modeshow Bijna twaalfhonderd wandelaars trokken zingend rond Holten Weidevee door hemelvuur gedood Uitslag schaakwedstrijden Puzzlerif „Bergruiters" 12V2 jaar huisknecht Vereisten voor het houden van mestkalveren AGENDA Jubileum- KERKDIENSTEN Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke stand Motorzesdaagse ZATERDAG 7 OKTOBER 1961 No. 39 Jaargang 13 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad te HoltenTelefoon 05^83 - 23J/. Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Organisatie was bij „De Trekkers" in goede handen Bijna twaalfhonderd wandelaars om precies te zijn 1161 hebben zaterdag middag deelgenomen aan de onder aus piciën van de oostelijke afdeling van de Nieuwe Unie voor de Wandelsport (N.U.W.) gehouden wandeltochten. Aan de 10, 15 en 25 kilometer marsen namen 8 adspirantengroepen, 25 junio ren- en 31 seniorenclubs deel. Do veelal keurig geüniformeerde clubs uit de provincies Drente, Gelderland en Overijssel maakten een bijzonder fleurige en frisse indruk en mede door de aan wezigheid van de jeugddrumband „Irene" uit Rijssen en dé Holten se muziekver. „H.M.V." en de drumband van „H.M.V.", werd het een echt gezellig en feestelijk wandelfestijn, dat begunstigd werd door ideaal wandelweer. Mede dank zij de medewerking van de rijkspolitie en de Holtense E.H.B.O.ers, die slechts weinig blaren behoefden te prikken, verliep alles vlot en de voorzit ter van de jury, de heer H. Kamla te Warnsveld, was over de organisatie van deze tochten dan ook zeer tevreden. De voorzitter van „De Trekkers", de heer G. Voortman, sprak een hartelijk woord van dank tot de E.H.B.O., de rijks politie, de beide drumbands en en tot de exploitant van hotel „Vosman", de heer Van der Goot, van wie men zeer veel medewerking mocht ondervinden. Tenslotte dankte voorzitter Voortman de leden van „De Trekkers", die met het volle werk van de voorbereiding waren belast en die op deze wandelsportdag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in actie waren om alles tot een goed einde te brengen. UITSLAGEN De jury, die bestond uit de heren H. Kamla te Warnsveld, P. Kruidenier te Winterswijk en H. Ketelaar te Borne, kwam tot de volgende beoordeling: Adspiranten (niet aangesloten): Kerkelanden, Almelo 545/6 p. Ie VVV, Zwolle 51 p. Adspiranten (aangesloten): Pt. VOK, Almelo 54 y. p. Veerallee, Zwolle 54V5 p. De Riet, Almelo 53 V3 P- 't Bruggert, Enschede 52i/3 P- Samen op Stap, Wezep 51 p. DVT, Deventer Boomplaats, Almelo 5614 p. le De Riet (A), Almelo 561/3 p. 2e 't Bruggert, Enschede 55i/6 p. 3 e Veerallee (A), Zwolle 54i/6 p. 4e Kindervreugd, Deventer 53 p. 5e Junioren (le klas): WIOS, Hengelo 5-61/3 p. le Zwolse Tippelaars, Zwolle 542/3 p. 2e Senioren (le klas): WIK, Kampen 582/3 p. le Jeantila, Kampen 58 y, p. 2e DVT, Deventer 58J4 p. 2e AZV, Deventer 56V3 p. 561/c p. 3e Davo, Deventer 4e Schuttersveld, Enschede 545/c p. 5e Senioren (2e klas): Steeds Voorwaarts, Rekken 58 p. le Weetex, Neede 55i/6 p. 2e Blikboys, Deventer 531/3 p. 3e Senioren (3e klas): Zwolse Tippelaars, Zwolle 56 p. le Ruutvoom, Genemuiden 551/3 p. 2e Op Mars, Borne 551/3 p. 2e Meester, Wijhe 53 >4 p. 3e Eltem, Almelo 525/ p. 4e KSW, Nijverdal 515/° P. 5e Senioren (4e klas): Favorita, Kampen 565/6 p. le EWV, Eibergen 545/p. 2e KTV, Eiber gen 542/3 p. 3e Wandel vrienden, Aalten 53 p. 4e Eibergse Tippelmars, Eibergen 