Winkelactie 1961 De Sint vergat Holten ondanks de regen niet KERKDIENSTEN Werk hand in hand mat uw eigen Middenstand Sinterklaas in Dijkerhoek P.v.d.A.-afdeling vergaderde Burgerlijke stand Goede schutters van vrijdag 24 november tot en met dinsdag 6 december TELEVISIETOESTEL EEN VET VARKEN EEN VET VARKEN EEN VET VARKEN VWVWVW9W9fVWW9Vli9 AGENDA Gevonden en verloren voorwerpen ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 No. 47. Jaargang 13. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwar taalt Uitgave van de Stichting HöTiens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05^83 - 23 Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 2.50. Iedere mm. meer 0.10 'Sinterklaas heeft maandag tweemaal een bezoek gebracht aan Holten. De on gunstige weersomstandigheden vorm den voor de grijze kindervriend geen beletsel cm van zijn sympathie voor de Holtense jeugd te doen blijken. 's Middags arriveerde hij met de trein van 15.03 uit de richting Rijssen:. Terwijl de wagenvoerder van de elec- trische trein door luide signalen aan kondigde, dat St. Nicolaas in aantocht was, stonden talrijke moeders met hun kroost op het stationsplein en in de wachtkamer op de aankomst van de goedheilig man en zijn zwarte knech ten te wachten. In verband met de regen waren de leerlingen van de dorpsscholen niet ge komen cm de Sint te verwelkomen, maar deze kwam handen te kort om de peuters, die wel met moeder aan het station waren, een handje te geven. De Sint bezocht daarna de scholen en deel de aan de jeugd uit hem daarvoor door de middenstand beschikbaar gestelde middelen versnaperingen uit. De aankomst van de grijze bisschop om 19-03, eveneens met de electrische trein uit de richting Rijssen, vormde een waar feest voor oud en jong. Hon derden kinderen verdrongen zich voor het station en op het perron om niets van de aankomst te missen. Een luid gejuich steeg op bij zijn aankomst. Toen de Sint uit de trein gestapt was en voor het station bij de inganig van de wachtkamer arriveerde, werd hij ver welkomd door de voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer H. J. Bouwhuis, die er zijn vreugde over uitsprak, dat de kindervriend zich bij zijn aankomst in Amsterdam direct be reid verklaard had op 27 november in Holten te komen. St. Nicolaas zeide zeer getroffen te zijn door de grote schare, die ondanks de regen, deze avond haar opwachting Begeleid door de Holtense muziek vereniging „H.M-V." heeft St. Nicolaas dinsdagavond een bezoek gebracht aan Dijkerhoek, waar de goede Sint en zijn zwarte knechten werden verwelkomd door de voorzitter van de volksfeest- commissie van de sch ool kring, de heer H. Kers, die er zijn vreugde over uit sprak, dat de grijze bisschop ook Dij kerhoek niet vergeten 'heeft. Er werd een muzikale rondgang ge maakt tot grote vreugde van de jeugd, die de Sint en de muziek op hun tocht vergezelden. In café ,,'t Bonte Paard"' werd even gepauzeerd, van welke gele genheid de heer H. Kloosterboer gebruik maakte om de voorzitter van „H.M.V." namens enkele Dijikerhoekse zakenlie den een enveloppe met inhoud aan te bieden. Hij ging daarbij zeer terecht van de stelling uit, dat men St. Nicolaas geen cadeau kan aanbieden, hoezeer men meit zijn komst ingenomen is. De voorzitter van „H.M.V.", de heer A. Westerik, en de voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer PI. J. Bouwhuis, hebben hier nog 't woord gevoerd en de Dijkerihoekse zakenlieden voor hun mooie geste bedankt. De afdeling Holten van de Partij van de Arbeid hield maandagavond in café ,.De Waag" van de heer J. Haverslag een