31 Wij bouwen m huis voor ons Rode Kruis voor toe Affenda Alles werkt mee k «■ÖlsllSi Collecte voor Kankerbestrijding Koningin Wilhelminafonds in actie Luxe auto vloog in brand Abonnementsgeld VVV Vacantieprcgramma beslaten met teenager- showbal Bate - Judo Predikbeurten Burgerlijke stand Zater3ag 24 augustus 1963 No. 34 Jaargang: 15 abonnementsprijs va?i dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,fioltens Nieuwsblad" te HoltenTelefoon 05^83 - 23) Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 vv Als de voortekenen niet héél erg be driegen dan zal er van vrijdag 30 op zaterdag 31 augustus inderdaad een bij zonder spannende strijd worden gele verd tussen de dorpen in een wijde kring rondom Deventer en de stad om zo goed en zo royaal mogelijk voor het Rode Kruis voor de dag te komen. Iedereen is het er over eens, dat dit moet en zal ge lukken. Het is eigenlijk ook een even simpel als overtuigend verhaal. De afdeling De venter en Diepenveen van 't Rode Kruis is vrij gebrekkig en bijzonder verspreid gehuisvest. Ondanks die handicaps spant ze zich dag in dag uit, en ook met succes, voortdurend in om de zieke en/ of hulpeloze mens te helpen. LETTERLIJK: VERSTREKKEND We hoeven alleen maar de trombose en de bloedtransfusiedienst, de geluks- vaarten van de Henri Dunant en de lec- tuuractie te noemen om opnieuw duide lijk te maken hoe veelomvattend dit werk is. En ook hoe zeer het werkge bied van de afdeling, met name door de bloedtransfusie- en trombosedienst via de beide Deventer ziekenhuizen, reikt tot in verre hoeken van Overijssel en Gelderland, rondom Deventer. Het Rode Kruis echter, dat helemaal „draait" op vrijwilligers en zonder een cent subsidie, zou evenwel nog véél meer willen doen. Het is daartoe ook in staat, met man en macht en enthousias me, mits het over een betere huisvesting beschikt. Die kans is er nu, omdat het de beschikking heeft gekregen over een uitnemend terrein waarop een bijzonder goed Rode Kruis-centrum kan worden gebouwd, vlak bij de beide ziekenhui zen. Zeer speciaal wil men in dat cen trum aan de slag gaan om er een thuis van sport en ontspanning van te maken voor de invaliden. „WE HELPEN MEE" Maar.zo'n centrum kost geld, véél geld. Nu verkeert de afdeling in de ge lukkige omstandigheid dat ze wel wat heeft indien de eigen panden verkocht worden, en ook is er nog wel een lening te krijgen. Maar. dan blijft er een tekort van ongeveer honderdduizend gulden. Dit is de reden geweest waarom een groot aantal Overijselaars, Geldersen en natuurlijk Deventernaren gezegd heb ben: „Pot voor de ton, die ton moet er komen!" Het is daarbij even opvallend als ver heugend dat van week tot week en van dag tot dag meer mensen enthousiast worden voor de actie en haar doel: het Rode Kruis te helpen aan de ontbreken de honderdduizend gulden, een ton dus, voor zijn nieuwe centrum. Enthousiasme niet alleen in de stad, waar het centrum in de buurt van de beide ziekenhuizen wordt gebouwd, maar zeker niet minder in de dorpen. Na enige begrijpelijke aarzeling is het juist ook in de omgeving duidelijk ge worden, dat het hier niet om een plaat selijke activiteit of een Deventer lief hebberij gaat, maar dat hier belangen op het spel staan voor een heel grote Oveiijselse én Gelderse omgeving, rond om de oude Hanzestad. Zoals de beide Deventer ziekenhuizen, de statistieken bewijzen het, met hun staf en outillage voor ongeveer 50 de wijde omgeving letterlijk en figuurlijk dienen, zo ook en daarmee min of meer parallel het