Agenda Beroemdheden zaterdag op Kunstijsbaan Anneke Grönloh: ik êm mee aan „Pot woor de ton" Grandioos slot aan actie voor Rode Kruis Aanrijdingen met beenbreuken Laatste herinnering betaling abonnementsgeld Gevonden en verloren voorwerpen Predikbeurten Zaterdag 31 augustus 1963 No. 35 Jaargang 15 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te HoltenTelefoon 05%83 - 23% Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Zaterdagmiddag gaat op de Kunstijs baan in Deventer gebeuren, waar héél Nederland het oosten om zal benijden. Op die middag kunnen wij op die kunst ijsbaan zien en horen, waar duizenden en nog eens duizenden jonge en oude men sen uren voor zouden willen lopen om het maar uit de verte mee te kunnen ma ken! Anneke Grönloh, het zo sympathieke ideaal -en vurig vereerd idool, treedt op de Kunstijsbaan op. Ze doet dat bovendien helemaal gratis! Zozeer is Anneke, en met haar een aan tal andere populaire topartisten, onder de indruk gekomen van het „pot voor de ton"-ideaal: een huis voor het Roode Kruis, dat ze pertinent geweigerd heeft om ook maar één cent gage te ontvangen. „Die ton moet er komen. Die ton zal er ook komen, daar ben ik helemaal niet bang voor", vertelde Anneke Grönloh ons, „maar dan wil ik er ook per se niets aan verdienen". DAT >IAG NIEMAND MISSEN Die komst van Anneke Grönloh, in haar zo befaamde auto, omstreeks half vijf is slechts één van de hoogtepunten in een spactaculair programma waarin de actie „pot voor de ton" zaterdagmiddag op de Kunstijsbaan haar grootste vreug de en doel hoopt te bereiken: honderd duizend harde guldens, spontaan in de spaarpotten gestort en in giften bijeen gebracht. Honderdduizend gulden aan klinkende munt voor het nieuwe centrum van het Roode Kruis, graag en in duize lingwekkend tempo bijeen gebracht dooi de tienduizenden in omgeving en stad Deventer. Anneke Grönloh zal in Deventer optre den met één van de allerbeste en allerpo- pulairste dixieland-bands van ons land: onze eigen oostelijke Riverton Dixieland Jazzband, die meermalen de allerhoogste successen oogstte op festivals in Neder land en daarbuiten. De Rivertown zal ter inleiding van An neke Grönloh eerst een aantal nummers van het eigen repertoire spelen en dat gaat dan uitlopen in een door bandleider Joop Scherpen huizen zelf gemaakt arran gement van het „pot voor de ton'Mied. TWEE GROTEN VAN HET CONCERTPODIUM Maar het is niet alleen Anneke Grön loh, die zaterdagmiddag speciaal voor de „pot voor de ton" naar Deventer komt en die dat helemaal gratis doet. Enthousiast voor deze Gelders-Overijsselse actie,met Deventer als centrum, zijn o.a. ook twee groten van het Nederlands en internatio nale concertpodium: de pianist Gerard Hengeveld en de violist, tevens eerste concertmeester van het Radio Philharmo- nisch Orkest, Dick de Reus. Verder zullen we op die zaterdagmid- Maandagmorgen omstx-eeks half elf is de bijna 70-jarige oud-Holtenaar Jannes ter Maat, koopman in nuchtere kalveren en uit dien hoofde in deze stx-eek alge meen bekend als „Kalvei--Jans", wonen de te Rijssen in de stromende regen aan gereden door een personenauto bestuurd door de heer A. V. uit Hoofddorp. Ter Maat brak zijn linker been en is met de Holtense ziekenauto naar het St. Geer truiden ziekenhuis te Deventer vervoerd. Het ongeluk gebeui-de op de Rijssense- weg ter hoogte van het bungalowbedrijf van de fam. Tant. De automobilist i-eed in een lange file auto's achter een geslo ten bestelwagen, welke hij wilde passe ren. Hij heeft daarbij het slachtoffer, dat per fiets rechts van de weg, in de rich ting Rijssen reed, naar zijn zeggen, niet eerder opgemerkt, dan toen zijn auto de fietstas van ter Maat raakte, met het vo renstaande noodlottig gevolg. Aafigez-en er geen doker te bereiken was in vel band met praktijkbezoek heeft de Rijs- sense politie een noodvei'band aangelegd, voordat de heer ter Maat per ziekenauto kon worden vervoerd. 