machinebankwerkers bankwerkers/monteurs gereedsohapmakers sterkstroommonteurs flinke produktiewerkers Duizenden ogen I B O N Aegemda THOMASSEN DRIJVER Dankbaar in Holten te hebben mogen wonen en werken Gemeente-architect louwerse nam afscheid Belangrijk aandeel in snelle ontwikkeling Schaaknieuws Doe uw voor deel en haal vlees en vleeswaren bij Kalfsterman Zaterdag 4 januari 1964 HOUTENS NIEUWSBLAD BUKEMBALLAGEFABRIEKEN N.V. DEVENTER Wij vragen voor onze moderne technische werk plaatsen en onderhoudsdiensten: voor revisie en nieuwbouw van machines voor storings- en ombouwwerkzaamheden voor de stempelmakerij in het bezit van het V.E.V.-diploma Alleen ervaren vaklieden komen in aanmerking. Voor de produktie-afdelingen: Plaatsing is mogelijk in dagdienst en in twee- ploegen-dienst. Belangstellenden kunnen uitvoerige inlichtingen verkrijgen op de zittingsavond, welke gehouden wordt op HOLTEN: dinsdag 7 januari in Café Kalfster- man van 19.00-19.30 uur; RIJSSEN: dinsdag 7 januari in Café Hegeman van 19.30-20.00 uur. Bent u echter verhinderd op deze avond te komen, schrijf dan een sollicitatiebrief of vul onderstaande bon volledig in en zend hem (in gesloten en gefrankeerde envelop) aan het bu reau personeelsvoorziening, Veenweg 63, De venter (telefoon (06700) 1 03 01). ontvangt dan uitvoerige inlichtingen. Naam Leeftijd Adres Beroep Woonplaats wenst nadere inlichtingen omtrent werken bij T. D. Mlll!!lll!ll!!:ll|[Ulll!l!ll!illl!ll!!!!!!ll!llli1i!!il!l!ilill!IIII!lllll!lllllll!lll!ll!!lllllllllllllllllllllllllllll!liill!lllllll!ill!lllll!lllll|IHIfHIIDnilllllllllllllllHlfflUIIII VERPAKKINGEN VOOR VANDAAG EN MORGEN SS Voor de 10e ronde van de onderlinge schaakcompetitie van „De Pioniers" wer den donderdagavond in het clublokaal, ho tel Holterman, de volgende partijen met de daarachter vermelde uitslagen ge speeld: G. J. HoeveF. Groenewoudt 1-0, G. W. KnapenH. Roelots 0-1, J. Steen bergen— H. D. Grobben 0-1 en P. M. van WalravenW. D. Koopman afgebroken. Tijdens het Kersttournooi van deTwent- sche Schaakbond T.S.B., dat zaterdag 28 december j.l. in de U.T.S. te Hengelo werd gehouden wist het jeugdige lid van „De Pioniers" W. D. Koopman in een van de vierkampen op een le plaats beslag te leg gen. 9 zien en lezen gaarne ons blad. Ook Uw adver tentie. Daarom heeft zij zo n grote waarde. Dezelfde schaker speelt een dezer da gen een beslissingswedstrijd voor een fi naleplaats omhet jeugdkampioenschap van Twente. BEENTJE GEBROKEN De 3jarige Wilco Schipper van de Kolweg heeft donderdagmiddag tijdens het spelen met enkele vriendjes op „Voorskamp" zijn linkerbeentje gebro ken. Het ongeluk ontstond door het af glijden van een rioolbuis. Wilco werd naar het ziekenhuis te De venter overgebracht, doch mocht, nadat een gipsverband was gelegd, weer mee naar huis. Het personeel in dienst van de gemeen te Holten heeft maandagmiddag in de raadszaal afscheid genomen van de gem.- architect, de heer J. Louwerse, die met ingang van 3 januari j.l. werd benoemd tot directeur van de dienst Gemeentewer ken en het Gasbedrijf te Zierikzee. De eerste, die bij dit afscheid het woord voerde, was burgemeester Mr. W. H. Enk laar, die in zijn toespraak herinnerde aan de benoeming van de heer Louwerse in het najaar van 1952. Sinds het in dienst treden van de heer Louwerse op 2 januari 1953 is er «norm veel veranderd en is de dienst van ge meentewerken snel gegroeid. In 1953 één opzichter en negen arbeiders en thans 5 technische ambtenaren, achttien arbeiders en een uitvoerder. Het woningbezit van de gemeente steeg in elf jaar van 50 tot 250 woningen. Onder architectuur van de heer Lou werse werden o.a. gebouwd een gymnas tieklokaal, secretariswoning, magazijn voor het G.E.B., VVV-kantoor, postkan toor