dienstbetoon van het Rode Kruis in Deventer-Diepenveen. OOK IN HOLTEN heeft men het nut en de noodzaak van de aktie „Pot voor een ton" direct in gezien en tal van verenigingen hebben onmiddellijk hun medewerking toege zegd bij het uitvoeren van dit prachtige plan. Het plaatselijk comité heeft inmid dels pl.m. 1400 potjes ontvangen, die in de loop van de komende week door de leden van diverse verenigingen huis aan huis bezorgd zullen worden. Deze potjes moeten uiterlijk vrijdag avond 30 augustus (op deze avond zal de televisie aandacht schenken aan de aktie!) bij de mensen zijn en zullen op zaterdag 31 augustus worden opgehaald. De potjes moeten 's middags om 3 uur voor verzending naar Deventer klaar staan en u kunt de collectanten zaterdag 31 augustus tussen 8 en 2 uur verwach ten om uw bijdrage in ontvangst te nemen. Geeft allen. Geeft spontaan. Geeft naar draagkracht. Bouwt mee aan een huis voor ons Rode Kruis. É1H ii I BEHANDELING VAN GEVREESDE ZIEKTE VRAAGT VEEL GELD Wat een zegen zou het zijn als, op een goede dag, de kanker een overwonnen ziekte zou zijn. Stap voor stap nadert de medische we reld dat moment, zoals ook, in de loop der eeuwen, de een na de ander, zovele fatale aandoeningen geneesbaar bleken, en daar door ook hun vreesaanjagende aspect ver loren. Zozeer zelfs, dat wij er niet altijd bij stil staan, hoezeer wij bevoorrecht zijn, verge leken bij vorige generaties. Ook beseffen wij niet altijd, hoeveel zorgvuldig en diepgaande studie en hoe veel krachtsinspannend werk er verzet moest worden om zover te komen. Maar, wij willen nu ook de kanker overwinnen! Veel werd reeds bereikt voor onze pa tiënten, dankzij vroegtijdiger diagnose, uitgebreider en verfijnder behandelings methoden, verbeterd instrumentarium en grotere kennis van deze, toch nog raad selachtige, ziekte. Er wordt onafgebroken gezocht en ge- De Invaliden Sportclub Salland moet zich nog behelpen. Een goede accommodatie ontbreekt nog. werkt in de vele laboratoria en zieken huizen, nieuwe specialisten worden opge leid, die 'dan ook alle kansen geboden moeten worden hun onderzoekingen te verrichten in goed geoutilleerde laborato ria. De beste en nieuwste instrumenten moeten beproefd worden, kortom, al het mogelijke moet gedaan worden om de kankerbestrijding,vooruit te helpen. Dit alles, .voor ons allen gedaan, kost zéér, zéér veel geld, wat wij tesamen bij een moeten brengen, tot effectieve, maar ook morele, steun aan allen, die ge confronteerd worden met het kanker- vraagstuk: onderzoekers, geneesheren; en ook patiënten, ónze medemensen. Laat ons samen trachten, ook deze vre selijke ziekte te overwinnen. Daarom: tast in Uw beurs, én extra diep alstublieft, tijdens de collecte voor de kankerbestrijding, die van 24 augus tus af zal plaats hebben. Daartoe zal een aantal oudere ingezetenen, bij U ailen welbekend, U de eerstkomende tijd ko men (bezoeken, om Uw bijdrage in ont vangst te nemen, waarvoor U reeds een collecteza'kje bereikt heeft. Helpt allen en BESTRIJDT HET LEED DAT KANKER HEET! De plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelminafonds: J. Kroon, voorzitter. C. P. K. Enklaar-van Andel, secretaresse. J. M. Metzger, penningmeester. B. H. Brouwer. F. J. Hol. H. J. Hiddink. C. Molanus. G. Rietdijk-Taconis. H. F. Steunenberg. J. W. Witmer. De monteur H. L. Z. te Apeldoorn kreeg maandagmiddag in de Stationsstraat de schrik van zijn leven toen plotseling uit de door hem bestuurde Skoda PX 20-70 ëen enorme steekvlam schoot. Hij bracht de