Drinkwaterieidisig mm do super-onrendabele gefeiedsü KERKDIENSTEN Bronchi letten van vrijdag 24 november tot em .met dinsdag 6 december TELEVISIETOESTEL EEN VET VARKEN EEN VET VARKEN VARKEN Gevonden en verloren Burgerlijke stand Vergadering C.B.T.B. Sportvereniging „B-A.T.0." Schaakcompetitie AGENDA ZATERDAG 25 NOVEMBER 10G1 No. 46. Jaargang; 13 Ook dit jaar zijn de Holtense winkeliers weer voor honderd procent paraat om het kooplustig publiek uit Holten en omgeving door uitgebreide sorteringen en prima kwaliteiten, tegen concurrerende prijzen, op zijn wenken te bedienen. Zij hebben, verenigd in de Holtense Handelsvereniging, aan hun winkel week weer een attraktie verbonden, die de aan de aktie deelnemende kopers de mogelijkheid opent een groot aantal prachtige prijzen te winnen, door het gewicht te schatten van de hierbij afgebeelde krulstaarten, welke na afloop van de winkelweek door een beëdigd waagmeester gewogen zullen wor den en als prijzen beschikbaar gesteld. men en grammen en met naam en adres) reeds wor den afgegeven of tot en met vrijdag 8 december bij de deelnemende winkeliers worden ingeleverd. Na deze datum worden geen deelnemerskaarten meer aangenomen! De uitslag van deze varkensschatterij-wedstrijd wordt bekend gemaakt op MAANDAG 11 DECEMBER om 19.30 uur in café Maats. (De varkens zijn de andere dag voor rekening en risico van de winnaars). De deelnemende winkeliers zijn herken baar aan een deelnemerskaart in liun etalage. Gedurende de Winkelweek zal Sint Nicolaas een officieel bezoek brengen aan onze plaats en wel op Maandag 27 november met cle trein van 15.03 VOOR DE KINDEEEN, en met de trein van 19.03 VOOR DE OUDEREN. (De route is 's avonds: Stationsplein Stations straat Dorpsstraat, tot de O AD, terug naar Gaard en- straat Bessinkpasstraat Haarstraat School straat Oranjestraat tot Slotman Oranjestraat Dorpsstraat Larense\veg Kerkstraat). Dinsdag 23 nov. komt de Sint in Dijkerhoek, waar hij om pl.m. 18,45 uur hoopt te arri veren bij filiaal Dikkers. Komt allen de Sint begroeten op het voor U bestemde uur. HMV zal de Sint op waardige wijze ontvangen en hem bij zijn rondgang door het dorp begeleiden. Eventueel nog nadere bijzonderheden zullen in het volgend nummer worden bekend .gemaakt. "De winkels zullen van maandag 27 november tot en met maandag 4 december tot des avonds 9 uur geopend zijn en op dinsdag 5 december (Sinterklaasavond) tot des avonds 6 uur. U vindt in de Holtense zaken: EEN RUIME KEUZE UITSTEKENDE KWALITEITEN VOORDELIGE AANBIEDINGEN De Holtense Middenstand voert daarom haar aktie onder het motto: Het recept is als van ouds. Voor elke tijdens de winkelweek bestede gulden ontvangt men een win kelbon. Twintig bonnetjes geven recht op een deel nemerskaart, waarop men het gezamenlijk gewicht van de varkens kan invullen. Wenst men echter aan deze attraktie niet mee te doen, dan kan men de ingeleverde winkelbonnen, nadat daarvoor door de winkeliersvereniging waar debonnen zijn verstrekt, ook inruilen tegen de nor maal gangbare bonnen. (Gedurende de winkelweek worden geen Ster-, Spar -of andere bonnen verstrekt. Daartoe heb ben de winkeliers zich onderling verplicht). De le prijs is een en verder tal van andere WAARDEVOLLE "PRIJ ZEN EN WAARDEBONNEN. De inwisseling van de winkelbonnen voor deelne merskaarten of waardebonnen moet geschieden op: DONDERDAG 7 DECEMBER van 1520 uur in „Amicitia" te Holten of van 1929 uur in ,,'t Bonte Paard" te Dij kerhoek. Op deze uren kunnen de ingevulde deelnemers kaarten met het gewicht der varkens (in kilogram- Het juist getaxeerde geza menlijk gewicht van deze krulstaarten garandeert u een televisietoestel of veel worst en vlees van deze viervoeters. U kunt ze ook in geld omzet ten. NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaali Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten, Telefoon. 