K^üüDampo AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Drukke receptie en feestavond Voorlichtingsactie „Dosr vrouwen aan vrouwen" ZATERDAG 3 MAART 19G2 No. 9 Jaargang 14 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05^83 - 23^ Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 2.50. Iedere mm. meer 0.10 Zaterdag 3 maart: Feestavond donateurs van HVC en eventueel niet-begunsti- gers in „Amicitia" (zie bericht). Zaterdag 3 maart: Dansen in ,,'t Bonte Paard." Zondagavond 4 maart, 7.30 uur: Film voorstelling in „Irene" (zie adv.). Maandag 5 maart: Laatste dag voor aan melden deelname Veilig Verkeerscur- sus Vamor-rijschool „Kolkman" (zie adv.). Dinsdag 6 maart, 7.30 uur: Vergadering afdeling Holten Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. Spreekster: mevr. v. Stapele-Manoth. Dinsdag 6 maart: Ledenvergadering afde ling Dijkerhoek Plattelandsvrouwen in ,,'t Bonte Paard". Spreekster: mevr. Jonkhans-Steenbergen. Woensdag 7 maart, n.m. 2 uur: Raadsver gadering (zie adv.). Woensdag 7 maart van 7.30-8.30 uur n.m.: Zitting Ter Horst en Co. voor werk neemsters naai-atelier (zie adv.). Donderdag 8 maart, 2.30 uur: Voorjaars- stierenkeuring MRIJ-veeslag bij KI-stal Dijkerhoek. Donderdag 8 maart: n.m. 7.30 uur, Jaar vergadering School met de Bijbel in de hal van de school. Donderdag 8 maart, 8 uur: Filmavond in de Dorpsschool. Donderdag 8 maart, 8 uur: Gecombineer de vergadering „Jong Holten" en Plat telandsmeisjes in café „Stationszicht" van de heer G. Vruggink. Vrijdag 9 maart, des avonds om 7.30 uur in café Kalfsterman: vergadering Fok- vereniging „De Fries-Hollandse". Le zing door de heer E. Mastenbroek, in specteur NRS. Vrijdag 9 maart, des avonds om 7.45 uur in „Rehoboth": Jaarvergadering Chr. (Boeren- en TuindersboncL Filmverto ning door de Kalimaatschappij te Am sterdam. Vrijdag 9 maart, des avonds om 8 uur in gebouw „Rehoboth": Vrouwenwereld- gebedsdag. Vrijdag 9 maart, des avonds om 8 uur in gebouw „Bethanië" te Dijkerhoek: Vrouwenwereldgebedsdag. Zaterdag 10 maart, 8 uur: Bal van de WSV „De Trekkers" in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 12 maart, 4 uur: Voorjaarsstie- renkeuring Zwartbont-veeslag bij KI- stal Dijkerhoek. Maandag 12 maart, 7.30 uur: Forumavond A.R. Kiesvereniging in gebouw „Reho both". Maandag 12 maart, des avonds om 8 uur: Jaarvergadering VW „Holtens Be lang" in café Maats. Dinsdag 13 maart, 7.30 uur: Jaarfeest CJV „Dorp" voor donateurs en genodigden in gebouw „Irene" (zie adv.). Woensdag 14 maart, 7.30 uur: Jaarfeest CJV „Dorp" in gebouw „Irene" (zie adv.). Donderdag 15 maart, 7.30 uur: Herv. Ge meenteavond in „Irene" (met forum). Zaterdag 17 maart, des avonds om 7.30 uur: Uitvoering van de Dijkerhoekse Toneelclub in „Het Bonte Paard". Na afloop: bal. Zaterdag 17 maart, 8 uur: Dansavond van de Sociëteit „Holten" in zaal „De Wielen", Holterberg, met de „River- town Jzzband". Donderdag 22 maart: Jaarlijkse uitvoe ring Gymnastiekvereniging „BATO". Zaterdag 24 maart: Jaarlijkse uitvoering Gymnastiekvereniging „BATO". Ned, Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Addink en 7 uur Ds. Israël. Bij de uit gang: Voorjaarszendingscollecte. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Bij de uit gang: Voorjaarszendingscollecte. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de geestelijke arbeid on der die zeevarenden (koopvaardij en kustvaart). Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerkbouw". Zondagsdienst dierenartsen. Weekeinde 3-4 maart: Dierenarts Th. A. Oosten- brug, tel. 515. Geboren: Gerrit Jan, zv A. Krikkink en R. Meilink, Neerdorp 56. Henriëtte, dv T. Beldman en H. Landeweerd. Look 8. Jantiena Hendrika, dv J. Rosman en G. Schuppert, Pastoriestraat 37. Foppe, zv J. Abma en J. Olijve, Zomerhuisjesterrein D 2b, geboren te Almelo. Ondertrouwd: T. A. van Dijk, 25 jaar, Enschede en F. A. Jongman, 25 jr., Hol ten. A. H. J. Groteboer, 27 jr. en J. E. van Schooten, 19 jr, beiden te Holten. Gevonden: zwarte gebreide want; een paar gymnastiekschoenen; t.b.c.