Terugblik over het jaar dat ging r in vogelvlucht door 1961 Zaterdag 30 december 196-1 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 NEGENTIEN HONDERD EEN EN ZESTIG EXIT Nog enkele uren en 1961 ligt weer achter ons. Toegevoegd aan de lange reeks van jaren, die wij het verleden noemen. In deze laatste uren van het jaar, op de Oudejaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinneringen. Voor de één meer, voor de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele gebeurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling hebben gestaan, nog eens naar voren, brengen. 7 januari: Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Plattelands Jongeren Organisatie „Jong Holten". Zeug van de landbou wer C. v. d. Berg, Dijkerhoek. brengt 26 biggen ter wereld. 14 januari: Feest- en toneelzaal ,,'t Bonte Paard" in Dijkerhoek officieel geopend. Fonkelnieuwe Renault-Dauphine slipt ter hoogte van de Oetler op de Rijssen- seweg en maakt een salto-mortale. De bestuurder-eigenaar G. van L. te Velpi die door andere automobilisten uit z'n wagen werd geholpen, maar geen letsel kreeg, dacht het ongeluk en de schrik reeds geheel te boven te zijn gekomen, toen na plm. 10 minuten de auto in brand vloog en totaal uitbrandde. Een sloper kocht het skelet voor honderd gulden. 21 januari: Meer dan 300 afnemers van de firma Gebr. Wansink waaronder vele wouwen bezichtigen de moder ne silo en maalderij. Raad voteert eën miljoen gulden voor de bouw van een nieuw slachthuis. Jaarvergade ring Landelijke Rij vereniging „Berg- ruiters". Landbouwhuishoudschool toegewezen. Minister van Aartsen brengt werkbezoek aan Overijssel en lunchte in hotel ,,'t Losse Hoes". 28 januari: Middenstand bracht ruim 3000 gulden bijeen voor V.V.V.-kantoor. Leerlingen van de o.l. Dorpsschool en de Ulo oogstten .veel succes met de op voering van de operette „De witte wolf". Schuurtje, bij de woning van de heer Joh. Meerman aan de Binnen straat geheel uitgebrand. Geslaagde Voeder- en Weidebouwdag.Jaarlijk se leden- en leveranciers vergadering van de plaatselijke afd. G.O.S. 4 februari: Gezellige feestelijke jaarver gadering „O.L.M." Plattelandsvrou wen herdenken 15-jarig bestaan. De heer G. van Lemel te Almelo benoemd .tot. badmeester. Jaarvergadering On derling Veefonds „Holten en'Omstr." Mr. vari' der Sluis, secr. AR-partij, sprak voor AR-Kiesvereniging ..Nederland en Oranje". Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." speelt in „Rehoboth" ter ge legenheid van de verjaardag van HKH Prinses Beatrix „Verbroken Banden". De heer L. C. v. d. Bovenkamp krijgt vergunning voor het bouwen van 15 woningen in de particuliere sector. De heer H. J. A. Koldewey 40 jaar correspondent van de landbouw har telijk gehuldigd. De heer J. Westen berg nam afscheid van het Zondags- schoolonderwijs. Hij was 40 jaar zon dagsschoolonderwijzer te Heihuizen en Espelo. 11 februari: Afscheid bij de vrijwillige brandweer. Chauffeur-pompbediener Joh. Schuppert gehuldigd. Jan Trekop óp kosten van het Ned. Oorlogsgraven Comité een weekje met vakantie naar Engeland. - Toonkeuravond fa. Wan sink in „Amicitia". Spaarsaldo Coöp. Boerenleenbank „Holten" overschreed de tien miljoen. Mevr. J. M. Buyten- dorp-Grootveld, eigenaresse van het restaurant „De Wielen" op de Holter- berg, die de tien miljoen volmaakte, ontving een aandenken in de vorm van een gouden horloge. Feestavond voet balvereniging „H.V.C." 18 februari: Het bekende beroepstoneelge zelschap „De Schouwspelen" uit Den Haag bracht in „Amicitia" het toneel spel ..Pygmalion" van de Engelse auteur Bernard Shaw. Jaarvergade ring afd. Holten van de „A.B.V.A." Gezellige feestavond van de buurtver eniging Loo in zaal Boode te Bathmen. Jaarvergadering Ond. Paardenverze- kering „Holten". - Voorlichtingsavond over isnijmais van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Filmavond over „Landbouwmechanisatie" van de firma's H. Stokkers en J. Maats. 