Vakantie- programma Wier avonden van teaming Huwelijk met racemotor-escorte Polotoernooi te Rijssen Financiële laten vreemdelingenverkeer mm Holten rujm één miljoen Internationaal concours-hippique ep zondag 27 augustus te Bathmen School- en volksfeest Espelo Feest in Dijkerhoek AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Ophalen huisvuil ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1961 No. 32 Jaargang 13 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,yEoltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05^83 - 23) Adv.-prijs 115 mm. (a contant) 2.50. Iedere mm. meer 0.10 Aan de 'hartelijke uitnodiging van de kerkeraad der Hervormde Gemeente en die der Geref. Kerk om de bijeen komsten, die onder Ihet motto „Vier avonden van bezinning" in een 'grote tent in „Kalfstermansweide" werden gehou den, te bezoeken, hebben ook dit jaar weer zeer vele ingezetenen en vacantie- gangers gevolg gegeven. Zondagavond waren er plm 700 a 800 belangstellenden en ook de andere avon den waren er ongeveer 300-500 bezoekers. De leiding van de avonden berustte resp. bij Ds F. J. Broeyer, Ds J. H. Israël, de heer G. W. Rietman en Ds R. A. Hoog kamp Zondagavond sprak Ds E. J. Oomkes, gereformeerd predikant te Leeuwarden over het onderwerp MAAR...." Het Hervormd Kerkkoor (dir. de heer J. op den Dries te Nijverdal) zorgde voor Donderdagmiddag werd alhier het hu welijk voltrokken van de heer G. J. Nikkels, vertegenwoordiger van het con structiebedrijf „Universal" te Holten, wonende te Harfsen, en mej. Ali Koning te Holten. Vrienden van de heer Nikkels vormden als leden van de Motor- en Automobielclub „HAMAC" te Harfsen met hun terreinrace-motoren een erehaag voor het bruidspaar, hetgeen zeer veel belangstelling trok voor het gemeente huis. De heer Nikkels is n.l. een van de oprichters en bestuurslid van de motor club uit iHarfsen en beoefent zelf de wedstrijdsport door met zijn 250 cc race- motor in de senioren-klasse uit te komen in vrijwel alle terreinraces in Neder land. Het huwelijk werd voltrokken door de gemeente-secretaris, de heer G. J. Lan- genibarg. Na de huwelijksvoltrekking werden de bruidegom en zijn knappe 'bruid met hun auto begeleid door een escorte van knetterende motoren met hun berijders in groene shirts. de vocale omlijsting van deze avond. Maandagavond sprak Ds W. v. d. Zwaan, gereformeerd predikant te Amers foort over het onderwerp „Je moet maar durven". Aan deze avond verleende „Holtens Gemengd Koor" o.l.v. de heer Warmink te Goor medewerking. Ds H. J. v. Achterberg, hervormd pre dikant te Leiden had als titel van zijn onderwerp, waarover hij dn de bijeen komst van dinsdagavond sprak, gekozen „Worstelen met God". De Ghr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" zong onder leiding van de heer W. van Erke- lens te Enschede een vijftal liederen. Op de slotbijeenkomst sprak Ds A. Jörg, hervormd predikant te Den Haag over het onderwerp „Vrijheid en vrije tijd". Aan deze avond verleende de Holtense Muziekvereniging HMV medewerking. De samenzang werd begeleid door de heren G. J. Jansen en A. Koopman. De zwem- en polovereniging ,de Mors' te Rijssen organiseert op 26 augustus een polotoennooi, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Aan het toernooi wordt deelgenomen door zeventallen, die aan de top staan van het Nederlands waterpolo, zodat er sprake is van een toernooi van grote allure. De organiserende vereniging is er in geslaagd het Nationaal Militaire polo- zevental naar Rijssen te doen komen, dat zijn krachten zal meten met A-Z. en P-C. uit Amersfoort (kampioen hoofd klasse van Nederland), verder met de bekende vereniging De Meeuwen uit Amstrdam sera Neptunus uit Arnhem. Deze 4 poloteams kunnen het beste waterpolo, dat momenteel iin Nederland wordt gespeeld, en dat op een (ook in ternationaal) hoog peil staat, zeer zeker representeren. Daarom is het toernooi van ,de Mors' een sportieve gebeurtenis van groot for maat te noemen, zodat belangstelling wordt verwacht uit vele plaatsen van Overijssel en Gelderland. De provinciale V.V.V. 