Schciol» en Volksfeest in Dijkerhoek Fokveedag te Ommen op 6 september a*se Vakantie- programma Feestcommissie O.L. Dorps school organiseert volksfeest Bovenarm gebroken Inzate onroerend goed Zweefvliegtuig geland Merdienstelijk ambtenaar nam afscheid Soekarno volgend jaar voor staatsiebezoek naar Londen Voor de boer Bezoek aan proefveld ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1961 No. 34 Jaargang 13 (Tweede blad) HOITENS NIEUWSBLAD Flinke deelname aan volksspelen Nijverdalse Toneelvereniging boeide met „Ballet op de boerderij" De buurtschap Dijkerhoek heeft woens dag en donderdag weer geheel in het te ken gestaan van het jaarlijkse Schooi en Volksfeest, dat dank zij de spontane medewerking van allen die tot deze bloeiende buurtschap behoren, weer uit stekend is geslaagd. Op het terrein bij café „Het Bonte Paard" heeft de schooljeugd zich koste lijk geamuseerd in de draaimolen en werd bij de verschillende spelen een sportieve strijd geleverd om de mooie prijzen die de feestcommissie beschikbaar had ge steld. Donderdagmiddag kwamen de jongelui en de ouderen aan bod en het heeft ook bij de traditionele volksspelen niet aan de nodige sensatie en spanning ontbroken. FEESTAVOND MET NIJVERDALSE, TONEELVERENIGING Traditiegetrouw begonnen de feeste lijkheden reeds woensdagavond in de feestzaal van café „Het Bonte Paard" waar de Nijverdalse Toneelvereniging N.T.V. het blijspel „Ballet op de boer derij" voor het voetlicht bracht. De wijze waarop het ensemble dit stuk vertolkte werd zeer gewaardeerd. Het tal rijke publiek was gul met applaus en de daverende ovatie die gebracht werd na het slotbedrijf sprak overduidelijke taal. Aan de dames van het gezelschap werd een fraai boeket bloemen aangeboden. Deze feestavond werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommissie, de heer H. Kers, die zich in zijn woord van welkom in 't bijzonder richtte tot burge-, meester en mevr. Enklaar en tot de ge meente-secretaris de heer G. Langenbarg en mevr. Langenbarg. De heer Kers sprak woorden van dank tot de familie Kloosterboer voor het be schikbaar stellen van de feestweide, de zakenmensen en de Dijkerhoekse bevol king, zonder wiens royale financiële me dewerking het niet mogelijk zou zijn tel- kenjare dit School- en Volksfeest te or ganiseren. Een bijzonder cachet aan deze geslaagde feestavond gaf de wedstrijd „Bloemschik ken" waaraan door een zestal dames werd deelgenomen. Naar het oordeel van de jury, die be stond uit de dames Enklaar, Langenbarg en Hartenberg had Bertha Markvoort' „flora's kinderen" het mooist geschikt en zij kreeg de eerste prijs. De tweede en derde prijs werd resp. toegekend aan Dinie Wegstapel Ed. en Jootje Wegstapel Ad. Aan deze wedstrijd namen verder nog deel mevr. Rietberg-Lubbersen, Dikie Jansen en Aly Rietberg GJd. HET SCHOOLFEEST Donderdagmorgen was de schooljeugd, in feestkledij gestoken, al vroeg bij de school en nadat HMV was gearriveerd, ging het onder de vrolijke tonen van de fanfare naar de feestweide, waar spelle tjes gedaan werden, de kinderen rijkelijk werden, getrakteerd en verder de draai molen een van de attrakties vormde. Van een tot twee uur trad in de feest zaal op de bekende goochelaar Pierre Du ro uit Hengelo en dit optreden was voor Op donderdag, 7 september a.s. hoopt, de Dorpsschool haar jaarlijks schoolfeest te vieren. De heer Aalders te Rbeden zal met zijn molen wkt gezelligheid op het terrein brengen. De feestcommissie be sloot in haar onlangs gehouden vergade ring het volgende. 