25 februari: Ontspanningsavond afd. Hol ten van Volksonderwijs. Uitvoering Accordeonvereniging „H.A.V." Ds. C. C. Addink terug uit Australië. Ontwikkelingsavond fa. Gebr. Dikkers. Lagere Landbouwschool te Bathmen officieel in gebruik genomen. Jaar vergadering Veefonds „Ons Belang". Bergruiters-bazar in feestzaal „Vos- 4 maart: Jaarvergadering „School met de Bijbel". School in de Boskamp vijf jaar in gebruik. Kinderen boden bandrecor der aan. De heer Ruiterkamp, vee- voedingsvoorlichter bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten", die een reis maakte door Denemarken, vertelt van zijn ervaringen in een vergadering van do afd. Chr. Boeren- en Tuinders Bond (C.B.T.B.j. Ontspanningsavon den „Jong Holten" en Plattelandsmeis- jes. Voorlichtingsavond over Zuivel op initiatief van de plaatselijke afd. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de Chr. Bond van Plattelandsvrou wen. - De heer Fietje te Almelo be noemd tot tweede badmeester. 11 maart: Jaarfeest Gereformeerde jeugd clubs. Ouderavond o.l. Dorpsschool. Causerie door de heer J. Sellenraad over het onderwerp „Onze kinderen in de schoolleeftijd". De heer E. de Jong. onderwijzer aan de „School met de Bij bel" benoemd tot leraar aan de Chr. Kweekschool te Dokkum. Eerste kie vitsei gevonden door Hans Toorneman, Espelo 89. AR-jongeren spreken over „AR en Sport". Raad maakt excursie naar 't nieuwe zwembad en Holterberg (tracé nieuwe autoweg). Dokter Nagelhout schenkt twee schildei'ijen aan de gemeente. De heer J. Oolbekkink veertig jaar bij de post. Holtens To neel bracht het blijspel „Vrije Vogels". Cabaretavond Holtense Bestuurders- bond. 18 maart: Jaarvergadering „H.M.V." be sluit tot deelname van concours door korps en drumband. Forumavond AR-Kiesvereniging. Bosbrand in de Holterberg. Jaarvergadering afd. Holten van het Ned. Roode Kruis en Fokvereniging „De Fries-Hollandse". Bouw van fabriek voor rekening van de N.V. „Tara-Union", opgedragen aan de firma A. Koopman en Zn. Jaarver gadering plattelandsvrouwen te Dijker hoek; M.R.Y. fokvereniging „Holten en Omstr.; Chr. Kleuterschoolvereniging; Chr. Oranjevereniging. Jaarfeest CJV „Dorp". De heer K. A. Koekoek, commies ter secretarie benoemd tot commies A te Dubbeldam. 25 maart: Jaarvergadering Controle ver eniging „Holten en Omstr." Uitvoe ring Dijkerhoekse Toneelclub. Bran dende militaire vrachtauto bedreigde gemeentehuis. Jaarvergadering WV „Holtens Belang" benoemd de heer W. Beyers tot ere-lid. Kleurrijke voor jaarsshow fa. Wonnink. 1 april: Vrije boerenleider Koekoek sprak in ...Amicitia". De heer H. Brands, techn. ambt. bij gemeentewerken als opzichter benoemd in Velsen. Boom feestdagHoltens jeugd plantte boompjes op de Holterberg. Juffrouw Maat nam afscheid van de Openbare Kleuterschool. Mej. Rottfnk sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen.— Ouder avond CJV jeugdclubs Dijkerhoek. 8 april: Elftal gemeentepersoneel verliest met 30 van HVC-combinatie. 15 april: Jaarvergadering afd. Holten Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Bezoek van leden van de Provinciale Staten. Tijdens de thee in hotel ,,'t Losse Hoes" gaf burgemeester nar. W. Enklaar een exposé van de plannen aanleg en tracé-verandering van de recreatieweg over Holterberg. VVV-bestuur be spreekt vakantieprogramma met afge vaardigden der plaatselijke verenigin gen. Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank „Holten". 