vrij goed bezochte vergadering onder voorzitterschap van de heer H. Soer. Bij de ingekomen stukken werd aan de leden het ontwerp-urgentieprogram voor de Staten- en raadsverkiezingen uitgereikt, waarop vóór 7 december a.s. amendementen kunnen worden inge diend, die met het ontwerp op het op 20 januari a.s. te Arnhem te houden ver kiezingscongres zullen worden bespro ken. Besloten werd op 26 februari a.s. het politiek lekencabaret ,,'n Brandnéttel" uit Almelo te c'oen optreden. Bij de bespreking van de beschrijvings brief voor de gewestelijke vergadering op zaterdag 2 december a.s. te Hengelo werd o.m. aandacht besteed aan een vier tal voorstellen, die door de afdeling zijn ingediend en aan het verslag van de statenfractie, dat enkele vragen opriep. De afdeling was niet geheel akkoord met de plaats, die de door haar gestelde kandidaat, de heer Beijers, op de ont- werp-groslijst voor de verkiezing van de provinciale staten in 1962 gekregen heeft, omdat te zijnen aanzien als zittend lid in 1958 reeds niet .geheel juist gehandeld is. Als afgevaardigden naar deze vergade ring werden aangewezen de heren PI. Meerman, G. W. Knapen en W. Beijers. In verband met het voorschrift van het „reglement kandidaatstelling gemeente raad" van de partij, dat indiening van kandidaten vóór 1 december voorschrijft, werden verschillende personen ge noemd, die voor een kan'didatuur in aan merking zouden kunnen komen. In een volgende vergadering zal een groslijst worden opgemaakt. kwam maken en beloofde zijn best te doen alle kinderen op zijn verjaardag, 5 december a.s., wat te komen (brengen. Terwijl in plaats van H.M.V., die door de regen verstek moest laten gaan, de geluidswagen van Radio Ter Harmsel voor opgewekte Sinterklaasliedjes zorgde, maakte de Sint met zijn Zwar te Pieten, per Volkswagenbusje van de heer Nekkers, een wel wat al te snelle rondgang door het dorp, maar dat Iblee'k •nodig te zijn voor 'het behoud van zijn mijter en habijt, omdat die door de re gen nat dreigden te worden, en de Sint beschiktin Nederland niet over een uitgebreide garderobe. Daarom iheeft hij toen dan ook beloofd om spoedig weer te komen; en die komst werd bij goed weer op vrijdagavond bepaald, in de hoop, dat H.M.V. 'hem dan op zijn tocht zou kunnen begeleiden, evenals in Dij kerhoek. Geboren: Willem Cornelis, zv G. W. van Belzen en M. G. Kauffmann, Gaardenstr. 38 Hans, zv G. W. Barvelink en W. Ulf- man, Borkeld 80 Jansje Willemina, dv J. A. Verveda en W. Sanderman, I-I. J. Wansinkstraat 35, geboren te Deventer Albert Johan, zv H. W. H. Vruwink en H. J. Haverslag, Beuseberg 163, geboren te Deventer. Ondertrouwd: H. Heinen, 24 jaar, wo nende te Hellendoorn en J. Stam, 24 jaar wonende te Holten. Gehuwd: B. G. M. Heuven, 28 jaar, wo nende te Hellendoorn en E. A. Kemper, 27 jaar, wonende te Holten. BEVOLKING Ingekomen: I. Bijma van Bathmen naar Dorpsstraat 70 J. Trotsenburg van Arn hem naar Dorpsstraat 20 P. J. C. Rom- me van Rijsbergen naar Markepad 4 J. Gebraad van Oude Tonge naar Beuseberg 178 H. J. Knoppert van Deventer naar Aalpolsweg 36. Vertrokken: J. Tiemes van Rijssenseweg 16 naar Haarlem H. J. Bolink van Look 66 naar MJarkelo C. K. Walz van Hol- terberg 77 naar Apeldoorn A. F. Ekel en gezin v. Holterberg 26 n. Dordrecht. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 u. Ds. Lam berts (Voorber. ,H. Av.) en 7 uur Ds. Addink (Voorber. H. Av.). Extra col lecte voor „Bartimeüs". Om 10 uur: Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël (Voorb. H. Av.). Extra collecte voor „Barti meüs". Om 7 uur: zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Wassink v. Zwolle. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Bouwfonds. Bij 'de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: 7.30 uur eerste Mis; 9 uut tweede Mis; 10.30 uur Moogmis. Bij de te Goor gehouden onderlinge schietwedstrijden voor de reserve-rijks- politie van de groepen Goor, Markelo en Holten behaalden de reservewachtmees ters der rijkspolitie behorende tot de groep Holten, H. J. Dokter te Bathmen en J. A. Kolkman resp. de le en 2e prijs be staande uit kunstvoorwerpen. Ook dit jaar zijn de Holtense winkeliers weer voor honderd procent paraat om het kooplustig publiek uit Holten en omgeving door uitgebreide sorteringen en prima kwaliteiten, tegen concurrerende prijzen, op zijn wenken te bedienen. Zij hebben, verenigd in de Holtense Handelsvereniging, aan hun winkel week weer een attraktie verbonden, die de aan de aktie deelnemende kopers de mogelijkheid opent een groot aantal prachtige prijzen te winnen, door het gewicht te schatten van de hierbij afgebeelde krulstaarten, welke na afloop van de winkelweek door een beëdigd waagmeester ge\Vogen zullen wor den en als prijzen beschikbaar gesteld. Het recept is als van ouds. Voor elke tijdens de winkelweek bestede gulden ontvangt men een win kelbon. Twintig bonnetjes geven recht op een deel nemerskaart, waarop men het gezamenlijk gewicht van de 3 varkens kan invullen. Wenst men echter aan deze attraktie niet mee te doen, dan kan men de ingeleverde winkelbonnen, nadat daarvoor door de winkeliersvereniging waar debonnen zijn verstrekt, ook inruilen tegen de nor maal gangbare bonnen. (Gedurende de winkelweek worden geen Ster-, Spar -of andere bonnen verstrekt. Daartoe heb ben de winkeliers zich onderling verplicht). De le prijs is een 2e prijs: 3e prijs: Op deze uren kunnen de ingevulde deelnemers kaarten met het gewicht der 3 varkens (in kilogram men en grammen en met naam en adres) reeds wor den afgegeven of tot en met vrijdag 8 december bij do deelnemende winkeliers worden ingeleverd. Na deze datum worden geen deelnemerskaarten meer aangenomen! De uitslag van deze varkcnsschatterij-wedstrijd wordt bekend gemaakt op MAANDAG 11 DECEMBER om 19.30 uur in café Maats. (De varkens zijn de andere dag voor rekening en risico van de winnaars). De deelnemende winkeliers zijn herken baar aan een deelnemerskaart in hun etalage. Gedurende de Winkelweek zal Sint Nicolaas een officieel bezoek brengen aan onze plaats en wel op De winkels zullen van maandag 27 november tot en met maandag 4 december tot des avonds 9 uur geopend zijn en op dinsdag 5 december (Sinterklaasavond) tot des avonds 6 uur. 4e prijs: en verder tal van andere WAARDEVOLLE PRIJ ZEN EN WAARDEBONNEN. De inwisseling van de winkelbonnen voor deelne merskaarten of waardebonnen moet geschieden op: DONDERDAG 7 DECEMBER van 1520 uur in „Amicitia" te Holten of van 1920 uur in ,,'t Bonte Paard" te Dij kerhoek. U vindt in de Holtense zaken: EEN RUIME KEUZE UITSTEKENDE KWALITEITEN VOORDELIGE AANBIEDINGEN De Holtense Middenstand voert daarom haar aktie onder liet motto: Het juist getaxeerde geza menlijk gewicht van deze 3 krulstaarten garandeert u een televisietoestel of veel worst en vlees van deze viervoeters. U kunt ze ook in geld omzet ten. Donderdag 30 november, vrijdag 1 de cember en zaterdag 2 december: Ba zar in „Irene". Zaterdag 2 december, des middags om 4 uüir: Trekking verloting sportvereni ging „BATO" door de heer R. Petter, adjudant der Rijkspolitie. Zaterdag 2 december om 16.30 uur: Trek king verloting ,,De Trekkers" in café „De Waag" (zie adv.). Zaterdag 2 december, 