comiicttn om K°JJDampo Uit het plaatselijk Parlement FEUILLETON Judoka's streden om de eer last win sen uwen? Uitslag ballonwedstrijd Burgerlijke Stand Zaterdag 27 oktober 1DG2 Dc heer Soer herdacht Verhoogde credieten voor Holterbergweg en Landuwerweg. Werk aan de laagste inschrijvers gegund. Wo ningbouw o.a. voor vestiging exportslachterij Udema en nieuw abat toir. In de maandagavond gehouden spoed eisende raadsvergadering, die voorname lijk belegd was om de raad een aanvul lend krediet te vragen voor de verhar ding van de Landuwerweg en de aanleg van de rècreatieweg over de Holterberg, alsmede tot het verlenen van de onder handse opdracht voor deze werken, heeft de burgemeester, mr W. li. Enklaar, het overlijden herdacht van de heer H. Soer, in leven wethouder onzer gemeente. De raad hoorde staande 'n korte toespraak aan, waarin de burgemeester de overle den e schetste als 'n nobele figuur in wie de gemeente een trouwe dienaar heeft -verlo ren en aan wie zij veel dank verschul digd is. Zijn vrouw en kinderen mogen zich verzekerd weten van 's raads innige deelneming en van de goede herinnering, welke aan hem behouden zal blijven, al dus de burgemeester. VERKOOP BOUWTERREINEN Voordat de raad hierna tot de genoem de agendapunten overging, werden eerst een drietal bouwterreinen verkocht, waarop zo spoedig mogelijk 46 koop- en huurwoningen zullen worden geibouwd. Aan de heer L. C. van de Bovenkamp, architect te Holten, werd verkocht een perceel aan de Noorden-bergstraat, igroot 2466 -m2 voor f 36.990,-, voor 12 huurwo ningen. Deze ibou-w houdt ten nauwste verband met de bouw van het nieuwe ge meentelijke slachthuis en de -vestiging van de heer Udema uit Gieten, die hier aan een grote exportslachterij zal ver binden, zo verklaarde de raadsvoorzit ter. Deze heeft ivoor zijn bedrijf personeel nodig, terwijl er ook meer keurmeesters zullen komen. Aan de N.V- Gravensloot te Utrecht werd een perceel verkocht groot 3570 m2 voor de som van f 53.550,-, waarop onder architectuur van de heer v. d. Boven kamp 10 koopwoningen zullen worden ge bouwd, terwijl aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een terrein werd verkocht aan de Bergmanstraat en de Waardenbprc'hstraat ter grootte van 6352 m2 tegen een prijs van f 95.280,-, voor de bouw van 24 woningen. GELDLENING De raad besloot tot het aangaan van een .geldlening, groot f 125.000,-, met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tegen een koers van 99 pet. en een rente van 4 y, pet. De -heer Sprokkereef (Al-g. Bel.) vroeg of het -niet -wenselijk was voorlopig met goedkoper kasgeld te financieren, waar op de voorzitter antwoordde, dat Gedepu teerde Staten geen goedkeuring verle nen voor objecten wanneer niet in de fi nanciering is voorzien door een vaste le ning, als zijn zij bij uitzondering wel eens bereid hiervan tijdelijk af le zien. AANVULLENDE KREDIETEN Hét verzoek van liet dagelijks bestuur om een aanvullend krediet van f IS.850,- voor de Landuwerweg ontmoette bij de raad geen bezwaar. Op verzoek van de raad zal getracht worden een aanvul lende subsidie te krijgen van de CTD. In zijn toelichting op het voorstel om een aanvullend krediet te verlenen voor de recreatieweg over de Holterberg wees de burgemeester er op, dat de lange tijd van voorbereiding o.m. de oorzaak