22 april: Buitengewone ledenvergadering AR-kiesvereniging. De heer R. Iieeres gekozen tot voorzitter. Originele pro- paganda-actie van de Contact-commissie ..De Overijsselse Heuvelrug" (VVV's Holten, Nijverdal, Ommen en Rijssen in Groningen. Jaarvergadering mo tor- en automobielclub „De Holterberg" en Plattelandsmeisjes. VVV-kantoor officieel geopend. Centra-avond gebr. Dikkers. 29 april: Bindingsavond bosbrandweer. Jaarvergadering EHBO. In Overijs- selrit KNMV meer dan 30 pet. uitval lers. Gouden medailles voor bromfietser H. J. Plekkenpol en Dick Müller. De 8-jarige Wim Paalman, Neerdorp, die op z'n fietsje het parcours van de mo torrijders wilde rijden, raakte ver dwaald. Een bromfietser trof hem aan op de rijksweg Raalle-Ommen en bracht hem bij de politie in Ommen. Jaar vergadering varkensfokvereniging „Hol ten en Omstreken". Bij poging een reegeit te sparen botste de Mercedez van de Nederlander J. L. Unger uit Bre men bij café „De Poppe" tegen een boom. De botsing kostte aan de 83- jarige mevr. D. E. Unger-Lens uit Amersfoort het leven. 6 mei: Koninklijke onderscheiding voor onze redacteur de heer W. Beijers en de heer.D. J. Romeijn. Eindles Lagere Landbouwschool te Bathmen. Derde lustrum CJV ring Holten herdacht. De heer H. Roelofs vijftig jaar in dienst bij het levensmiddelenbedrijf J. G. P. Müller. Prachtige successen voor de heer G. Müller op de internationale hon dententoonstelling te Amsterdam. Plechtige herdenking gevallenen in de 2e wereldoorlog. Aanbesteding 16 wo ningwetwoningen en postkantoor. Raad besluit café's op werkdagen tot 12 uur open. CH en AR stemden tegen. Jaarvergadering van de Stichting „Het Overijsselsch Landschap" in Dorps hotel „Holterman'". Echtpaar A. J. Nijkamp-Zw. Brinkman, Beuseberg 117. 60 jaar getrouwd. Vijf eerste prijzen voor Bergruiters op concours-hippique te Wierden en 3e prijs voor Holtense Brandweer op wedstrijden in Olst. Verkeersexamen voor leerlingen „School met de Bijbel" en o.l. Dorpsschool. Koninginnedag hoofdzakelijk feest voor kinderen en rijpere jeugd. Avondfeest in „Irene" en „Amicitia". 13 mei: Geslaagde Jeugddag Prov. Comm. Chr. Jongeren Verbond in „Irene". Enorme verkeersdrukte op Hemelvaarts dag. Jaarvergadering „Groene Kruis" Sportdag lag. scholen. Concours- hippique land. rijver. „Bergruiters" bij café „De Poppe". Echtpaar Gerve- dink-Aaftink vijftig jaar getrouwd en vijftig jaar in zaken. 20 mei: Brandweerwedstrijden gemeente lijke vrijwillige brandweer op het ter rein bij de waag. Gouden medaille voor korps uit Dalfsen. Jaarvergadering Hengelsportvereniging „De Rietvoorn". Ds. Zelle, geref. predikant te Leeu warden, sprak voor AR-jongeren. 27 mei: Raad besluit tot verlagen elektri citeitstarieven. Eclatante successen voor „Bergruiters" in Eerbeek. Gun stige resultaten voor Holtense fokkers op keuring in Goor. Herman Schone- veld met „Ivasie" te De Steeg eerste in de z.g. samengestelde wedstrijd, georga niseerd door de Kon. Fed. van Landel. Rijv. Voetbaltournooi „Markelo Voor uit" uitstekend geslaagd. 3 juni: Natuurbad „Twenhaarsveld" offi cieel in gebruik genomen. Jaarverga dering Holtense schaakclub en Dijker- hoekse schietvereniging. - Excursie Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek naai' de Textielfabriek N.V. Stork te Hengelo. Sportvereniging „Bato" nam afscheid van haar leider G. W. Knapen. Afscheid van gemeen te-ambtenaren H. Brands en K. A. Koek koek. De heer D. J. Bulsink benoemd tot waarnemend gemeente-architect in de gemeenten De Rijp, Schermerhorn en Zuid- en Noord-Schermer. Eerste prijs met lof van de jury voor HMV- Drumband te Wierden. Schoolreizen „School met de Bijbel" naar Arnhem en Rotterdam. 