Xgendu Dijkerhoekse molen kreeg dubbelganger en miniatuur Successen op songfestival Eerste zelfbedieningswinkel in Holten ÊesSaagcfe feestavond wan H@lbatSieo KERKDIENSTEN Medische dienst Partij van de Arbeid herdacht haar voorzitter, de heer Soer Zaterdag 27 oktober 1962 Xo.. 43 Jaargang: 14 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting flattens Nieuwsblad" te Holteti, Telefoon 051f83 - 23) Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 f De Volksfeestcommissie te Dijkerhoek heeft dinsdagmiddag de miniatuur molen, waarmede de buurtschap Dijkerhoek uit kwam in de optocht tijdens de feestelijk heden ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van koningin en prins op 30 april van dit jaar en waarmede zij toen een le prijs wist te behalen, overgedragen aan de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging Holten', wier molen te Dijkerhoek als model heeft gediend. Door ernstige ziekte, gevolgd door het overlijden van de winkelchef der coöpe ratie, wijlen de heer Lonink, had men de overdracht uitgesteld, maar dinsdag kwam men dan bij de grote molen bijeen om haar kleine dubbelganger een vaste plaats te geven in het centrum van Dijkerhoek. Van de zijde van de aankoopvereniging waren aanwezig voorzitter en secretaris, de heren G. Stam en G. J- Rietberg en de direkteur, de heer M. Bouwhuis. De volksfeestcommissie was door haar be stuur, op enkele leden na vertegenwoor digd- De heer H. Kers, voorzitter van de feest commissie en van de buurtvereniging ,,Schoolkring Dijkerhoek" droeg de molen over bij het voetstuk waarop zij geplaatst is en heeft daarna in een korte toespraak in café 't Bonte Paard er aan herinnerd, dat Dijkerhoek een mooie molen bezit maar dat deze door de tand des tijds wordt belaagd, zodat door hen, die de zorg heb ben voor monumenten, hieraan de nodige aandacht zal moeten worden besteed, wil men haar behouden. Op initiatief van het hoofd der school, de heer Witmer, heeft WWV WW men een verkleind model gebouwd om daarmede nog eens de aandacht te vestigen op de grote molen, die in verval dreigt te t geraken. Men meende niet beter te kun nen doen dan het kleine model aan de coöpei-atie' te schenken. De voorzitter van de coöperatie, de heer G- Stam, die de molen gaarne wilde aan vaarden, wees op de grote eendracht, waar mede aan het idee van de heer Witmer uitvoering was gegeven en noemde het een J zeer te waarderen initiatief om haar aan zijn vereniging over te dragen. Men hoopt nog steeds op de medewerking van de ver- eniging „De Hollandse molen" bij de res tauratie van de bestaande korenmolen. Hij bood de voorzitter dc. feestcommissie een enveloppe met inhoud aan. die deze met een woord van dank aanvaardde- Op het Teenager-Songfestival te Mar- kelo, gehouden ter gelegenheid van het 2e lustrum van de boerenkapel „De Grösmijers", hebben alle Holtense deel nemers een eerste prijs behaald en zelfs kregen „The Sensation Rockets" en de „Rainbow Singers" nog een ere-prijs voor hun eigen composities. De „Rainbow Singers" behaalden met 106 pnt. een eerste prijs en „The Sen sation Rockets" (met zanger Henk Broekmaat) kwamen met 111 punten op de bovenste plaats. Hannie Nijenhuis zag haar succes volle optreden gewaardeerd met 115 punten en een prachtige eerste prijs. Ook Dicky Hakkert en Jan Dolle- kamp, beide uit Markelo, kregen voor hun liedje (gezongen met begeleiding van „The Sensation Rockets" een eerste prijs. Blijkens een advertentie in dit num mer heropent de fa. Van Zon, Oranje straat op donderdag 1 november a.s. des morgens om 10 uur haar geheel' gemoder niseerde en belangrijk uitgebreide levens- middelenzaak- De opening betekent tevens dat Holten z'n eerste zelfbedieningswinkel heeft met welke primeur wij de fa. Van Zon gaarne gelukwensen. MR. W. H. ENKLAAR VOORGEDRAGEN ALS VOORZITTER DER PROVINCIALE V.VV- Het bestuur van de provinciale V.V.V- in Overijssel heeft