is ge weest, dat 'het reeds door de raad ver leende krediet met f 143.000,- moet wor den aangevuld. Vermoedelijk zal van -het Rijk f 50.000,- meer subsidie worden ont vangen. Ten aanzien van een verhoogde subsidie van de provincie bestaat nog geen zekerheid, zodat men nog in het midden moet laten of de rest, op de ver hoogde kosten van de riolering na, nog uit de provinciale pot zal komen. Men heeft in Zwolle wel toegegeven, dat er geen weg terug is en vertrouwen la-ten blijken. Dekking is er wel door -belastingverho ging en een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds, maar B. en W. willen niet gaarne alle dekkinigsmiddelen voor de weg over de Holterberg aanwenden. Het gaat om een bedrag van f3167,- per jaar over 30 jaar. De heer Ten Berge (VVD) verklaarde gaarne zijn stem aan het voorstel te wil len geven, zodat spoedig een einde komt .aan de perikelen met de z.g. autoweg. Hij informeerde naar de naam van de weg en of picnicpiaatsen en gelegenheden voor bermtoerisme zullen worden ge schapen. Ook was 'hij benieuwd op welke wijze men het vrachtverkeer op deze weg wil weren. -De raadsvoorzitter verklaarde, dat no-g geen officiële naam gegeven kan wor den; dat 'komt later wel. De weg moet geen verbindingsweg Overijssel-Gelder land worden, maar een zuiver toeristisch karakter houden; daarvoor zijn belangrij ke hoogteverschillen aangehouden. Het Staatsbosbeheer zorgt voor het opvan gen van het bermtoerisme door aanleg van picnicpiaatsen enz. Als op tijd ge gund kan worden, kan de weg waar schijnlijk 15 mei 1963 geopend worden. De heer Rietberg (CH) achtte het niet gezond, dat door het vertragend beleid van -anderen, de gemeente Holten thans ■belangrijke bedragen -meer moet voteren. De burgemeester was het daarmee wel eens. Doordat in verband met de subsi die van het rijk heel veel formaliteiten moesten worden vervuld, is de uitvoering van de plannen aanzienlijk vertraagd. Het werk is daardoor veel duurder geworden. Daartegen zijn van provinciale zijde -geen möeijij k-heden ondervon'dei i WERKEN GEGUND De raad besloot de Landuwerweg voor f 99.850.- op te dragen aan de C.V. Jasper van 't Verlaat te Hardinxveld en de re creatieweg voor f 548.200,- aan de N.V. G. H. te Siepe Wegenbouw Maatschappij te Zwolle. Bij de rondvraag zei de heer Lande- weerd (AR), dat er nog niet veel schot komt in de -verbetering van het eerste deel van de Beusabergerweg. Voorts vroeg' spreker inlichtingen over de aan sluiting van de boerderijen, waarvan de eigenaren geen drinkwaterleiding wen sen. De Beusebergerweg wacht op de be groting van 1963, terwijl B- en W. voort gaan de boeren, die zich niet willen aan sluiten, te verplichten hiertoe over le gaan. Men izit vaak met een hydrofoor-in- stallatie en daarom is het wel eens moei lijk, maar het college iwil één lijn trek ken, Qioe beroerd dit vaak ook is. Na 2 jaar vervalt de faciliteit, dat men binnen de 400 meter de leiding naar de boerderij gratis krijgt. De voorzitter was het met de heer Landeweerd eens, dat men nu moet doorkaarten. Wethouder Veneklaas Slots wees er nog op, dat de gemeente Holten wel bij zonder vlot door de WMO is behandeld. Er zijn ook gevallen, die nu wel graag water willen hebben, maar destijds ver zuimden -met anderen mee te doen. De heer -Brands (PvdA) vroeg of de grote tank