Voetbalvereniging gaat feest vieren Voorlopig programma Braderie m Feestmarkt in augustus Alle Holtenaren gaan zwemmen leren hengelo's bier SE TEMPEL Mil KWUN0HO Srote actie voor Hollens Studiefonds voor Papoeajongeren iegonnen P.V. „De Bergvliegers" ook hier! Prettige kennismaking met het platteland ZATERDAG 15 JULI 1961. No. 28 Jaargang 13 (Tweede blad) HOLTENS NIEUWSBLAD Maar eerst moet er getraind worden De voetbalvereniging „Holten" hield dinsdagavond in zaal Vosman haar jaar lijkse ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer H. Klein Velderman. De vergadering was matig bezocht. In zijn openingswoord gaf de voorzit ter een overzicht van de afgelopen com petitie, waarin het le elftal op de 2e plaats eindigde, het 2e elftal op de vierde plaats en het 3e elftal op de 5e plaats. Deze re sultaten waren niet zo rooskleurig. Beter deden het de junioren, waarvan het a en het c-elftal beiden kampioen van hun afdeling werden en het b-elftal op de 3e plaats eindigde. De promotie mogelijkheden, die zich in verband met de nieuwe indeling in stan daard en reserve-elftallen nog al gunstig liet aanzien zijn tegengevallen, doordat acht elftallen, waaronder Holten 1 om één plaats in de competitie moeten spe len. Spreker herinnerde aan de ongeregeld heden in de wedstrijd SOS 1Holten 1, waardoor enige spelers werden geschorst. Zo iets, zo vermaande de voorzitter de aanwezige spelers, mag in het belang der vereniging, nimmer meer voorkomen. De trainingsavonden werden door de spelers te onregelmatig en te weinig be zocht. De heer Klein Velderman deed daarom een dringend beroep op de wer kende leden hieraan vooral deel te ne men en zich daarvoor de nodige moeite en opoffering te getroosten. De secretaris-penningmeester, de heer H. W. Tulier, bracht hierna het finan cieel verslag uit, waaraan kan worden ontleend, dat 't batig saldo over het afge lopen boekjaar f" 213,12 bedroeg. De kascommissie bestaande uit de he ren A. Vincent en H. J. J. ten Velde bracht een gunstig rapport uit, waarna de penningmeester werd gedechargeerd en hem dank werd gebracht voor het vele werk, dat hij steeds voor de vereniging verricht. In de plaats van de heer A. Vincent werd tot lid van de kascommissie ge kozen de heer H. F. Klein Velderman. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden de heren L. Meinsma en H. W. Tulier met bijna alge mene stemmen herkozen. Voor de leden van de elftalcommissie de heren Joh. Bronsvoort, J. Brands en G. Brands, die zich niet herkiesbaar stel den, werden gekozen de heren H. v. d. Goot, G. Traanman en W. Dijkslag. En kele candidaten trokken zich tijdens de vergadering terug. Op voorstel van het bestuur werd tot contributieverhoging besloten, omdat de vereniging behoefte heeft aan meer fi nanciële middelen. Omliggende voetbal verenigingen heffen allen hogere contri buties dan Holten. Voor de werkende le den werd het jaarlijks bedrag gebracht van f 6,op f 9,en voor de junioren van f 2,op f 3,—. Voor de buitengewone leden blijft het bedrag onveranderd op f 6,per jaar. Veertig jaar In de maand februari 1962 herdenkt de vereniging haar 40-jarig bestaan. De voor- De duivenklok registreerde: Vlucht Fürth (Did.). Afstand 449 km. Aantal duiven 51. 1, 2, 8, 10, 11, 14 en 15 J. Schoneveld; 3 C. W. Reeves; 4, 12, 13, 16 en 17 G. Veld huis; 5, 7 G. Steunenberg; 6 en 9 H. J. Aaftink. Prijswinnaar: J. Schoneveld. Poulewinnaar: G. Veldhuis. De prijs was beschikbaar gesteld door de heer M. Kalfsterman. Vlucht Friedberg (Did.). Afstand 271. Aantal duiven 49. 1, 3 en 4 J. Schoneveld; 2, 7, 8 en 9 H. J. Aaftink; 5, 6, 10 en 11 G. Veldhuis; 12 C. W. Reeves. De door de fa. Bouwhuis en Zoon: be schikbaar gestelde prijs werd gewonnen door J. Schoneveld. Poulewinnaar: H. J. Aaftink. Eindstand: 1 H. J. Aaftink 332.7 punten le kampioen; 2 J. Schoneveld 327.9 pun ten 2e kampioen; 3 G. Veldhuis 318.7 pun ten; 4 C. W. Reeves 258.9 punten; 5 L. Gazan 246.3 punten; 6 G. Steunenberg 183.8 punten; 7 H. -Achterkamp 125.1 pun ten. Vlucht Regensburg (Did.). Afstand 541 km. Aantal duiven 41. 