Lichamelijke opvoeding voor de jeugd Eurovisie Songfestival in Luxembourg HXSTOE AGENDA „Bato" gaf goede gymnastiek te zien Kinderuitzending vraagt meer geld Uitbreiding mond- en klauwzeer c'Aav\ de burgerij van Plotten li Boeiende judo-wedstrijden in Enschede precies de verf om het zelf te doen! M. VAN DER MAAT Aanbesteding Bijeenkomst „Jonge Kerk" Jubileumcellecte voor het Sanatorium „Hellendoorn" 10 s 100 voor de actie 10x10 Sp. Enschede-Feijenoord Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke stanü KERKDIENSTEN ZATERDAG 24 MAART 1962 No. 12 Jaargang 14 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad" te Holten, Telefoon 05Jf83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 De Sportvereniging B(i.j) A(aanhouden) T(ot) O.(verwinning) gaf donderdagavond in zaal „Amicitia" een openbare uitvoe ring onder leiding van de heer J. Jansen te Enschede. De druk bezochte avond werd geopend door de voorzitter van B.A.T.O. de heer H. Wilpshaar die zich in zijn welkomstwoord in 't bijzonder richtte tot de oud-leider der vereniging de heer Knapen te Nijver- dal. De heer Wilpshaar sprak verder een hartelijk woord van dank tot de ontwer per van het fraaie embleem, waarmee de gymnasten deze avond voor het eerst wa ren getooid, de heer F. Groenewoudt en tot mevrouw R. Meerman-Wibbelink die het borduurwerk verzorgde van de twee nieuwe vlaggen die ook gemaakt werden volgens het ontwerp van de heer Groene woudt. De heer Wilpshaar' besloot zijn korte openingswoord met mede te delen dat de vereniging momenteel 364 leden telt waar van 40 behoren tot de Judo-afdeling. GOEDE GYMNASTIEK Na de algemene opmars en het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus dat door de aanwezigen staande werd meegezongen werd het 10 nummers tel lende programma vlot afgewerkt. Het eerste, tweede en derde nummer van 't programma bracht de jongsten (meisjes en jongens le en 2e groep) op het podium. Na een vrije oefening, keurig en correct uitgevoerd door de meisjes, (2e groep) kwamen de. jongens (le en 2e groep) in actie aan de evenwichtsbalk en zagen we van de allerkleinste meisjes leuke oefeningen op en rond de bank. De meisjes (3e groep) oogstten grote bijval met hun „klap-oefening" en de ad- spirant dames (3e en 5e groep) kregen een langdurig applaus voor de „vlaggetjes oefening" en de ritmische oefening. De jongens (3e en 4e groep) toonden hun kun nen aan de brug en de heren toonden aan de brug niet alleen souplesse maar tevens kracht. Bij de brugoefening voor dames en he ren zagen we schitterende staaltjes van lichaamsbeheersing en acrobatiek en deze nummers waren ongetwijfeld glanspunten van deze avond. Een glanspunt was ook de korte demonstratie „hoog-brug" van de leider de heer Jansen. Met een gracieus uitgevoerde ritmische oefening van de da mes werd deze geslaagde uitvoering be sloten. Voorzitter Wilpshaar sprak hierna woor den van dank tot de heer Jansen en Aly Wansink die elke week de leider assisten tie verleende bij de oefeningen, tot de heer J. Wissink die aan de piano zorgde voor muzikale omlijsting, de fa. Ter Harmsel (geluid) en fa. Jan van Bruggen (verlichting). Aan allen werd een kleine attentie aangeboden, terwijl bloemen wer den aangeboden aan mevr. Meerman- Wibbelink en het oud-lid de heer J. ten Wolthuis die in verband met deze uitvoe ring weer verschillende werkzaamheden geheel belangeloos verrichte. Zaterdagavond 24 maart zal in „Amici tia" een 2e uitvoering worden gegeven. Op vrijdag 16 maart vergaderde het be stuur van de vereniging voor kinderuit zending. |n 1961 werden 9 kinderen uitge zonden, n-1. 