5214 p. 5e Samen op Stap, Wezep 531/3 p. 6e WSV, Glanerbrug 515/c p. 7e ODI, Beekbergen 51 p. 8e Senioren (niet aangesloten): Frisse Moed, Slagharen 532/3 p. le Pioniers, Bruchterveld 521/3 p. 2e 51»/, p. Junioren (niet aangesloten): 52 y, p. Wandelvrienden, Aalten Joca, Almelo EWV, Eibergen Junioren (aangesloten): 4e klas: De Riet (B), Almelo Klaar Over, Hengelo De Trekkers, Holten Samen op Stap (B), Wezep Samen op Stap (C), Wezep Junioren (3e klas): Goosenmaat, Almelo Kerkelanden, Almelo VPM, Deventer Zwolse Tippelaars, Zwolle DVT, Deventer KSW, Nijver,dal 52»/0 521/. 551/3 p. le 545/c p. 2e 535/G p. 3e 531/3 p. 4e 5U/3 P. 5e 565/G p. le 56 p. 2e 53l/c p. 3e 522/.. p. 4e 521/; p. 5e 51K P- 6e Tijdens het vrij hevig onweer, dat zich gepaard gaande met zware regenval boven deze omgeving ontlastte en ge ruim tijd aanhield, werden twee koeien en een kalf van de heer B. in '.t Veld, landbouwer op de Poggebeld onder Nieuw-Heeten in de weide door het he melvuur getroffen en gedood. Een derde koe geraakte bewusteloos, maar kwam later weer bij. Zij heeft de blikseminslag in haar nabijheid overleeft. Ook de electrische bovenleiding bij de boerderij bleek defect. Van de landbouwer, de heer G. W. Kolkman aan de Helhuizerweg op de grens van Holten is een pink in de weide door het hemelvuur gedood. In de buurtschappen Beuseberg, Hol- terbroek, Neerdorp en Lichtenberg raak ten bovengrondse electrische geleidingen door blikseminslag onklaar, zodat het personeel van het g.e.b. in een twaalftal gevallen de defecten moest herstellen en de bewoners weer aan stroom helpen. Er viel deze dag in Holten meer dan 40 mm regen, terwijl b.v. 12 mm reeds als een flinke hoeveelheid kan worden aangemerkt. De uitslagen van de donderdagavond door de chaakclub „De Pioniers" in het clublokaal .„Hotel Holterman", gepeelde onderlinge wedstrijden luiden als volgt: W. G. v. d. HurkJ. Broere 01 H. J. Hol-GroothofG. J. Kromdijk 10 F. J. IIol—H. Huigen 1—0 G. W. Knapen—H. H. J. Stukker 0—1 P. M. van WalravenJ. Steenbergen 10 G. A. BrandsG. J. Hoeve 10 W. G. MaatsH. Roelofs 01 Amazone's en ruiters van de landelijke rijverenigingen te Almelo, Holten en Markelo, hebben zaterdagmiddag onder ideale weersomstandigheden deelgeno men aan een door de Land. Rijvereniging „Bergruiters" te Holten georganiseerde puzzelrit van pl.m. 16 kilometer. Deze rit, die de deelnemers voerde over de Holtense- en Markelose Borkeld, door de Overtoom en het Rijssense veen, werd door niemand zonder strafpunten be ëindigd. De beste prestatie leverde G. Beldman Tzn., en hij kwam voor een jaar in het bezit van de grote wisselbeker, die be schikbaar was gesteld door de N.V. Aan- nemings- en Wegenbouwbedrijf J. Krekel en Zn. te Holten. De volledige uitslag luidt als volgt: strafp. 1 G. Beldman 15 2 Joh. Bronsvoort 16 3 Mevr. N. Brouwers-Vosman 20 4 W. J. Stoelhorst, Markelo 29 5 D. H. Hidders, Markelo 30 6 G. Lammertink, Markelo 32 7 B. J. Barvelink 32 8 Judith Jordaan, Rijssen 33 9 E. Aaltink 33 10 W. Aaltink 34 11 Fredy Westenbrink, Almelo 34 12 Mevr. Schrijver-Bovenhuis, Almelo 35 13 H. Leunk, Markelo 35 14 Rikie Bronsvoort 36 15 Dinant Pieffers 37 16 Hettie Krekel 40 17 Mevr. G. Altena, Markelo 42 18 Jan Müller 42 19 Dinie Nijland, Markelo 44 20 Herman Aanstoot (op pony) 45 21 Aly van Woudenberg, Almelo 45 22 T. Beldman Jr. 46 23 Wim Derksen 50 24 Mevr. Hoiterman-Aaltink 