1 C. W. Reeves; 2, 3, 9, 11 en 14 J. Schoneveld; 4, 5, 6, 8, 10, 12 en 13 G. Veldhuis; 7 G. Steunenberg. Prijs- en poulewinnaar C. W. Reeves. „Radio Schoneveld" stelde voor deze vlucht 'de prijs beschikbaar. Stand Fond: 1 J. Schoneveld 541.9 punten; 2 C. W. Reeves 354.3 punten; 3 G. Veldhuis 342.4 punten; 4 G. Steunenberg 297.2 punten; 5 H. J. Aaftink 142.6 punten. zitter stelde voor dit feit feestelijk te her denken door een gezellige avond voor de leden en hun dames te organiseren. Er zal nog een feestcommissie worden samengesteld. Het bestuur zal de eerste noodzakelijke voorbereidingen treffen. Bij de rondvraag werden o.m. vragen gesteld omtrent een reisje voor de jeugd- elftallen en twee trainingsavonden per week, welke verzoeken echter niet kon den worden ingewilligd. Aan het slot van de vergadering deed de voorzitter nog mededeling omtrent plannen, die zouden bestaan om te ko men tot zaterdagelftallen in samenwer king met de HVC „Holten" en niet in een afzonderlijke vereniging. Mochten deze plannen doorgang vinden dan zullen daaromtrent nadere mededelingen vol gen. 46. De hut, waarin de zeven mannen op gesloten zaten, lag met de kombuis er naast aan een gang, die aan de zijde van de hut doodliep. In dat laatste, dode einde van de gang bevonden zich de Chinezen, voor de deur van de hut, waar ze vol ple zier hun slachtoffers met een dood door honger en dorst tergden. Zonder enig gerucht te maken, was Dick echter door het dienluik in de kom buis geklommen. Toen hij plotseling met zijn revolver in de hand uit de kombuis de gang op stapte en „handen omhoog" commandeerde, zaten de gele bandieten onontkoombaar in de val. En zo volkomen waren zo overbluft, dat allen gewillig de knuisten hemelwaarts staken. Dick beval hen de sleutel van de hut naar hem toe te werpen. Het kostte hem slechts weinig moeite, deze sleutel door het dienluik in de hut te werpen, waardoor de opgeslotenen zichzelf konden bevrijden. De dikke Bully was er sterk voor, de Chinezen zélf het vergiftigde water te la ten opdrinken, doch kapitein Fraser wist hem ervan te overtuigen, dat het even prettig was, de bandieten volgens de re gels der kunst te boeien Holten zal op 8, 9 en 10 augustus in het teken staan van de braderie en van de feestmarkt ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van het gewest Overijssel van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Het zal gedurende deze feestdagen zeer druk worden in onze dorpskern, want meer dan 1200 plattelandsvrouwen uit al le delen van de provincie hebben in verband met de tijdige aanmelding met het oog op de voorbereiding der maaltij den reeds doen weten, dat zij een be zoek zullen brengen aan de feestmarkt en braderie. Bovendien zullen velen waarschijnlijk onaangediend komen en zullen behalve de ingezetenen ook de ve le vreemdelingen, die dan hun vakantie Weer diploma's uitgereikt Het vorige weekend hebben weer 38 jonge zwemmers en zwemsters in het natuurbad „Twenhaarsveld" hun zwem diploma gehaald. Van hen behaalden 15 het A-diploma, 20 het B-diploma en 3 het C-diploma. De examens werden afgenomen door de le badmeester, de heer G. van Lemel bijgestaan door de 2e badmeester, de heer J. A. Vietje. Van de zijde van de KNZB, was aan wezig de heer J. C. J. Hageraats uit Al melo, onder wiens toezicht het diploma- zwemmen plaats vond. Na afloop reikte de loco-burgemeestei', de heer B. J. Veneklaas Slots met een toepasselijk woord de diploma's uit, waar bij hij op de A- en B-candidaten het be roep deed te trachten het hoogste diplo ma in bezit te krijgen. De heer Hageraats was in het bijzon der tevreden over de drie candidaten, die het C-diploma behaalden. Hij zeinde buitengewoon getroffen te zijn door het mooie bad en de keurige entourage. Er bestaat een enorme belangstelling voor de zwemsport ook bij vele oudere Holtenaren om de zwemkunst machtig te worden. Meer dan 120 personen hebben zich aangemeld voor de lessen en nemen daaraan reeds deel. De namen van de geslaagden zijn: Diploma-C: mej. A. Meinsma en de heren M. Knijff en W. Geert. Diploma-B: de meisjes: J. Tempelman, W. Dolle- kamp, R. Bouwhuis, A J Bouwhuis, D Klein