•ion» iiuzi:\ Oudjaar komt al Pu rol Agenda Filmnieuws diehtbij Gebouw „Irene" - Holten „DE IJZERVRETER Kalfsieriiistfi m Voor de a.s. feestdagen een woonhuis met schuur Nieuwjaars kaarten M. d. iaat Coöperatie-afnemers krijgen een douceurtje Resultaat van gunstige uitkomsten Gebr. Wansink Ruwe handen 'Kerstfeest Herv. Vrouwengroepen Schoolkinderen waren getuige van afkondiging Grondwetswijzigingen Holtense zangkoren voor de radio Aanrijding te Dijkerhoek Kerstbijeenkomst Zaterdag 21 december 1963 HOLTENS NIEUWSELAD En nu wij het toch over OUD hebben In Uw herenmode is ook veel verouderd en oud naar nieuw is via onze kollektie een pret tige, beslist niet dure sprong. Nog voor de laatste dagen van het jaar even naar BELTMAN voor HERENMODE KLEDINGHUIS lCENTRUM voor heren lllllllilll!lllllll!!l!ll!ll!lllllllll!llllilllllllllllllll!ll!lllllllilllli!l!lllllll!lllllil!!!illlllll!l!llllllilll!lllllllllll!lllllj M ZONDAG 22 DECEMBER, des avonds om 7.30 uur, vertonen wij: NORMAN WISDOM, de ko ning van de lach, in zijn nieuwste en dol-komi- scbe film: 99 NORMAN WISDOM, doller en dwazer dan ooit, zal U twee uur achtereen doen gieren van het lachen. Ncrman als politieagent zet het hele ver keer op stelten. LACHEN GIEREN BRULLEN Toegang 15 jaar. Kaarten in voorverkoop tot zaterdagavond 7 uur bij Beltman's Kledinghuis. Illlllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll[||||lllllllll!i!lllllllllllll!l!llllllll!llll!lllil!lll!lllllllllill!illllllll>lilllllllll Keurslager Vrijdag en zaterdag (27 en 28 dec.): Vz kg magere runderlappen 298 Voor TAFELTJES AVOND: V-i kg schoudercarbonade 268 kg varkensrollade 328 150 gram leverkaas 78 100 gram runderrookvlees 89 150 gram boerenmetworst 89 150 gram corned beef77 250 gram bakbloedworst 38 blik knakworst 98 blik sperciebonen 85 blik fruit-cocktail 185 pot augurken 62 pot appelmoes 30 3 blikjes sardientjes 95 TIJDIG BESTELLEN is gunstig voor U en geeft ons de gelegenheid extra zorg aan Uw be stelling te besteden. Voor de KERSTBOOM: ALLE VERSIERSELEN KAARSEN van \/z tot 20 ct. per stuk: Voor NIEUWJAAR: vele soorten KAARTEN en VUURWERK alles goede kwaliteit en billijke prijzen. Beleefd aanbevelend: ADVERTEERT IN DIT BLAD voor afbraak, Dorpsstraat 30. Briefjes inleveren t.m. 31 december bij GARAGE E.H.A.G. - Onze zaak is op de Eerste Kerstdag GESLOTEN. Te koop: T.V. 43 cm.. prachtig beeld, 200. 070-725793. z.g.a.n. Tel. Te koop: zwartbonte neurende vaars a.d.t. 5 jan. Goede pro- duktie-afstamming. Melk- lijsten ter inzage. G. H. Noteboom, B 130, Holten. Te koop: een drachtige B.B.-zeug lste worp, aan de telling 4 januari. Tevens biggen te koop bij H. Oolbekkink, Espelo 41, Holten. Te koop: een Miele wasmachine met elektrische wringer, in prima staat en een Etna-r heteluchtkookkachel, niet van nieuw te onderschei den. E. J. Westerik, Laren- se weg 1. PRACHT SORTERING Te koop: een pracht KINDERWAGEN Bevragen: Larenseweg 12. Te koop: pl.m. 40.000 liter mengmest G. Kolkman, Bcuseberg 58, Telef. 