H.M.V. naar concours „Zingani Een goede advertentie „Friese Koe producten" J. Haverslag Veemarkt Rijssen hengelo's bier IE TEMPEL VII KWUIGH0 Eerste prijs? Kopje koffie na de 2e kerkdienst Bentelo I-Holten 1 3-0 Derde wimpel? Wandelsport HoStens studiefonds voor Papoea-jongeren P.V. „De Bergvliegers" H.V.C. Holten zoekt nieuwe leden Vrij reizen van Goor naar Hengelo Toekomstige hoteliers 95 jaar Nederlandsche Zondagsschool Vereeniging ook hier! Zaterdagmiddag 24 juni gaat ons po pulaire „H.M.V." naar het Federatief Mu ziekconcours in Haaksbergen, waar het corps zal proberen een eerste prijs (voor elk nummer minstens 45 punten) te be halen. Deze 2 x 45 punten zouden betekenen, dat H.M.V. voor minstens 3 jaar in de administratie van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen bekend zal blijven als een corps uit de Vaandelafdeling in het bezit van het Fe deratievaandel en twee wimpels. Mocht het echter niet lukken om aan deze minimumeisen te voldoen, dan krijgt men in dit seizoen nog eenmaal een kans. Slaagt men ook dan niet, dan volgt de gradatie naar de Ere-afdeling en moeten het vaandel en de beide wimpels worden ingeleverd. Om in het bezit te komen van een derde wimpel zal H.M.V. minstens 100 punten (voor elk nummer minstens 50) De kerkeraad der Herv. Gem. heet in zijn maandblad „Her vormd Holten" allen die voor kor tere en langere tijld' hun vrije da gen in Holten doorbrengen, harte lijk welkom. Hij hoopt, dat zij hier veel zullen genieten van de prach tige omgeving en de rust en niet in het minst ook van de contac ten met de inwoners. Er is bij dit welkom iets bijzonders. Op de gemeenteleden wordt een beroep gedaan om de vakantie gangers er op te wijzen, dat de plaatsen vrij zijn en dat er gedu rende de maanden juli en augus tus des zondags na de tweede dienst gelegenheid is een kopje koffie te drinken in het gebouw Irene. De predikant, die voorgaat in de dienst, zal dan ook aanwezig zijn. Het is te hopen, dat dit bijzon der initiatief van de kerkeraad, vele gasten er toe zal brengen met het Holtense kerkelijke leven kennis te maken. Degenen, die hun willen vergezellen zijn even eens van harte welkom. In een matige wedstrijd heeft Holten I verdiend verloren. In de eerste helft werd er nog wel aardig combinatiespel op de grasmat tentoon gespreid, maar de Hol tenaren missen een goede schutter om tot doelpunten te komen. Al na enkele minu ten spelen kroop Holten door het oog van de naald toen de Bentelo-midvoor tegen de Holter deklat knalde, maar gelukkig sprong de bal weer het veld in. Ook de Bentelo-keeper werd enkele keren op de proef 'gesteld, doch deze wist zijn doel schoon te houden. Tot ieders verbazing wist Ulfman enkele minuten voor rust een aan Holten toegekende penalty niet in een doelpunt om te zetten, zodat de rust aan brak met een 10 voorsprong voor Ben telo. Na rust: De thee had Holten geen goed gedaan, want ineens was alle combinatie spel en tempo weg, waar Bentelo 'n dank baar gebruik van maakte door er nog een schepje bovenop te gooien. In de 20e minuut werd het 20 toen H. Jalving de Bentelo-midvoor niet kon houden. De ach terhoede met aan het hoofd A. Stokkers, J. Nijendijk en G. H. Brands, wist het hoofd koel te houden, maar kon toch een derde treffer niet voorkomen. Toen H. Jal ving weer moest