wagen zeer snel tot stilstand, sloeg de motorkap op. greep de met benzine ge vulde jerrycan en wist zo waar het vuur met zand te blussen, zodat de inmid dels gearriveerde brandweer niet in actie behoefde te komen. Volgens de bestuur der zou de brand ontstaan zijn doordat een stuk krant op een verhit onderdeel van de motor was terecht gekomen. Abonné's op Hol tens Nieuwsblad BUITEN DE GEM. HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld 2de halfjaar ad 3,00 te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. Bij 't overmaken even vermelden Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 6 sep tember a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een post- kwitantie (plus 40 ct inningskos- ten). Vertrouwende op aller welwil lende medewerking Adm. Holtens Nieuwsblad. De Braderiecommissie heeft haar' akti- viteiten in het kader van het VW-Va- cantieprogramma 1963 zaterdagavond in de grote tent in „Kalfstermans weide" af gesloten met een groot teenagershowbal, waaraan medewerking werd verleend door de „Mr. Pinquin's Ragtime Band" van het Chr. Lyceum uit Almelo en ..The Sensation Rockets" uit Holten met zang van Ans Beumer uit Rijssen. De schoolband uit Almelo speelde on der leiding van Jan Westerik in dixie- landstijl o.a.: ..Bei mir bist du schön". ..Muskrat Ramble", „Tinnroof Blues", ,.Yes sir that's my baby" en ..Battle hymn of the Republic". „The Sensation Rockets" brachten op hun electrische gitaren en andere instru menten- o.a. „In the mood" en „Peace pipe" en Ans Beumer zong „Take these change" en „Lucky lips". Géne Forte (Henk Broekmaat) lcoos voor deze avond „Rave on" en „Lessons in love" en hij oogstte evenals Ans Beu mer en de beide bands een spontaan applaus. Al met al een avond waarop de pl.m. 300 tieners en twenners zich fijn hebben geamuseerd en een geslaagde en gezel lige afsluiting van het VW-Vacantie- programma 1963. De Sportvereniging „BATO" af'd. Judo verzoekt ons mede te delen, dat de Ju do-lessen weer zijn 'begonnen. Zij, die lid willen worden, kunnen zich iedere dinsdagavond vanaf 7 uur aan de zaal opgeven. Er zijn nog enige voorde lige judo-pakken voorradig. OFFICIËLE PUBLIKATIES: AFSLUITING SPORTDAL De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat het Sportdal voorlopig niet meer toegankelijk zal zijn voor het pu bliek. In verband met plaats gevonden werk zaamheden aan de grasmat is het nood zakelijk dat deze de eerstkomende maan den nfet wordt betreden. De politie zal op naleving van dit ver bod streng toezien en niét aarzelen pro ces-verbaal op te .piaken tegen overtre ders; ook wanneer dit jeugdige personen betreft. De Burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. Sluiting gemeentediensten en -bedrijven. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat alle gemeente diensten en -bedrijven op 30 augustus a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Van 10.00 tot 11.00 uur zal de secreta rie geopend zijn, UITSLUITEND voor het doen van aangiften, betrekking heb bende op de burgerlijke stand. Holten, 22 augustus 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester- G. J. LANGENBARG, secretaris. Afsluiting Stationsstraat Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat in verband met rioleringswerkzaamheden DE STATIONSSTRAAT cp maandag 26 augustus a.s. de gehele dag voor alle verkeer afgesloten zal zijn. Holten. 