^emarlc& sm Opening silo Fa. C. A. Müller en Zn. Resultaten niet ongunstig Controlevereniging geeft beeld van rundveefokkerij Lcïsê van zenuwen? Accountantskantoc ALLE BELASTING Voorjaarsmodeshow Fa. Wonnink bracht prachtige zomercollectie dameskleding Heeft het nog zin Gereformeerd te zijn? op de Hoge Veluwe Accountantskantoor Konijnenbelt ALLE BELASTINGZAKEN ki Voor hef ter* p|OCH& Baby-huidje i^TBABYDERH pagina 2 saterdag 23 maart 1963 110L1 EMS M1EUVVSBLAD De resultaten van tie runderfokkerij, zowel van het roodbonte als het zwart bonte veeslag. zijn in Holten niet onbe vredigend. Dit blijkt duidelijk uit het verslag van de provinciale melkcontrole- dienst, waarin gezegd wordt, dat hun produktie tamelijk boven de gekniddelde produktie van de provincie ligt. Toch kan er, zo blijkt uit het jaarver slag van de controlevereniging „Holten en Omstreken", waarin deze mededeling voorkomt, nog wel veel verbeterd wor den op die bedrijven, welke tamelijk be neden het verenigingsgemiddelde liggen. Er zijn bedrijven, waar de produktie der koeien belangrijk hoger wordt als de dieren van de stal in de weide komen. Aan de verzorging op stal heeft dan blijkbaar wat gehaperd. Ook zijn er te weinig oudere koeien en het percentage koeien, dat met een behoorlijke produk tie langere tijd mee kan gaan, is te ge ring. Het streven dient er op gericht te zijn een goede gebruikskoe te fokken, welke voldoende sterk gebouwd is en dus oud kan worden bij een behoorlijke produktie. Er worden nog te veel koeien met een matige produktie aangehouden. Vooral nu er op de meeste bedrijven te veel vee is, worden op sommige bedrij ven dieren opgeruimd, waarvan men de verwachting mag hebben, dat er een goed produktiedier uit zal groeien, ter wijl op andere bedrijven dieren met een matige produktie blijven lopen. Aan deze gegevens uit het uitvoerig jaarverslag voegde de controleur, de heer J. W. Jansen, op de dinsdag in café Kalfsterman gehouden ledenvergadering nog enkele interessante bijzonderheden toe. De gemiddelde opbrengst der roodbon ten 'bedroeg 4329 kg melk met 3,63 pet. vet, 157 kg botsrvet in 311 dagen. Bij de zwartbonten was dit 4530 kg melk met 3,93 pet. vet, 178 kg botervet in 309 da gen. Het gemiddelde gehalte der rood bonten is gestegen met 0,01 pet. en bij de zwartbonten met 0,05 pet. Het eiwitge halte is bij de eersten 3,32 pet- en bij de zwartbonten 3,36 pet. VERERVING Bij de dochters van Greta's Boris van de KI-Vereniging „Zuidwest Overijssel" is het vetgehalte sterk verhoogd; de dochters van Sjaak munten uit door een goede melkplas, terwijl bij de dochters van Anna's Adema de Leechlanner zo wel het vetgehalte als de melkplas be- lengrijk hoger geworden is. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer Joh. G. Holterman, die in zijn openingswoord naar voren 'bracht, dat vooral nu de bedrijfsuitkom- sten minder worden, men de melkcon- trole niet kan missen. De vereniging telt Aangevoerd 77 stuks vee. Prijzen,: vette koeien van f 2.80 tot f2.90 per kg. slachtgewicht, melk- en kalfkoeien van f 800 tot f 900 per stuk, pinken van f 500 tot f 600 per stuk. Overzicht handel: Handel traag, prij zen iets hoger. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen 283 leden met 2827 koeien. Hoewel de voorlichting niet gemist kan worden, dient toch ook de eigen ervaring, die men opdoet, niet te worden verwaarloosd, al dus de heer Holterman. Na het verslag van de controleur bracht de penningmeester, de heer C. Broersma, een uitgebreid financieel verslag uit, dat door de heren A. Reilink en J. A. Kolk man was gecontroleerd en in orde be vonden. In de plaats van laatstgenoemde werd als controleur voor 'het volgend jaar aangewezen de heer G- J. Klein He geman. CONTRIBUTIE