zwichten voor de Bente lo-midvoor werd het 30, waarmee ook het einde kwam van deze wedstrijd. Nemen we onze spelers nog even onder de loupe, dan moeten we zeggen dat spil H. Jalving een slechte wedstrijd heeft ge speeld, maar dat hem volgens ons een. an dere plaats moet worden aangewezen. Ook bepaald zwak waren de midvoor H. Wan- sink en de linksbuiten Ulfman, die geen enkele bal fatsoenlijk konden schieten of plaatsen! BENOEMINGEN BIJ HET CHRISTELIJK ONDERWIJS Aan de School met de Bijbel is met in gang van 1 september a.s. als onderwijzer benoemd de heer W. v. d. Brink te Ben- r-ekom. moeten halen. Dit is geen peuleschilletje, want de werken die uitgevoerd moeten worden zijn van zeer zwaar kaliber. Zo wel het verplichte als het vrije nummer zijn van een Nederlandse componist. Bei de werken zijn modern en zitten vol „lis- tigheidjes", die echter de bekwame diri gent Jan Diepenveen niet zijn ontgaan. De laatste weken hebben de H.M.V.-ers ernstig gestudeerd op het keuzenummer „Suite classique" van Meindert Boekei en op het verplichte werk „Exquisse Triomphale" van Gerard Boedijn. Gezien de serieuze voorbereiding zou een eerste prijs zeker niet een te hoge beloning zijn, maar de jury geeft nu eenmaal geen punten voor hard werken. Wel voor goede muziek en ook wat dat betreft staan de H.M.V.-ers hun mannetje. Moge Haaksbergen voor ons corps en haar directeur datgene brengen wat men hoopt. De beste wensen vergezellen onze H.M.V.-ers. Ongetwijfeld zullen weer een groot aan tal ingezetenen „hun" muziekkorps verge zellen naar 't concours. Voor hen, die niet over een eigen vervoermiddel beschik ken kan een plaatsje gereserveerd wor den in de bus doch aangezien het aantal niet onbeperkt/ is, verdient het aanbe veling om zo gauw mogelijk plaats te bespreken. Opgave kan plaats hebben bij de muzikanten en bij de heren A. Nek kers, telef. 329, Jo Slotman, tel. 288, en Jan Wiggers, tel. 356. De wandelsportvereniging „De Trek kers" heeft zaterdag j.l. deelgenomen aan de wandeltocht te Almelo, met de junio ren^ en seniorengroep voor de afstanden van 15 en 25 km. Zij hebben kans gezien om met beide groepen een le prijs te be halen, resp. met 535/e en 54Ve punt. De junioren hebben door deze le prijs de 2e plaats in de 4e klasse junioren in genomen. De senioren hebben hun 3de plaats in de 2e klasse behouden. Alle wandelaars wisten de tocht tot een goed einde te brengen en ontvingen een persoonlijke beloning in de vorm van een aardige medaille. De prijzen bestonden uit prachtige be kers. De tocht ging door de Nijreesbossen, Deldensebossen en de Es naar de rust plaats. HOOFDLEIDSTER BENOEMD Tot hoofdleidster van de Chr. Kleuter school is met ingang van 1 oktober be noemd mej. J. H. Wolthuis, thans als zo danig werkzaam aan de J. P. Sweelinck- kleuterschool te Apeldoorn. STUK IN STUDIE De Dijkerhoekse jongeren-toneelclub heeft in studie genomen het blijspel „Het hing in de lucht" van de auteur Bert Peets. GESLAAGD Aan de Modevakschool te Haarlem slaagde voor het diploma „Coupeuse lerares" Mej. H. Pieffeis. Ongeveer f 2000.aan jaarlijkse bijdragen De Gemeentelijke Diaconale Commissie voor Internationale Hulpverlening alhier heeft, in nauwe samenwerking met het Studiefonds van de Evangelische Kerk van Nieuw-Guinea, een Holtens Studie fonds voor Papoea-jongeren in het leven geroepen. Na rijp beraad heeft deze Com missie hiermede voldaan aan het verzoek van onze Holtense onderwijzer op Nw.