8€®m Spwt£ Canadese gasten wacht een drisk pregramma Agenda Voetbal "V Barnet-broek I-Holten 11-3 Dick Muller zegevierde Circus in Holten Biljarten iej op de Hoge Veluwe l Zaterdag 27 april IU63 IIOLTENS NIEUWSBLAD pagina Sedert de bevrijding zijn reeds duizen den verwanten van gesneuvelde militai ren -voornamelijk Engelsen door de goede zorgen van het Ned. Oorlogsgra ven Comité naai* Nederland overgeko men om de graven van hun dierbaren te bezoeken. Het laatste jaar waren dit ook Canadezen. Zij werden in Nijmegen on dergebracht en bezochten behalve die te Groesbeek, -van daaruit ook de overal verspreide graven. Voor het "eerst heeft nu een Canadese pelgrimage plaats, waarvan de deelne mers allemaal in Holten zullen logeren en bij de ingezetenen adaar een gastvrij onderdak zullen vinden, om de met zo veel zorg onderhouden begraafplaats op de Holterberg te bezoeken. Als de ruim tachtig Canadese gasten vrijdag 3 mei per extra KLM vliegtuig op Schiphol arriveren wacht hen een uitgebreid programma, want het bestuur van het plaatselijk oorlogsgraven comité in Holten en het dagelijks bestuur van het N.O.C. in Amsterdam hebben zich zeer veel moeite gegeven om het hun gasten zo aangenaam mogelijk te maken en hen bovendien ook nog iets van ons land te laten zien. De gasten zullen gedurende hun ver blijf in Holten van 3 tot en met 9 mei de maaltijden in hotel „Hoog Holten" ge bruiken met uitzondering van het ontbijt dat plaats vindt in de gezinnen waar zij verblijven. Op vrijdag, 3 mei heeft na het eten om 19.30 uur de ontmoeting en kennisma king met de Holtense gastheren en gast vrouwen plaats in Amicitia. Nadat men zaterdagmorgen de graven op de Holterberg heeft bezocht vindt 's middags een Twentetocht plaats naar de havesate „Everlo" en om 17 uur een ont vangst door het gemeentebestuur in de fraaie hal van de o.l. dorpsschool. Herdenking gevallenen 's Avonds om 8 uur heeft de herden king plaats van de gevallenen bij het mo nument aan de Molenbelterweg, die deze keer een meer uitgebreid karakter zal hebben, omdat er geen interkerkelijke samenkomst volgt, maar ter plaatse een korte herdenkingsdienst zal worden ge houden, waarin ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant de predikatie zal ver zorgen. Zondagmorgen om half elf wordt in gebouw „Irene" een oecumenische kerk dienst gehouden onder leiding van prof. dr. H. A. Oberman van de Harvard Uni versiteit te New York met medewerking van het Herv. Kerkkoor. Deze samen komst is ook toegankelijk voor de gast- gevers. 's Middags wordt dan een trip gemaakt naar de Canadese Militaire begraafplaats te Groesbeek met een theepauze in hotel „Erica" te Berg en Dal. Nationale herdenking Nadat men 's' morgens een toertocht gemaakt heeft met comfortabele O.A.D.- bussen over de Overijsselse Heuvelrug vindt 's middags om 3 uur de officiële herdenking van dp in de tweede wereld oorlog 'gevallenen plaats op de Canadase begraafplaats op de Holterberg, bij wel ke plechtigheid o.a. de Canadese generaal Foulkes, die het bevrijdingsleger in Ne derland aanvoerde, aanwezig zal zijn. Deze plechtigheid is voor iedereen toe gankelijk mits men maar om 14.30 uur bij de ingang van de begraafplaats aan wezig is. Holtense schoolkinderen zullen dan bloemen leggen op de meer dan duizend graven die het kerkhof telt. "s Avonds wordt de gasten een film vertoond over de inpoldering van de Zuiderzee, als inleiding op het bezoek aan de werken op woensdag. De filmver toning vindt plaats in de hal van de school met de Bijbel. Dinsdag 7 mei wacht de Canadese gas ten een bezoek aan de bollenvelden, de Keukenhof en