3 leerlingen van de O.L.S. te Holten, 2 van de School met de Bijbel, 2 van de school te Dijkerhoek en 2 van de school te Espelo. De ouders zijn met de bereikte resulta-( ten zeer tevreden en ook lit de formulie ren die van de koloniehuizen werden ont vangen, blijkt, dat de uitzending gunstig heeft gewerkt. Aan de uitzending zijn heel wat kosten verbonden, o.a. moet door de vereniging voor elk kind per dag f 4,90 worden be taald. Ondanks de vaak ruime bijdragen van de ouders der uitgezonden kinderen, en subsidies van de Gemeente, de diaconie van de Herv. Kerk, de diaconie van de Geref. Kerk en het Ziekenfonds, bleek uit het verslag van de penningmeester dat de uitgaven in 1961 f 542,97 groter waren dan de inkomsten. Door de schoolarts zijn voor uitzending in 1962 reeds 15 leerlingen opgegeven. Zul len al deze kinderen worden uitgezonden, dan moeten de inkomsten van de vereni ging heel wat hoger worden- Daarom heeft het bestuur middelen be-.' raamd tot versterking van de kas. Besloten werd te trachten nieuwe leden te winnen. Verder zal zo mogelijk een col lecte worden gehouden, terwijl ook nog gedacht wordt aan een verloting. Als iedereen een steentje bijdraagt zal het ongetwijfeld mogelijk zijn het voor de volksgezondheid zo belangrijke werk voort te zetten. Het mond- en klauwzeer begint plotse ling de kop weer op te steken. Werden enige dagen geleden achtereenvolgens drie gevallen geconstateerd. Thans is bekend geworden, dat onder de varkensstapel van de heer G. H. Wansink, Look 27, tongblaar is uitgebroken. Het betreft hier 10 var kens, welke onschadelijk gemaakt zullen worden. ^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA(WN^WWWSAAA^S/^/VWVWW»W^W>AAA Op 30 april e.k. zal er voor het Nederlandse Volk gelegenheid zijn het zilveren huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin en Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden te vieren. Ik geloof, dat het ccn goede gedachte is dat het Nederlandse Volk kan de len in de vreugde en de dankbaarheid in het gezin van Hen, die Hun le ven zo zeer in dienst stellen van het welzijn van ons volk. De zilveren bruiloft van onze Koningin en Prins moge dan in de eerste plaats een feest zijn van het Koninklijk Paar zelf, zij is echter evenzeer het feest van ons, aan wie het Koninklijk Paar de afgelopen jaren zozeer ten zegen is geweest. Niet alleen met feestvieren op de 30ste april, doch meer nog door het doen blijken van onze hulde jegens het Koninklijk Bruidspaar, kunnen wij van onze genegenheid jegens hen doen blijken. Het zal u bekend zijn, dat er een Nationaal Comité in het leven is ge roepen om de wil van onze landgenoten, om aan het Koninklijk Bruids paar een Nationaal Geschenk aan te bieden, te bundelen. Dit geschenk mag «iel alleen bestaan uit giften uit het bedrijfsleven, doch het dient ook te zijn samengesteld uit de kleine giften van de ingezetenen. Het penningske van de arme weduwe dient evenzeer een bestanddeel te zijn van dit geschenk als de belangrijke som, welke de Nederlandse be drijven hieraan toevoegen. Het is daarom, dat ik gaarne mijn bemiddeling zou willen geven om ook deze kleine individuele giften bijeen te brengen. Gaarne zou ik u willen verzoeken deze te willen deponeren in de col lectebus, welke op woensdag 28 maart e.k. in de nabijheid van het stem lokaal zal worden geplaalst. De vrouwen en meisjesverenigingen van Holten hebben zich bereid ver klaard deze collecte te organiseren. Ik ben er van overtuigd, dat u gaarne op deze wijze zult willen getuigen van uw genegenheid jegens Koningin en Prins. Ik moge er nog op wijzen, dat het Koninklijk Bruidspaar het geschenk, dat het van het Nederlandse Volk zal ontvangen, zal besteden voor de stichting van een tweetal jeugdtehuizen. Ik beveel u deelneming aan de inzameling voor het Nationaal Geschenk van harte aan. De Burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. Holten, 21 maart 1962. WNAAAAA/SA/VWVA/VWWWWVVVWVWWWWVVAA'VVVVsAAAAAAAAA/SA/ Conny Froboess kwam voor West-Dyitsland uit met het liedje „Zwei kleine Italiener". De Nederlandse mededingers „De Spelbrekers" geven Conny een kusje. Een talrijk publiek is zaterdagavond in Enschede getuige geweest van de judo kampioenschappen voor B-^teams, om de titel van Oost-Nederland. In