M Vakantie- programma Apenda DRUMBANDCONCOURS vrolijke noot in het vakantieseizoen Afsluiting van wegen Predikbeurten Ilfirjterlïmi Afstammelingenkeuring trok veel belangstelling Zaterdag 20 juli 1963 No. 29 jaargang 15 HOLTENS NIEUWS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad" te. Holten.. Telefoon 05J/.83 - 23Jf Adv.-prijs 1—15 f 0.10 Het nationaal drum bartel- concours, dat de drumband van de Holtensc Muziek- verenigng- „H.M.V." zaterdagmiddag or ganiseerde gaf grote fleur en levendig heid aan het, door de vakantiegangers, toch al drukke dorpsbeeld. De aankomst •van| de touringcars met de deelnemers, opgewacht door jonge meisjes in een on berispelijke turncostuumpjes niet de naambordjes van elke vereniging, het de- filé door Holtens straten voor het ere- comité, en het tromgeroffel van de drums met begeleiding van trompetten, fluiten en bazuinen maakte alles tot een feestelijk schouwspel. Later von,tl op Kalfstermansweide het eigenlijke con cours plaats, dat flinke belangstelling trok. Voor dat het zover was had in de raadzaal jjen gemeentehuize een ont vangst plaats door het dagelijks bestuur der gemeente waarbij behalve de leden •van bet óre-comité, één afgevaardigde van elke vereniging en de tamboer-mai- tre, als de vertegenwoordiger van zijn band, waren uitgenodigd. De burgemeester, mr. Enklaar, sprak zijn voldoening uit over de organisatie van dit concours. Men heeft in Holten se dert jaren geen muziekconcours gehad en daarom vindt het gemeentebestuur het verheugend, dat men tot de organi satie van een drumband-concours is geko men, daar dit o.a. door het défilé voor de burgerij een vrolijke noot brengt in het vakantieseizoen nu velen naar Hol ten komen met zijn Holterberg. Na op de betekenis van het concours te hebben gewezen voor ieder korps bracht hij de heer Wiggers, als voorzitter van het or ganisatiecomité dank voor het genomen initiatief. Nadat de ere-wijn was rondgediend schetste de heer Wiggers de voorgeschie denis van liet concours en bracht hij naast de vele anderen in het bijzonder het gemeentebestuur dank voor zijn gro te medewerking. Vanuit de Industriestraat begon toen de mars door het dorp van de drum bands in hun keurige en gevarieerde uniformen met de tamboer-maitre voor op en begeleid door de „Bato"-meisjes. Voor het bankgebouw van de boerenleen bank namen de leden van het gemeente bestuur en van het ere-comite het défilé af, terwijl de jury hier 't marcheren be oordeelde. Ook de tamboer-maitres wer den hier aan een beoordeling onderwor pen voor houding, show en voorbrenging. Het optreden op Kalfstermansweide be gon met een gezamenlijke staande mars onder leiding van de tamboer-maitre van de drumband „Sint Jan" uit Wierden, de heer A. Boonk. BEOORDELING Vervolgens werden alle bands aan een proeve van hun kunnen onderworpen, OFFICIËLE PUBLIKATIES: Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat in verband met het houden van een z.g. auto-rodeo de navolgende wegen op za terdag 27 juli 1963 van 13 uur tot pl.m. 10 uur voor alle verkeer gesloten zullen zijn: a de Kolweg ter hoogte van de Rijs- senseweg en van de Oranjestraat- Dorpsstraat; 'b de Kerkhofsweg ter hoogte van de Stationsstraat, de Spoorstraat en de Industriestraat. Al het verkeer naar het rodeo-terrein achter de fabriek van Ter Horst en Co. N.V. zal geleid worden via de Stations straat en de Waagweg en via de Noor denbergstraat, ter hoogte van hotel Vos man. Motorvoertuigen, brommers en rijwie len worden niet toegelaten tot het rodeo terrein. Zij kunnen geparkeerd worden op braakliggende terreinen langs de Waag weg cn in het zuidelijk deel van het Kol- plan, zoals door borden