Kans op tien dagen kerstvakantie iarkefee ouders over opheffing Landteiw- IwisEiondschool niet tijdig voorgelicht Engeland wil bij Europa behoren Jeugdbrevet zwemmen P.V. „De Bergvliegers" Tweede plaats voor Bergruiter-achttal Ringsportdag CJ.V. te Dijkerhoek Hij die rekent, 't is nogal glad, adverteert regelmatig in dit blad! In bedrijven met 5-daagse werkweek Ir. Y. van der Wal, alg. secretaris O.L.M. Plannen daartoe in februari 1959 reeds bekend Sedert het hoofdbestuur van de Overijsselse Landbouw Maatschappij op 11 juni 1960 definitief besloot tot concentratie en daarmede tot de sanering van het lager landbouwonderwijs en het landbouwhuishoudonderwijs in zuidwest Overijssel over te gaan, zijn er nog al wat publicaties verschenen, die niet altijd de juiste bedoelingen van de O.L.M. en de juiste toedracht weergaven. Vooral ten opzichte van het landbouwhuishoudonderwijs is dit het geval geweest. Dit was voor de O.L.M. aanleiding om de pers nog eens uitvoerig in te lichten over de gang van zaken, teneinde mis verstanden zoveel mogelijk uit de weg te ruimen. In een bijeenkomst in hotel Carelshaven heeft de secretaris van de O.L.M., Ir. Y. van der Wal, een uiteen zetting gegeven van deze sanering. Bij het lager landbouwonderwijs was nog geen der scholen gekomen tot de norm van opheffing. Wel liep het leer lingental achteruit. Wanneer men in de toekomst ziet, dan staat het vast, dat het aantal kleine bedrijfjes, waaruit tot nu toe een belangrijk deel van de leerlin gen dier scholen werd gerecruteerd, be langrijk terug zal lopen, omdat de jon geren minder belust zijn op zo'n klein bedrijfje boer te worden. Heeft men voor nieuwe huisvesting dier scholen te zorgen, dan staat het vast dat hiermede rekening moet worden gehouden. Er waren op (korte afstand drie scho len gelegen, n.l. te Markelo, Holten en Bathmen. As er één zou moeten worden opgeheven, zou dit de middelste moeten zijn. Er gingen zefs stemmen op om van drie één school te maken.'. Tenslotte werd toesloten om de school in Holten ojp te heffen, hoewel deze het verste was wat de lokalen en het leerprogram ma (betreft. Er zijn thans scholen in En schede, Markelo, Bathmen en Twello, dus op goede onderlinge afstanden. Men besloot in Bathmen een houten school gebouw te plaatsen, omdat afgewacht moet worden of deze school zich in de toekomst zal kunnen handhaven. Gelijktijdig met de sanering van het lager landbouwonderwijs is ook 't land- b ouwhuidhoudonderwijs op zijn eigen merites toekeken. Geziiem de onderlinge afstanden werd toesloten de school in Bathmen, waarvoor het koninklijk toe sluit reeds was afgekomen, niet door te laten gaan. In Holten kwam een school vrij, die voor huishoudomlderwijs ge schikt te maken was, Markelo had een redelijk goede landbouwschool en een huishoudschool. Besloten werd deze laat ste school naar Holten over te 'brengen- Wij hetofoen volkomen toegrip, dat dit voor Markelo zeer pijnlijk wias, aldus Ir. Van der Wal. Tegenover het plaatselijk standpunt staat, dat wij de zorg voor de gehele streek hetotoen. Wij hetofoen veel afdelingen en burgemeesters op bezoek gehad om landbouwonderwijs. Wij zijn van mening, dat het besluit tot over plaatsing verantwoord was. Zoals men het vandaag kan toekijüaeni, is het toeter tot spreiding over te gaan. In de gehele streek tussen Markelo en Deventer was voor de meisjes niets. Het besluit is niet plotseling en overhaast genomen. In Markelo doet men het voor komen dat deze sanering is gekomen als oen donderslag bij heldere hemel. Reeds op 16 februari 1959, dus 2V2 jaar gele den, is er te Deventer een bijeenkomst, men kan zeggen een haering, geweest, waarbij wij de gemeentebesturen van Bathmen, Holten en Markelo, de plaat selijke afdelingen van de O.L.M. en