Uit Holtens historie P'J'Vanap'R"1 OOTJE TETJfi naar hei eiland ih'olmma HWLïSTs HUIDSCHOONHEID Interessante lezing voor Plattelandsmeisjes Collecte 12 Groesbeekse tehuizen Raad komt bijeen Filmnieuws Eindles cursus veeverloskunde Bevolkingsonderzoek Uitslag schaakwedstrijden Doopzitting Jaarvergadering Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen Geen wachtlijst meer fictie „10 x 10" Zaterdag 3 maart 1962 IIOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 HET GROTE SCHANDAAL Heel Holten was er vol van. Wie had nu gedacht van Egbertoom om in te bre ken in het huis, dat hij verhuurd had. En dat terwijl Dina van Wipgarritjen alleen te bedde lag. Maar de smeerlap had zijn vet gekregen. En de Siepel was naar Hol ten gekomen. Hij vond het bepaald jam mer, dat het zo gegaan was. Zij had nog wel een jaar of wat vrijgezel willen blij ven en als Egbert nou met Dina aange papt had. Maar het was nu eenmaal zo. Egbert had pech gehad en de schout moest het hem maar niet al te kwalijk ne men, Maar de schout en vooral de schou- tinne was razend. In afwachting van wat er zou gebeuren moest Egbertoom Holten verlaten. De schoutenvrouw wilde zo iemand niet voor ogen zien. En Egbert oom pakte de wagen op Deventer en ging naar Garrïtjen toe. Garritjen had ander halve dag nodig om alles er uit te krij gen. Toen ze alles wist. pakte zij haar koffers en nam de wagen op Holten. En Egbertoom moest in huis blijven tot Gar ritjen terug kwam. Zij zorgde voor zij vertrok, dat er voldoende voedsel voor een week in huis was. Garritjen dan kwam te Holten en trof haar nicht de 'schoutinne luid wenende aan. Toen Garritjen vroeg wat er aan scnortte, begon de schoutinne nog harder te blèren. Zij zou zich haar hele leven moeten schamen, krijste zij, om die smerige boer, die Garritjen had aan geslagen. Nu was het de beurt aan Gar ritjen om uit 'e pakken. En de Juffer, zo als men te Holten Garritjen altijd noem de. begon te schelden en te razen dat het liefhebberij was. Nog met de laatste wa gen vertrok zij weer naar Deventer naar haren Egbert. Hij mocht dan van de Bor- keld zijn, alles goed en wel, maar haar nicht de schoutinne was ook een aanstel ster. Toen Garritjen bezadeld en wel weer met het kleine Roelofje thuis kwam zij had de huissleutel in de zak wachtte haar een nieuwe pijnlijke verrassing. Haar man Egbert zat vrolijk lachend schuine moppen te vertellen. Er stond nog bijkans een volle fles genever op tafel. En hij had twee stamgasten uit het kroegje uit de Koesteeg op visite. Garritjen zei niet eens goeden avond. Zij legde het kleine Roelofje te bed met de kleren aan. ontdeed'zich van de bovenkleren, stroop te de mouwen op, greep de blaaspijp en sloeg-eerst de beide bezoekers de deur uit. .Sloot daarna de deur en dekte toen haar gemaal zodanig af, dat men hem huizen ver kon horen schreeuwen. De eerste week had Egbert huisarrest. Hij kon niet- buiten komen vanwege- de bui len, blutsen en blauwe ogen. In het mid den der week kwam de drost eens kij ken hoe het in Deventer was. Er was geen praatje zo groot of het was met drie dagen weer dood. Wolter! had de schou tinne gezegd, ga eens naar nicht kijken, het mens kon zich wel verdaan hebben. Wat een toestand met zo'n man. Maar de schout kwam vroeg genoeg. Garritjen was de heibel met nicht nog lang niet vergeten, een aanstelster was dat. En toen de schout vroeg waar Egbertoom was, vertelde Garritjen, dat zij hem om een boodschap gestuurd had. Dat was niet waar. Haren Egbert lag te bed, hij loerde door de gordijnspleet en hield zich koest. Hij had het vernis nog gedeeltelijk van de kop, zoals hij bij zichzelf dacht. De schout bleef niet lang. Hij had nog zaken te re gelen. En toen hij vertrokken was, kwam Egbert uit het bed. En zijn vrouw kreeg medelijden met hem. Zij sloeg haar armen om zijn hals