23 augustus 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J- LANGENBARG, secretaris. Zaterdagmiddag 17 t,m. 24 augustus: Rij wielhandel G. H. Kolkman, Larense- weg, wegens vakantie gesloten. Voor afhalen gas geopend. Zaterdag 24 augustus: Wandelsportver eniging „De Trekkers" naar Apel doorn voor deelname aan Midzomer wandeltocht. Vertrek vanaf café „De Waag" om half twee. Zaterdagmiddag 24 augustus van 4-5 u.: Inschrijvng leerlingen voor de Mu zieklessen cursus 1963-'64 in de Open bare Dorpsschool te Holten (zie adv.). Zondag 25 augustus, 13 uur: Nationaal Concours-hippique te Bathmen (zie adv.). Zondagavond 25 augustus, 7.30 u.: Film avond in „Irene" (zie adv.). Maandag 26 augustus t.m. woensdag 28 augustus: Fa. H. J. Aaftink en Zn. we gens vakantie gesloten (zie adv). Maandag 26 t.m. woensdag 28 augustus: Fa. Wonnink wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Maandag 26 augustus, 8 uur: Aanmel ding middenstandscursus in „Irene" (zie adv.). Zaterdagavond 31 augustus: „Trekkers"- toal in „Amicitia". Maandag 2 tot en met woensdag 4 sep tember; Melkwinkel J. Aaftink, Dorps straat 41. wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 2 september t.m. vrijdag 6 sep tember: Herenkapperszaak Fa. J. F. van Geenhuizen en Zn. wegens va kantie gesloten (zie adv.). Maandag 2 t.m. zaterdag 7 september: Koopman, Spar-zelfbediening, wegens vakantie 'gesloten. Maandag 2 september: Hervatting knip- en naailessen M. Voortman-Bekker- nens, Diessenplasstraat 17. Aanmel den; maandag 26 augustus, 's avonds na 7 uur (zie adv.). Dinsdag 3 september, 's avonds van 7 tot 8 uur: Opgave voor dansles Dansschool H. Reiners in hotel Vosman (zie adv.). Donderdag 5 september, 's avonds van 3 tot 9 uur: Inschrijving Danscursus Dansschool ..Reiners" in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie ad vertentie). Zaterdag 7 september: Fokveedag in ..Kalfstermansweide". Aangifte sluit op zaterdag 25 augustus. Zaterdag 14 september: Dansen in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) ds Addink. Collecte voor 'het Plaatse lijk Jeugdwerk. Dijkerhoek; 9.30 uur ds Israël. Collec te voor het Plaatselijk Jeugdwerk. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Van Belzen van Ma- riënberg. In beide diensten is 'het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. Kerk te Rijssen: 7 uur en 8-30 uur Mis; 10 uur Hoog mis. R-K. Kerk Nieuw-Heeten: 7.30 uur, 9 uur (Hoogmis) en 10-30 uur. Geboren: Catharina, dv W. C. Wevers en G. Meerman, Beusöberg 7. Gerard, zv J. Vuuregge en G. Hesseling, Berg manstraat 8. - Wil'helmina Maria, dv W. C. Damen en E. J. Tjelbbes, Bessinks- passtraat 5. - Rudolf Gerard, zv H. Beid- man en H. Bosch, Borkeld 81, geboren te Deventer. Ondertrouwd: A. Scheperman, 24 jaar en J. G. Marktvoort, 20 jr., beiden te Holten. J. Oolbekkink. 26 jr. en G. Veneklaas, 20 jr., beiden te Holten. Gehuwd: A. Schippers, 26 jr., Holten en H. Vincent. 21 jr., Hengelo (O.). Overleden; H. J. Loots, 72 jr., ev H. J Koopman, Stationsstraat 11, overleden te Deventer. Gevonden: bril in plastic etui; kinder regenjasje; 2 portemonnaies met inhoud; sigaren etui: duimstok; lederen sleutel - hondertje; damestriutje; zwarte regen broek; schroevendraaier: plastic heren regenjas. Verder zijn op het zwembad diverse portemonnaies gevonden. Verloren: 2 damespolshorloges; 2 por temonnaies met inhoud; zilveren hanger tje; 2 leesbrillen; heren polshorloge; een tweedjas; donkerblauwe nylon regenjas; regenbroek; rode hoes van parapluie. Inlichtingen op het Groepsfoureau van 8 tot 22 uur, doch niet tussen 12 en 14 u.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1