BILJARTEN M HOOG BZ I K?.!£ Dampo gang van mkm bij de K.l. Duizenden ogen KALFSTERMAN mm. OP BRONBEEK 1 Spanning tot laatste stoot Plattelandsvrouwen Dijkerhoek Iwartbontfekkers niet fiefemaaf fewreden cwer V r öuwenwereldgehedsd&g Irene wordt uitgebreid Groesbeekse Tehuizen Mevrouw, hier is uw keurslager ook uw voorkeurslager Duizenden wachten gespannen op Uw prettige aanbiedingen in dit blad Ouderavond apenbare kleuterschool SN DIT BLRD Zaterdag 23 februari 1963 UOLXÈNS NIEUWSBLAD Nijverdal. - In de le klasse van de biljartcompetitie voor de biljartbond „Ons Genoegen" zal de laatste wed- strijdweek moeten uitwijzen, wie op de laatste plaats zal eindjgen. De 2 kandi daten voor deze plaats zijn O.B.K. 1 uit Nijverdal en het le viertal van Struik uit Rijssen. O.B.K. heeft 38 uit 68, ter wijl Struik 39 punten heeft verzameld. O.B.K. speelde deze week thuis tegen "t Groentje en behaalde een verdienste lijk 44 gelijkspel. Struik 1 leverde ook een goede prestatie door tegen K.O.T. 1 een wedstrijd te winnen en een gelijk te spelen, waardoor zij weer drie kostbare punten behaalden, hoewel de Nijverdal- lers deze wedstrijd met 53 in hun voordeel beslisten. N.B.C. 1 slaagde er in het le viertal van Spekhorst met een 62 nederlaag naar Rijssen terug te sturen. Verrassend was de uitslag bij VIOS Kalfsterman 1. Het Holtense viertal, dat als goede 2e geklasseerd stond, kreeg in Rijssen met niet minder dan 8—0 klop. De wedstrijd Ten Berge 1H.B.C. 1 werd opgeschort. De beste partij in de le klasse was voor G. Bokhove van K.O.T. 1. Hij scoorde 125 caramboles in 21 beurten. W. Spekhorst had de hoogste serie (37). In de 2e klasse is het 2e viertal van K.O.T. er in geslaagd 't kampioenschap te behalen. In de wedstrijd van vorige week tegen Oudelaar 1 had men aan een gelijkspel voldoende gehad, maar Oude laar wist hen met 62 te verslaan. Reggebrug 1, de enige bedreigers van de Nijverdallers, moest echter de strijd aanbinden tegen H.B.C. 2 uit Hellen- doorn en daar dit in een gelijkspel, 44, eindigde, werd het kampioenschap van K.O.T. 2 een feit. Donderdag 21 februari zijn de kampioenen gehuldigd. Op de laatste plaats is nu het 2e vier tal van Reggebrug 2 definitief geëin- In combinatie met de Bedrijfsvereni ging Dijkerhoek hield de afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen een vergadering, waarop ook de echtgenoten van de leden uitgeno digd waren, in café „Het Bonte Paard" op maandag 18 februari. Als spreker trad op de heer A. W. Kreulen uit Zwolle, die sprak over: „De weg naar zelfstandigheid". Spreker betoogde, dat ouders de plicht hebben hun kinderen zo op te voeden, dat ze eens waarlijk volwassen mensen zullen zijn, d.w.z. dat ze in staat zullen zijn zelfstandige beslissingen te nemen. De waarlijk volwassen mens is slechts afhankelijk van God. Het kind nu heeft, om waarlijk vol wassen te worden, de hulp en steun van z'n ouders nodig. De ouders moeten het kind hun vertrouwen schenken, ze moe ten het een zekere vrijheid gunnen, niet voortdurend vitten en verbieden, zodat het kind de kans krijgt zich te oefenen in zelfstandigheid. Met enkele voorbeel den, ook uit het boerenleven, verduide lijkte de heer Kreulen zijn betoog. Om tot zelfstandigheid te komen, heeft een kind een goede opleiding no dig. Nog al te vaak wordt de school keuze door de traditie bepaald, terwijl het toch de juiste weg is om die oplei ding te kiezen, die het beste bij dat ene bepaalde kind pas. Hierbij moet niet te hoog gegrepen worden, omdat de ellen de voor een kind niet te overzien is, als het gedwongen wordt een te moeilijke school te bezoeken. Maar aan de andere kant blijven er nog steeds mogelijkhe den onbenut, omdat een kind uit traditie naar een bepaalde school wordt ge stuurd. 