-bewijs voor koe; kinderhandschoen; gymnastiek schoen; kinderwantje; nylon-regenjas. Verloren: 2 portemonnaies met inhoud; rijwielpompje; regenjekker; zakmes. Inlichtingen: dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, uitslui tend tussen 9-13 en 14-22 uur. Maandag j.l. is overste John Glenn, Ame- rika's eerste echte ruimtevaarder, uit Cape Canaveral aangekomen in Washington, waar hij, staande in een open auto, zijn glorieuze intocht deed. Foto: breed lachend, zijn arm om het middel van zijn vrouw Anne zwaait Glenn naar de duizenden langs de route. Het bestuur van de voetbalvereniging „Holten" heeft zaterdag middag in clubcafé Maats ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de club een zeer druk bezochte receptie gehouden met als hoogtepunt een toespraak van de voorzitter van de afd. Twente van de K.N.V.B., de heer W. Averink Jr. te Enschede, die de jubi lerende vereniging de vlag van de Twentse Voetbalbond aanbood. De eerste bespreking heeft als onder werp: „Welke zijn de gevaren van een kernwapenexplosie en hoe kunnen wij gezin en huis daartegen beschermen?" Bespreking 2 handelt over: „Hoe red den wij onszelf?" „Welke georganiseerde hulp kunnen wij vex-wachten?" Bespreking 3: „Hoe kan men in nood- omstandigheden patiënten thuis verzor gen?" Door de dames voorlichtsters zal dezer dagen een beroep op anderen gedaan worden de voorlichting te helpen regelen door groepen te vormen. Mocht er een beroep op u gedaan worden om op deze manier een steentje bij te dragen tot een goede organisatie van deze voorlichting, zegt u dan geen neen! Wanneer wij tesamen, ieder op eigen wijze, hieraan meehelpen, dan zijn wij voor onszelf en tegenover anderen verant woord de Individuele Zelfbescherming (I.Z.B.) zo goed mogelijk te hebben ver zorgd. Tenslotte wil ik graag alle vrouwen van Holten aansporen om de besprekin gen niet te missen, wanneer u daartoe uitgenodigd wordt! Kennis van zaken verhoogt eigen veilig heid. C. P. K. Enklaar-van Andel. De gezellige receptie werd geopend met een woord van welkom door de voorzitter van „Holten", de heer Klein Velderman, die zich in het bijzonder richtte tot de burgemeester mr. W. H. Enklaar, wethouder B. J. Veneklaas Slots, de gemeente-secretaris, de heer G. Langenbarg, tot de oprichters van de vereniging en tot de vele afgevaardig den van verenigingen uit Holten en om streken en vertegenwoordigers van tal van bedrijven en instellingen. „Ups en downs" De heer Klein Velderman hield hier na een toespraak, waarin hij stil stond bij het wel en wee uit de achterliggende 40 jaren. Hij herinnerde aan de minder goede jaren, die men heeft gekend en sprak z'n vreugde uit over het feit, dat het met „Holten" de laatste jaren prima gaat. 't Zou prachtig zijn, als men het seizoen 1961-'62 kon afsluiten met een kampioenstitel voor het eerste elftal en promotie naar de le klasse van de TVB, maar dit zit er waarschijnlijk niet in. Belangrijker is dat er een zeer goede geest heerst in de vereniging, die mo menteel 125 senioren en 50 junioren telt. Er wordt aan de competitie deelgeno men met 3 senioren- en 4 junioren-elf- tallen. In de 40 jaren van haar bestaan heeft „Holten" bijna altijd in de 2e klasse van de Twentse Bond gespeeld. Een werke lijke glansperiode beleefde de club in ;t seizoen 1948-'49, toen zij kampioen werd van de le klasse en px-omo tie wed strijden moest spelen voor de 4e klasse KNVB. De laatste wedstrijd tegen Pax in Hengelo (G.) behoefde maar gelijk gespeeld te worden om te promovex-en, maar tot grote teleurstelling van een leger supporters verloor Holten met het gei'ingst mogelijke verschil. De zenu wen, voetbalmoeheid en het feit, dat men spil Bets Stukker moest missen, die enkele weken tevoren een been had ge broken in een competitiewedstrijd, wa ren er de ooi-zaak van, dat de rood- witten het niet konden klaren. In de volgende competitie was 't hele maal mis en volgde