enz. Vele problemen, die zich in de loop der jaren voordeden, hebt U op de juiste ma nier weten op te lossen en U kon dit, om dat U volkomen voor uw taak was bere kend ;en de zaken wist te beheersen, zo besloot Mr. Enklaar, die namens het ge meentebestuur een bord van Makkumer aardewerk aanbood met het wapen van Holten. BELANGRIJK AANDEEL IN ONTWIKKELING. De secretaris, de heer G. J. Langen- barg, sprekende namens de hoofden van dienst, schetste de ontwikkeling van de gemeente in de voorbereiding en de tot standkoming, waarvan de gemeente-archi tect een belangrijk aandeel heeft gehad. Hij kan met voldoening en een zekere trots op dit werk terugzien. De positie van gemeente-architect heeft een schaduw- en een lichtzijde. De scha duw is de kritiek, waaraan hij steeds on derhevig is. Deze kritiek is niet altijd op bouwend en gerechtvaardigd, omdat het belang van het publiek niet altijd paral lel loopt met het algemeen belang. De lichtzijde overheerst echter, want wat is er mooier en geeft meer voldoening dan het dragen van verantwoordelijkheid. De heer Langenbarg, die als herinne ring het platenboek van Overijssel aan bood, dankte de heer Louwerse voor be toonde vriendschap en collegialiteit en wenste hem en zijn gezin in Zierikzee het allerbeste toe. Namens het personeel bij gemeentewer ken werd het woord gevoerd door opzich ter H. J. Holterman.'Hij dankte de heer Louwerse voor zijn deskundige en pret tige leiding en bood een fraai tinnen wandbord aan. Verder voerden nog het woord de heer L. C. van de Bovenkamp, de heer A. Riet man, voorzitter van de Holtense Aanne- mersbond, en de heer Rutgers van Zwolle, hoofd ambtsgebied Kon. Ned. Heide Mij. Zij deden hun woord van waardering en afscheid vergezeld gaan van resp. een zilveren blocnotehouder, een geschenk on der enveloppe en het prachtige fotoboek „Zwervend door Nederland". De heer J. H. Sprokkereef, die namens de Wegencommissie een kort woord sprak, dankte voor de vele deskundige adviezen, die de heer Louwerse verstrekte, en de heer A. J. Reilink dankte voor het vele en belangrijke werk, dat de heer Louwerse als voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel met grote spontaniteit verrichtte. WOORDEN VAN DANK. De heer Louwerse bedankte hierna alle sprekers. Hij was dankbaar voor de elf jaar, die hij in Holten had doorgebracht, jaren, waarin hij voor het gemeentebe-, stuur zijn werk op zo prettige wijze heeft mogen verrichten. Het gemeentebestuur heeft mij, zo ver- klaai'de hij, als hoofd van gemeentewer ken de middelen verstrekt om vele wer ken te kunnen uitvoeren en om de dienst De 23-jarige machinist Niek v. d. Vecht, die dagenlang op de tanker „Aluco" in de mist voor de monding van de Nieuwe Waterweg bleef steken, is maandagmid dag door de sleepboot „Steenbank" van booi*d gehaald, naar de wal gebracht en in de auto van zijn directeur naar Amster dam gesneld, waar het huwelijk tussen liem en de 23-jarige Tilda Ietswaard uit- van gemeentewerken te kunnen uit bouwen. Ik dank de verschillende colleges van burgemeester en wethouders voor de goede en prettige wijze, waarop ik de col leges van advies mocht dienen. Steeds heb ik een open oor gevonden, wanneer ik hen met de zaken van gemeentewerken benaderde. Bij het wisselen van de wet houders bent U, burgemeester, steeds voorzitter van het dagelijks bestuur ge bleven. Ik ben U dankbaar voor de wijze, waarop U mij steeds tegemoet bent getre den en het mogelijk hebt gemaakt in een open verstandhouding de gemeentezaken te regelen. Met de leden van de Wegencommissie heb ik steeds op een prettige wijze kun nen vergaderen en aan de beraadslagin gen heb ik zeer goede herinneringen. U mijnheer Langenbarg wil ik hartelijk bedanken voor het mooie platenboek