1. Er wordt een versierde optocht ge houden, als de weersomstandigheden gunstig zijn. De route is als volgt: Tuin straat, Boscbkampsstraat, Oranjestraat tot garage Rouwenlhorst (indien de w'eg al daar Weer hersteld is) Oranjestraat, Dorpsstraat, Gaardenstraat, Haarstraat, Tuinstraat tot de school. Vertrek 10.45 uur. 2. De keuring geschiedt vanaf half tien tot half elf, op het schoolplein. De jury komt van buiten onze woonplaats. Publiek kan bij de keuring niet Worden toege laten. 13. Er worden vele prijzen en prijsjes uitgeloofd voor versierde wagens, karren, fietsen, autopeds, pony's, mandjes, boog- jes, enkelingen, paren en groepjes. Iedere deelnemer krijgt een geldprijs je. 4. 's Middags hebben de kinderspelen plaats op Kalfstermansweide. Daar heeft tractatie plaats en worden cadeaus en ge schenken uitgereikt. De leerlingen van de Openbare Kleuterschool kunnen draaien om half twee. Moeders met niet-schoolgaande kin deren kunnen draaien om half drie. Er wordt voor de goede orde een stevige af rastering om de molen gemaakt. de lieve jeugd en een aantal ouderen „je van het". Vele ouders kwamen tijdens het spel van de kinderen een kijkje nemen en ook de beide wethouders de heren B. J. Veneklaas Slots en D. J. Wansink gaven van hun belangstelling blijk. Uitslagen Wij laten hier volgen de uitslagen van de kinderspelen: Klas I meisjes (vlaggetjes in stoof ste ken) 1. Hennie Klein Teeselink; 2. Jan- nie Tuitert; 3. Hennie Ebrecht. Klas I jongens (aardappels zoeken uit bak met zaagsel)1. Wim Witmer; 2. Gerrit Ribbink; 3. Gerhard Scheperman; 4. Gerard Lonink. Klas II meisjes (lopen met bal op pol lepel)1. Rikie Baltus; 2. Gerrie Vlogt- man; 3. Ali Stevens; 4. Din,i Aanstoot. Klas II jongens (blokjes rapen): 1. Wim Nijland; 2. Henk Mëesterberends. Klas 3 en 4 jongens (hindernislopen). 1. Albert Ulfman; 2. Herman Klein Tee selink; 3. Wim Markvoort. Klas 3 meisjes (geblinddoekt voorwer pen zoeken)1. Bertha Fikkert; 2. Bea Huzen. Klas 4 meisjes (koekhappen)1. Gerrie Elbersen; 2. Joke Harbers. Klas 5 meisjes (ballon, stuk trappen) 1. Dinie Jansen; 2. Dinie Klaasses; 3. Alie Nijland; 4. Jantina Pinkert. Klas 5 jongens (ballon stuk blazen): 1. Gerrit Rensen; 2. Jan Bosman; 3. Jan Meijerman. Klas 6 meisjes (ballon stuk trappen) 1. Elly Fikkert; 2. Jannie Rensen; 3. Ri kie Paalman; 4. Rikie Jansen; 5. Dinie Nijland. Klas 6 jongens (ballon stuk blazen): 1. Jan Bosschers; 2. Gerrit Noteboom; 3. Gerrit Vlogtman. Middagprogramma. 's Middags hadden op het terrein bij café' „Plet Bonte Paard" de volksspelen plaats, waaraan door een flink aantal da mes en heren werd deelgenomen. Ook bestond voor deze spelen een flinke belangstelling. De uitslagen luiden als volgt: Kruiwagen rijden voor paren: 1. J. Slui ter en Marietje Aaftink; 2. H. Rietberg en echtgenote; 3. H. Bosman en Marietje Twelhaar. Ringsteken (paard en wagen)1. A. Brinkman, en echtgenote; 2. W. Luggen- De 13-jarige Hennie Lensink is, toen zij met een vriendinnetje dinsdagmiddag naar het zwembad fietste, op de Rijssense- weg, waar vernieuwingswerkzaamheden worden verricht, op de versmalling van het weggedeelte wat ongelukkig komen te vallen, waardoor zij een bovenarm brak. Dokter Nagelhout, die de eerste hulp verleende, nadat zij door de heer J. Aaltink per auto naar huis was ver voerd, achtte opneming in het ziekenhuis te Deventer noodzakelijk, waar thans een rekverband is aangebracht. De oor zaak van haar val is niet precies komen vast te staan. horst en echtgenote; 3. E. Rietberg en Hanneke Stevens; 4. Dirk Jansen en Ma rietje Wilmermk; 5. H. Rietberg en echt genote; 6. H. Bosman en Marietje Twel haar. De