■feBp. R f f 1 Keurslagers openen vleeswarenfabriek 5ïirjgrïèli' mÈÈÊÊÈÊÊ Feestmutsen en rozetten Holtens Gemengd Koor won eerste prijs 341 punten in de ere-afdeling Olympiatoer leek kermiskoers Vierdaagse te Nijmegen Kopen aan de deur KERKDIENSTEN Gevonden en verloren voorwerpen Vier avonden van bezinning Holtens Nieuwsblad voor de zomergasten fiiill *1G T 7 |l|| 'Oj L 1 1 lir 1 No. 24 Jaargang 13 ZATERDAG 17 JUNI 1961 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 051/83 - 231/. Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Op het nationaal zangconcours van de gemengde zangvereniging „Herleving" te Eerbeek, dat op zaterdag 10 juni gehouden werd, heeft „H.G.K." onder leiding van de heer J. K. Warmink te Goor, in de ere-af deling een prachtige eerste prijs behaald met 341 punten. Dat de zangers en zange ressen zich hadden getooid met een feèst- muts en een eerste prijskaart hadden op gespeld, laat zich gemakkelijk begrijpen en dat het 'n „blyde incomste" werd, zal nie mand verwonderen. Overal stonden de mensen langs de straat toen het koor, voorafgegaan door de drumband van „H.M.V." even door het dorp trok om ver volgens naar café Maats te gaan. HULDIGING Burgemeester mr. W. H. Enklaar felici teerde hier als eerste het koor en de diri gent namens het gemeentebestuur. Spr. zeide gaarne uiting te willen geven aan zijn bewondering voor de prachtige presta tie die geleverd werd. Het gemeentebe stuur deelt in'uw vreugde en zal gaarne zien, dat u op de ingeslagen weg blijft voortgaan. Wanneer in de komende week één van uw leden even een bezoek wil brengen bij de gemeente-ontvanger, zullen De doortocht van de 10e Olympia Toer door iHolten trok dinsdagmiddag dank zij de ver voorafgaande geluidswagen en ronkende politiemotoren vooral op de ■hoek van de Larenseweg en Dorpsstraat een grote belangstelling. Vlak voordat de renners kwamen aangereden, leek het door de enorme reklamekaravaan, die hen vooraf ging, meer op een kermiskoers dan op een wielerwedstrijd. De oud-Markeloër Bets Boom snelde als eerste de Dorps straat in, gevolgd door ruim 20 renners, die een kopgroep vormden. Hij was het ook, die als eerste de Holterberg op ging. Even later volgde het grote peleton, ge volgd door de wedstrijdleiding, pers- auto's en wat er allemaal nog bijbehoor- de. Het naderen van de renners werd door de voorafgaande verkeers- en motorpoli tie wel wat al te vroeg aangegeven, zodat zich aan beiden zijden van de Dorpsstraat telkens een grote file van auto's vormde om de doortocht van de karavaan af te wachten. Het werd de verkeersregelende Holtense opperwachtmeester daardoor wel bijzonder moeilijk gemaakt in hoe verre hij het verkeer nog kon laten door gaan, omdat bovendien het uitzicht op de naderende karavaan ter plaatse zeer be perkt was. Een betere coördinatie van de verkeersregelende instanties is dan ook beslist noodzakelijk bij dit soort weg wedstrijden, omdat hier gezien de enorme vrachtauto's grote vervoers- belangen op het spel staan. De verkeers regeling op zichzelf verliep overigens uitstekend. Dit jaar zal ook de wandelsportvereni- gnig „De Trekkers" van 19 tot en met 24 juli met een groep aan de vierdaagse van Nijmegen deelnemen. Er wordt elke dag 40 km gewandeld. De deelnemers zijn: mej. W. Pasop, 2e keer; mej. M. Bekkernens en J. Rete- rink, le maal; de heren E. Maats, 3e keer; G. Voortman, 2e keer; G. Nijland, H. Mfenkhorst, J. Paalman, M. Kers, H. Pin- kert en G. Voordes, le keer en de heer W. Dijkslag zal dit jaar voor de 4e keer op de 55 km starten. Als verzorgster gaat mee mej. B. Dolle- kamp. AVONDVIERDAAGSE In de week van 21 tot en met 24 juni zal de wandelsportvereniging „De Trek kers" een avondvierdaagse organiseren. Aan deze avondvierdaagse kan door ieder een worden deelgenomen. De afstanden voor de avonden