poule A werd de „Eerste Deventer Sportschool" eerste. In poule B werd „Sportschool H. R. Wolfs" uit Zwolle winnaar. Sportinstituut Huitink uit Enschede ze gevierde in groep C. Deze drie poule-hvin- naars hebben in een mooie, spannende strijd uitgemaakt wie zich kampioen mag noemen. Vooral de partij tussen Harry v. de Berg (Deventer) tegen Sietse Klijnstra (Enschede) was sensationeel. Met een 10e heupworp won van de Berg tenslotte. De ploeg van de „Eerste Deventer Sport school" bestaande uit de judoka's: Harry v. d. Berg, Wim Klok, Gé te Riele, Willy v. d- Heyden en Ad van Pelt (captain) zal op zondag 25 maart Oost-Nederland verte-* genwoordigen op de Nederlandse kam pioenschappen te Rotterdam. Het zal daar in Rotterdam een bijzonder zware strijd worden. v.h. J. A. v. d. BOS Dorpsstraat 10, Telefoon 538 Vrijdagmorgen 16 maart werd ten ge meentehuize bij onderhandse inschrijving aanbesteed het bouwrijpmaken van een gedeelte van het uitbreidingsplan Kolweg II, het leggen van rioleringen, het maken van bestratingen, trottoirs en bijbehorende grondwerken onder directie van de ge- meente-'prchitect, de heer Jac. Louwerse. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Aan nemers- en wegenbouwbedrijf v.h. J. Kre-^ kei Zn te Holten f 218-800,en de fa J. W. Klein Horstman Zn te Holten voor f 209,800,—. De begroting bedroeg f 204,851,De gunning is in beraad gehouden. Men schrijft ons: Over het onderwerp: „Span God niet voor élk wagentje" (dat in verband met het derde gebod staat) hoopt een lid van de Jonge Kerk te spreken op maandag 26 maart a.s. om 8 uur in de consistorie. In dit. onderwerp zal niet alleen tot uit drukking komen, dat het ijdel gebruiken van Gods Naam niet alléén iets te maken heeft met het vloeken, maar dat het o.a. ook veel heeft te maken met het te pas en te onpas gebruiken van Zijn Naam. Ook dit kan weer een mooie en leer zame avond worden. Jonge Kerk-ers, houdt deze avond vrij en kom om met elkaar van gedachten te wisselen over die dingen, die ons alle maal aangaan. Nederland is een gezegend land, met de laagste cijfers voor tuberculose ter wereld. Er is in vorige genera lies veel moeite gedaan en geld opgebracht om tot dit zeer goede resultaat te komen. Hoewel er min-i der patiënten zijn, dient echter toch het gehele bestrij dings- en controleapparaat tegen de tuberculose in stand gehouden te worden, omdat de ziekte niet zover is te ruggedrongen, dat geen nieuwe besmettin gen meer mogelijk zouden zijn. Ook het Sanatorium „Hellendoorn", dat nu al 60 jaar een grote plaats in de strijd tegen de tuberculose heeft ingenomen, dient up to date te blijven om de gunstigste behande ling voor de tbc-patiënten mogelijk te maken. In het verleden is er steeds veel mede-1 leven met het wel en wee van het Sanato rium geweest, moge dat nu ook weer blij ken. Laat deze mijlpaal van 60 jaar een extra gelegenheid zijn om Uw belangstel^ ling en mildheid voor het Sanatorium te tonen. De Geneesheer-Direkteur van het Sanatorium en de Dr. Homoetkli- niek te Hellendoorn. J. van Haeringen. De collecte te Holten zal in de week van 26 t-m. 31 maart verzorgd worden door de leden van de Holtense Vrouwenverenigin gen. De leerlingen van de Landbouwhuis- houdschool hebben met hun „koekjes-ak- tie" kans gezien de eerste 1000 gulden vol te maken. Hun aktie werd, dank zij de welwillende medewerking van de direc trice en het personeel van de school, 'be kroond met een netto-opbrengst van f 422. Een prachtig resultaat! Het totaalbedrag i:- hierdoor gekomen op f 1042,50. De kaartenaktie, waardoor de Holtense jeugd 10 weken lang 10 pet. van haar zakgeld afstaat voor hen, die honger lijden, be looft ook een succes te worden. We ho pen U t.z.t. de totale opbrengst mede te delen. VOETBAL De nog in te halen competitiewedstrijd Sp. Enschede-Feijenoord wordt gespeeld op woensdag 4 april, 's avonds half acht in het Stadion Diekman. Het was oor spronkelijk de