GEHANDHAAFD Het bestuursvoorstel om de contribu tie te handhaven op f9,- per koe, vond algemene instemming. Bij de bestuursverkiezing werd de se cretaris, de heer A. v. d. Brink, die aan de beurt van aftreden was, met bijna al gemene stemmen herkozen. LID NED. ins: LID BOND VA J Ryssensestraat C Adviezen in - en verzorging van Regelmatig zittingen in café Kal Paard" te Dijker hoek. Op een vraag van één der leden bij de rondvraag of er al enige wijziging is ge komen in het betrekken van sperma van de KI-stal Hellendoorn, deelde de voor zitter mede, dat het aantal stieren iets is verruimd. Hij bracht de werknemers der controle vereniging dank voor het werk, -dat zij het afgelopen verslagjaar weer hebben verricht in het belang der vereniging. De Vooi'jaarsmodeshow, welke de Fa. Wonnink maandagavond in de smaak vol ingerichte zaal Amicitia presenteer de, kenmerkte zich door een bijzonder fraaie collectie dames-zomerkleding van zeer uiteenlopende samenstelling. De belangstelling voor dit mode-eve nement was weer buitengewoon groot, zodat er geen plaatsje in Amicitia onbe zet bleef en velen nog teleurgesteld moesten worden. Deze keer was het niet mevr. Kint- Couperus, die de show leidde. Zij was door ziekte verhinderd en haar taak werd overgenomen door de heer F. Krommendijk uit Nijverdal, die de tal rijke bezoeksters een duidelijke toelich ting gaf bij de meer dan honderd mo dellen, welke deze avond werden ge showd. Opvallend noemde hij het, dat de pak jes erg in trek zijn dit voorjaar, dat bij de japonnen de dessins weinig ge bloemd zijn, doordat deze plaats ge maakt hebben voor moderne dessins in diverse lijnen en ruiten en dat weer bij zondere kleuren vallen waar te nemen, waarbij scherpe contrasten niet zijn ver meden. Bij de mantelcostuums zijn grijs en blauw de hoofdkleuren, terwijl deze veelal in Shetlandkwaliteit, kamgaren en diverse fantasiestoffen zijn uitge voerd, waarbij de stof soms vrij dun, maar bijzonder sterk is. De lengte is over het algemeen niet veel veranderd, terwijl bovendien ge constateerd kon worden, dat de kraag- loze uitvoering nog niet op haar retour is. De kleuren hard rood en hard groen zijn voor de jeugdigen bijzonder in trek. Er werden echter ook over het algemeen bijzonder opvallende kleuren getoond, als abrico, opvallende gele tinten enz. De deux-pièces en trois-pièces (twee delige en driedelige costuumpjes) nemen voor een belangrijk deel de plaats in van de japonnen. In de collectie waren zeer opvallende kledingstukken, maar ook smaakvolle eenvoudige japonnen en mantels, die de aanschaffing voor een minder ruime beurs mogelijk maken. Zij werden met veel gratie voorgedragen door een vijf tal mannequins van verschillende pos tuur, terwijl ook teenagers- en kinder kleding werd geshowd. Van het getoonde noemen we vlotte zomerjaponnen met mooie ruime rok en verschillende garneringen, dikwijls met grote zakken en raffia-borduurwerk, in kleurrijke dessins. Vele zeer gedistin geerd. Bijzonder charmante mantelpak jes in composé alpaca kwaliteit, maar ook in fijne linnen uitvoering, eenvou dig, maar zeer aantrekkelijk. Zomer mantels in zeer gevarieerde dessins in door i jan 3ieeóu>ijk LID NED. INST. v. BELASTINGCONSULENTEN LID BOND VAN LANDBOUW-ACCOUNTANTS Ryssensestraat 81-83, Nijverdal, Telefoon nr. 3074 J verzorging van Adviezen in - en verzorging van Regelmatig zittingen in café Kalfsterman te Holten en café „Het Bonte Paard" te Dijker hoek. q •••••••«••••••••••••••••••••••«•••••••••••••••••AA#»» En daar zou hij de schoonzoon wor den van „mijnheer" Ganzevoort, de fabrikant. Binnen enkele jaren zou hij op zijn beurt „mijnheer" Welsenaar zijn, de fabrikant. Zijn vrouw zou uit genodigd worden om in alle mogelijke en