degradatie naar de 2e klasse, waar men tot op de dag van heden met afwisselend succes heeft ge speeld. Onze rol is thans nog een ondei-ge- schikte, doch ik twijfel er niet aan of in de nabije toekomst zal dit anders wor den. Onze juniorenspelers en onze jon gere spelers zullen de toekomst van „Holten" bepalen en deze toekomst zal zeer beslist een goede zijn, zo besloot voorzitter Klein Velderman, die in zijn jubileum-toespx-aak o.a. wooi'den van dank sprak tot de oud-secret«ris-erelid. de heer W. Beijers, en de secretaris penningmeester, de heer H. W. Tulier, die in deze functie reeds meer dan 20 jaar veel en belangrijk werk heeft ver richt. Lange rij van sprekers De lange rij van sprekers werd ge opend door bux-gemeester mr. W. I-I. Enklaar, die namens het gemeentebe stuur hartelijk, geluk wenste met het 40- jarig bestaan. Hij betreurde het, dat 't gemeentebestuur bij dit jubileum geen naar de eisen des tijds ingericht sport park kan aanbieden, maar verklaarde overtuigd te zijn van de noodzaak van het ti-effen van voorzieningen, die ho pelijk binnen niet al te lange tijd ge- troffen zullen worden. De sport komt in Holten achteraan en de accommodatie laat zeer te wensen over. Er waren ech ter objecten die moesten preveleren bo ven die van het aanleggen van 'n sport park, zo besloot mr. Enklaar, die ook gelukwenste namens het bestuur van de Vereniging voor "Vreemdelingenverkeer Holtens Belang". Vlag in top De heer W. Averink Jr. te Enschede, voorzitter van de afd. Twente van de KNVB, die tevens de Kon. Ned. Voet balbond vertegenwoordigde, wees op de prettige samenwerking tussen het afde lingsbestuur en „Holten". Het stemt tot voldoening, dat het bestuur en de elftal commissie in overleg met trainer Phi- lippo de zaken resoluut aanpakken. Het gestelde doel zal beslist worden bereikt, zo besloot de heer Averink, die onder daverend applaus de prachtige vlag van de Twentse Voetbalbond aan voorzitter Klein Velderman overhandigde. Namens de oprichters voerde als oud ste de heer G. J. Aaftink het woord en hij stond in een volop met humor ge kruide speech stil bij het verleden, toen aan de Markelose weg werd gespeeld. De „doelpalen" bestonden toen veelal uit opgestapelde kledingstukken (zelfs pan talons) of een paar dennentakken. De contributie bedroeg 3 centen per week en wanneer men geen schoenen had of moeder het verbood om de zondagse schoenen te gebruiken, was het toege staan om .met klompen aan te spelen. Onder grote hilariteit toonde de heer Aaftink de eerste trophee, die werd ver overd op de serie wedstrijden van A.B.S. te Bathmen. Het kleine bekertje bete kende toen voor ons meer dan de boka len en medailles, die nu te winnen zijn, zo besloot de heer Aaftink, die zijn feli citatie vergezeld deed gaan van een royale gift. De heer Dekkers, die sprak namens de V.V. „Hector" te Goor, herinnerde aan de tijd, toen nog met z.g. „vetkist- jes" het „bruine monster" werd belaagd. De eerste wedstx-ijd die „Holten" thuis tegen „Hector" speelde, werd met maar liefst 200 verloren en deze monster zege was voor de „Hectorianen" een ge rede aanleiding om bij „De Poppe" even van de fiets te stappen. De heer B. Aanstoot sprak woorden van gelukwens namens de V.V. „Mar- kelo Vooruit" en wees op de goede sa menwerking tussen „Holten" en „Mar- kelo Vooruit". Namens de Holtense Oranjevereni ging werd het woord gevoerd door de heer H. J. A. Koldewey, die wees op de prettige verstandhouding tussen de beide verenigingen. Hij dankte de club voor het beschikbaar stellen van het terrein bij het organiseren van feeste lijkheden. De heer J. W'iggers - die mede na mens de heer W. Beyers, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn - een kort woord sprak namens „Holtens Nieuws blad" deed de toezegging dat „Holten" in de toekomst mag blijven rekenen op de medewerking van het plaatselijk weekblad dat hopelijk een volgend sei zoen kan schrijven over het behalen van de kampioenstitel en promotie naai de eerste