Fokveedag
Holten, Netter, Rijssen
Prinsjesdag
Jong Holten" besprak
de plannen voor
kt winterseizoen
Kwaliteit en aanvoer in stijgende lijn
Pl.m. 350 rood- en zwartbonten in de ring
Op ide weide van mevrouw Ter (Horst aan de Enter weg te Rijssen hebben
zaterdag 9 september de leden van de Folkvereniigingen Holten en Omstreken
Notter en Omstreken en Rijssen en Omstreken bun rood- en zwartbonten
getoond aan een deskundige jury, die na afloop van de door mooi nazomerweer
begunstigde expositie bij monde van de adbiter, de heer Post, assistent vee-
teelteonsulent te Zwolle, een pluim op de hoed stak van de met de organisatie
belaste heren, terwijl de 'heer Post tevens verklaarde een goede indruk te
hebben gekregen van de voorgeleide dieren. Er viel weer een duidelijke voor
uitgang te constateren en in 't bijzonder gam men wat de toekomst aangaat
optimistisch zijn wat de zwartbonten betreft. De kwaliteit stijgt nog steeds en
van buitengewoon groot belang is de bijzonder goede kwaliteit van het jongvee.
De aanvoer op de najaarskeuring 1961 heeft duidelijk bewezen, dat de 'drie
fokverenigingen met het propageren van de kunstmatige inseminatie het ge
stelde doel hebben) bereikt. Men heeft de beschikking zowel bij de rood- als
zwartbonten over goede kernen.
WOORD VAN DANK
De heer B. G. Eerdmans, directeur van
de N.V. „Omefa" sprak aan het 'einde van
de geslaagde fokveedag een hartelijk
woord van dank tot allen die hun mede
werking hadden gegeven waarbij hij zich
in 'het bijzonder richtte tot de arbiter de
heer Post en tot de juryleden de heren
J. Koning te Almelo, J. Hofmeyer te
Heino, A. Mastenbroek, inspecteur NR'S,
J. W. Veldhuis, J. G. LöwLk en G. J. Ham-
mink allen te Almelo.
KAMPIOENEN
Bij de zwartbonten werd kampioen
Boukje 7 van G. H. Spekenbrink. Reserve
Kampioen werd Anna 3 van H. Pluimers.
Bij de roodbonten zegevierde Coba 6 van
de Wed. G. Paalman en Annie 2 van J. ter
Steege werd reserve-kampioen.
De uitslagen der keuring luiden als
volgt:
Fries-Hollands veeslag:
Stierkalveren geb. na 1 dec. 1960 en voor
1 maart 1961.
Knappe kopnummers met iets te weinig
ontwikkeling bij de ouderen,
la Jan Wouter 3, Eig. Wed. H. ter Avest;
lb Anneke's Adema, Eig. Wed. W. Mei
link; 2a Janke's Adema, Eig. J. Muihof;
2b Sjoukje's Adema 11, Eig. G. H. spe
kenbrink.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
voor 1 januari 1954
Beste koppel melkkoeien met goede
kopnummers
la Anna 3, Ei'g. H. Pluimers; lb Reintje,
Eig. B. Ezendam; lc Bertha 7, Eig. B. J.
v. d. Riet; ld Anna 2, Eig. J. Nijland; le
Antje 3, Eig. G. Vruggink; 2a Corrie, Eig.
J. Mokkelencate; 2b Jeltje 6, Eig. J. Mok
kelencate; 2d Boukje, Eig. J. Mokkelen
cate; 3a Jetje, Ei'g. Wed. W. Mjeilink; 3b
Grietje 3, Eig. Gez. Lammertink.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
na 1 jan. 1954 en voor 1 jan. 1956
Knappe rubriek 2 beste kopnummers
la Jet, Eig. J. Mokkelencate; lb Maatje 4a,
Eig. B. J. v. d. Riet; lc Janke 20 Ei'g. J.
Muihof; ld Jeltje 3, Eig. E. H. J. Altena;
2a Ria, Eig. H. J. Bloemendal; 2b Dinie
2, Ei'g. H. J. Lammertink; 2c Beatrix, Eig.
J. Kamphuis; 2d Jetta, Eig. F. H. Kenk
huis; 3a Sottrumer Mine 10, Eig. H. Bo-
lin'k; 4a Rensje 4, Eig. J. Stegeman.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
na 31 dec. 1955 en voor 1 sept. 1956
la Anna 4, Eig. G. J. a/d Stegge; lb
Sjoukje 3, Eig. G. H. Spekenbrink; lc Ro
za, Eig. J. Mokkelencate; 2a Doetje, Eig.