an dere belanghebbenden onze plannen hebben uiteengezet. Men had toen alle maal bezwaren. Het officiële toesluit is gevallen op 11 juni 1960. Op die dag zijn de brieven uitgegaan aan de gemeentetoesturen, de afdelingen van de O.L.M., de plaatselij ke comissies van toezicht en zijn ook de brieven aan de ministeries verzonden. (Het landbouwonderwijs ressorteert on der het Ministerie van Landbouw, het landibouwhuishoud onderwij s valt onder Onderwijs.) Markelo heeft gemopperd, Holten heeft dingen geschreven, die voor de O.L.M. niet altijd prettig waren. Bath- m/en: heeft in het niet doorgaan van de huishoudschool toerust en de lagere land bouwschool dankbaar aanvaard. Op 6 maart 1961 heeft op de ouder avond te Markelo een gesprek plaats ge had. De heer Van der Wal werd toen opgewacht met spandoeken, waarop de Marketeers hun wensen kenbaar maak ten. Het is een goed gesprek geweest, al heeft men elkaar niet kunnen overtui- Vrijdagavond werden in het natuurbad „Twenhaarsveld" onder leiding van de chef-badmeester, de heer G. van Lemel, proeven afgelegd voor het behalen van het Jeugdbrevet 1 van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. De deel nemers moesten in het bezit zijn van het zwemdiploma B om aan deze proeven, welke bedoeld zijn als reddend zwemmen, te kunnen deelnemen. Tal van vrij moei lijke opgaven moesten door hen over wonnen worden. Aan de volgende jongelui kon na af loop het brevet worden uitgereikt. De jongedames A. Bouwhuis, Molenbelter- weg 16; G. van de Brink, Deventerweg 61, en de jongeheren H. Dikkers, Dorps straat 35, J. Meuleman, H. J. Wansink- straat 31; J. Treop, Bushofstraat 5 en J. Ulfman, Kolweg 27. gen. Men heeft wel begrepen, dat de O.L.M. andere belangen te (behartigen heeft dan de zuiver plaatselijke. Na dit gesprek in de landbouwhuishoud- school heeft de heer van der Wal nog een onderhoud gehad met de Markelose afd. van de OLM ook daarbij heeft men begrip getoond voor het standpunt van het hoofd bestuur der iO|LM, dat jnlje't alleen die plaatselijke maar ook de streekbelangen te behartigen (heeft. Uitvoerig ging de heer van der Wal in op het besluit van de Markelose ouders ■tot vorming van een Stichting voor een school voor huishoudonderwijs. De raad van Markelo heeft zich uitgesproken voor een noodzakelijkheidsverklaring. Hij heeft daarmede de handen afgetrokken van de OLM school. (Het was in Markelo bekend, dat het besluit tot opheffing van de landbouw- huishoudschool aldaar heel snel kon af komen het is ieder moment te ver wachten maar desondanks heeft men toesloten, hetgeen erg jammer is, om toch met een huishoudschool te beginnen. Men heeft zelfs aan de OLM gevraagd, zo ver klaarde de heer van der Wal, de land- bouWhuishoudschool op 28 augustus weer te laten beginnen. Wij hebben toen ge zegd, zou het niet verstandig zijn eerst het opheffingsbesluit af te wachten. Op een vergadering in Markelo is gezegd de OLM heeft geweigerd de school weer te laten, hoewel er wel onderwijzend per soneel voor te vinden zou zijn. Daarbij is o.a. gedacht aan gepensionneerde leer krachten. Wij hebben dit inderdaad geweigerd verklaarde de heer van der Wal o.a. om de formeel technische redenen, dat de noodzakelij ksverklaring voor de OLM school door de raad was ingetrokken. Het was misschien mogelijk geweest met gepensioneerde leerkrachten te be ginnen, maar in onze ogen was 'dit dwaas. Markelo denkt nog altijd aan een stich- tingsschool, ook daarom hebben wij ge zegd dat doen we niet. Na de situatie van de Holtense school te hebben geschetst, die 44 leerlingen in de eerste klas heeft en het volgend jaar twee 2e klassen zal hebben, zoals voor subsidiëring vereist wordt, wees de heer Van der Wal er op, dat de Stichting in Markelo veel handtekeningen