Zonnig zomeren W S. ;v IliillW' Hippische demonstratie voor vakantieganger; De ooievaar ging mee naar Canada Hl II „Pot voor de ton" Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Wedvlucht der duiven §N DIT BLRD Zaterdag 20 juli 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 5 13 juli: Roosendaal, 62 duiven, afstand 136 km.: 1 H. J. Aaftink, 15.46.00 uur, 2 J. Scho- neveld, 3 G. Veldhuis, 4 Idem, 5 J. Seho neveld, 6 G. Veldhuis, 7 C- W. Beeves, 8 J. Sehoneveld, 9 Idem, 10 H J. Aaftink, 11 J, Sehoneveld, 12 Idem, 13 Idem, 14 Idem, 15 L. Gazan. Stand jonge duiven na drie vluchten: 1 J. Sehoneveld 220.6 pt. 2 -H. J- Aaftink 211.4 pt. 3 W. Aaftink 120.0 pt. 4 G. Veldhuis 108.6 pt. 5 C. W. Reeves 108.0 pt. 6 L. Gazan 49.0 pt. 7 G. Steunenberg 31.8 pt. 12 juli: Tours (Fr.), 27 duiven, 682 km.: 1 G. Veldhuis, 15.59.10 uur, 2 Idem, 3 G. Steunenberg, 4 G. Veldhuis, 5 Idem, 6 H. J. Aaftink, 7 G. Steunenberg, 8 H. J. Aaftink, 9 L. Gazan. Stand Fond oude duiven na drie vluch ten: 1 H. J. Aaftink 652.9 pt. 2 G. Veldhuis 558.6 pt. 3 G Steunenberg 453.3 pt. 4 J. Sehoneveld 249.7 pt. 5 C. W. Reeves 212.2 pt. 6 L. Gazan 202-1 pt. 7 W. Aaftink 166.0 pt. 8 W. v. d. Pluym 59.4 pt. Het was tegen het einde van de barre winter 1962-1963, dat we getroffen werden door een volmaakt zomerse etalage, waar in temidden van kledingstukken van een onverantwoorde luchtigheid, werd mede gedeeld, dat men in ruil voor 50 Neder landse guldens eigenaar kon worden van een compleet zomerkostuum. Daar men in Nederland niet meer zo gul is met lage prijzen en iedere zakenman bereid is om, luidkeels kankerend op de sluipende geld ontwaarding, ieder kwartaal enige per centen „hoger te gaan zitten", drensden wij aarzelend de winkel binnen. Of we dat pak van eh was het niet vijftig gulden? even mochten zien. Tot onze ver bazing en achterdocht tegelijk deed de verkoper nog moeite ons het pak te ver kopen. Nou, compleet was het niet. Er zat geen voering in, er mankeerde een borst zak en het had maa'r één binnenzak. Van onze opmerkingen te dezen keek de ver koper op. „Maar mijnheer", zei hij, „dat is expres zo gemaakt. Het is een lichtgewicht kos tuum voor de warme dagen. Daarom heeft het geen voering en is het aantal zakken ook minder dan gewoonlijk. Maar het is wel van katoen", zei de verkoper, blijk baar opgelucht dat hij weer iets positiefs kon noemen. „Kun je het dan gewoon wassen?" vroegen we met het air van kenners. „Dat ook, mijnheer", deed de verkoper gedul dig, „maar belangrijker is de luchtigheid van het kostuum dank zij die katoen. Het is een mooie stof, het is lekker poreus, het zit allemaal zo gemakkelijk en „En het kreukt", zeiden wij bokkig. Toen kwam de verkoper met zijn gemeenste wapen. „Ja mijnheer, u moet een katoe nen kostuum weten te dragen. Het kreukt meer dan een wollen kamgaren, maar dat geeft nu juist dat ongedwongene, dat ge makkelijke, wat we in de zomer zo graag hebben. En nu moet u niet denken dat u in de plooi moet lopen. Nee, gewoon dragen als ieder ander kostuum en u zult zien dat het enorm meevalt". Nu zitten we zonnig te zomeren in ons katoenen, ongevoerde, met minder zak ken bedeelde lichtgewicht kostuum van 50 gulden. Van de klodder slagroom, die we er gisteren op hebben gemorst, is niets meer te zien, want de vlek was er met wat water zo uitgehaald. Het wordt ons, mannen van deze tijd zoals het in de advertenties heet wel gemakkelijk gemaakt. En beslist niet alleen de mannen, want wat maken ze tegenwoordig niet van katoen! Kijk er de genieters van een zonnige dag maar eens op aan. Voor de dames en de kin deren, voor de jongelui die zich „tiener" noemen en voor hen, die reeds aardig