F. H. Kenkhuis; 2b Boukje 23, Eig. H. van
Pij keren; 2c Lijsje 4, Eig. H. van Pij ke
ren; 3a Jennie 3, Eig. A. J. Wassink.
virij goede klasse.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
na 1 sept. 1956 en voor 1 april 1957
la Boukje 7, Eig. G. H. Spekenbrink; lb
Gerda 7, Eig. J. Stegeman; lc Anneke 4,
Eig. Wed. W. Meilink; ld Boukje 11, Eig.
G. Kuipers; le Naatje, Eig. J. Kamphuis;
2a Frieda 3, Eig. Gez. Lammertink; 2'b
Marijke 5, Eig. J. Jansen Lorkeers; 3a
Dora 5, Eig. Gez. Lammertink; 3b Naat
je 4, Eig. L. J. Klein Spcnkclink.
Goede nlbriek met beste kopnummers.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
na 31 maart 1957 en voor 1 febr. 1958
Vrij goede klas met beste kopnummers
la Dora 14, Eig. D. Klein Spenkelink; lb
Aaltje 3, Ei'g. H. J. Lammertink^ lc Hin_
ke 19, Eig. H. J. Lamlmertink; 2a Marij
ke 6, Eig. J Jansen Lorkeers; 2b Jetta 4,
Eig. F. H. Kenkhuis; 2c Elsje 5, Eig. B. J.
v. d. Riet; 3a Boukje 25, Eig. H. van Pij-
keren; 3b Anna 4, Eig. J. Stegeman; 3c
Frieda 4, Eig. Gez. Lammertink.
Koeien ingeschreven in het NRS geb.
na 31 dec. 1958 en voor 1 sept. 1958
Gewone rubriek
la Geertje 2, Eig. H. Wolves; lb Anna 4,
Eig. H. Pluimers; 2a Annie 2, Eig. B. Ezen
dam; 2b Pietje 2, Eig. J. Schroten; 3a
Jeltje 3, Eig. J. Mokkelencate; 3b Bee 2,
Eig. J. Mokkelencate; 3c Grietje 4, Eig.
Gez. Lammertink.
Droogstaande koeien ingeschreven in
het NRS
Vrij 'goede klas
la Roza 6, Eig. G. Kuipers; lb Antje 4,
Eig. H. Wolves.
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. na 1 sept. 1958
Goede 'klas met beste kopnumlmers
la Boukje 3, Eig. J. Mokkelencate; lb
Hovinga 53, Eig. H. van Pij keren; lc
Naatje 7, Eig. L. J. Klein Spenkelink; 2a
Dika 6, Eig. G. H. Spekenbrink; 2b Lies-
beth 8, Eig. J. Nijland; 2c Jet 2, Eig. Wed.
W. Mjeilink.
Melkgevende vaarzen ingeschreven in
het NRS geb na 1 sept. 1958
Knappe rubriek met twee beste kop
nummers
la Rika 5, Eig. G. Kuipers; lb Sjoukje 7,
Eig. G. H. Spekenbrink; lc Dora 15, Eig.
D. Klein Spenkelink; 2a Hiltje 4, Ei'g. B.
E. J. Altena; 2b Fietje 5, Eig. A. Roesink;
4a Mina 2. Eig. J. Muihof.
Dragende vaarzen ingeschreven in het
NRS geb. voor 1 nov. 1959
Gewone Klasse
la Boukje 15, Eig. Wed. H. Slag; lb
Boukje 27, Eig. H. van Pijkeren; 2a Beits.
ke 10, Eig. J. A. v. d. Vegte; 3b Bosma 4,
Eig. E. H. J. Altena.
Pinken ingeschreven in het NRS geb.
na 31 okt. 1959 en voor 15 jan. 1960
la Toosje 7, Ei'g. B. J. v. d. Riet; lb Anna
6, Eig. J. Stegeman; lc Anneke 6, Eig.
Wed. W. Meilink; ld Bertha 7, Eig. A. H.
Dekkers; le Hanna 4, Eig. A. J. Avest;
lf Boukje 8, Eig. G. H. Spekenbrink; 2a
Hinke 30, Eig. H. J. Lammertink; 2b
Leentje 4, Eig. D. Lubbers; 3a Anneke 5,
Eig. Wed. W. Meilink; 3b Trijntje 8, Ei'g.