en pijlen zal wor den aangegeven. Holten, 18 juli 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. W. BiEIJERS, loco-secretaris. Uitbreidingsplan in onderdelen voor het villa-terrein „Look" Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 17 juli 1963 gedurende vier weken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-uitbreidingsplan in onderdelen voor het villaterrein „Look" in deze gemeente, met de daarbij behoren de bebouwingsvoorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Holten, 16 juli 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR waarbij de technische en ritmische uit voering van de mars, klankgehalte, tem po en ordelijkheid en gericht marcheren de maatstaven vormden. Hoewel de gesteldheid van het terrein niet ideaal genoemd kon worden verliep alles vlot. Alleen de leider van „De Har monie" uit Gorssel-Eefde, meende het met het uitgezette terrein niet te kunnen stellen en kreeg permissie om met zijn band, die uit 41 personen bestond, op een ander deel van het terrein op te treden. Na afloop van het concours gaf de jeugddrumband „De Riet" uit Almelo een speciaal shownummer, terwijl de ju bilerende jeugddrumband „West Ensche de", in verband met haar 2e lustrum in prachtige blauwe uniformen gestoken, op het podium de „Bello-wals" uitvoerde en daarna nog een shownummer ten beste gaf. Beide bands ontvingen hiervoor een extra-prijs als aandenken en een harte lijk applaus. Het was al vrij laat geworden toen de jury bestaande uit de heren J. Pedde- mors, Hengelo, G. Saalting, Enschede en H. Westerhof, Hengelo met haar beoor deling gereed gekomen was en burge meester Enklaar de uitslag bekend kon maken. Deze luidde: Senioren: le prijs: „De Harmonie", Gorssel-Eefde (tamb.-matre Rietje Tui- ter) 75 punten (lopende mars 37, staande mars 38 p.), Kon. Muiziekvereniging „Apollo" Laren (Gld) (t.m. J. Ligten- berg) 75 punten (37 en 38), „Sint Jan Wierden (t.m. A. Boonk) 64 punten (33 en 31), 2e flrijs: „De Bazuin", Borne (t.m. A. C. van Ravenswaay) 63 punten (32 en 31). „De Harmonie" had de eer ste keuze door een 10 voor beide marsen. Jeugddrumbands: le prijs: „De Riet", Almelo (t.m. mej. H. Bakker) 68 punten (34 en 34), „Delden", Delden (t.m. Ine Timmerman) 67 punten (33 en 34), 2e prijs „West-Enschede", Enschede (t.m. W. Koops) 63 punten (32 en 34), „Edel weiss", Neede (t.m. G. ten Elsl) 62 pun ten (30 en 32), „Succes", Lochem (t.m. G. Steg) 59 punten (31 en 28). Défilé: 11e prijs senioren: „De Harmo nie", Gorssel-Eefde, jeugddrumbands: „Delden" te Delden. Tamboer-maitres: (beoordeling défilé en concours): Senioren: Rietje Tuitert van „De Harmonie", Gorssel-Eefde, junio ren: Ine Timmerman van „Delden" te Delden. Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur ds Israël. Col lecte voor Inwendige Zending. Om 19.30 uur: Jeugddienst. Voorganger: ds Mol ufit Leeuwarden. Collecte voor het Jeugdwerk. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Broeijer. Col lecte voor Inwendige Zending. Om 19.30 uur; zie Holten. Geref. Kerk: 8-30, 10 en 3 uur ds Hoogkamp. In deze diensten is «het éne offer ibestemd voor de Kerk. Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk te Rijssen: 7 uur en 8-30 uur Mis; 10 uur Hoog mis. R.K. Kerk Nieuw-Heeten: 7.30 uur, 9 uur (Hoogmis) en 10-30 uur. Gevonden: fietspompje: regenjas met voorwerpen in de zakken; een sandaal; een paar dameshandschoenen; zonnebril. Verloren: kinderjurkje; pettycoat; da- mesportemonnaie met inhoud; aktetas m. inhoud; damestas, inhoudende portemon- naie met geld; damesvest. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Met een hartelijk welkom tot onze zomergasten laten wij hieronder het vakan tieprogramma weer volgen, zoals het er de komende week uitziet. Gaarne doen wij nog een beroep op alle hotel-, pension-, kampeerboerderij-, bungalowkamp en kampeerterreinhouders de toegezonden exemplaren van ons blad aan hun gasten door te geven. Zolang de voorraad strekt zijn nog nummers op het V.V.V.-kantoor verkrijgbaar. TEENAGERSHOW Zaterdag 20 juli om 8 uur vindt in een ruime tent in Kalfstermansweide een grote teenagershow plaats. Het is een avond voor de jongelui, maar ouderen zijn ook van harte welkom. Behalve de Holtense band „The Sensation Rockets" met de solisten Ans Beumer en Henk Broekmaat, komen er uitstekende gezelschappen als „The Starfighters" uit Deventer, „Rudie and the Flaming Stars" uit Rijssen en niet te vergeten Sandra en Franky Reemer uit 's-Hertogenbosch. En.na afloop bal. Nadere bijzonderheden vindt men in een aankondiging in dit nummer. BEZOEK AAN KAASBOERDERIJ Dinsdag 23 juli, tussen 7 en 8 uur 's avonds, zal een bezoek gebracht worden aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enige zelf- kazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere landbouwbedrijf bij hun rondleiding iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich zo spoedig mogelijk voor deelname moet opgeven, telefoon 533. De kosten bedragen f 1. per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VAKANTIE-BAL DINSDAG 23 JULI 8 uur GROOT VAKANTIEBAL in „AMICITIA", georgani seerd door de Wandelsportvereniging „De Trekkers", met muziek van „The music makers" uit Zutphen. De W.S.V. „De Trekkers" organiseert elk jaar in het vakantieseizoen enkele dansavonden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar een aankon diging in dit nummer. VVV HOLTERBERGRIT Woensdag 24 juli en volgende woensdagen wordt des middags bij voldoende deelname de bekende VVV autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalsc berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1.50 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij het VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. De tocht duurt van pl.m. 25.30 uur. De administrateur gaat mee voor een explicatie. OPENLUCHTSPEL Woensdag 24 juli om 8 uur voert de toneelclub „O.C.H." onder de feestbomen op de Holterberg het openluchtspel op „Stefan Borkos" van de bekende auteur Arie van der Lugt. Een spel van liefde en hartstocht in 3 bedrijven, met kleur rijke costuums len de natuur als decor. Elders in dit blad zijn uitvoerige bijzonderheden vermeld, waarnaar wij kort heidshalve verwijzen. FILMVOORSTELLING Donderdag 25 juli 8 uur filmvoorstelling in Irene met de daverende kleuren film „Davon traumen alle Madchen", met in de hoofdrollen o.a. The Blue Dia monds, Marion Michael, Gabv King en vele anderen. Geboren: Jenette, dv B. J. Kruimelaar 1 en G. Knol, Holterbroek 15- Alma, dv H. Slagter en K. F. Remmelts, H. J. Wansinkstraat 13. Jannes, zv J. Beunk en G. H. Hoog Stoevenbeld, Look 22. Gehuwd: W. L. ter Beest, 19 jr., Rijs sen en Hermanna Bernarda Broekhuis, j 19 jr., Holten. Overleden: Johan Arfman, weduwnaar van Naatje Lebbink, 81 jr., Holterbroek 47. BEVOLKING: Ingekcümen: H. G- W. Welting en gezin van Enschede naar Bergmanstraat 20. Het is een fantastisch mooie kleurenfilm met 15 topschlagers. Een .-uurwerk van vrolijkheid. Nadere bijzonderheden vindt men in een aankondiging en in Filmnieuws. PUZZLE-WANDELTOCHT Donderdag 25 juli organiseert de Wandelsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving. Het vorige jaar waren er vaak meer dan honderd deelnemers en deelneemsters. Start van 19 tot 19.30 uur vanaf het clublokaal café De Waag aan de Waagweg. Inleggeld 50 cent volwassenen en 25 cent kinderen. Er kunnen aardige prijsjes gewonnen worden. De deelnemers waren tot nu toe altijd enthousiast. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag 26 juli «en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is pas weer uitgebreid en is van een bijzondere bekoring. AMERIKAANSE AUTO-RODEO Zaterdag 27 juli nam. 2 uur grote Amerikaanse Auto-Rodeo op een terrein achter de juteweverij van Ter Horst Co. N.V. op het Industrieterrein. 24 onverschrokken coureurs bestrijden elkaar in hun gepantserde auto's dat de stukken er afvliegen. Prijs: de gouden Rodeo-auto. Er wordt zo'n grote belangstelling verwacht voor dit in deze omgeving nog onbekende, enerverende evenement, dat uitgebreid'.- vt rkeersmaatregelon den genomen om de stroom in goede banen te leiden. De Auto-Rodeo-Club uit Bentelo, die dit evenement verzorgd, heeft reeds tal van rodeo's verzorgd en zal in de maand augustus optreden in Rheiné (West- Duit sland). De kassa's zullen reeds vanaf 13 uur geopend zijn. DANSAVOND MET JAZZMUZIEK Zaterdag 27 juli 8 uur grote dansavond met het beroemde dansorkest „The River Town Jazzband" in een grote tent op Kalfstermansweide, op uitnodiging van de Braderiecommissie «en verzorgd door de Holtense Jongeren Sociëteit. Dit dansorkest, dat doorlopend gecontracteerd is, is nog maar éénmaal in Holten opgetreden en wel in „De Wielen". Men heeft geluk gehad beslag te kunnen leggen op dit ensemble, doordat het door toevallige omstandigheden deze avond was vrijgekomen. Nadere bijzonderheden vindt men in een aankondiging in dit nummer. VAKANTIE-BAL Zaterdag 27 juli 8 uur GROOT VAKANTI-BAL in „AMICITIA", georganiseerd door de Wandelsportvereniging „De Trekkers", met muziek van „The music makers" uit Zutphen. De W.S.V. „De Trekkers" organiseert elk jaar in het vakantieseizoen een aantal dansavonden, evenals zulks 's winters voor de Holtense jeugd geschiedt. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. De Overijsselse Autobusdienst „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten, o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het WV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen 's avonds. Tel. 533. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, za1 de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk ge!egenhe:d worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10 uur begint, van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. De aandacht van de zomergasten mag tens^tte nog gevestigd worden do Canadese begraafplaats op de Holterberg. Een monument van serene rust midden tussen de bomen, waar meer dan duizend Canadezen begraven liggen, die voor onze vrijheid het offer van hun leven brachten. In de eerstg dagen van mei had een pelgrimage plaats van tachtig verwanten uit Canada en op 6 mei de plechtige herdenking der gevallen Canadezen in de tweede wereldoorlog. In oktober zullen opnieuw Canadezen naar Holten komen om de laatste rustplaats hunner verwanten te bezoeken. Het programma voor de volgende week bevat o.m. de volgende evenementen: Woensdag 31 juli: Ruiterdemonstratie van de L.R.V. „De Bergruiters". Donderdag 1 aug.: Grote boerenbruiloft. Zaterdag 3 aug.: Cabaretavond met „Die Tiroler Holzhacker Bub'n". Zaterdag 3 aug.: Dansavond Groot Vakantiebal in Amicitia. Vrijdag 19 juli tot 4 augustus: Dr Riet dijk afwezig (zie adv.). Zaterdag 20 juli: Grote teenagershow in de tent in Kalfstermansweide (zie ad vertentie). Zaterdag 20 t.m. 27 juli: Gebr. Dikkens (graanafdeling) wegens vakantie geslo- ten(zie adv.). Zaterdag 20 juli t.m. zaterdag 3 augus tus: Zaken Holtense Bouwvakpatroons wegens vakantie gesloten. Zaterdag 20 juli