05183 - 23 h |4.<Zv.-pnj's 115 mm. (d contant) 2.50. Iedere mm. meer 0.10 Telkens rijzerï er van de zijde der buurt schapbewoners, die met slecht drinkwater te kampen hebben, vragen hoe het staat met hun kansen om aangesloten te worden aan het drinkwaterleidingnet van de Wa terleiding Mij. „Overijssel" N.V. Deze kansen staan er, voor tal van per celen in de gemeente Holten niet slecht voor. Ingevolge het besluit van de vergade ring van aandeelhouders der W.M.O. van september jl. zullen de voorzieningen van de percelen, die opgenomen zijn in het z.g. plan super-onrendabele gebieden - uit hoofde van een tariefsverhoging van plm. 25voor alle percelen, welke reeds zijn aangesloten/ - in 5 jaar tot uitvoering wor den gebracht. Voor de opstelling van het; werkplan 1961/1962 zijn hoofdzakelijk technische overwegingen maatstaf geweest. De uitvoering van het totale plan ver eist n.l. op tal van punten aanleg van nieuwe transportleidingen en reservoirs, vergroting van de capaciteit van de pomp stations en dergelijke die veel tijd van voorbereiding vergen. De W.M.O. moet zich daarom aanvanke lijk beperken tot de voorziening van die percelen, welker aansluiting niet afhanke lijk is van genoemde werken. Zij heeft - rekening houdend met technische en eco nomische eisen - een werkplan voor 1961- 1962 opgesteld. Het plan super-onrendabele gebieden moet voor de gehele provincie voorzien in de aansluiting van rond 13.200 percelen. Hiervan zijn uitgevoerd of thans in uit voering 4347 percelen. In het werkplan 1961-1962 zijn opgenomen 1762 percelen. Voor de gemeente Holteni komen in het plan super-onrendabele gebieden 360 per celen voor, waarvan er 187 reeds aange sloten of in uitvoering zijn. In het werk plan 1961-1962 zijn 152 percelen opgeno men te weten voor Espelo 83, Borkeld 50, en het Holterbroek 19. ITet komt ons voor, dat de initiatieven die door verschillende buurtbewoners ge nomen zijn om hun percelen tegen een hoger watergeld - soms zelfs 2V2 x het normale tarief - aan te sluiten nu ook voor andere bewoners vruchten afwerpen, omdat men aan deze leidingen nu gemak kelijker de nodige uitbreiding kan geven. Als het werkplan 1961-1962 binneru af zienbare tijd is uitgevoerd, zullen er in onze gemeente niet zo heel veel percelen meer zijn, die van leidingwater versto ken zullen zijn. Gevonden: muntbiljet; diverse wanten; sjaal; witte gymnastiekschoen; zwarte jongeraspet; grote gestreepte zak. Verloren: kinderwantje; zwart jasje; ceintuur; trouwring; damesportemonnaic met inhoud; herenportemonnaie met inh. Komen aanlopen: 2 honden. Tevens wordt bekend gemaakt, dat een uit Holten afkomstige dame in een winkel'te Devenlter, een portemonnaie met inhoud 'heeft achtergelaten. Inlichtingen dagelijks aan het Groepsbu- reau van 912 uur en van 1422 uur. Geboren: Hendrik zv G. Meilink en D. A. Klijn Velderman Hendrik Johan zv A. Pekkeriet en R. Temmink Albert zv J. Aanstoot en A. Paalman Colette dv P. L. Brave en A. M. Faber, Bessinkpas straat 27. Gehuwd: Jacobus Gebraad, 33 jr. won. te Oude Tonge en Elly Oostendorp, 23 jr. wonende te Holten Jacobus Trotsen- burg, oud 24 jr., wonende te Arnhem en Hermana J. Dikkers, 25 jr. wonende te Holten. Overleden: Harmina Holterman wv. J. A. Wansink, 53 jr, Dorpsstraat 39, over leden te Deventer Hendrik Cornelis van Leeuwen, oud 77 jr., Oranjestraat 74, over leden te Alphen a.d. Rijn. BEVOLKING: Vertrokken: G. F. Elbracht en gez. van Holterberg 