A. J. Wassink; 3c Jeltje 6, Eig. E. H. J.
Altena.
Goede rubriek met 2 beste kopnummers
Pinken ingeschreven in het NRS geb.
na 15 jan. 1960 en voor 1 maart 1960
Regelmatige klasse goed type
la Dinie 6, Ei'g. H. J. Lammertink; 2a
Antje 7, Eig. G. Vruggink; 3 a Marijke 7,
Eig. J. Jansen Lorkeers; lb Beitske 11,
Eig. J. A. v. d. Vegte; 2b Gertha 5, Eig.
J. Stegeman; 3b Doetje 2, Eig. F. H. Kenk
huis; lc Corpulentie 53, Eig. D. Lubbers;
2c Marie 3, Ei'g. H. J. Borkent; ld Gonda
7, Eig. G. Vruggink; 2d Diamant,, Eig.
A. H. Dekkers; le Coba 4, Eig. J. Mekem
kamp; lf Frida 6, Eig. Gez. Lammertink.
Pinken ingeschreven in het NRS geb.
na 28 febr. 1960 en voor 1 okt. 1960
Vrij goede rubriek met goede kopnum
mers.
la Koosje, Eig. B. J. v. d. Riet; lb Boukje
28; Ei'g. H. van Pijkeren; lc Tietje 2, Eig.
D. Lubbers; ld Alida 25, Eig. H. van Pij
keren; 2a Trijntje 5, Eig. J. Stegeman; 2c
Gonda 9, Eig. E. H. J. Altena; 3a Fokje 8,
Eig. F. H. Kenkhuis; 3b Mine 12, Eig. H.
Bolink; 4a Anna 5, Eig. G. J. a. d. Stegge.
Kalveren ingeschreven in het NRS geb.
na 30 sept. 1960 en voor 15 dec. 1960
Beste rubriek met beste kopnummers
la Boukje 9, Eig. G. H. Spekenibrink; 2a
Dina, Eig. H. J. Huzen; lb Aaltje 5, Eig.
H. J. Lammertink; 2b Rientje 5, Eig. B.
Ezendam; lc Nellie 6, Eig. G. Kuipers;
2c Hanna 5, Eig. A. J. ter Avest; ld Ho
vinga 56, Eig. H. van Pijkeren; 2d Anna 7,
Eig. J. Stegeman; le Sjoukje 9, Eig. G. H.
Spekenbrink; lf Gaatske, Eig. H. J. Lam
mertink.
Kalveren ingeschreven in het NRS geb.
na 14 dec. 1960 en voor 10 febr. 1961
Beste klasse
la Aafke 14, Eig. H. Wolves; lb Aaltje 6,
Eig. H. J. Lammertink; lc Rika 6, Eig. G.
Kuipers; ld Boukje 19, Eig. G. Kuipers;
le Gerda 9, Eig. J. Stegeman; lf Hovin
ga 58, Ei'g. H. van Pijkeren; lg Ida 4, Eig.
B. Ezenidam; lh Nellie 7, Eig. G. Kuipers;
li Koosje 14, Eig. A. J. 'ter Avest; 2a An
na 3, Eig. J. Stegeman; 2b Lokje 10, Ei'g.
G. ter Maat.
Kalveren ingeschreven in het NRS geb.
na 9 febr. 1961
Goede rubriek met edele kopgroep
la Rika 7, Eig. G. Kuipers; lb Boukje 20,
Eig. G. Kuipers; lc Maatje 7, Ei'g. G. Kui
pers; ld Pietje 6, Eig. J. Mulhof; 2a Ber
tha 10, Eig. A. H. Dekkers; 2b Toosje 9,
Eig. B. J. v. d. Riet; 2c Jitske 11, Eig. H.
J. Huzen; 2d Johanna 76, Eig. H. J. Hu-
zen.
Koeien niet ingeschreven in het NRS
la Nellie, Eig. F. H. Kenkhuis; lb Koosje,
Eig. A. J. ter Avest; 2a Dina 3, Ei'g. Wed.
W. Meilink.
Vrij goede groep
Pinken niet ingeschreven in het NRS
Wat gewone klas
la Sietske 1, Eig. H. J. Bloemendal; 2a
Anna 5, Eig. H. Pluimers; 2b Pietje 5,
Eig. J. Mulhof; 2c Mina 12, Eig. A. J. ter
Avest.