onmogelijke comité's zitting te ne men en zou behoren tot de gegoede stand van de dorpsgemeenschap. Samen met de vrouw van de dokter, de nota ris, de andere fabrikanten en indus triëlen. Zo was het leven toch immers? Standsverschil zou er altijd blijven, ondanks de democratie. Financieel zou hij het' zich kunnen veroorloven een grotere wagen te kopen en 's zomers zou hij een maand naar het buitenland kunnen gaan. Hij zou zakenreizen moe ten maken, beurzen moeten bezoeken en op allerlei vergaderingen en congres sen behoren aanwezig te zijn. Al die dingen zouden gaan behoren tot zijn sociale en andere verplichtingen. Het leven zou aan de ene kant gemakke lijker worden. Maar aan de andere kant zou hij het veel drukker krijgen. Voor- en nadelen. Maar die zaten overal aan vast. Maar.naast hem zou Ina staan. O, hij zou aan haar ongetwijfeld een ideale vrouw hebben, een toegewijde echtgenote en te zijner tijd een goede moeder voor hun kinderen. En al zou iedereen wel begrijpen, dat hij Ina Ganzevoort niet getrouwd had, omdat ze een of andere prijs in een schoon heidswedstrijd had gewonnen, dat was in die kringen niets bijzonders en daar om zou men hem zonder meer accepte ren. Hij was immers de schoonzoon van Jan Ganzevoort, de fabrikant van schoolschriften? En of dat nu schriften of koelkasten, nietjes of broedmachines waren, dat deed er allemaal niet toe. Ganzevoort had een kleine veertig man personeel, bewoonde een flinke villa op de beste stand van het dorp en telde dus mee. Met als gevolg, dat hij bin nen een paar jaar eveneens zou mee tellen. Doch trouwen.... jonge, dat was toch een hele stap. En als hij nu eens heel eerlijk was, dan moest hij erken nen, dat hij er helemaal nog niet hap pig op was om zijn vrijheid prijs te geven. Hii had het toch uitstekend? Een vrij leventje, goed gezond en een pracht van een baan. Ja, die baan. Als hij met Ina trouw de, zou hij het reizen er aan moeten geven. Dan zou hij zich moeten inwer- kën op de fabriek en de baas geleide lijk aan op het kantoor moeten vervan gen. En hij was eigenlijk helemaal niet ellen en fantasiestoffen, met bijbehoren de aardige hoedjes afkomstig van de fa. Wonnink zelf, maar ook van de firma Böckering uit Rijssen, veelal met bijpas- sende handschoen, parapluie enz. Verder noemen we nog voor de teen- Op uitnodiging van de Geref. Jeugd raad heeft donderdagavond in gebouw „Rehoboth" voor plm. 150 aandachtige toehoorders ds. D. H. Borgers Geref. predikant te Nijverdal gesproken over het onderwerp „Heeft het nog zin Ge reformeerd te zijn"? Aan het begin van zijn referaat merk te ds Borgers op dat de naam Gerefor meerd hetzelfde betekent als Hervormd n.l. weer in de oorspronkelijke vorm terug gebracht. Dit verschijnsel valt ook te ontdekken bij de kerkhervor ming van 1517. Het was niet Luthers opzet een nieuwe kerk te stichten. Hij wilde de vingers leggen bij de wonde plek der misstanden, met name die der aflaatpractijk. Toen dit onmogelijk bleek en Luther via de banbul werd geëxcommuniceerd werd hij in de rich ting gedrongen die hij aanvankelijk zelf niet wilde. Deze gang van zaken doet denken aan de afscheiding en doliantie. Na de kerkhervorming domineerde in Nederland het calvinisme. Dit werd ge- i handhaafd tegenover het Remonstran tisme. Later ging het calvinisme aan invloed verliezen en toen in 1816 de Dordtse Kerkenorde vervangen werd door de beruchte Reglementenbundel degradeerde de kerk tot genootschap en verslechterde de toestand niet alleen op kerkrechtelijk gebied maar ook t.o.v. de belijdenis. HENDRICK DE COCK In deze tijd trad Hendrik de Cock naar voren. Onder invloed van Cal- vijn's „Institutie" en het boekje „De leer der Hervormde Kerk" van Graaf C. van Zuylen van Nijeveldt kwam hij tot andere inzichten1. Tegenover de vrijzinnige predikanten Brouwer en Reddingius die zeiden „elke christen heeft het recht te belijden hetgeen hij meent waarachtig te zijn" nam hij het op voor de bijbelse waarheid. Hij noem de hen wolven in de schaapskooi van Christus. Hij doopte kinderen van ou ders die door gewetensnood hun kin deren niet in de eigen gemeente konden laten dopen. In strijd met Christus op dracht werd vaak gedoopt in de naam van geloof, hoop en liefde. Na een schorsing volgde later afzet ting als predikant. 