26 naar Zwolle Mevr. E. S. Wijkniet en gez. van Holterberg 26, naar Hoogeveerï. OFFICIëLE PUBLIKATIE Onttrekking aan het openbaar verkeer Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn de raad dier ge meente voor te stellen de Gaaienweg (nr. 211 van de wegenleggex-), gelegen in de buurtschap Beuseberg, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen binnen 14 dagen na heden, schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Holten, 24 november 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De leden van de plaatselijke afdeling van de Chr. Boeren en Tuinders Bond (C. B.T.B.) kwamen woensdagavond in verga dering bijeen in gebouw „Irene" onder voorzitterschap van de heer Hm. Lande- weerd, die deze goed bezochte bijeenkomst opende met gebed, waarna gelezen! werd psalm 137. Na een woord van welkom, waarbij de voorzitter zich in 't bijzonder richtte tot de heer Broekhuis van de Agra rische Voorl. Dienst van de CBTB in Overijssel te Zwollerkerspel en de heer Hui-tink, lid van het Prov. Bestuur te Zwolle. Nadat de secretaris de 'heer J. W. Hulsman de notulen had gelezen werd het woord gegeven aan de heer Broekhuis, die in een duidelijk betoog tal van vraagstukken op landbouw-economisch gebied onder de loupe nam. Hij schonk o.m. aandacht aan de afzetkansen in de E.E.G., kostprijsver laging, produktieverhoging, melkprijsbe- leid enz. enz. -Er werden/ naar aanleiding van deze causerie enkele vragen gesteld die door spreker op duidelijke wijze werden beant woord. De leerzame avond werd door de heer Broekhuis met dankgebed besloten. Het bestuur van de sportvereniging BATO verzoekt ons het volgende mede te delen: Op de j.l. gehouden bestuursvergadering is het plan besproken om in Holten een Judo-club op te richten. Deze sport geniet steeds grotere popula riteit. Het bestuur heeft gemeenjd om ook in Holten de mogelijkheid te moeten openen deze sport te beoefenen. Een Judo-club 'brengt nogal kosten met zich mede voor de vereniging en voor de leden. De vereniging moet aanschaffen een nogal dure mat en de leden dienen een Judopak te kopen. De kosten van het Ju- dopak bedraagt, al naar gelang grootte f 12 tot f 30. Leden van de gymnastiek genieten in deze geen reduktie. Nu is het bestuur van heid hebben, er gestart moet worden met toestellen meer gebruikt zullen worden en 30 leden. Mocht dit aantal niet bereikt worden, dan zal het bestuur van het plan moeten/ afzien, daar de kosten dan te hoog zijn. Er is reeds kontakt opgenomen met een Judo-leraar. Eventuele leden zowel meisjes als jongens vanaf 10 jaar dienen zich op te geven voor 9 december bij de secretaresse van BATO, mej. M. ten Velde Larenseweg 49, 's avonds na 6 uur. Verder deelt het bestuur nog mede, dat er bij de damesgroep van woensdagavond, onder leiding van mej. T. Molanus, geen mening, dat, wil deze club levensvatbaar- dat het accent gelegd zal worden op rit misch bewegen en spel. Met bestuur is uitgebreid met mej. T. Molanus en| de heer J. S. Molewijk. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal, Hotel Holterman, gespeel de onderlinge competitie van de schaak club „De Pioniers" luiden als volgt: P.M. van Walraven—H.H.J. Stukker 1—0 A. J. C. Brands-J Broex-e 01 G. W. Knapen)—W. G. v.d. Hurk 0-4 G. J. KromdijkJ Steenbergen. 