De officiefe opening van de; braderie is ma "gtanb MIEXE TEN VILDE BRADERIEKONINGIN GESLAAGDE JENNEKESMARKT Agenda fiurflerli/ke m m Eerste ronde van Holten Predikbeurten Zaterdag 10 augustus 1963 No. 32 Jaargang 15 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting }yHoltens Nieuwsblad" te Holten, Telefoon 05^83 - Nadat daarmede maandagavond reeds officieus een begin was gemaakt door de verkiezing van de braderiekoningin, is de Holtense braderie dinsdagmiddag met een meer ceremonieel tintje officieel ge opend. Deze opening geschiedde door het verblijf buitenslands van de burgemees ter, mr W. H. Enklaar door de loco burgemeester, de heer B- J. Veneklaas Slots, met het doorknippen van een lint in de Kerkstraat ter hoogte van de Oran jestraat, in tegenwoordigheid o.a. van wethouder Brands, de gemeente-secreta ris, de heer G. J. Langenbarg, het barde- riekoninginnetje en de commissieleden. De 'heer Veneklaas Slots zeide deze opening gaarne te 'willen verrichten, om dat de werkzaamheden van de commis sie getuigen van een aktief zakenleven. Zij tracht de 'bevolking en de vele va kantiegangers een indruk te geven van wat de middenstand in iHolten waard is. De loco-burgemeester dankte de'commis sie en de Holtense zakenlieden, die aan dit zomer-evenement deelnemen en dat zo prachtig past in het vakantieprogram ma, voor hun aktiviteiten. Vóórdat het broertje van de braderie koningin, de kleine Herman ten Velde, hem de schaar aanbood om het lint door te knippen, sprak de voorzitter van de braderiecommissie, de heer Beijers, een welkomstwoord, waarbij hij er op wees, dat dit de negende maal was, dat men aan één van de toegangswegen van het braderieterrein bijeen kwam. Hij bracht het gemeentebestuur dank voor de grote medewerking, die de commissie steeds mag ond rvinden, evenals van de men sen van het GEB, gemeentewerken, de politie en vele anderen. Hij sprak in het bijzonder woorden van dank tot de secre taris penningmeester, de heer H. Klein Velderman, die het leeuwenaandeel had in de organisatie van de braderie en de verschillende evenementen, die de voor gaande weken reeds plaats vonden. Daarna maakte het gezelschap een rondgang langs de stands en inrichtin gen op het braderieterrein, waarbij het braderiekoninginnetje talrijke attenties van de standhouders in ontvangst mocht nemen en het gezelschap werd getrak teerd op allerhande verversingen. Het werd een bijzonder leuke tocht, welke werd besloten met een rondrit met het braderietreintje. Tijdens deze rondgang werden op Kaif stermansweide volksspelen gehouden, waaraan voornamelijk de jongere gene ratie van zomergasten deelnam. Stoelen dans, «goaltrappen, zaklopen en dergelijke gaven veel vermaak. 'De uitslagen waren: Stoelendans: 1 Tonnie Schöppers, Ma rian Scholten, Neede; Jannie Dijkslag, Wim Klein Velderman, Alie Veneklaas. Goaltrappen: J. Bril uit Nijmegen en W. Klein Velderman. Zaklopen: 1 Evelien v. d- Plas, Vlaar- dingen; 2 Gerrit Paalman; 3 Johan Wan- sink; 4 Marais v. d. P|as, Vlaardingen. In de middaguren was het nog niet .zo druk op de braderie, hoewel van het bra derietreintje elke rit volgeboekt was, maar 's avonds heerste er een gezellige drukte. Er was belangstelling voor de verschillende stands met alle mogelijke artikelen, van polshorloges tot tv-toestel- len en elektrische wasmachines; de kra men met eetbare waren deden goede za ken en in de hotels en café's in het dorps centrum ging het er levendig toe. De straat- en gevelverlichting brandden in al hun glorie en uit de luidsprekers klonk voortdurend muziek vanuit de ra diowagen onder aan de oude dorpstoren. Honderden bezoekers volgden haar verkiezing. Holten lieeft een nieuwe Braderieko- ningin. Het