14 oktober 1834 vond iemand om de hele dag op een kantoor kruk binnen te zitten. De gedachte al leen al. Op de Veluwe zouden ze zeg gen: „M'n iest er van". Nou, 't was ook wel iets om van te iezen. Aan de andere kant: zeg nou eens „nee"? Pa Ganzevoort rekende er vast al half en half op, dat hij zou accep teren. Misschien Ina ook wel. En me vrouw zou hem zeker blijmoedig als schoonzoon aanvaarden. Zij was een gemakkelijk mens en vond doorgaans alles goed in haar gemakkelijk leventje. Was Ina niet haar evenbeeld? Met haar zou hij nimmer moeilijkheden hebben. Eigenlijk was het idioot, dat hij terug krabbelde. Een toekomst om te zoenen, Karei. Wat verwacht je eigenlijk nog meer van het leven? En wie ben je eigenlijk, dat je zoveel bezwaren maakt? Goed, je bent een handige ver koper. En bij Spaander en Berg, de grote concurrenten, hebben ze al eens pogingen in het werk gesteld om je weg te halen bij Ganzevoort: dit wordt uw salaris, meneer Welsenaar, plus na tuurlijk de gebruikelijke provisie. Voeg daarbij nog een extra omzetprovisie over het gehele jaar gerekend, die pro- centsgewijs steeds hoger wordt naar gelang u meer verkoopt. U krijgt van ons een grotere wagen en als u speciale wensen hebt, dan is daar misschien ook over te praten- We zouden zeggen: denkt u er eens over na. Wij doen niet iedere dag dit aanbod.... Ja, hij had er over nagedacht, maar na een paar dagen was zijn besluit al genomen. Ondanks de verleidelijke aan bieding had hij voor de eer bedankt in een beleefd briefje. Het zou overigens niet reëel zijn. Per slot van rekening agers als voor de meer gevorderde leef tijden leuke blouses met jabot in een fraaie verscheidenheid van kleuren en dessins. Voor de grote maten werd eveneens een prachtige collectie japonnen, cos- tuums en mantels getoond, zoals al vele jaren gebruikelijk. De show werd besloten met een mooie collectie nachtkleding en 'n viertal zeer charmante bruidstoiletten, die de alge hele bewondering van de bezoeksters opriepen. RECTIFICATIE In ons verslag van de toneeluitvoering j van de CJV .Dorp" hebben wij abusie- velijk vermeld, dat de grimering werd j verzorgd door de heer Drent. Dit was j echter niet juist, want zij geschiedde j door diens collega, de heer Van Geenhui zen. Wij willen daarom gaarne deze fout herstellen. te Ulrum de afscheiding plaats en de acte van „Afscheiding of wederkeer" werd ondertekend. De afscheiding be tekende wederkeer naar de door Chris tus gewilde kerk. De afgescheidenen vormden geen naar binnen gekeerde groep. Er werd eert theologische school gesticht en op de synodes van Hooge- veen (1860), Groningen (1872) en Den Bosch (1875) werd de kerk gezien als een zendingskerk in ons vaderland. DOLIANTIE Intussen bleven in de Hervormde Kerk de moeilijkheden niet uit en deze resulteerden tenslotte in de Doliantie (1886). Alweer was de waarheid van Gods Woord de zaak waar het omging. Kerkeraadsleden die weigerden onge- vigen toe te laten tot de openbare ge loofsbelijdenis werd bij tientallen ge schorst. In 1892 vond de samensmel ting plaats tussen de afgescheidenen (Chr. Geref.) en de Dolerenden (Ned- Geref. Kerken) tot de Gereformeerde Kerken in Nederland. Helaas hield een klein