10 juni: Noodweer boven Dijkerhoek en omgeving. Ged. Staten accoord met slachthuisbouw en gasdistributiebedrijf. - Uitstapje Herv. Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek naar Hilversum, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan de NCRV-Studio. - Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg". 17 juni: Eerste prijs voor „Holtens Gem. Koor op concours te Eerbeek. Gratis reizen per O.A.D. Buschauffeurs op het traject Goor-Hengelo weigeren te knip pen. Eerste prijs voor Trekkers se nioren en junioren op Wandelconcours in Almelo. Holtens Studiefonds voor Papoejongeren in het leven geroepen. Mej. J. H. Wolthuis te Apeldoorn be noemd tot hoofdleidster van de Chr. Kleuterschool. 24 juni: Wilde staking van een dertigtal OAD-chauffeurs. Duizendste zwem abonnement uitgereikt. Gratis zwerm men voor mevr. J. I-I. Koopman-Bouw huis. - Molen van Guus door brand totaal verwoest. Moderne vleeswaren- fabriek „Enkco" officieel in gebruik ge nomen. - - Manufacturer H. J. Beltman door gemeentelijke overheid gehuldigd i.v.m. 25-jarig bestaan van zijn zaak. 1 juli: De heer J. Dekker te Nijverdal be noemd tot kantoorhouder P.T.T. 2de prijs voor HMV op muziekconcours te Haaksbergen. Reisjes o.l. Dorps school naar Apeldoorn, Friesland en „De Breek'lenkarnp". Voordracht wedstrijden agrarische jongeren Holten en Bathmen afd. P.J.G.O. in ,,'t Bonte Paard". 3-daagse schoolreis „School met de Bijbel" naar Arnhem. Geen bom -in de Koordeswaterleiding. 8 juli: Na meer dan een uur praten ging de vroedschap accoord met een voorstel van B. en W. tot wijziging van de bouw verordening waardoor als dakbedekking van boerderijen geen grijze en blauwe platen gebruikt mogen worden. De he ren Rietberg en Sprokkereef stemden tegen. Gemeente nam bezit van leeg staande woning Burgemeester van der Borchstraat 16. Opening grote aktie voor Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren. „Larense Schotsers" en Holtense Spölleman (Jans Mossink) oogsten groot succes op de wijn- en dansfeesten van de Moezel (Duitslj. - Gouden insigne voor Frits Russ op de Nat. Kapm. der Kon. Ned. Jagers Ver eniging. 15 juli: Drie en vijftig kinderen namen afscheid van de o.l. Dorpsschool. Jaarvergadering voetbalver. „H.V.C. besluit tot feestvieren i.v.m. liet 40-jarig bestaan in februari 1962. 22 juli: Openluchtspel onder de „Feest- bomen". „O.C.H." en Land. Rijv. „Berg ruiters" boeien met het romantisch ko- zakkeftspel „Zingani". Demonstratie „Bergruiters" en „Ponyclub". Excur sie Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting naar Noord-Brabant. 29 JULI: Drukkerij-personeel met vakan tie. Deze week geen Holtens Nieuws blad. In het nummer van 22 juli was hiervan mededeling gedaan en toch bel den veie abonnees nog op om te vragen waar of de krant bleef. Zeg eens eerlijk: U kunt hem nog geen week missen! 5 augustus: Mooie toertocht M.A.C. „De Holterberg". Raad besluit tot ver koop van landbouwschool en ambtswo ning aan de Oranjestraat voor totaal f 244.669. - Uitstapje Bouwvakpatroons naar Rotterdam. - De heer R. Heeres, ass. dir. „De Vrijheid" benoemd als be drijf s-economisch medewerker aan de Coöp. Condensfabriek „Friesland" te Leeuwarden. Ringrijderij in Kalfster- mansweide. Corrie van Kleef uit Nijme gen won beker van gemeentebestuur. 12 augustus: Jubileumfeest Overijsselse Plattelandsvrouwen. Gezellige Brade rie bracht veel vertier. Henny van Geen huizen tot Braderiekoningin gekozen. Winschoter rolschaatsers vormden hoogtepunt van de Braderie. Henk Bo- link schutterskoning. Jennekesmarkt drukker dan ooit. 19 augustus: Vier avonden van bezinning in de grote tent in „Kalfstermanswei- de". Puzzel-wandeltocht W.S.V. „De Trekkers". Openlucht filmvoorstel ling Verbond voor Veilig Verkeer. Huwelijk met racemotor-escorte. 