A,N.W.B.-Sa!landroiile officieel in gebruik genomen Vakantie- programma Arsenal in Enschede Braderiekoningin bezocht Holtens jongste inwoner Middenstandsdiploma Bromfietsongelukken n Verloting „Holtens Gemengd Koor" Zaterdag 10 augustus 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 Opze nieuwe zomergasten heten wij hartelijk welkom, zoals wij dit ook hun voorgangers reeds enige weken hebben gedaan. Holten zal de komende week in het teken staan van de Braderie, vandaar dat dit programma naar de binnen- pagina is verhuisd. ORGELCONCERT Vrijdag 9 augustus 's avonds 8 uur (precies) geeft Piet Meeboer uit Amsterdam een orgelconcert op het orgel van de Geref. Kerk, alhier. Op het programma staan o.m. geestelijke liederen van Jan Zwart en Feike Asma, samenzang en o.a. een improvisatie van Piet Meeboer zelf. WIELERRONDE Zaterdag 10 aug. om 2 uur nam. vindt een grote wielerronde plaats op een circuit op het industrieterrein. Waagweg, Spoorstraat, gedeelte A. J. Goldslcin- straat, Weversstraat, Pannebakkersstraat, Waagweg. Er is een groot aantal deelnemers, waaronder Gert Zwienenberg, kampioen van Overijssel, Piet Schreur, kampioen van Friesland, Bert Boom. Jurrie Dokter, G. en J. Pluimers en nog tal van anderen. VARIÉTÉ-PROGRAMMA Zaterdag 10 aug. 's avonds 8 uur presenteert de Braderie-commissie in de grote tent op Kalfstermansweide een groot variété-programma met o.m. het show orkest van Annie de Reuver, waarbij Annie de Reuver als gastvrouw optreedt. Charmante chansonnières, Trio Spotlight, muzikale clown Doppie annex, Mr. Simpel, muzikale parodist Nicky Noble (grandioos), Cocktail Magic Show Pierre Duro, Wervelwind accordeon-show Les Deux Jeateux. Een fantastisch programma van muziek, zang, conferences, chansons, clownerie, accordeon-show, magic act. Chinese show, muzikale parodie enz. enz. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 13 aug., tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelf- kazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere landbouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V.. de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1. per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 14 aug. en volgende woensdagen wordt des middiags bij voldoende deelname de bekende VVV autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1.50 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De- administrateur gaat mee voor een explicatie. TONEELAVOND VAN O.C.H. Woensdag 14 augustus 8 uur geeft de toneelclub „O.C.H." in de grote tent op Kalfstermansweide een toneelvoorstelling met het blijspel in 3 bedrijven „De Drie Ijsbergen". Met dit stuk, dat van de Duitse televisie werd overgenomen, heeft O.C.H. reeds een groot aantal voorstellingen gegeven in omliggende plaatsen en daarmede veel waardering geoogst. Zij wil dit ook gaarne voor de zomergasten voor het voetlicht brengen voordat de tent wordt afgebroken. FILMVOORSTELLING Donderdag 15 aug. 8 uur vindt in 't gebouw Irene een filmvoorstelling plaats met de dolle en overweldigende klucht „Houten koppen" met in de hoofdrol Stan Laurel en Oliver Hardy. Nadere bijzonderheden vindt men in de aankondiging in dit nummer en onder Filmnieuws. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 16 aug. en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Hisforisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van dc Holterberg en omgeving. Het museum is pas weer uitgebreid en is van een bijzondere bekoring. TEENAGERS-BAL Zaterdag 17 aug. om plm. 7.30 uur organiseert de Braderiecommissie in de gro te tent op Kalfstermansweide een groot teenagersbal met medewerking van de Lyceum-band uit Almelo en verdere bands. Nadere mededelingen hieromtrent in ons volgende nummer. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. De Overijsselse Autobusdienst „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten, o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het VW-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen 's avonds. Tel. 533. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, za1 de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. o—-o De aandacht van de zomergasten mag tenslotte nog gevestigd worden op de Canadese begraafplaats op de Holterberg. Een monument van serene rust midden tussen de bossen, waar meer dan duizend Canadezen begraven liggen, die vöor onze vrijheid het offer van hun leven brachten. In de eerste dagen van mei had een pelgrimage plaats van tachtig verwanten uit Canada en op 6 mei de plechtige herdenking der gevallen Canadezen in de tweede wereldoorlog. In oktober zullen opnieuw Canadezen naar Holten komen om de laatste rustplaats hunner verwanten te bezoeken. In een mooi .laantje bij het kasteel Hoenlo onder de gemeente Olst heeft het lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel, de heer H. Bakker, als voor zitter van de provinciale recreatiecom missie, in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, waaronder een aantal burgemeesters en vertegenwoordi gers der gemeentebesturen, de laatste van de vele zeskantige en ruitvormige horden gemonteerd, die de toeristische Salland-route markeren. Vóórdat dit geschiedde en men met een tweetal bussen via een gedeelte van de route naar dit punt vertrok, had in hotel „De Lindeboom" een bijeenkomst ■plaats^ waarin het lid van het dagelijks bestuur van de Kon. Ned. Toeristenbond, ANWiB, mr. D. J. van Gilse, het gezel schap welkom heette en wees op de grote recreatieve .waarde van deze. 9e tourrou te, die de ANWB heeft uitgezet. Onder zijn gehoor was ook de Commissaris dei- Koningin, de heer J. B. G. M. ridder de van der Schueren. De heer A. G. M. Boost, directeur We gen en Verkeer van de ANWB, gaf een toelichting op deze openstelling, waarin hij o.m. zeide: We spannen ons tot het uiterste in om het tempo van openstelling van nieuwe routes te bespoedigen, want wij menen, dat hoe eerder deze ter beschikking ko men van het publiek, des te beter wordt voorzien in eon grote behoefte van het recreatie ver keer- om zowel in letterlijke als in figuurlijke zin in .goede banen te worden geleid. Voor elk project is zeer uitvoerig vóór- overleg nodig .met Rijks-, Provinciale- en Gemeentelijke instanties, Staatsbos beheer en VVV, opdat de definitieve route aan hoge eisen van recreatieve waarde 'en verkeersveiligheid zal vol doen. Ze moet rustig en landschappelijk zijn en mogelijkheid bieden bezienswaardig heden, uitzichtpunten, picknickplaatsen, ontspanningsgelegenheden, boswachterij- en e,d. op gemakkelijke wijze tc berei ken. 'Het samenstellen van de folder, waar op de route in kaart is gebracht en gege vens omtrent landgoederen, natuurba den, 'kortom alle toeristische attrakties die zijn vermeld, is geenszins eenvoudig en tenslotte is het plaatsen van honder den speciale wegwijzers een- omvangrijk werk. Alles bijeen vergt de realisering van een toeristische route tijd, .geld en arbeid. Doch ook na de ingebruikstelling is de ANWB niet van zijn zorgen ontlast; het is teleurstellend te moeten ervaren hoe veel baldadigheid de zeskantige toeris tische routeborden te verduren hebben. Ondanks het feit. dat de Bond de uit voering zo solide mogelijk heeft gemaakt, blijkt bij herhaling, dat deze borden op zettelijk worden verbogen, of zelfs uit de grond worden getrokken en dan vaak onvindbaar blijven. Het is daarom nodig gebleken de routes elke veertien dagen te