onze burgemeester voorgedragen als voorzitter dezer organi satie wegens het bedanken van de heer H- R. van Bruggen, voormalig burgemees ter van Dalfsen, die zich al zodanig niet herkiesbaar heeft gesteld in verband met zijn gezondheidstoestand. De voordracht als bestuurslid geschiedt bij een niet-alphabetische aanbeveling in de vacature wegens het niet herkiesbaar zijn van de heer J. C. Hartman te Ommen. Als 2e kandidaat staat op deze aanbeve ling vermeld, de heer J- C. van der Heij den, burgemeester van Heino. Die ook als 2e kandidaat wordt aanbevolen voor het voorzitterschap. De verkiezing zal plaats hebben in de najaarsvergadering welke gehouden wordt op 28 november a.s. te Hengelo- VOORGOED VRIJGESTELD Aan de dienstplichtige der lichting 1961 G. H. Wiissink E 78 is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend. Ter gelegenheid van de uitreiking van de vele er-e-prijzen onlangs door de deel nemers behaald op de paardenfokdag in Dijkerhoek, hield de vereniging „Holba- theo" een feestavond, welke ook voor niet- leden toegankelijk was en waarvoor een grote belangstelling bestond- De feestzaal van 't Bonte Paard", was bijna geheel gevuld toen de voorzitter van „Holbatheo", de heer w. Starink, de bezoe kers welkom heette en de schenkers van de bekers, kransen en medailles dankte voor hun grote medewerking aan deze geslaag de fokdag. Later heette de heer Starink nog in het bijzonder welkom de burge meester Mr. W- H. Enklaar. Het was een goede gedachte van het be stuur om aan het feestelijk gedeelte, dat uit muziek, zang en voordracht bestond, een film te laten voorafgaan, die betrekking had op „Het paard in zijn werk". In deze prachtige kleurenfilm, welke gedraaid werd door de heren B- H. Brouwer en W- Runneboom, resp. hoofd en onderwij zer der dorpsschool, met het prachtige toe stel van de school, werd de toeschouwer wel een bijzonder duidelijk en gevarieerd beeld gegeven van de verschillende paar denrassen en van de grote gebruiksvoor waarde van het paard in de landbouw, zo wel op de lichte als op de zware gronden. Na dit meer zakelijke en leerzame onder deel van het programma, kwamen voor het voetlicht Dikky en Willy Starink, als .,de zingende zusjes" en de band van de Rock ing Rambles uit Bathmen, die het publiek met hun zang en muziek uitstekend wis ten te boeien en trad als conferencier op de heer J. Oosterkamp uit Holten, die met zijn boerenhumor, de lachers, direkt op z'n hand had. De zusjes zongen o.m- het Holbatheo- jubileumlied, waarmede zij hun repertoire openden met de ramblers, Rozen voor jou, Littel schip, Michaël, Paradiso enz., Teun Jansen zong Grote Beer", ter wijl de band op verdienstelijke wijze „Nooit op zondag" bracht en voor een uitstekende begeleiding zorgde. Het begin was misschien wat schuchter - zij moesten vrij onverwachts voor een ander gezel schap invallen, dat verhinderd was - maar allengs werd het een vlot gebfracht pro gramma, dat met grote aandacht door de bezoekers beluisterd werd. Na zich cirka 40 jr. te hebben be zig gehouden met het sluiten van huwelijken is de ambtenaresse van de burgelijke stand in Londen, Ka thleen Busby thans met pensioen, zij is nog steeds ongehuwd. Tijdens de pauze had de uitreiking plaats van de prijzen en deelde de voorzitter de heer Starink nog mede, dat de enter van de heer Hs- Rietberg, donderdag op de jongste hengstenkeuring een 4e plaats be reikt had. Het is een afstammeling van de stermerrie van het Gronings type „Vera Alie" en de vader ..Romeo". De heer Sta rink zag deze goede beoordeling als een be wijs van vooruitgang van de warmbloed fokkerij in deze omgeving. Met een gezellig bal op de muziek van een band uit Bathmen werd deze geslaag de avond gesloten. TAART ALS INGEKOMEN STUK Een ingezetene heeft maandag voor de raadsvergadering een prach tige taart ten gemeentehuize laten bezorgen, die kennelijk bedoeld was als ingekomen stuk