heeft ver zameld, maar dat ernstig betwijfeld Bij de spoorwegen is het vakantieplan gerijpt in de gedachten van de afdelings chefs van het hoofdkantoor. Ze hopen er begrip voor te vinden bij de directie en de personeelsraad. Ze bieden twee „snipper dagen" aan en vragen één dag cadeau. Als de directie van NS ja zegt op het voorstel van het kaderpersoneel van haar hoofdkantoor zal zij het zeker voorleggen aan de personeelsraad. Zo ver is het echter nog niet. Zij, en ook de personeels verte genwoordigers realiseren zich namelijk het gevaar, dat deze „wintervakantieregeling" schele ogen zou kunnen maken onder de spoormannen die op dienstrooster werken. Die hebben geen vrije zaterdagen en zijn dikwijls ook nog op zon- en feestdagen in touw. Tussen Kerstmis en Nieuwjaar is het voor de rijdende spoormannen en de em ployés der stations bovendien juist extra- druk en de dienst zwaar. In vele andere bedrijven zullen er op dit punt geen moeilijkheden bestaan. Maar daar kunnen andere problemen ontstaan, in het bijzonder in die bedrijven waar de arbeiders in drie ploegen werken. Met drie werkdagen vallen daar drie keer drie dien sten uit. Van de Stichting van de Arbeid is voor lopig nog geen wijs woord te verwachten. Zij zweeg al, toen er rond Hemelvaartsdag van dit jaar stemmen opgingen voor een voorjaarsvakantie van vier aaneen-ge- knoopte dagen: Hemelvaartsdag „snip perdag" vrije zaterdag zondag. Eerj richtlijn of advies heeft zij het bedrijfs leven toen niet gegeven. Een wijs stilzwij gen. Het vrij-willen-zijn is namelijk een mentaliteitsprobleem. Het is trouwens nog moet worden, of deze reëel zijn. Men (heeft gesproken van (bijna 100 leerlingen. Maxlkelo moet het echter uit sluitend 'hébben van die leerlingen uit eigieni gemeente. Er zijn een paar school tjes, 'die in het verleden nooit hun leer lingen aan ide Markelose school lever den, maar die wel naar Goor gingen. Aan de hand van gegevens van de in spectie van voorgaande jaren kan wor den vastgesteld, dat pl.m. 54 uit Mar kelo naar de huishoudschool ging. Wan neer men dit percentage toepast op de toekomst, dan krijgt men een aantal leerlingen voor de le klas in 1961-'62 21, 1962-'63 21, 1963-'64 21, l964-'65 25 en 1965-'66 21. Dit zijn de potentiële moge lijkheden voor de toekomst. Men heeft er nu de leerplicht ten onrechte bijge haald, waarover nog nooit eerder ge sproken is. De stichting stelt de OLM in een kwaad daglicht omdat zij de school niet tijdelijk heeft willen heropenen. De hear van der Wal vond dit een jammerlijk spel met de belangen der kinderen. Het verhaal, dat men onvoldoende is voorgelicht, is volkomen onjuist. Zelf had men eerder een actie kunnen begin nen. (In dit verband wordt verwezen naar het raadsverslag in dit nummer waar na dere bijzonderheden over de voorlichting in Holten voorkomen Red. H.N.) Op da laatste stichtingsvergadering, zo werd nog medegedeeld, waren 49 ouders voor Lochem, 9 spraken zich niet uit en 24 waren afwezig. Ten slotte laten wij ihier nog enkele cijfers volgen oVer de sdhoolbezetting in Goor en Markelo. Op school in Goor uit Markelo: 1958/59 6, 1959/60 8, 1960/61 3. Op school in Markelo uit Markelo resp. 23, 17, 28, afkomstig ten westen van Mar kelo o.a. Holten resp. 27, 26, 22 (Uit Hol ten zelf: resp 25, 24, 20.) Argumenten voor de doorvoering van a. de school te Holten is centraler ge legen ten opzichte van het werkgebied. to. meer meisjes ten westen van Holten kunnen van het landbouwhuishoudonder wijs profiteren. c. de exploitatiekosten van een volle dige school worden bespaard (wegens niet oprichting Bathmense school) d. de investeringskosten van één school werden bespaard (geen school te Bath men, Holtense school in gebouw lagere landbouwschool Het is te hopen, dat het