01 H. StukkerT. J. Braunius 0—1 H. J. Hol-GroothofG. J. Hoeve 01 H. J. HolH. Roelofs 10 Zaterdagmiddag 25 november: Jaarlijkse Cross-Country Landelijke Rijvereniging „Bergruiters". Zaterdag 25 november, 's avonds 7.30 uur: Uitvoering HMV in „Irene". Na de pauze: de komische film „De Jantjes" (zie adv.). Zaterdag 25 november, 7.30 uur: Verwer pen krentenbrood enz. in zaal „De Wip- pert" (zie adv.). Zaterdag 25 november, 's avonds om 8 u.: Groot bal in hotel „Müller" (zie adv.). Zaterdagavond 25 november: Verwer ping, schieten enz. bij W. Beldman, Markeloseweg (zie adv.). Maandag 27 november, 6-9 uur n.m.: Zit ting Horpanta in hotel Holterman (zie adv.). Maandag 27 november, 8 uur: Ledenver gadering afd. Holten van de Partij van de Ax-beid in café Haverslag. Dinsdag 28 november. 7-8 uur n.m.: Zit ting Fa. Ter Horst Co. in café Vrug- gink (zie adv.). Dinsdag 28 november om 7.45 uur: 13e Bijeenkomst Holtense Kunstclub in „Amicitia". Spreker: kunstschilder" 1 Jelle Troelstra met lichtbeelden. Dinsdag 28 november, 8 uur: Ledenver gadering „Volksonderwijs" in de o.l. Dorpsschool. Dinsdag 28 november, 8 uur: Vergadering Plattelandsvrouwen Espelo. Spreekster mej. Matthaeï over: „Zelfstandig wor den". Dinsdag 28 npvember, 8 uur: Vergadering groep gemeentepersoneel der ABVA in hotel Holterman. Woensdag 29 november, 7 uur: Verwer pen bij Fa. A. M. Nijkamp te Dijker- hoek (zie adv.). Woensdag 29 november, 's avonds 7.45 u.: Vergadering C'hr. (Plattelandsvrouwen 1 in gebouw „Rehoboth". Spreekster: mevr. Warmelink-Renkema te Harden- berg. Onderwerp: „Wat maakt U van Uw leven?" Donderdag 30 november, 7.30 uur: Raads vergadering. Dondex'dag 30 november en vrijdag 1 de cember, 7.45 uur: Filmavond School m. d. Bijbel: „Tranen over Johannesburg". Donderdag 30 november, vrijdag 1 de cember en zaterdag 2 december: Ba zar in „Irene". Zaterdag 2 december: Bal in feestzaal café „'t Bonte Paard" (zie adv.). Woensdag 6 december, 's avonds 7.30 uur in café M. Kalf sterman: Gecombineer de vergadering OLM, CBTB en Be drijfsverenigingen Holten en Dijker- hoek. Spreker: de heer G. J. ter Heege uit Enschede over: „Wat betekent het Landbouwschap voor de boer". Donderdag 7 december, 8 uur: Vergade ring Hervormde Vrouwenvereniging in „Irene". Bijbelrollenspel door mevrouw Israël. Zaterdagavond 9 december: Groot bal in hotel „Müller". Woensdag 13 december, 7.30 uur: Verga dering afd. Espelo Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. De heer Vegter spreekt over: „Enkele patronen uit het diergeneeskundxg mozaïek". Woensdag 13 december: Lezing voor de Buurtvereniging Dijkerhoek, empl. Raiffeisenbank Utrecht in ,,'t Bonte Paard". Donderdag 14 december, 7.30 uur: Ge- spreksavond: Hervormden - Gerefor- meerden in „Rehoboth". Onderwerp: „Gemeenschap in Bijbelse zin". Inlei ders: Ds. Bouwman en Ds. Juckema - van Nijverdal. Donderdag 14 december, 8 uur: Ontspan- ningsavond „Jong Holten" en Platte landsmeisjes in „Amicitia" met toneel- uitvoering. Zaterdag 16 decembex-, 7.30 uur: Ontspan ningsavond „Jong Holten" en Platte- landsmeisjes in „Amicitia" met toneel- uitvoering. Zaterdag 16 december, 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk: Uitvoering Kerstoratorium „Het Licht der Wereld" door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", met medewerking solisten en muziekvereniging HMV. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) Ds. Israël. Extra col- lecte voor „Irene". De gewone diaco. niecollecte is bestemd voor de Sanato- rium-commissie te Ilellendoorn. Om 19 uur Ds. v. d. Waal uit Weerselo. Jeugddienst. Dijkerhoek. 10 uur ds Addink. De ge wone diaconiecollecte is bestemd voor de Sanatorium-commissie te Hellen- doorn. Extra collecte voor „Irene". Om 19 uur: zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor „Overvloed van werk en werkkrachten". Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: 7.30 uur eerste Mis; 9 uur j tweede Mis; 10.30 uur Moogmis. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1