prijzen die beschikbaar waren ge steld voor versiering van de wagentjes werden resp. gewonnen door: H. Rietberg, Dirk Jansen, D. Podt, H. Bosman, T. Ste vens en A. Brinkman. Ringsteken op los paard: 1. D. Podt; 2. E. Veneklaas Dzn; 3. Bertus Rensen Wzn; 4. G. J. Stevens. Stoelendans: 1. Marietje Meesterbe- rends; 2. Dinie Rensen Wd; 3. Hennie Bosschers; 4. Dika Bosman; 5. Dinie Weg stapel Ed; 6. Marietje Twelhaar; 7. mevr. Tuitert-Oostenenk. De voor costumering beschikbaar ge stelde prijzen werden gewonnen door Dika Bosman, Dini flaverslag en Jennie Kers. Bromfietsrace met hindernissen: 1. A. Wegstapel PIJzn; 2. H. J. Bieleman Jz; 3. D. Jansen.; 4. W. Bunt; 5. E. Haver slag; 6. IT. Tempelman. Zaklopen voor dames: 1. Dinie Rensen Wd; 2. Jannie Wegstapel Ed; 3. Gerrie Markvoort. Wd; 4. Mini Ebrecht. Zaklopen (heren): 1. H. J. Bieleman; 2. G. Bannink; 3. E. Haverslag. Fietsen met hindernissen voor heren: 1. W. Scheperman; 2. H. Klaasses; 3. G. Paalman; 4. H. Beldman; 5. H. Bosman; 6. H. Westerik. Schieten (vrije baan)1. G. Klein Tee selink (34)2. Bets Nijland (33)3. PI. Koopman (33)4. G. Paalman (31)5. G. Wagenvoort (31); 6. J. Stevens (31); 7. Js. Sluiter (30). Schieten (personele baan)1. G. Klein Teeselink (31)2. H. Kloosterboer (31) 3. J. W. Stevens (29); 4. H. J. Stevens (28)5. Js. Sluiter (26)6. Bets Nijland (25)7. G. W. Rietberg (25)8. E. Paal man (25); 9. A. Tuitert (24); 10. Henk Sluiter (23). Koekhappen voor dames cn heren: 1. Gerrit Paalman; 2. W. Scheperman; 3. H. Tempelman; 4. H. Nekkers; 5. H. Beldman; 6. Gerrie Paalman; 7. Gerrie Noteboom. In het gebied van de Centrale Vereni ging Drenthe-Overijssel en Noord Oost Polder is een gezonde activiteit waar te nemen wat de zwartbont rundveehoude rij en -fokkerij betreft. Zowel organisa torisch als foktechnisch is men daar goed bij de pinken. Men probeert daar op mo derne wijze, o.a. door het uitgeven van, ge- illustreerde folders, die in vele talen wor den gedrukt en naar alle werelddelen worden gestuurd, nog meer bekendheid aan dit fokgebied te geven. Dat deze ac tiviteiten, met de grote vooruitgang in de laatste jaren van de veestapel, resul taat opleveren, blijkt uit de steeds toene mende export. -In 1960 kwam meer dan. de helft van de uit het werkgebied van het Nederlands Rundveestamboek ge- exporteerde dieren uit dit gebied. Foktechnisch doen de K.I.-verenigingen dan ook hun uiterste bést om stieren van best bloed met zeer goede produktie- afstamming voor hun leden beschikbaar te krijgen. Er is tevens een regeling ont worpen, dat van alle in het gebied staan de stieren voor een redelijk bedrag door een ieder sperma kan worden betrokken. Ook de individuele fokkers doen hier goed mee. We mogen dan ook verwachten, dat dit sterk opkomende zwartbont fokge bied, dat mede toonaangevend geworden is in het Ned. Rundveestamboek, nog in sneller tempo de gemiddelde kwaliteit van de rundveestapel zal zien stijgen. De resultaten van deze gezamenlijke activiteiten, worden steeds op de eerste woensdag in september in Ommen ge toond. Plier wordt met het beste materiaal gedemonstreerd op een wijze die zeer ze ker respect afdwingt. Voormiddags vindt de keuring van de individuele dieren plaats. Er wordt om precies 10 uur begonnen met 6 rubrieken in het gebied gefokte stieren beneden 2 jaar. Dan komen de 16 rubrieken jongere melkkoeien aan de beurt, gevolgd dooi de levensprestatieklassen. De individuele keuring wordt besloten met 2 rubrieken Preferente Stammoeders. In de namiddag komen de 56 groepen afstammelingen van stieren in, de ring. Voor 't eerst