Agenda '$uvg Bplj/ke Familie Koopman „De Spar" opende haar zelfbedieningswinkel Spreekuur burgemeester Toneelclub PJ.G.O.-afdelingen maakte een keurig debuut Oliebollen Inentingen tegen honds dolheid bijna voltooid Tankwagen rijdt huis binnen ZEER BIJZONDER DAGSD1ENST No. 8 Jaargang 15 Zaterdag 23 februari 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad" te Holten, Telefoon 05If83 - 231/ Adv.-prijs 1—15 mm. (d ccmtant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Donderdag is voor de familie Koopman De Spar", in de Dorpsstraat, een bijna overstelpend drukke dag geworden. Zij schakelde van toonbankbediening over op zelfbediening en ondervond daarbij zo'n grote belangstelling, dat men het werk bijna niet af kon. De officiële opening had al om 9 uur plaats door onze burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die door de 12-jarige Driek Manenschijn, een zusje van de echtgenote van de heer Koopman Jr., de sleutel van de winkeldeur in een zelfbedienings mandje kreeg aangeboden. De burgemeester hield daarbij een korte toespraak, waarin hij er op wees niet alleen als burgemeester, maar ook als overbuurman en sigarettenafnemer te zijn gekomen. Nog niet zolang geleden zijn in het huidige pand ingrijpende ver anderingen aangebracht toen hierin een prachtige nieuwe winkel werd gevestigd. De familie Koopman heeft echter begre pen, dat de zaak beter moest worden aan gepast aan de nieuwe tijd. De Holtenaren zelf zijn niet zoveel eisend, maar we heb ben hier in de zomer te maken met men sen uit het westen, aldus de burgemees ter, die andere eisen stellen en wij moe ten hen tonen, dat wij hier wel mee kun nen komen. Meer nog dan in andere plaatsen voelen wij hier de polsslag van de tijd en spreker is verheugd dat ook de neringdoenden dit begrepen hebben. Laatst werd een cafetaria geopend en nu volgt weer de omschakeling van deze winkel in een zelfbedieningszaak. Wij zijn bezig een goede winkelstand te formeren. De intimiteit gaat wel een beetje ver- OFFICIËLE PUBLICATIES INENTING HONDEN EN KATTEN TEGEN HONDSDOLHEID. De Burgemeester van Holten brengt ter algemene kennis, dat de inenting van honden en katten een goed en vlot ver loop heeft gehad en dat nog één na- inenting zal worden gehouden op maandag 25 februari a.s., des avonds 7 uur ten huize van de lieer G. S. E. Vegter, dierenarts. Burgemeester van der Borchstraat 29, alhier. Belanghebbenden, die hun dieren nog niet hebben laten inenten, wordt in hun eigen belang aangeraden van deze ge legenheid gebruik te maken. Binnenkort zal het n.l. in het gehele land verboden zijn op de openbare weg een hond, ouder dan 3 maanden, bij zich te hebben zon der in het bezit te zijn van een van rijks wege voorgeschreven inentingsbewijs. Bovendien moet dan iedere hond voorzien zijn van een, aan de halsband bevestigde, entpenning. Reeds eerder afgegeven z.g. export certificaten dienen ter secretarie te wor den afgegeven, opdat de houders, naast dit bewijs, in het bezit gesteld kunnen worden van een voor het binnenland gel dend inentingsbewijs. Het nummer van de afgegeven penning dient daarbij te wor den opgegeven. De export-certificaten blijven eigendom van de houders. Holten, 21 februari 1963. De Burgemeester voornoemd: W. H. ENKLAAR. De burgemeester van Holten brengt ter algemene kennis, dat hij op maandag. 25 februari a.s. geen spreekuur zal houden, maar op dinsdag, 26 februari d.a.v. Holten, 21 februari 1963. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. loren, maar wij leven in een tijd van kei harde zakelijkheid, die dit noodzakelijk meebrengt. De V.V.V., aldus de burgemeester, is een situatie aan het uitbouwen, die toe nemende belangrijke economische voor delen biedt, maar zij kan dat niet, wan neer zij daarbij de medewerking niet heeft van de hotelhouders, winkeliers, ambachtslieden en andere neringdoenden. Wil zij haar service blijven verlenen, dan zullen deze beter over de brug moeten komen dan nu het geval is. De burgemeester wenste de familie Koopman veel voorspoed toe in haar ge moderniseerde zaak. De heer H. J. Bouwhuis, voorzitter van de Holtense Handelsvereniging sloot zich bij de woorden van de burgemeester aan en sprak de hoop uit, dat de familie Koopman veel succes mag hebben met haar zelfbedieningswinkel. Deze winkel zelf' is a.h.w. een stapel plaats van de meest uiteenlopende arti kelen die men zich maar denken kan- Allemaal prachtig verpakt, zodat zij op de meest hygiënische wijze worden be waard totdat zij in het mandje van een kooplustige verdwijnen. Een bijzonder aardig hoekje is afgezonderd voor de dranken, maar ook andere artikelen zijn op de meest aantrekkelijke wijze uitge stald. Zelfs kaas is in afgepaste portie, in plastic verpakt, voorhanden. Alleen voor groente en fruit kan men dit sys teem natuurlijk nog niet toepassen. Aan de kassa, aan het einde van de doorloop door de winkel, zal men snel moeten kunnen rekenen, anders zou hier wel eens de stagnatie kunnen optreden, die men juist door het systeem van zelf bediening heeft willen voorkomen. Maar het mag gezegd worden, Holten heeft er weer een modern ingerichte zaak bij gekregen. Ter gelegenheid «van het 100-jarig bestaan van het Koninklijk Militair Invaliden Te huis op Bronbeek te Arnhem lieelt H.K.H. Prinses Margriet daar een bezoek gebracht. Prinses Margriet te midden van enige bewoners. De ontspanningsavonden, die de P.J.- G.O.-afdelingen „Plattelandsmeisjes" en „Jong Holten" vrijdag en zaterdag van de vorige week in Amicitia hielden, zijn wat het opgevoerde toneelspel betreft, goedgeslaagd. Het bezoek op de eerste avond haa heel wat beter kunnen zijn, maar 't valt niet zo hard mee om de oudere bezoe kers bij de huidige weersomstandighe den 's avonds het huis uit te krijgen. Vooral als men ze ook gaarne uit de buurtschappen verwacht. Onder regie van de heer Wisselink, hoofd van de lagere landbouwschool te Bathmen. werd een toneelstuk opge voerd van de auteurs R. Feenstra en K. Spierings „Achter de wolken schijnt toch de zon". Een toneelspel in drie bedrijven met zeer menselijke levenstrekjes, dat met grote aandacht gevolgd werd. Minder geslaagd, in dit kader, vonden wij het optreden van de conferenciers „Mans en Tone" uit Diepenheim, die men beter voor een wat minder serieuse avond had kunnen bewaren. De nieuwe en bijna geheel verjongde toneelclub uit beide verenigingen heeft het toneelspel, dat tal van dramatische hoogtepunten bevat, op zeer verdienste lijke wijze voor het voetlicht gebracht, zodat de bezoekers dikwijls in grote spanning de verrichtingen op het toneel volgden. In elk bedrijf voerde het spel naar een bepaalde climax, alleen het slot was, wat het stuk betreft, minder ge slaagd. Het verplaatst de bezoekers naar de woonkamer van een kruideniersfamilie en de moeilijkheden van een midden standsgezin, die van materiële aard zijn, maar toch wel in hoofdzaak liggen op 't vlak van de kinderen. De rol van kruidenier Weijts werd door de heer H. Schooien, die wel over enige toneelervaring beschikt, keurig vertolkt. Maar ook van het spel van de jonge debutanten ging een grote beko ring uit. Wij noemen in dit verband Henny Veneklaas als de kruideniers vrouw, waarvoor misschien een wat ouder meisje gekozen had kunnen wor den; van Riek Bronsvoort als Annie, haar dochter; van Derk Jansen als de oudste zoon Jan; en van Dika Podt als de vrouw van Jan. Ook de rol van Jas per de Bont kreeg in de persoon van Henk Kolkman een goede vertolking, terwijl verder nog genoemd kunnen worden Henk Rietberg, die als de op het verkeerde pad geraakte jongste zoon Karei niet zo'n dankbare rol had. Een kleine rol