Productieklasse voor koeien
(Totaal 30000 kg melk of meer)
la Bertha, geb. 15 april 1951 totaal 44845
kg. Eig. A. H. Dekkers; lb Trijntje 29,
geb. 7 febr. 1953 totaal 34699 kg. Eig. D.
Lubbers; lc Anneke 3, geb. 13 febr. 1954
totaal 32298 kg. Eig. Wed. W. Meilink;
2a Frieda, geb. 22 juli 1952 totaal 35874
kg. Eig. Gez. Lammertink.
Productie klassen voor koeien
(Totaal 20000 kg of meer)
la Sjoukje 2, geb. 2 maart 1954 totaal
28096 kg. Eig. G. H. Spekenbrink; lb
Het sprookje van de gouden koets zoals dat volgende week dinsdag in de residentie weer te zien zal zyn.
Boukje 22, geb. 27 dec. 1954 totaal 20176
kg. Eig. H. van Pijkeren; lc Toosje 3, geb.
20 dec. 1954 totaal 24540 kg. Eig. B. J. v.
d. Riet; 2a Hiltje 3, geb. 30 okt. 1953 to
taal 24324 kg. Eig. B. E. J. Altena; 2b Hil
tje 34, geb. 21 dec. 1954 totaal 22127 kg.
Eig. H. van Pijkeren; 2c Marijke 4, geb.
22 jan. 1953 totaal 29248 kg. Eig. J. Jan
sen Lorkeers; 2d Jenny 2, geb. 17 april
1954 totaal 26103 kg. Eig. A. J. Wassink.
Bedrijfsgroepen
la Hinke 19, Aaltje 1, 3 en 5, Eig. H. J.
Lammertink; lb Anna 39, Maatje 4a,
Toosje 3 en Elsje 5, Eig. B. J. v. d. Riet;
lc Boukje, Jeltje 6, Roza, Boukje 3 en
Jeltje 8, Eig. J. Mokkelencate; ld Jetta,
Jetta 4, Doetje en' Nellie, Eig. F. H.
Kenkhuis; 2a Anneke 3, Anneke 4, Jetje
2 en Dina 3, Eig. Wed. W. Meilink; 2'b
Liesbeth, Jet 4 en Anna 2, Eig. J. Nijland;
3a Grietje 3, Frieda 3, Dora 5 en Frieda 4,
Eig. Gez. Lammertink; 3b Renske, Gerda
7, Anna 4 en Anna 6, Eig. J. Stegeman..
Collecties eigen gefokte volbloeden
la Sjoukje's 2, 3 en 7, Eig. G. H. Speken
brink; lb Boukje 22 en 23, Lijsje 4 en
Hovinga 53, Eig. H. van Pijkeren; lc Ro
za 6, Boukje 11, Rika 5 en Roza 9, Eig.
G. Kuipers.
Moeders met dochters
la Aaltje's 1, 3 en 5, Eig. H. J. Lammer
tink; lb Boukje's 7, 8 en 9, Eig. G. H. Spe_
kenbrinkjlc Hinke's 19, 30 en 31, Eig. H.
J. Lammertink; ld Anneke's 3, 4 en 5, Eig.
Wed. W. Meilink; 2a Boukje's 11, 15 en
20, Eig. G. Kuipers; 2b Marijke's 4, 5, 6
en 7, Eig. J. Jansen Lorkeers; 2c Frieda's
1, 2 en 3, Eig. Gez. Lammertink.
MRY -VEESLAG
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. voor 1 jan. 1956
Bste klasse
la Miemtje, Eig. Wed. H. Rotman; lb
Truus 5, Eig. E. A. ter Haar; 1 c Doortje
61, Eig. Wed. G. Paalman; ld Emma 4,
Eig. E. A. ter Haar; le Dinie 15, Eig. E.
A. ter Haar; 2a Truus je 4, Eig. H. J. Nij-
enhuis; 2b Bertha 3, Eig. Gebr. Freriksen;
2c Truus 6, Eig. J. de Wilde; 2d Mina 9,
Eig. G. J. Kolhoop; 3a Frieda 20, Eig. R.
Kempe; 3b Jannie 3, Eig. R. Kempe; 3c
Mina 8, Eig. G. J. Kolhoop; ld Emma 4.