is het 18-jarig kapstertje Mie- ke ten Velde, die met grote meerderheid van stemmen maandagavond op het kleurig verlichte podium op Kalfster- mansvveide door vijftien zomergasten hiervoor werd uitverkoren. Er steeg een luid gejuich op uit het talrijk publiek, dat op de feestweide was samengestroomd, toen de voorzitter van de braderiecoim- missie, de heer W. Beijers, de keuze van de jury bekend maakte. En het leuke van deze verkiezing was, dat de tien andere meisjes, die op het podium waren geko men om zich voor deze verkiezing be schikbaar te stellen, Mieke ten Velde met haar verkiezing hartelijk gelukwensten. Van enige rivaliteit was geen sprake. Hoewel het altijd wat moeilijk is om roet deze verkiezing een begin te krijgen, heeft het deze keer toch ook weer niet zoveel praten gekost om 11 kandidaatjes op het podium te krijgen. Het was Jenny Ulfman, die als eerste de stoute schoenen aantrok en op het podium kwam, nadat de braderiekonin gin 1962, Hanneke Leppink-Breukink, in een open landauer was gearriveerd om zich nog even aan het publiek voor te stellen en de kroning van het nieuwe koninginnetje te verrichten. Toen liep het verder vrij vlot en meldden zich ach tereenvolgens: Tineke Kers., Hanneke Oplaat, Di'ka Deijk, Bertha Krieger-Me- gelink, Wiesje Hospers, Willy Kruime laar, Coby Ekkelkarhp, .Henny Aanstoot, Mieke ten Velde en Hanny Oolbekkink en allemaal kregen zij een enthousiast applaus van het publiek. 'Nadat Mieke ten Velde door haar voor gangster het gouden kroontje op het hoofd was gedrukt, maakte zij, verge zeld van de voorzitter en de secretaris penningmeester van de braderiecommis sie, de heren W. Beijers en H. Klein Vel derman, een rijtoer in een open landauer door Holten's straten, begeleid door de muziekvereniging „HMV" en haar drum band. Overal stonden de mensen in de straten en wuifden het koninginnetje hartelijk toe, waarbij telkens weer klonk „wel gefeliciteerd" of dergelijke spon tane uitroepen van gelukwens. Voordat de verkiezing: van de braderie-., koningin plaats vond gaf de „Glane- brücker Jagermeisterkapel", een orkest in mooie groene uniformen gestoken, een concert van uitstekend gehalte op het verlichte podium. Later verzorgde dit muziekgezelschap de dansmuziek in de grote feesttent, waar het z.g. Koninginnebal werd gehou den. De belangstelling hiervoor viel wat tegen, maar het publiek had nog drie braderiedagen voor de boeg, die een fer me aanslag op zijn beurs zouden beteke nen, zodat men hel waarschijnlijk nog wat kalm aan heeft willen doen. Toch werd hier nog geruime tijd prettig ge danst. Op het podium in de weide had de heer Klein Velderman het nieuwe koninginne tje namens de braderiecommissie bloe men aangeboden. In de tent kwamen verschillende mensen haar gelukwensen en bood haar voorgangster haar een boe ketje anjers aan. Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Het werd vooral woensdagavond nog eens weer duidelijk, dat het jaarlijks terugke rend evenement, de Holtense Braderie, voor velen een begrip geworden is, niet al leen voor de ingezetenen en de zomergas ten, waardoor de Holtense bevolking bijna verdubbeld is, maar ook voor velen in de omliggende gemeenten. Een stroom van bezoekers bewoog zich ever het braderieterrein in de dorpskern, waarbij in verband met de z.g. Jennekes- markt het jeugdig element niet ontbrak. Talloze jongelui waren reeds voegtijdig aanwezig om dit evenement niet mis te lo pen. De ouderen kwamen later. Samen vulden zij de straten van de dorpskern en later de hotels, café's en de danszalen waar het druk en gezellig was. Er heerste dan ook een vrolijke en prettige sfeer, die zich moeilijk omschrijven laat, maar die er duidelijk