674. T.V. voor 25,95 per maand zonder vooruitbetaling. Morgen al bij U thuis? Bel dan 08300-50087 (ook des avonds). Igerohzilmeta) Alleenverkoop voor Holten: De Coöp. Aan- en "Verkoopvereniging „Holten" gaat binnen enkele dagen een belangrijke uitkering doen aan baar leden, waarmede een bedrag van ruim 90.000, gemoeid zal zijn of plm 4% -van de totale omzet aan voederartikelen enz. over het afgelopen boekjaar. Dit is het resultaat van de gimstige uit komsten over 1962/63, die een overschot opleverden van 89.861,14 en het besluit van de .jongste ledenvergadering om dit bedrag o.m. in verband met de minder rooskleurige uitkomsten van de land bouwbedrijven, als een na-uitkering be schikbaar te stellen. Er wordt hard ge werkt om deze uitkering tussen de Kerst dagen en Nieuwjaar nog de deur uit te krijgen. De vergadering waarin dit besluit viel werd vrijdagavond gehouden in café Vrug- gink onder voorzitterschap van de heer G. Stam. In zijn welkomstwoord o.a. tot de heer Vos, inspecteur van Cebeco en het jeugd- bestuur zei de heer Stam onder meer: De gehele boerenstand staat momenteel in de publieke belangstelling. Ik vraag me wel eens af, waar gaat het naar toe. Men hoort en leest van een drang naar grotere eenheden, specialisatie, centrali satie, ja wat al niet meer. Onze boeren stand zal in meerdere of mindere mate, binnen afzienbare tijd hiermede te maken krijgen. Ook onze Coöperatieve Aankoop verenigingen kunnen binnen niet al te lange tijd, wel eens voor grote problemen worden geplaatst. Verschillende vergade ringen over de noodzaak tot meerdere sa menwerking in groter verband heb ik van nabij mogen meemaken. Bij de particuliere grootbedrijven zien wij op verschillend terrein dat steeds meer en meer naar samenwerking wordt gezocht. Dit geldt met name ook reeds in de parti culiere veevoederindustrie. De tijd dat de kleine mengvoederbedrijven het nog alleen zullen kunnen, kan binnen niet al te lange tijd wel eens tot het verleden gaan beho ren. Met name het bulk of losmeel vervoer be gint ook onze aandacht te vragen. Het is ten enenmale voor onze vereniging on doenlijk, om, gezien de te maken hoge in vesteringskosten, zelfstandig hieraan te kunnen voldoen. Ten eerste hebben wij daar te weinig grote afnemers voor, maar ten tweede zou ook de aanschaffing van een auto, geschikt voor bulkvervoer een veel te groot financieel offer van ons vra gen. Vooral bij dit vraagstuk dient samen werking gezocht en gevonden te worden. In de laatste jaren wérden bij de aankoop coöperaties grote bedragen geïnvesteerd. Steeds werd naar meerdere opslagruimte en mechanisatie gevraagd. Ook onze ver eniging zal, als er niét wat anders gebeurt, noodgedwongen naar- meerdere opslag ruimte en verdere mechanisatie moeten omzien. V'oor dit probleem zien meerdere verenigingen ook in deze omgeving zich gesteld. Wij moeten, echter goed doordron gen zijn, -dat wij werken met boerengeld en dat wij hebben tc waken dit niet node loos uit te geven. Door eendrachtige sa menwerking, zullen mijn inziens kapita len bespaard kunnen worden. Wij dienen een open oog te hebben en goed toe te zien wat er zich alzo om ons heen voltrekt. Ik wil hier verder niet meer van zeggen. Ongetwijfeld zal de heer Vos ons hierover meer vertellen. In onze vorige ledenvergadering werd besloten bij wijze van proef, voor een jaar een kwantumkorting in te voeren. Tot op heden werd dit nog niet tot uitvoering ge bracht. Een van de reden is geweest het barre winterweer van begin 1963. Tevens zaten wij met de grote moeilijkheid van onvol doende zolderruimte. De oplossing die wij hiervoor hadden gevonden, heeft pas in de herfst zijn beslag gekregen. Ook het plaat sen en in bedrijf stellen van een nieuwe graandroger heeft de nodige aandacht en werk gevraagd. Begin januari hopen wij