en zoende hem helemaal af en gaf hem daarna een borrel. EEN HALF JAAR LATER. Het huis was klaar te Holten. De noa bers hadden alles in gereedheid gebracht GEZONDHEIDjsn^ pjjRQL Officiële publikaties Verkiezing van de leden van Provinciale Staten STEMMEN BIJ VOLMACHT 1. De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente kosteloos verkrijgbaar tzijn de formulieren voor de verzoekschrif ten om bij de a.s. verkiezing van leden van de Provinciale Staten bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 14 maart 1962 door de kiezer worden in gediend bij burgemeester en wethou ders der gemeente in welker kiesregis- ter hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Eventuele nadere inlichtingen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 1 maart 1962. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR Stemmen in een andere gemeente 1. De burgemeester van Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten deel te ne men, hetzij in de.gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere ge meente. Beide gemeenten moeten in de zelfde provincie gelegen zijn. 2. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de 14e dag vóór de dag dei- stemming (dus uiterlijk op 14 maart 1962) in persoon mededeling ter secre tarie ener gemeente aan de burgemees ter of de door deze aangewezen ambte naar. Nadere inlichtingen zijn ter secretarie verkrijgbaar. Holten, 1 maart 1962. De burgemeester voornoemd. W. H. ENKLAAR. en acht wagens van de noabers reden naar Deventer om Egbert en Garritjen op te halen. Garritjen was er in haar binnen ste wel blij mee. Het was een prachtig huis geworden, een huis met een mooie deur in het midden, met een klopper er op en twee ramen ter weerszijden. Ware 'het huis in 1829 met de grote brand niet verloren gegaan, dan zou het er waar schijnlijk nog staan. Het was een hele op loop in Deventer met deze boerenverhui- zing'. Er waren drie kleed wagens bij. want het was de Juffer die men haalde. Egbert genoot. Graag was hij bij Spil Albert voor op het wagenkistje gaan zitten, maar Garritjen vertelde hem, dat zoiets niet stond. De noabers hadden een peluw op de zitbank gelegd. En daar zaten zij naast elkaar. Egbert en Garritjen en het kleine Roelofje tussen hen in en naar Garritjen meende een schone toekomst tegemoet. Spil Albert had ten gerieve van zijn gas ten het wagenkleed gedeeltelijk opgerold. Bij de „Snoeten" in Bathmen trakteerde Egbert. Garritjen had hem verteld, dat zulks hoorde. Toen nog een keer weer en toen kwamen ze in Holten aan. De noa- bervrouwen hadden het losse vuur in de haard aangelegd; de koffie was klaar. Garritjen en Egbert werden de voeten gewist, ten teken dat zij in de Holter ge meenschap opgenomen' waren. Het huis was mooi, daar niet van. Maar Garritjen had zich het leven in Holten toch wel iets anders voorgesteld. Nu lieten de noaber- vrouwen haar haar bedoening zien. In de stal stonden vier koeien. In de paarden stal een paard. Dit was haar wens ge weest. Zij had een hekel aan ezels en het leek zo armoedig. Egbert had hem aan Hamer Bats vei-kocht, die aan het andere einde van Holten woonde. En de Berg Jonge, een paardenkoper van formaat, die alle markten en alle krengen van paarden kende, had dit paard gekocht van de Jonker van Schoonheten. Die er bij verteld had, dat het een best paard was, maar dat hij in de stal alles kort en klein sloeg. De Berg Jonge had hem zelf veertien dagen gehouden en in die tijd had hij de mooie bruine ruin die grappen afgeleerd. Op welke manier, dat was het geheim van de Berg Jonge. En dan lopen er drie varkens in het hok. Kippen, gan zen en eenden op het erf. En dan was er nog het iemenschoer en tenslotte de schaapskooi met dei-tig schapen. Garrit jen kreeg grote bewondering voor haai man. Het zou haar eens benieuwen hoe