Velderman, G. v. d. Goot, M. Pa- grach, H. Paalman, M. Pekkeiüet. de jongens: A. Hoefman, W. Lubber- sen, J. Trekop, J. Muller, H. Vosman, R. Brouwer, G. J. ten Dam, M. Wansink, J. Nijendijk, J. Wansink, B. Breukink. Diploma-A: Meisjes: A. Bolink, G. Pluimers, H. Bouwhuis, G. J. Langenbarg, H. Lensink. F. Oosterkamp, J. Aaftink, M. M. Louw- erse, E. Meinsma, A. Tiekink,, I. Wansink. Jongens: J. Pasop, R. Bos, J. van der Goot en W. Nijenhuis. in deze omgeving doorbrengen het dorps centrum bevolken. PROGRAMMA Er is een voorlopig programma opge steld waarin voor de eerste dag, dinsdag, 8 augustus, de meeste plaats is ingeruimd voor de feestelijke herdenking van het 6e lustrum der plattelandsvrouwen. Deze officiële herdenking vindt n.l. plaats tus sen 11 en 12 uur in een grote tent op Kalfstermans-weide. Daarin wordt ook een groot buffet ingericht voor de ver zorging van een speciale lunch, tijdens welke maaltijd talrijke klederdrachten uit de provincie zullen worden geshowd. Er komt waarschijnlijk een speciale pop penkastvoorstelling, terwijl onderhande lingen gaande zijn over het optreden van het bekende huisvrouwenorkest. Om pl.m. 2 uur zullen de kramen open gaan en zullen de dames de goederen, handwerken en kunstvoorwerpen aan de „vrouw" trachteni te brengen, welke in de afgelopen maanden door de bondsleden voor deze gelegenheid vervaardigd zijn. Gelijktijdig opent dan in het gebouw Irene de tentoonstelling „modern platte land" en in de hal van de O.L. dorpsschool de expositie genaamd „het oude platte land". Ini een van de lokalen dezer school zal een doorlopende filmvoorstelling wor den gegeven, terwijl in de kuiperij van de heer A. Westerik onder de oude dorpsto ren kompenmakers en „gaostoksnijders" een demonstratie zullen geven van hun oude handwerk. RADIOPRAATJE Op maandag 17 juli houdt de oud-pre sidente van het gewestelijk bestuur van Overijssel, mevr. Jonkhans-Steenbergen, om 12.20 uur in de rubriek „Voor het Ter opening van de grote actie ten bate van het „Holtens Studiefonds voor Pa poea-jongeren" hield de Gem. Diac. Com missie voor Internationale Hulpverlening een gemeenteavond in „Irene" op maan dagavond 10 juli j.l. Voor de tijd van het jaar was deze ver gadering goed bezocht; ook verschillende vacantiegangers gaven blijk van hun be langstelling. Om ongeveer kwart voor acht opende Dr Addink de vergadering en liet zingen Gezang 120 1, 2 en 3. Hij las vervolgens Psalm 146 en ging voor in gebed. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter kreeg de spreekster van deze avond, mej. A. Dommelholt, onderwij zeres met verlof uit Nieuw Guinea, ge legenheid haar causei'ie over Nieuw Gui nea te houden. Zij wees er op dat er vele vragen rond om Nieuw Guinea zijn, waarop zelfs de beste kenners van dit land geen antwoord zouden kunnen geven, maar dat het ech ter zeker is, dat hier geholpen moet wor den. De ondei'wijsmogelijkheden op Nieuw Guinea zijn nog betrekkelijk gering. Daarom is het voor de ontwikkeling van dit land van grote betekenis, dat jonge Papoea's in de gelegenheid gesteld wor den hier in Nederland een goede oplei ding te ontvangen om straks, terugge keerd in Nieuw Guinea er aan mee te werken om landbouw, veeteelt, industrie :en maatschappij op een hoger peil te brengen. Zij uitte haar enthousiasme over het initiatief dat hiertoe in Holten genomen was en sprak reeds bij voorbaat namens alle Papoea's hun hartelijke dank uit voor alles wat Holten voor hen zal doen. Na het zingen van Gezang 225 1 en 4 werd er gepauzeerd; voordat mej. Dom- merholt haar dia's over Nieuw Guinea vertoonde werd Gezang 152 1, 2 en 3 gezongen. De dia's waren schitterend. Vooral ver schillende opnamen van zonsondergangen brachten de aanwezigen in verrukking. Bijzonder aardig was ook, dat de Holte- naren op de dia's ouders en familieleden van Hein Ingamer en Sem Kaoi te zien kregen en zo een beetje kennis konden maken met de familie van de jonge Pa poea's die reeds in Holten zijn. Ds Addink was de tolk van allen toen hij mej. Dommerholt heel hartelijk dankte voor wat zij verteld en vertoond had. Deze zeer geslaagde gemeenteavond werd besloten met het