met kwantumkorting te beginnen. Een re geling dienaangaande is in voorbereiding en kunt U binnen zeer korten tijd tege moet zien. Het nieuwe bedrijf van de Coöperatieve Landbouwersbank te Almelo is ook inge richt voor losmeel vervoer. In en om Al melo hebben verschillende landbouwers een silo voor losmeel ontvangst, aange schaft. Een eenvoudige silo met een in houd van 1250 kg bruto, kost inclusief plaatsing 325,a 350,Eenzelfde type met een bruto inhoud van 1750 kg kost ƒ375,— a ƒ400,--. Wenst men een extra tussenschot zodat de silo in 2 gelijke helften wordt verdeeld dan kost dit ƒ40,extra. De landbouwbank Al melo is gaarne bereid haar moderne fa briek voor onze afnemers in werking te la ten zien, terwijl dan tevens naar een paar boerderijen kan worden gegaan, waar reeds silo's voor losmeel geplaatst wer den. Voorzover U hierover interesse mocht hebben, dan gelieve U dit na afloop der vergadering, of een dezer dagen ten kan tore kenbaar te maken. Van de C.L.O.-controle mengvoeders ontvingen wij het bericht dat ook het af gelopen jaar ons bedrijf, wat de fabricage van mengvoeders betreft, in de klasse „Zeer Goed" werd geplaatst. Een woord van dank aan ons personeel is hiervoor zeer zeker op zijn plaats. De behaalde re sultaten geven reden tot tevredenheid. Bij de behandeling van de balans en resulta tenrekening zal hierop nader worden teruggekomen. Ik wil mijn openingswoord besluiten met de wens uit te spreken dat ook deze avond weer aan zijn doel mag beantwoor den en wij een goede en vruchtdragende vergadering mogen hebben. JAARVERSLAG Uit het verslag over het afgelopen boek jaar en de toelichting daarop van de di recteur, de heer M. Bouwhuis, bleek o.m. dat de omzet zowel in geld als in goede ren weer met enkele tonnen gestegen is. In goederen bedroeg zij 9.097.394 kg (v.j. 8.749.993) en in geld ƒ2.514.179.53 (v.j. ƒ2.388.546,—). Het overschot ontstond na aftrek van 20.103,25 vennootschapsbelasting. De personeelslasten beliepen ruim 143.725, en de overige bedrijfskosten ruim ƒ80.000,terwijl een afschrijving plaats vond van 63.447,18, en wegens korting voor kontante betaling ruim ƒ19.000,-- uitgekeerd werd. GEZOND BELEID De ledenrekening vertoont een saldo van ƒ107.068,30. Het is duidelijk dat dit jaar geen bijboeking op deze ledenreke ning plaats vindt tenzij de leden hun na- uitkering daarvoor zouden willen bestem men. Het aantal leden is blijkens het jaarver slag weer met 6 toegenomen. De debiteu ren liepen dit jaar weer met ƒ10.000, terug. De laatste jaren, is blijkens het accoun tantsrapport, een gezond financieel beleid gevoerd, waardoor een goede likvviditeits- positie is ontstaan. Na de goedkeuring van balans- en resul tatenrekening heeft de voorzitter de di recteur en het overige personeel dank ge bracht voor de uitstekende behartiging van de belangen der vereniging. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. W. Rietberg met bijna algemene stem men herkozen, hetgeen ook het geval was met de beide aftredende commissiarissen, de heren Joh. Lubbersen en E. Voordes. De heer Vos, inspecteur van Cebeco, heeft in deze vergadering nog een inlei ding gehouden over het onderwerp „nieuwe tijden vragen een andere aan pak". f- 4A-90«nS0c. Schrale huid Zaterdag 21 dec. 7.30 uur: Groot Teen agersbal in Amicitia. Zaterdag 21 dec.: Kerstoratorium-uitvoe ring „Soli Deo Gloria" van Holten en „Looft den Heer" van Neede