- Guinea, de heer B. Soer, die zelf thans reeds de volledige opleiding van één jonge Papoea bekostigd. Voordat men tot een definitieve beslis sing is gekomen heeft men contact op genomen met het grotere Studiefonds van de Evangelische Kerk van Nieuw- Guinea, waardoor ook jonge Papoea's uitgezonden worden, en met name met Ds. Slump, die jaren op Nieuw-Guinea gewerkt heeft en thans is aangewezen om in Nederland het toezicht en de lei ding te hebben op de uitgezonden Pa poea's. Er heeft ook een bespreking plaats gehad met de diakenen, der Geref. Kerk om dit studiefonds samen te stichten, doch dit heeft niet tot het beoogde re sultaat geleid in venband met bepaalde principiële opvattingen van Gereformeer de zijde over de soort van het onderwijs, dat de jonge Papoea's hier zouden moe ten ontvangen., Voordien hadden al contacten plaats met enkele ingezetenen, die in deze rich ting werkzaam wilden zijn, maar die hier van om bepaalde redenen meenden te moeten afzien. GROOT BELANG INGEZIEN. Het is zeer verblijdend dat direct reeds gebleken is, dat vele Holtenaren het gro te belang van dit hulpbetoon aan „naas ten" in .achtergelaten gebieden" (zoals Prof. Berkhof de achtergebleven gebie den noemt) inzien en. reeds enkele jaar lijkse bijdragen van f 100.verschillen de van f 50.enige van f 35.en f 30. vele van f25.en enkele lagere werden ontvangen, zodat, mede dank zij een be langrijke jaarlijkse bijdrage van de Her vormde Diaconie, dit Holtense Studie fonds voor Papoea-Jongeren thans reeds ongeveer f 2000.groot is. En dat terwijl de grote actie voor dit fonds pas in juli en augustus a.s. gehouden zal worden. (Wie deze actie niet wil afwachten kan Lossing te Würzberg (Did.), afstand 370 kilometer, aantal duiven 50. 1 en 4 C. W. Reeves; 2 G. Steunenberg; 3, 5 en 6 J. Schoneveld. De prijs, beschikbaar gesteld door de heer H. J. Aaftink, werd gewonnen door de heer Reeves. Voor de vluchten Giessen (Did.) en Fried- berg (Did.) waren prijzen beschikbaar ge steld door kapper Drent en fa. M. v. d. Maat. r^® De Ontspanningsclub „O.C.H." heeft reeds enige tijd ge leden het toneelspel in drie bedrijven „Zingani", geschre ven door Peter Spoor, in studie genomen. Dit toneelstuk bij uitstek geschikt voor de open lucht 2al door O.C.H." en de Landelijke Rijvereniging ,,De Bergruiters" op woensdag 19 en woensdag 26 juli worden opgevoerd onder de Feestbomen in de Holterberg. Op zaterdag 22 juli zal „Zingani" door „O.C.H." en „De Bergruiters" worden gespeeld in Markelo ter gelegenheid van de officiële opening van het openluchttheater. nu reeds zijn jaarlijkse bijdrage storten op de rekening van het „Holtens Studie fonds voor Papoea-Jongeren" bij de Coöp. Boerenleenbank „Holten"). Zodoende staat het practisch reeds vast, dat de opleiding van tenminste één jonge Pa poea bekostigd zal kunnen worden. Naar wij vernemen is het de bedoeling dat deze jonge Papoea eerst de U.L.O. alhier en vervolges de Tropische Landbouw school in Deventer zal bezoeken. Voor nadere gegevens verwijzen wij naar een uitvoerig artikel in het juni- nummer van „Hervormd Holten" en wen sen deze nieuwe stichting veel succes in Holten en veel zegen in