'terwijl de mogelijkheid tot „meer" aanwezig is. Met nadruk wees spreker er op, dat het kind de steun van thuis nodig heeft om een bepaalde opleiding inderdaad af te maken. Ouders moeten het niet met een gek vinden als een kind met nieuwe ideeën en gedachten thuis komt. En als het kind ineens genoeg, heeft van het leren, dan is het aan de ouders het kind tegen zichzelf te beschermen, door het te dwingen de school toch af te maken. Toch volhouden levert niet alleen dat diploma op, maar kweekt vooral een sterk karakter. Hoe belangrijk de school ook is, toch is het de taak van het gezin bepaalde levenswaarden op religieus en ander ge bied bij te brengen. Dit kan en mag niet afgeschoven worden op de school. Woor den alleen zijn niet genoeg, de ouders moeten door hun eigen houding tonen wat onder „naastenliefde" bijvoorbeeld verstaan wordt. Toch is ook het echte gesprek, het gesprek dat wat dieper gaat dan het weer en de buren, brood nodig. Het kind moet weten, dat er over zijn toekomst gedacht en gepraat wordt. Na de pauze werden er enkele vragen gesteld, die zeer uitgebreid beantwoord werden. Naar aanleiding van een vraag wees spreker nog eens op het belang van een zo goed mogelijke vooroplei ding, voordat met de eigenlijke beroeps opleiding begonnen wordt. Ook het be lang van de tests, met name van de schooltest, werd besproken. Nadat de voorzitter van de Bedrijfs vereniging de spreker onder dankzeg ging een doos sigaren overhandigd had, werd de vergadering gesloten. De aanwezigen hadden iets gehoord, waarqver zeker nog lang gedacht en ge praat zal worden. digd, doordat men tegen de reserves van Ten Berge uit Enter met 8—0 verloor. Het 3e viertal van K.O.T. leverde een goede prestatie door het 2e viertal van N.B.C. met 62 te verslaan. De Tonne 1 uit Hellendoorn maakte korte metten met het le viertal van De Poppe (62). In de 2e klasse maakte F. J. Webbink de beste partij, 100 caramboles in 16 beurten, en ook de hoogste serie (37). In de 3e klasse zal de laatste wed strijd week moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen. V.O.P. 1 uit Hol ten heeft de beste papieren, 101 uit 68, terwijl no. 2, M.K.V. 1 uit Raalte, met 99 uit 68 de tweede plaats inneemt. Beide hebben nog 1 wedstrijd te spelen. M.K.V. 1 kwam uit tegen degradatie kandidaat O.B.K. 2 uit Nijverdal. De Raaltenaren moesten echter toezien, dat een partij verloren ging, zodat de eind uitslag met 62 in hun voordeel eindig de. Ook V.O.P. 1 'moest tegen H.B.C. 3 uit Hellendoorn een partij prijsgeven, zodat ook hier de uitslag 62 werd. De Ster 1 zorgde voor een bijzonder knappe prestatie door thuis-met 8—0 te winnen van het 2e viertal van Kalfster man, dat lange tijd een serieuze kam pioenskandidaat was, met een nederlaag van 80 huiswaarts te sturen. Ook de strijd om de laatste plaats is nog niet beslist. Dit zal vermoedelijk gaan tussen O.B.K. 2 en Oudelaar 2. De eerste heeft 45 punten, de andere 46 pt. Hofstee 1 heeft zich zo goed als veilig gesteld door een monster-overwinning van 80 op Struik 2. N.B.C. 3 won haar voorlaatste wedstrijd met 62 van Oudelaar 2. De beste partij kwam op naam van H. Phijffers van De Ster; 75 caramboles in 17 beurten. Topscorer werd H. Ban- nink van M.K.V. 1 met een serie van 22. In de 4e klasse.gaat het stuivertje wisselen van Kalfsterman 3 en O.B.K. 3 door. In de laatste wedstrijdweek heeft het viertal uit Holten de eerste plaats weer over genomen, dank zij een over winning op Oudelaar 3. O.B.K. 3 staat, met nog een wedstrijd voor de boeg, nu één punt achter op de leide: door de 62 overwinning op Oudelaar 4. Ook in deze klasse blijft de spanning behouden. M.K.V. 2 stuurde De Poppe 2 met een 62 nederlaag naar huis, terwijl De Tonne 2 en K.O.T. 2 de punten deelden. In de 4e klasse kwam de beste partij op naam van T. Bouwmeester van De Tonne 2 met 75 caramboles in 27 beur ten, terwijl zijn serie van 12 door nie mand werd verbeterd. Standen met nog een wedstrijd voor de boeg: le klasse: Ten Berge 1 64—116, Kalf sterman 1 68—88, HBC 1 64—81, VIOS 1 68—81, KOT 1 68—72, NBC 1 68—56, Spekhorst 1 68—56, 't Groentje 1 68—45, Struik 1 68—39, OBK 1 68—38. 2e klasse: KOT 2 68—99, Reggebrug 1 68—88, NiBC 2 68—83, HBC 2 68—79, Ten Berge 2 68—79, De Poppe 1 68—71, De Tonne 1 68—64, Oudelaar 1 68—56, KOT 3 6839, Reggebrug 2 6822. 3e klasse: VOP 1 68—101, MKV 1 68—99, Kalfsterman 2 68—85, NBC 3 68—68, De Ster 1 68—67, HBC 3 68—66, Struik 2 68—54, Hofstee 1 68—49, Oude laar 2 68—48, OBK 2 68—45. 