inspec teren en de totale kosten voor de AN WB van dergelijke inspecties en de vervanging van vernielde of ontbre kende borden bedragen per route jaarlijks gemiddeld f 1.000,-. Het is nodig de recreatiestromen in juiste banen te leiden. Onze gidsen „Per auto en te voet", „Wegwijzers voor vrije uren", de „Voet- spoorgidsen" van het Staatsbosbeheer, hebben grote aftrek. Welk een zegen betekent het voor een zo intensief geïndustrialiseerde provincie, over veel groene ruimte bijna 39.000 ha met zoveel afwisse ling te beschikken. De Bond gelooft, dat naast de Sallandroute ook nog plaats is voor één, wellicht twee Twen- teroutes. De IJsselstreek en het daarop in het oosten aansluitende Salland zijn bijzon der karakteristiek door de prachtige vér gezichten op de IJssel, door de hoge ge- boomten van talrijke buitenplaatsen, de complexen laaghout en vooral het in tieme en rustige karakter van het gehele gebied. De Sallandroute voorziet in een dui delijke toeristische behoefte; .ze is bij zonder fraai en afwisselend en ze zal er zeker toe bijdragen, dat dit schijnbaar vergeten gebied meer in de recreajie en het toerisme betrokken zal worden. Daarna sprak de heer Bakker een rede uit, waaraan wij het volgende ontlenen: Wij zijn hier vanmorgen om getuige te zijn van een belangrijke aktiviteit, die er tevens toe leidt", dat de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB ener zijds, en de provincie Overijssel en 10 Overijsselse gemeenten anderzijds, weer op een prettige wijze met elkaar in con tact .komen. Wij waarderen het besluit van uw ver eniging, om in een deel van onze pro vincie een toeristische autoroute te mar keren, in hoge mate. Uw zeer aktieve bond heeft dit jaar de leeftijd van 80 jaren bereikt en telt reeds meer dan een half miljoen leden. In uw orgaan van juli 1963 valt te le zen, dat uw Bond van mening is, dat hij op de fiets is geboren. Zij het een zeer bijzondere fiets, want in 1883 kende men alleen een rijwiel met aandrijving op het voorwiel. Pas in 1889 heeft Dunlop de eerste luchtband uitgevonden. Uw geboorteakte, op deze wijze weer gegeven, lijkt .mij echter wel echt en de relatie tussen uw vereniging en het rij wiel; geleidelijk door de auto, motor, scooter en bromfiets naar de achtergrond gedrongen, is dan ook no.g steeds te recht in uw naam tot uitdrukking ge bracht. U hebt uw naam later wel een beetje gemoderniseerd, door er Kon. Ned. Toe ristenbond aan vooraf te laten gaan, maar Nederland kent u nog steeds als ANWB en de 'luxe toevoeging blijft beperkt tot officiële stukken. Als er over de ANWB wordt gesproken brengt dit onmiddellijk 'gedachtenassocia- ties teweeg met een verbazend groot aantal aktiviteiten: verkeersveiligheid, bewegwijzering, Wegenwacht, WW-radio- dienst, Wegenwachtstations, technische voorlichting, toeristische informatie, ju ridische voorlichting, verzekeringen, bondsinsteilingen, recreatie en toerisme in zijn meest moderne vorm. Wij worden vandaag nog eens bijzon der "geconfronteerd met de omstandig heid, dat uw bond ook de openluchtre creatie wil bevorderen. U hebt het nood zakelijk gevonden de weggebruikers op suggestieve wijze te attenderen op rond ritten door landstreken, die qua natuur schoon zeer aantrekkelijk zijn. Als wij goed zijn ingelicht hebt u reeds 8 van dergelijke wegen gemarkeerd en gepresenteerd. Vandaag zal in Overijssel de 9e toeristische route van Nederland worden geopend. Wij vinden het prettig, dat u daartoe hebt besloten. I-Iet lijkt ons ook volledig verantwoord. Want Overijssel behoort tot die provin cies, die vanwege het genuanceerde na tuurschoon, de geaardheid van de bodem, in staat zijn een belangrijke .bijdrage te leveren ten behoeve van de recreatie en