verstand zal zegevieren en dat men spoedig weer tot reëeler verhoudingen zal komen. Daarbij zij er op gewezen, dat de weg naar Holten de kortste weg is naafr landbouwlhuits- houdonderwijs m!et een' uitstekend rij wielpad langs een overigens zeer drukke verkeersader. Een veilig pad tot aan de poorten der school en dat moet, bij de huidige verkeersintensiviteit, voor vele ouders toch een geruststellende gedachte zijn. een vraag, hoe de werknemers na deze lan ge wintervakantie zelf zullen reageren. Be trekkelijk weinigen kunnen naar de win tersport en tien dagen onder de kerstboom zitten valt misschien wel tegen. (Volkskrant). De duivenklok registreerde. Vlucht Friedberg (Did.), afstand 271 kilometer. 1, 2, 3, 4 en 8. J. Schoneveld. 5. H. J. Aaftink. 6 en 7. G. Veldhuis. Prijswinnaars: H. J. Aaftink. 1. J.Schoneveld, 444.9 pnt, le kampioen. 2. G. Veldhuis, 390.6 pnt, 2e kampioen. 3. H. J. Aaftink, 205.8 pnt, 3e kampioen. 4. C. W. Reeves, 136.9 pnt. 5. G. Steunenberg, 133.8 pnt. 6. L. Gazan, 122 pnt. Kampioen-vogel Jonge duiven: J. Scho neveld. 127 punten, Kampioen-vogel Oude duiven (tot 400 km), C. W. Reeves. Kampioen-vogel Oude duiven (boven 400 km), J. Schoneveld. In het vliegseizoen 1961 heeft de heer Schoneveld zowel bij de jonge als bij de oude duiven het kampioenschap behaald. Tot en met zaterdag 26 augustus wer den de duiven op 17 verschillende plaat sen gelost. Totaal werden op deze 17 vluchten 264 prijzen toegekend waarvan de heer Scho neveld er 89 (bijna 34%!) behaalde. Zaterdag 2 september beginnen met jonge en oude duiven de z.g. „na- vluchten". Plaats van lossing: Venlo. Op het nationaal concours-hippique dat de Land. Rijv. „De Hertruiters" te Hel- lendoorn op zaterdag 26 augustus orga niseerde hebben de Bergruiters verschil lende mooie successen behaald. Bij de dressuurproeven voor achttallen (handicap L.M.Z.) eindigden de Bergrui ters in de zware klasse met 106 punten op de tweede plaats, achter landskam pioen Gorssel (110 punten). Individuele dressuur M en Z handicap: 1. F. Harmsen, Gorssel, 107 punten. 2. H. J. te Luggenhorst, Geesteren (G.), 104 punten. 3. W. Aaltink, Holten met „Wuzello", 103% punten. Individuele dressuur klasse L: 1. J. W. Temmink, Geesteren (G.), 103 punten. 2. G. Lammertink, Markelo, 102 pun ten. 3. Jan Jacob ter Horst, „Bergruiters", met „Poesta Koning" 101 punten. 5. Johan Bronsvoort met „Enny", 96% punten. Individuele dressuur L (ring 8): 1. mej. R. Gunnink, Kampen, 106% punten. 2. G. J. Groot Obbink, Eibergen, 104 punten. 3. H. Ruiterkamp, Gorssel, 103% pun ten. 4. T. Beldman met „Ortrude Felddah- lie", 103 punten. Springen, klasse L.: 1. H. Hilbrink, Lonneker, 0 strafp. 52 1/5 sec. 2. J. Kloosterman, Kampen, 0 strafp. 55 1/5 sec. 3. Hettie Krekel met „Alide" 0 strafp. 55 3/5 sec. Bij de „Hoogtesprong" bleek 1,75 meter voor „Adé" van Boerma (Nrd.-Oost-Pol- der), „Emma" van M. van 't Oever (Kam pen) en „Ivasie" van Herman Schone veld juist iets te hoog. De drie genoemde ruiters eindigden gelijk en deelden de le, 2e en 3e prijs. SAMEN AAN TAFEL. Engeland zal onderhandelingen ope nen om te worden toegelaten tot de Euromarkt. Een gebeurtenis van het al lergrootste belang, want zij zal het aan zien van Europa en daardoor van de ge hele wereld ingrijpend veranderen. De lange isolatie van het soms wat hoogmoe dige Al'bion zal eindelijk worden prijs gegeven voor een innige samenwerking, die ongetwijfeld talrijke economische en politieke vruchten zal afwerpen. In de geschiedenis van de Europese een wording is dit naast de schepping van de Euromarkt zelf een van de grootste ■gebeurtenissen. Naast Engeland zullen ook de partners in het Gemenebest op de een of andere manier met de Europese Zes worden verbonden. Ook Denemar ken en Noorwegen zullen zich ongetwij feld aansluiten. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke grote ontwikkelingen niet in één dag tot stand kunnen worden ge bracht. Er zullen langdurige onderhande lingen en besprekingen voor nodig zijn om alle banden op de juiste manier aan eikaar te knopen. Maar aan het slagen van die besprekingen twijfelt niemand meer. Het Europa van de Zes wordt gevormd door Duitsland, Frankrijk, Italië en de drie Beneluxpartners. Economisch en po litiek worden de onderlinge banden steeds steviger. Van oudsher is de situa tie in Europa bepaald door de houding van de drie grote staten: Engeland, Frankrijk en Duitsland. Het kwam maar heel zelden voor, dat een van de landen naar de achtergrond werd gedrongen. Dat was bijvoorbeeld het geval met Frank rijk in de tijd na de nederlagen van Na poleon. Onderling hebben deze drie al tijd uitgemunt in naijver. Maar de laat ste jaren is door deze cirkel in de histo rie een flinke streep getrokken, voorna melijk door de grote gezagswijziging. Nu is het niet meer Engeland, dat de toon aangeeft, m; ar Rusland en Amerika. Nu wordt de wereldpolitiek niet meer ge leid door rivaliteit tussen het Westeuro- pese drietal, maar door de immense strijd tussen Oost en West. In Engeland heeft men dat eigenlijk nooit goed kunnen ver kroppen. GEVOEL. Nadat de tweede wereldoorlog was uit gevochten op de puinhopen van een ver woest West-Europa, meende het zwaar geschonden Engeland nog altijd een ge lijkwaardige partner van de grote twee, Rusland en Amerika, te zijn. De Engel sen konden eenvoudig niet geloven, laat staan verwerken, dat zij naar het tweede plan waren gedrongen. De situatie werd voor Albion nog pijnlijker, toen lang zaam maar onafwendbaar het Gemene best afbrokkelde tot een klein, onmon dig huisje. De Engelsen hielden de deu ren daarvan angstvallig op slot en speel den binnenskamers nog de grote baas. Maar een blik in de tuin zei al genoeg. Daar stonden de opkomende Afrikaanse en Aziatische staten. Hun roep om econo mische zelfstandigheid overstemde de Eritse kreet om wereldmacht. Toch bleef het voor de Engelsen een onoverkomelij ke gedachte, dat buitenlanders in zekere zin zouden bevelen over Albions gedra gingen. Maar de realiteit kon niet eeuwig worden genegeerd. Het is de grote stuw kracht van Macmillan geweest, die de deuren weer heeft geopend. Het gevoel van de Engelsen krijgt langzamerhand een ander accent. Nu zegt men: het is beter een grote staat in een geheel te zijn, dan een afgezonderde kleine. Zaterdag van de vorige week werd op de weide van de heer B. J. Mhrkvoort, Holfcerbroek 95 een sportdag 'gehouden van de ring der CJV, welke georgani seerd werd door de CJV Dijkerhoek. Hieraan werd deelgenomen door jongens en meisjes van de CJV's te Markelo, Bathmen, Holten, Dijkerhoek, Okken_ broék, Beuseberg en Espelo. Er werden 'diverse athlefchiekwedatrijden gehouden als hardlopen, hoogspringen, verspringen, toalwsirpen, 'hardlopen met hindemissen en hoefijzer werpen, terwijl tevens de finales werden gespeeld van de elders gehouden onderlinge voetbalwed strijden. De sportdag werd geopend door de voorzitter van de Dijkerhoekse CJV, de heer Henk Rietberg, .die een welkomst woord sprak en wees op de driehoeksver houding, die de CJV nastreeft n.L het lichamelijk, geestelijk 'en maatschappelijk welzijn van haar leden. Er werd door de jongelui met grote overgave aan de wedstrijden deelgeno men. Bet resultaat was, dat de wisselbeker voor het voetballen werd gewonnen door Beuseberg, die na verlenging, de wed strijd tegen Bathmen won met 10. Twee jongens en meisjes van de CJV- Beuseberg wonnen de estafettewedstrijd hardlopen, terwijl in de andere wedstrij den als winnaars uit de bus kwamen wegens het bereiken van