zingen van Gez. 281 1, 2, 3 en 4. Na deze gemeenteavond werd nog een korte samenkomst gehouden met een 'groqt aantal van de medelwerkers der Gem. Diac. Commissie voor Internatio nale Hulpverlening om de organisatie van de actie voor het Holtens Studie fonds van Papoea-jongeren te bespreken. Deze medewerkerrs zullen in de loop van juli en augustus alle gemeenteleden bezoeken om hen te vragen vaste jaar lijkse bijdrager te worden voor het Stu diefonds. Gezien dit goede begin mag verwacht worden, dat dit mooie, dienende werk van deze mededwerkers tot verblijdende resultaten zal leiden. platteland" via de zender Hilversum II een praatje over dit feest van de platte landsvrouwen. BRADERIE De braderie zal op de eerste dag offi cieel geopend worden door de burgemees ter van Holten, Mr. W. H. Enklaar. 's Avonds heeft de traditie geworden ver kiezing van de braderiekoningin plaats, nadat eerst de boerendansgroep de La- rense Schotsers op het plankier in Kalf- stermans weide een demonstratie heeft gegeven van oude dansen. De triomfale rondgang van het koninginnetje met mu zikale begeleiding van HMV ontbreekt niet op het programma. Voor de volgende dagen staan daarop verder vermeld voortzetting van de feest markt der plattelandsvrouwen, koning- schieten, ballon wedstrijd voor de kinde ren, het optreden van de folkloristische kindergroep uit Markelo, rondgang van de schutterskoning, jennekesmarkt, rol- schaatsrevue Hollands Glorie, volksspelen en het optreden van de boerenkapel „De Hooiplukkers" met de Larense Schotsers. Ook het braderietreintje zal gedurende deze dagen niet ontbreken, terwijl een aanvrage bij het gemeentebestuur is in gediend voor het aanbrengen van een ge vel- en feestverlichting. Met de verdere uitwerking van het programma is men thans druk bezig. De Bond van Plattelandsvrouwen in Overijssel bestaat 30 jaar. Naast verschil- lendg festiviteiten organiseert zij de hier onder omschreven trips om de stedeling of hij nu in Twente woont of er zijn vakantie doorbrengt nader tot het plat teland te brengen. Om hem eens te la ten zien, wat er gedaan moet worden vóór tal van landbouw- en veeteelt-pro- dukten dagelijks op tafel kunnen komen. In de maanden juli en augustus wordt daarvoor in nauwe samenwerking met de Overijsselse Landbouw Maatschappij door de O AD elke donderdag een trip per touringcar georganiseerd door mooi Twente. Het bijzondere van deze dag tochten is, -dat de passagiers niet alleen van een prachtig brok natuur zullen ge nieten, maar tevens met het boerenbe drijf in vele facetten in contact zullen worden gebracht. Zo is een bezoek aan de Hengelose Co- operatieve Melkinrichting een onderdeel van het programma. Men wordt er pret tig ontvangen met een kopje koffie en een flesje Rivella, men krijgt een film te zien en bezichtigt daarna het moderne zuivelbedrijf. De reis wordt Vervolgd, en op have- zatihe Everlo is een lunchpauze ingelast. Via het ruilverkavelingsgebied bij Vrie- zenveen wordt gereden naar een specifiek Twents gemengd bedrijf: de boerderij van de heer F. Holsbrink, Bolkshoeksweg 2 te Almelo. Op dit bedrijf treft men o.a. 50 stuks vee en 45 varkens aan. Er is 24 ha. grond bij de boerderij, waarvan 5 ha. bouwland. Dat is niet gering! Men kan hier alles bekijken wat men wil, en dat men vriendelijk ontvangen wordt, moge alleen al blijken uit het feit, dat de Bond van Plattelandsvrouwen hier een kopje thee offreert. Ook op de daarna te bezoeken kippen farm van de heer G. J. H. Wassink, Ype- loweg 23, Enter, wacht een gastvrije ver welkoming. Een interessant bedrijf, waar men 6000 kippen heeft. Zij, die aan deze dagtochten (half ne gen 's morgens vertrek half zes 's mid dags aankomst) deelnemen, zien op ideale wijze de Twentse natuur èn het Twentse platteland. De aandacht zij erop geves tigd, dat men bijv. langs kasteel Twickel in Delden rijdt en dat men o.a. ook Ol- denzaal, De Lutte, Denekamp, Vasse pas seert. Het mooiste van het mooiste dus van Twente. Dit initiatief van de Overijsselse Plat telandsvrouwen is een primeur voor heel Nederland!

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 5