klasse. De heer H. Jansen, die namens de v.v. „Lochem" het woord voerde, wees op het dreigende gevaar van het be- i-oepsvoetbai, dat al een flink „bot uit de schotel" heeft genomen. Het ama teurisme kan alleen in de benen blijven door liefde voor de sport en de vereni ging en die mensen die thans nog lei ding willen geven aan de amateursport hebben de steun nodig van alle leden en de supporters. Telegrafische gelukwensen werden gezonden door het Hoofdbestuur van de KNVB en het oud-lid Gerrit Dijkstra uit Californië. Huldiging tijdens feestavond Tijdens de jubileumfeestavond in zaal „Amicitia" werd aan de heren Joh. Bronsvoort en H. W. ten Velde, die beide vele jaren vitting hadden in de elftalcommissie en bestuur een fraaie oox-konde uitgereikt terwijl de oud-le den J. Kalfsterman, H. Meerman, W. Oolbekkink, B. Stukker, H. Tiekink, H. W. Tuller, K. v. d. Waarde, D. J. Wan- sink en G. Wissink een fraaie draag- medail'le kregen opgespeld. Het feestprogramma werd verzorgd door het van i-adio en t.v. bekende ca baret-variété gezelschap „Het Radio- Ganzenbord". Het programma dat 12 nummers telde werd door de artiesten vlot gebracht en conferencier Kees Schilperoort zorgde tussen de verschillende nummers voor vlot en gezellig „Schakelwerk". Lubbert van Gortel bracht „Radio successen" en Gait Jan Kruutmoes zat op zijn praatstoel. Cabaretière Berna Cox zong enkele liedjes wel aardig, doch de zaal had toch meer waardering voor de zingende zusjes „De Joi-ita's". Gul applaus was er ook voor de goochelaar-magiër „Mr. Loxcas". Op de veelgehoorde vraag „Hoe bestaat het?" gaf hij geen ant woord. De muzikale omlijsting was bij pia nist Henk van Galen in goede handen. Mevr. Meinsma-Kooy, die met de da mes v.d. Goot, Kater-Metzger en Tul- ler-Munnik deelnam aan een door Kees Schilperoort geleide quiz won de eer ste prijs en zij ontving 24 repen choco lade. De andere dames ontvingen een troostprijsje. Voorzitter Klein Velderman deelde „tussen de bedrijven door" mede dat tij dens de receptie in clubcafé Maats aan jubileumgiften was ontvangen een be drag van f 550, Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met de voorlichtingsaetie „Door vi-ouwen aan vrouwen". De meeste mensen zijn zich bewust van de gevaren, die een atoomexplosie in een eventuele ooi-log met zich meebrengt en beseffen, dat de verschrikkingen en ver woestingen veel erger kunnen zijn, dan men in het verleden ooit heeft beleefd en voor mogelijk heeft geacht. Veel onnodig lijden kan voorkomen worden, indien men weet. dat bescher- ming mogelijk is. Wij moeten op dit ogenblik, nu wij nog in volle vrede leven, weten, welke maatx-egelen wij in tijden van nood zullen moeten treffen. Wij mo gen onszelf en ons gezin deze levenskans niet onthouden. De vrouw als middelpunt van het gezin is verantwoordelijk voor de vrijheid van hen, die aan haar zorgen zijn toever trouwd, niet alleen in vredestijd, maar vooral in tijden van rampspoed. De actie „Door vrouwen aan vrouwen" is bedoeld om de noodzakelijke kennis van zaken, samengevat in drie eenvoudige be- spi-ekingen, mee te delen. Het zal dan iedereen duidelijk worden, dat de moge lijkheden, om zichzelf te beschermen, gro ter zijn, dan men zou denken. De voorlichting is kosteloos en iedere vrouw, ook zij, die geen lid van een orga nisatie is, kan deze ontvangen. De voor lichting zal worden gegeven aan kleine groepen vrouwen, die bijeenkomen in een huiskamer, verenigingslokaal of elke an- dere plaats, die voor iedereen goed bereik baar is. Elke bespreking duurt ongeveer een uur. Deze besprekingen worden ge houden door speciaal hiervoor opgeleide voorlichtsters. Dit zijn de dames: M. Assink-Schutten; B. Beyers-Holter- man; F. C. Hartenbei'g-Grotendorst; J. Knijff-Dekker; D. Langenbai-g-HolsJ. Mptzgei'-Slotman; B. Paalman-Wechsta- pel; D. Paalman-Dijkink; M. Reilink- Kers; J. Reilink-Reilink; A. Stam; J. Steenhuis-Wierenga; M. Steunenberg-de Haan.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1