zijn dit jaar 24 van deze groepen uit 12-tallen samengesteld. Vele van deze collecties stammen af van op de voorgrond tredende vaderdieren. Direkt na afloop van de keuring vindt het défilé plaats van de hoogst bekroonde dieren en groepen, wat dit jaar extra ver rassingen te zien zal geven. Er. wordt evenals voorgaande jaren weer veel bezoek verwacht, zowel uit binnen- als buitenland. Woensdagmorgen had in hotel Holter- raan ten overstaan van notaris B. H. Plui- mers de inzate plaats van een woonhuis met tuin aan de Oranjestraat 56 alhier, groot 0.05.57 ha, voor rekening van de erven van wijlen mej. A. Oostindie, in' leven wijkverpleegster te Holten. De wo ning is behoudens vestigingsvergunning vrij te aanvaarden. Het perceel werd in gezet door de heer E. Wissink alhier voor de som van f 18.400,-. Zondagmiddag om kwart over twee landde op de Lichtenberg op de grens van Holten en Rijssen een zweegvliegtuig, af komstig van het vliegveld Teuge, bemand door de heer W. J. de Boer te Apeldoorn er. eigendom van de zweefvliegclub „Teu ge". De heer De Boer was om kwart over één met zijn kist van genoemd vliegveld opgestegen en dus een uur in de lucht geweest. Voorbjj Holten zag hij zich ge noodzaakt zijn toestel aan de grond te zetten, dat later per auto werd opgehaald. Hij maakte een perfecte landing, zodat er niets werd beschadigd. PUZZELRIT „HOLTERBERG" ZONDAG 3 SEPTEMBER houdt de M.A.C. „De Holterberg" haar laatste puzzelrit in dit seizoen. Zij gaat over een afstand van pl.m. 40 km, voor, auto's, motoren en brom mers. De start vindt plaats om 2.30 uur bjj het clublokaal café Vruggink in de Sta tionsstraat. Voor zomergasten-automobilisten en voor ingezetenen een aardige, sportieve attractie. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 6 SEPTEMBER wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-auto- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg en Nyverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven op het WV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De administrateur gaat mee voor een explicatie. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele touringcars dagtochten o.a. naar Giethoorn, Teckelenburg en Sauerland (Duitsland). Het VW-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 533. KOPJE KOFFIE NA KERKDIENST Na afloop van de 2e dienst in de Herv. kerk bestaat gelegenheid in het gebouw Irene in de onmiddellijke nabijheid van het kerkgebouw in tegenwoordigheid van de dienstdoende predikant en eventuele ambtsdragers, een kopje koffie te drinken. Tot nu toe hebben tal van gasten van deze gelegenheid tot nadere kennismaking gebruik gemaakt. lan Rillcinlr naar Ha Rim in hem heeft sesteld en collega's, brand- Jdli UIMMIIH ilddT UV I\ljp weerpersoneel en de overige ambtenaren In verband met zijn benoeming tot tech- voor de goede verstandhouding en pretti- nisch ambtenaar en plaatsvervangend ge- sarricnwerking. meente-architect van De Rijp cs. (N.H.) heeft de heer D. J. Bulsink, technisch ambtenaar bij gemeentewerken, woens dagmiddag afscheid genomen van het dagelijks bestuur der gemeente en van het gemeentepersoneel, waarmede hij da gelijks in aanraking kwam. Tijdens een bijeenkomst in de raad zaal heeft de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, de scheidende functionaris in hartelijke bewoordingen toegesproken en er op gewezen, dat deze, in alle eenvoud in het bouwbedrijf begonnen, is opge klommen tot de op één na hoogste functie bij de dienst van gemeentewerken. Het spreekwoord zegt, dat een profeet in zijn eigen land niet geëerd