aan de Raalterweg-Jeurlinks- weg van het aardgas zo blijft staan als zij nu is neergezet. De voorzitter zeide ook wel even ge schrokken te zijn van deze opstelling, maar die wordt nog gewijzigd, terwijl er een.wa-1 met beplanting omheen komt en de tank wordt opgeschilderd. De heer Brands wees verder op het ter rein voor het nieuwe kerkhof, dat een erg slordige indruk maakt. Hij vroeg zich af of het niet wenselijk is dit aan te ko pen voor parkeerterrein. De burgemeester was het wel met de heer Brands eens en zegde een onderzoek toe. 9) De Griekse consul werd in de arm genomen, maar hij kon niets bereiken. ïk heb toen mijn Londense vertegenwoordiger naar Rotterdam ge stuurd en die heeft contact gezocht met een advocaat die hem in Nederland werd aanbevolen. Het was uw man. Ik moet zeggen, dat hij bijzonder bekwaam en tactvol de moeilijkheden heeft opge lost. Toen ik er van hoorde, heb ik hem persoonlijk geschreven en hem mijn dank betuigd- Ik heb gezegd, dat ik hem graag terwille zou zijn als hij mij no dig zou hebben. Een jaar lang heb ik niets van hem vernomen, tot hij mij enige weken geleden schreef, dat u hier heen zou komen en dat hij van mij graag terwille zou zijn als hij mij no- hotel. Dat heb ik hem natuurlijk gege ven en bovendien heb ik met de hotel eigenaar afgesproken, dat hij mij zou waarschuwen wanneer u zou zijn ge arriveerd. Ik wilde uw verblijf in Grie kenland namelijk gaarne zo prettig mo gelijk maken. Wij drieën hopen dat wij daarin een beetje zijn geslaagd." Het was mevrouw Brandenburg of haar een pak van het hart viel. Want hoe prettig alles ook was geweest, het feit: dat zij die bijzondere hartelijke gast vrijheid niet helemaal begreep, wierp toch een lichte schaduw over alle ple zier. Nu was er geen enkele reden meer voor achterdocht. En Carla? Carla vond het allemaal erg plezierig, maar toch voelde zij een lichte teleurstelling bij zich opkomen. Zij kon de oorzaak niet onmiddellijk vaststellen, maar haar vrouwelijke intuïtie wees in de richting die wel het meest voor de hand lag: Toen Nico in het begin zo charmant en voorkomend haar aandacht had ge vraagd, had zij zich gevleid gevoeld en nu bleek dat die belangstelling niet in de eerste plaats haar persoontje gold, griefde haar dat een beetje- Ze zei dan ook, minder vriendelijk dan ze eigenlijk wel wilde: „Dat u ons dat niet meteen verteld hebt, meneer Papadimas!" „Dat wilden we beslist niet," zei me vrouw Papadimas glimlachend. „Wij dachten n.l. dat u in dat geval niets van ons aanbod had willen horen. U zou vast en zeker geweigerd hebben, naar ons te luisteren. Zo hadden we meer kans!" Mevrouw Brandenburg putte zich uit in dankbetuigingen, beloofde, spoedig te zullen schrijven, nam bijna uitbundig afscheid. Carla probeerde,'-ok zo harte lijk mogelijk te doen. - - De volgende morgen werden er aan ÜÜJL'J''iksS NiiX'WSr.LAl) Holten De Judoclub van de sportver eniging „Bato" hield zaterdagavond in Irene de judo-wedstrijden, welke oor spronkelijk gepland waren in het V.V.V.