Altijd liever IVOROIL Kïï!?Dampo KERKDIENSTEN Spaarsaldo Coöp, Boerenleenbank steeg 'm tien maanden net een nijsen Olie- esi vetvervuüing geen probleem meer AGENDA Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Dan zeker van frisse mond en witte tanden Vette varkens symbool der winkelactie Jan Spenkelink maakte elf miljoen vol Zie ginds komt de sinaasappelboot Een kwartje voor Bartje Lezing voor Herv. Vrouwenvereniging te Dijkerhoek Zanguitvoering Adverteerders, attentie! ZATERDAG 11 NOVEMBER 1961 No. 44, Jaargang 13 HOLTEWS NIEUWSBLAD misprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal te^oltenCTelefoon^)5t83 Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 2.50. Iedere mn Zaterdag 11 november, 7.30 uur: Uitvoe ring OCH in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 14 november, 7 uur: Verwerpen bij A. M. Nijkamp te Dijkerhoek (zie adv.). Woensdag 15 november, 7.30 uur: Leden vergadering Plattelandsmeisjes in Dorpshotel „Holterman". Boekbespre king door de heer J. Kroon. Woensdag 15 november, 's avonds 7.45 uur in gebouw „Irene": Jaarvergade ring Chr. Boeren- en TuindersbonfL Woensdag 15 november, 8 uur: Vergade ring „Jong Holten" in hotel Muller. Woensdag 15 en donderdag 16 november: Fa. H. J. Aaftink en Zn. gesloten (zie adv.). Donderdag 16 november, 7.30 uur: Ge zinsavond Gereformeerde Kerk in ge bouw „Rehoboth". Donderdag 16 november, 8 uur: Vergade ring Herv. Vrouwenvereniging in ge bouw „Irene Boekbespreking door de heer J. Kroon. Vrijdag 17 november om 8 uur: Jaarver gadering IJsclub „De Noordpool" in café „De Waag" (Jan Haverslag). Zaterdag 18 november van 12 tot 1 uur in „Amicitia": plaatsbespreking voor uitvoering HGK (zie adv.). Zaterdag 18 november: Jaarlijkse uitvoe ring HGK en Kinderkoren. Zondag 19 november, 10.15 uur: Uitzen- dingsdienst Dr. F. H. Weisz in Herv. Kerk te Nij verdal. Opgave deelname vóór 15 november a,s. (zie adv.). Dinsdag 21 november: Winkels Gebr. Dikkers gehele dag gesloten (zie adv.). Woensdag 22 november, 8 uur: Vergade ring afd. Holten Plattelandsvrouwen in hotel Holterman. De wijkverpleegsters spreken over „Ziekenverpleging thuis". Donderdag 23 november, 7.30 uur: Mej. A. Sybranda, met verlof in ons land, spreekt aan de hand van dia's over haar werk in West-Pakistan in „Irene". Donderdag 23 november: Prijsuitreiking fokveedag in café Kalfsterman met film NRS-tentoonstelling enz. Vrijdag 24 november, ri.m. 4 uur: Kin dersamenkomst in „Irene". Mej. Sy branda vertelt aan de hand van dia's over haar werk in West-Pakistan. Zaterdagmiddag 25 november: Jaarlijkse Cross-Country Landelijke Rij vereniging „Bergruiters". Zaterdag 25 november, 's avonds om 7.30 uur: Jaarlijkse uitvoering Holtense Mu ziekvereniging HMV in „Irene". Dinsdag 28 november, 8 uur: Ledenver gadering,, Volksonderwijs" in de o.l. Dorpsschool. Dinsdag 28 november, 8 uur: Vergadering Plattelandsvrouwen Espelo. Spreekster mej. Matthaeï over: „Zelfstandig wor den". Woensdag 29 november, 7 uur: Verwer pen bij Fa. A. M. Nijkamp te Dijker- hoek (zie adv.). Donderdag 30 november, vrijdag 1 de cember en zaterdag 2 december: Ba zar in „Irene". Woensdag 13 december: Lezing voor de Buurtvereniging Dijkerhoek, empl. Raiffeisenbank Utrecht in ,,'t Bonte Paard". Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur Ds. Israël. Extra collecte Kerkkoor. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addi'nk. Extra collecte Kerkkoor. Gerei'. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Zending onder de Jo den. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: 7.30 uur eerste Mis; 9 uur tweede Mis; 10.30 uur Moogmis. Geboren: Jan Arend, zv G. J. Gees- sink en G. Schepers, Pastoriestraat 48-. Ondertrouwd: J. Trotsenburg, 24 jaar, Arnhem en H. J. Dikkers, 25 jr., Holten. B. G. M. Heuven, 28 jr., Hellendoorn en E. A. Kemper, 27 jr., Holten. Overleden: G. J. Meilink, zv J. A. Mei link en W. Teeselink, overl. te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: P. C. M. de Bruyn van Zundert naar Markepad 4. P. J. Ch. Romme van Rijsbergen naar Markepad 4. iH. Grobben en gezin van Diepenheim naar Aalpolsweg 20-22. Vertrokken: O. H. A. Stöcker en gezin van A. J. Goldsteinstraat 5 naar Suripa- me. Gevonden: portemonnaie met. inhoud; damesrijwiel „Germaan"; wollen kinder das; slavenarmband. Verloren: damesportemonnaie met in houd; geldbedrag; gouden armband; auto papieren. Komen aanlopen: jonge jachthond en rood-bonte pink. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tus sen 9-12 en 14-22 uur) aan het Groepsbu- reau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352. Tien maanden geleden zorgde mevr. J. M. Buytendorp-Grootveld, eigena resse van het restaurant „De Wielen" op de Holterberg, er voor, dat door een storting het spaarsaldo bij de Coöp. Boerenleenbank „Holten" steeg tot bo ven de tien miljoen gulden. Bij die gelegenheid wees de voorzit ter van de bank, de heer J. H. Sprokke reef, op de snelle ontwikkeling en de groei van de bank ien! werd tevens de hoop uitgesproken op een goede toe komst en verdere stijging van 't spaar tegoed. Waarschijnlijk heeft de 'bank- voorzitter toen gedacht aan elf miljoen en mogelijk wel gedacht aan een tijd- In de dinsdagavond onder voorzitter schap van de heer H. J. Bouwhuis in ho tel Vosman gehouden ledenvergadering van de Holtense Handelsvereniging heb ben de plannen van de Sint Nicolaasaktie der plaatselijke winkeliers hun defini tieve vorm gekregen. Er zal dit jaar geen lintwedstrijd wor den gehouden, maar de kopers zullen nu voor de winkelbonnen, die hen worden uitgereikt, gedurende de periode van 25 november tot en met 5 december, mogen raden naar het gewicht van drie vette •varkens, die op een foto in ons blad zul len worden gepubliceerd. Per bestede gulden ontvangt men een bonnetje en twintig dezer bonnen geven recht op een deelnemerskaart, waarop men het juiste gewicht van de krulstaarten kan invul len. Men behoeft echter niet mee te doen aan het schatten van het gewicht, maar kan de ingeleverde winkelbonnen, nadat daarvoor door de winkeliers-vereniging waardebonnen zijn -verstrekt,, ook inrui len tegen de gangbare bonnen (Ster-, Spar- en andere bonnen), welke normaal ir de winkels worden verstrekt. Tijdens de winkelweek worden deze bonnen ech ter niet afgegeven; daartoe zullen de deelnemende winkeliers zich verplichten. 'Naast de drie vette varkens zelf en tal van andere mooie prijzen wordt als hoofdprijs voor deze gewichtschatterij een televisietoestel beschikbaar gesteld. Wie nu maar „met een worst naar een zij spek" durft te gooien, heeft kans één van de prachtige prijzen te winnen, die de winkeliers -beschikbaar stellen. In de jongste vergadering is het nog weer eens duidelijk gesteld, dat Holten thans zoveel uitstekend gesorteerde za ken telt, dat men beslist niet naar elders behoeft te gaan om zijn inkopen te doen. Ook uit concurrentie-overwegingen kun nen zij het tegen iedere zaak opnemen. Het motto waaronder deze winkelaktie zal worden gevoerd, zal waarschijnlijk luiden: „WERK HAND IN HAND MET DE EIGEN MIDDENSTAND". Oliën en vetten zijn, in welke vorm ook, een zegen voor de moderne maatschappij. Men kan zich geen bedrijf voorstellen, waar niet gesmeerd wordt, geen huishou den zelfs waar smeerolie ontbreekt. Auto's, ja zelfs brommers, dragen daar hun steentje aan bij. Toch waren er heel wat problemen rond deze