8 uur (precies): Uitvoering Larense Accordeonvereni ging in zaal „De Wippert" (zie adv.). Zaterdag 2 december: Bal in feestzaal café ,,'t Bonte Paard". Woensdag 6 december, 7-8 uur: Zitting Ter Horst en Co. in cófé Vruggink (zie adv.). Woensdag 6 december, 's avonds 7.30 uur in café M. Kalf sterman: Gecombineer de vergadering OLM, CBTB en Be drijfsverenigingen Holten en Dijker hoek. Spreker: de heer G. J. ter Heege uit Enschede over: „Wat betekent het Landbouwschap voor de boer". Donderdag 7 december, 8 uur: Vergade ring Hervormde Vrouwenvereniging in „Irene''. Bijbelrollenspel door mevrouw Israël. Zaterdagavond 9 december: Groot bal in hotel „Müller". Zaterdag 9 december: Verwerping Bak kerij Hartsuiker (zie adv.). Woensdag 13 december, 7.30 uur: Verga dering afd. Espelo Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. De heer Vegter spreekt over: „Enkele patronen uit het diergeneeskundig mozaïek". Woensdag 13 december: Lezing voor de Buurtvereniging Dijkerhoek, empl. Raiffeisenbank Utrecht in ,,'t Bonte Paard". Woensdag 13 december, donderdag 14 de cember en vrijdag 15 december, 7.30 u.: Feestelijke ouderavond Ulo-school in het gebouw „Irene". Donderdag 14 december, 7.30 uur: Ge- spreksavond: Hervormden - Gerefor meerden in „Rehoboth". Onderwerp: „Gemeenschap in Bijbelse zin". Inlei ders: Ds. Bouwman en Ds. Juckema van Nijverdal. Donderdag 14 december, 8 uur: Ontspan ningsavond „Jong Holten" en Platte landsmeisjes in „Amicitia" met toneel uitvoering. Zaterdag 16 december. 7.30 uur: Ontspan ningsavond „Jong Holten" en Platte landsmeisjes in „Amicitia" met toneel uitvoering. Zaterdag 16 december, 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk: Uitvoering Kerstoratorium „Het Licht der Wereld" door de Chr. Gcm. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", met medewerking solisten en muziekvereniging HMV. Zaterdag 16 december: Verwerping Bak kerij Hartsuiker (zie adv.). Gevonden: Zwarte tricot dameshand schoenen; snelbinder voor bromfiets; contactsleuteltje van Opel; poi'temonnaie met inhoud; rode dameshandschoenen; aktetas, inh. boterhammen en motorkap; gebreide dames-vingerhandschoen, met zwarte, grijze en groene blokjes; plastic armband. Verloren: rechter Grolse want; mohair das, blauw met groen geblokt; portemon- naie met inhoud; linker wollen kindei- handschoen; groene kindërwant; kinder gymnastiekschoenen; gele portemonnaie met inhoud; linker wollen handschoen; herenportemonnaie inh. pl.m. f 4,- a f 5,-. Weggelopen: fox-hond, teef, met zwart witte halsband; klein fox-hondje, wit m. gele vlek. Inlichtingen dagelijks op het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, uitsluitend van 9 tot 13 en van 14 tot 22 uur. Officiële publikatics WIJZIGING ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de woonruimtecom missie maakt bekend, dat de zitting der commissie niet op dinsdag 5 december a.s. rnaar op dinsdag 12 december d.a.v. zal worden gehouden, des avonds om 7.30 uur. Holten, 30 november 1961. De voorzitter voornoemd, J. KROON. HERZIENING VAN HET UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN „HOLTERBERG" Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 4 december 1961 gedurende vier weken ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp tot her ziening van het uitbreidingsplan in on derdelen „Holterberg", vastgesteld bij raadsbesluit van 15 juni 1956, nr. 1722, se dert gewijzigd, met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de ï'aad dezer gemeente bezwaren indie nen. Holten, 30 november 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1