blijk van geeft, dat de mens zich op een gegeven moment eens even gezellig wil uitleven. Op eenvoudige wijze maar daarom niet minder spontaan. De stands in de consumptieve sfeer maakten daarbij goede zaken, evenals de kleinere vermaakszaken als de schiettent, de draaimolen, de braderietrein, de swing- mill en dergelijke. Uit de uitlatingen van verschillende standhouders bleek, dat ook de zuiver za kelijk opgezette stands nog wel een graan tje meepikken. JENNEKESMARKT De Jennekesmarkt werd geleid vanuit de radiowagen aan de voet van de Holter toren, waar de voorzitter van de braderie commissie zijn aanwijzingen uitzond aan de jongelui cm de nummers te kopen, waarop een bedrag van 40,20,en 10,gewonnen kon worden, door het paartje dat zich resp. als le, 2e of 3e aan de radiowagen zouden melden. Gebruike lijk was vroeger, dat het eerste paar, dat zich meldde, door het dorp rondgereden werd. De huidige verkeersdrukte en het avonduur, maken dit niet mogelijk, waar om de drie winnende paren met de La- rense Schotsers. die de nummers verkoch ten, in hotel Holterman werden getrac- teerd. Nadat de Jennekesmarkt meer dan een uur aan de gang was meldden zich de drie winnende paren vrij kort achter el kaar. Het waren als le de nummers 687 Ria Ilbrink uit Rijssen en Henk Beijers uit Holten, als 2e de nummers 541 Anny Boekhout dit Rijswijk én Henk Paalman uit Holten en als 3e de nummers 534 An nie Scholten uit Holten en Mans Klein Velderman uit Holten, allemaal nog zeer jeugdige candidaatjes, die echter zeer ver guld waren met de prijs, die zij gewonnen hadden en die hen later werd uitgereikt. Meer dan 600 jongelui hadden aan déze Jennekesmarkt meegedaan. KINDERVREUGDE De braderiecommissie had "s middags voor een kindervoorstelling gezorgd in de grote tent op Kaifstermansweide. Meer dan vierhonderd kinderen en honderd oudei's genoten hier in een, door het tent dak zomerse temperatuur van een zeer gevarieerd kinderprogramma, dat ver zorgd werd door „Oom Wim" de heer W. Devilé uit Leiden - en door „Oom Henny" de heer H. Langeveld eveneens uit Leiden, die als helper en accordeonist optrad. „Oom Wim" bleek een veelzijdig artiest te zijn, die de kinderen in zijn optreden betrok, er allerlei spelletjes mee deed en als goochelaar heel aardige dingen ver toonde. De knalpaarden-race en de bel- lenblazertjes wedstrijd waren heel aardig. Hij had de kinderen ten slotte helemaal 'in de greep met zijn poppenkastvertoning, waarbij de Koning 1000 gulden uitloofde om te zien en te horen hoe de kinderen Kampioenen aan de start In de le ronde van Holten die zater dagmiddag 10 augustus wordt gehouden komen tal van renners aan de start die in de amateur wielersport momenteel aan de top staan. Op het parcours rond het Industrie- terein zulen de amateurs 100 kilometer krijgen te verwerken verdeeld over honderd ronden. Het zou te ver voeren om al de namen van de bijna 80 ren ners die hebben ingeschreven te noemen en evenmin willen we ons wagen aan een voorspelling over de eindzege. Fa voriet voor de eerste plaats zijn onge- tijfekl de kampioen van Friesland Piet Schreur uit Wolvega, de Overijselse kampioen Gert Zwienenberg uit Enter, Roel Hendriks uit De Wijk (Dr.), Ric hard en Wim van Smirren uit Amster dam, Nic Lute uit 's Graveland en Anne Koster uit Leeuwarden. Verder zullen streekrenners als Gert v. d. Berg uit Rijssen, Johan en Gert pluimers uit Markelo zeer zeker bij de eerste zijn. HOOGSTE PRIJZENSCHEMA De renners gaan om half drie van start en rijden een wedstrijd onder het hoogste prijzenschema I. Ook een be langrijke factor waarom zo'n sterk rennersveld van de partij is in deze eerste Ronde van Holten! De organisa toren hebben kosten