het hoogst aan tal punten uit alle wedstrijden bij de he ren 1 Klein Blumink, Markelo; 2 T. in t Hof, Bathmen; 3 H. Brinkers, Markelo en bij de dames: 1 Gerritje Megelink, Beu seberg; 2 Ida ten Wolthuis, Holten; 3 Ger ritje Mark voort, Dijkerhoek. Aan het einde van de sportdag heeft de heer Henk Paalman met een toepas selijk woord de prijzen uitgereikt. ECONOMISCHE BEZWAREN. In de praktijk zal de aansluiting bij de Euromarkt voor de Engelse economie in grijpende veranderingen meebrengen. Om er enkele te noemen. De sectoren chemie, auto's, elektrische en elektroni sche apparatuur, herenkleding, wollen stoffen, kunstvezels, zullen het gemakke lijker krijgen. Zij zullen de concurrentie in de vrije markt gemakkelijk kunnen weerstaan en haar afzet vergroten. Maar anderen, zoals fabrikanten van camera's, horloges, precisie-instrumenten. katoe nen stoffen, speelgoederen, schoenen, zul len het veel en veel zwaarder krijgen. Zij zullen de kracht van de producenten op het vasteland behoorlijk voelen. Groter nog gelden de economische be zwaren op het terrein van de landbouw. Engeland kent nog het systeem van aan vullende overheidssubsidies. Op invoer worden praktisch geen invoerrechten ge heven. In een gemeenschappelijke land bouwpolitiek van de Europese markt zal dit Engelse systeem moeilijk passen. Maar wanneer de regeringssubsidies in Engeland worden opgeheven, betekent dat nog geen algemene ramp voor de Britse boer. Hij zal op de Europese markt behoorlijke prijzen kunnen krijgen. Al leen de zuivelprodukten zijn op het vas teland goedkoper. Toch kunnen beide systemen niet zomaar zonder meer in el kaar worden gepast. Daarvoor zijn lang durige onderhandelingen nodig, waarbij van beide kanten garanties zullen wor den gevraagd. GROEI De Engelse stap is een symbool van de groei van de Europese gedachte. Het sa men aan één tafel zitten wordt nu een realiteit met grote voordelen. West- Europa kan nu politiek en economisch een derde wereldmacht worden, gelijk waardig aan Rusland en de Verenigde Staten. Het behoeft weinig betoog, dat deze ontwikkeling van veelomvattende betekenis is. Aan de andere kant van het LJzeren Gordijn is de ontwikkeling met Argusogen gadegeslagen. Men beseft daar heel goed, dat, zij het over enige ja ren, de macht van West-Europa van doorslaggevende betekenis kan zijn. Geen wonder, dat van communistische zijde de stap van Engeland is geken schetst als een „onder dwang van het im perialistische Amerika gedane toezeg ging", Met deze denigrerende kritiek toont men de eigen angst. Kennelijk voelt men, dat de gezamenlijke tafel nogal ste vig is. Zullen duizenden werknemers dit jaar een 10-daagse kerstvakantie krijgen? Met deze vraag houden in enkele bedrijven de directies en bedrijfsleiders zich nu al bezig. Dat zijn de ondernemingen, waar de werknemers 5 dagen per week werken. Moge lijk zullen ook de Spoorwegen hun hoofdkantoor in Utrecht 10 dagen sluiten. Dat de Amsterdamse confectie-industrie haar ateliers zal stilleggen, lijkt al zo goed als ze ker. Beslissingen zijn er overigens voor zover bekend, nog niet genomen. De kerstvakantie zou duren van 23 december tot 2 januari. In deze periode vallen slechts drie werkdagen. De andere dagen zijn: twee zaterdagen, twee zondagen en de drie feestdagen eerste- en tweede-kerstdag en Nieuwjaar. De werkdagen zullen moe ten worden overbrugd met „snipperdagen" of ingehaald met overwerk. Misschien ne men de werkgevers één dag voor hun rekening. De rijksbemiddelaars zullen dan ech ter oren moeten hebben voor hun argument, dat de kerstweek toch maar een week met gaten is, en dat sluiten economisch gezien minder schadelijk is dan „draaien". Grootse omwenteling in de politiek

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2