zijn 10 en 15 km en voor zaterdag 24 juni 15 en 20 km. De tochten zullen elke avond een andere richting uit gaan. Er wordt ook dit jaar weer zorg be steed aan deze wandeltochten. Men hoopt dat vele Holtenaren er aan deel zullen nemen. HENGELYVEDSTRIJD De Holtense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" houdt zondag 18 juni van 9 tot 11 uur voormiddag een hengelwedstrijd in het Twente-Rijnkanaal bij de brug ter hoogte van het woonwagenkamp te Lochem. wij naast onze woorden van gelukwensen ook nog een daad stellen in de vorm van een financiële bijdrage, zo besloot mr. En klaar. De heer J. Wiggers, die als voorzitter van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" namens dit koor het woord voerde, wees op de goede verstandhouding tussen HGK en Soli. Ook KGK heeft, dank zei het prachtige succes in Eerbeek, de hoogste sport op de vocale ladder bereikt en hopelijk zullen te zijner tijd onze beide koren bewijzen dat ze op deze hoogste sport thuis horen, zo besloot de heer Wig gers, die zijn felicitatie vergezeld deed gaan van een enveloppe met inhoud. MUZIKALE HULDE Om plm. 9.15 uur kwam de Holtense Mu ziekvereniging HMV een muzikale hulde brengen. Voorzitter A. Westerik sprak har telijke woorden van gelukwens en ook hij bood een enveloppe met inhoud aan. WOORDEN VAN DANK De voorzitter van HGK, de heer D. Aaf- tink Jzn., bracht de sprekers dank voor hun felicitatie en hij sprak tevens een woord van dank tot HMV en de drum band. Met een hartelijk woord van dank richtte de heer Aaftink zich tot de dirigent, de heer Warmink, die alles op alles heeft gezet om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Hij bood de heer Warmink bloe men aan, waarbij hij de hoop uitsprak, dat HGK onder de deskundige en bezielende De laatste tijd worden herhaaldelijk kooplieden gesignaleerd, die langs de hui zen der ingezetenen elektrische appara ten trachten te verkopen, o.a. z.g. heet- waterkranen. Als er dingen zijn, die men niet aan de deur moet kopen, dan zijn het wel electri- sche apparaten. Het gemeentebestuur waarschuwt de inwoners dan ook, dat het aansluiten van dergelijke apparaten door bekende instal lateurs moet plaats vinden. Afgezien van het ontbreken van Kema- keur, waardoor men zich dus een appa raat in de handen kan laten stoppen, dat nog (levens)gevaarlijk is ook, moet men zich altijd bewust zijn, dat aan het kopen altijd een behoorlijke service vast moet zitten. Wanneer zoiets moet aangesloten wor den, mag dit beslist niet door een onbe voegde geschieden, maar moet dit door een erkend vakman gebeuren. Doen zich later moeilijkheden voor, dan bent u slechtaf, want die „man aan de deur" ziet u nooit meer terug, wanneer de zaak be taald is. Uitkijken dus en let er op: hun verkoop methoden zijn soms zeer geraffineerd en men zou de indruk kunnen krijgen, dat men door de koop een lot uit de loterij heeft. Maar dan hoogst waarschijnlijk een niet! leiding van de heer Warmink nog vele ja ren de zangkunst mag beoefenen. BEOORDELING De jury die bestond uit de heren H. Al- tink te Utrecht, L. Smeets te Den Haag en S. Terpstra te Nijmegen kende de volgende punten toe: Verplicht nr. Samenzang Zuiverheid Klankgehalte Uitspraak Ritmiek Nuancering Opvatting Keuze nr. 8-9-8 De Eerste Nederlandse Keurslagers Combinatie heeft op het industrieterrein op de hoek van de Spoorstraat en de Kerkhofsweg, op de plaats waar eerlang ook het nieuwe gemeentelijk abattoir zal verrijzen, een vleeswarenfabriek gesticht, welke dinsdagmiddag officieel in gebruik genomen zal worden. De opening ge schiedt door onze burgemeester, Mr. W. YV. Enklaar, nadat men c-m 1.30 uur eerst bijeen zal zijn gekomen in het Stations koffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Er is hier een zeer verzorgde fabriek met een ruime werkhal 15 x 18 