54 25 Jan Jacob ter Horst, Rijssen 62 26 J. Hargeerds, Markelo 64 27 G. Bolink 64 28 Corrie de Boer, Almelo 65 29 H. Vruwink 66 30 Ankie Bolink 71 31 Eric Roosenboom, Goor 72 32 Wim KI. Velderman (op pony) 76 33 G. H. J. Meijer, Markelo 90 34 J. H. Meijer, Markelo (poedelprijs) 248 De prijzen, die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen, werden na afloop van deze buitengewoon geslaagde rit door de voorzitter-instructeur van de „Berg ruiters", de heer H. Beldman, in café „De Poppe" met een gepast woord uitge reikt. De heer N. A. P. A. Nelson, die de vorige week het feit herdacht, dat hij 12Yz jaar geleden als huisknecht in dienst trad bij hotel „Hoog Holten", is in in tieme kring hartelijk gehuldigd. De heer G. Mensink, directeur-eigenaar van het hotel, sprak woorden van dank en waardering tot de jubilaris, welke woorden hij vergezeld deed gaan van een prachtig horloge. De bedrijfsleider, de heer Heek, bood een fraaie dasspeld aan, terwijl het perso neel een eüectrisch Scheerapparaat of freerde. Van de Bedrijfs Horeca ontving de heer Nelson het diploma voor 12XA jaar trouwe dienst met bijbehorende draagmedaille, welke onderscheiding hem door Mevr. Mensink-Polman op de jas werd gespeld. De heer Nelson, aangenaam verrast door huldiging, dankte met enkele woor den voor de goede en waarderende woor den, tot hem gericht, en voor de fraaie geschenken. In Staatsblad no. 296 zijn de eisen be kend gemaakt waaraan een ruimte moet voldoen voor het houden van mestkalve ren. Deze eisen zijn door de minister van landbouw en visserij, na overleg o.a. met het Landbouwschap, vastgesteld ingevol- de de Wet op de Dierenbescherming. Tussen zonsop- en zonsondergang moet in de ruimte minstens zoveel daglicht of kunstlicht heersen, dat de dieren en hun onmiddellijke omgeving duidelijk kunnen worden onderscheiden. Voorts moeten de afmetingen van de ruimte zodanig zijn, dat de dieren onbelemmerd zowel op elk der zijden kunnen liggen, kunnen staan, als staande de kop kunnen bewegen. In ruimten, die niet aan deze eisen voldoen, is het verboden mestkalveren te houden. KINDERZEGELACTIE Dinsdag 10 oktober zullen de kinderen weer bij ons aankloppen, om te proberen zakjes met kinderpostzegels en -brief kaarten te verkopen, dit in het kader van de landelijke kinderzegeldag. Stel de kin deren niet teleur en steun het prachtige werk dat door middel van de opbrengst van de kinderzegels kan worden verricht. Dank zij uw steun dus! Voor een propvolle zaal, die ook bij de middagvoorstelling reeds zeer goed bezet was, hield de fa. Wonnink maandagavond haar 10- jarig modeshowjubileum. Tien jaar lang, twee maal per jaar voor de dag te komen met een grote interessante collectie met een jaarlijks stijgend suc ces, bewijst wel het goede vakmanschap en het parate intiatief van de firmanten. Zo muntte ook deze show weer uit niet al leen door het grote aantal, maar ook door de grote verscheiden heid van de getoonde stukken, waardoor het duidelijk werd, dat iedereen, maar dan ook iedereen in staat zou zijn, hier een keuze uit te maken. Voor alle leeftijden, vanaf de kleuters tot de „boven de zesti gers" kon men te kust en te keur gaan. En niet alleen voor alle leeftijden, maar ook voor alle maten en voor alle gelegenheden werden ons de mooie en nieuwste modellen getoond, gemaakt van de allerlaatste, maar ook van de