- vakantieprogramma van het afgelopen seizoen, maar toen door de weersomstan digheden in de openlucht niet konden doorgaan. Behalve wedstrijden voor junioren en senioren, stonden er enkele demonstraties op het programma, om het publiek wal nauwer met de judosport in kennis te brengen. Jongens en meisjes gaven in de vorm van een openbare les jzo'n demonstratie, waarbij de techniek van deze verdedi- gingssport wat nauwkeuriger was te vol gen. Daarna kwamen eerst de junioren op de mat om in een halve finale en na de pauze in de finale - de beste judoka van hun groep, die na een voorselectie uit vier jongelui bestond, aan te wijzen. Het wa ren Gerard I-Iek, Jan Schuiterd Gzn, Jan Trekop en Wilco Veneklaas. Na een aar dig gevecht van deze gele banders wist Wilco Veneklaas, het kampioenschap en daarmede de beker in de wacht te slepen. Als tussen-progamma bond Jan Müller, als gele bander de strijd aan tegen 6 andere jongelui, waarvan hij er 5 op de mat wist te brengen terwijl één partij onbeslist bleef. In de wedstrijd voor de senioren om het kampioenschap van Holten kwamen, na voorselectie, 8 judoka's uit, die elkaar in een kwartfinale, halve finale en finale be- kampten. Het waren de heren G. Beldman. D. Kruimelaar, G. Kruimelaar, S. Meins- ma, Joh. Nijland, J. Tuller, E. Stam en Wim Veneklaas. Na interessante gevech ten kwam Egbert Stam als finalist uit de strijd en won hij daarmede de beker. Voor de pauze gaven de heer H. R. Wolfs, sportleraar der NJJB te Zwolle en de instructuur van de Holtense club de heer W. Werfhorst nog een aardige de monstratie jiu-jitsu. Aan het slot van de avond hadden team wedstrijden plaats tussen de jeugd van Holten en Zwolle en de senioren van beide groepen. De Holtense jeugd won met 3210, de strijd der senioren eindigde in een gelijk aantal punten en bleef daar mede onbeslist. Bijzonder interessant waren de z.g. simultaan-partijen waarbij de 16-jarige bruine bander Van Dam van de sport school Wolfs uit Zwolle binnen 5 minuten zijn 8 Holtense tegenstanders wist te over winnen. De voorzitter van de Judoclub, de heer J. S. Molewijk, die er in zijn welkomst woord op gewezen had, dat de groep nu ruim 40 leden telt, bestaande uit een junioren-, dames-, meisjes- en herenafde ling, en na een oefentijd van 8 maanden reeds goede resulaten heeft bereikt, meen de in zijn slotwoord te mogen constateren, dat dit een goede avond is geweest, waar van deelnemers en bezoekers zeer hebben genoten. Mijnhardf's Zenuwtabïeften helpen U eroverheen DE PIONIERS WONNEN VAN STORK Holten De schaakclub „De Pioniers" speelde donderdagavond in haar clublo kaal hotel Holterman hun eerste compe titiewedstrijd in de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond tegen Stork-Henge- lo. De wedstrijd had voor de Holtenaren een gunstig verloop. Zij wonnen met 6Vo—3%. De uitslagen der tien partijen luidden als volgt: F. J. HolH. van Oene 10; R. M. van Walraven—H. Kruise Vztl-; G A. BrandsJ. G. Nijhoff VzV> G. J. HoeveL. Room 01H- RoelofsDe Haan 10; J. BroersLaurens 10; H. H. J. Stukker—G. H. van Keppel 1—0: J. KlaassensF. van Gils 01; A. M. Mud- deJ. Hoekstra 10 en W. D. Koopman J. G. A. Oude Heuvel VzVz. het hotel kleine attenties bezorgd voor onderweg. Er was een fleurig boeketje voor Carla, van Nico. Ietwat weemoedig stapten ze in het vliegtuig, dat hen naar Nice zou brengen. O— Naar Nice, want pa had beloofd, hen daar te zullen ophalen- En hij zou pro beren, een dag of wat vakantie te ne men, zodat zc met z'n drieën nog een poosje aan de Rivièra zouden kunnen blijven. „Het was heerlijk hè kind?" vroeg ma aan Carla, toen