'in Overijssel heeft dezer dagient haar 12e vrëemde- lingenstatistiek sinds 1949 gepubliceerd over het jaar 1960. Zij heeft betrekking op 44 van de 53 Overijsselse gemeenten en bevat in kort bestek een schat van gegevens omtrent de economische betekenis van het vreemdelingenveikeer voor ons gewest. Van 9 gemeenten zijn geen cijfers bekend gemaakt, omdat zij geen logiesinrichtingen bezitten of hun opgave ondanks herhaald verzoek niet inzondiem. Het is niet onze bedoeling op het volledig aspect van de gepubliceerde cijfers in te gaan, maar wij willen wel enkele vergelijkingen trekken met andere toeristen-centra, waarbij wij de steden buiten beschouwing laten, omdat zij moeilijk vergelijkbare grootheden vormen. Van deze centra volgen hier het aantal gasten en overnachtingen: Nederlanders Buitenlanders Overnachtingen Ommisni 25-274 498 146.369 Holten 13.124 290 100.354 Nijverdal 13.768 337 64.570 Delden 10.183 8092 31.508 Markelo 6.793 873 35.783 Hellendoom 4.646 19 25.593 Rijssen 2.142 168 8-915 Dalfsen 4.674 252 28.009 Deze cijfers houden een belangrijke stijging in van het vreemdelingen- bezoek vergeleken met 1959. Voor de gehele provincie bedroeg deze vooruitgang 9.893 gasten en 96.139 overnachtingen. Hotelovernachtingen. Met het aantal hotelovernachtingen staat Holten in 1960 bovenaan. Deze cijfers luiden: Holten Delden Denekamp Ommen 16.058 Hellendoorn 12.402 Markelo 11.39 8 Rijssen 10.859 Nijverdal 7.756 6-849 5.067 4,082 De hier bekend zijnde cijfers voor onze gemeente over het jaar 1960 liggen iets hoger dan de in de bovenstaande statistiek gepubliceerde. Het aantal gasten en overnachtingen onderging een belangrijke stijging door de ingebruikneming van de bungalowkampen „Twenhaarsveld" en „De Haspel" en door uitbreiding van de pensionaccommodatie. Hotels Pensions Kamers gebr. keuken Bij landbouwers Bungalows Kampeerboerderij en Kampeerterreinen Gasten Overnachtingen 3647 17.448 502 4.294 223 2.598 93 747 7077 61.700 1496 8.712 1032 6-245 14.070 101.744 5500 48.837 Totaal 14.070 101.744 aantal buitenlanders 382 Meer dan in 1959 De provinciale V.V.V. stelt de ontvangsten per overnachting voor hotels, pensions en sociaal toerisme op resp. f 10.f 7-50 en f 5.per persoon lero komt dan tot een totale ontvangst uit het toerisme voor de provincie van f 8.266-914, Daarin zijn dan nog niet begrepen de ontvangsten, welke voortvloeien uit het dag- en groepsbezoek, dat wij in Holten, uit hoofde van bepaalde vergelij kingsmogelijkheden, op ten minste 100.000 personen per jaar kunnen stellen. EEN MILJOEN^ Wanneer (wij de uitgaven van de hier verblijvende zomergasten op gemid deld f 7.50 per persoon per overnachting stellen, dan resulteert dit in eieni be steding van 101.744 x f 7.50 f763.070.—. Telt men daarbij een gemiddelde besteding van f 2.60 per persoon van de dagjesmensen voor velen is dit bedrag hoger dan Ikoimt. men tot een totale besteding van f 763.070.— f260.000.— f 1-013-070. Ruim een miljoen gulden per jaar 'is dus het financiële resultaat van het vreemdelingenbezoek aan onze plaats. Het zijn koele, maar voor onze plaatselijke welvaart belangrijke cijfers die ons echter niet mogen doen vergeten, dat het vreemdelingenverkeer behalve economische ook belangrijke ideële en culturele aspecten heeft. ZANGAVOND IN HERV. KERK DINSDAG 22 AUGUSTUS zullen de beide plaatselijke zangverenigingen „Holtens Ge mengd Koor en de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en het Herv. Kerk koor een zangavond verzorgen in de Herv. Kerk. Het programma wordt afgewis seld met orgelspel van de organist der Herv. Gemeente, de heer A. Koopman. Aanvang 8 uur. Het kerkgebouw is geopend vanaf 7.30 uur. Verwezen wordt naar een bericht elders in dit nummer. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 23 AUGUSTUS wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-auto- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg en Njjverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven op het VW-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De administrateur gaat mee voor een explicatie. NAT. HIST. MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 25 AUGUSTUS om 8 uur, wordt in het Natuur Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte van een bijzondere en kleurrijke schoon heid. VOETBALWEDSTRIJD PAPOEA-ELFTAL ZATERDAG 26 AUGUSTUS speelt in het Sportdal een Papoea-elftal van jonge, in Nederland studerende Papoea's, een voetbalwedstrijd tegen Holten I, ten bate van het alhier opgerichte studiefonds voor deze jongeren. De wedstrijd begint om 4 uur. Verwezen wordt naar een bericht in dit nummer. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenbnrg (Duitsland). Elke donderdag is er een speciale Twentetocht onder auspiciën van de Bond van Plattelandsvrouwen en de Ov. Landbouw Mjj ter kennismaking met het platte land. Een zeer interessante rit voor ingezetenen en zomergasten. Het WV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verders inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 533. KOPJE KOFFIE NA KERKDIENST Na afloop van de 2e dienst in de Herv. kerk bestaat gelegenheid in het gebouw Irene in de onmiddellijke nabijheid van het kerkgebouw in tegenwoordigheid van de dienstdoende predikant en eventuele ambtsdragers, een kopje koffie te drinken. Tot nu toe hebben tal van gasten van deze gelegenheid tot nadere kennismaking gebruik gemaakt. Evenals voorgaande jaren organiseert de Landelijke Rij vereniging „Bathmen" ook dit jaar weer een concours-hippique met buitenlandse deelname. In voorgaande jaren kon men steeds van een geslaagde dag spreken. Gezien de buitengewoon bezette rubrie ken, o.a. van een geselecteerd© equipe springruiters uit Westfalen, en door alle tuigpaardenrubrieken voor concourswagen te verrijden, belooft het concours 1961 alle voorgaande te overtreffen. 's Morgens worden de dressuurproeven verreden, terwijl "s middags (aanvang 1 uur) een parade, vier tuigipaardennum.- mers, waaronder één gereden door da mes, vier springconcoursen en het optre- Espelo gaat woensdag en donderdag a.s. haar jaarlijks school- en volksfeest vie ren. De feestelijkheden beginnen met een avondprogramma op de eerste dag, waarbij de Ontspanningscluto OCH in een grote tent op het feestterrein aan de overzijde van de Vale Mars een toneel spel van de auteur Joh. Blazer in drie ibedrijven zal opvoeren, getiteld „In een andere wereld" onder regie van de heer W. ten Berge. •Donderdagmorgen heeft het kinderfeest plaats van pl.m. 9 tot 12 uur, waarbij in de tent de bekende goochelaar Pierre Du ro uit Hengelo zal optreden, terwijl de kinderspelen zullen worden afgewisseld door ettelijke rondjes in de draaimolen. Natuurlijk met tussentijdse traktaties. De volksfeestcommissie heeft voor die middag een enorm programma met volksspelen opgesteld, dat voor „elck wat wils" biedt. Ringsteken met karretjes en op het losse paard, stoelendans voor da mes en heren, kruiwagenrijden voor pa ren, touwtrekken voor viertallen, brom fietsraces met hindernissen in verschil lende leeftijdsgroepen zijn nog maar en kele van de hier nog steeds geliefde spe len, die zullen worden uitgevoerd. Opgave voor deelname kan tot en met maandag a.s. geschieden bij de bestuurs leden. Wie zich later opgeeft, mag nog wel meedoen, maar moet het dubbele in- leggeld betalen. Beide avonden is er ge legenheid om te dansen in de feesttent. den van Shetland pony's wordt afge werkt. Wanneer het weer meewerkt zal Bath men veel bezoekers binnen haar „poor ten" zien verschijnen die, naar men hoopt, van sportieve goede strijd kunnen ge nieten. In Dijkerhoek zal op donderdag 31 aug. a.s. het jaarlijks school- en volksfeest worden gehouden. Evenals voorgaande jaren worden* de feestelijkheden reeds de avond te voren ingezet met een gezellige feestavond dn de nieuwe zaal van het café „Het Bonte Paard". De Nijverdalse Toneelvereniging „NTV" brengt deze avond „Ballet op de boerde rij" een blijspel van Piet Mossinkof. Donderdagmorgen zal het feest zijn voor de schooljeugd. Nadat bij de school de keuring van wagentjes, bogen, fietsen, mandjes etc. heeft plaats gevonden gaat men onder 'de vrolijke tonen van „HMV" naar de feestweide bij „Het Bonte Paard" waar verschillende spelletjes worden ge houden. Donderdagmiddag worden de traditio nele volksspelen gehouden, waarvoor, evenals andere jaren, natuurlijk weer zeer veel belangstelling zal bestaan. Opgave voor deelname aan de volks spelen kan plaats hebben zaterdagavond 26 augustus in café Kloosterboer waar die avond na half acht toegangsbewijzen af gehaald moeten worden voor de feest avond op woensdag 30 augustus. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Een reeds 175 jaar bestaande Engelse pottenbakkerij heeft de werkzaam heden moeten beëindigen, ondanks het feit, dat de orderportefeuille 'be hoorlijk gevuld was. Er kon name lijk slechts op driekwart van de nor male produktie worden gewerkt, om dat het merendeel van de werkne mers acht uur in de morgen te vroeg vond om reeds te gaan werken. Zaterdag 12 t.m. 21 augustus: Smederij J. G. Maats wegens vakantie gesloten. Maandag 14 augustus t.m. 24 augustus: Drogisterij „De Vijzel" gesloten we gens vakantie. Vrijdag 18 augustus, 8 uur: Prijsuitrei king schietwedstrijden „De Zaagmolen" in café „Het Bonte Paard" te Dijker hoek. Maandag 21 augustus t.m. 23 augustus: Fa. Wonnink en H. J. Bouwhuis en Zn. wegens vakantie gesloten (zie ad vertentie). Dinsdag 22 augustus om 8 uur: Zang avond in de Ned. Herv. Kerk (zie be richt). Woensdag 23 augustus en donderdag 24 augustus: School- en volksfeest te Es pelo (zie adv.). Donderdag 24 augustus om 2 uur: Her opening levensmiddelenbedrijf Voor des, H. J. Wansinkstraat (zie adv.). Zaterdag 26 augustus: Voetbalwedstrijd Holten 1-Papoea-elftal. Om 4 uur in het Sportdal. Zaterdag 26 augustus, 's avonds na half acht: Afhalen kaarten feestavond van de Schoolkring Dijkerhoek in café Kloosterboer (zie adv.). Maandag 28 augustus t.m. 30 augustus: Fa. H. J. Bouwhuis en Zn. wegens va kantie gesloten. Woensdag 30 augustus, 's avonds om 8 uur: Feestavond in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Donderdag 31 augustus: School- en volks feest in Dijkerhoek. Zaterdag 2 september; Veekeuring in Es pelo. Terrein: W. F. Boode. Dinsdag 5 september, Hotel „Vosman": 's avonds van 7-8 uur: Inschrijving danscursus Dansschool „Reiners" (zie adv.). Donderdag 7 september, Café „Het Bon te Paard": 's avonds van 8-9 uur: In schrijving voor danscursus van Dans school „Reiners" (zie adv.). Zaterdag 9 september: Fokveedag in Kalfstermansweide. Ned. Herv. Kerk (Holten). 8.30 en 10.30 uur Ds. Israël (Bed. H. Av. en Dank zegging). Extra collecte Kerkkoor. Om 7.30 uur 's avonds Ds. Blom van Hen gelo (Jeugddienst). Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Broeyer (Be diening H. Av. en Dankz.). Extra col lecte Kerkkoor. Om 7.30 uur 's avonds: zie Holten. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het Bouwfonds. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: Iedere zondag H. Mis om 7, 8.30 en 10 uur. Geboren: Jannie, dv G. H. Overmeen en H. Paalman. Eduard, zv G. Kolkman en H. van Harten. Hendrik, zv J. van Zon en J- Koopman. Bernarda, dv J. H. Wissink en F. M. Aaltink. Gehuwd: B. J. Eertink, 29 jr. en J. F. Struik, 23 jr., Holten. H. Hakkert, 24 jr. en G. J. Beldman, 23 jr., Holten. G. J. Nikkels, 26 jr., Gorssel en A. Ko ning, 23 jr., Holten. BEVOLKING: Ingekomen: A. M. Wegstapel van Apel doorn naar Larenseweg 28. Vertrokken: F. L. Stegeman van Bor- keld 83 naar Apeldoorn. O. de Haart en gezin van Holterberg 26 naar Vlaar- dingen. J- A. Molleman en gezin van Gaardenstraat 5 naar Varsseveld. Gevonden: zonnebril; halsketting; kin- derjasje; 3 sjaals; regenbroek; bougies sleutel; verrekijker; tomatensnijder; een bundeltje kleren; damesregenmantel; kussen. Verloren: bankbiljet; zwemkaart; een autokussentje; 2 damesportemonnaies m. inhoud; 2 bankbiljetten. Weggelopen: een jachthond (goud-geel, langharig). Inlichtingen dagelijks, doch uitsluitend tussen 9-13 en 14-22 uur, aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten. OFFICIËLE PUBLICATIES Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat er op donderdag a.s. GEEN HUISVUIL ZAL WORDEN OPGEHAALD. Het ophalen wordt verschoven naar vrij dag d.a.v. Holten, 18 -augustus 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1