van Overijssel, dat werd aangeboden namens het personeel in en om het gemeentehuis, en voor de waarderende woorden door U, mede namens de andere hoofden van dienst, gesproken. Wij wisten wat wij aan elkaar hadden, daar wij onze meningen steeds vrij tegenover elkaar hebben uit gesproken. Bijna dagelijks kwamen wij met elkaar in contact om te praten over de diverse gemeentelijke problemen. Ik ben dankbaar dat ik met dokter Veg- ter vooral in de laatste jaren de gesprek ken rondom de bouw van 't nieuwe slacht huis heb meegemaakt, waardoor het voor mij mogelijk was ook eens een kijkje te kunnen nemen in de interne organisatie van het slachthuis-ontwerp. Met U, mijnheer Van der Berg, heb ik vooral met de aanleg van het gasnet en ook daarna op een zeer amicale wijze de werkzaamheden kunnen regelen. Nu ik U hiervoor dank zeg, wordt in mijn herinne ring weer levendig uw voorganger, wijlen de heer Westerik, waaraan ik en velen met mij zulke goede en prettige herinne ringen bewaren. De dienst van gemeentewerken wil ik gaarne bedanken voor het fraaie tinnen wandbord, dat opzichter Holterman na mens U allen heeft aangeboden. Ik dank U allen voor de wijze waarop U de werk zaamheden, soms ook onder moeilijke om standigheden, hebt moeten verrichten. Ik ben mij er zeer wel van bewust, dat ik het niet ieder steeds naar de zin heb ge maakt; een diensthoofd is immers ook aan voorschriften en normen gebonden. Wel heb ik er naar gestreefd om de werkver houding en arbeidssfeer zo prettig moge lijk te doen verlopen. Met U, mijnheer Van de Bovenkamp, heb ik in de afgelopen elf jaar zeer veel plannen mogen doornemen. Niet alleen de projecten die U moest bouwen in opdracht van het gemeentebestuur, maar ook al die ontwerpen van een groot aantal particu lieren in Holten, die hun plannen in uw deskundige handen legden en U daarvan de voorbereiding en uitvoering toever trouwden. Aan uw goed inzicht in de gemeente lijke voorschriften is het te danken, dat wij al die jaren op zo goede wijze hebben mogen samenwerken. De door U aange boden zilveren blocnotehouder zal mede de herinnering aan Holten levendig hou den en mij in Zierikzee goede diensten bewijzen. U mijnheer Rutgers, als hoofd van het ambtsgebied Zwolle van de Kon. Ned. Heide Maatschappij, en uw assistent de heer Brunnekreef dank ik hartelijk voor de medewerking, die steeds werd verleend bij het verharden van de verschillende zandwegen en tevens dank ik U voor het prachtige fotoboek „Zwervend door Ne derland". De heren Rietman en Vukkink, als ver tegenwoordigers van de Holtense aan nemers, dank ik voor het geschenk onder enveloppe en voor hun medewerking, die steeds werd verleend bij het uitvoeren van gemeentewerken. Ik heb bij de ver deling der werken en bij het behandelen der aanvragen zoveel mogelijk getracht een goede verdeling te bewerkstelligen. Bij het hanteren van de diverse verorde ningen en voorschriften heb ik steeds ge- eindelijk om half zeven door een ambte naar in overwerk werd voltrokken. Het huwelijk zou eerst om half twaalf worden gesloten. Foto 1: Toen Niek op het Amsterdamse stadhuis arriveerde, bleek dat zijn bruid hem thuis in Amsterdam-West verwachtte. Gesecondeerd door directiechauffeur J. Roel, zette hij 't op een telefoneren, waar-» poogd deze zoveel mogelijk op humane wijze toe te passen, ook al ben ik er mij van bewust, dat dit lang niet ieders in stemming heeft gehad. De aanwezigheid bij mijn afscheid van de planologen, de heren Ir. Rentjes en Ir. Roebbers, stel ik op zeer hoge prijs. Met hen heb ik het voorbereidende werk mo gen uitvoeren en de ontwikkeling mogen realiseren van hun uitbreidingsplannen, waardoor het mogelijk werd, dat Holten zo'n snelle uitbreiding tot stand kon bren gen en frisse nieuwe