op leeftijd raken is er een volledige ka toenen garderobe, modieus, kleurig en zorgeloos draagbaar voor iedere zomerse dag, die het Nederlandse klimaat maar aan ons wil afstaan. PAUL VANDER. door het aktie-comité een 7-tal fleurig aangeklede „potten" -geplaatst, waarin de werkers en de bewoners van de kazernes regelmatig een restje van koffie- en si- garettengeld deponeren onder het motto: „alles helpt". Zoals bekend, is de eerste stoot van militaire zijde al gegeven door het elftal, bestaande uit dames van onderofficieren van het garnizoen Deventer, die op 30 en 31 augustus spaarpotten huis aan 'huis in Deventer zullen verspreiden. Natuurlijk doen alle militairen stuk voor stuk mee aan de grote aktie, maar ciat is een huiselijke erekwestie. Het plaatsen van een „bedrijfspot voor de ton" is in elk geval een idee, dat na volging verdient. LANDMEETKUNDE Aan de Hogere Technische School te Utrecht slaagde dezer dagen onze plaats genoot, de heer W. G. Koopman, voor de afdeling Landmeetkunde". De tegenwoordige strandensembles van een katoenen stof behoeven niet alleen aan het strand te worden gedragen. Ze zijn zo gemaakt, dat men er ook in andere vakantie-oorden en zelfs thuis - in de tuin bij voorbeeld plezier aan beleeft. Het linker model heeft een pantalon met een Amerikaanse voorsluiting en ceintuur, schuine insteekzakken en splitjes onder aan de pijpen. In dezelfde kleur heeft het hesje een streepdessin. Het rechtse model heeft een bloes met boothals en voorsluiting. (Modellen van Sturka) De landdlijke rij vereniging „Bergrui- ters" gaf woensdagavond in „Kalfster- mansweide" in het kader van het VVV- vakantieprogramma een hippische de monstratie waarvoor ruim 200 bezoekers voor het merendeel vacantie gasten - - belangstelling toonden. Nadat dc amazones en ruiters op de muziek van de „Posthoorn galop" een openingsnummer hadden gereden sprak namens de Bergruiters de heer J. Wig- gers een woord van welkom en werd het programma waarbij de voorzitter-instruc teur de heer H. Beldman via de geluids installatie van radio ter Harmsel een toelichting gaf vlot afgewerkt en werden ondanks het feit dat het terrein doordat voor de te plaatsen tent reeds een grote vloer was gelegd aan de kleine kant was goede prestaties geleverd. Equipe spring (totaal 24 hindernissen per equipe). 1 equipe „Sehoneveld": Hettie Krekel met „Kartoes" (9)H. Sehoneveld met „Invasie" (13); G. Beldman met „Bar ry" (0). Totaal 22 punten. 2 Equipe „T. Beldman": Jan Muller met „Sjonnie" (1); G. Bolink met „Hettie (2); T. Beldman Jr. met „Amigo Deu" (8). Totaal 11 punten. 3 Equipe „W. Aaltink": T. Beldman Jr, met „Toeska (2); Jan Jacob ter Horst met „Poesta Koning" (3); W. Aaltink met „Wuzello" (5). Totaal 10 punten. 4 Equipe „I-I. Aanstoot": Dinant Pief- fers met „Sultan" (0); H. Aanstoot met „Ronnie (0)Wim Derksen met „Voske" (8). Totaal 8 punten. Springen (1.30 m.) 1 H. Sehoneveld met „Invasie" 0 fout; 2 J. Müller met „Sjonnie" 0 fout; 3 J. J. ter Horst met „Poesta Koning" 1 fout; 4 W. Aaltink met „Wuzello" 4 fouten. Plet nummer aangekondigd als „Ga ook eens rijden" was een soort voltige nummer dat werd gebracht door de rui ters T. Beldman, W. Derksen en H. Vru- wink. Het paard „Hettie" van G. Bolink liep rustig zijn rondjes en gaf het drie tal gelegenheid om enkele vrij goede staaltjes van acrobatiek en licnaamsbe- heersing te tonen. Dorus (met snor, bril en stofjas) boei de als ruiter minder dan T.V.