Eig. E. A ter Haar; 2d Mina 9, Eig. G. J.
Kolhoop; le Dinie 15, Eig. E. A. ter Haar.
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. na 31 dec. 1955 en voor 1 sept.
1956
Goede 'klasse
lb Gonda 3, Eig. G. J. Stevens; lc Mmie
2, Eig. J. J. a. d. Stegge; ld Mientje 2 Eig.
Wed. H. Rotman; 2a Claartje 3, Eig. J. H.
Roelofs; 2b Jannie 4, Eig. R. Kempe; 2c
Rika 6, Eig. J. de Wilde; 3a Truus 11, Eig.
E. A. ter Haar; 3b Toosje 11, Eig. J. G.
Meijer.
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. na 31 aug. 1956 en voor 28-4-'57
Gewone klasse
la Dinie 3, Eig. J. ter Steege; lb Mina 8,
Eig. Wed. H. Rotman; 2a Dinie 1, Eig. J.
J. a. d. Stegge; 2b Truus 7, Eig. J. de
Wilde; 3a Deci, Eig. Wed. G. Paalman; 3b
Olaartje 4, Eig. J. H. Roelofs.
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. na 27-4-'57 en voor l-2-'58
Matige klasse met slechte uiers
la Frieda 21, Eig. R. Kempe; lb Jeannette
9, Eig. J. ter Steege; lc Neeltje 7, Eig. H.
ter Steege; 2a Coba 5, Eig. Wed. G. Paal
man; 2b Emma 3, Eig. J. de Wilde; 2c
Gretha 11, Eig. E. A. ter Haar; 3a Gerda
2, Eig. J. Reijerink; 3b Jannie 6, Eig. R.
Kempe; 3c Dirkje 5, Eig. Gebr. Freriksen.
Melkgevende koeien ingeschreven in het
NRS geb. na 31-1J58 en voor l-10-'58
Goede klasse met typisch koe aan de
kop
la Coba 6, Eig. Wed. G. Paalman; lb
Doratha 8, Eig. H. ter Steege; lc Mientje
4, Eig. Wed. H. Rotman; 2a Dinie 2,Eig. F.
Hopster; 2b Claartje 5, Eig. J. H. Roelofs;
2c Coba 2, Eig. F. Hopster; 3a Toosje 12,
Eig. J. G. Meijer; 3b Gerda 2, Eig. R. Wol-
ters.
Droogstaande koeien ingeschreven in
het NRS
Redelijke klasse met goede kopnummers
la Annie 2, Eig. J. ter Steege; lb Irma,
Eig. J. J. a. d. Stegge; 2b Hanna 3, Eig.
H. Bloemendal; 2c Paula, Eig. J. J. a. d.
Stegge.
Melkgevende vaarzen ingeschreven in
het NRS geb na 1 okt. 1958
la Neeltje 8, Eig. H. ter Steege; lb Pau
la 2, Eig. J. J a. d. Stegge; lc Liene 2, Eig.
F. Wolters; 2a Gerda 3, Eig. F. Wolters;
3a Mina 12, Eig. G. J. Kolhoop; 3b Toosje
13, Eig. J. G. Meijer.
Dragende vaarzen ingeschreven in het
NRS geb. voor 1 okt. 1959
Mlatige klasse
la Doratha, Eig. H. ter Steege; lb Ber
tha 8, Eig. J. H. Roelofs; lc Roosje 11, Eig.
H. ter Steege; 2a Frieda 23, Eig. R. Kem
pe; 2b Martha 9, Eig. H. W. van Schooten;
3a Truus 9, Eig. J. de Wilde; 3b Emma 4,
Eig. J. de Wilde.
Pinken ingeschreven in het NRS geb.
na l-10-'59 en voor l-4-'61
la Antje, Eig. J. A. Eggerink; lb Marie 17,
Eig. J. ten Dam; lc Bontje 3, Eig. J. H.
Roelofs; 2a Gerda 3, Eig. J. Reijerink; 2b
Mientje 7, Eig. Wed. H. Rotman; 2d AaL
tje 7 Eig. J., Ulfman; 3a Truusje 16, Eig.
Wed. II. Rotman; 3b Dina 6, Eig. Wed. G.
Paalman; 3c Doratha 13, Eig. H. ter Stee
ge.
Pinken ingeschreven in het NRS geb.
na l-4-'60 en voor l-10-'60
Goede klasse
la Dora 18, Eig. J. de Wilde; lb Kjoosje 4,
Eig. Wed. G. Paalman; lc Martha 11, Eig.