bedoeling om op woensdag 28 maart te spelen, doch gezien het feit dat de spelers Pieters Graafland, Kraay, Veldhoen, Bennaers, Moulijn, Kreyermaat en v. d. Gijp voor het Nederlands elftal zijn gekozen, kon dit niet doorgaan. Men krijgt dus nu 3 dagen na de wedstrijd België—Nederland praktisch het gehele Nederlands elftal in Enschede. De OAD welke met de kaartverkoop is belast, zal met extra bussen naar Enschede rijden. Officiële publikatie: SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij verhinderd is op maandag 26 maart e.k. spreekuur te houden. In plaats daarvan zal hij op donderdag 29 maart e.k. van 10.30-12 uur voor het publiek te spreken zijn. Holten, 21 maart 1962. De Burgemeester voornoemd: W. H. ENKLAAR Gevonden: 2 zakken met koeienmeel of kunstmest; kindervuisthandschoen; sleu tel met kettinkje; een paar kinderhand- schoenen. Verleren: reservewiel van aanhangwa gen; een paar vuisthandschoenen; een paar glacéhandschoenen; kinderkruiwa- gentje Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. Zaterdag 24 maart: Jaarlijkse uitvoering Gymnastiekvereniging „BATO". Zaterdagavond 24 maart: Dansen in hotel „Müller". Zondag 25 maart om 7.30 uur: Filmavond in „Irene" (zie adv.). Maandag 26 maart t.m. 31 maart: Col lecte ten behoeve van het Volkssanato rium Hellendoorn door de leden der Vrouwenverenigingen. Maandag 26 maart óm 7.45 uur in ge bouw „Rehoboth": Vergadering van de Chr. Bond van Werknemers in de hout en bouwnijverheid. Maandag 26 maart, 8 uur: Vergadering van de Zwemclub in hotel Holterman. Maandag 26 maart, 8 uur: Bijeenkomst Jonge Kerk in de consistorie. Dinsdag 27 maart om 8 uur: Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging Dijker- hoek ten huize van G. J. Ulfman (Lo- kin). Woensdag 28 maart om 7.45 uur: Verga dering Chr. Plattelandsvrouwen in de 'hal van de School met de Bijbel. Spre ker: de heer G. Hosmar, Wachtmeester der Rijkspolitie, over het onderwerp: „Voelt U zich bedreigd?" Donderdag 29 maart, 8 uur: Jaarvergade ring vereniging „Jong Holten" in café M. Kalfsterman. Zaterdag 31 maart om 2 uur: Verkoop van landbouwwerktuigen enz. bij A. Wechstapel, Dijkerhoek 43 (zie adv.). Maandag 2 april, 8 uur: Lezing en demon- monstratie v. d. heer Grutterink over sportvisserij voor „De Rietvoorn" in hotel Holterman. Maandag 2 april: Lezing van mevr. Lede- boer-Tideman, vrouwenarts te Wierden voor leden en niet-leden van de Dijker- hoekse Plattelandsvrouwen in 't Bonte Paard. Zaterdag 7 april: Bal in ,,'t Bonte Paard" Zaterdag 7 april, 8 uur: Toneeluitvoering van „Jong Holten" ten bate van de ak tie 10 x 10 in „Amicitia", verzorgd door „Jong Bathmen". Zaterdag 14 april, 7.30 uur: Bal van de W.S.V. „De Trekkers" in Amicitia. Geboren: Johanna Maria, dv G. J. Nij- land en J. W. Nijland, Neerdorp 81. Overleden: D. van Zon, 86 jr., wv B. J. Rakkert, Neerdorp 102. E. Kruiskamp, 71 jr., Borkeld 89. BEVOLKING: Vertrokken: G. Knobbe en gezin van Beuseberg 178 naar Twello (Voorst). S. R. Reeves van Kolweg 15 naar Nijme gen. H. J. Lammers van Pastoriestraat 18 naar Rotterdam. C. Kooiman van Kolweg 8 naar Zaltbommel. Ingekomen: J. Buisman en gezin van Bathmen naar Gaardenstraat 8. A. Ha- zemeijer van Deventer naar Holterberg 67. G. J. Jansen van Lochem naar Neerdorp 107. H. Slagter en gezin van Havelte naar H. J. Wansinkstraat 12. J. Bonder van Beetsterzwaag naar Hol terberg 46. Ned. Herv. Kerk. Holten. 9 en 10.30 uur (Bed. H. Doop) Ds. Israël. Aan de uit gang van beide diensten; Collecte Kerk koor. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Aan de uitgang collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Dragt van Haren (Gr.). In beide diensten is de derde collecte bestemd voor geestelijke verzorging van Land-, Zee- en Lucht macht. Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst dierenartsen: Weekeinde 24-25 maart: Dierenarts G. S. Vcgter. tel. 394.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1