-artist en wanneer men het publiek op komisch gebied iets wil brengen dat de lachspie ren in beweging brengt zal men het toch in iets heel anders moeten zoeken. Bij het pyramide rijden waarbij „Wuzel lo" „Sultan" en „Kartoes" een 5 tal (3 zittend en 2 staand) ruiters op hun rug kregen werd uitstekende rijkunst ge toond. Een mooi slot van "het hippisch evenement vormde het o.l.v. instructeur Beldman uitgevoerd carrousselnummei\ Al met al een geslaagde avond die met een dankwoord tot de Bergruiters en de wens voor een prettige vacantie voor de vele gasten door de heer J. Wiggers als vestuurslid van de VVV „Hollens Belang" werd besloten. liet garnizoen Deventer (loet mee! De militairen van het garnizoen Deven ter zijn vastbesloten om zich niets te la ten ontgaan van de aktie „Poli voor de ton" voor het nieuwe Rode Kruis cen trum, op 30 en 31 augustus a.s. In de Boreelkazerne te Deventer en in de Westenbergkazerne te Schalkhaar zijn Nederlandse kraamverpleegster Nel van Beek reeds verschillende malen naar verre, vreemde streken. Na geruime tijd in Australië, Indonesië en Engeland te hebben doorgebracht, oefent zij thans in Vancouver aan de westkust van het on metelijke Canada haar menslievend be roep uit. Toen ik onlangs na een treinreis van vierentwintig uur uit de Canadese prai- riestad Calgary in Vancouver arriveer de, hoopte ik kraamverpleegster Nel van Beek, die ik vanuit Nederland mijn komst per luchtbrief had aangekondigd, op het station aan te treffen. Nadat de lange trein tot stilstand was gekomen en een negerbediende de automatische deurtrap had laten zakken, stapte ik met mijn twee koffers het perron op. Een kruier bromde „Good morning, sir", en wees mij op de hoge roltrap die naar de uit gang van het enorme station leidde. Hoewel het pas half acht in de ochtend was, stond een grote groep mensen in de hal van het gebouw de aankomst van de trein af te wachten. Ik had Nel van Beek nooit eerder gezien. Van een rela tie had ik vlak voor mijn vertrek uit Ne derland haar adres gekregen en op goed geluk had ik haar geschreven. Ik zette mijn koffers op de grond en liet mijn ogen over de wachtenden gaan. Vergeefs zocht ik naar iemand in verpleegsters uniform. Opeens trok een vrouw met kort grijzend haar en vriendelijke bruine ogen, die wat achteraf bij een pilaar stond, mijn aandacht. Onze blikken ont moeten elkaar en ineens wist ik: dat is Nel van Beek, de Nederlandse kraamver pleegster met trekkersbloed, die een jaar geleden in Vancouver was neergestreken. Ik stevende op haar af en vroeg: „Bent U „Ja, ik ben Nel van Beek, prettig U te zien. Maar hoe wist U, dat ik het was?" „Niet zo moeilijk", antwoordde ik. „U ziet er nog zo Europees uit. De oude wereld heeft een onuitwisbaar stempel op U gedrukt". Even later liepen Nel en ik door de zonnige straten van Vancouver naar mijn wolkenkrabbex-achtig hotel in het cen trum van de stad. Ik nodigde mijn on dernemende landgenote uit het ontbijt met mij te gebruiken en onder het ver orberen van een kaasommelet vertelde Nel Van Beek over haar wex-kzaam le ven, waarin de ooievaar zo'n voorname rol speelt. „Ik ben geboren in Zundert. U weet wel, het Zundert van Vincent van Gogh. Later verhuisden we naar Breda, waar ik met mijn ouders en zeven zusjes in een oud, machtig huis wooxxde, dat de romantische naam „Casa Togenesa" droeg. Mijn vader was eexx humoristisch man en van hem heb ik de zwerflust ge- erfd. Na de mulo en de huishoudschool werd ik leerling-verpleegster in Roosen daal. Ik was toen xxet zeventien eix ver wachtte nog alles van het leven. Het vak van kraamverzorgster trok mij erg aan. Na mijn verpleegstersdiploma te hebben behaald, ging ik in Heerlen een cursus volgen op de vroedvrouwenschool. Ja, lxet was toen een heel andex'e tijd. Ik kreeg een zakgeld vaix tien gulden per maand. Maar als je iels brak, een bord of eexx koortsthermometer, werd dat in rekening