23 Zaterdag 30 december 1961 HOLTENS NIEUWSBLADj 1. De grote silo en maalderij van de Fa. iGeb.r. Wansinik kwam in 't najaar van 1960 gereed, zodat de klanten en belangstellenden in de maand januari 1961 in de gelegenheid konden worden gesteld het gebou w te bezichtigen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. 2. iDe operette „De Witte Wolf", onder leiding van de dames Wolters door de schooljeugd opgevoerd, trok grote be langstelling. 3. Op initiatief van het Staatsbosbe heer werd in maart de lboomplantdag gehouden op de Holterberg- 4. De V.V.V. was zeer actief. In samen werking met de C.C. „De Overijsselse Heuvelrug" werd in de stad Groningen doeltreffende propaganda gemaakt. 5- De Overijsselrit 1961 was iweer zwaar. Hier trekt onze Holtense motor en zesdaagsecrack Dick Muller door het Wierdense veen. 6. Het prachtige V.V.V.-gebouwtje werd in april officieel geopend door de loco-burgemeester, de heer B. J. Vene klaas Slots. 7. Ter gelegenheid van de verjaardag van HM. de Koningin werd onze hoofd redacteur, de heer W. Beijers, begiftigd met de medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 8. Holten kreeg eindelijk haar zwem bad. Op een gure mei-dag werd het prachtige natuurbad officieel geopend. Het bleek in een grote behoefte te voorzien. 9. In de maand juni opende de nieuwe vleeswarenfabriek „De Enkco" aan de Kei'khofsweg haar poorten. Burgemees ter 'Enklaar in gesprek met de keur slager, de heer -I. H. Kalfsterman, die een belangrijke stimulans vormde. 10 en 11. Ó,p .zaterdag 17 juni ging de uit 1798 daterende korenmolen van de Fa. C. A. Muller Zn. door brand ver loren. Een onherstelbaar verlies aan 1 ands ch a pssch o o n 12. Tijdiens de braderie in de 2e week van augustus kozen zomergasten Holten een lieftallige braderie-koningin. Mej. Henny van Geenhuizen wordt hier door haar voorgangster gekroond. 13, 14 en 15. De Overijsselse Platte landsvrouwen herdachten tijdens deze braderie hun 30-jarig bestaan. Een kijkje voor en achter de bestuurstafel tijdens de officiële opening van de feest- markt. Stapels pannekoeken werden door de bezoekers verorberd. 16- Holten kreeg een nieuwe postdirec teur. De heer J. Dekker uit Nijverdal werd als zodanig benoemd. 17 en 18- Op sportgebied bestond ex- een grote activiteit. Holten had een wereldprimeur door 'n voetbalwedstrijd tegen een Papoea-elftal, die met 11 on beslist eindigde. De opbrengst kwam ten goede aan het studiefonds voor Papoea jongeren. 19- De gekleurde volken komen steeds meer in het middelpunt van de belang stelling te staan. Hier ziet men 'burge meester Enklaar op de landdag „Kon- takt" te Bathmen in gesprek met de Su rinaamse voordrachtkunstenaar Otto Sterman. 20. Tien jaar modeshows was voor de Fa. E. Wonnink aanleiding om haar ju bileum-najaarsshow een bijzonder slot effect te geven. 21- De landbouw getroostte zich weer veel moeite ten aanzien van de vee-ver- betering. Dit is „Willy 3", kampioene der melkgevende koeien van de heer F- J. Sluiter te Espelo op de fckdag aldaar. 22. „Jantina 2" van de heer J. G. Toor- neman werd kampioene der vaarzen. 23- Op de Hcitense fokveedag werd „Janke 4" van de heer H. Meijenman kampioene der zwartbonten. 24. „Holfoatheo" 'hield een geslaagde paardenfokdag in Dijkerhoek. 25. Bij de roodbonten werd in Holten reserve-kampioene „Libo" .van de heer H. J. Arfmnn. 26- Ock de zakenwereld was actief. Dt firma Stokkers in de Oranjestraat her; opende haar geheel gemoderniseerde ei vergrote winkel. 27. In de politiek was de heer D. Ji Wansink de gaande man. Hij zag ziel genoodzaakt wegens drukke werkzaam heden als wethouder en raadslid te be danken. 28. Zijn plaatsvervanger op de V.V.D. lijst was de heer W, ten Berge, hotel houder. 29. Zijn opvolger als wethouder de hee H. Klein Velderman, industrieel alhier 30. De Boerenleenbank bereikte in no vember een spaarsaldo van 11 miljoei gulden, nadat in januari de 10 miljoei was bereikt. Jan Spenkelink maakte d- 11 miljoen gulden vol len ontving eei geschenk. 31. En de zondagsschool schreef in de cember haar honderdste leerling van di jaar in, hetgeen een tractatie van all kinderen tot gevolg had-

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 3