is, maar het ge zag, dat de heer Bulsink hier heeft, be wijst, dat de uitzondering de regel be vestigt. Hij heeft door zijn arbeid ge toond het waard te zijn op deze verant woordelijke post te zijn gesteld. De bur gemeester bracht hem dank voor al het goede, dat hij voor de gemeente tot stand heeft helpen te brengen en overhandigde hem het prachtige platenboek van Over ijssel als geschenk van bestuurders en collega's ambtenaren. De gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse, schetste hoe de heer Bulsink bijna 8 jaren geleden bij de gemeente in dienst trad en hoe hij in een periode van opbouw in praktisch alle werken, die tot nu toe tot stand kwamen, een belangrijk aandeel heeft gehad. Wij betreuren je heengaan, aldus de heer Louwerse, maar gunnen je van harte de promotie, die in deze benoeming te De Rijp gelegen is. Het is de kroon op je werk. Namens de staf en het personeel van gemeentewer ken bood hij de heer Bulsink een zilve ren sigarettenaansteker aan. Nadat verversingen waren geserveerd, nam men met een handdruk afscheid van de heer Bulsink. Dat afscheid nam het brandweerperso neel van zijn brandmeester le klas- administrateur-materieelbeheerder, welke functie de heer Bulsink bekleedde, dins dagavond in café „De Waag" van de heer J. Haverslag. Hier was het ook de burge meester, hoofd van de brandweer, die de verdiensten van de scheidende brand weerman schetste. Diens kunde en karak ter waren voor het gemeentebestuur een geruststelling, dat nien bij afwezigheid van de commandant de leiding aan hem kon overlaten. De commandant van de brandweer, de heer Louwerse, sloot zich bij de woorden van dank en waardering van de burge meester aan en wees op de verschillende facetten van het brandweerwerk, die de scheidende brandmeester beheerste. Zijn studie is thans beloond geworden door de ze benoeming in De Rijp. Hij bood de heer Bulsink namens het gehele brand weerpersoneel een prachtige z.g. diplo- matentas aan. De oudste brandmeester, de heer E. J. Westerik, bracht de scheidende functio naris dank voor de waardering, welke hij ook steeds voor het oudere brandweer personeel toonde. Evenals in de raadzaal bracht de heer Bulsink het gemeentebestuur ook hier dank voor het vertrouwen, dat men steeds President Soekarno van Indonesië zal. cp uitnodiging van koningin Elizabeth, in de tweede helft van 1962 een staatsbezoek aan Londen brengen. Dit is meegedeeld door een woordvoerder van het Bucking- bam-paleis. Zoals wellicht door sommige land bouwers is opgemerkt, ligt op een perceel bieten voor de boerderij van. de hoer A. Walters aan de Hexelseweg een 'bemes tingsproefveld. Het betreft hier een vergelijking van twee stikstofmeststoffen bij verschillende giften, n.l. Chilisalpeter en Kalkammon- salpeter naar (0) 120, 160 en 200 kg zuL vere stikstof per h.a. Het gewas groeide dit voorjaar voor spoedig en aanvankelijk waren er op deze scheurweide dan ook weinig ver schillen te zien. Wel bleven de veldjes zonder stikstof al spoedig achter in ontwikkeling. Sinds enige tijd is er nu een opmerkelijk ver schijnsel waar te nemen, dat zelfs van af de weg zichtbaar is. Op sommige veld jes worden de bladeren eerst geel, dan bruin en tenslotte verdorren ze. Deze ver schijnselen zijn te wijten aan een tekort aan natrium. Voor belangstellenden be staat er gelegenheid dit proefveld te be zichtigen en wel op dinsdag 5 september, van 1 uur tot vijf uur namiddags. Op deze middag zal er een deskundige aanwezig zijn, om nadere toelichting te geven.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 5