Nieuw-Guinea. Zij die lid willen worden moeten zich nu opgeven bij W. Dijkslag, A. J. Goldstein- straat 3. Dit is de laatste gelegenheid om zich op te geven, daar elk lid een medische sportkeuring moet ondergaan en deze keu ringen eerstdaags plaatsvinden. A-elftal 1618 jaar. B-elftal 14—16 jaar. C-elftal 12—14 jaar. WITKAMPERS A—HOLTEN B Opstelling Holten B. Doel: G. W. Honcoop. Achter: B. J. Oolbékkink en J. A. G. Ool- bekkink. Midden: W. Linde, M. den Heier en G. D. Wansink. Voor: J. G. Veneklaas, A. Velderman, H. J. Hommes, D. Nijenhuis en W. Nijen- huis. Reserves: M. Pasop en J. W. Veneklaas. PROGRAMMA VOOR ZONDAG Promotiewedstrijd: Holten ITwentse Boys I 2.30 uur Witkampers AHolten B 2.00 uur Vertrek per eigen gelegenheid om 1 uur vanaf de Smidsbeld. Holten IIIHolten II 2.30 uur Opstelling Holten III: Doel: W. Biesters. Achter: J. Weyers en A. Nijenhuis. Midden: M. Klein Horstman, A. Schip pers en T. Aanstoot. Voor: B. Ophof, H. Stukker, J. Nijland, H. Paalman en H. Schutte. Reserves: H. W. Rietberg en H. Tuitert. Opstelling Holten II: Doel: T. Bijma. Achter: G. J. Brinks en G. Krieger. Midden: M. A. Bosschers, A. Meerman en J. A. Jansen. Voor: H. G. Jansen, G. D. W. Brinks, J. ten Velde, A Paalman en H. W. Rietberg. Reserves: J. H. Scheperman en E. Riet- doet „wonderen" voor de Verkoop! i ADVERTEREN OMZET STIMULEREN Vanaf heden hebben wij de ALLEENVERKOOP van de OVERBEKENDE als roomijs 160 cc volle melkijs sorbets vruchtenijs/cassata ijstaarten IJs om mee te nemen, blijft circa uur z'n hardheid behouden. Beleefd aanbevelend, Café „DE WAAG" Onder alle omstandigheden ACCURAAT aan de top! BUSCHAUFFEURS WEIGERDEN KAARTVERKOOP Woensdag heeft een aantal chauffeurs van de OAD, in hoofdzaak op het traject Goor-Hengelo, geweigerd aan de passa giers kaartjes te verkopen. De directie van de OAD te Holten deelde ons desgevraagd mede dat deze actie in Goor is begonnen. De moeilijkheden zijn een gevolg van het gebrek aan conducteurs of conductri ces. Sinds enige tijd worden de chauffeurs dan ook belast met het verkopen en knip pen van kaartjes, welke taak voorheen door conductrices werd verricht. De betreffende chauffeurs eisen nu een extra beloning voor deze werkzaamheden. Volgens de directie genieten zij deze ex tra beloning al enige tijd. Deze werd reeds toegekend voordat personeelstekort hei nodig maakte de chauffeurs met de kaar tjesverkoop te belasten. De organisatie van de chauffeurs, de Ned. Bond van Vervoerspersoneel staat niet achter de actie. Aan de stakende chauffeurs is gelast de actie te beëindigen op straffe van ontslag. Men verwacht dat de actie dan ook spoe dig zal zijn geëindigd. Voor vele passagiers betekenden de moeilijkheden van gistermorgen vrij rei zen. (Tubantia, 15 mei 1961) ULTIMATUM Naar wij nader vernemen zouden de chauffeurs in een nachtvergadering beslo ten hebben de directie van de OAD een ultimatum te stellen, waarin geëist wordt de gevraagde toeslag uit te betalen en een, in verband met de gerezen moeilijkheden, ontslagen chauffeur weder in dienst te ne men. Zou deze daarop niet willen ingaan, dan zal men opnieuw vergaderen en zou men willen besluiten tot een 24-uur pro teststaking woensdagmorgen a.s. De directie van de OAD heeft verklaard, dat zij niet gerechtigd is de gevraagde toe slag te betalen, aangezien