t.m. zaterdag 3 augustus: fa. Klein Velderman Industriestraat 5, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 22 juli t.m. zaterdag 27 juli: Fa. Gebr. Wansink en de filialen (afd. fou- rage, kunstmest en kolen) wegens va kantie gesloten. Winkel blijft geopend. Maandag 22 t.m. 27 juli: Vakantie schoe nenmagazijn W. Oolbekkink, Kerk straat 11 (zie adv.). Maandag 22 iuli t.m. zaterdag 27 juli: Accountantskantoor A. Eshuis G.zn., bijkantoor Holten, Oranjestraat 55, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 23 juli: Groot vakantiebal in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 23 juli: Zitdag secretariaat OLM in café Kalfsterman (zie adv.). Woensdag 24 juli: Openluchtspel O.C.H. onder de feestbomen. Donderdag 25 juli, 8 uur: Filmvoorstel ling in „Irene" (zie adv.). Donderdag 25 juli: Puzzle-wandeltocht „«De Trekkers". Vrijdag 26 juli: Geen zitting Coöp. Boe renleenbank „Holten" in Dijkerhoek (zie adv.). Vrijdag 26 juli t.m. 6 augustus: Smederij Broekhuis en Zoon, Dijkerhoek wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 27 juli, 2 uur: Grote Amerikaan se auto-rodeo (zie adv.). Zaterdag 27 juli, 8 uur: Grote dansavond in de tent in Kalfstermansweide. Zaterdag 27 juli om 8 uur: Groot vakan tiebal in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 29 juli t.m. 3 augustus: Coöpe ratie Dijkerhoek wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Maandag 29 juli t.m. 3 augustus: Fa. J. WJ Dollekamp en Zn., Oranjestraat, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 29 juli t,m. 5 augustus: Fa. E. J. Wesflerik, Larenseweg 1, wegens va kantie gesloten. Vrijdag 2 augustus: Geen zitting Coöp. Boerenleenbank „Holten" in Dijkerhoek (zie adv.). Zaterdag 3 aug.. 's avonds half acht: Gro te Ruiterdemonstratie L R. „St. Stef- fenruiters" met medewerking van de Ponyclub in de verlichte rijlaan te Exel. Na afloop dansen in café „De Exelse Molen". Maandag 5 augustus t.m. 10 augustus: Co- operatie Holten wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Dinsdag 6 augustus: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". 2» S3 Op een terrein van café ,.'t Bónte Paard" te Dijkerhoek werd woensdag middag een zjg. afstammelingenkeuring georganiseerd voor de nakomelingen van een viertal stieren van de Coöp. Vereni ging „Zuid-West Overijssel" waarbij van de zijde van de Veeverbeteringscommis- sie voor Overijssel de nodige keuringen werden verricht en o.m. de inspecteurs van ihet Ned. Rundveestamboek voor de heren J. W. Weijers en Mastenbroek, aan wezig waren. Er bestond voor deze afstammelingen keuring grote belangstelling, vooral in verband met de aanwezigheid van pl.m. 60 nakomelingen van de stier „Sjaak", gefokt door de heer A. B. Bredenoord te Welsum. Verder waren van het roodbon te veeslag nakomelingen aanwezig van ,-Betsies Prins" en Doorties Boris" en van het zwartbonte veeslag van „Piet 27 van Haakswold". Tijdens de keuringen heeft de rijks- veeteeltconsulent Ir Van Rossum. een uiteenzeöting gegeven van de verschil lende kenmerkende eigenschappen van de gefokte jonge dieren. Van „Sjaak' kan gezegd worden, dat zij een goede indruk maken en dat men «hier te doen heeft met een waardevolle stier. Het aantal nakomelingen van ..Betsies Prins" en „Doortje? Boris" was nog te ge ving om daar-p een definitief oordeel te baseren. Zij zijn gefokt door resp. de Wed. Mulder te Heino en M. Kmpers te Markelo. Van „Piet 27 van Haakswold", gefokt door de wed. Pol te Ruinerwoid, kan o.m. gezegd worden, dat hij een betere in druk maakte dan het vorige jaar. Plier- mede fokt men een goede boTen-melk koe.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1