gebracht. Er bleef dus niet veel Duiven van de vereniging „De Berg- vliegers" namen deel aan de volgende wedvluchten, met de daarachter vermel de resultaten: 29 juni; Den Bosch, 85 duiven, 101 km.: 1 J. Sehoneveld, 13.46.37 uur, 2 L. Ga zan, 3 W. Aaftink, 4 G. Steunenberg, 5 H. J Aaftink, 6 Idem, 7 W. Aaftink, 8 Idem, 9 Idem. 10 J Sehoneveld, 11 idem, 12 Idem. 13 Idem, 14 W. Aaftink, 15 J. Seho neveld, 16 H. J. Aaftink, 17 J. Sehoneveld, 18 C. W. Reeves, 19 H. J. Aaftink, 20 J. Sehoneveld, 21 G. Veldhuis. Noyon, 46 duiven, afstand 385 km.: km-: 1 L. Gazan, 12.06.29 uur, 2 H. J. Aaf tink, 3 J. Sehoneveld, 4 L. Gazan, 5 Idem, C H. J. Aaftink, 7 G. Steunenberg, 8 G. Veldhuis, 9 Idem, 10 H. J. Aaftink, 11 G. Steunenberg. 6 juli: 23 duiven, Corbeil, afstand 495 1 I-I. J. Aaftink, 13.39.47 uur, 2 Idem, 3 G. Veldhuis, 4 L. Gazan, 5 G. Veldhuis, 6 G. Steunenberg. Stand Mid-fond: 1 H. J. Aaftink 612.3 pt. 2 G. Veldhuis 520.5 pt. 3 L. Gazan 392.4 pt- 4 G. Steunenberg 336.5 pt. 5 J. Sehoneveld 310.6 pt. 6 C. W. Reeves 143-4 pt. 6 juli: Breda, 82 duiven, afstand 136 km.; 1 H. J. Aaftink, 13.47.17 uur,' 2 Idem., 3 J, Sehoneveld, 4 W. Aaftink, 5 C, W. Ree ves, 6 .J. Sehoneveld, 7 Idem, 8 W. Aaf tink, 9 C. W. Reeves, 10 Idem. 11 J. Seho neveld, 12 C. W. Reeves, 13 W. Aaftink, 14 H. J. Aaftink, 15 W. Aaftink, 16 J. Sehoneveld. 17 Idem, 18 Idem, 19 C. W. Reeves, 20 H. J- Aaftink. „Ik geniet van de ruige grootsheid van dit land... Nel -van Beek (links) met een jong echtpaar, alwaar zij geholpen heeft de baby ter wereld te brengen. over. De hoofdzaak was echter, dat ik het „ooievaartje" haalde. Nel van Beek nam eerst een slokje van haar zwarte koffie, voor zij verder ver telde. „De oorlog bracht ook in mijn le ven een grote, ik mag wel zeggen beslis sende omwenteling. Want eigenlijk be gon al in 1940 mijn grote zwerftocht over de globe. Mijn met zoveel moeite verworven Ne- dex-landse diploma's hebben in Canada geen enkele waarde. Dat is jammer maar begrijpelijk. Ik moest hier dus van voren af aan begimxen en dat viel echt niet mee. Maar wat kaïx me gebeuren? Ik ben xxu zo zachtjes aan veertig jaar. En wordt niet altijd beweerd, dat lxet leven pas met veertig begint? Als ik over enige tijd volledig ben ingeburgerd, ben ik overal welkom en kan ik niet zo maar op straat worden gezet. De vakbonden waken daxx over je en dat is een hele geruststelling. Het is zaak, dat je als emigrant de eer ste twee jaar in het zadel komt, anders haal je het niet zo gemakkelijk meer. Je moet je daarvoor wel alles ontzeggen en alles is een heleboel! In dit land vindt je niemand die je redt, wanneer je op het punt staat te verdrinken. Dat klinkt mis schien hard, maar 't is zo. Toch houd ik van Canada. Ik heb me aangepast aan de omstandigheden en al mis ik soms de in timiteit en de vriendschappelijke omgang zoals men dat in Nederland gewend is, toch wox-d ik niet verteerd door heim wee. Het boeiendste van dit land is voor mij de grote uitgestx-ektheid. Sommige Euro peanen hebben juist de angst voor de onmetelijkheid van Canada. Ik niet! Stx*aks wil ik naar het noorden trekken naar de provincies Muokon of Alaska. Toen ik later met Nel van Beek in het beroemde Stanley park wandelde, voelde ik mij in de ban van de eeuwenoude to- i'enhoge bomen. Ze zei: „Ik zie Canada met een Europees oog. Ik geniet van de ruige grootsheid van dit land, waar comfort helaas een levensbehoefte is ge worden. Wie alleen maar achter de dol lar aanholt, is een arm mens, want die heeft geen tijd wilde orchideeën te gaan zoeken in de bergen of te luisteren naar de snavelroffel van ec-n rode specht".

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 5