m. kookinstallaties, een koelcel voor de vleeswaren en een grotere koelruimte voor het te bewerken verse vlees verre zen. Onder 'het gebouw bevindt zich een pekelkelder met een inhoud van 200 ku bieke meter. Er is in deze fabriek vanzelfsprekend grote aandacht geschonken aan de hy giëne, waarvoor een waslokaal met o.a. een douche is gebouwd. Bovendien be schikt men over een kleine kantine voor de schafttijd van het personeel. In de werkruimte staan zoals reeds gezegd een drietal kookketels opge steld en een autoclaaf voor het inblikken van vleeswaren. Op de tweede verdie ping bevindt zich een kruidenkamer, een droogkamer voor de worst en een archief kamertje. Beneden is een kantoor. Voor de conservering en smaakrege- ling van verschillende vleeswaren zijn rookkasten opgesteld. In de koelcel voor de vleeswaren is LERARES BENOEMD Tot lerares in de huishoudelijke vakken (bevoegdheid N XIX) aan de landibouw- huishoudschool te Holten is benoemd mej W. H. Schrijver te Geldermalsen. TIJDELIJK ONDERWIJZER Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. dorpsschool, is in verband met de op komst voor herhalingsoefeningen van de heer W. J. Runneboom benoemd de heer S. G. Y. Smit te Deventer. VERKIEZING OUDERLING Op maandag 19 juni zal de verkiezing plaats vinden van een ouderling der Her vormde Kerk in de vacature, ontstaan wegens het bedanken van de heer W. v. Diepen. De kerkeraad heeft het volgen de alphaibetisch dubbeltal opgesteld: G W. Aaltink (Neerdorp 51) en J. Schip pers (Hbk 15). De verkiezingsbijeen komst begint om 20 uur. reeds een grote hoeveelheid van deze aanlokkelijke artikelen opgeslagen, keu rig en zeer hygiënisch verpakt in een verpakking die de naam draagt van Cre- jovak. De fabriek is gesticht door 10 keursla gers en heeft de naam gekregen van „De Enkco" naar de initialen van de in de aanhef genoemde namen. Het fabrieksgebouw is door de daar voor aangewezen instanties goedgekeurd voor de vervaardiging van exportartike len. Onze plaatsgenoot, de heer J. Kalfster man, heeft in het initiatief tot de stich ting van deze fabriek, waarin momenteel 9 personen werkzaam zijn, een belang rijk aandeel gehad. Wanneer straks het nieuwe slachthuis klaar is, hoopt men nog meer personeel te kunnen aantrek ken, aangezien men reeds belangrijke contacten gelegd heeft in binnen- en bui tenland. De plannen om tot deze fabriek te ko men dateren van januari 1960. Aanvan kelijk heeft men gewerkt in een tijde lijk gebouwtje achter het slagersbedrijf van de heer Kalfsterman, totdat men nu de beschikking heeft over dit modern in gericht pand. Met deze vleeswarenfabriek is weel een bedrijf toegevoegd aan het toenemend aantal industrieën, dat aan onze inge zetenen werk verschaft. Moge zij een goede toekomst tegemoet gaan. Zondag 18 juni van 9-11 uur: Hengel wedstrijd „De Rietvoorn" in Twente- Rijnkanaal i,zie bericht). Zondag 18 juni, 8 uur: Filmavond in ge bouw „Irene" (zie adv.). Maandag 19 t.m. vrijdag 23 juni: Winke lier W. Beldman, Markeloseweg, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 19 juni van 19-20 uur: Laatste gelegenheid 'inlevering vakantiebon nen voor de landbouw ten huize van de heer H. Soer. Dinsdag 20 juni, des namiddags 2 uur: officiële opening van de vleeswarenfa briek „Enkco" (zie adv.). Zaterdag 24 juni: Herenkapperszaak Fa. J. F. van Geenhuizen en Zoon, Dorps straat 60, Holten, des namiddags na 2 uur gesloten; sigarenwinkel is de ge hele dag open (zie adv.). Zaterdag 24 juni: HMV naar concours te Haaksbergen. Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en jeugdkoor naar Zangersdag te Wierden. Zaterdag 24 juni, 8 uur: Gezellige avond van de afd. Bathmen en Holten van de PJGO in café „Het Bonte Paard" te Dij- •kerhoek. Zaterdag 24 juni, 8 uur: Ontspannings avond PJGO-af delingen Holten en Bathmen in café ,,'t Bonte Paard". Zondag 25 juni, 2.30 uur: Oriënteringsrit van de MAC „De Holterberg" voor auto's, motoren en brommers. Start bij café Vruggink. Maandag 26 juni t.m. 1 juli: Vakantie le- vensmiddelenbedrijf J. G. P. Müller. Woensdag 28 juni: Uitstapje personeel „De Vrijheid" naar 's-Hertogenbosch, Overloon enz. Maandag 10 juli, 7.30 uur: Gemeente avond Herv. Kerk over Nieuw-Guinea in „Irene". Spreekster: mej. A. Dorn- merholt (met eigen dia's). Woensdag 19 juli en woensdag 26 juli, 8 uur: Opvoering van het openluchtspel „Zingani", een episode uit het Kozak kenleven rond 1790, door de ontspan- ningsclu'b „OCH" en de Landelijke Rij- •vereniging „Bergruiters". Zaterdag 22 juli, 8 uur: Opvoering van het openluchtspel „Zingani" in het openluchttheater te Markelo door „OCH" en de „Bergruiters". Ned. Herv. Kerk Holten. 8.30 uur (Jeugd dienst) en 10 uur Ds. Knipscheer. De gewone diaconie-collecte is bestemd voor het werk van de kinderbescher ming. Om 10 uur Jongex-endienst in „Irene". Dijkerhoek. 8.30 uur: zie Holten, en 9.30 uur Ds. Israël. De gewone diaconie-col lecte is bestemd voor het werk van de kinderbescherming. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In de namiddagdienst bevestiging van ambtsdragers. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de geeste lijke verzorging van Nederlandse Ge- i-eformeerden in het buitenland. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Geboren: Johan, zv J. G. P. Müller en J. den Uijl, Smidsstraat 8. Gerrit, zv H Willems en E. W. van der Heide. Look 22. Gehuwd: H. J. Westerik, 22 jr. en M. Paalman, 22 jr., •beiden te Holten. BEVOLKING: Vertrokken: D. Huis en gezin v. Neer dorp 84a naar 's-Gravenzande. J. Bee kenkamp van Neerdorp 84a naar 's-Gra venzande. G. J. Elbersen en gezin van Lichtenberg 15 naar Rijssen. H. Keu terman van Lichtenberg 15 naar Rijssen. J. Tavenier van Gaardenstraat 2 naar Deventer. C. A. Hartsteen van Holter berg 26 naar Goor. E. J. Ruytenbeek en gezin van Holterberg 26 naar 's-Gra- venhage. Z. Zweers en gezin van Dij kerhoek 63b naar Gorssel. Gevonden: drijfriempje; halsketting; broodzak, broodtrommel, linnen werk boek, werkschoen. Verloren: zwembroek; kinderporte- mennaie met inhoud; sleutel; boodschap pentas; boodschappentas; zijschot van motorkap vrachtauto. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tus sen 9-12 en 14-22 uur) aan het groepsbu- reau der rijkspolotie, Dorpsstraat 22, tel. 05483-352. OFFICIËLE PUBLICATIES KOSTELOZE INENTING EN HERINENTIING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbai-e kennis, dat op vrijdag 23 juni 1961 des voormiddags van 11 tot 12 uur in het wijkgebouw van het Groene Kruis te Holten en des namid dags precies 3 uur in een lokaal van de openbare lagere school te Dijkerhoek ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inentings- wet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaatsgehad, moet een onder tekende verklaring wordenovergelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver- zocht het inentiiigsboekje mede te bren gen, dat na de geboorteaangifte is toege. zonden. Holten, 16 juni 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. De kerkeraden van de Herv. Gemeente en de Geref. Kerk hebben besloten ook dit jaar weer „vier avonden van bezin ning" te houden in een grote tent op Kalf- stermansweïde. Deze zullen plaats vinden van 13 tot en met 16 augustus a.s. Vanaf deze week zullen wij weer overgaan tot het beschikbaar stellen van het gewenste aantal exemplaren van ons blad voor de zomergasten. De hoteliers, pensionhouders en verdere logiesbiedende bedrijven worden verzocht deze wel aan hun gasten te willen uitreiken en even tuele meerdere exemplaren aan te vragen aan het adres Kolweg 19. 4 s

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1