Amsterdam, waarbij na tuurlijk pok een rondvaart door de grachten op het programma staat. Deze heeft 's middags plaats nadat men in ho tel Treslong in Hillegom de lunch ge bruikt heeft. Voor woensdag staat een bezoek aan Flevoland en de Noord-Oostpolder op het programma, waarbij van de zijde van de Dienst Zuiderzeewerken voor de nodige explicatie gezorgd zal worden. Ook volgt nog een bezoekje aan Urk. Als besluit van deze, overigens nog al vermoeiende dag, volgt 's avonds in de feestzaal van 't Bonte Paard te Dijker- hoek een z.g. „social evening" met de gasten en de gastgevers, die een af scheidsavond bedoeld te zijn en onder leiding zal staan van de bekende confe rencier Frans Murilof. Donderdag, 9 mei vertrekken de gasten weer naar Canada, nadat voor de laatste maal zeker nog een bezoek zal zijn ge bracht aan de begraafplaats, 's middags volgt een ontvangst door de Canadese ambassadeur in zijn ambtswoning „Groot Haesebroek" te Wassenaar. In „de wijde blik" op Schiphol wordt de bezoekers door de KLM het afscheids maal aangeboden en dan bi*engt een In deze erg belangrijke wedstrijd heb ben onze plaatsgenoten een zeker ver diende overwinning behaald. De thuis club speelde in een wat verzwakte opstel ling en toonde in hun voorhoede een gebrek aan stootkracht. G. Paalman en G. Brands hadden het middenveld goed in handen en onderbraken de meeste Bornerbroekse aanvallen om hun eigen voorwaartsen aan het werk te zetten. E. Maats was vervangen door Banning, die ook goed spel liet zien. In de eerste helft is de beslissing gevallen. Hoewel de Hol tense keeper na tien minuten al verrast werd door een schot van de midvoor de Bornerbroeker v. d. Bosch, bleek toch al spoedig dat de rood-zwarten over een be ter elftal beschikten. Er kwamen dan ook goede kansen, voornamelijk voor Jansen en Klein Velderman. Deze zorgden ook met elkaar voor de openingstreffer. En kele keren had de lange keeper van de thuisclub nog zijn doel voor doorboring behoed, maar toen Klein Velderman op links doorgebroken een lage schuiver los liet, nam Holten hierdoor een voor sprong die behouden bleef. In de tweede helft veroverde Holten een goede druk op het doel van de thuisclub maar het was interessant, te zien met hoeveel slor digheid de vele kansen onbenut werden gelaten. Ook de vaart en de spanning, die in de eerste helft dikwijls werd ver toond, misten we na de rust. Linksbuiten Jansen werd te stevig aangevallen en de toegekende strafschop benutte hij zelf. Daarmee was de Holtense overwinning wel een feit, want de defensie kon daar na, zonder veel geloof opgezette aanvallen van de blauw-witten onschadelijk maken. Omdat ook SOS en Haarlese Boys tot de volle winst kwamen bleef de spanning in de spanning in de kopgroep gehandhaafd. JUNIOREN Binnenkort zijn ook de kampioenschap pen van het B en C elftal te verwachten. Het D-elftal wacht echter nog altijd op de eerste zege. Het B-elftal wist met niet minder dan 180 te zegevieren over een elftal van De Zweef. En dat in tweemaal 40 minuten voetbal. PROGRAMMA Op verzoek van Omhoog werd verleden jaar de wedstrijd Omhoog-Holten ge staakt toen een van de Wierdense spe lers een beenbreuk opliep. Er moest toen nog vijfentwintig minuten worden ge speeld en de Holtenaren hadden een voorsprong van 10. A.s. zondag moet deze wedstrijd worden uitgespeeld. Ove rigens een vreemde beslissing van het DC 7c hen weer over de grote plas naar het land van herkomst terug, nadat zij in een korte spanne tijds toch nog wel een indruk van ons land gekregen heb ben. De algemene leiding van deze pelgri mage berust bij mevr. A. Blom-de Recht directeur