook te attenderen op de moeilijkheden die overwonnen moeten worden. Wie wil slagen zal van wanten moeten weten. Avonturiers en zij die den ken dat het allemaal op rolletjes loopt zijn heel snel een desillusie rijker. Verder moet men zich weten aan te passen en dat gaat nu eenmaal bij de een beter dan bij de ander. Na de gezellige causerie van de heer Landeweerd waarvoor mevr. C. P. K. En klaar-van Andel namens de bejaarden hartelijk dankte werd gesproken over het in de aanstaande zomer te maken uit stapje en werd een spaarregeling getrof fen. De belangstelling voor de januari-bij- eenkomst was gezien de gesteldheid van de wegen zeer bevredigend en het deed het damescomité bijzonder deugd dat een vijftal bejaarden deze middag voor het eerst van hun belangstelling blijk gaven. De volgende bijeenkomst zal worden gehouden op dinsdag 18 februari a.s. in gebouw „Irene". Twee mannen spelen een belangrijke rol in het leven van Roelie Grand: haar 22 jaar oudere echtgenoot Dolf Burger, met wie ze na de bevrijding in 1945 in het huwelijk trad, omdat ze na de dood van haar vader zonder geld was en geen an dere uitkomst meer zag. En de nagenoeg even oud zijnde bedrijfsleider-boekhouder van Dolf's zaak: Tom Talingen. Tom be tekent niets voor haar en na een liaison tussen hem en een harer dienstbodes gaat ze hem haten. Pas na de dood van haar man openbaart die haat zich. Op een vrij geraffineerde wijze rangeert ze hem uit eindelijk weg, maar de triomf, die ze ver wacht had te zullen voelen, blijft weg. Roelie had gezworen niet te zullen rusten, voor ze hem kapot gemaakt had en dat lukt haar. Op den duur gaat ze inzien, welk een kapitale fout ze heeft gemaakt. En als ze zover is, ervaart ze tot haar eigen schrik dit feit: Gelukkig is het dan nog niet te laat, hoewel het er soms naar uitziet. Roelie doet alles, wat menselijkerwijs mogelijk is, om haar fout weer goed te maken en als ze uiteindelijk daarin slaagt, geeft het leven haar ook de beloning. Want als veer tigjarige vrouw, moeder van vijf kinde ren, zal ze toch nog mogen ervaren, wat het wil zeggen: gelukkig te zijn. dat zich geheel in Noord-Brabant afspeelt, is in wezen een eenvoudig, na-oorlogs ver haal, maar de schrijfster, Leida Graafland, voert u tijdens het lezen geleidelijk aan mee naar de climax, waardoor de span ning blijft groeien tot het einde toe. Hu mor en bittere ernst wisselen zich af in dit mooie verhaal en u zult er ongetwij feld genoegelijke uurtjes aan beleven. REDAKTIE. Het gemeentelijk gasbedrijf heeft aan alle verbruikers van aardgas een aan vraagformulier doen toekomen met ver zoek om op te geven welk tarief men ge durende het thans ingetreden 'kalender jaar toegepast wenst te zien. De gemeenteraad heeft n-1. onlangs een drietal tarieven A, B en C vastge steld, waarbij het gas goedkoper wordt naarmate de afname groter is. Het is echter administratief niet mo gelijk aan het einde van het jaar van el ke aangeslotene het totale verbruik te gaan bepalen en daarnaast het tarief te berekenen, met eventueel de mogelijk heid, dat door het bedrijf een bedrag ge restitueerd zal moeten worden. Daarom heeft men de verbruikers ver zocht thans een keuze te doen uit de ta rieven A, B of C, waarbij men dan zelf dient te schatten hoeveel gas men in '64 denkt af te nemen. Om het de verbruikers echter wat ge makkelijker te maken, heeft de 'bedrijfs leiding ibij elk toegezonden aanvraagfor mulier ook de jaarafname over het ka lenderjaar 1963 opgegeven, zodat men zelf wel kan nagaan welk tarief men zal dienen te kiezen. Slechts in zeer bijzondere gevallen, ter beoordeling van de bedrijfsleiding, zo is medegedeeld, zal van het eenmaal geko zen tarief in dat jaar worden afgeweken. In een publikatie van het gemeentebe stuur in dit nummer wordt de aandacht van de verbruikers op deze zaak geves tigd. Geboren: Wilco, zv G. M. Bannink en G. Roeterdink, Kolweg 62. Overleden: H. J. Wonnink, 82 jr., wed. van B. J. Wissink, Oranjestraat 7, over leden te Deventer. W. M. Addink, 7 jr., Raalterweg 12. BEVOLKING: Ingekomen: C. Post van Amsterdam n. Aalpolsweg 20. D. W. Schuurman van Deventer naar Oranjestraat 34. Vertrokken: C. G. Bijkerk van Waar- denborchstraat 26 naar Doetinchem. Gevonden: een herensjaal (hoofdkleur zwart); jongenspet); compleet wiel van vrachtauto; 2 verschillende Grolse wan ten; siereend, bruine hals, zilverachtige vleugels. Verloren: linker vuisthandschoen, rood grijs; een paar grijze herenglacé's; rijbe wijs BE; 2 groene vulpennen; damespor- temonnaie met inhoud; koker met teke ningen; geel gebloemde sjaal (vierkant). Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, uitsluitend van 8 tot 12 en van 14 tot 22 uur. Maandag 20 jan. t.m. 30 jan. Kapsalon Mini Aaftink wegens vakantie gesloten. Maandag 27 januari om 7.30 uur: Ouder avond-jaarvergadering van de Christe lijke Kleuterschool in de hal van de „School met de Bijbel". Maandag 27 januari om 8 uur in gebouw „Bethanië" te Dijkerhoek: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep. Woensdag 29 jan. 7.30 uur: Ontspannings avond afd. O.L.M. in Amicitia met to neelvoorstelling van „Ons Genoegen" te Diepenheim. Donderdag 30 jan. 7.30 uur: Jaarvergade ring afd. Holten van de Ned. Bond van PlattelandsvrouwenDemonstratie bloe- menschikken van mej. E. M. v. d. Valk, tuinbouwlerares van de Stichting huis houdelijke voorlichting ten plattelande. Donderdag 30 januari om 2 uur in café Vruggink: Jaarvergadering Onderling Veefonds „Holten". Vrijdag 31 jan.: Laatste dag aanmelding nieuwe donateurs vereniging bedrijfs verzorging in de landbouw. Vrijdag 31 jan. 8 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in Rehoboth. Herdenking 10-jarig bestaan. Zaterdag 1 febr.: Dansen in café 't Bon te Paard. Zondag 2 febr. t.m. 16 febr. Jaarlijkse grote collecte voor internationale hulp verlening. Dinsdag 18 februari in gebouw „Irene": bijeenkomst bejaarden. Zaterdag 22 februari: Ontspanningsavond van de P.J.G.O.-afdelngen in „Amici tia". Dinsdag 25 februari, 8 uur: Dorpsschool- filmkringavond in de Dorpsschool. Vrijdag 28 februari: Film over Holten in zaal ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 29 februari: Ontspanningsavond P.J.G.O.-afdelingen in „Amicitia". Zaterdag 29 februari: Film over Holten in het gebouw „Irene". Zondag 26 januari 1964 Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds Addink (Bed. H. Doop en Voorbereiding H. Avondmaal). Bij de uitgang collecte voor „Irene". Om 19 uur Jeugddienst. Voorg.: ds Jac- de Vries. Bij de uitgang collecte voor de Jeugddiensten. Dijkerhoek: 10 uur ds v. d. Neut (Voor bereiding H. Avondmaal). Bij de uit gang collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk: 10 en 3 uur ds Bouwhuis van Epe. In beide diensten is het éne offer voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Dinsdagmiddag bekampten de leerlin gen van de derde, vierde, vijfde en zesde klassen der o.l. Dorpsschool elkaar op „De Noordpool" op de schaats. Er waren 4 jongens- en 4 meisjesgroepen. Per groep waren er drie geldprijsjes, beschikbaar gesteld door de Oudercommissie der school en de afdeling Volksonderwijs, te weten voor de eerste, tweede en derde prijs, respectievelijk f3,-, f2,- en f 1 - Er namen in totaal 64 jongens en 47 meis jes aan de wedstrijden deel. De uitslag was als volgt: Derde klassen - meisjes: 1 Ineke Vuk- kink 8,9; 2. Heieen Rietdijk 9,0; 3 Willie Kevelam 10,0. Derde klassen - jongens: 1 Henk Mees- terberends 8,0; 2 Gerrit Huisman 8,9; 3 Dirk Aaftink 9,0. Vierde klasse - meisjes: 1 Johanna Tul- Ier 9,1; 2 Ria Leeftink 10,0; 3 Elrie Nieu- wenhuis 10,3. Vierde klasse - jongens: 1 Gery den Bouwmeester 8,1; 2 Bert Knapen 8,9; 3 Jan Eshuis 9,1. Vijfde klassen - meisjes: 1 Gerrie ten Dam 10,0; 2 Aaltje Paalman 10,2: 3 Jo- sien Enklaar 11,2. Vijfde klassen - jongens: 1 Joop Meer man 7,4; 2 Johan Meerman 7,9; 3 Albert Meerman 8,2. Zesde klassen - meisjes: 1 Annie Meij- erman 10,4; 2 Oky Weijl 10,6; 3 Truus Veenstra 10,8. Zesde klassen - jongens; 1 Klaas Broersma 8,4; 2 Jan Ketelarij 9,1; 3 Wilco Dikkers 9,2. De ritten werden per chronometer af genomen. De baanlengte was voor de klassen verschillend. De wedstrijden stonden onder leiding van het personeel der school. De baan was welwillend be schikbaar gesteld door het bestuur van de ijsclub „De Noordpool". DE JONGSTE MAKELAAR De heer E. D. Vincent, Molenbelterweg, alhier, slaagde onlangs voor het diploma makelaar in onroerende goederen. Woens dag had de beëdiging plaats voor de arr. rechtbank te Almelo. De heer Vincent is 23 jaar en waarschijnlijk de jongste make laar in Nederanld.

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 1