vertrouwde stoffen, als kamgaren, tweed e.d. welke door de jaren heen hun goede kwa liteiten hebben bewezen. In de groep „geklede mantels" zagen wij het bekende velours, ottoman, tweed, mohair en wollen fantasiestoffen, met en zon der kraag, welke laatsten dan uitblonken door een prachtige schouderlijn. Vaak met bont gegarneerd variërend van het meest kostbare, tot het bescheiden persinette. Opvallend waren een paar mantels in de Charlestonlijn. Voor de mantelpakken geldt hetzelfde als voor de mantels, maar wij willen gaarne de aandacht extra vestigen op de bij zonder mooie coupe van de pakken. Ook de regenkleding was goed vertegenwoordigd. In de eerste plaats noemen wij dan de bekende Martini regen mantels van tweed die volkomen waterdicht, toch de indruk maken van een min of meer geklede mantel, terwijl ook de Falcon nylonmantel, een trenchcoat model met rugventilatie, genoemd moet worden als een chique, doelmatige mantel. In de groep japonnen was zóveel verscheidenheid, dat het niet mogelijk is, daaraan in dit kleine bestek recht te doen weder- varen. Volstaan wij dus met te vermelden, dat elk stuk een verrassing was, zelfs de eenvoudige middagjurkjes van flanel en wollen fantasiestoffen. Er waren opvallend mooie japonnen, in wevenit, lurex, structuurstoffen, maar ook het draion o.a. in het Prince de Gallesmotief, het ladyroy en haar zusje het tin neroy, waren vertegenwoordigd in artistiek uitgevoerde japon nen. In de grote groep „sportkleding" vielen ons op de heerlijk war me pantalons, truien en drie-kwart-jasjes met en zonder ca puchon, meestal gevoerd met teddy en onder de korte suède jasjes trok een jasje van een nieuwe variatie de aandacht na melijk het peau d' écorce. Verder waren er prachtige bontman tels, zowel lang als kort, van persianer, nerz, bisam, kid leg en een lange mantel in zobel feh. Tenslotte werden 5 prachtige bruidstoiletten geshowd, een spe cialiteit van de firma Wonnink. Deze keer was er ook voor bij passende bruidegommen gezorgd, die in hun mooie pakken ook gezien mochten worden. De firma Wonnink is namelijk ook ruim gesorteerd in herenkleding. Lest best vestigen wij de aandacht op de pakjes die speciaal door de ooievaar!! besteld waren, te weten de charmante en doelmatige positiepakjes. Zoals we dat gewend zijn nu al toen jaar lang deden alle medewerkenden, zo wel de beschaafde, charmante mannequins, als de mensen achter de coulissen hun uiterste best de show te doen slagen, hetgeen dan ook het mooie resultaat had, dat alles heel vlot verliep en de aandacht van het publiek tot de laatste minuut geboeid bleef mede dank zij de toelichtingen van mevrouw Kint Couperus, die ook deze keer haar taak weer met toewijding en kennelijk plezier vervulde. Ter viering van het jubileum, werden door de firma enige waardebonnen onder het publiek verloot. Een aardige geste, die zeer werd gewaar deerd. Zaterdag 7 oktober, 7.30 uur: Bal in café ,,'t Bonte Paard". Zaterdag 7 oktober: Laatste dag aangifte dieetcursus Groene Kruis. Zondag 8 oktober, 7.30 uur: Filmvoor stelling in Irene (zie adv.). Maandag 9 oktober, des avonds om 7.30 uur in „Irene": Filmvertoning „Waar om zijn ze tegen ons?" (Voor de ouders in het kader van de Hervormde Gezins- week). Dinsdag 10 oktober, des avonds om 7.30 uur in „Irene": Filmvertoning „Waar om zijn ze tegen ons?" (Voor de jeugd in het kader van de