haren Egbert de verzorging van dit alles klaar speelde. VAN COEVERDEN. Donderdag 22 febr. jl. hielden de platte- landsmeisjes afd. Holten van de PJGO een ledenvergadering in hotel Holterman. Spreekster was mej. A. G. Meutstege. tuinbouwlerares uit Arnhem. Zij sprak over „Aanleg en onderhoud van de tuin". In haar lezing zette zij duidelijk uiteen waarop men dient te letten bij het aan leggen van een siertuin. Tweederde deel behoort gazon te zijn. Zo min mogelijk hoeken en perkjes er in aanleggen, daar dit veel werk geeft bij het kantjes knip pen van het gras. Ook dient men van te voren goed na te gaan of de te planten bloemen en hees ters wel bij elkaar passen om hun hoogte, kleur en de bloeitijd. De hoge planten en heesters moeten meer naar achteren staan en de lagere meer vooraan. Wordt er wel op gelet of er vanuit de keuken of kamer toezicht kan worden ge houden op kleine kinderen, welke in de tuin spelen, aldus mej. Meutstege. Tevens gaf zij nog enkele nuttige wen ken, o.a. met welk middel het onkruid in het gras te bestrijden is en hoe men de groei van verschillende hagen tegen kan gaan zodat deze maar één keer per jaar gesnoeid behoeven te worden. Na de pauze werden nog enkele kleu rendia's vertoond, o.a. over verschillende soorten bloemen en heesters. Deze lezing was voor de aanwezige da mes een goede gelegenheid om hun tuin- bouwkennis te verrijken. De jaarlijkse collecte ten bate van de 12 GROESBEEKSE TEHUIZEN zal wor den gehouden in de week van 5 tot en met 10 maart a.s. Het mooie sociale werk van de Neder landse Centrale Praktische Hulp is he laas nog maar al te weinig bekend. Deze instelling bestaat reeds meer dan 30 jaar. Zij heeft zich al die tijd bezig gehouden met het verzorgen van alleenstaanden zonder onderscheid van geloof of stand. Honderden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding van eigen ouders ontberen en honderden volwassenen, die zich tijdelijk of duurzaam niet konden handhaven in deze gecompliceerde maat schappij, vonden in de 12 tehuizen en in de gezinsverpleging ontplooiingsmogelijk heden en wat geluk in hun moeilijk be staan. Maar er zijn grote wachtlijsten. Er is geen plaats vrij, terwijl elk geval urgent is. Deze landelijke arbeid, die op reformatorisch belijden is gegrondvest, roept om uitbreiding en verdient aller steun. Wanneer straks de bussen rammelen zorgt u er dan voor, dat ze vol worden? Mocht u daadwerkelijk aan de actie wil len mee doen, meldt u zich dan als col lectant'ei bij onderstaand adres. Uw hulp, voor een paar uren of langer, wordt dankbaar aanvaard door: Mevr. W. Israël-Hofmeijer Pastoriestraat 44 Ter behandeling van een 21 punten tel lende agenda komt de raad op woensdag 7 maart a-s. om 2 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen. 1 Notulen der openbare vergadering van 26 oktober 1961. 2 a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen 3. Voorstel tot verkoop van bouwterrei nen aan dhr. Ph. Veldpape te Deven ter, aan de fa. Gebr. Groot te Ensche de en aan de N.V. „Bimo" te Ermelo. 4 Voorstel tot aankoop van grond van mevr. de Wed. A. Hofman-Mössink al hier. alsmede aankoop woning met erf van de heer A. Bulsink en consorten. 5 Voorstel tot afkoop van pacht. 6 Voorstel tot vaststelling huur van de woning Holterbroek 15. 7 Voorstel tot het benoemen van een be drijfsleider van het elektriciteits- en gasbedrijf. 8 Voorstel tothet bevorderen van de heer H. Huisman, opzichter GEB, tot opzichter A. 9 Voorstel tot het benoemen van een slachthuisarbeider-schaalknecht. De enige voorgedragene is de heer M. A. Bosschers. Beuseberg 129, thans ar beider op de wegen. 10 Voorstel tot het benoemen van een ar beider op de wegen. 11 Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de elektriciteitstarieven. 