i Twee brandweermannen wegens zilveren jubileum gehuldigd K?"?Dampo '4 Agenda Jaarvergadering en ouderavond Chr, Kleuterschool Afscheid van hoofdleidster mei. J. Wolthuis Siseeuwvoetbal Collecte voor Internationale Hulpverlening KERKDIENSTEN AGSDIENST Zaterdag 2 februari 1963 No. 5 Jaargang 15 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,Jioltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 051+83 - 23Jf Adv.-prijs 1—15 mm. (d contant) 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 In de hal van de „School met de Bij bel" werd donderdagavond de jaarverga dering tevens ouderavond gehouden van de Chr. Kleuterschool. De voorzitter, de heer J. Louwerse, opende deze druk bezochte bijeenkomst met gebed, nadat gezongen was Psalm 114 vers 14. Na een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de Ned. Herv. en Geref. Kerkeraad, sprak de heer Louwer se een openingswoord waarin hij o.m. ge waagde van een gestadige groei van het chr. kleuteronderwijs. Hij betreurde het, dat men bij het geven van voorlichting niet schroomt om een verkeerde voorstel ling van zaken te geven door de openbare kleuterschool te bestempelen als her vormd en de algemeen christelijke kleu terschool een gereformeerde school te noemen. Jaarverslagen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. van Diepen, bleek o.m. dat de school in het afgelopen jaar door gemid deld 59 kleuters werd bezocht. Het aantal leerlingen stijgt nog steeds. Dank werd gebracht aan het onderwijzend personeel, dat in het afgelopen jaar weer met liefde en ijver zijn verantwoordelijke en vaak ook moeilijke taak heeft vervuld. Ook werd dank gebracht aan de schoolschoon- maaktster, mevr. H. KruimelaarKolk man. Op 31 december jl. had de schoolvereni ging ruim 240 leden. Door de penningmeester, de heer G. Bulsink, werd het financieel verslag over 1962 uitgebracht, waaruit bleek, dat de exploitatierekening kon worden afgeslo ten met een voordelig saldo van 749-81. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de h.h. D. Meuleman en G. J. Klein Nagelvoort, had boeken en beschei den in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester decharge verleend. Als leden ,yan. de controlecommissie '63 werden benoemd de heren G. J. Klein Nagel voort en D. J. Pekkeriet. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen de heer G. J. Loman, ter wijl in de vacature A. Bakker werd voor zien door het benoemen van de heer G- Stam Jzn. Afscheid en kennismaking. Xa de pauze, waarin koffie met koek werd aangeboden, werd afscheid genomen van de hoofdleidster, mej. J. Wolthuis, die met ingang van 1 februari werd benoemd aan de Chr. Kleuterschool te Enter en werd kennis gemaakt met mej. A. de Wilde, leidster aan een Chr. Kleuterschool te Almelo, die met ingang van 1 maart de taak van mej. Wolthuis zal overnemen. De heer Louwerse sprak namens de leden een woord van grote dank en waar- dering tot mej. Wolters die pl.m. 1 jaar haar beste krachten aan de school heeft gegeven. De heer Louwerse deed zijn woorden vergezeld gaan van een ge schenk. Hij sprak een hartelijk woord van welkom tot mej. A. de Wilde, die hij bij haar verantwoordelijke taak Gods zegen toewenste. Ten slotte sprak de heer Louwerse een woord van dank tot mevr. C. Schuppert Meijer, die tot 1 maart a.s. als hoofdleid ster aan de school werkzaam zal zijn. Nadat mej. Wolthuis had dank gezegd voor de medewerking en vriendschap, die zij steeds mocht ondervinden en een kort woord was gesproken door de heer J. Westerik als afgevaardigde van de Ned. Herv. Kerkeraad, door de heer D. Beid- man als afgevaardigde van het bestuur van de „School met de Bijbel" en door het hoofd dezer school, de heer J. Kroon, werd deze bijeenkomst door ds R. A. Hoogkamp met dankgebed gesloten na het zingen van Gezang 217 vers 2. Als