het toerisme, niet in de eerste plaats voor de eigen inwoners, maar vooral ook voor hen, die in het westen en ook in het bui tenland werken en wonen. Wij zitten in Nederland met het u al len 'bekende probleem, dat de behoefte aan openluchtrecreatie sterk is toegeno men. Maar de oppervlakte grond, die daarvoor geschikt is, is sterk afgenomen en neemt nog meer af. De oppervlakte z.g. woeste grónd is in ons land de laatste 100 jaren, hoofdzake lijk tengevolge van ontginningen, terug gelopen van 900.000 ha tot circa 200-000 ha. Wanneer wij daarbij 250.000 ha bos, die nog aanwezig zijn, optellen, komen wij aan een totale oppervlakte aan na- tuurruimte van pl.m. 450.000 ha; dit is gemidekl 400 m2 natuurruimte per in woner. In België is dit nog: 900 m2 In Duitsland 2400 m2 In Frankrijk 4300 m2 In Zwitserland 4500 m2 Deze beperkte ruimte is bovendien zeer ongelijk over ons land verdeeld en wel in omgekeerde zin als de verdeling \an de bevolking. In het westen heel weinig recreatieruimte met ccn grote be volkingsconcentratie; in overig Neder land meer recreatieruimte bij een min der sterke bevolkingsconcentratie. In Zuid-Holland b.v- 42 m2 recreatie ruimte per persoon en in de drie Ooste lijke provincies: Gelderland, Overijssel en Drente gemiddeld 800 m2 per pei-soon. De behoefte aan recreatie is in Over ijssel zelf ook sterk toegenomen. Sedert 1900 is de bevolking in Overijssel ruim verdubbeld. De behoefte aan recreatie zal in de naaste toekomst nog groter worden. Men neme alleen neg maar in overweging dat Nederland in 1980 circa 14 miljoen inwo ners zal tellen (bijna één-vierde meer dan in 1960) en dat volgens het rapport „Plaats en Taak van Overijssel" Overijs sel in 1980 pl.m. 1 miljoen inwoners zal tellen: dat is pl.m. één-vierde meer dan in 1960. Op grond van deze bevolkingsgroei mag men verwachten, dat in Overijssel de 'behoefte aan recreatie tot 1980 met 25 a 35 pet. zal toenemen. Overijssel staat daar echter niet met „lege handen" te genover. De oppervlakte woeste grond is sinds 1900 wel teruggelopen van 113.500 ha (3300 m2 per inwoner) tot 17.749 ha in 1961 (dit is 218 m2 per inwoner) uit een oogpunt van recreatie zeer veront rustend doch met de oppervlakte bos is het veel gunstiger gesteld. In 1901: 19.000 ha; in 1961: 34.050 ha. Woeste grond is ten dele omgezet in bos. Hulde aan Staatsbosbeheer en de Overijsselse boer. Thans is in Overijssel aan woeste grond en bos tesamen nog aanwezig: 51.800 ha; dit is 740 m2 per inwoner. Hierbij komt nog pl.m. 1900 ha aan me ren in N.W.-Overijssel. Wat betreft de oppervlakte aan open luchtruimte, neemt Overijssel als pro vincie de derde plaats in. Wij kunnen ons dus gelukkig achten, dat onze provincie nog een zeer belangrijke 'bijdrage kan le veren ter voldoening aan de behoefte aan recreatie. Vooral is dit het geval, omdat Overijs sel 'bovendien een zo genuanceerd re creatiebeeld te zien geeft: bos, woeste grond, heide, rivieren en riviertjes, me ren, flora en fauna, uitzonderlijke na tuurreservaten en historische gebouwen. Uw bond heeft er blijk van gegeven, dat ook hij de opvatting, dat Overijs sel toeristisch iets heeft te bieden, is tóe- gedaan, door vandaag de Salland-route te willen openen en aan de bevolking te presenteren. De route, die u in overleg met de Pro vinciale Recreatiecontmissie en Gedepu teerde Staten hebt vastgesteld, gaat door 10 gemeenten, t.w.: Dalfsen, Heino, Wijhe, Olst, Diepenveen, Raalte, Holten, Hellendoorn, Den Ham en Ommen. De totale lengte is 110 km en gaat over 6,8 km rijksweg, 46,3 km provinciale weg en 56,9 km gemeenteweg. Het is een samen stelling van secundaire, tertiaire en z.g. restwegen. Zij voert door de mooiste recreatiege bieden der