in de N.H. Kerk te Holten, m.m.v. Riek Bolink- Landeweerd (sopraan) en Fokke Gnod- de (bariton). Zaterdag 21 dec. 2.30 uur: Kerstwandel tocht georganiseerd door de W.S.V. ..De Trekkers" vanaf clubhuis „De Waag". Zaterdag 21 dec. 2 uur: Schaatswedstrij den op de Noordpool om het kampioen schap van Holten voor dames en heren. Zondagavond 22 dec. 7.30 uur: Filmavond In Irene. (Zie adv.) 2e Kerstdag 's middags en 's avonds dan sen in hotel Müllër. Donderdag 26 dec. 2.30 uur: Schaatswed strijd (afvalrace) op de Noordpool. Vrijdagavond 27 dec. in café Kalf sterman plank- en potstoten Biljartclub V.O.P. met verloting. Oudejaarsdag: Coöp. Boerenleenbank de gehele dag gesloten. HOLTEN Gehuwd: G. W. Jansen, 40 jr, te Holten en H Mensink, 34 jr, te Wierden; H. van de Leur, 28 jaar, te Amsterdam en J. Crans, 21 jr, te Holten; A. Vincent, 26 jr en B. Westerik, 24 jr, beiden te Holten. Overleden: J. G. Jansen, 65 jaar, Neer dorp 79. Donderdag 19 december hielden de Her vormde Vrouwengroepen van Holten en Dijkerhoek hun Kerstfeest in Gebouw „Irene" waarvoor medewerking werd verleend door 'n aantal leden van de mu ziekvereniging „H.M.V." Na de Kerstliturgie hield ds Israël een meditatie. Na de pauze las mevr. Langen- berg een Kerstverhaal, getiteld: „De kleinzoon van Hendrik Jan". Ds Israël vertoonde nog een filmstrook „Nu sijt wellecome" en sloot met dank gebed. Na afloop werden de kerstbakjes uitgereikt voor die zieken en bejaarden boven 80 jaar. De zaal van Gebouw „Irene" zal deze week zondagavond ongetwijfeld dreunen van de lachorkanen die Norman Wisdom ontketent in zijn nieuwste klucht „De Ijzervreter". Een kolderfilm van groot formaat, waarin we de populaire Norman Wisdom deze keer in actie zien alspolitie agent. En natuurlijk verzeilt hij weer van het ene dolle avontuur in het andere en brengt zijn superieuren tot volslagen waanzin. Maar tenslotte blijkt toch weer, dat onze populaire Norman toch nog niet zodom is als hij er wel uitziet, want hij weet uiteindelijk een berucht misdadiger te ontmaskeren. Maar voor het zover is, gebeurt er nog heel wat en geraakt Norman verzeild in situaties die dermate lachwekkend zijn, dat de toeschouwer bijkans zal gieren van het lachen. „De Ijzervreter" is een uitstekende klucht met gezonde humor waar de jeugd met volle teugen van zal genieten. Leerlingen van de hoogste klassen der drie lagere scholen en van de ulo-school in deze gemeente waren donderdagmorgen met hun leerkrachten getuige van de plechtige afkondiging van de wijzigingen van de Grondwet door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, ten gemeentehuize. De afkondiging had plaats in de raadszaal, waar iedere school 5 vertegenwoordigers - jongens en meisjes - had, die dit bijzon dere moment mochten meemaken. Mr. Enklaar schetste de betekenis van de Grondwet, die van hogere orde is dan de gewone wetten en dan ook niet op de normale wijze kan worden gewijzigd. Na de vaststelling van de veranderingen in eerste lezing worden de beide kamers der staten-generaal ontbonden en kunnen de wetsvoorstellen slechts met een z.g. ge kwalificeerde meerderheid, dat is twee derde van de uitgebrachte stemmen, wor den aangenomen. Uitvoerig vertelde de burgemeester zijn jeugdig gehoor van de grondrechten, wel ke voor ons volk in de Grondwet liggen verankerd, als de vrijheid van drukpers, van vereniging en vergadering, het recht van