had Janny Podt, die wegens ziekte van Gerry Aanstoot inviel. Zij was als winkelmeisje een aardige ver schijning. Allen oogstten na ieder bedrijf een hartelijk applaus. Er haperde aan het spel van deze de butanten natuurlijk nog wel het een en ander, maar het was opvallend hoe vrij en met hoeveel gemak deze jongelui zich doorgaans op het toneel bewogen. Zij maakten met dit optreden een keu rig debuut. De eerste avond werd met een kort welkomstwoord geopend door de heer W. Aalpol, voorzitter van „Jong Holten", die o.m. wees op de gewijzigde doelstel ling van de P.J.G.O.-afdelingen, die nu meer koersen in de richting van de be vordering van sociale en culturele be langen van het platteland en minder in de richting van de landbouwtechnische problemen. t De regisseur, de heer Wisseling, gat een korte toelichting op het stuk en riep de clementie in voor de debutanten, die achteraf niet nodig bleek. De presidente van de Plattelandsmeis jes, mevr. "W. Bronsvoort-Slijkhuis, be dankte de spelers, de heer Wisselink, kapper Drent en bood 'n klein geschenk aan. Zij overhandigde mevr. Bouwhuis- Geltink bloemen in verband met de re petities. Tussen de bedrijven door kwamen voor het voetlicht de conferenciers Mans en Tone (de heren Boswinkel en Altena uit Diepenheim). Gok zij ontvingen een presentje uit handen van ae presidente van de Plattelandfmeisjes. Zaterdag 23 februari zal de „oliebollen expert" van ..De Halm" een grote partij lekkere oliebollen bakken, die in de loop van de dag door de leden van de Sport vereniging „BATO" in een gedeelte van het dorp (waar men bij een vorige aktie niet kon venten, omdat de vraag veel gi o- ter was dan het aanbod) huis-aan-huis voor een billijke prijs zullen worden aan geboden. We twijfelen niet of de bewoners van o.a. de Boschkamp, de Dorpsstraat, Raalterweg en Holterberg zullen minstens één zak kopen en smullen en de vereni ging die in onze gemeenschap zo'n be langrijke taak vervult, steunen. Een uitgebreide staf van medewerkers heeft gedurende drie dagen hulp verleend aan de plaatselijke dierenartsen om de honden en katten in onze gemeente in te enten tegen hondsdolheid. Deze inentin gen hebben een vlot verloop gehad, zodat 560 honden en 38 katten gevaccineerd konden worden. Twintig export-certifi caten zijn ondertussen ingeleverd van reeds geënte honden, die aangevuld zullen worden met een voor het binnenland gel dend bewijs. Er zal nog één na-inenting worden ge houden en wel op maandag, 25 februari a.s. des avonds 7 uur ten huize van de dierenarts, de heer G. S. E. Vegter. waar ieder zich vervoegen kan, wiens hond of kat nog niet tegen deze gevreesde ziekte is ingeënt. Nadien is men zelf voor de behandeling aansprakelijk. Belanghebben den worden voor deze zitting niet opge roepen. De kosten voor hond en kat zijn, als de afgelopen dagen, resp. 2,- en 1.- per dier. I o yi Op het internationaal bekende kruispunt van Susterzeel bij Horn, ten noorden van Roermond, is maandagmiddag een grote, uit België komende tankwagen, welke na plotseling remmen in een slip geraakte, van de weg afgereden en in de kamer •van een nabij gelegen huis tot stilstand gekomen. Hoewel de truck geheel in de kamer verdween, liep de chauffeur slechts onbeduidende schrammen op. hotel Zaterdag 23 februari: Dans Müller. Zaterdag 23 februari om 8 uur (zaal open half acht) in gebouw „Rehoboth": Uit voering Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." (zie adv.). Zaterdag 23 februari: Verkoop van olie bollen ten bate van de Sportvereniging „BATO". Zaterdag 23 februari: Hotel Vosman na 6 uur gesloten wegens carnavalsviering (Zie adv.). Zaterdag 23 februari: Film in Irene (Zie adv. Zondag 24 februari, 7 uur: Bijzondere jeugdbijeenkomst in Irene (Zie adv.). Maandag 25 februari, 's avonds 8 uur: Jaarvergadering „H.M.V." in