van het N.O.G.C., die met haar assistenten haar zetel heeft in hotel „Hoog Holten", dat het centrale punt vormt van dit eerste bezoek aan Holten. De gasten worden allen voorzien van op hun naam gestelde programma's, die tevens recht geven op vrij vervoer op de autobuslijn Almelo-Holten-Deventer van de O.A.D. Daarop vinden zij de nodige raadgevingen voor hun verblijf in een vreemd land, welks taal zij niet spreken. en pijn wrijven "O A M P bestuur van de Twentse Voetbal Bond, we hadden verwacht dat men deze wed strijd, eventueel na de competitie zou la ten uitspelen. Nu krijgen de Holtenaren, die eigenlijk geen puntje meer mogen verliezen, een moeilijke wedstrijd te spe len, waar ze zich echter beslist niet on gerust over behoeven te maken bij hun huidige spelpeil. Het tweede elftal heeft zondag de kans een plaatsje hoger te komen door een overwinning op de reserves van RKVS in Rijssen. Het kampioenselftal Holten 3 moet in de uitwedstrijd tegen Haarlese Boys 4 aantreden. PROGRAMMA A.s. zaterdag: DES aHolten a 4.15 uur Enter Vooruit aHolten b 3.30 uur Sp. Rijssen b-Holten c 3.30 uur Holten d—DES e 3.30 uur A.s. zondag: Omhoog 1Holten 1 2.30 uur RKSV 2—Holten 2 2.30 uur Haarlese Boys 4Holten 3 2.30 uur Bijna 10.000 toeschouwers waren zon dagmiddag op het fraaie parcours de Krieghuusbelten te Raalte van de partij bij de jaarlijkse motor-cross georgani seerd door de RAM Raalte. Voor een eigen publiek hebben twee oostelijke motorcoureurs voor uitsteken- I de prestatie gezorgd namelijk Hein van Olst uit Heino en onze plaatsgenoot Dick Muller uit Holten, die respectievelijk winnaar werden in de 250 cc-klasse (senioren) en in de 350 cc-klasse (senio ren) Hoe spannend het er toeging in de 250 cc-klasse blijkt .uit de eindstand na drie manches: 1 H. v. Olst Heino 6S pnt; 2 M. v. Heuf- ten, Amersfoort 67, 3 C. Wolters Amster dam, 4 J. Essink Harfsen, 5 H. Leunk Harfsen, 6 J, v. Dobben Zwaminerdam. Dic-k Muller uit Holten kreeg in de 350 cc-klasse de eindoverwinning niet GAAT DAT ZIEN.. Het komt niet zo vaak voor dat de ge legenheid bestaat om een circus te zien. Als de kans schoon is, dient men er dus wel gebruik van te maken. Welnu, die kans wordt nu geboden want er komt een circus in Holten en wel op Kalfster- mansweide. Een van de bezienswaardigheden is het klein paardje, het merrieveulen Nelly van de 4% jarige ponny Rita. Het paardje is 55 cm. hoog, vertede rend genoeg om alle dierenvrienden be langstelling in te boezemen. Het circus in Holten zal wel bekijks vinden, daar twijfelen we niet aan. Bijzonderheden in de advertentie in j dit nummer. cadeau. Muller had zware concurrentie van F. de Edel uit Gouda, die tenslotte toch genoegen moest nemen met een tweede plaats met twee punten achter stand. Eindstand: 1 D. Mulder Holten 70 pnt; 2 F. de Edel Gouda 68, 3 P. v. Anders Gouda 64, 4 R. Kroster Sappemeer, 5 R. de Lange Deventer, 6 J. M. Bessels Apeldoorn. Bij' de junioren boekte de Leidenaar L. de Wit een knappe zege in de 250 cc-klas se in de tijd van 13.08,2. Tweede werd F. v. Heuften uit Amerfoort in 13.38,8, 3 Roel Woldman uit Iioogeveen, 4 B. Schoppert uit Voorburg en 5 G. Zijde man uit Den Haag. Het experiment van de organisatoren door de jeugd vrije toegang te verlenen is zeer geslaagd. De afzetting van het fraaie parcours was prima. (Géld. Ov. Courant) Geboren: Hendrik Jan zv J. B. Vene klaas en G. J. Aalpol, Holterbroek 46. Jan Herman, zv B. J. Eertink en J. F. Struik, Borkeld 87. Hermanna Berti- ns, dv B. I-I. Brouwer en H. Vosman, Raalferweg 24. André Gerrit, zv G. Wissing en H. A. Garssen Oranjestraat 9. BEVOLKING: Ingekomen: J. G. Bosschers van Har derwijk naar Beuseberg 137. M. Vrug- •ginlc van Rijssen naar Deventerweg 61. T. J. Kuil van België naar Holterberg 25. R. W. J. Groen van Hoorn naar Holterberg 46. J. Foks-Raad en kind van Borne naar Molenbelterweg 2. M. Lodeweges van Hellendoom naar Bor keld 45- C. P. Louws en gezin van Vrouwenpolder naar Holterberg 78. J. W. Hielkema en gezin van Ezinge naar De zestien finalisten. Holten. Ook dit jaar organiseert de biljartbond „Ons Genoegen" te Nij- verdal en Omstreken een zogenaamd „Monstertoernooi". Hieraan kan door eik lid van de bond worden deelgenomen. Men speelt bij dit toernooi op het gemid delde, dat men in de competitie behaal de. Dit jaar waren de spelers in zestien groepen onderverdeeld, die dan een halve competitie spelen, steeds op hetzelfde bil jart. Uit elke groep gaat de eerste spe ler over naar de finale. De voorronden zijn inmiddels afgewerkt en men speelt nu nog een halve competitie voor de eerste tot en met de zestiende plaats. De zestien spelers, die hiervoor in aanmer king komen, zijn de volgende: 1 G. Muller, Kalfsterman, Holten 2 M. Slaghekke, Ten Berge. Rijssen 3 J. Brock, Ten Berge, Enter 4 G. Braakman, Oudelaar, Nijverdal 5 H. Twilhaar, Oudelaar, Nijverdal G J. Berendijk, Oudelaar, Nijverdal 7 H. Dijkgraaf, Reggebrug, Rijssen 8 G. Wegstapel, VOP, Holten 9 M. Hofman, VOP, Hoiten 10 A. Keizer, Hofstee, Nijverdal 11 J. Oidennof, NBC, Nijverdal 12 A. Woertman, NBC, Nijverdal 13 W. Hegeman, NBC, Nijverdal 14 H. Hegeman, NBC, Nijverdal 15 L. Webbink, De Tonne, Hellendö.orn 16- G. J. Twilhaar, HBC, Hellendoorn. Deze groep is weer gesplitst in twee groepen van acht, die een halve compe titie gaan spelen en hierna worden de finale-partijen gespeeld. In Rijssen komen de nummers 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9 en 3 tegen elkaar uit op het bil jart van' Spekhorst, terwijl de nummers 10, 11, 12, 15, 13, 6, 14 en 16 elkaar zul len ontmoeten op het biljart van OBK te I Nijverdal. Maandag 29 april om 8 uur: Jaarvergade ring van de Plattelandsmeisjes in ho tel Holterman. Dinsdag 30 april: Holtense winkels ge sloten (zie adv.). Dinsdag 30 april: Dames- en Herensalon Joh. van Geenhuizen gesloten (zie ad vertentie). Dinsdag 30 april: Feestavond) Holtense Oranjevereniging in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 30 april; Geen spreekuur H.H. doktoren in St. Jozef-ziekenhuis te De venter (zie adv.). Dinsdag 30 april: Voorstelling Cricus Kinsbergen Dij café Kalfsterman. Aan vang voorstelling: n,m. 4 uur en 8 uur. (zie adv.). Dinsdag 30 april, 7.30 uur: Oranjebal in zaal Boode te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 30 april, 8 uur: Toneelavond Chr. Oranjevereniging in „Irene" (zie adv.). Woensdag 1 mei; Voorstelling Circus Kinsbergen bij café Kalfsterman. Aan vang voorstelling: 8 uur (zie adv.). Vrijdag 3 mei. 8 uur: Ledenvergadering MAC „De Holterberg" in café Vrug- gink. Dinsdag 7 mei: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Zaterdag 11 mei: Overijssel rit. Start en finish: hotel Müller. Zaterdag 11 mei: Grote lompeninzame- ling in de buurtschappen ten bate van de Holtense Muziekvereniging HMV. ÉsÉ Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) ds Israël. Extra collecte voor Inwendige Zending. Om 19.30 uur Jeugddienst in „Irene". Voorganger: ds De Jong van Lochem. Collecte voor de Jeugddien sten. Om 10 uur: Jongerendienst in „Irene". Dé gewone 'Diaconie-collecte is op deze zondag bestemd voor de slachtoffers van de ramp op Bali. Dijkerhoek: 10 uur ds Addink. Extra collecte voor Inwendige Zending. Om 19.30 uur: zie