Hervormde Gezins- week). Donderdag 12 oktober, 's avonds 8 uur: Vergadering Hervormde Vrouwenver eniging Dijkerhoek in gebouw „Betha- nië". Vrijdag 13 oktober: Forumavond in het kader van de Hervormde Gezinsweek, des avonds om 7.30 uur in „Irene". Zaterdag 14 oktober: Prijsuitreiking en feestavond „Holbatheo" in café ,,'t Bon te Paard" (zie adv.). Zaterdag 14 oktober, 7.30 uur: Bal van „De Trekkers" in „Amicitia" (zie adv.). Woensdag 18 oktober, 7.45 uur in gebouw „Rehoboth": Vergadering Chr. Platte landsvrouwen. Lezing door mevr. H. Ledeboer-Tidema, vrouwenarts. Donderdag 19 oktober, des avonds 7.45 u. in Hotel Holterman; Gecombineerde vergadering Plattelandsmeisjes van de afdelingen Colmschate en Holten. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur Ds Addink. Extra collecte Plaatselijk Jeugdwerk. Irene. 10 uur Jongerendienst. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte Plaatselijk Jeugdwerk. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp (Voorbereiding Heilig Avondmaal). In beide diensten is de derde collecte be stemd voor de Christelijke Emigratie Centrale. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". RJK. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: Iedere zondag H. Mis om 7, 8.30 en 10 uur. Inlichtingen dagelijks tussen 912 en 14-22 uur aan het groepsbureau der rijks politie te Holten, Dorpsstr. 22, Tel. 352. Gevonden: 1 kinderschoentje; 1 sleutel; 1 big-ben damesregenjas. Verloren: 1 damesschoen (linker) 1 aktetas met inh.; 1 f ietspompje; 1 jon- gensbfil, 1 pullover. In het zwembad „Twenhaarsveld" ach tergebleven goederen: 3 zonnebrillen; 1 pr. oorbellen; 1 rijwielsleuteltje; 10 por- temonnaie's; 1 kametui; 1 nagelgarnituur; sleutelhanger; rozenkrans; armbandje; 1 pr. steunzolen; hangertje; zwemvest; padvindex's-i'iem; ceintuur; kinderhemd je; badhandoek; kind er-truitjes; plastic-tas. Lijst is opgehangen in 't kastje van de voetbalvereniging aan het Aalmiixkshuis. Geboren: Pieter Hendrik, zv G. D. Mul ler en J. H. Potman. Alberdina, dv H. Dikkers en M. C. Leeftink. Maar ten, zv A. Kolkman en M. M. ter Denge. Janneke, dv G. J. Paalman en M. J. Vosman. Ondertrouwd: K. Soer, 26 jaar en G. Schuppert, 25 jaar, beiden wonende te Holten. H. Boode, 26 jaar en G. Koop man, 23 jaar, beiden wonende te Holten. Ingekomen: C. W. Hillebrand van Wijhe naar Gaardenstraat 34. Vertrokken: G. Bruggink van Holter- berg 25 naar Rijssen. A. W. de Vries van Haarstraat 12 naar Almelo. Het gaat onze plaatsgenoot Dick Muller in de Motorzesdaagse in Wales niet ge heel voor de wind. De eex'ste dag heeft hij de kansen van het A-team belangrijk opgehaald door veel punten te verzame len, maar woensdag heeft hij door een valpartij, waarmee de meeste renners in aanraking kwamen, 8 strafpunten opge lopen welke hem, ondanks een algemeen pi'otest, door de internationale jux*y niet zijn kwijtgescholden. Ook de andex~e rij ders hebben stx'afpunten opgelopen, zo dat het A-team, naar algemeen verwacht wordt, kansloos is voor de zilveren vaas. Het fijne weten we er nog niet van. Ho-, pelijk is er de volgende week gelegenheid om op zijn ervaringen in deze zeer zware zesdaagse terug te komen. Volgens de be richten valt het rijden van Frits Selling uit Amsterdam bijzonder op. Men noemt hem daar al „de Ster van de Zesdaagse".

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1