café Jan sen. Maandag 25 februari, 7.30 uur: Leden vergadering van de Plattelandsmeisjes in de Huishoudschool. O.a. keuring van de bloembollen. Maandag 25 februari: Laatste dag voor het afhalen van toegangsbewijzen voor feestelijke jaarvergadering OLM (Zie adv. Dinsdag 26 februari, 7.15 uur: Feestelijke jaarvergadering afd. Holten O.L.M. in Amicitia. Woensdag 27 februari, 's avonds 7.30 uur: Jaarvergadering Land. Rij vereniging „Bergruiters" in hotel „Vosman". Donderdag 28 februari, nam. 2 uur: Le denvergadering Onderling Veefonds „Holten" in café M. Kalfsterman. Donderdag 28 februari, 7.45 uur: Jaar vergadering Bedrijfsvereniging „Hol ten" in hotel Holterman. Vrijdag 1 maart, 's avonds 7.30 uur: Jaar lijkse Ledenvergadering Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in gebouw „Rehoboth". Vrijdag 1 maart, 8 uur: Vrouwenwereld- gebedsdag in Irene. Zaterdagavond 2 maart, 19.15 uur. in ..Irene": Jaarfeest C.J.V. „De Vrien denschaar". Zaterdag 2 maart: Dansen in ,,'t Bonte Paard". (Zie adv.). Maandag 4 maart, om S uur, in café Maats: Jaarvergadering V.V.V. „Hol- tens Belang". Dinsdag 5 maart: Herdenking Stichting Geref. Kerk (5 maart 1843). Woensdag 6 maart, 's avonds 8 uur, in Café Kalfsterman: Ledenvergadering Fokvereniging „Holten en Omstreken". Filmvertoning door de heer H. Kers. Woensdag 6 maart, 7-45 uur: Jaarverga dering School met de Bijbel in de hal van de school. Donderdag 7 maart: Ouderavond van de O.L. School in de hal van de school. Zaterdag 9 maart: Dansavond van The Sensation Rockets in hotel Vosman. Donderdag 14 maart, 8 uur: Filmavond School met de Bijbel (Vraag zeven). Vrijdag 22 maart, 's avonds 7.30 uur: Uit voering Sportvereniging „BATO" (afd. Gymnastiek) in zaal „Amicitia". Zaterdag 23 maart, "s avonds 7.30 uur: Uitvoering Sportvereniging „BATO" (afd. Gymnastiek) in zaal „Amicitia". De Herv. Jeugdraad organiseert op a.s. zondag 24 februari te 19.00 uur in Irene een wel zeer bijzondere avond voor de jeugd van Holten. Op deze avond is er geen jeugddienst in de kerk. Ook wordt er deze avond geen film in Irene gedraaid. Wél wordt er in Irene een jeugddienst gehouden, waarin ds Maas uit Almelo voorgaat. Het onder werp is: „Chi'isten zijn wat koop je er voor?" Maar ds Maas komt niet alleen. Met hem komt er ook een muziekband en een spiritual-groep, bestaande uit leerlingen HOLTEN Ned. Her-v. Kerk: 10 uur ds Israël. Bed. H. Doop. Voor- jaarszendingscollecte; 10 uur in Irene Jongerendienst. Geref. Kerk: 10 uur en 3 uur ds H. J. Bouwhuis van Epe. In beide diensten is het ene offer bestemd voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw 7 uur in Irene, Bijzondere Jeugddienst. Voorganger ds Maas uit Almelo. Mede werking wordt verleend door de Bond van het Chr. Lyceum te Almelo. DIJKERHOEK 10 uur ds Broeyer. Voorjaarszendings- collecte; 7 uur Zie Holten. Dierenarts: A. Th. Oostenbrug, tel. 515. Geboren: Tonia Maria, dv C. C. Reisin- ger en B. H. Klein Nagelvoort, Bessink- passtraat 18. Ondertrouwd: W. C. Wevers, 25 j-. Hellendoorn, en G. Meerman, 26 j„ Holten. Ingekomen: J. Visscher van Kampen naar Dorpsstraat 25. E. Reeves van Nijmegen naar Kol weg 15. W. M. Reeves van Nijmegen naar Kolweg 15. S. R. Reeves van Nijmegen naar Kol weg 15. Gevonden: 1 boodschappentas, 1 zilve ren armbandje met bedeltjes. Verloren: 3 portemonnaies met inhoud, 2 paar wanten. 1 paar glacé herenhand schoenen. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie, Dorpsstraat 22, te Plolten. Uitsluitend van 813 en van 14_22 uur. van het Chr. Lyceum te Almelo. Er zul len vele nieuwe liederen gezongen worden. Kortom, het is een zeer aparte jeugd dienst. speciaal bestemd voor de jongeren in onze gemeente. Geen toegangsprijs, alleen een collecte! Irene is open om 6.45 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1