ze richting Italië vlogen. Ze babbelde honderduit over Griekenland, over de familie Papadi mas. En plotseling viel het Carla op, dat ze helemaal niet meer gesproken had den over Herman. Gedureifde de laatste weken had Nico zijn plaats ingenomen. Bij ma, maar ook wel bij Carla zelf. De brieven, die Herman had gestuurd, had den haar nogal teleurgesteld- Hoewel zii het had kunnen verwachten, trof het haar toch onaangenaam dat zijn brieven niet veel meer bevatten dan eigen wederwaardigheden en dat ze niet erg getuigden van belangstelling voor haar doen en laten. Ze had dan ook maar vrij koele antwoordbriefjes verzonden. Nee, erg enthousiast kon ze niet ziin. Zelfs niet toen hij. heel onverwacht, op hen afkwam toen zij in Nice uit het vliegtuig stapten. 11) „Maar Herman, wat énig!" riep ma Brandenburg opgetogen. Carla probeer de het ook en het lukte tamelijk. Na tuurlijk was het een verrassing. Maar waarom deed Herman nu weer zo zelf voldaan over deze geslaagde stunt? Dat I VOP II WON IN KAALTE Het 4-tal van de biljartclub „VOP II" heeft de competitie voortgezet met een 6—2 overwinning op MKV II te Raai te en staat met slechts 2 verliespunten onbe dreigd aan de kop van de ranglijst. VOP I en Kalfsterman II voerden een spannend duel wat blijkt uit de eindstand 4 4 en de totaal score 274275. VOP I - Kalfsterman II G. WegstapelW. Wennekes 7.5—55 (20 beurten); H. AaftinkH. Dekker 50—75 (23 beurten); A. NijenhuisJ. Aaftink 7475 (25 beurten); G. Paalman—J. Wansink 7570 (25 beurten». OMHOOG I—HOLTEN I GESTAAKT MET STAND 0—I, WIERDENSE SPELER BRAK BEEN Na ongeveer twintig minuten spelen in de tweede helft, werd een botsing met een Holtense achterspeler de Wierdenaar Wooldering noodlottig. Hoewel er van opzet of ruw spel geen sprake was, bleek W. toch een beenbreuk te hebben opge lopen. Op verzoek van de Omhoog-aanvoer der werd het spel daarna niet meer her vat.. De stand was op dat moment nog steeds 10 in het voordeel van Holten, door een doelpunt van M. Klein Velder- man in de eerste helft, na voorbereidend werk van H. J. Jansen. Er werd fel ge vochten voor de puntjes, maar de wed strijd werd sportief gespeeld en werd goed geleid. De kleine voorsprong van de Holtenaren mag wel verdiend wórden ge noemd, omdat de rood-zwarten voor het Wierdense doel gevaarlijker bleken. Om hoog gaf echter goed partij en ook het doel van keeper Soer werd nog al eens belaagd, zonder resultaat echter. De Hol tenaren beschikken momenteel over een sterke opstelling en de komende wedstrij den, zien we dan ook met vertrouwen te gemoet. Voor de bezetting van de twee boven ste eindplaatsen zien we in de eerste plaats Haarlese Boys, Bornerbroek en SOS, als de ernstige concurrenten van de Ploltenaren. Delden en Bentelo hopen nog van misstappen van de koplopers te pro fiteren. E zijn nu zeven wedstrijden ge speeld. HOLTEN 2RKSV 2 2—3 In een voor de Holtenaren teleurstellen de wedstrijd kregen de rood-zwarten de eerste nederlaag toegediend. Verdiend ze gevierden de Rijssenaren over het Holten se team. dat niet meer over genoeg team geest beschikt. De Holtenaren zagen twee van hun beste spelers, opgesteld in het eerste elftal en hierdoor beschikt men nu niet meer over een sterk elftal. Het be gin was hoopvol voor de Holtenaren, toen Ulfman een Voorzet, van rechts goed be