's Middags om vier uur gebeurde er op de Deventerweg ter hoogte van het aan nemersbedrijf van de fa. Vukkink een on geluk, waarbij het slachtoffer eveneens een been brak en naar het St. Geertrui den ziekenhuis in Deventer moest wor den vervoerd. De heer J. D. uit Holten, wilde met zijn personenauto komende uit de richting Deventer links de Ooster- veldsweg inslaan. De achter hem komen de motorrijder, de heer H. B. uit Twello, kwam daardoor in botsing met de linker zijde van de auto, waardoor hij met zijn motor tegen de grond sloeg. Dokter Riet dijk uit Holten liet de heer B. met de Hol tense ziekenauto naar Deventer vei-voe- ren, daar hij een breuk van 't onderbeen constateerde en schaafwonden aan gezicht en armen. De motor werd vrij ernstig be schadigd. dag de organisatoren rekenen niet al leen op zon, maar ook op vele duizen den enthousiaste bezoekers natuurlijk ook Yoka Berretty weer kunnen zien en horen. Zij heeft de organisatoren van „pot voor de ton" verzekerd „Zelfs al zouden jullie me niet vragen, ik kom toch. Na die allereerste avond in de De venter Schouwburg ben ik steeds ent housiaster geworden. Ik wil mijn aandeel voor het nieuwe Roode Kruis-huis leve ren". Welnu, de organisatoren hebben dit aanbod maar al te graag aanvaard. Yoka Berretty zal zelfs in zekere zin de spil van het programma zijn. Samen met Wil lem Duys die in vele populairiteits tests met de befaamde ï'evalidatie-arts dokter Van Swol, (van „Ziek zijn, beter worden") en Jan Cottaar hoog boven aan de lijst prijkte zal zij de vele medewer kenden inleiden. TIENDUIZEND HOOFDPERSONEN Natuurlijk is het prachtig, dat deze be roemdheden en vele anderen zaterdag middag vanaf drie uur het „pot voor de ton"-festijn op de ijsbaan op komen luis teren. Tóch zijn niet zij de hoofdfiguren, maar kunt en zult u dit met u allen zijn. Vrouwen en mannen, jongens en meis jes. Van Deventer en Diepenveen, van Bathmen, van Holten en Laren (Gld), van Wijhe en Olsl, van Gorssel en Twel lo. Van al die dorpen en plaatsen, van stad en streek, die meedoen aan deze ac tie om in één etmaal het Roode Kruis te helpen aan zijn nieuwe centrum. Inderdaad! De tienduizenden inwoners van stad en streek, dat zijn de hoofdper sonen. In meer dan één opzicht zelfs. Al lereerst, omdat letterlijk iedereen de kans krijgt om zijn bijdrage te stoppen in één van de dertigduizend „pot voor de ton" spaarpotten die aan het einde van deze week worden bezorgd en opgehaald. Bo vendien omdat enkele duizenden, in de dorp en stad, al in tijd en andere vorm hun medewerking aan de actie hebben verleend of dat nog gaan doen. Van het eerste uur tot en met de laatste minuut. En dan in dit verhaal, bij wijze van „lest best", nog de muzikale ouverture van het festijn op de Kunstijsbaan. De vier Deventer harmonie- en fanfaregzel- schappen dat zijn dus Deventer Har monie K.N.A.. Ons Ideaal, de P.T.T.-fan- fare en St. Lebuinusharmonie nemen al vóór drie uur beurt voor beurt hun plaats in om daarna, klokke drie geza menlijk het „pot voor de ton"-lied te spe len in een speciale zetting van de heer H. J. Fransen. En natuurlijk zingt iedereen dat mee: Het feest is begonnen. De ton komt binnen rollen. UITREIKING DIPLOMA'S In een feestelijke bijeenkomst van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf in hotel Peters te Hengelo zijn zaterdag morgen de diploma's uitgereikt aan de metselaars en timmerlieden, die voor 't bedrijfsexamen zijn geslaagd. Bij de ge slaagden waren drie Holtense timmer lieden, n.l. G. Aaltink, J. A. Hofman en J. E. Stam. SLACHTVEE HOOG BEKROOND Slager Piet Brands heeft op de don derdag te Borne gehouden slachtvee tentoonstelling de volgende prachtige successen geboekt: Vaarzen 2 brede tanden: eerste prijs. Vaarzen 4 brede tanden: 2 tweede prijzen. Dikbil-kalvertanden: ere-prijs. Collectie (3 stuks): reserve kampioen. Abonné's op Hol tens Nieuwsblad BUITEN DE GEM. HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld 2de halfjaar ad 3,00 te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij 't overmaken even vermelden xAbonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 6 sep tember a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een post- kwitantie (plus 40 ct inningskos- ten). Vertrouwende op aller welwil lende medewerking Adm. Holtens Nieuwsblad. Gevonden: Zonnebril; kinderbril; sleu telring met sleutels; halskettinkje; por- temonnaie met inhoud. Verloren: Hoes van pai'aplu; regenjas met alpinomutsje; portemonnaie met in houd. Inlichtingen dagelijks tussen 8 en 22 uur aan het gi'oepsbureau der rijkspoli tie te Holten, doch niet tussen 13 en 14 uur. Grote plannen heeft het Rode Ki-uis- bestuur om in het bijzonder het werk voor de invaliden uit te