H. W. van Schooten; 2a Jenny 5, Eig. J.
Ulfman; 3a Hanna, Eig. H. Bloemendal.
Kalveren ingeschreven in het NRS geb.
na l-10-'60 en voor 1-1-'61
Goede klasse
la Claartje 9, Eig. J. H. Roelofs; lb Claar
tje 10, Fig- J- H. Roelofs; 2a Truus 12, Eig.
J. de Wilde; 2b Frieda 25, Ei'g. R. Kempe;
3a Truus 11, Eig. J. de Wilde; 3b Mina 15,
Eig. G. J. Kolhoop.
Kalveren ingeschreven in het NRS geb.
na 31 dec. 1960
Uniforme rubriek
la Roosje 5, Eig. J. H. Roelofs; lb Bertha
10, Eig. J. H. Roelofs; 2a Dinie 15, Eig. J.
ter Steege; 2ib Hanna 15, Eig. H. Bloe
mendal; 2c Olaartje 11, Eig. J. H. Roelofs;
2d Jeannette 12, Eig. J. ter Steege; 3a Alie
5, Eig. J. ter Steege; 3b Gerda 4, Eig. J.
Reijerink.
Productieklasse eisen gelijk aan die voor
het keurstamboek
la Bontje, geb. 26 m'ei 1952 totaal 40055
kg. Eig. J. H. Roelofs; 2a Koosje, geb. 25
nov. 1951 totaal 36583 kg. Eig. Wed. G.
Paalman; 3a Doratha 6, geb. 16 jan.1955
totaal 24476 kg. Eig. H. ter Steege; 4a
Roosje 4, geb. 1 aug. 1952 totaal 25560 kg.
Eig. F. Hopster; 4b Gerda, geb. 1 april
1956 totaal 23893 kg. Eig. F. Wolters.
Koeien niet ingeschreven in het stam
boek
Matige klas
la Truus 13, Eig. E. A. ter Haar; lb Mjop 6,
Eig. G J. Stevens; lc Annie, Eig. E. A. ter
Haar; 2a Coba 7, Eig. Wed. G. Paalman;
2b Roosje 11, Eig. F. Hopster; 3a Gonda 2,
Eig. G. J. Stevens; 3b Jennie 12, Eig. G.
J. Kolhoop.
Dragende vaarzen niet ingeschreven in
het stamboek
Redelijke klas
la Leidi, Eig. J. J. a. d. Stegge; lb Coba 8,
Eig. Wed. G. Paalman; 2a Helma 5, Eig.
Gebr. Freriksen; 2b Coba 9, Eig. Wed. G.
Paalman; 2c Coba 10, Eig. Wed. G. Paal
man; 3a Toosje, Eig. Wed. G, Bouwhuis;
3b Coorie 7, Eig. H. W. van Schooten.
Pinken (geen stambok)
Redelijke klas
la Janna 10, Eig. J. H. Roelofs; l>b Mop
10, Eig. G. J. Stevens; 2a Marianne, Eig,
Wed. G. J. Bouwhuis; 2b Roosje 7, Eig.
J. H. Roelofs; 3a Truusje 17, Eig. I-I. J.
Nijenhuis; 3b Toos 8, Eiig H. W. vatn
Schooten.
Kalveren niet ingeschreven in het stam
boek
la Grada 5, Eig. Wed. G. J. Bouwhuis; lb
Irma 2, Eig. J. J aan de Stegge; lc Dora
5, Eig. G. J. aan de Stegge; 2a Janna 4,
Eig. LI. W. van Schooten; 2b Hanna 16,
Eig. H. J. Bloem en daal; 2c Beatrix 2, Eig.
H. J. Bloemendaal; 3a Sina 6, Eig. G. J.
Kolhoop; 3b Mop 12, Eig. G. J. Stevens.
Bedrijfsgroepen
Goede rubriek met beste kopnummers
la Annie 2, Dinie 3, Jeanette 9 en Marie 1,
Eig. J. ter Steege; Lb Koosje, Doortje 61,
Coba 5 en 6, Eig. Wed. G. Paaman; lc
Truusje's 5, 11 en 13, Dinie 15 en Emm'a 4,
Eig. E. A. ter Haar; 2a Dinie 1, Minie 2,
Paula en Irma, Eig. J. J. aan de Stegge;
2b Roosje 4, Coba 2, Dinie 2 en Roosje 11
Eig. F. Hopster; 3a Gerda 1 en 3 en Liene
2, Eig. F. Wolters; 3b Bertha 3, Dirkje 5
en Helma 5, Eig. Gebr. Freriksen.