zij de chauffeurs betaalt volgens de cao voor lijndienst chauffeurs (eenmanswagens). Van een ulti matum was haar vrijdagmorgen om 9 uur nog niets bekend. Zij doet alle pogingen om de nodige conductrices zo mogelijk conducteurs aan te trekken. BOERDERIJ AANGEKOCHT Naar wij vernemen heeft de heer M. Teeselink, wiens boerderij in verband met het uitbreidingsplan Kolweg II door de gemeente zal worden overgenomen de toestemming van hogerhand is daarvoor reeds verleend onderhands aange kocht de boerderij, met het grootste deel der bijbehorende landbouwgronden, van de heer A. Wegstapel Azn. te Dijkerhoek. De heren W. Dikkers Ez-Wzn, en G. H. C. Dijkstra, slaagden te Maastricht voor het eindiploma van de Kath. Ho gere Hotelschool, aldaar. Op 20 en 21 juni zal in Arnhem (Mu sis Sacrum) de Nederlandsche Zondags school Vereeniging haar 95-jarig bestaan vieren. Het programma bevat o.m. de volgende onderwerpen, die na een inleiding in dis cussie zullen worden gebracht: Prof.. Dr. A. J. Bronkhorst: „Afstemmen op het kind". Ds. J. ter Schegget: „Verantwoordelijk heid voor ons werk". Rabbijn J. Soetendorp: „Fantasie in het bijbels verhaal". Ds. J. Meuzelaar: „Op de datum ver tellen". Dr. G. van Leeuwen: „Beleving van het bijbels verhaal". Een grote tentoonstelling van opvoed kundig materiaal, oosterse voorwerpen, kleding e.d. werd getiteld: „In de kara vanserai", terwijl mejuffrouw T. de Vries, adj. directrice van de Nederlandsche Zon dagsschool Vereeniging, naar aanleiding van deze tentoonstelling zal spreken over: „Gun uw kind de zondagsschool". Hans Krieg, joods zanger en componist, zal laten horen: „Liederen van het uit verkoren volk". Roosje Driessen, voordraehtskunstenares, zal tenslotte declameren het verhaal „De klei'ne Prins". Prijzen: 9 vette koeien, eerste kwaliteit van f3.tot f3.30 per kg slachtgewicht; 21 melk- en kalfkoeien van f950.tot f1050.per stuk; 5 pinken van f600. tot f700.per stuk; 3 graskalveren van f425.— tot f500.per stuk; 11 drachti ge zeugen van f375.tot f450.per stuk; 23 loopvarkens van f90.tot f120 per stuk; 1074 biggen van f64.tot f80 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm. anderd. Prijzen onver- Biggen: Handel kalm, prijzen dalend. Zeugen: Handel redelijk, prijzen onver anderd. Üïes oy6 edauw plaats, waar Dick en Bully echter de over vallen Chinezen gebonden en neergelegd hadden, was alleen nog maar een stuk koord te zien Tot het uiterste gespannen en met de wapens gereed slopen de bevrijders en geredden door de duistere, holle tempel de gevangen genomen Chinezen als dek king gebruikend. Maar geen geluid werd vernomen, som ber en dreigend stonden slechts de levens grote godenbeelden in de vale schemering van de morgen. Ook op het binnenterrein bespeurde men geen enkel levensteken van de ontsnapte en niet-gesnapte vijan den. En zo trok de troep de tempelpoort door de wildernis in op „de weg terug". 42. Inderdaad het doel was nu wel be reikt, Dick's vader en diens vriend bevrijd en zelfs was op deze wijze het groepje nu van vijf op zeven man gekomen maarze waren nog lang niet thuis. Veel gevaren en een lange tocht wachtten hen nog. Zo vlug mogelijk renden de mannen dus naar het luik en hesen zich aan het nog neerhangende touw omhoog. Op de

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2