4e klasse: Kalfsterman 3 60—94, OBK 3 60—93, VOP 2 60—81, MKV 2 60—61, De Poppe 2 64—57, Oudelaar 3 60—52, Oudelaar 4 56—37, KOT 4 60—36, De Tonne 2 60—29. De runderfokvereniging „De Fries- Hollandse" hield donderdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering in 't- stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman, onder voorzitterschap van de heer E. Aaltink. Voor dat met de afhandeling van de agenda werd begonnen werden door de heer H. Kers, hoofdinseminator van de Coöp. K.l. Vereniging „Zuid-West Over ijssel" enige films vertoond van de in 1962 gehouden fokveedag, van de opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Boerenleenbank en van enkele fokveedagen in de omgeving. De goed bezochte vergadering werd hiermede een duidelijk beeld getoond van deze verschil lende evenementen, waarvoor de voorzit ter de heer Kers een woord van dank bracht. Daarna was het woord aan de heer J. W. Jansen, controleur der vereniging, die een overzicht gaf van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. In het stamboek werden ingeschreven 42 koeien van het zwart-bonte veeslag, terwijl 198 vaars kalveren en 5 stierkalveren werden ge schetst. De heer Jansen gaf de vergadering aan de hand van de daaromtrent verzamelde gegevens een overzicht van de vererving van de stieren van de Coöp. K.l. Vex-eni- ging „Zuid-West Overijssel". Meer vet. Ais een niet onbelangrijk resultaat kan daarbij vermeld worden, dat het gemid delde vetgehalte van de melk van 3.87 {A steeg tot 3.93hetgeen een vooruit gang in een jaar betekent van 0.06 Door de penningmeester, de heer A. Ribbink, werd vervolgens het financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat er een batig saldo is van ƒ60.41. De kascontrole commissie bestaande uit de heren H. Markvoort en H. Volkerink, had de bescheiden keurig in orde bevon den en adviseerde de penningmeester de charge te verlenen, waartoe werd beslo ten. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer J. A. Kolkman, die reglementair niet herkiesbaar was, ge kozen de heer F. W. W. H. Bekkernens. Aangezien de groep van zwart-bontvee- slagfokkers in Markelo en Lettele even als in Holten niet zo groot is, werd be sloten een samenspreking met de fokver- enigingen aldaar te houden om zo moge lijk te komen tot een meer uitgebreide fokveedag van de zwart-bonten als thans per vereniging mogelijk is. Verschillende leden bleken niet zeer in genomen te zijn met het feit, dat het sperma van de zwartbonte stieren van de Coöp. K.l. Vereniging ,.De Samenwer king" te Hellendoorn in Holten te duur wordt aangeboden. Over de keuze-mogelijkheden voor de zwart-bonte stieren had een langdurige bespreking plaats, waaruit bleek, dat deze prijs bepaald wordt door de commissie van de K.l. Vereniging „Zuid-West Over ijssel" voor het zwartbonte veeslag. Aangezien het contract met „De Samen werking" in Hellendoorn in 1962 is afge lopen werd besloten te informeren onder welke condities de Holtense deelnemers aan de K.l. in Hellendoorn sperma kun nen verkrijgen. zien en lezen gaarne ons olad. Ook Uw adver tentie. Daarom heeft zij zo n grote waarde. Op vrijdag 1 maart zullen de vrouwen in de gehele wereld weer bijeen komen voor 't houden van de Vrouwenwereld gebedsdag, om zich te bezinnen op de grote problemen en te bidden voor de wereldvrede. Vorige jaar geschiedde dit in 144 landen. Dit jaar is de liturgie samengesteld door de vrouwen van Korea. De Holtense vrouwen worden uitge nodigd om vrijdag samen te komen "in het gebouw Irene. De bijeenkomst be gint om 8 uur en zal onder leiding staan van de presidente van het plaatselijk comité, mevr. C. P. K. Enklaar-v. Andel. De behoefte aan voldoende huisvesting van de verschillende verenigingen, die verwant zijn aan de hervormde gemeente neemt zodanig toe, terwijl het aantal ca techisanten zich zodanig uitbreidt, dat het noodzakelijk gebleken is het geb, ..Irene" met enkele lokaliteiten uit te breiden. Een en ander is het gevolg van de voortdu rende toeneming van de bevolking van onze gemeente, waarmede de zorg van de kerk voor de jeugd gelijke tred moet hou den. Daarom is van de zijde van dc Kerk voogdij opdracht verstrekt tot het maken van een schetsontwerp en een