Holten. De gewone Dia conie-collecte is 'bestemd voor de slachtoffers van de ramp op Bali. Geref. Kerk: 10 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". „ONGELOVIGE THOMAS"? is het onderwerp voor dé Jeugddienst a.s. zondagavond oin 7.30 uur in „Irene". Voor deze dienst heeft de Hervormde Jeugdraad ds De Jong uit Lochem uit genodigd, die deze keer het ensemble The Musical Members" meebrengt. Wij verwachten weer veel belangstel ling. Gevonden: inentingspenning hondsdol heid, lips huissleutel, armband. Verloren: twee i"ol kastpapier, uitlaat van DAF-auto, groene jagershoed, ken tekenplaat FK 83-47. Weggelopen: kleine rood-harige tekkel. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tus sen 9 en 13 en 14 tot 22 uur) aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorps straat 22 te Holten, tel. 352. Oranjestraat 66. G. M. Rietberg van Zwitserland naar Beuseberg 80. J. W. C. 'Hupkes en gezin, van .Brummen naar Dorpsstraat 52. Vertrokken: A. H. van den Bosch en gezin van Oranjestraat 66 naar Giessen- burg. - J. A. Seholten van Pastoriestraat 8 naar Deventer. J. ten Velde van Look 1 naar Arnhem. B. Krommen- dijk-Schuppcrt van Dorpsstraat 31 naar Monnikendam. ")fir door cJ-lenk oan ^eeaivyU Hij stak een nieuwe sigaret op. „Ik kijk wel uit. Ik kan m'n handen wel thuis houden, hoor. Bovendien bezit ik een geweldige dosis geduld. Maar nie mand kan me verbieden om je te zeg gen, dat ik je een lief kind vind. Een schat Stien. Dat zegt Karei Welsenaar, uit Ede Burgemeester Bootlaan 33. Dat onthoud je wel, want je hebt zo'n goed geheugen. Het kan korter of lan ger duren, maar dat hindert niet. Ik kom je af entoe eens opzoeken in je tent. Apropos, jullie koffie is werkelijk voortreffelijk". Ze opende het portier. „Bedankt voor de sigaret. Als u met alle geweld in de Koperen Kop wilt komen, dan moet u dat natuurlijk zelf weten. Maar ik kan u „De Zanding" ook aanbevelen. Een uitstekend restaurant met een pracht zwembad om wat af te koelen. Misschien is dat voor u wel erg nodig!" Hij lachte vrolijk en toen ze weer op de weg stond, stak hij zijn hand uit. „Dag Stien". Ze aarzelde even en legde automa tisch even haar hand in de zijne. „Kom niet te vaak in Otterlo. Als mijn broers hier de lucht van krijgen, slaan ze u tot moes". „En dat zou jij niet prettig vinden, wel?" Ze trok haar hand met een ruk terug en terwijl ze de fiets pakte, vlamden haar ogen. Ze beet hem toe: „Schiet op, want ik ben in staat ze te roepen en dan bent u nog niet gelukkig". ^Hij boog diep uit het raam en zei zacht: „Zullen we een wedden, dat wij samen wel gelukkig worden?" Ze werd rood van kwaadheid en ter wijl ze op haar fiets stapte, antwoordde ze woedend: „Je verdiend het, rotjong, en ik hoop, dat ze je nog eens te pak ken zullen krijgen, hoor je dat? En dat ze dan al je botjes zullen breken!" En weg v/as ze, dwars door de plas sen heen, die haar nylons besmeurden, maar ze scheen het niet te merken. Karei keek haar lachend na en wachtte een paar minuten, alvorens hij de motor startte en langzaam de land weg uitreed. „Zo'n schat van 'n meid", mompelde hij in zichzelf. „Ze is de moeite van het veroveren ten volle waard". Hoofdstuk 5. ORDERTJE LIEFDE IS NIET TE PLAATSEN. Van die dag af werd Karei Welsenaar een geregelde bezoeker van de Hoge Veluwe. En van het restaurant. Hoe veel schoons het landgoed ook bood, Karei had enkel maar oog voor één meisje in een zwarte jurk en een kort wit schortje. De autobewaker van het parkeerterrein begon hem als een goede kennis te begroeten en Jopie, de collega van Stien, glimlachte vriendelijk, zodra hij het restaurant