afwisseling werden deze avond ver toond de prachtige kleurenfilms van het bezoek van Koning Boudewijn van ^Bel gië en „Mozes, leider van Gods volk". Zaterdag 2 februari, Dansen in Café ,,'t Bonte Paard". Zaterdag 2 februari, 7.30 uur: Dansavond in hotel Vosman. Maandag 4 februari, 8 uur, in Dorpshotel „Holterman": Ledenvergadering Sport vereniging „BATO". Maandag 4 februari, 8 uur, in gebouw „Bethanië" te Dijkerhoek: Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging. Dinsdag 5 februari, 77.30 uur: Zittings avond Thomassen Drijver N.V. in hotel Holterman. (Zie adv.). Vrijdag 8 februari, 's avonds om 7-45 uur: Vergadering A.R. Kiesvereniging „Ne derland en Oranje" in gebouw „Reho- both". Zaterdag 9 februari, 7.30 uur: Teenager show in het jeugdgebouw „Irene". Donderdag 14 februari, 8 uur: Filmavond School met de Bijbel f Liefde, sneeuw en zonneschijn). Vrijdag 15 februari, 8 uur: Ontspannings avond P.J.G.O.-afdelingcn in Amicitia. Zaterdag 16 februari, 7-30 uur: Ontspan ningsavond P.J.G.O.-afdelingen in Ami citia. Donderdag 21 februari, 8 uur: Filmavond Dorpsschoolkring in de hal der school. Vrijdag 22 febr. Jaarvergadering van de afd. Holten v. d. Bond van Plattelands vrouwen in hotel Holterman. Afgelopen zondag speelden twee teams, samengesteld uit het eerste en tweede elftal van Holten, een oefenwedstrijd in het besneeuwde Sportdal, Op enkele plaat sen lag wel 40 cm sneeuw en verschil lende delen waren bovendien spiegelglad. Dat de Holtenaren er desondanks in slaagden een behoorlijke wedstrijd te spelen, mag zeker wel een compliment waard wezen. Het tweede elftal bleek over een homogener geheel te beschikken en omdat de aanvallers van het eerste wat pech hadden en hun defensie niet erg op dreef was, was de 5—3 overwin ning van het tweede zeker niet onver diend te noemen. G. Traanman had de leiding in deze wedstrijd. In de jaarlijkse bijeenkomst van de Holtense brandweer, die donderdag avond in hotel Holterman gehouden werd en deze keer een feestelijk tintje droeg, waarbij ook de dames der brandweerlieden waren uitgenodigd, zijn de heren E. J. Westerik, onder brandmeester en P. F. van Doorn, hoofdbrandwacht, gehuldigd wegens hun 25-jarig dienstjubileum bij de vrijwillige brandweer. Voor de heer Westerik was de jubi- lcumdatum 6 juli j.l., de heer van Doorn diende in zijn vorige woonplaats Bussum ook al bij de brandweer en heeft als zodanig reeds ruim 27 dienst jaren. Tijdens de maaltijd, na afloop van het huishoudelijk deel der bijeenkomst, heeft burgemeester Enklaar, die met zijn echtgenote de avond meemaakte, dé beide jubilarissen het zilveren kruis van de Ned. Vereniging van Brand weercommandanten op de borst ge speld en hen met een dankwoord na mens het gemeentebestuur, voor hun trouwe dienst en toewijding voor de zaak der brandweerbestrijding, de daarbij behorende oorkonde uitgereikt. Ook de commandant van de brand weer, de heer J. Louwerse, heeft de De heer E. J. Westerik, onderbrandmees ter, ziet de toekomst van de brandweer nog niet somber tegemoet. De heer I'. F. van Doorn, hoofdbrand wacht, en burgemeester Enklaar, hebben plezier in deze decoratie. Een jongetje uit Algerije kijkt u aan! Hij verwacht hulp. maar er is ook angstige twijfel in zijn blik. Zoals hij ziin er millioenen opgejaagde kinderen en millioenen hongerende mensen. Niet alléén in Algerije, maar ook in India, Indonesië, Pakistan, Kongo, China en vele andere landen. Wat zal van dit jongetje worden? Wat van de millioenen die hij vertegen woordigt? Zal hij straks zijn handen ballen tot vuisten, tot magere vuisten, in haat, omdat hij alléén gelaten werd in zijn nood? Of zullen zijn handen dienende handen worden, omdat hij hulp ontving in Christus' Naam, die de Heiland der wereld is. Het antwoord op deze belangrijke vraag is méde aan U door uw gave