kostenbere kening. Collecte van 25 febr. t.m. 2 maart a.s. Kent u het werk van de Ned. Centrale voor Praktische Hulp en Werkverrui ming te Groesbeek nog niet? Welnu, deze instelling heeft reeds meer dan 30 jaren aan honderden jon gens en meisjes, die thuis een liefdevolle verzorging moesten missen en aan hon derden rnannen en vrouwen, die niet konden voldoen aan de eisen, welke on ze dynamische maatschappij hen stelt, in haar 12 tehuizen en in de gezinsver pleging getracht het levensgeluk te bie den, waarop ook zij recht hebben. Deze hulp en verzorging is echter he laas nog onvoldoende, gezien de lange wachtlijsten, waarvan elk geval urgent is. Het bestuur van dit landelijk werk, dat op reformatorisch belijden is ge grondvest, dringt aan op uitbreiding en doet daartoe een beroep op uw steun en belangstelling. Deze honderden kinde ren en volwassenen van alle gezindten, van allerlei rang en stand, zijn onze medemensen en moeten geholpen wor den. Tijdens de komende collecteweek wordt u hiertoe de gelegenheid geboden. Helpt mee de vreugde van uw mede mens te vergroten. Mocht u daadwerke lijk aan deze actie willen meedoen, meldt u zich dan, al is het slechts voor enkele uren. als epllectant(e) bij Mevrouw Israël. 5ÖORSC, O.'.O 'O DINSDAG: V2 kg verse worst 17 Ti '-•3 kg braadworst &4S V> kg gezouten spek SS WOENSDAG: Vs kg speklappenim bakje hachévlees 128 DONDERDAG: kg gehakt iss hierbij 2 rol beschuit 42 VRIJDAG en ZATERDAG: kg rollette 220 DE HELE WEEK: 4 schijven 98 1 liter middelfijn doperwtjes BB Tc koop: g.o.h. haard A. J. Goldsteinstraat 1 In een van de lokalen van de openbare kleuterschool werd woensdagavond een goed bezochte ouderavond gehouden on der leiding van de voorzitter der ouder commissie, de heer L. C. van de Boven- kamp. Deze wees er in zijn openingswoord op, dat in de vergaderzaal van de Coöp. Boe renleenbank door de stijging van het aan tal leerlingen onderdak gezocht moest worden voor een kleuterklas. Het is de bedoeling, dat de jongste kleuters, die ten westen van de Larenseweg wonen, dit klasje bezoeken. Verder werd een voorstel ingediend om een ouderfonds je le stichten, waaruit o.m. eens een cadeautje voor een kind dat al enige tijd ziek is kan worden bestreden en versnaperingen voor de feestdagen zo als kerstmis, pasen en dergelijke kunnen worden betaald. Het komt hierop neer. dat de ouders éénmaal in de 3 maanden 1 gulden betalen. Het voorstel werd met al gemene stemmen aangenomen. Door het aftreden van drie leden der oudercommissie werd een verkiezing ge houden. In de plaats van de heer van de Bovenkamp werd gekozen de heer P. IJ. Cammeraat, in de plaats van mevr. Kalf sterman, mevr. A. Wiex'bos-Koopman en in de plaats van mevr. Aaftink. mevr. D. WissinkLammerts. Door ziekte van de tandax'ts, de heer H. F. Steunenberg, werd in de plaats van diens lezing, een film vertoond over het gebit. In de pauze, werd een verloting gehou den en hadden de ouders gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen en met de leidsters te spx-eken. Na de pauze werd een geluidsbandje ge draaid, dat tijdens het St. Nicolaasfeest op school was opgenomen. Bij de rondvraag dankte de voorzitter de twee aftredende commissieleden voor het vele en spontane werk, dat zij voor de kleuterschool gedaan hebben. De hoofdleidster, mej. G. Post, sloot zich bij deze woorden aan en bedankte in het bijzonder ook de heer van de Boven kamp. die deze avond afscheid nam. Na mens de oudei's en oudercommissie kregen de drie scheidende leden van mej. Post een boekenbon als tegenpx-estatie voor het vele werk wat zij gedaan hebben. De heer van de Bovenkamp sprak een kort dankwoox-d en wenste leidsters en oudercommissie veel succes bij hun ver dere werk voor de kleuters. Deze avond is van veel belang geweest voor het contact tussen school, ouders en leidsters. Een beeld van het bezoek, «lat II.K.H. Prinses .Margriet aan liet Koninklijk Militair Invalidenhuis Bronbeek heeft gebracht. Bij haar aankomst kre«^g de Prinses een boeket bloemen van Siska en Willem Jekel, kleinkinderen van een van de bewoners van Bronbeek.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2