nutte. De gelijkmaker ontstond door een fout van de Holtense keeper. Na lust scoorden de gasten al spoedig hun twee de treffer en ze voegden daar een kwar tier voor het einde nog een derde tref fer aan toe. Hoewel de Holtenaren, gedu rende de gehele wedstrijd een licht over wicht hadden, slaagden ze er pas vlak voor het einde in de score een beter aan zicht te geven, door een doelpunt van A. Paalman. PROGRAMMA EN PROGNOSES Holten moet a-s. zondag in de derde achtereenvolgende uitwedstrijd aantreden tegen het wisselvallige SDOL uit Luiten- berg. Afgelopen zondag leden de Lutten- bergers in de wedstrijd tegen Haarlese Boys een kleine nederlaag. Holten 2 moet proberen in de moeilijke wedstrijd tegen Nijverdal 2 uit de impasse te raken en eindelijk weer eens te tonen, dat ze toch wel voetballen kunnen. Programma: a.s. zaterdag: SWN aHolten a 3.45 uur (3) Holten bDES b 3.00 uur (1) Nijverdal b—Holten c 3.30 uur (2) A.s. zondag: SDOL 1Holten 1 2.30 uur (2) Nijverdal 2—Holten 2 2.30 uur (3) Holten 3—RKSV 3 2.30 uur (1) maakte nu dat de hele aardigheid er voor Carla afging. Hoe het in Holland was? O, uitste kend! Pa had het geweldig druk, maar hij zou over twee dagen toch komen. Dat stond trouwens in de brief, die op hen lag te wachten in het hotel. Er stond méér in die brief. Pa had het drukker dan anders doordat zijn bediende, Wim Geertsema, plotseling ernstig ziek was geworden. Ma las er vrijwel klakkeloos overheen, maar toen Carla het las, bonsde haar hart. Op dat ogenblik werd haar opeens duidelijk, hoeveel zij om die jongen gaf! Wim ziek en ze had wel meteen naar hem toe willen vliegen en hem verzorgen, want zou hij wel verzorging hebben? Zozeer was zij in beslaggenomen door gedach ten aan Wim, dat ze nogal afwezig rea geerde op wat ma en Herman zeiden. Natuurlijk ging ze mee naar het strand. Ze deed haar best, zo natuurlijk moge lijk te schijnen, maar het viel haar moeilijk. Temeer daar Herman niet on der stoelen of banken stak, dat hij spe ciaal voor haar, Carla, naar Nice was gekomen. En ma scheen dat prachtig te vinden en zinspeelde al op een feestelijk etentje ais pa zou arriveren: het zou een officieus verlovingsfuifje moeten worden! 's Avonds werd het Garla wel heel moeilijk gemaakt. Ze wandelde met Herman langs de boulevard. Bij wijze van uitzondering had hij niet de mond vol van eigen belevenissen en zo. Hij zweeg, legde alleen, toen het wat stiller werd, zijn arm om haar heen. „Carla je weet wat ik zeggen wil. Ik hou van je. Dat heb je natuurlijk al lang begrepen, maar ik wil het je toch HOLTEN 3—WIERDEN i GING NIET DOOR Doordat de Wierdense vereniging niet meer over voldoende s'pelers beschikt werd bsloten het vierde elftal uit de com- petitie te nemen. Deze wedstrijd kon zo doende geen doorgang vinden. Holten 3 staat nog steeds op de eerste plaats. JUNIOREN De Holtense A-juniores ondervonden van de Zweef A-juniores veel tegenstand. Met de rust keken de Holtenaren zelfs tegen een achterstand op, maar toch werd nog een verdiend gelijkspel behaald. De Holtense B en C juniores behaalden weer mooie overwinningen, maar het D-elftal moest wederom met een grote nederlaag genoegen nemen. De door de Braderiecommissie aange wezen jury heeft de uitslag vastgesteld van de tijdens de braderie 1962 gehou den ballonwedstrijd. Van de vele honderden ballonnetjes, die in „Kalfstermansweide" werden op gelaten, kwam het ballonnetje van Henk Calkhoven uit de Industriestraat 't ver ste, n.l. in Tsjecho-Slowakije. Henk kreeg daarmede de eerste prijs. Verder werden prijzen toegekend aan: 2 Marietje Vincent, Deventerweg 5. 