petitie, bescherming van persoon en goed, de benoeming tot landsdienaar, het briefgeheim enz. De Grondwet is daarom zo belangrijk, omdat onze gehele staatsrechtelijke positie daarin verankerd ligt. Daarna las de burgemeester de vier wij zigingen voor omtrent de troonopvolging, Nieuw-Guinea, het actief en het passief kiesrecht. Het hoofd van de school met de Bijbel, de heer Kroon, heeft de burgemeester be dankt voor dit lesje in staatsrecht, waarna de kinderen een traktatie kregen, bestaan de uit limonade met een rietje. In het N.C.R.V.-programma „Zingt ten hemel toe", een serie-programma onder re dactie van Kees Deenik, zullen vrijdag avond 27, december om half acht de drie Holtense zangkoren Holtens Gem. Koor, het Hervormd Kerkkoor en de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" de vol gende liederen ten gehore brengen: 1 Heer, onze Heer, hoe heerlijk en ver heven (Ps. 8). 2 God in de hoog' alleen zij eer. 3 Lof zij den Heer. 4 'k Sla naar 't gebergt' mijn ogen heen. 5 God onzer vaad'ren. 6 Ere zij aan God den Vader. 7 Komt nu met zang. Het eerste en het laatste lied worden gezongen o.I.v. Kees Deenik, terwijl de andere liederen zullen worden uitgevoerd onder directie van de directeur van „Soli Deo Gloria", de heer W. Erkelens te En schede. Verder verlenen medewerking het N.C.R.V. koperkwartet en Willem Hen drik Zwart, orgel. Zondagmiddag om kwart over 2 reed de heer G. J. Veneklaas Slots, wonende in de buurtschap Beuseberg, met zijn perso nenauto, komende uit de Stationsweg te Dijkerhoek, zonder voorrang te verlenen, de drukke rijksstraatweg op om over te steken. Hij werd daarbij aangereden door de personenauto bestuurd door de heer G. Luchtendorff uit Enschede. Beide auto's reden niet hard, zodat zich geen persoonlijke ongelukken voordeden, maar wel behoorlijke materiële schade ontstond. De heer Veneklaas Slots had de van rechts komende auto niet opgemerkt. Het was door deze botsing, dat 'de auto van de rijksverkeerspolitie was opgeroe pen, die een aanrijding met dodelijke af loop bij Holten veroorzaakte. Plattelandsvrouwen Dijkerhoek Woensdag 18 december hielden de Plat telandsvrouwen van Dijkerhoek hun Kerstbijeenkomst. De presidente, mevr. Reilink-Kers, opende de bijeenkomst in de gezellig versierde zaal met een Kersttoe spraak, waarna gezamenlijk enige liederen gezongen werden. Hierna las mej. Hogenkamp een gedicht voor. Na de koffie las mevr. Wevers-Kel der een Kerstverhaal voor, „De kleinzoon van Hendrik-Jan", waarvan door alle le den zeer werd genoten, zowel om het ver haal zelf als om de voordracht. Nadat nog eens gezongen was, las mej. Hogenkamp nog een kort verhaaltje voor. Zeer voldaan over deze sfeervolle bij eenkomst trokken alle leden naar huis. -A Het is voor ex-misdadigers kennelijk zeer aantrekkelijk om een baan bij de politie te krijgen. De statistieken heb ben namelijk uitgewezen, dat er bij de sollicitanten naar een dergelijke baan zeer velen zijn, die reeds een of meer dere malen met de politie in aanraking zijn geweest. ic In Chicago is een huwelijksbureau, dat langs elektronische weg de partners bij elkaar brengt. Mevrouw Greason, die er zich ook vervoegde om de voor haar ideale man te vinden, kreeg de man toegewezen, waarvan zij enige maanden tevoren gescheiden was. Op advies van het bureau gaan zij het nu samen nog eens proberen.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 3