voor de toen op handen zijnde spoedeisende raads vergadering, waar o-m. beslist zou worden over de recreatieweg over de Holterberg. Zij bevatte in licht groene letters van crème de volgende boodschap: Gemeentebestuur Holten. Verharding autoweg p.f. ,,de 15 manden". Spaart het natuur schoon. Volgend object komt in aanmerking voor snelle oplossing: „Weg met de vuilnisbelt uit het natuurreservaat" Holterberg 49 De burgemeester heeft deze wijze van adresseren niet in overeenstem- ming geacht met de waardigheid van de raad- Het „stuk" is althans in de vergadering niet ter tafel ge komen. Het was trouwens niet in over eenstemming met het artikel in de grondwet, dat hel. recht van petitie regelt en o.m. zegt „Ieder heeft het recht verzoeken, mits schriftelijk, aan de bevoegde macht in te dienen. Elk verzoek moet door de verzoeker ondertekend zijn." Het was niet ondertekend, maar een dergelijk „ingekomen stuk" kan men toch ook maar niet in de prullemand deponeren. Wij mogen u wel verklappen, de ambtenaren op het gemeentehuis hebben er - geheel in overeenstemming met de bedoeling van de indiener van deze „taartbrief" een heerlijke tractatie aan gehad. Zaterdag 27 oktober: „Bergruiters" naar samengestelde wedstrijd te Markelo. Zaterdag, 27 oktober: Bal van de W.S.V. „De Trekkers" in Amicitia. Maandag 29 oktober: om 8 uur in ge bouw „Bethanië" te Dijkerhoek verga dering Herv. Vrouwenvereniging. Woensdag, 31 oktober: O.L.M. 9—12 uur bij „De Wind" Lichtenberg 2—4, uur bij Kalfsterman. Woensdag. 31 oktober: 78.30 uur nam Zitting ter Horst Co N.V. in kledings- huis Beltman (zie adv.». Woensdag, 31 oktober, 7 uur: Verwerping speculaas en krentebrood bij fa. A. M. Nijkamp Zn, Dijkerhoek (zie adv. i. Donderdag 1 november: om 10 uur her opening levensmiddelenzaak (zelfbe diening), fa. Van Zon, Oranjestraat (zie adv.). Zaterdag, 3 november: Dansen in café 't Bonte Paard (zie adv.). Zaterdag 3 november t-m. 9 november: Herensalon kappershuis Joh. van Geen huizen wegens vakantie gesloten (zie adv. Dinsdag 6 november, 7.45 uur; Bijeen komst van de Holtense Kunstclub „HKC" in „Amicitia". Spreker: de heer Pierre Janssen,, directeur Gemeente museum te Schiedam over: „Het beto verende beeld in de spiegel". Woensdag. 7 november: (Dankdag) Uit voering van O.C.H. in Irene. Opgevoerd wordt de klucht „De drie ijsberen." Woensdag, 14 november, 7 uur: Ver werping speculaas en krentenbrood bij fa. A- M. !\ijkamp, Dijkerhoek (zie adv. Donderdag, 15 november: 8 uur filmavond School met de Bijbel (Schaduw van de boemerang Donderdag 15 november, 8 uur: Film avond Dorpsschoolkring in de hal "der Ned. Herv. Kerk: Donderdag 15 november 8 uur: Hervormde Vrouwenvereniging in Irene Spreekster mej. Arriens, Vorden. Onderwerp: Nederland ons aller tuin. met dia's. Holten: 8 30 en 10 uur (Bed. H. Doop) ds Broeyer. Extra collecte Inwendige Zending. Om 19 uur Jeugddienst. Voor ganger: ds J. Knipscheer. Met medewer king van het kerkkoor. Dijkerhoek: 10 uur ds Vos. Extra collec te voor Inwending Zending. Woensdag 31 oktober: 19.30 uur: Interkerkelijke Hervormings- dienst in de Herv. kerk. Preaikator: ds Broeyer. Liturg: ds Hoogkamp, eref. Kerk: 10 en 3 uur ds Peddemors van Heerde. In beide diensten is het éne offer be stemd voor de Evangelisatie in Noord- Brabant en Limburg, noodgebieden er. hulpbehoevende Kerken in de provin cie Overijssel. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst Dierenartsen: Weekeinde 27-28 oktober: Dierenarts G. S. E- Veg- ter, tel. 394. KERKELIJKE VERKIEZING In plaats van de heer H. Hulsman. Beu- seberg, aan wie op zijn verzoek onthef fing uit het ambt werd verleend, is tot ouderling der Gereformeerde Kerk geko zen de 'heer W. Beldman Hs.zn., Beuse- berg. In een goed bezochte vergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid, welke dinsdagavond onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer A. Jansen, in hotel Vosman gehouden werd, hebben (le partijgenoten hun over leden voorzitter de heer H. Soer herdacht, die 17 jaar het raadslidmaatschap ver vulde en in september jl. tot wethouder gekozen werd. Uit een arbeidsmilieu voortgekomen heeft de overledene door zijn arbeid voor anderen zich groot gezag verworven. Juist toen hij als een bekro ning van zijn werk voor de gemeenschap tot het wethoudersambt geroepen werd heeft de dood hem uit het midden van zijn gezin en zijn partij weggerukt. Met grote dankbaarheid zullen wij ons zijn werk en zijn persoon blijven herinneren, zo verklaarde de heer Jansen. Staande werden door de aanwezigen enkele ogen blikken stilte in acht genomen. Na zijn naaste medewerker in het afde lingsbestuur herdacht te hebben, gaf de secretaris, de heer Beijers, een kort overzicht van de plotseling accuut ge worden internationale spanningen en wees hij verder op het werk, dat de af deling voor het komende jaar, waarin de kamerverkiezingen zullen worden gehou den, te wachten staat. Op voorstel van het bestuur werd be sloten niet alleen in de opengevallen plaats door het overlijden van de heer Soer te voorzien, maar het bestuur tevens met twee personen uit te breiden- De stemming had tot resultaat, dat ge kozen werden mevr. H. Schimmel-Schip per en de heren L. Kaan en L Vene klaas. die allen hun benoeming aanvaar den en door de voorzitter werden geïn stalleerd. SINT-NIQOLA AS ACTIE -*• WINKELIERSVERENIGING. De Sint-Nicolaasactie van de Holten se Handelsvereniging zal gehouden worden van 24 november tot en met 6 december a.s- De voorlopge opzet werd in de dins dagavond in café ..De Waag" onder voor zitterschap van de heer H. J. Bouwhuis, gehouden leden vergadering vastgesteld. Evenals het vorige jaar zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld het ge zamenlijke gewicht te bepalen van een drietal dieren, die als hoofdprijzen voor deze winkelweek beschikbaar worden ge steld en waarvan de foto's gepubliceerd zullen worden. Die hoofdprijzen zijn een vette koe, een pink en een vet varken. Voor 20 winkelbonnen zal men voor dit doel een deelnemerskaart kunnen krij gen. Besloten werd om dit jaar geen intocht van Sinterklaas te. organiseren. Wel zal de muziekvereniging „H.M-V." worden verzocht haar medewerkng aan de winkel week te verlenen. De uitslag van de vorenomschreven wedstrijd zal op maandag, 10 december worden bekendgemaakt. Uitvoerig werd daarna gesproken over een aantal voorstellen welke zullen wor den ingediend voor het in het voorjaar van 1963 te houden partijcongres en de bijzondere partijraadsvergadering, welke thans statutair is ingesteld. Het betreft: de regionale nieuwsvoorziening van Het Vrije Volk. een wijziging in het kunnen bekleden van het raadslidmaatschap door onderwijzers bij het openbaar onderwijs, het weder instellen van een middenstands- congres en regionale bijeenkomsten en de afschaffing van de gemeenteclassificatie. Na een korte rondvraag werd door het vernieuwde bestuur besloten in een vol gende bijeenkomst tot de functie verde ling over te gaan. Dr. B. KROMMENDIJK f Maandagmiddag is in zijn woning aan de Parallelweg te Hellendoorn plotseling overleden Dr. B. Krom mendijk, in leven directeur van de Grafische Industrie ..Nijverdal". het bedrijf waar ons blad gedrukt wordt. Hij bereikte de leeftijd van 52 jaar. De begrafenis heeft vrijdagmiddag om 14 uur plaats gehad op de al gemene begraafplaats te Hellen doorn. Dr. Krommendijk was een zeer hoogstaand, bekwaam en in nemend mens, waarmede wij ook al liepen onze belangen niet altijd parallel bijzonder pret tige relaties hebben onderhouden. Ons innig medeleven gaat uit naar zijn echtgenote en dochter en naar zijn overige familieleden, waar mede wij. in dit belangrijke be drijf, geregeld in aanraking ko men. Wij zullen aan de overledene de beste herinneringen bewaren.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1