breiden. Secre taresse mevr. E. ter Laar-Laverge en transportleider J. Borgonjen zijn ei vol van, spi-eken er voortdurend over. Maar.dat kan alleen als het nieuwe centrum er komt. Natuurlijk KOMT dat centrum er ook, daar zorgen wij met zijn allen en we zijn met zijn tienduizen den! - voor, door van „Pot voor de ton" vrijdag en zaterdag een klinkend succes te maken. Foto: Jutka Rona. Er komt heel wat aan te pas voor een gehandicapte eens een dagje of een week op reis kan gaan. Het Rode Kruis is daar graag voor in de weer. De vrij willigers weten hoe belangrijk het is en hoe dankbaar hun gasten zijn. Wij ge zonden vergeten dat wel eens. Maar, vrijdag en zaterdag kunnen we het goed maken in „POT VOOR DE TON". Foto: Jutka Rona. Zaterdagmiddag 31 augustus om 4 uur: Terrein „Markelo Vooruit" voetbalwed strijd La Premiere--Zuid Esmarke. Na afloop muziek in café „De Poppe" (zie adv. Zaterdagavond 31 augustus: „Trekkers"- ibal in „Amicitia". Zondagavond 1 september 7.30 uur: Fillm- avond Irene (zie adv.). Maandag 2 tot en met woensdag 4 sep tember: Melkwinkel J. Aaftink, Dorps straat 41, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 2 september t.m. vrijdag 6 sep tember: Herenkapperszaak Fa. J. F. van Geenhuizen en Zn. wegens va kantie gesloten (zie adv.). Maandag 2 t.m. zaterdag 7 september: Koopman, Spar-zelfibediening, wegens vakantie gesloten. Maandag 2 september: Hervatting knip- en naailessen M. Voortman-Bekkei-- nens, Diessenplasstraat 17. Aanmel den: maandag 26 augustus, 's avonds na 7 uur (zie adv.). Zaterdag 2 september tot en met woens dag 4 sept. horlogerie H. J. Bouwhuis en Zn. wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 2 tot en met woensdag 4 sep tember: Gebr. Schuppert wegens va- cantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 3 september, 's avonds van 7 tot 8 uur: Opgave voor dansles Dansschool H. Reiners in hotel Vosman (zie adv.). Woensdag 4 september: Gesloten kleding- huis Beltman. Woensdag 4 september van 7 tot 9 uur: Aangifte nieuwe leerlingen voor de avondcursus Lagere Technische School te Rijssen (zie adv.). Donderdag 5 september, 's avonds van 8 tot 9 uur: Inschrijving Danscursus Dansschool „Reiners" in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie ad- vertentie). Vrijdag 6 september 8 uur: Buitengewone ledenvergadering, ijsclub De Noord pool", in café Maats. Zaterdag 7 september: Fokveedag in ..Kalfstermansweide". Aangifte sluit op zaterdag 25 augustus. Zatei'dag 7 september: W.S.V. „De Trek kers" naar Oostexbeek voor deelname aan Airborn wandeltocht. Vertrek clubhuis „De Waag", om 8 uur. Zaterdag 9 september tot en met woens dag 11 september, Horlogerie H. J. Bouwhuis en Zn., wegens vakantie ge sloten. Zaterdag 14 september: Dansen in café ..Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Zaterdag 14 september: Trekkersbal in „Amicitia". Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Broeijer. Col lecte „Zonnegloren". Dijkerhoek: 9.30 uur ds Addink. Collec te „Zonnegloi-en". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer voor de Kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R-K. Kerk te Rijssen: 7 uur en 8-30 uur Mis; 10 uur Hoog mis. R.K. Kerk Nieuw-Heeten: 7.30 uur, 9 uur (Hoogmis) en 10-30 uur. OFFICIËLE PUBLIKATIES: AFSLUITING H. J. WAN SINKSTR A AT Burgemeester en Wethoudei's van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat in verband met de herbestrating DE H. J. WANS INK STRAAT vanaf maandag, 2 september a.s. totdat de werk werkzaamheden zullen zijn vol tooid, voor alle verkeer gesloten zal zijn. Holten, 29 augustus 1963 Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris De burgemeester der gemeente Holten maakt bekend dat van 30 augustus tot 29 september 1963 ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt het ontwerp- raadsbeslluit tot vaststelling van de grenzen der bebouwde kom voor de toe passing van de kapverordening. De bui-gemeester voornoemd, W. H. Enklaar. BENOEMD IN STOKKUM Onze plaatsgenoot, de heer F. J. Hos- pers, Kolweg, werd als tijdelijk onder wijzer benoemd aan de o.l. school te Stokkum, gem. Markelo. ARM GEBROKEN Tijdens werkzaamheden in 't achter huis kwam mevr. Stam-Beldman, Look 61. zo ongelukkig te vallen, dat zij haar linkerarm brak.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1