gedeelten om de be staande dorpskern werden gebouwd. In de aanwezigheid van de heer Deute- kom van de Prov. Directie van de Bouw nijverheid en Volkshuisvesting te Zwolle dank ik graag deze gehele dienst, daar het mede aan het team van goede ambtenaren aan deze dienst verbonden, mogelijk was dat in goed overleg geen enkele woning- wetbouw mislukte. De technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat te Almelo, de heer Van Rooien, dank ik hartelijk voor zijn goede diensten aan mij en hierin aan de gem. Holten bewezen en ook zeg ik de leden van de afd. N.C.B.O. hartelijk dank voor betoonde vriendschap en samenwerking en ik spreek bij dit afscheid gaarne de wens uit, dat de bijbel en het geloof daar in steeds de basis van deze organisatie mogen blijven. Met bijzonder veel genoegen en trots zal ik altijd blijven terugdenken aan de eigen dienst van gemeentewerken, daar hieraan uitstekende krachten verbonden waren, ten volle bereid steeds hun goede diensten te verlenen, ook onder minder prettige, omstandigheden. Het was voor mij een arbeidsperiode, die in mijn herinnering zal blijven voort leven als een goede periode. Het was goed in Holten met haar vriendelijke, ver draagzame en gastvrije bevolking. Bij dit afscheid denken wij terug aan het zware leed, dat ons gezin trof, toen ik mijn werk nog maar nauwelijks was be gonnen en aan het medeleven, dat mijn vrouw en ik toen mochten ondervinden. Wij danken de bevolking van Holten har telijk voor de betoonde vriendschap en voor hen, die deze zomer of later hun va- cantie in de omgeving van Zierikzee door brengen staat ons huis wijd open, zo be sloot de heer Louwerse zijn toespraak. Van de gelegenheid om van de heer en mevrouw Louwerse met een handdruk af scheid te nemen werd door de vele aan wezigen gaarne gebruik gemaakt, waarbij de beste wensen voor de toekomst werden uitgesproken. Zaterdag 4 jan.: Nieuwjaarsbal in 't Bonte Paard. Zondagavond 5 jan. 7.30 uur: Filmavond in Irene. (Zie adv.) Dinsdag 7 jan. 8 uur: Jaarvergadering „Soli Deo Gloria" in Rehoboth. Dinsdag 7 jan. 1919.30 uur zitting Tho massen en Drijver in café Kalfsterman. (Zie adv.) Dinsdag 7 jan. Filmvoorstelling A.N.B. voor kinderen en leden N.V.V. in zaal Maats. 4 uur kindervoorstelling, 8 uur volwassenen. Donderdag 9 jan. 8 uur. Bijeenkomst van Herv. Vrouwengroepen in Irene. Vrijdag 10 jan. Laatste dag aanmelding bezoek Landbouwwerktuigententoon stelling Amsterdam door leden O.L.M. (Zie adv.) Maandag 13 jan. Algemene ledenvergade ring N.V.V. bestuurdersbond bij M. Kalfsterman. Districtsbestuurder G. K. Janssen spreekt over toekomstige lonen en prijsstijgingen. Maandag 13 jan. 8 uur: Vergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in Bethanië. Donderdag 16 jan. 2 uur: Ledenvergade ring Ond. Veefonds „Ons Belang" in hotel Holterman. Zaterdag 18 jan. 7.30 uur: Jaarfeest van „Vriendenschaar" in Irene. Vrijdag 31 jan. Laatste dag aanmelding nieuwe donateurs bedrijfsvereniging. Vrijdag 31 jan. 8 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in Rehoboth. Herdenking 10-jarig bestaan. op zijn bruidje ook naar 't stadhuis kwam. Foto 2: In het bodenkamertje incasseerde Niek een zoen als welverdiende beloning. Foto 3: In zijn colbertje, omdat hij geen tijd meer had het door de bruid meege brachte trouwkostuum aan te trekken, reikte Niek Tilda de rechterhand. i. Keurslager Dinsdag: Vs kg runder worst 208 kg braadworst 185 pot sperciebonen 62 Woensdag: V2 kg speklappen 178 bakje hacheevlees 138 Donderdag: V2 kg gehakt 198 blik spinazie 60 Vrijdag en zaterdag: J/è kg varkenslappen 328 De gehele week: 4 schijven 125 pot kersen op sap 135 3 blikjes tomatenpuree 60 Wij wensen allen EEN VOORSPOEDIG 1964

Holtens Nieuwsblad | 1964 | | pagina 3