Eigen gefokte volbloeden
Beste groepen
la Coba's 5, 6 en 8, Eig. Wed. Paalman
Rotman; lb Neeltje 7 en 8, Doratha 8 en
11, Eig. H. ter Steege; 2a Frieda 21, Jan
nie 3, 4 en 6, Eig. R. Kempe; 2b Claartje
2, 3 en 4 en Ruurdje 7, Eig. J. H. Roelofs;
3a Truus 7 en 8, Emma 3 en Rika 6, Eig.
J. de Wilde.
Moeder met dochter en familiegroepen
la Mientje 1 en 4 enMina 8, Eig. Wed. H.
2a Mjientje's 1, 2, 4 en 7, Eig. Wed. H. Rot
man; 3a Truusje's 6, 7, 8 en 9, Eig. J. de
Wilde; 4a Toosje's 11, 12 en 13, Eig. J. G.
Meijer.
95
De vereniging „Jong Holten", afdeling
van de PJGO, hield donderdagavond van
de vorige week in café ,,'t Bonte Paard"
te Dijkerhoek een ledenvergadering on
der voorzitterschap van de heer Joh. Nik-
kels. De bijeenkomst was in de eerste
plaats bedoeld om de plannen te bespre-
en voorts hield de heer J. W. Witmer,
hoofd der school te Dijkerhoek, een in
leiding over de vraag: „Wat is verant-
woordel ij kheid?
In zijn openingswoord, waarin hij in
het bijzonder welkom heette de advise
rende leden, de heren. Witmer en C.
Broersma, en de afgevaardigden van de
OLM-afdeling, de heren G. J. Klein He'
geman en D. B. Nijland, deed de voorzit
ter een beroep op de leden om zich te
abonneren op het bondsblad van de PJ-
GN, dat slechts f 2,50 per jaar kost en
bijzonder leerzaam is. In januari eindigt
de aktie „Boven Jan" en dan zou men
gaarne ieder lid van de PJGO geabon
neerd zien.
Het eerste punt voor de komende win
ter van belang is de mogelijkheid om
deel te nemen aan de volgende cursus
sen, die bij voldoende deelname hier ge
geven zullen worden: motorenkennis, be-
drijfs-economische cursus, spreken in het
openbaar, veebeoordeling en veeverlos-
kunde. Voor verschillende van deze cur
sussen hebben zich reeds deelnemers op
gegeven. De aanmelding staat nog open
tot 20 september a.s.
De jaarlijks door eigen krachten te ge
ven ontspanningsavond wil men vóór de
jaarwisseling trachten te houden, deelde
de .voorzitter mede. Men heeft reeds een
stuk uitgekozen, n.l. het toneelspel in 3
bedrijven: „Vandaag is morgen" van de
auteur LIerbert E. Bates. De heer A. J.
Snijders, die inmiddels naar Hengelo ver
huisd is, zal wederom als regisseur op
treden.
Wat de overige punten van het winter?
programma betreft, had de vergadering
geen bepaalde wensen of suggesties. Het
bestuur zal nu overwegen of enkele in
leidingen en eventueel een filmavond
kunnen worden gehouden.
Het antwoord op de vraag: „Wat is
verantwoordelijkheid?" heeft de heer
Witmer vervolgens in zijn inleiding zeer
duidelijk en op interessante wijze gege
ven. Hij onderscheidde vele soorten van
verantwoordelijkheid, o.a. de wettelijke,
de morele en sprak in het tweede deel
van zijn betoog, dat soms in de vorm van
een vraaggesprek met zijn toehoorders
plaats vond, ook over de politieke ver
antwoordelijkheid. Zijn uiteenzettingen
waren zeer leerzaam en de voorzitter
bracht hem dan ook hartelijk dank voor
zijn inleiding.
Aan het slot van de vergadering heet
te hij nog enkele nieuwe leden welkom,
die de lagere landbouwschool hebben
verlaten en deelde mede, dat de derde
prijs van de verloting van de landdag
„Kontact", een elektrisch scheerappa-
raat, in de groep Holten is gevallen op
lot no. 1903.