olie-kwestie. Want overal waar olie of vet niet thuis behoort, vormt zich direct een probleem. Vervuilde vloeren (in garages, pakhuizen enz.), vervuilde straten (zie maar eens voor bushaltes en parkeerplaatsen), vlek ken. Inmiddels is in Engeland echter een chemisch produkt uitgevonden, waardoor alle problemen rond olie- en vetvervuiling radicaal worden opgelost. De meest, won derlijke ervaringen heeft men er mee op gedaan. In het groot en in het klein. Toen twee tankers botsten en een haven vol vuile stookolie liep, kon men door be spuiting met dit produkt (Polyclens) in korte tijd de haven geheel schoon maken. Drie- en veerstranden zijn er mee gerei nigd. Kademuren mee schoongemaakt. Tijdens een demonstratie in Rotterdam, ten overstaan van vele hoge autoriteiten, werd olie,op de rivier geworpenbe spoten met Polyclens enweg olie. Auto-onderdelen werden er in korte tijd volkomen vetvrij gemaakt. Een dik onder de olie zittende overall werd met koud water zo schoon gemaakt, dat ze nieuw leek. Vervuilde betontegels werden op bijna magische wijze zodanig schoonge maakt, dat ze bijna niet van nieuwe waren te onderscheiden. Parketvloeren idem. Alles wat moet worden gereinigd wordt met Polyclens bespoten. Dit px-odukt breekt de oppervlakte-spanning, waardoor de kleefkracht verloren gaat. Met een waterstraal wordt vervolgens de eigen lijke reiniging voltooid. Het komt hier dus op neer, dat met Polyclens olie en vet, zelfs teer, met water wegwasbaar wordt gemaakt. Het vormt in dat water geen kleverige massa meer, maar verdwijnt er in. Zonder meer. Voorlopig is in Nederland Polyclens nog alleen verkijgbaar voor grote afne mers, garages, etc. Het ligt, naar wij ver namen, wel in het voornemen binnenkort dit produkt ook in de kleinhandel te brengen. Wanneer de huisvrouw er een maal de beschikking over krijgt, zullen er ook geen problemen in het huishouden meer zijn inzake olievlekken enz. Dit pro dukt is werkelijk iets volkomen nieuws, in een maatschappij ais de onze onmis baar. Officiële publikaties SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Holten deelt me de, dat hij maandagmorgen 13 november eJk. niet in de gelegenheid is spreekuur te houden. Hij zal op donderdag 16 november e.k., des morgens van 10-12 uur, voor het pu bliek te spreken zijn. Holten, 9 november 1961. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat het raadsbesluit d.d. 24 mei 1961, nr. 1301, tot vaststelling van een partiële wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Holten bij beschikking d.d. 25 september 1961, 4e afdeling, nr. 6271, van gedeputeerde staten der pro vincie Overijssel is goedgekeurd. Dit besluit heeft betrekking op een ter rein in de buurtschap Lichtenberg, gele gen ten westen van de Lichtenbergerweg. Holten, 6 november 1961. iHet hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Sinterklaas is steeds uit Madrid naa? Nederland vertrokken. De Nederlandse ambassadeur, jhr. mi'. W. E. van Panhuys en de burgemeester van Madrid, de graaf van Mayalde, wensten de grote kinder vriend op het gemeentelijk paleis een goede i'eis. Daarna vertrok de Sint, geze ten op zijn schimmel en begeleid door 4 zwarte knechten en een compagnie van de Madrileense garde met blinkende borstpantsers en rode pluimen. Sinterklaas neemt dit jaar niet de kort ste weg. Hij scheept zich in op een boot in Valencia die „appeltjes van oranje" naar Rotterdam brengt. Op deze boot heeft hij zijn oog laten vallen omdat on geveer honderd jaar geleden sinaasap- pelboten van Valencia op Rotterdam zijn gaan varen. In Rotterdam worden voorbereidingen getroffen om de Sint een warm en uitbun dig welkom te bereiden. Dat wordt weer een glorieuze intocht, zoals