betrad. Voor zover het hoektafeltje bij de schouw niet be zet was, nam hij daar plaats en keek belangstellend naar. haar komst. Door gaans keek ze hem met een verstoorde blik aan en meestal vroeg ze niet eens, wat hij wenste. Op een middag bestelde hij koffie en wat te eten en toen ze het bestelde bracht, keek hij haar la chend aan en vroeg: „Nog altijd boos, zus?" „Wij zijn nooit boos op onze klanten, meneer", antwoordde ze afgemeten. „Nog iets anders van uw dienst?" „Wat zou je denken van een auto ritje vanavond?" „En wat zou u denken van een pak slaag vanavond?" „Als jij het me toedient, accepteer ik het. Hoe laat?" „Merci. Daar kunnen mijn broers voor zorgen". „Ach, Christientje, waarom ben je nu niet eens één keer een beetje lief?" „Omdat dat niet in mijn instructies staat, meneer. Eet u smakelijk". En ze draaide zich om, waarna ze andere klanten ging bedienen. Enkele dagen later greep hij haar hand, toen ze afrekenden. Zc bleef doodstil staan, keek hem met een felle blik aan en siste hem toe: „Als u nu met alle geweld een draai om uw oren wilt hebben. „Sorry, Stien. Maar je bent ook zo j verschrikkelijk aantrekkelijk. Ik ben stapel op je, weet je dat?" Ze fronste haar werkbrauwen. „Moe'k nou lachen?" Hij grinnikte. „Dat is een leuk stop woordje van je. Wanneer komt je stuurman thuis?" „Volgende week, maar dan is hij maar een paar dagen thuis. Gaan we j fijn uit, meneer Welsenaar. Naar de bios en naar een dancing. En misschien huurt hij wel een wagentje en gaan we heerlijk toeren. Wellicht komen we dan door de Burgemeester Bootlaan in Ede". „Leuk", antwoordde hij. „Waarschuw me van te voren, dan zal ik voor het raam komen kijken. Of.... ik weet nog beter. Kom bij ons een kopje kof fie drinken. Mijn moeder zet ook voor treffelijk koffie. Zullen wij dat doen? Kan ik met die aardige stuurman van je kennis maken. Mogelijk, dat we dan op een akkoordje komen. Hij, als hij niet vaart, en ik, als hij over de zeven zeeën zwertf. Nou?" „U moet zich eens na lat: n kijken. Waar ziet u me voor aan? Voor een speelpopje?" „Voor een schat van een meid, die me op alle mogelijke manieren voor de gek houdt mot haar stuurman. Ik geloof er geen fluit van". Ze haalde haar schouders op. „Ge loof kan ik je niet geven. Waarom neemt u Jopie niet? Er groeit bij haar een stille verering voor u. U hoeft maar één kik te geven en ze valt in uw armen". „Ik heb jou liever in m'n armen, Stien". „En ik wou, dat u op de Mokerhei zat, verstaat u? U begint op m'n zenu wen te werken. Ik.ik bedien u niet meer. Zo, nu weet u het meteen". En weg was ze. Karei keek haar lachend na. maar toen hij wilde afrekenen, was Stien in geen velden of wegen te bekennen en Jopie kwam het een verheerlijkt ge zicht naar zijn tafel. „Hebben jullie weer gekibbeld?" „We doen niet anders, Joop. Zo be gint de liefde. Weet je dat?" „Ik vind het maar een raar soort liefde, hoor. Gisteren zei ze nog, dat ze u wel kon verscheuren". „Ik zal morgen een scheurkalender voor haar meebrengen, kan ze alvast oefenen". Hij speelde met zijn porte feuille en keek haar aan met half toe geknepen ogen. „Waar zei je ook al weer, dat ze woonde?" Ze schudde haar hoofd. „Ik zeg niks meer. Ik heb al genoeg op m'n kop gehad, omdat ik dat poortje verraden heb. Ze is in staat me de ogen uit te krabben". Hij legde geld voor haar neer en zei: „Joop, als we gaan trouwen, nodi gen we jou uit op de bruiloft, hoor". Ze lachte en streek het geld op. „Bof ik even. Wanneer is het?" „O, dat duurt heu§ zo lang niet. Apropos, wat is er van waar? Van die stuurman?" (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2