in de collecte voor Internationale Hulpverlening, die vanwege de Hervormde Kerk van 27 januari—10 februari aan huis en vanwege de Gereformeerde Kerk ge houden wordt in de kerkdiensten op zondag 3 februari. OFFICIëLE PUBLICATIES: INENTING TEGEN HONDSDOLHEID. Op 15 maart a.s. zal het in het gehele land verboden zijn op de openbare weg of op andere voor het publiek toeganke lijke plaatsen, een hond, ouder dan 3 maanden, bij zich te hebben, welke niet is ingeënt tegen hondsdolheid. Vanaf dat tijdstip moet iedere hond bovendien zijn voorzien van een, aan de halsband beves tigde, entpenning. In verband hiermede zal binnenkort, van gemeentewege, gelegenheid tot in enting tegen hondsdolheid worden gege ven. Teneinde alle honden welke in de gemeente worden gehouden te doen in enten, zal in de komende week huis aan huis een enquêtekaart worden bezorgd. Deze kaart moet, nadat hierop de ge vraagde gegevens zijn vermeld, onver wijld in zijn geheel ongefrankeerd worden teruggezonden. De kaarten moeten dus niet worden afgescheurd. De burgemeester van Holten. W. H. ENKLAAR. beide bevelvoerenden toegesproken en hen namens het korps gelukgewenst met hun jubileum. Tijdens de zakelijke besprekingen heeft de heer P. B. Müller, administra- teur-materieelbeheerder van het korps, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek ,dat in 1962 9 branden moesten worden bestreden waarvan twee een ernstig karakter aannamen n.l. de villa van de heer ten Bosch en de boerderij van de heer G. B. Kemper. Diverse brandweermannen behaalden een di ploma. Wegen centralisatie werd de brandweer in Dijkerhoek ontbonden, terwijl naast het aanwezige blusmate- riaal een droogpoederwagen werd aan geschaft. De commandant had er in zijn ope ningswoord reeds op gewezen, dat de beloning van het brandweerpersoneel thans op een behoorlijk peil staat en dat het aanwezige blusmaterieel gelei delijk een vernieuwing zal moeten on- dergaandergaan. Door hem werden dia's vertoond van de grote brandweer demonstratie te Enschede tijdens de tentoonstelling 3 x A. WIJZIGING van het uitbreidingsplan in onderdelen voor liet dorp Holten. Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 4 februari 1963, gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 november 1954, nr. 3353, sedert gewijzigd. Het ontwerp heeft betrekking op een wijziging van de aard der bebouwing op een terrein, gelegen in het complex Rijs- senseweg (Industrieterrein) en op de bouw van woningen aan de Diessenplas- straat. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de raad bezwaren indienen. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd: W. H. ENKLAAR. Holten, 1 februari 1963. Do Canadezen voeren per jaar gemid deld 551 telefoongesprekken per persoon, gevolgd door de Amerikanen met 529 ge sprekken. Als derde staat IJsland op de lijst met 4S7 gesprekken. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds Addink. Viering en Dankz. H. Avondmaal; 7 uur ds Israël. Viering en Dankz. H. Avondmaal. Geref. Kerk; 9.30 uur en 3 uur ds Borgers van Nij- verdal. In beide diensten is het ene offer bestemd voor het Wereldiaconaat der Kerken (Internationale Hulpverle ning). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". DIJKERHOEK 10 uur ds Israël. Viering en Dankz. H. Avondmaal. HOLTEN Dierenarts: G. S. Vegter, tel. 394. Geboren: Erik Albertus, zv H. Aanstoot en H. A. Meijerink, Look 65. Overleden: Jenneken Schöppei's, w.v. F. J. Vrugteveen, 79 j-, Kolweg 43. Jenneken Teesselink, e.v. B. J. Kleintees- selink, 72 j., Holterbroek 75. Ingekomen: H. A. Oberman en gezin, van Noord-Amerika naar Holterberg 79. J. Stegeman, van Markelo naar Sta tionsstraat 8. Vertrokken: H. C-. ter Schegget en ge zin, van Burg. van der Borchstraat 19 naar Deventer.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1