groepje Chr. Gereformeerden zich afzijdig en hieruit kwamen deChr. Geref. Kerken voort.' HOE STAAT DE ZAAK NU? Met grote interesse bezien we de toestand in de Hervormde Kerk. De acte van „Afscheiding of wederkeer" spreekt van een „totdat" deze (n.l. de Herv. kerk) terug keert tot de waar achtige dienst des Heren. Nu spreekt art 10 der Nieuwe Kerkorde over ^ank- bare gehoorzaamheid" aan de Heilige Schrift" een gehoorzaamheid die in 1963 nog niet wordt gehonoreerd wat eigenlijk ook weer geen wonder is als we weten dat de vrijzinnige dominee Bevez-sluis heeft verklaard dat art. 10 zó geformuleerd werd om de vrijzinni gen er bij te houden. Principieel zijn de bezwaren van de tijd van de afschei ding en doliantie gelijk gebleven. Op het congres van de „18" vraagt prof. De Gaay-Fortman zich af hoe een kerk kan toelaten dat met ambtelijk gezag geloochend wordt dat Jezus Christus de Zoon van God is. Hij zegt: hier zit het knelpunt, de rest is bijzaak. Maar dan huppelt hij vlot aan 't „knelpunt" voor bij. Dat is het onbegrijpelijke van de 9 Gereformeerde partners der „18". had hij het vak bij Ganzevoort geleerd en dan was het toch niet netjes, als een ander nu van Pa Ganzevoort's lessen ging profiteren. Er was ook nog zoiets als eergevoel. Zelfs in het zaken doen. Hij zuchtte en trapte de sigarettepeuk uit. Zo, nu eerst maar eens wassen en verkleden en dan een ritje maken om te controleren, of die rem het nu beter deed. Een half uur later reed hij het dorp uit en zonder dat hij er zelf erg in had, zat hij al op de weg naar Uchelen. Hij grinnikte in zichzelf. Wat ga je doen, Karei? Ja? Dan ben je vanavond al verloofd. Met een stralende Ina aan je arm. Hij had gezegd, dat hij er rustig over na zou denken. En pa Ganzevoort .had hem joviaal op de schouders ge klopt. „Wel ja, jongen, bekijk het eens op je gemak. Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd. Ik hoor te zijner tijd je beslissing wel. Er is niet de minste haast bij". En als het nu eens pertinent „neen" werd? Wat zou de baas dan doen? Wat kón hij dan doen? Overgaan tot de orde van de dag en dan veranderde er immers niets? Dan ging hij als altijd naar zijn klanten en verkocht schriften en opschrijfboekjes, agenda's en map pen post, schrijfmappen en poëzie albums, vloeileggers en ordners, stof- mappen en klanteboekjes. Noem maar op. Wat hij kwijt kon. Met als hoofd schotel natuurlijk de schriften. Voor een dubbeltje per stuk, negen en een halve de honderd en acht en driekwart de duizend. Het ene orderboekje na het andere zou volgeschreven worden i tot.ja, tot wanneer? Eens zou hij toch wel tegen een aardig kind oplo- I TOTALE BOUWKOSTEN MEER DAN VIER TON De moderne nieuwe silo de hoog ste van de vier, die Holten thans heeft van de fa. C. A. Müller en Zoon, zal om 2 uur, officieel worden geopend door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Het gebouw, dat een hoogte heeft van 26 meter, is ontworpen door de archi tecten L. C. van de Bovenkamp en Van Gulik en gebouwd door de fa. Roelofs en Haase te Rijssen. De silo heeft 6 verdiepingen en kan 500 ton zwaar graan (rogge, tarwe, mais) bevatten, terwijl in de oude silo 150 ton kan worden gestort. De oude silo is aan gesloten op de nieuwe graandrogerij. Een primeur voor Holten is de brok jes- en korrelperserij, zodat alles, indien men dit wenst, in geperste toestand kan worden afgeleverd. De aangevoerde par tijen eigen oogst kunnen direct gemon sterd en gewogen worden en het vocht gehalte kan direct worden geconstateerd op de vochtgehalte-bepaler. De firma Müller heeft met het bouwen van deze silo een pracht staaltje van particuliere ondernemingsgeest getoond en tevens duidelijk laten zien, dat men de eisen van de tijd verstaat. Het zal