provincie, n.l. het gebeid van middenrOverijssel (de Heuvelrug), het westelijk gedeelte van de Vechtstreek en dc IJsselstreek. De Heuvelrug met als centrum Holten en Nijverdal geniet gro te bekendheid, vooral door de fraaie re- creatieweg, welke beide, plaatsen ver bindt en welke onlangs na verharding en tracé wijziging is 'heropend. Ook de Vechtstreek (met als centrumplaats Om men) is een bekend toeristisch land schap. De route Ommen-Vilsteren-Dalf- sen is zeer bekend. De Salland-route pas seert verder de Staatsbossen bij Eerde, tussen Den Ham en Ommen. Deze bos sen zijn enkele jaren geleden ontsloten door de aanleg van een weg tussen de wegen: Den Ham-Besthmertol en Om- men-Beerze. Een belangrijk element is voorts het Sallandse rivierlandschap. Tussen Wijhe en Olst krijgt de toerist een indruk van de rivier de IJssel in het landschap. Ver der heeft het landschap een boeiende af wisseling van bos en agrarisch gebied, vooral in het 'z.w.-gedeelte van de route, in de omgeving van Diepenveen en de karakteristieke weg van Schalkhaar naar Okkenbroek. Ook mag niet onvermeld 'blijven, dat zioh langs de route fraaie kastelen en landgoederen bevinden, zoals de kaste len Rechteren (bij Dalfsen), het Nijen- huis (bij Heino), Hoenlo (bij Olst) en Eerde (bij Ommen). Als plaats voor de laatste wegwijzer is gekozen een punt voor de oprijlaan van kasteel Hoenlo bij Olst, gelegen in een rijk geschakeerd ge bied. Wij achten het een voorrecht, dat u een vertegenwoordiger van de Provin ciale Recreatiecommissie hebt verzocht straks deze route officieel in gebruikte stellen, aldus de heer Bakker. Bij de aankomst bij kasteel Hoenlo werd nog het woord gevoerd door de burgemeester van Olst, de heer A. Na- wijn, die het goede evenwicht tussen het agrarische en het industriële klimaat in zijn gemeente schetst Na terugkomst werd in hotel „De Lin deboom" door de ANWB een broodmaal tijd aangeboden, waarbij de loco-burge meester van Diepenveen, de heer Veld wachter, nog zijn waardei'ing uitsprak, dat men Schalkhaar gekozen had als uit gangspunt voor deze officiële opening van de Salland-route. Holten's jongstgeborene, Gerrit Dinant Paalman, zoon van de heer Joh. Paal man en mevr. J. G. Paalman-Kooymans, Smidstraat 1, heeft al heel spoedig be zoek gehad van de Braderiekoningin, 's Morgens om 9.15 uur geboren, kwam Mieke ten Velde hem 's avonds om 7 uur, vergezeld van de voorzitter en secretaris van de braderiecommissie, de heren W. Beijers en H. Klein Velderman, met een bezoek vereren. De kleine Gerrit Dinant heeft niets van dit hoge bezoek gemerkt en van de cadeautjes, die hem werden aangeboden, maar zijn ouders hebben dit bezoek wel zeer op prijs, gesteld. Gerrit Dinant is het vierde kind van het gezin Paalman. Het is de taak van de Braderiekonin gin om gezinnen, waar tijdens de ibrade-- riedagen een baby wordt geboren, te be zoeken. Mieke ten Velde heeft deze taak op zeer charmante wijze vervuld, zoals zij ook op andere momenten een vrien delijk woord had voor degenen, die zij bezocht of die haar gelukwensten. Haar taak is nu weer ten einde. De braderie was donderdagavond goed be zocht, maar wat vroeger afgelopen dan voorgaande jaren, omdat het al vrij spoe dig kil werd buiten. In de verschillende hotels, café's en dansgelegenheden bleef het eohter nog geruime tijd gezellig druk. Elf kandidaten van de eerste klas van de school voor economisch, en admini stratief onderwijs het MEAO ver bonden aan de Holtense openbare Ulo school, slaagden voor het middenstands diploma. Het zijn: W. Pakkert en S. Soe- ters te Bathmen; T. Soeters, Almelo; E. van Thiel, Deventer; A. Beumer, J. Meij er, G. Broekmaat en H. Stukkers te Hol ten. H. Wissink te Goor. W. Di.ikerman. Markelo