12 Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Staat der Neder landen omtrent de levering van aard gas. 13 Voorstel tot het verhuur van gasgey- sers en machtiging tot het aangaan van overeenkomsten met gasfitters en huurders. 14 Voorstel tot. vaststelling van een ver ordening tot wijziging van de veror dening op de wegen- en de rioolbelas ting. 15 Voorstel tot wijziging van de algemene politieverordening. 16 Voorstel tot het om niet overnemen van de ondergrond van een gedeelte van de Erica weg met een zijtak naai de Molenbelterweg en overdracht aan de gemeente van het beheer en onder houd van deze wegen. 17 Voorstel tot wijziging van de verorde ning, als bedoeld in artikel 11, le lid. der winkelsluitingswet 1951. 18 Voorstel tot het vaststellen van de be- drijfsbegrotingen en de gemeentebe groting voor het jaar 1962 met (le daar bij behorende wijzigingen. 19 Voorstel tot het vaststellen van: a de vergoeding (voorlopig), ingevol ge artikel lOlbis der lager onder wijswet 1920 over het jaar 1961 ten behoeve van de - bijzondere lagere school b het voorschot op dc vergoeding inge volge artikel lOlbis der lager onder wijswet 1920 voor het jaar 1962 ten behoeve van de bijzondere lagere school. 20 Voorstel tot het vaststellen van: a de vergoeding (voorlopig), ingevol ge artikel 73 der kleuteronderwijs wet over het jaar 1961 ten behoeve van de Chr. Kleuterschool: b het voorschot op de vergoeding, in gevolge artkel 73 der kleuteronder wijswet voor het jaar 1962 ten be hoeve van de Chr. Kleuterschool. 21 Rondvraag. Blijkens de advertentie in deze krant draait deze week zondag in „Irene" de zeldzaam spannende avonturenfilm „Jungle Jim en het oerwoudmonster", met in de hoofdrol de populaire acteur Johny Weismüller en Tamba, de slimme chimpansée. Een film waarvan de jeugd weer volop zal genieten. De onoverwinne lijke Jungle Jim verdedigt zijn koninkrijk in het oerwoud tegen brutale indringers uit de bewoonde wereld, die experimen teren met een vloeistof, die in staat is levende wezens willoos te maken. Tot nu toe hebben zij dit serum alleen nog maar op dieren beproefd, maar de leider van de expeditie wil het vervolmaken om het te kunnen toepassen op de mensen en het dan te verkopen aan de meest biedende mogendheid... Want zulk een serum zal ongetwijfeld een zeer effectief middel voor oorlogvoering blijken te zijn. Doch clan komt Jungle Jim in actie! Met Tamba, z'n slimme chimpansée en een duizendkoppige horde apen onder aanvoering van een verschrikkelijke mensaap, wordt de aanval ingezet... Maar... hiervan willen we niets ver klappen. Dit moet u beslist zelf komen zien. Want „Jungle Jim en het oerwoud monster" is een film, waarover de jeugd nog wekenlang zal napraten! Op vrijdag 16 februari had in een der lokalen van de landbouwhuishoudschool de eindles plaats van de cursus in vee verloskunde, welke de dierenarts, dc heer Th. A. Oostenbrug, aan c-en 16-tal cur sisten op initiatief van de vereniging „Jong Holten", het afgelopen seizoen ge geven heeft. Behalve het bestuur van „Jong Holten" waren bij deze cursus ook aanwezig de leden van de Commissie van Toezicht, de heren J. H. Sprokkereef, M. Bouwhuis en A. J. Pekkeriet. Aan het einde van deze laatste les heeft de heer G. J. Aaftink te Dijkerhoek, die deze cursus als niet-lid meemaakte, de heer Oostenbrug en de vereniging „Jong Holten" in hartelijke woorden bedankt voor het geven en houden van deze zeer praktische cursus en daarbij eerstge noemde namens alle cursisten een ge schenk onder couvert aangeboden. De heer Oostenbrug wees op de goede sfeer welke steeds tijdens de lessen ge heerst heeft en zei, dat het de cursisten, nu o.m. duidelijk geworden is, wanneer zij wél en wanneer zij nog niet de hulp van de dierenarts moeten inroepen. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer Sprokkereef, sprak zijn waardering uit voor het initiatief van ..Jong Holten" en voor de ambitie van de cursisten om deze lessen te volgen in een tijd. dat reeds zoveel dingen hun belang stelling vragen. De voorzitter van „Jong Holten", dc heer Joh. Nikkels, sprak een slotwoord en wees op het belang van dergelijke cursussen. Maandag 26 febr. j.l. vond in de hal van de Dorpsschool de vergadering plaats voor bespreking van het huisbezoek voor het bevolkingsonderzoek dat in april of mei a.s. zal plaats vinden. De gemeente is in 127 wijken verdeeld, elke wijk wordt door een huisbezoek(st)er persoonlijk bezocht. De bijeenkomst werd geopend door de burgemeester die er zijn vreugde over uit sprak dat zovelen aan zijn oproep gehoor hadden gegeven om een aantal mensen te bezoeken. De heer L. D. M. Zwijns, administrateur der Overijsselse vereniging tot bestrijding der tuberculose uit Zwolle, gaf daarna een overzicht over de noodzakelijkheid van re gelmatige doorlichting, vooral voor oudere personen, die met kinderen in aanraking komen. Dit is van groot belang daar veel personen zelf geen last hebben van de ziekte maar wel een besmettingsbron zijn voor hun omgeving. De kosten van f 1.50 per persoon zullen voor niémand een bezwaar zijn. Deze prijs kan alleen door de massa gehandhaafd blijven, want laat men bij een specialist een foto -maken van de borstkas dan kost dit f20 tot f25.—. De mensen die regelmatig dit onderzoek weigeren moeten zich bedenken dat zij in een samenleving leven die ook vrijwillige verplichtingen tegenover zijn medemens oplegt en een foto laten riemen van de borstkas is één van deze vrijwillige ver plichtingen. Het is te hopen dal in deze gemeente het aantal van pertinente weigeraars klei ner is dan in 1959, toen bedroeg dit aan tal bijna 400. Heeft iemand vragen over het a.s. be volkingsonderzoek, de heer C. G. Bal, Hol- terweg 49. telefoon 314, is gaarne bereid deze te beantwoorden. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman, gespeel de schaakwedstrijden van de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pio niers" luidden als volgt: II. Roelofs G. J. Kromdijk 10 A. II. v. d. Bosch J. Beltman /zi/2 Mevr. Hol A. J. C. Brands 0—1 II. Stukker G. J. Hoeve 0—1 P. M. van Walraven F. J. Hol 10 J, Steenbergen W. G. v. d. Hurk 0—1 In verband met de bediening van de II. Doop op zondag 25 maart a.s. zal de Doopzitting niet, zoals in Hervormd Hol ten werd vermeld, op donderdag lö maart maar op donderdag 8 maart a.s. worden gehouden, en wel des avonds om 8 uur in do consistoriekamer. De ouders, die de H. Doop voor hun kind begeren, wor den samen verwacht en verzocht hun trouwboekje mee te brengen. De Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen hielden donderdag 22 februari jl. in café ,,'t Bonte Paard" hun jaarvergadering; voor de pauze onder leiding van de vice- presidente mevr. G. v. d. Brink-Klooster boer-. Na een kort welkomstwoord gaf deze mej. J. Hogenkamp, onderwijzeres aan de school aldaar, gelegenheid om de dames iets te vertellen over haar vakantiereis naar Zweden en de prachtige dia's te to nen. welke zij gedurende haar verblijf aldaar heeft gemaakt van het land en haar bevolking. Dat alles gaf een duide lijk beeld van het prachtige land dat Zweden is. Na de pauze, waarin het gebruikelijke kopje koffie gebruikt werd, was de lei ding bij mevr. M. Reilink-Kers, die in haar toespraak een kort overzicht gaf van het afgelopen verenigingsjaar en er op wees, dat er in dit seizoen nog niet zoveel spreeksters zijn geweest, maar- dat deze schade zal worden ingehaald door dat op 6 maart a.s. mevr. Jonkhans- Steenbergen zal komen spreken over het onderwerp „Omgang met anderen" en in de maand april mevr. dr. Ledeboer uit Wierden een specifiek vrouwelijk onder werp zal komen behandelen, welke lezing ook toegankelijk zal zijn voor niet-leden. Mevr. Witmer-Hübers bracht hierna als secretaresse een vrij uitvoerig jaarver slag uit. terwijl de penningmeesteresse. mevr. F. Hartenberg-Grootendorst, het financieel verslag uitbracht, dat een klein batig saldo aanwees. Nadat de kascontrole-commissie, be staande uit de dames L. Stevens-van Schooien en H. R. Spijkér-Harmsen, ver klaard had, dat de bescheiden keurig in orde bevonden waren, werd de beide da mes dank gebracht voor hun verslagen. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. Witmer-Hubers, die re glementair niet herkiesbaar was, met bijna algemene stemmen gekozen mej. J. Hogenkamp. Aan het slot van deze geanimeerde ver gadering bracht de presidente mevr. Wit- mer in hartelijke bewoordingen dank voor het vele, dat zij in liet belang van de Dij kerhoekse afdeling der plattelandsvrou wen heeft gedaan. Met ingang van 1 maart is tot tijdelijk leidster aan de openbare kleuterschool benoemd mevr. W. G. Berends-de Graaf, alhier. In verband met de bereidheid van mevr. Berends om deze laak op zich te nemen is men kunnen starten met een 3e klasse aan de openbare kleuterschool, waardoor alle kleuters, die op de wachtlijst stonden, Ikonden worden toegelaten en thans ook nieuwe leerlingen kunnen, worden aange nomen. De aanmelding daarvoor moet geschieden bij de hoofdleidster mej. G. Post aan de school in de Tuinstraat. DIPLOMA MACHINESCHRIJVEN Mej. Marietje Koopman Ed. slaagde te Amersfoort voor het diploma machine- schrijven. Zij ontving haar opleiding aan het Instituut Noach te Deventer. Vorige week werd op het gemeentehuis het actiecomité „10 x 10" door burge meester mr. W. II. Enklaar geïnstalleerd. Dit comité werd samengesteld uit ver tegenwoordigers van de ulö-school, de Landbouwhuishoudschool en de diverse plaatselijke verenigingen. Het initiatief kwam van de Hervormde Jeugdraad. De burgemeester verklaarde buitengewoon verheugd te zijn dat de jeugd in actie kwam, zodat er alsnog een comité gevormd kon worden en dal ook Holten haar bijdrage zal leveren aan het welslagen van de landelijke actie. Het comité besloot tot medewerking aan de zgn. kaartenactie en zal over het organi seren van verschillende acties en feest avonden nader overleg plegen met de diverse verenigingen. Huishoudschool gaat bakken Dc leerlingen van de huishoudschool zullen ten bate van „10 x 10" koekjes gaan bakken. In de komende week zullen de meisjes huis aan huis bestellingen op nemen. De prijs van de koekjes is vast gesteld op f 1.— per half pond. We twij felen er niet aan of het produkt, dat uit de ovens van de school aan de Oranje straat zal komen, zal mede gezien het mooie doel, veel en vlot worden gekocht, zodat een flink bedrag kan worden toe gevoegd aan de opbrengst van de teen agershow en de dansavond, evenementen die totaal f 545.50 in het „10 x 10" laadje brachten. Dc lucht was nu helemaal zwart gewor den en de wolk, die zich draaiend over de golven bewoog, maakte een fluitend ge luid, wat erg griezelig aandeed. De golven werden steeds hoger en steeds woester en het duurde niet lang of de zee was met een wit schuim bedekt- De „Kniertje" stond nu weer recht omhoog met de neus, dan dook hij weer met de boeg in de gol ven. Bliksemsnel flitsten onophoudelijk door de donkere lucht, stox-mvlagen gesel den de louwen van het want en jaagden gierend verder over de dolgeworden wa termassa's. De twee Jannen waren er het ergst aan toe. Het kleine motorbootje, dat eigenlijk niet eens zeewaardig was, kon natuurlijk helemaal niet tegen zulk een woest ge weld en werd als een lucifertje meters ver weggeslingerd bij iedere rukwind, die het te verduren had. Nee, bepaald prettig was het nu niet meer en Jan met de Tandjes was allang vergeten, dat hij het eerst zo'n emmes uit zicht gevonden had

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2