26 augustus: Zangavond in de Ned. Herv. kerk. Landdag Overijsselse Agrari sche Jongeren, georganiseerd in de P.G.J.O. te Bathmen. Boeiend betoog van Dr. J. J. Buskes over „De kleur van de huid en de kleur van het hart". School- en Volksfeest in Espelo. Uit stapje gemeentepersoneel naar Hilver sum. Aalsmeer en Amsterdam. 2 september: School- en Volksfeest in Dij kerhoek. Technisch ambtenaar Jan Bulsink nam afscheid van gemeente werken. Ringsportdag Chr. Jongeren Verbond in Dijkerhoek. Zweefvlieg tuig geland op de Lichtenberg. Her opening Kruideniersbedrijf Voordes. HVC I Papoea-elftal 1ij Sportieve ontmoeting bracht f 375 op. 9 september: Veekeuring in Espelo op 't terrein van de landbouwer W. F. Boode. Feest voor kinderen van de o.l. Dorpsschool. Fokdag „Holbatheo" te Dijkerhoek. LandbouwhuishoudschoO] gestart met 64 leerlingen. Herboren ..Holtense Naai- en Handwerkschool" begon met 28 leerlingen nieuwe cursus. Eerste prijs voor I-I.M.V.-drumband op concours te Bathmen. Spontane-- hul diging in Dijkerhoek en Holten. 16 september: Ringsportdag voor jongens aangesloten bij het Chr. Jongeren Ver bond op de weide van H. J. Struik te Espelo. Teunis Beldman Jr. met „Amigo" kampioen van Overijssel Sprin gen M. Fokveedag in „Kalfstermans- weide". Jaarlijkse keuring van de Fokverenigingen Holten. Notter, Rijs sen en Omstreken, op de weide van me vrouw Ter Horst aan de Enterweg te Rijssen. 23 september: Buitenfeest „School met de Bijbel" in „Kalfstermansweide" 12- jarige Hennie Smit op de Rijssenseweg door vrachtauto gegrepen en ernstig gewond. De heer W. v.d. Bosch te Grijpskerk benoemd tot ass.-directeur van „De Vrijheid". 30 september: Districtssamenkomst Ned. Bijbelgenootschap. Chr. Jongeren Verbond nam afscheid van voorzitter A. Westerik, die 25 jaar leiding aan de afd. gaf. Classicale Zendingsavond. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging. 7 oktober: Puzzlerit Landel. Rijveren. „Bergruiters". Wandeltochten N.U.W. Bijna twaalfhonderd trokken zingend en musicerend rond Holten. Jubi leum Modeshow firma Wonnink. Echtpaar Pekkeriet-Aanstoot 50 jaar getrouwd. "Afscheid vap hoofdleidster van de Chr. Kleuterschool, mevr. J. Kamps-Tiemes. Chr. Jongeren Ver bond groep „Dorp" nam afscheid van presidente mevr. Jalink-Dubbelman. 14 oktober: Bergruiters wonnen in Zuid- wolde. Mooie'nazomer deed ooievaars langer blijven. Een van de langbenen op de bruiloft van de heer K. Soer en en mej. D. Schuppert. De heer G. J. Stevens ten grave gedragen. 21 oktober: Tienjarig bestaan van de Paardenfokvereniging „Holbatheo" her dacht met feestavond in „Het Bonte Paard. Excursie „Jong Holten" naar Pluimveeproefbedrijf te Delden 'en K.I Station te Almelo. Wijlen de heer H. J. Westerik onder zeer grote belangstel ling ten grave gedrage. 28 oktober: De heer D. J. Wansink be dankt als raadslid. Raad voteerde 800.000 gulden voor bouw nieuwe ULO- school. Aan het Moderamen der Ge- i nerale Synode wordt door de Kerkeraad der Herv. Gemeente een boekwerk aan geboden waarin 2035 .handtekeningen van volwassen leden geplaatst zijn on der een schrijven, dat gericht is aan al len, die rechtstreeks verantwoordelijk heid dragen voor de proefnemingen met kernwapens. 28 oktober: Ledenvergadering O.L.M. Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrou wen. 4 november: Heropening gemoderniseer de en belangrijk uitgebreide winkel van de fa. H. Stokkers. Bazar Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" ge slaagd. 