en H. Voortman te Rijssen. Vier kandidaten werden afgewezen. Het afgelopen weekend stond in het teken van de bromfietsongelukken. Zater- morgen 11 uur wilde de heer A. S. D. uit Den Haag, van het zomerhuisterrein, we gens het einde van de vakantie, weer naar huis vertrekken, toen hij bij het afrijden van de Heideweg naar de drukke ver keersweg" Holten-Markelo niet opmerkte, dat uit de richting Markelo een bromfiets met een verloofd paartje naderde. Het wa ren J. M. V. en zijn verloofde J. S. beiden uit Enschede, die tegen zijn auto opbotsten en ontvellingen opliepen. De bromfiets was zodanig beschadigd, dat zij deze moes ten achterlaten. Zaterdagavond was D. J. N. uit Holten, die om 8.30 uur per bromfiets uit de -rich ting Markelo kwam aangereden even on oplettend, zodat hij niet tijdig opmerkte, dat een Duitse auto bestuurd door A.S. uit Hamburg' ter hoogte van hotel Holterman stópte. Hij botste tegen de achterkant van de auto en kwam door de schok voor op de motorkap terecht. Het ongeval liep bij zonder goed af. N. kreeg geen letsel, maar de bromfiets en de motorkap werden be schadigd. Zondagmiddag om kwart voor vier had een wnt gecpmpliceerder aanrijding plaats op de Molenbelterweg - de drukke toeris- tenweg over de Holterberg - waardoor de 21-jarige G.D.S. uit Rijssen en zijn 15- jai-ige meisje J.B.K. uit Holten door een personenauto bestuurd door H.E.K. uit Raalte werden aangereden en onder een voor hen stoppende auto werden gedrukt. S. kreeg ontvellingen en brak een sleutel been. Het meisje had ontvellingen en I schaafwonden aan gezicht en benen. Met een personenauto zijn ze naar hun resp. woning gebracht. De oude wagen van K. uit Raalte remde onvoldoende, waardoor hij de jongelui op de bromfiets, die voor een andere auto moesten stoppen aanreed. Op dè avond van de laatste Braderie dag heeft de trekking plaats gehad van de verloting die Holtens gemend koor (H.G.K.) hield in verband met het aan kopen van een nieuwe piano. De 40 beschikbare prijzen vielen op de volgende nummers: 2079 28, 2148 23, 2202 9. 2233 11, 2246 18, 2267 6, 2286 30, 2297 24, 2310 12, 2331 16, 2386 13, 2402 10, 2411 5, 2474 35, 2531 15, 2542 20, 2651 1, 2709 36, 2750 31. 2774 34, 2789 2. 2947 4. 2950 26. 2952 19. 2991 27, 3052 37, 3105 - 8, 3128 25, 3180 17, 3186 40, 3196 7, 3214 14, 3218 38. 3245 22, 3271 32, 3275 39, 3324 3. 3347 29, 3463 33. 3499 21. De prijzen kunnen op vertoon van het prijsbepalende lot voor 1 sept. 1963 worden afgehaald bij mevr. B. Hann- Dollenkamp, Oranjestraat 23. Nu de wedstrijd tegen Meiderich SV op 14 augustus niet door kan gaan, heeft het sportclub bestuur direct pogingen gedaan om een andere attractieve tegen stander te krijgen. Men is er in geslaagd het beroemde Arsenal uit Londen voor één wedstrijd in Enschede te krijgen. De wedstrijd wordt gespeeld op woensdag 14 augus tus aanvang acht uur in het stadion Diekmaru Ondanks het feit dat Arsenal slechts 1 wedstrijd in Nederland zal spelen en dus een zeer hoge vergoeding vraagt zullen de entreeprijzen niet verhoogd worden. Zodoende wordt het elke voetballief hebber mogelijk gemaakt deze wedstrijd te zien. Kaarten kunnen dagelijks be steld worden op no. K 542010Ó80 van 26 uur. Bij voldoende deelname zal de OAD met extra bussen naar Ensche de rijden. GESLAAGD De heer H. J. Jansen, Neerdorp 20, slaagde te Den Haag -voor de akte Wis kunde. De heer A. Pagrach slaagde aan het Instituut ..Nijenrode" te Breukelen voor het einddiploma „Nederlandse Opleiding Instituut voor het Buitenland". NED. HANDELSCORRESPONDENTIE Diny Heijenk en Janny Stukkër Ad. slaagden te Deventer voor het diploma Nedérlandse Handelscorrespondentie.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 3