donderdag zeker niet aan be langstelling ontbreken en bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. VRIJZINNIGHEID SPRINGLEVEND Tot hen die willen beweren dat de vrijzinnigheid dood is wil ik vanavond zeggen dat zij het beslist mis heb ben, het probleem der vrijzinnigheid is nog springlevend. Juist dit maakt dat de kenmerken der kerk zoals art. 29 der Ned. Gel. Belijdenis ze noemt in de Hervormde kerk als geheel niet of slechts zeer tendele te vinden zijn. Men kan toch moeilijk spreken van een zuivere prediking van het woord (le kenmerk) als Jezus op honderden kansels als de levende God wordt ge loochend. Dopen in de naam van geloof, hoop en liefde vindt niet meer plaats, maar men kan toch niet van een zuive re sacramentsbediening (2e kenmerk) spreken als men onder de Drieeenheid iets anders verstaat dan de bijbel leert (Openbaringsdrieeenheid i-p.v. wezens- drieeenheid). En wat komt er van de tucht terecht? Er- zijn meer problemen. Men denke aan de christelijke organisaties en aan de christelijke school. In Hardegarijp werkte de Herv. kerk de stichting van een christelijke school tegen. Wie een christelijke school als gebiedende" eis ziet (denk aan de doop) kan toch niet met de .,18" de ander „uitnemender achten" die zijn kinderen „neutraal" onderwijs wenst te laten volgen. Er is om al deze dingen samen, alle reden om Gereformeerd te zijn. Een eenheid ten koste van de waar heid mag niet bestaan. Men mag geen tegenstelling poneren als: niet de leer, maar de Heer. Leer en Heer vallen sa men. Jezus is de Waarheid. Daarom is •de waarheid zo'n ernstige zaak. Want niemand komt tot de Vader dan door Christus. Intussen houden we de vinger op de pols der Hervormde Kerk. Het „totdat" staat nog steeds in de acte van afschei ding of wederkeer. Helaas is dit „tot dat' nog niet aangebroken en liet ziet er ook voorlopig niet naar uit dat het zal aanbreken. Zo lang is er alle reden om Gerefor meerd te zijn en te blijven zo besloot ds Borgers zijn referaat. Nadat een aantal schriftelijke en mondelinge vragen waren beantwoord en de heer J. Verveda bij wie de lei ding van deze avond berustte een woord van dank had gesproken ging ds Borgers voor in dankgebed. pen, die de moeite waard zou zijn om mee te nemen naar het gemeentehuis. I.na een ander> wat maakte het eigen lijk uit? Met dit verschil nog, dat Ina een uitgesproken goede partij was. Op zichzelf vormde dit al een belangrijk winstpunt. Vlak voor Otterloo probeerde hij de rem. De wagen stond spoedig stil, maar nog niet snel genoeg naar zijn zin. Maandagmorgen toch eerst nog maar even laten nakijken. Je kon in deze tijd geen risico's nemen. Besluiteloos trok hij in de eerste ver snelling weer op. Nee, niet naar Uche len vandaag. Eerst maar eens zien, dat hij het met zichzelf eens kon worden. Kom, via Oud-Reemst en West-End maar weer terug naar huis. Bij Oud-Reemst probeerde hij de rem nog eens, maar het resultaat bleef on bevredigend. Hij kreeg het warm en trok zijn jas uit. Een auto stoof hem voorbij en sloeg linksaf, de oprijlaan in naar het hek van de Hoge Veluwe. Karei stak een sigaret op en keek de wagen na. Even later reed de auto ver der over de eenzame weg van het land goed. Gek eigenlijk.van kind af aan woonde hij al in Ede, maar nog nimmer had hij de Hoge Veluwe be zocht. En het moest er zo mooi zijn, vertelde iedereen, die er geweest was. Dat ging net zo als met Amsterdam mers/die bezochten zelden of nooit het Rijksmuseum. Dat scheen wel overal hetzelfde te zijn. Klanten vroegen hem ook wel eens naar de Hoge Veluwe en dan verzon hij maar wat. want zelf was hij er immers nooit geweest. Of hij wel eens herten gezien had? Of wilde zwijnen? (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2