Sint Nicolaas deze op hoge leeftijd reeds tal van keren te beurt gevallen is. Ieder bewaart daarvoor een warm plekje in zijn hart, want het is metter daad hartverwarmend te zien hoe het jonge volkje en vooral de kleuters, geboeid zij het dan ook enigszins schuchter inaar Sint Nicolaas en zijn gevolg opkij ken. stip, dat dit hedrag zou worden bereikt, doch dat deze mijlpaal reeds toereikt zou werden op 2 november 1961 heeft hij beslist niet durven hopen. Toch is dit gebeurd en het was de 25- jarige Jan Spenkelink, wonende Kol- weg 17, die op donderdag 2 november door een storting de elf miljoen vol maakte. Voor het bestuur van de bank was het bereiken van deze mijlpaal een aanlei ding om een ogenblik stil te staan en de cliënt, die de balans naar de elf miljoen deed overslaan, hierbij uit te nodigen. Voorzitter Sprokkereef noemde het spaarsaldo het fundament van de bank en hij toonde zich in 't bijzonder ver heugd over het feit, dat de jeugd ste nen bijdraagt voor ©en zo hecht en ste vig mogelijk fundament. 't Is echter niet alleen de jeugd, die spaart. (De prachtige successen die wer den bereikt zijn te danken aan een har monische samenwerking van bijna alle ingezetenen en de snelle ontwikkeling kwam tot stand mede dank zij het ver trouwen, dat boeren, burgers en mid denstanders hebben in hun eigen plaat selijke bank. De boerenleenbank, de „dorpsbank", bloeit dank zij een hardwerkende boe renstand, een ijverige middenstand en een burgerij die wil sparen. De kassier, de heer H. J. Oolbekkink, willen we op deze avond, bij het berei ken van deze mijlpaal, in 't bijzonder hartelijk dank zeggen voor het vele en hoogstbelangrijke werk, dat door hem steeds met grote accuratesse wordt ver richt, ien: hem tevens gelukwensen met het overschrijden van de elf miljoen, zo besloot de heer Sprokkereef, die als her innering aan dit voor de bank zo heuge lijke feit aan de heer 'Spenkelink een Holtens Gemengd Koor en de Kinder koren geven zaterdagavond 18 november a.s. in „Amicitia" hun jaarlijkse uitvoe ring. Na de pauze zal een toneelgroep uit eigen leden voor het voetlicht brengen het blijspel: „O, die mannen". Voor na dere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Op dinsdag 7 november hield de Hervormde Vrouwenvereniging te Dij kerhoek een bijeenkomst in „Bethanië" onder leiding van mevr. Israël. Als spreker voor deze avond was uit genodigd de heer Van de Pers uit Apel doorn, welke een lezing hield, toege licht met dia's, over het werk van de Gioesbeekse tehuizen. Spr. schetste op prettige wijze het vaak moeilijke werk van deze tehuizen, waar mensen van alle gezindten zijn opgenomen. Aan het eind van de lezing was er gelegenheid vragen te stellen. Na de heer Van de Pers dank te heb ben gezegd voor zijn boeiende en leer zame lezing, sloot mevr. Israëls deze avond. etui met vulpen, vulpotlood en 'ballpoint aanbood, alle met inscriptie „Coöp. Boerenleenbank „Holten" 2-11-1961 li miljoen". De 'heer Spenkelink verklaarde blij verrast te zijn met het prachtige ge schenk en hij wenste de bank voor de toekomst alle goeds. De door de leerlingen van de School met de Bijbel verzorgde actie „Een kwartje voor Bartje" ten behoeve van het Chr. instituut voor blinden en slechtzienden „Bartimeüs" heeft het mooie bedrag van f 234,50 opgebracht. Men verzoekt ons namens het insti tuut leerlingen en gevers hartelijk te bedanken. De geschiktste data voor Uw Sint Nicolaas-annonces zijn zaterdag 25 november en zaterdag 2 december. Wilt U ons uw opdrachten zo vroeg mogelijk doen toekomen? Er kan dan veel zorg aan de opmaak van uw aankondigingen worden besteed. HOLTENS NIEUWSBLAD.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1