noch moeiten ge spaard om het ongetwijfeld talrijke pu bliek (mede dankzij de talrijke vakan tiegangers!) wielersport op hoog niveau te bieden. Er is voor een perfecte ge- luidsinstalatie gezorgd, zodat het pu bliek langs het gehele parcours de wed strijd op de voet kan volgen. met deze vertoning meeleefden en er van genoten. BALLONWEDSTRIJD Donderdagmiddag organiseerde de Bra deriecommissie een ballon wedstrijd voor de kinderen op Kaifstermansweide. Het was een kleurrijk schouwspel toen al die ballonetjes gelijktijdig de lucht in gingen en in noordoostelijke richting wegdreven, nagestaard door de kinderen en hun ou ders. Maandag 5 augustus t.m. 10 augustus: Co- operatie Holten wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Vrijdag 9 augustus-16 augustus: Drogis terij „De Vijzel" wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Vrijdag 9 tot en met maandag 19 augus tus: Verkooplokaal W. ten Brink te Goor wegens vakantie gesloten (zie ad vertentie). Vrijdagavond 9 augustus om 8 uur: Or gelconcert door Piet Meeboer op het orgel van de Geref. Kerk, afgewisseld met samenzang. Zaterdag 10 tot en met 17 augustus: Auto rijschool Kolkman wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zondagavond 11 augustus om 8 uur. In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in Kaifstermansweide (Stations straat) Maandag 12 t.m. vrijdag 16 augustus: G. J. Schuppert, Manufacturen, Oranje straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 12 tot en met zaterdag 17 aug.: Gebr. Steunenberg, schoenhandel, La- renseweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Donderdag 15 augustus, des avonds om 8 uur: Film in gebouw „Irene" (zie adv.). Zaterdagmiddag 17 t.m. 24 augustus: Rij wielhandel G. H. Kolkman, Larense- weg, wegens vakantie gesloten. Voor afhalen gas geopend (zie adv.). Zondagavond 18 augustus om 8 uur: In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in Kaifstermansweide (Stations straat). Maandag 19 augustus t.m. woensdag 21 augustus: Kledinghuis Beltman geslo ten (zie adv.). Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur prof. dr Ober man. In beide diensten is er Viering en Dankzegging H. Avondmaal. Dïjkerhoek: 9.30 uur ds v. d. Neut van Nijverdal (Viering en Dankz. H. Av.). Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Welbedacht van 's-Gravenhage. In alle diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk te Rijssen: 7 uur en 8-30 uur Mis; 10 uur Hoog mis. R.K. Kerk Nieuw-Heeten: 7.30 uur, 9 uur (Hoogmis) en 10-30 uur. Geboren: Jan Geert, zv J. G. Prins en G. Schippers, Neerdorp 105. Gerrit Di- nant, zv J. Paalman en J. G. Kooijmans, Smidsstraat 1 Ondertrouwd: A. Schippers, 26 jr., Hol ten en H. Vincent, 21 jr., Hengelo (O.). Overleden: H. A. Krause, 23 jr., Vier- h.öfen (Duitsland). BEVOLKING: Ingekomen: Mej. H. H. Gerding van Oldenzaal naar Hölterberg 67. J. A. Lubbers en gezin van Purmerend naar Hölterberg 41a. C. A. M. Stoelhorst van Markelo naar Bergmanstraat 14. Vertrokken: Mevr. A. F. Goldstein en gezin van Dorpsstraat 65 naar Bathmen. - W. G. van Loenen en echtgenote van Hölterberg 46 naar Voorburg. Gevonden: een leeg ijzeren vat; badtas met inhoud; portemonnaie zonder inhoud; regencape, TL-buis; zonnebril; porte monnaie met inhoud. Verloren: 6 portemonnaies met en zon der inhoud; zwembroekje met badhand doek; herenpolshorloge; meisjesvest; een zwemabonnement; regenjas met capu chon; herenpolshorloge „Pontiac"; drie sleuteltjes aan ring (no. 3224). Inlichtingen dagelijks (doch niet tus sen 13 en 14 uur) aan het groepsbureau der Rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, tel. 352.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1