3 Willemien Bergboer, Kolweg 68. 4 Hans Jager, Purmerend. 5 Anneke Kevelam, Larenseweg 11. 6 Gerda Spenkelink, Opbroekweg 3, Rijssen. 7 Jan Meuleman, H. J. Wansinkstr. 31. 8 Joost Jalink, Gaardenstraat 1. De ballonnetjes van de prijswinnaars kwamen allemaal in Oost-Duitsland te recht. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer H. Klein Veiderman, In dustriestraat 5. Vijf en veertig jongelui hebben het aan het ballonnetje bevestigde kaartje terug gekregen, veelal met een leuk briefje en het verzoek om eens terug te schrijven, waaraan verschillende gaarne hebben voldaan. Dank zij de ballonne tjes hebben verschillende kinderen nu een correspondentie-vriendinnetje of vriendje in Duitsland. HOLTEN Geboren: Anita Paulina, dv G. J. Nik- kels en A. Koning, Tndustriestraat 8 René, zv A. Boele en M. de Vrede, Kol weg 32, geboren te Deventer. Ondertrouwd: M. van de Maat, oud 46 jaar, wonende te Holten en M. M. van der Heijden, oud 43 jaar, wonende te Hol ten, laatste te 's-Gravenhage. Gehuwd: G. Harbers, oud 39 jaar, wo nende te Holten en R- Schoenmaker, oud 34 jaar, wonende te Wierden G. Brons voort, oud 31 jaar, Borkeld 68 en J. H. Lubbersen, oud 23 jaar. Neerdorp 93, bei den wonende te Holten. Overleden: Gerrit Jan Rensen, oud 79 jaar, Espelo 77. Ingekomen: J. Wevers en gezin van Losser naar Dijkcrhoek 51 H. M. Maas van Borculo naar Industriestraat 32 - G. H. Bramer van Wierden naar Dorpsstraat 47 B. J. Brinkman en gezin van Diepen veen naar Bessinkpasstraat 6. Vertrokken: H. Vrugging van Espelo 83 naar Diepenheim. ook zelf vertellen. Ik hou heel veel van je. Mag ik je een zoen geven?" Carla had dit kunnen verwachten. Zij had er op voorbereid moeten zijn. Toch kwam het naar haar gevoel plotseling. Zij had de laatste uren vrijwel onafge broken aan Wim gedacht. En in de af gelopen weken was Nico het middel punt van haar gedachten en gevoelens geweest. Herman was helemaal niet ac tueel meer geweest. Nu liep ze alleen met hem over een boulevard aan de Rivièra en ze moest antwoorden: mocht hij haar ja of nee een zoen geven? Nee' schoot het door haar hoofd. Nee. want ze kon niet van hem houden. Nee want ze geloofde niet in zijn liefde. Wat hij liefde noemde, was niet wat zij van liefde verwachtte. Zij verlangde meer, veel meer, en nooit zou Herman haar dat kunnen geven. NeeNee? Ze keek Herman aan. Zijn fonkelende'ogen laenten haar toe. charmant, veroverend, bijna dwingend. Zijn arm klemde stevi ger om haar middel. Hij trok haar naar zich toe. De zon wierp late stralen over ■de spiegelgladde zee. De palmen ruisten zachtjes, verder was het heel stil om hen heen. „Carla?" Herman zei het met een zachte aandrang. En dat maakte haar klaarwakker uit de lichte verdoving, waaraan ze bijna ten prooi was. Aan die aandrang wilde zij beslist niet toe geven. Niet in een roes zou zij haar keus bepalen. Carla voelde zich lang zaam verkillen. Voor de vorm glimlach te zij nog, toen zij, heel zachtjes, zei: „Nee Herman." (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 5