11 november: Spaarsaldo Coöp. Boeren leenbank „Holten" passeert 11 miljoen. Jan Spenkelink, Kolweg 17 maakte de elf miljoen vol. Herv. Vrouwengroep „Ora et Labora" herdenkt 10-jarig be staan met feestelijke vergadering. De heer G. J. Meilink van de Borkeld bij botsing met auto om het leven ge komen. Jaarvergadering Schietver eniging „De Eendracht". 18 november: De heer H. Holterman bij verkeersongeval bij Raalte om het leven gekomen. De heer J. Oosterkamp slipt met z'n scooter even voor Deventer en wordt in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Holtens Schaakclub „De Pioniers" be ginnen competitie goed door van de schaakclub „Rijssen" te winnen. 25 november: Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" nepmt afscheid van voorzit ter A. J. Snijders en kiest als nieuwe ^oozitter de heer C. Bröersma. Ge slaagde uitvoering van „HGK" en kin derkoren. - Mej. A. Sijbranda sprak op gemeenteavond Herv. Kerk over haar werk in West-Pakistan. 2 december: Ledenvergadering afd. Hol ten Partij van de Arbeid. Cross country Bergruiters Bijeenkomst Holtense Kunstclub ..HKC'.' in ..Ami citia". Jelle Troelstra boeide -met cause rie over het onderwerp „Caricatuur in de schilderkunst. Adoptieplan van dokter Nagelhout met algemene instem ming begroet. Flinke publieke be langstelling bij uitvoering van HMV. Ledenvergadering afd. Holten Volkson derwijs. Raad nam afscheid van wet houder D. J. Wansink en koos opvolger de heer H. Klein Velderman. Als nieuw raadslid werd beëdigd de heer W. ten Berge. 9 december: De heer G. J. ter Heege, be stuurslid van het Landbouwschap en practiserend landbouwer te Enschede spreekt op uitnodiging van de afdelin gen CBTB en OLM en de bedrijfsver enigingen Holten en Dijkerhoek over het onderwerp „De practische betekenis van het Landbouwschap". Granaat ontploft bij het zagen van een boom in de zagerij van de fa. Schorfhaar. Zondagschool leerlingen getracteerd in verband met inschrijven van de hon derdste leerling. Sinterklaas bezoekt de scholen. 16 december: Ontspanningsavonden „Jong Holten" en Plattelandsmeisjes. - „Berg ruiters" wonnen cross in Almelo. Slotevenement winkelweek 1961 in café Miaats- Prachtig TV-toestel gewonnen door G. I-I. Rensen Espelo 53. Die renarts G. S. E. Vegter houdt voor Dij kerhoekse plattelandsvrouwen en hun echtgenoten lezing over diergeneeskun de. 23 december: Oudermiddagen Lagere Landbouwschool Bathmen. - Gespreks- avond Hervormden-Gereformeerden. Ledenvergadering Coöp. Aan- en Ver koopvereniging „Holten". Afscheid van de heren M. Boode en Meijer man, die resp. 37 en 20 jaar als bestuurslid hun beste krachten aan de vereniging ga ven. Netto winst over 1961 (f 35.295,33) zal aan de leden worden uitgekeerd. Schooljongens bij bushalte in Dijker hoek aangereden. Gerrit Vlogtman (8) ernstig gewond in 't ziekenhuis opgeno men. Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" gaf Kerstoratorium „Het Licht der Wfereld" van Herman de Wolff een sublieme vertolking. Drie feestelijke ouderavonden van de ULO- school in gebouw „Irene". G. Tiekink maakt met een juist gericht schot een einde aan het leven van een vos, die het had gemunt op de kippetjes van de boeren in het Neerdorp. 30 december: Kerslreis Ned. Reisveren. naar Holten. Schaatswedstrijden op de banen van de Noordpool. Dinie Riet berg kampioene - en Henk Sluiter kam pioen van Holten op de lange baan. Jaarvergadering Coöp. Fabriek voor Melkprodukten „De Vrijheid". „Holtens Nieuwsblad" het in Holten het meest gelezen blad bestaat 13 jaar. En hiermede besluiten wij dit chrono logisch overzicht 1961, dal in geen geval aanspraak wil maken op volledigheid.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2